Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

“Raiņa bulvāris 19, pilsdrupas”?

Dainis Lemešonoks, īpaši PIETIEK
03.06.2019.
Komentāri (39)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Normunds Šlitke

05.06.2019. 09:41

Ir vārdi, kuru jēgums nav pirmšķietami pašsaprotams, bet ir pietiekami viennozīmīgs. Tā, piemēram, Latvijas Republikas Satversmes 1. pantā lietotie vārdi jeb jēdziens "demokrātiska republika" ir pašsaprotami jebkuram politiķim, juristam un ierēdnim (no tā izriet, tostarp, valsts varas dalīšanas princips, tiesiskuma un tiesiskas valsts, tiesiskās drošības un tiesiskās paļāvības, kā arī taisnīguma principi).
Tik pat pašsaprotamiem, vismaz, juristiem, būtu jābūt jēdzieniem "kvorums", "kvalificēts balsu vairākums", "absolūts balsu vairākums", "vienkāršs balsu vairākums", "klātesošo sēdes dalībnieku balsu vairākums", "relatīvais balsu vairākums", kas ir jebkura demokrātiska procesa institucionālajos pamatos - bez demokrātiskām velēšanām nav iespējama demokrātija kā tāda.
LU Satversmes sapulces nolikuma 11. punkts nosaka, ka Satversmes sapulces lēmumus parasti pieņem ar klātesošo sēdes dalībnieku balsu vairākumu (pat ja nav kvoruma). Tāpēc skaidrojums, ka ievēlēts ir visvairāk balsu saņēmušais kandidāts vai kandidāti, ja vakances ir vairākas, nešķiet ne loģisks, ne arī pareizs - jēdziens "klātesošo sēdes dalībnieku balsu vairākums" nav identisks jēdzienam "relatīvais balsu vairākums".

Atbildēt

Zaļais

05.06.2019. 08:10

LU rektora vēlēšanās piedalījās 286 vēlētāji. Biļetenā vienā lapā bija abi kandidāti. Vajadzēja atstāt to, par kuru balso, un izsvītrot to, pret kuru balso. Ja izsvītroja abus; tad biļetens bija derīgs. 2 biļeteni bija nederīgi, 17 biļetenos bija izsvītroti abi kandidāti. 141 biļetenā bija atstāts I. Muižnieks, 128 - G. Bērziņš.

Atbildēt

algotnis

04.06.2019. 13:07

»

wow

Nevajag meklēt dižu politiku, - puvums "nāk no iekšām". LU nav bijis vienots organisms vēl no padomju laikiem:katra fakultāte par sevi, "galvenā māja" vēl par sevi, un visām savas intereses pāri kopējam labumam. Nu, tad jau kaut kad sākas sadrupšana


Nu, domāju, ka Tev taisnība, bet ne visā pilnībā... Jo - 1) te teicami izmantots tas, ko Tu saki: "katrs pats par sevi"; 2) šādā situācijā daudz vieglāk ir katru par sevi arī apstrādāt; 3) lai atrastu un ieliktu kārtējo narcistisko "profesoru"; 4) kurš tad arī tālāk palīdzēs "apgūt" LU nekustamo īpašumu "apsaimniekošanu"...
Shēma takš jau iestrādāta: LTV tas neizgāja cauri, jo pats "valdes priekšsēdētājs" Giels vienkārši pārāk vājs izrādījās. Tagad mēģinājums nr. 2 - LU. Tikai ar citu "Gielu"...

Atbildēt

algotnis

04.06.2019. 13:02

»

A.P.

Pārāk skarbi. Turpinu atbalstīt prof.G.Bērziņu


Nu, šajā gadījumā varu tikai Tev izteikt līdzjūtību. Bet, citējot klasiķus (citēšana, kā zināms, nav t.s. profesora stiprā puse) - bezgalīgs nav pat Visums, bezgalīgs ir tikai stulbums...

