Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Re-forma. Ne saturs

Ilze Viņķele
05.12.2017.
Komentāri (37)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Troļļu gans

09.12.2017. 20:10

»

Kolēģis

Es no atbildes tā arī nesapratu: bija taisnība Valsts kontrolei par to, ka Mamedova "pakalpojumi" ir divreiz sadārdzināti vai nav. Ja ir, vai Belēvičs to nenovērsa


Pirmā dīvainībiņa ir apstiprināta ar Saeimā saņemtu VID dokumentu - cien.bij.ministrs aizmāršības vai iedomības dēļ ignorē likumus. Latvijas cienījamiem ļaudīm tā bieži atgadās. Belēviča krātuvītē tas ir mīnuss. Tagad jāmet pluss - reāli ieguvumi no ātrās palīdzības mašīnu finansēšanas veida maiņas, uz brīdi aizmirstot Mamedova, Ploriņa un Belēviča personības. Sauss cipars, samazinājums NMPD budžetā (Mamedova cipars - Belēviča cipars). Līdz šim cien.bij.ministra fani pēc jautājuma par labajiem darbiem nebija spējīgi pateikt pat to, kas ir vēstulē, tātad ir progress. Tas ir jāstimulē :-)

Atbildēt

Troļļu gans

07.12.2017. 20:18

»

Kolēģis

"Davai" saprotami, no vienkāršā cilvēka viedokļa. Vai gadījumā nebija tā, ka Valsts Kontrole norādīja, ka Mamedovs Pierīgā par 1km no Ploriņa saņem vairāk, kā 1 km izmaksā valstij pārējās Latvijas teritotijā? Vai nebija tā,ka Ploriņš Mamedova jubilejā izteica novēlējumu Mamedovam, lai Mamedovs pārņem...


Paldies. Pirmo reizi atbilde, kura ir kaut kas konkrēts. Tāpēc daļēji izklāstīšu 14.09.2015., Nr.8.7-11/135093. Daļēji tāpēc, ka tomēr vēlētos lasīt apmēram sekojoši - 20XX gados (nosauksim tos gadus par Mamedova gadiem) NMPD budžetā bija XX naudiņas ātrās palīdzības mašīnām, sākot no 20YY (nosauksim par Belēviča un pēc Belēviča gadiem) bija YY naudiņas ātrās palīdzības mašīnām. Ja starpība XX - YY, būs pozitīva, tad būs pozitīvi.
VID, 14.09.2015., Nr.8.7-11/35093 "Par deputāta G.Belēviča saukšanu pie administratīvās atbildības". Valsts ieņēmumu dienesta veiktajā pārbaudē konstatēts, ka 12.Saeimas deputāts Guntis Belēvičs valsts amatpersonas deklarāciju ... nav ievērojis minētās deklarācijas aizpildīšanas kārtību, tādējādi ir pārkāpis normatīvajos aktos noteiktās prasības. ... Tādējādi ... ir izdarījis Latvijas Administratīvā pārkāpumu kodeksa 166.27 pantā noteikto administratīvo pārkāpumu. ... tika sastādīta administratīvā pārkāpuma protokols ... Tā vienkārši sakot, cien.bij.ministrs, deputāts, tautas kalps, paraugs jaunatnei un bērniem nav ievērojis likumus. Iespējams aizmāršības dēļ (ar cauru galvu nav ko meklēt ministros un deputātos) vai ir vienkārši uzspļāvis, uzskatot, ka godājamiem ļaudīm Latvijas likumi nav rakstīti (tādiem, jo vēl mazāk ir jālien deputāta un ministra krēslos).
Mūsu sarakstei it kā nav nekas kopīgs ar cien.bij.deputāti un brāķa un kaitniecības likumprojektu. Bet nekas, mūsu kopējā mīlestība pret ZZS veselības ministriem, ir būtisks arguments :-), jo ir taču sakarība starp izciliem ministriem un tikpat izciliem likumprojektiem.

