Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Klajā nākot ziņām par žurnāla IR žurnālista Paula Raudsepa par maksu sniegtajiem pakalpojumiem Latvijas Bankai, kuras vadītāju Ilmāru Rimšēvču viņš bija nekritiski aprakstījis tieši Rimšēviča pārvēlēšanas dienas priekšvakarā, Raudsepa kolēģiem un arī Latvijas Bankas prezidentam Rimšēvičam uznācis kolektīvs mulsums, - citkārt tik principiālie žurnālisti un runīgais centrālās bankas vadītājs pagaidām nav vēlējušies atbildēt ne uz vienu jautājumu saistībā ar Raudsepa Latvijas Bankai sniegtajiem pakalpojumiem. Līdz otrdienas vakaram atbildi uz uzdotajiem jautājumiem sniedza tikai Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītāja.

Jautājumi, kas uzdoti Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītājai Andai Rožukalnei:

"Sveiki, jautājums Jums kā LŽA vadītājai - vai jau esat rosinājusi Jūsu vadītās organizācijas ētikas komisijas sēdē izskatīt Jūsu vadītās organizācijas ētikas komisijas vadītāja Paula Raudsepa veikto LŽA ētikas kodeksa pārkāpumu, nonākot klajā interešu konfliktā un pārdodot savus pakalpojumus personai, kuru viņš apraksta savā publikācijā? Ja jā, - kad paredzēta ētikas komisijas sēde? Ja nē, - kāpēc ne?"

Sniegtā atbilde: "Sveiki, paldies par vēstuli! Jā, esmu rosinājusi izskatīt šo gadījumu LŽA Ētikas komisijā. Komisijas sēdes laiks vēl nav zināms. Vai Jūs gribētu, ka Jūsu vēstuli uzskatu par iesniegumu LŽA Ētikas komisijai?"

Jautājumi, kas uzdoti žurnāla IR darbiniekiem, izdevniecības Cits medijs žurnālistu ētikas kodeksa atbalstītājiem Aivaram Ozoliņam, Anitai Braunai, Indrai Sprancei, Andai Burvei-Rozītei:

"Labdien. Vēlos no Jums saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) vai arī Jūs līdzīgi Jūsu kolēģim žurnālā IR Paulam Raudsepam pieņemat materiālus labumus no personām, par kurām veidojat publikācijas?

2) ja nē, kā tieši Jūs rīkosieties, lai Jūsu žurnāla lasītājiem atvainotos par šo žurnāla izdevniecības ētikas kodeksa pārkāpšanu, ko izdarījis minētais Pauls Raudseps?"

Jautājumi, kas uzdoti žurnāla IR galvenajai redaktorei, izdevniecības Cits medijs žurnālistu ētikas kodeksa atbalstītājai, izdevniecības valdes loceklei Nellijai Tjarvei (Ločmelei):

"Labdien. Aizrādu, ka neesmu saņēmis atbildes uz uzdotajiem jautājumiem. Te būs vēl daži.

1) vai Jūs kā žurnāla Ir galvenā redaktore bijāt devusi atļauju žurnāla darbiniekam Paulam Raudsepam pārdot savus pakalpojumus Latvijas Bankai?

2) cik vēl un kuri Jūsu vadītā žurnāla darbinieki līdzīgi Paulam Raudsepam pieņem materiālus labumus no personām, par kurām veido publikācijas?

3) vai visiem Jūsu pārstāvētās izdevniecības darbiniekiem ir jāievēro izdevniecības Cits medijs žurnālistu ētikas kodekss, vai arī ir darbinieki, uz kuriem tas neattiecas?

4) vai, ņemot vērā AS Cits medijs ētikas kodeksa normu, ar kuru akcionāri solījušies, ka "ja rodas pamatotas šaubas par manu nevainojamu reputāciju, atbilstoši akcionāru līguma noteikumiem pārdošu savas akcijas", Jūs mudināsiet Paulu Raudsepu šķirties no viņam piederošajām uzņēmuma akcijām?

5) vai kā Latvijas Žurnālistu asociācijas biedre aicināsiet asociācijas ētikas komisijā izskatīt Paula Raudsepa izdarīto ētikas kodeksa pārkāpumu, pieņemot materiālus labumus no personas, par kuru viņš veido publikācijas?

6) vai arī Jūs personiski līdzīgi Paulam Raudsepam pieņemat materiālus labumus no personām, par kurām veidojat publikācijas?"

Jautājumi, kas uzdoti Paula Raudsepa pakalpojumus apmaksājušās Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam:

"Te būs vēl daži jautājumi Jums, Rimšēviča kungs:

1) vai Latvijas Bankas finansējuma piešķiršana Paulam Raudsepam par dažādiem šī žurnālista pakalpojumiem pēdējos divos gados notikusi ar Jūsu ziņu un piekrišanu?

2) vai esat bijis lietas kursā par Paula Raudsepa pakalpojumu apmaksu no Latvijas Bankas līdzekļiem? Ja neesat, kā tad izskaidrojāt to, ka minētais Pauls Raudseps vada Latvijas Bankas rīkotus pasākumus utt.?

3) vai Jūs kā Latvijas Bankas vadītājs atbalstāt žurnālistu pakalpojumu pirkšanu par Latvijas Bankas līdzekļiem? Ja jā, kādu vēl žurnālistu pakalpojumu pirkšanu esat akceptējis pēdējos piecos gados? Ja nē, kāpēc tika pirkti tieši Paula Raudsepa pakalpojumi?

4) vai uzskatījāt kā pieņemamu, ka pirms Jūsu pārvēlēšanas LB prezidenta amatā tieši Jūsu iestādes apmaksātais žurnālists Pauls Raudseps gatavo par Jums publikāciju žurnālā IR?

5) kādus līgumus un par kādiem pakalpojumiem Jūsu vadītā Latvijas Banka pēdējos trīs gados ir slēgusi ar žurnāla IR izdevēju - AS Cits medijs?

6) vai esat pateicīgs par Jūsu vadītās Latvijas Bankas apmaksātā žurnālista Paula Raudsepa Jums veltīto "analītisko" rakstu žurnāla IR šā gada 31. oktobra numurā?"

Foto no ir.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

21

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

FotoŠonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi. Toties bija tāda mierinoša rindkopa:
Lasīt visu...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...