Atbildēt

Es negribu,

04.06.2019. 12:59

»

Lemesis

Kāpēc? Vai tad jau ir tik tālu aizgājis, ka šajos laikos parakstīties zem sevis sacītā ar vārdu un uzvārdu ir pārāk nepieklājīgi...


ka tie paši VDK borovkovi, bunkas, jansoni nomauc man nagus, kā cionistu tiesu vara cietumā spīdzināja prātu izkūkojušo pensionāru L. Grantiņu un varas safabricētajās 2004. g. 13. janvāra masu nekārtībās identificēto cionistu varas stihisko pretinieku A.A. Bērziņu Čehijas un Latvijas cietumos. Abi tika spīdzināti, lai iebaidītu citus. E. Luni , V. Freimentālu, L. Grantiņu ar tiesas procesu, S. Briķi.. un citus joprojām terorizē.. Dažus nosit kā LPSR VDK laikos.. VDK terors turpinās. Slepenie 4. maija varas eksperti ir bijušie VDK nagumaucēji.

Atbildēt

??!

04.06.2019. 12:14

Kauns par Juridisko fakultāti, kas iesaistījusies šajās dubļu cīņās. Gan jau ne bez iemesla. Bujusī dekāne laikam pati cer uz šo amatu.

Atbildēt

Lemesis

04.06.2019. 12:14

»

forcemajeure

varbūt autoram tomēr vajadzētu parakstīties ar savu supersegvārdu NAMEJS


Kāpēc? Vai tad jau ir tik tālu aizgājis, ka šajos laikos parakstīties zem sevis sacītā ar vārdu un uzvārdu ir pārāk nepieklājīgi?

Man 84.gadā LVU "1.daļā", poētiski izsakoties, nomauca nagus, un es ar to dzīvošu līdz kapam. Savukārt jūs, cienītie i-vāvuļotāji brīvā valstī no brīva prāta pieņemiet segvārdus, nikus, pseidonīmus... Varonīši un acīs bakstītājiņi atradušies! Interneta piepirdēji!

Atbildēt

Protams,

04.06.2019. 11:03

»

wow

Nevajag meklēt dižu politiku, - puvums "nāk no iekšām". LU nav bijis vienots organisms vēl no padomju laikiem:katra fakultāte par sevi, "galvenā māja" vēl par sevi, un visām savas intereses pāri kopējam labumam. Nu, tad jau kaut kad sākas sadrupšana


puvums no VDK ziņotāju laikiem. Vēl nāk klāt L!K!A!, kuras buršu saukļi ir - varas mainās, bet korporācija pielāgojas un izdzīvo. Mafija tādā vieglā puskoruptīvā stāvoklī, kur savējie ir visur - tiesā, prokuratūrā, policijā utt. Valdībā, Saeimā, pat cietumā, augstskolās utt. Visur. Mūžamāsas, mūžabrāļi! Alus un dziesmas. Pārnacionāla struktūra. L!K!A! saviem biedriem izpalīdz visā pasaulē.

Atbildēt

Protams, putru radījuši vecie VDK ziņotāji

04.06.2019. 10:55

»

he

Kā divi balsojumi!? Abiem kandidātiem bija jābūt vienā biļetenā! Trūkst metaforu, lai apzīmētu vēlēšanu organizatoru "izcilību".... Tāpēc jau arī tā putra


kā I. Muižnieks, kurš noliedz sadarbības faktu ar VDK, pat tiesājoties. I. Muižnieks ir L!K!A! goda bursis. Korporācijas biedri ir arī tiesā un AT ietekmējošo sarakstā kā Melbārde, VVF, R. Dzintars (NA). Valsts ir nosagta, tā ir valsts korporācija, kur valsts zagļi piesedz cits citu. I. Muižnieks, kā aprakstīts M. Ruka 25 gadi sektā ir bijis iejaukts kukuļošanā, ko vēlāk mēģināja pierādīt kā dāvanu (korupcija) LU. Runa bija par doktora darba aizstāvību, īsi pirms aizstāvības pasakot, ka derētu "dāvanu".. Kā redzat, savējos nedrīkst atlaist, jo pārzin dāvanu lietas, kas ar likumu nav aizliegts. Tā pērk un var nopirkt LU diplomus. Buršiem no L!K!A! to vieglāk izdarīt. Bet balsu skaitīšanu var manipulēt pēc vajadzības, to dara savējie.