Atbildēt

Kolēģis

07.12.2017. 09:50

»

Troļļu gans

A davai darīsim tā - Jūs man datus par NMPD izdevumiem ātrās palīdzības mašīnām Mamedova laikā un pēc tam, es Jums 1 dīvainībiņu un tā tālāk. Citādāk rodas iespaids, ka sarakstos ar demagogu


"Davai" saprotami, no vienkāršā cilvēka viedokļa. Vai gadījumā nebija tā, ka Valsts Kontrole norādīja, ka Mamedovs Pierīgā par 1km no Ploriņa saņem vairāk, kā 1 km izmaksā valstij pārējās Latvijas teritotijā? Vai nebija tā,ka Ploriņš Mamedova jubilejā izteica novēlējumu Mamedovam, lai Mamedovs pārņem visu Latviju?

Atbildēt

Troļļu gans

07.12.2017. 08:21

»

Kolēģis

Tomēr - vai vienkāršā valodā varat tautai paskaidrot, kādas tad bija ministra Belēviča "dīvainībiņas


A davai darīsim tā - Jūs man datus par NMPD izdevumiem ātrās palīdzības mašīnām Mamedova laikā un pēc tam, es Jums 1 dīvainībiņu un tā tālāk. Citādāk rodas iespaids, ka sarakstos ar demagogu.

Atbildēt

Troļļu gans

06.12.2017. 13:22

»

Troļļu gans

... it _kā_ pēc bulciņu aizlieguma rezultātiem jau vajadzētu būt


Varu izlikt punktus uz visiem "i". Mana plašā sirds ietver mīlestību pret visiem politiķiem, kuriem Latvija ir pie vienas vietas, īpaši mīlu zaļo mērgļu politiķus, jo viņu graujošie darbu rezultāti izpaužas daudz kur, t.s. nospīdzinātajā un nogremdētā (citāts) veselības aprūpē. Tomēr tas netraucē uzskatīt Belēviču par cilvēku ar ambīcijām un pietiekami gaišu galvu. Tāpēc uzdevu jautājumus, lai, saņemot konkrētas un pārliecinošas atbildes, būtu materiāls pārdomām un vērtējuma izmaiņām.

Atbildēt

Troļļu gans

06.12.2017. 12:59

»

Kolēģis

Pirmais ZZS ministrs Belēvičs NMPD paglāba no Mamedova, revolucionizēja C hepatīta ārstēšanu, atstāja nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības veselības veicināšanai (veselīgākas pusdienas skolā, transtaukskābju aizliegums, enerģijas dzērienus vairs nepārdod bērniem). Tie ir ministra Belēviča panākumi. Lūdzu...


Atkal vecā dziesma no sākuma. Nevaru pēc katra sava komentāra, kurā tiek pieminēts cien.bij.ministrs, rakstīt par viņa dīvainībiņām. Tā kā komentāri ir pazuduši, tad atkārtoju - "Sen nav bijuši tik inteliģenti un uzbudināti ZZS fani. Nu labi, lai ir. Meklējam VID dokumentu 14.09.2015., Nr.8.7-11/135093 un KNAB nereģistrētu dokumentu ar Saeimas reģistrāciju 01.10.2015. Nr.2\2495-12/15, plkst. 10.45. To taču trijatā mācēsiet.
P.S. Varbūt Jūs kā trešais pateiksiet kādu
cipariņu par NPMD? :-))"
Kad beidzot būs konkrēti cipari par NMPD izmaksām pirms Mamedova un pēc, ko???
Tāpat interesē kas _konkrēti_ ir revolucionārs C hepatīta ārstēšanā, izņemot zāļu importa aizliegumu privātpersonām, ne aptieku ķēdēm. Cīņa par bērnu veselību, interesanti. Labāk varbūt datus par bērnu veselības uzlabošanos, it pēc bulciņu aizlieguma rezultātiem jau vajadzētu būt.