Atbildēt

he

04.06.2019. 10:40

»

kopā bija 280. Bija divi balsojumi. Ja vienā no tiem 1 balss bija pāri pusei ar par, tad viss ok. Tā ari bija. Nevajag te jaukt un melot


Kā divi balsojumi!? Abiem kandidātiem bija jābūt vienā biļetenā! Trūkst metaforu, lai apzīmētu vēlēšanu organizatoru "izcilību".... Tāpēc jau arī tā putra.

Atbildēt

forcemajeure

04.06.2019. 10:19

varbūt autoram tomēr vajadzētu parakstīties ar savu supersegvārdu NAMEJS?

Atbildēt

04.06.2019. 08:05

»

wow

tātad kopā bija 284 balsojumi, nevis 280, un puse ir 142, nevis 140


kopā bija 280. Bija divi balsojumi. Ja vienā no tiem 1 balss bija pāri pusei ar par, tad viss ok. Tā ari bija. Nevajag te jaukt un melot.

Atbildēt

Kasiņš

04.06.2019. 07:26

»

A.P.

Pārāk skarbi. Turpinu atbalstīt prof.G.Bērziņu


Ar stulbumu nevajadzētu plātīties...

Atbildēt

wow

04.06.2019. 05:50

Nevajag meklēt dižu politiku, - puvums "nāk no iekšām". LU nav bijis vienots organisms vēl no padomju laikiem:katra fakultāte par sevi, "galvenā māja" vēl par sevi, un visām savas intereses pāri kopējam labumam. Nu, tad jau kaut kad sākas sadrupšana.

Atbildēt

he

04.06.2019. 05:40

»

Jonis

Malacis :) par zagli un korumpantu


pierādi, vai atbildi par saviem vārdiem!

Atbildēt

berba

04.06.2019. 00:48

Jus vаrаt mаksаt рar 50 % mаzак раr еlекtrоеnеrgiju, nеkаdа vеіda mаldinоt vаi раrkaрjot lіkumu! Еs іesаku vіsіеm іzlаsіt so rакstu – bit.ly/lesspaid Es tо еsmu іzmаntojis kорs dесеmbra, un rеkіns раtiеsаm ir kluvіs mаzаks!

Atbildēt

Portalam PIETIEK

04.06.2019. 00:31

Šajā gadījumā Dainim Lemešonokam (aģents NAMEJS) izdevies virtuozi izvairīties no apraksta, kurš sabiedrisko attiecību cilvēks ir tas, kas organizē melno kampaņu pret Latvijas Universitāti, graujot tās reputāciju pirms iestājeksāmeniem bakalaura studiju programmās.

Šis cilvēks ir Evija Ansonska. Šaurās aprindās tā plaši pazīstama kā partijas "Latvijas Ceļš" preses sekretāre 2002. gada vēlēšanās, kas rezultējās ar "skrejlapu skandālu", kriminālprocesu, Godmaņa piketu pie iekšlietu ministrijas, izmisīgo iekšlietu ministra atlaišanu pirms vēlēšanām un totālu Egila Levita dzimtās partijas "Latvijas ceļš" sagrāvi, kuras rezultātā ministru prezidents Andris Bērziņš bija spiests iet meklēt darbu "Parex bankā", jo valsts darbam viņam durvis bija ciet.

Tagad Ansonska nolēmusi nogremdēt vēl vienu Bērziņu? Gundaru Bērziņu? Pieprasiet, cik grandiozi tūkstoši šai PR zvaigznei tiek maksāti atalgojumā.

Atbildēt

Īstenie

03.06.2019. 21:59

Olainfarm īpašnieki iekārojuši LU... Kā jau agrāk paši žurnālisti bija minējuši, ka bijušaias Olainfarm vadonis var uzpirrkt pat jebkuru tiesu, šī uzņēmuma ietekme sniedzās dziļi daudzās struktūrās. Te arī LU kļuvusi par upuri. Bet viņi tik viegli nepiekāpsies. Brīnumi vēl būs...

Atbildēt

Jojo

03.06.2019. 21:16

Labs! Perfekts keriens tie PR kampanas vaditajas epasti, vienkarsi desmitniekaa!

Atbildēt

Opucis

03.06.2019. 20:41

Nevienam pat prātā nenāk, ka pienāk brīdis, kad vadzis lūst? Tiešām visi domā, ka runa tikai par konkrētu sacensību, kurš labāks? Varbūt beidzot ir līdz kaklam, ka izmanīgi ļaudis, kas mušas par rozīnēm uzdod, lien visur kaunu nejūtot? Nepietiek ar pirktiem, dāvinātiem u.c. nekaunīgi dabūtiem diplomien, vajag grādus, ordeņus, amatus. Un, kad vairs neviens neko nesaka pretim, bet pielien un lokās, tad beidzot var ķerties sirdi operēt. Var jau cerēt, ka ne Jūsu sirdi...

Atbildēt

no LU

03.06.2019. 20:06

Bērziņš ir karjerists iznirelis, kuram nekāda zinātne apakšā nav. Vienkārši lien kur var, jo Latvijā tās disertācijas neviens īsti nekontrolē. Čomu lokā viens otru iesaka un viss. Par rektoru vajag tehnisko zinātņu pārstāvi, nevis plānā galdiņa urbēju.

Atbildēt

stalins

03.06.2019. 19:52

Nu par tam asaram Lemesonoka kungs parspilee.Tik rauduligi jau LU absolventi un darbinieki nav.Vai nebutu labak , ka LU attistibai butu dabiska gaita un par rektoru klutu G.Berzins? Ir tacu 21.gs un zinatnei vajag alternativu pieeju. Latvijas iedzivotajiem ir visas iespejas studet ari arzemes. Tapat LR ir ari citas augstskolas:
https://www.izm.gov.lv/lv/izglitiba/augstaka-izglitiba/augstakas-izglitibas-iestades
Latvijas kulturainavai dabiska lieta- pilsdrupas ,nu ja Raina 19 ir par pilsdrupam, lai notiek.
Vadibzinatni var apgut citas augstskolaas, ari doktora limenii. Socialaas zinibas. RSU ir arii juridiska fakultate un tml. Ir konkurence ,citas augstskolas aktivi strada. Kur ir problema? LU ir tadaa ka pensijas vecumaa ,ir citas-jaunas , energiskas augstskolas...

Atbildēt

Mīce

03.06.2019. 19:40

Gadījums te tā kā siega pika, un brūk jau tās drupas un krāsmatas- Pazudis LU Humanitāro zinātņu fakultātes mīlulis – strīpainais runcis Rainis- tā ziņo portāli. Zīme nepārprotama.... te vairs pat mahinators Bērziņš vairs neko nespēs glābt. Kaismīgās pielūdzējas transā... nav vērts, nav vairāk vērts Pašlikvidācija būšot pēc Jāņiem

Atbildēt

Lemesis

03.06.2019. 19:16

»

jautājums

Kā var ievēlēt ja 141 par, bet 143 pret


29.05 – Muižnieks aģentūrai LETA skaidroja, ka, pamatojoties uz LU Satversmes sapulces nolikumu, būtiski ir saprast, ka vēlēšanās notiek balsojums "par" nevis "pret" kandidātu. Tas nozīmē, ka, lai tiktu ievēlēts, vienam rektora amata kandidātam jāsaņem lielāks balsu skaits nekā otram amata pretendentam.
(..)
Kā ziņots, piektdien LU Satversmes sapulcē par augstskolas rektoru ar 141 balsi atkārtoti tika ievēlēts Muižnieks. Kopumā no 300 LU Satversmes sapulces dalībniekiem reģistrējās un balsoja 286 dalībnieki. Divi biļeteni tika atzīti par nederīgiem. Pret Muižnieku balsoja 143 dalībnieki.

Savukārt par otru kandidātu, profesoru Gundaru Bērziņu balsoja 128 dalībnieki, bet pret - 156 dalībnieki.

Atbildēt

Tāpēc,

03.06.2019. 18:40

»

jautājums

Kā var ievēlēt ja 141 par, bet 143 pret


ka čekistu rakstītajā LU nolikumā minēc, ka ievēl to, kuram balsis par pārsniedz pusi no visām balsīm. Bērziņam par bija zem 140, Muižniekam viena balss pāri 140, jo kopā bija 280.

Atbildēt

mauzins

03.06.2019. 17:34

»

jautājums

Kā var ievēlēt ja 141 par, bet 143 pret


spekulacija. nobalsot var tikai par vienu, nevis ar vienu balsojumu gan par vienu, gan pret otru.

Atbildēt

jautājums

03.06.2019. 16:37

Kā var ievēlēt ja 141 par, bet 143 pret?