Atbildēt

Kolēģis

06.12.2017. 11:13

»

Troļļu gans

Nesaprotama aktivitāte pēc deputāta mandāta nolikšanas. Kas likumprojekts radās plikā vietā, visu laiku 2 ZZS ministru vadībā VM strādāja ideāli? Tad, blāc, brāķa un kaitniecības likumprojekts. Nekas nenotika deputātes Vinķeles deputātēšanās laikā - ne pirmā ZZS ministra dīvainībiņas, ne patreizējā ...


Pirmais ZZS ministrs Belēvičs NMPD paglāba no Mamedova, revolucionizēja C hepatīta ārstēšanu, atstāja nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības veselības veicināšanai (veselīgākas pusdienas skolā, transtaukskābju aizliegums, enerģijas dzērienus vairs nepārdod bērniem). Tie ir ministra Belēviča panākumi. Lūdzu atgādiniet viņa "dīvainībiņas"!

Atbildēt

Troļļu gans

06.12.2017. 09:33

Nesaprotama aktivitāte pēc deputāta mandāta nolikšanas. Kas likumprojekts radās plikā vietā, visu laiku 2 ZZS ministru vadībā VM strādāja ideāli? Tad, blāc, brāķa un kaitniecības likumprojekts. Nekas nenotika deputātes Vinķeles deputātēšanās laikā - ne pirmā ZZS ministra dīvainībiņas, ne patreizējā izdarībiņas. Nekas nebija, viss ideāli un pēkšņi brāķis un kaitniecība? Nesaprotu? Kāds uz Saeimas jumta ir uzstutējis deputātu galvu apstarotāju vai katru dienu deputātiem liek piedalīties Kašpirovska stila sesijās? Kā aiziet no Saeimas, tā uzreiz pārstāj dzīvot savā pasaulītē, pārstāj airēt un sāk šūpot laivu.

Atbildēt

Pakostņiks

06.12.2017. 06:24

Šodien ir iespēja KRĀPniecei uzdot jautājumus

http://www.delfi.lv/news/delfi-tv-ar-jani-domburu/delfi-tv-ar-jani-domburu-pulksten-12-veselibas-ministre-anda-caksa.d?id=49515013

Atbildēt

Viņķelisma sērga

05.12.2017. 20:26

Latvijas pensionārus satracinājušās labklājības ministres Ilzes Viņķeles vīrs Juris Viņķelis ir priekšlaicīgi pensionējies 57 gadu vecumā un tagad pensijā saņem vairāk nekā 1100 latu mēnesi.

Vērību Viņķeles dzīvesbiedra pensijas apmēram pievērsa pēc tam, kad ministre intervijā žurnālā „Playboy” pavēstīja, ka tie pensionāri, kuri smagi strādājuši padomju laikā, nevar cerēt uz adekvātu sava darba novērtējumu un lielām pensijām, jo strādājuši citas valsts – Padomju Savienības – labā un viņi tagad saņemot naudu, kuru paši nav nopelnījuši.

Atbildēt

nn

05.12.2017. 20:20

Kāds saturs var būt, ja pamatuzstādījums ir izkrāpt papildus naudu. Neko vairāk Saeimas intelekts un godaprāts nav spējīgs paveikt. Tādi savēlēti. Un šis uzdevums tiks izpildīts. Galvenais neiekāpt siltā, kūpošā "mīnā", kā to izdarīja Lietuvā, kad vienā brīdī konstatēja, ka iekasētā nauda tiek likta depozītā, tiek pelnīti procenti, bet paredzētajam mērķim netiek izmantota. Bija nesmuki. Un lai Levits, Satversmes kropļotājs, izsvītro arī 93. un 111. pantu. Būtu tikai godīgi.