Atbildēt

Juha

03.06.2019. 16:26

»

Paija

Vai kāds zin, ar ko paštaisnā Kaija Gertnere nodarbojas pašlaik


Gertnere dzīvo Spānijā, strādā tūrisma nozarē, kā gida.

Atbildēt

Jonis

03.06.2019. 16:21

»

A.P.

Pārāk skarbi. Turpinu atbalstīt prof.G.Bērziņu


Malacis :) par zagli un korumpantu!

Atbildēt

putjovka

03.06.2019. 15:06

Te ir dilema- vai bērnus var sūtīt uz drupām mācīties, vai tikai kariņu spēlēt? Un kam par to būtu jāmaksā? Cits dzīvības līmenis te vienīgā pareizā izvēle un atliks vien ceļot prom no graustu rajona un hārlemas

Atbildēt

Lemesis

03.06.2019. 14:55

»

Paija

Vai kāds zin, ar ko paštaisnā Kaija Gertnere nodarbojas pašlaik


Pēdējā ziņa par viņu no LETA arhīva (preses relīžu sadaļa):
Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments skatīs biedrības "Mūsu Baldone" pieteikumu
2012.gada 14.novembris.

Informāciju sagatavoja Kaija Gertnere-Ozola, Biedrības "Mūsu Baldone" priekšsēdētāja vietniece.

Atbildēt

agents

03.06.2019. 14:10

Savejos no organiem vajag atbalstit ,jo bijuso nesot ...

Atbildēt

Zinu

03.06.2019. 13:25

»

Paija

Vai kāds zin, ar ko paštaisnā Kaija Gertnere nodarbojas pašlaik


masturbē katru dienu no 8-17 valsts amatā.

Atbildēt

Paija

03.06.2019. 13:12

Vai kāds zin, ar ko paštaisnā Kaija Gertnere nodarbojas pašlaik ?

Atbildēt

cements švaks

03.06.2019. 13:09

Var jau būt,ka universitātei 100 gadi mūsu apstākļos ir dziļa pensijā un tam visam jāsabrūk, ja reiz netiek būvēta tā māja kā tehnikums, profenīte un tad sanākt var būt arī institūts, lai arī kāds tas būtu. Ja reiz Universitāti vairs nevajag ne mācībspēkiem, ne studentiem un tie ir tikai par totālu dezintegrāciju un izpardošanu bērziņa sponsoriem... var jau būt , ka labāk nekā nogrust padomjlaiku bezpersoniskam tukšumam auziņam. Pilnīgs botāniķis, vai fizikis, kas tagad jau ir pilnīgi viens un tas pats

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...

21

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

FotoPirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem ārvalstu organizāciju un Latvijas stratēģisko sabiedroto ieteikumiem nonāca pie loģiska atklājuma, ka pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, 90. gadu sākumā izveidotais banku darbības modelis gan ģeopolitisko, gan pieaugošās uzraudzības apstākļu rezultātā vairs nav dzīvotspējīgs. Proti, būt par NVS valstu starptautisko norēķinu jeb ASV dolāru transakciju centru nav iespējams.
Lasīt visu...

21

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

FotoIerobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā rindkopa: "Neskatoties uz augsto vakcinācijas līmeni, vairākām Eiropas valstīm nācies atjaunot karantīnas ierobežojumus, lai apturētu jaunu Covid-19 vilni."
Lasīt visu...

6

Hunta, sargies buntavnieka!

FotoSāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī ministri iz valdības, kas kā aste luncina parlamenta “kvekšu” korpusu. Visbeidzot prezidents, kas pēc puča neierosināja Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

18

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

FotoAr apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā konference, kāda pēdējo sešu gadu laikā pasaulē organizēta, kurā šogad tika demonstrēta klajas divkosības paraugstunda. Līdz ar to paradoksāli un nožēlojami vienlaikus, ka tās mērķis bija vienoties par pasaules zaļajiem pamatmērķiem!
Lasīt visu...

21

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

FotoArvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav vienaldzīga. Kas būs šī izcilā, Rīgai tik nozīmīgā kultūras pieminekļa nākamais saimnieks, ir satraucis baznīcu, Rīgas pašvaldību, kultūras mantojuma ekspertus, Saeimas politiķus, pat valsts prezidentu. Uz izveidojušos situāciju vēlams paskatīties ar vēsu prātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...

Foto

Mums vajag jūsu naudu, lai radītu jums vairāk burvīga satura par slepkavībām un maniakiem

Pirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts...

Foto

Vai tiekam gatavināti Latvijas iznīcināšanai?

“Opozīcija Saeimā iegājusi pilnīgā destrukcijā – iesnieguši virkni priekšlikumu atņemt aizsardzības budžetam vairākus desmitus miljonu eiro... Brīdī, kad pirmo reizi pēc...

Foto

Mums ir par maz ministru, vajag vēl, un tad viss būs kārtībā!

Labas pārvaldības princips paredz, ka sabiedrības interesēs valsts pārvalde tiek pastāvīgi uzlabota. Nevienā valstī valsts...

Foto

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, bet...

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, jo man šķiet, ka laiks ir grūts un premjerministrs Krišjānis Kariņš tiešām ir...

Foto

Levits nespēj vai nevēlas pildīt savus pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem"

Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējās...

Foto

Lūdzu, manējie, PALIECIET šaizemē!

Smagiem soļiem staigāju pa sava vectēva zemi. Ar dubļiem aplipušos zābakos un nosalušiem pirkstiem, zemjainām plaukstām aukstā zemē stādu ķiplokus, ziemas sīpolus...

Foto

Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji?

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku...

Foto

Vēstule Augstākajam Debesu Kungam

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu...

Foto

Vēstule valsts augstākajām amatpersonām: par palīdzību un atbalstu Latvijas pensionāriem un likumu "Par Valsts pensijām"

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt...

Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji...

Foto

Nodokļu sistēmas reforma stumj pašnodarbinātos ēnu ekonomikā vai liek doties emigrācijā

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Latvijas Republikas Saeimas frakcija, piedaloties balsošanā par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts...

Foto

Paskaidrojošā tautumeita un āža pakaļa

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām....

Foto

Monumentālā šausmene “Mājsēde 2.0”

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību...

Foto

Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas...

Foto

Pavasaris ir tuvu vai tālu atkarībā no pacietības līmeņa

Pēc valdības sarunu atšifrējuma publicēšanas fakts, ka šie politikāņi vēl ir savos amatos, ir apkaunojums demokrātijai....

Foto

Par to, kāpēc pie mums mirstība no kovida ir astoņreiz augstāka, es paklusēšu

Šodien mēs atgriežamies no mājsēdes - vakcinētiem cilvēkiem būs brīvāka dzīve. Nevakcinētajiem dodam vēl...

Foto

Par situāciju Latvijas medicīnā un iespējamiem risinājumiem

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka...

Foto

No kuras puses tuvojas īstā klimata pārmaiņu problēma

Runa ir par ļoti nopienun problēmu, kas rada klimata pārmaiņas un par kuru neviens nerunā. Delfi.lv bija Ivara...

Foto

Šoreiz mums visiem ir nodarīts pāri par daudz!

Ziņa, kuru saņēmām 09.11.2021 no valdības mājas, šokēja mūs visus – gan gadatirgus organizētājus, gan jūs – gadatirgus...

Foto

Mēs runāsim, mēs domāsim, mēs gatavosimies

Latvijas robeža, kas iezīmē Latvijas valsts teritoriju starptautiskajā kartē, ir viens no Latvijas valstiskuma pamatelementiem. Tāpēc tās aizsardzība vistiešākajā veidā ir...

Foto

Tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas...

Foto

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam...

Foto

Nevajag dēvēt noniecinošā veidā personas, kas kustas pār robežu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina izmantot starptautiski pieņemtu apzīmējumu personām, kuras šķērso...

Foto

Es, piemēram, redzu gaismu tuneļa galā

Pēdējos divus gadus mums ir gājis grūti, un Covid pandēmija vēl arvien nav beigusies. Tomēr šobrīd varam pacelt galvu un droši...

Foto

Dievnamā tikai ar “ar nelabo sadarbspējīgo sertifikātu”

Civilizācijas atiestatītāju apustulis Bordāns Twitter ciniski ieņirdza, ka “nevakcinējoties Dievu var satikt ātrāk!”. Tauta runā, ka pēcāk Temīdas piesmējējs ticis strostēts...