Atbildēt

Kriśtopanam bija

05.12.2017. 17:56

»

Lūk ko rakstīga Latgale ap 2004.gadu

- „...Neviens nav skaitījis, cik cilvēku pirms laika aizgājuši pie debesu Tēva tikai tāpēc, ka reformu jūklī nav varējuši tikt pie daktera vai pie īstajām zālēm...Diemžēl, V.Krištopānam bija taisnība – Latvija ir muļķu zeme. Jo mēs izmirstot atkal un atkal iestājamies par bagātniekiem, par lielkapitāla...


tikai dałèja taisnîba, jo mulki ir visi, kas nespèja pretoties Maskavas un bij. VDK darbinieku diversijàm pret Latvijas ekonomiku un tiesiskumu, ko veica vecie VDK kadri LR amatos. Un visi vnk izskatîjàs uz śo diversiju fona kà mulki.

Atbildēt

Lūk ko rakstīga Latgale ap 2004.gadu

05.12.2017. 17:21

»

Te , Vinkele,

LV neko jaunu nepateiksi, viss tàpat sagrauts - ekonomika un tiesiskums


- „...Neviens nav skaitījis, cik cilvēku pirms laika aizgājuši pie debesu Tēva tikai tāpēc, ka reformu jūklī nav varējuši tikt pie daktera vai pie īstajām zālēm...Diemžēl, V.Krištopānam bija taisnība – Latvija ir muļķu zeme. Jo mēs izmirstot atkal un atkal iestājamies par bagātniekiem, par lielkapitāla partijām. Ideoloģija, skaļie patriotiskie saukļi mums ir dārgāki par mūsu pašu, mūsu bērnu, mūsu veco ļaužu veselību un dzīvību...Mēs sajūsmināmies par tēvzemiešu stingro stāju latvietības aizstāvībā gan šeit, gan Briselē. Un negribam zināt, ka tēvzemiešu veselības ministri, iztērējot Pasaules bankas kredītu miljonus, noreformēja mūsu medicīnu līdz klīniskai nāvei. Tagad oranžie uzsāk reformas reformu. Nu jau par mūsu naudu...Cik daudziem Latvijas ārstiem šī reforma salauzīs dzīvi? Cik daudziem Latvijas iedzīvotājiem reformu reforma atņems dzīvību? ...Bet kungiem nav laika par to domāt. Patriotisku saukļu aizsegā viņi plēšas ap portfeļiem un amatiem, kuri viņu personīgai kabatai dod simtus tūkstošus latu un apziņu: cik labi dzīvot muļķu zemē – Latvijā”. No Māras Nizinskas raksta „Muļķu zemes slimnieka pārdomas” , Rēzeknes Vēstis

Atbildēt

Paciente

05.12.2017. 17:16

»

XXL

Liekule. Kur bija Viņķeles apskaidrība kamēr pati bija valdībā


Bet raksts pēc būtības ir labs un ok. Viņķele tāpat kā čaškša var nepatikt, bet runāts ir par lietu, manuprāt...

Atbildēt

Ieagaumē

05.12.2017. 17:11

»

Irma

Kučinskis ar šo ir beidzies


Iegaumē ne tikai Kučinski,Brigmani un Lembergu, bet pilnīgāku kompartijas Nomenklatūras grupējumu, kas valda valstī - skaistos, Latvijas karogā ietītos Radnačus, Bērziņu, Dzintaru un miljonāru Ašeradenu. Un kur palika visreakcionārākie komunisti no Saskanas - lieciet droši klāt, jo šis "zvērs" valda Rīgā un plātās kā vajag Saeimā.

Atbildēt

kurs tad nezin, ka latgale nemaksā nodokļus

05.12.2017. 16:23

kā piespiest? Jā, arī skolas nepienāķas un vispār nekas nepienākas šajā valstī

Atbildēt

lauķis

05.12.2017. 16:23

»

XXL

Liekule. Kur bija Viņķeles apskaidrība kamēr pati bija valdībā


Viņķele pati ir deģenerāte un par deģenerātu izaudzinājusi savu dēlu.
Klausieties manos vārdos un neskatat manus darbus.

Atbildēt

XXL

05.12.2017. 15:41

Liekule. Kur bija Viņķeles apskaidrība kamēr pati bija valdībā?

Atbildēt

Vēlētājs

05.12.2017. 15:37

Un šī pēkšņā apgaismība nāk pār Viņķeli tikai šodien,kad pati ir ilgus gadus centīgi piedalījusies kritizētās sistēmas izveidošanā un nostiprināšanā? Vai tā varbūt nemaz nebija Viņkele,kas tikko iesēdusies labklājības ministres krēsla,jau grasijās aplikt ar nodokli "lielās",pensijas,kas tikai par dažiem latiem pārsniedza iztikas minimumu?!
Un,kā tad bija ar to homoseksuālisma popularizēšanas pasākumu bērniem?

Atbildēt

žanis

05.12.2017. 15:01

»

Dakteris ar stāžu

Šoreiz jāpiekrīt, esi bez darba ilgāk, nomirsi netiekot pie ārsta. Čakša ir pretīga


Represijas pret arodslimniekiem sākās tiešā Viņķeles vadībā.Represijas pret arodslimniekiem ir viens no jauniem pasaules brīnumiem,par kuru pasaule netiek informēta,bet kurš ir vērojams no 2008.gada.

Atbildēt

Nožēla

05.12.2017. 14:49

Nu nevar tā Viņķelene dzīvot,lai nebārstītu savas seklās "gudrības visās jomās".Kādu laiku bija miers,bet nu atkal uzdarbojas,dikti jau cer uz nākošo Saeimu,bet mēs neesam aizmirsuši šīs Vienotības intrigantes darbošanos un kur nu vēl skandāliem apvīto ministrēšanas laiku.
Čakšu jau nu nav par ko slavēt,bet Viņķelē ieklausīties vispār negribas....

Atbildēt

ww.

05.12.2017. 14:46

Pareizi uzrakstīts!Tikai kungi nelasa,jo viņus neskar.

Atbildēt

Vets

05.12.2017. 14:24

»

Dakteris

Tā šobrīd viena fronte


Kadru atlase līdzīga kā "Latvijas gāze" ?

Atbildēt

Analītiķis

05.12.2017. 14:17

Džeks Latgales ciemā, kur ir divi gateri un lielsaimniecība, neviens nemaksā nodokļus. Ja esi gados, ieplāno nomirt, J.A jaunāks, laid prom pēc šampinjoniem.
Čakša un Kučinskis ir aprobežoti.

Atbildēt

Pie velna

05.12.2017. 14:14

Nu kas tur liels, papildus plānam vēl kādi 10000 3 gadu laikā nomirs

Atbildēt

Dakteris

05.12.2017. 14:13

»

Priekulis

Andrejs Panteļējevs, Jums patīk


Tā šobrīd viena fronte

Atbildēt

Irma

05.12.2017. 13:34

Kučinskis ar šo ir beidzies

Atbildēt

Pipa

05.12.2017. 13:33

Likums ir pretrunā ar Satversmes 91,93,95 pantu (nelasiet šauri 111.pantu). Un pretrunā ar hipokrāta zvērestu!!!

Atbildēt

Dakteris ar stāžu

05.12.2017. 13:28

Šoreiz jāpiekrīt, esi bez darba ilgāk, nomirsi netiekot pie ārsta. Čakša ir pretīga.

Atbildēt

Te , Vinkele,

05.12.2017. 13:12

LV neko jaunu nepateiksi, viss tàpat sagrauts - ekonomika un tiesiskums.

Atbildēt

Viñkele atgàdina par sevi

05.12.2017. 13:10

Tu Viñkele pati piedalîjies śîs sistèmas veidośanà. Tagad esi gudri iemàcîjusies tikai tirst par demokràtiju, cilvèktiesîbàm, Kàrliem un Karînàm. Kas gan tevi virza uz ASV màcîties? Kàrlis/Karîna, lai atgriežoties LV varètu brîvàk tirst angliski? Par Kàrli un Karîni, moràli pietaisot ko vien var ar savu tukśo tirśanu? Neceri! Bezceris!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...