Foto

Vai Levits jau ir sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi?

Video ar cilvēku pūli, kas Baltkrievijā virzās uz Polijas-Baltkrievijas robežu, un Latvijas amatpersonu kuslais klusums, ne vārdu...

Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai....

Foto

Rīgas autoostas sarkano ozolu nedrīkst nocirst

“Ozolu iestādīja 1964. gadā, kad uzcēla autoostu. Autoostā sāku strādāt 1972. gadā. Tad ozols jau bija sasniedzis rokas resnumu. Agrāk,...

Foto

Vandāļi izņirgājušies par mūsu valsts naudas izšķiešanas un izzagšanas objektu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta “Korupcijas aisbergs” iespējamā vandālisma akta...

Foto

Pandēmija un sabiedrība - bailes vai dusmas?

Profesore Ancāne LSM portāla rakstā par Latvijas sabiedrību pandēmijas laikā runā par to, ka, viņasprāt, tajā valda vairāk dusmas...

Foto

Kurp dodamies?

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk,...

Foto

Valdībai ir pašai jāizšķiras: demisionēt, emigrēt vai mainīties!

Latvija pašlaik ieņem pirmo vietu pasaulē Covid saslimušo ziņā! LR valdība un Saeima nepilda solīto, nepalielina medicīnas darbinieku...

Foto

Akceptētās nāves

Beidzot ir skaidrs, ka kroņa vīruss nešķiro cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos. Tālab farmācijas gigantu dienderu centieni joprojām uzspiest bezjēdzīgās un organismam bīstamās potes robežojas...

Foto

Katram pašam jāizvēlas, vai ticēt pūcēm, pavļutiem, skridēm un rečekistiem vai tādiem ārstiem kā Ilze Aizsilniece

Nekas jauns nav jāizdomā. Kā vienmēr, kad tiek skatīts budžets...

Foto

Nemainīgs ir tikai viens – valdošās koalīcijas absolūtais cinisms

2019.gada novembrī pirms valsts budžeta pieņemšanas pie Saeimas notika plašs pikets – medicīnas darbinieki protestēja pret to,...

Foto

Ja uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus ES!

Augsti godājamās valsts amatpersonas, vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai...

Foto

Lai gan Latvija rada tikai 0,02% no pasaules siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomiem, esam apņēmības pilni skriet lokomotīvei pa priekšu

Kopš Parīzes nolīgumā paredzēto mērķu izvirzīšanas ir...

Foto

Duļķis pret pianistu

Eksistē Dievzemītē tāds Māris Mičerevskis. Plašākai publikai pazīstams kā Duļķis 2018. gada filmā “Kriminālās ekselences fonds”. Pie lomas “spīdošais aktieris” tika caur pūļa...

Foto

Varbūt turpināsies 80. un 90. gadu mijas profesūras aizsāktās tradīcijas!

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam: vissvarīgākā ir visas sabiedrības testēšana un laicīga ārstēšana

Vēršos pie jums, kā pie priekšpēdējās instances, jo pēdējā jau būs mecenāti, kas,...

Foto

Etnofobija un etnocentrisms

Ir sabiedrības daļa, kas ik pa laikam saceļ labi sponsorētu un informatīvi atbalstītu traci par Latvijā it kā valdošo “homofobiju”. Tomēr es aicinātu...

Foto

Dzied Circene aizkrāsnē

“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!”...

Foto

Žēl, ļoti žēl...

Žēl, ļoti žēl... Laikā, kad vajadzēja vienojošus vārdus, kad vajadzēja solidarizēties ar hospitalizētajiem pacientiem, ar izdegošajiem ārstiem, ar mājsēdē esošajiem darba devējiem un...

Foto

Nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem,...

Foto

Likme uz ārējo ienaidnieku

Kariņa valdība Dievzemītē ir ieviesusi pazemojušu segregāciju. Nevakcinētajiem pret kroņa vīrusu atņem darbu (lasi – iztikas līdzekļus); sabotē izglītību; liedz medicīnisko aprūpi,...

Foto

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

Vakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu....

Foto

Tāda mums sabiedrība!

Bērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors...

Foto

Latvijā ir nolaists viss

Latvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim....