Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

skolotāja

25.01.2019. 17:02

Paldies! Labs raksts! Beidzot kāds ir atļāvies pateikt, uzrakstīt patiesību!
Vai tad līdz šim skolotāji nestrādāja jēgpilni?
Vai nemācīja bērnus sadarboties, izmantot tehnoloģijas u.t.t.
Tā ir rūpīgi izstrādāta SPĒLE! Tikai KĀPĒC?

Atbildēt

Sp'

18.06.2018. 14:16

»

Argumenti

Šeit argumentēts raksts par šo rakstu


Izlasīju, bet kur argumenti? Rakstu skārusi veca, neapdāvināta, melīga un vārga roka.

Atbildēt

Argumenti

15.06.2018. 17:24

Šeit argumentēts raksts par šo rakstu:
https://docs.google.com/document/d/1EKjOyRwxOKGQWTHd6h6IullUbs3oRLzUqQTulj-PulU/edit

Atbildēt

mamma

24.05.2018. 18:19

Paldies par rakstu! Nu tad beidzot sākas kaut kāda šūmēšanās par to idiotismu, ko kompetences ieviesēji catlakoliņi cenšas iesmērēt mūsu bērniem par izglītības reformu. Tāds iespaids ka šo catlakoliņu pašu izglītības līmenis ir labi ja dažas klases palīgskolā. Paldies Dievam! Līdz septembrim vairs tikai daži mēneši. Kur skatās izglītības ministrs? Vai arī viņš tāds pat catlakoliņš? Nepieļaujiet taču to vājprātu!
Skolotāji, streikojiet! Neļaujiet sevi padarīt par vainīgajiem šajā farsā.
Skolēni, sakiet arī jūs kādu vārdu! Jūs taču uzskata par muļķiem, ja var piedāvāt ko tādu, ko vārdā nav iespējams nosaukt. Palīdziet saviem skolotājiem un pa

Atbildēt

arī gados

15.05.2018. 15:28

»

kundze gados

Rakstam ieliku "-"zīmi...


Palūkojos ne tikai apkārt, bet zinu skolas darbu arī no iekšas.Vai kāds iestājas pret IT jēgpilnu izmantošanu? Nē. Reformām jābūt jēgpilnām. Kundzīt, ienāc skolā un tad runā!
Reforma reformas galā, papīru kalni, nesakarīgi rīkojumi no augšas, kontrole pēc kontroles. Par kādu skolas autonomiju tiek runāts? Vecāku ambīcijas , anonīmi zvani, apmelošanas.
Par radošumu un jaunām metodēm jādomā un jārīkojas, bet pirms tam vajag jauno saturu!Labas darbības piemēri vienmēr noder, tāpat arī pieredzes apmaiņa, bet skolotājam vajadzīgs atbalsts, nevis apgalvojums, ka skolotājs negrib iet laikam līdzi.

Atbildēt

emīls 1

03.05.2018. 18:20

:D:D(grill) Sociologi- 3.apr. 2018.g. EURONEWS rāda Palestīnas valsts līdera M. Abasa runu, kas atgādina, ka t.s. ""Holokostu"" ,protams bija izveidojuši paši žīdebreji. Viens no pamatiem , lai viņiem nebūt jākaro 2. Pasaules Karā un kaut kā atbrīvoties no ""lāsta"" par cilvēku pazemošanu un paverdzināšanu caur viņu kontrolētās Naudas piespiedu ! aizdevumiem ar neatmaksājamiem % procentiem -bija viņu atrašanās- noslēpšanās- t.s. ""Koncentrācijas nometnēs"". Jo pēc viņu pašu veidotā 2. Pas.Kara- viņi, kā skaitliski, devās dibināt savu Izraelas valsti-ko viņi paši sauc par ""Apsolīto zemes placi"".Arī tiek atgādināts, ka 2. Pas.Karā Vācu-fašistu armijā karoja >15 000 žīdu karavīru-līdz pat ģenerāļa pakāpei .Paradokss, bet Aizdevēji palika dzīvi, bet Aizņēmējiem PARĀDS bija jāatmaksā -uz paaudzēm. Līdzīgi tiek atgādināts, ka 1963.g., kad ASV prezidents tikko Parakstīja Dokumentu un tikai sākusi ASV Vaksts Banka drukāt un izlaist vienu no ASV Valūtas nomināliem-Dž Kennegijs tika piebeigts -un vietnieks L.Džonsons tūlīt atsauca Dokumentu un nodrukātās naudas vienības esot tikušas iznīcinātas...Ai da gudrinieks M.Abass...:))

Atbildēt

Vērotājs

01.05.2018. 11:23

»

zinātājs

Par šo jaunvārdu virknējumu mistrojumu kādi viedi ļaudis ieguva 13 miljonus ESF naudiņas, ko lepni sauc par reformas vadlīnijām (zinātāji zinās teikt, ka copy-paste angļu izglitibas sistēm, kas varbut nva slikti, bet tad kāpēc tik dārgi). Savukārt reformas cena ir līdz 600 miljoniem, ko īpaši pietuvināti...


'copy-paste angļu izglitibas sistēmas, kas varbūt nav slikti"/

Ir slikti, ir. Jo pārkopētais domāts izglītības zemākajam līmenim - dzīves pabērniem. Bet reformatoru piesauktā Skotijas paraugpieredze izrādījusies tāda, kuras rezultātā Skotijā piedzīvots sliktākais izglītības sniegums kopš tās dalības PISA pētījumos.

Atbildēt

zinātājs

29.04.2018. 23:21

Par šo jaunvārdu virknējumu mistrojumu kādi viedi ļaudis ieguva 13 miljonus ESF naudiņas, ko lepni sauc par reformas vadlīnijām (zinātāji zinās teikt, ka copy-paste angļu izglitibas sistēm, kas varbut nva slikti, bet tad kāpēc tik dārgi). Savukārt reformas cena ir līdz 600 miljoniem, ko īpaši pietuvināti ļauži dabūs apgūt. Rezultāts, kā autors pareizi saprata, nebūs nekāds. Reforma nāk no vajadzības, ne otrādi! Līdz ar to viss šis process ir mākslīgi radīts vienam mērķim - līdz 600 miljonu jevropas naudiņas piesavināšanai. Lato - paroc dziļāk, saknes vēl no skolas.lv laikiem, kad tika pakāsti 3 mio. Starp citu, tie paši pilsoņi stāvēja e-veselībai kūmās un saņēma nesliktu naud par neko. Cik saprotu, tad tie paši veido arī šo reformu. Kā jus domājiet - kāds varētu būt rezultāts?

Atbildēt

Līnijas

29.04.2018. 09:20

Izlasīju jaunās vadlīnijas pirmskolas (bērnudārzu)bērnu sagatavošanā un nopūtos - Dievs viņiem piedos, jo tie cilvēki (eksperti?) nezina, ko dara, šķiet, ka vadlīnijas domātas augstskolu studentiem, nevis 5-6 gadus veciem bērniem: "attīstīt dzīvei nepieciešamo kritisko domāšanu, prasmi pieņemt atbildīgus lēmumus, radošumu un uzņēmējspēju (kas tā tāda?), prasmes sadarboties un līdzdarboties un digitālās prasmes..."
Pa kuru laiku mazajam bērniņam mācīties pirmos soļus burvīgajā pasaulē, kura saucas bērnība?

Atbildēt

LV pilsonis

28.04.2018. 16:39

Ja Izraēla pāriet uz matemātikas apmācību pamatskolās pēc padomju laika (50 gadu) mācību programmas, teiksiet viņi ir stulbi ? Tajā vecuma posmā, bērnam ir jāapgūst pamata zināšanas, nevis ūber zinātnes un tehnoloģiju sasniegumi pie planšetēm. Jau šodien mūsu "datorģēniji" uzrāda pilnīgu sviestu zināšanās par elementārām un it kā passaprotamām lietām, ko tāds var ieprogrammēt, bail pat iedomāties.

Atbildēt

Klausies vārdos, nelūri uz darbiem..

28.04.2018. 16:38

Visciniskākais ir tas, ka stulbuma ieviesēji slēpjas aiz farizejiskām rūpēm par bērniem...

Atbildēt

Ļaunums jānīdē saknē

28.04.2018. 16:21

Ja vēlamies sev jelkādu cilvēkcienīgu nākotni nākotni, tad nekavējoties jāizbeidz marazms pret nākamajām paaudzēm un kā minimums jātiesā visi bijušie izglītības ministri. Pie reizes liekot tiem atklāt kā interesēs tie veikuši genocīdu pret bērniem. Šodien nevienam nav noslēpums, ka ieliekot bērna apziņā greizus pamatus zināšanās, to uztvere būs greiza visu atlikušo mūžu. Lai cik dīvaini tas neizklausītos, bet pārspīlēta mīlestība un bērnu uzraudzība nodara daudz lielāku postu kā vienaldzība. To sakot nav domāts, ka jābūt vienaldzīgiem, pret bērniem, bet to ar kādām metodēm tiek panākts tautas pašapziņas pašiznīcināšanās efekts.

Atbildēt

atbilde

28.04.2018. 15:55

»

jautājums

Mainās forma, mainās instrumenti- ir gluži vienalga, vai Dostojevski vai Blaumani lasa papīra formātā vai datorā, vai klausās audio formā-tas nemaina pašu literāro darbu, bet šai taču vajadzēja būt satura reformai...Ko tad Jūs gribat-mācīt bērniem apieties ar viedtālruni, internetu un aplikācijām? Viņiem...


Ja tie "satura izstrādātāji" būtu eksperti kaut vienā, bet konkrēta jomā, nevis profesionāli ļoti agresīvas ideoloģijas propagandētāji, tad varbūt būtu bijusi arī jēga reformēt saturu, bet pašlaik tā vienkārši ir zemē nomesta nauda, uz kuras daži ir uzvārījušies.

Atbildēt

jee

28.04.2018. 15:43

Vai ar šo rakstu un komplimentārajiem komentāriem tiek teikts, ka Latvijas izglītības sistēmā viss ir ļoti kārtībā? Ka 90% skolotāji nav iesūnojuši un aprobežoti? Nu, nu.

Atbildēt

Tā nu bija gan

28.04.2018. 09:01

»

!

Šitādi Durski ar savām reformām ir galīgi salaiduši dēlī visu izglītību, nemaz nevar salīdzināt ar to ,kas bija PSRS laikos, atņemot politiskās zinātnes! Tagad tiek ražoti lielākoties debīļi darbam Īrijas sēņu fermās


Pēdējais kulturālais, gudrais izglītības ministrs bija Aldonis Builis... Lekcijas lasīja bez špikeru palīdzības, katrā teikumā bija dziļa jēga. Tolaik Baltijas valstis bija izglītības līderes Eiropā. Kur esam tagad?

Atbildēt

!

28.04.2018. 08:50

Šitādi Durski ar savām reformām ir galīgi salaiduši dēlī visu izglītību, nemaz nevar salīdzināt ar to ,kas bija PSRS laikos, atņemot politiskās zinātnes! Tagad tiek ražoti lielākoties debīļi darbam Īrijas sēņu fermās!

Atbildēt

krams

28.04.2018. 06:25

Lielākais Latvijas klauns ar uzvārdu Pridurskis!

Atbildēt

Aldis B

27.04.2018. 16:46

Skolā nostrādāti 30 gadi. Ja būtu jāvērtē Latvijas valsts izglītības sistēma uz doto brīdi pamatskolā, tad zemāk par 7 (desmit ballu sistēmā) nevarētu ielikt. Protams ka ne viss mūsu izglītībā ir balts un pūkains, bet vai nepieciešamas kardinālas reformas,kuras pagaidām sēj lielu neticību pašos izglītības nesējos-skolotājos. Ir neizpratne kādēļ tas viss vajadzīgs, kam tas vajadzīgs-bērnam, valstij vai varbūt tomēr atbilde slēpjas kur citur. Būs liela nauda, ja kardināli mainīsim izglītības sistēmu. Kādēļ atteikties no lielās naudas? To naudu likumīgi vai ne tik likumīgi , bet saņems tie kuri būs tuvāk naudas silei. Atbilde kādēļ slēpjas naudā. Būs iespēja labi nopelnīt. Kurš nopelnīs, to lems tie kuri uzspiež mums visu šo ... grūti atrast pareizo vārdu,kā to visu lai nosauc. Gribētos lietot vārdu diletantisms, bet varbūt tā ir vienkārši nekaunība. Tādēļ ka esam naudas vergi, jācieš bērniem?
Jau pusgadu mēģinu atrast zinātnisku pamatojumu kādēļ bērniem no 1.klases jāiet skolā, kādēļ esošā izglītības sistēma ir tik slikta, ka reformas izmaksā 18 miljonus un domāju tas nav galīgais skaitlis, kādēļ ir pilotskolas jau tagad, kad nav vēl pilnībā izstrādāti jaunie standarti, programmas, mācību līdzekļi. Vai pilotskolas olimpiādēs startē atsevišķi, jo mācību metodēm,saturam it kā būtu kardināli jāatšķiras no citām skolām. Tie skolēni kuri mācās pilotskolās eksāmenus kārtos tādus 'pašus kā pārējie. Kuri būs ieguvēji. Mācās pēc jaunām metodēm, bet valsts pārbaudes darbi visiem vienādi.
Kaut ko mainīt, uzlabot mūsu izglītības sistēmā var un vajag bet ar jēgpilnu (šis vārds ļoti daudziem patīk)pamatojumu. To var paveikt ieguldot daudz mazākus līdzekļus, neradot stresu vecākos, skolotājos, pakāpeniski ieviešot jaunas metodes.
Ja sauc lietas īstajos vārdos, tad dažiem sagribējās ietaupīt naudu slēdzot skolas, samazinot skolotāju skaitu, veidojot skolas -konveijerus,kur skolotājs pat gada laikā neatceras visu savu skolēnu vārdus, uzvārdus. Kāda individuāla pieeja, ja veidojam klases ar 30 skolēniem. Mācot 9.klasē tēmu "Demogrāfija", pat bērni saprot ka skolu slēgšana ir vēl viens solis lauku iznīcībai. Skola ir laukos kultūras centrs, vieta kur vēl rit dzīvība. Vajadzētu veidot apstākļus, lai laukos noturētu cilvēkus, bet tagad notiek pretējs process.
Varētu rakstīt daudz ko , bet patiešām nav liela ticība ka šo NEKAUNĪBU izdosies apturēt. Daži izdomā ka tā vajag un tūkstošiem jāklausa. Propaganda cik jaunās kompetences ir labas kā padomju laikos. Tikai skolotājs nav muļķis.
Būs kā padomju laikos-runājam vienu , darām ko citu. Imitējam ka strādājam jauno kompetenču garā, bet patiesībā strādājam kā vajag strādāt, kā sirds saka.

Atbildēt

pilnīgs sviests

27.04.2018. 14:03

tagad aptaujās "skolotājus-speciālistus" kādam jābūt izglītības saturam. apmēram 70% šo
speciālistu vajadzētu aizsūtīt uz īriju sēnes lasīt.

Atbildēt

jautājums

27.04.2018. 13:12

Mainās forma, mainās instrumenti- ir gluži vienalga, vai Dostojevski vai Blaumani lasa papīra formātā vai datorā, vai klausās audio formā-tas nemaina pašu literāro darbu, bet šai taču vajadzēja būt satura reformai...Ko tad Jūs gribat-mācīt bērniem apieties ar viedtālruni, internetu un aplikācijām? Viņiem ar to problēmu nav! Ir problēma ar matemātiku (klasisko no grieķu laikiem), fiziku (klasisko no Ņūtona laikiem) un visu pārējo klasisko zinību bāzi, bez kuras apgūšanas mūsu jaunā paaudze būs tikai tehnoloģiju lietotāji, bet nekad ne izstrādātāji. Nevar no aritmētikas pārlēkt uz augstāko matemātiku, apejot algebru.
Ja tie "satura izstrādātāji" būtu eksperti kaut vienā, bet konkrēta jomā, nevis profesionāli ļoti agresīvas ideoloģijas propagandētāji, tad varbūt būtu bijusi arī jēga reformēt saturu, bet pašlaik tā vienkārši ir zemē nomesta nauda, uz kuras daži ir uzvārījušies. Tukši slogani.
Tie sorosistu reklamētie migranti lieliski prot apieties ar mobilo, internetu un kalašņikovu, ja vajag pat spridzekli uzmeistaros no saimniecības veikala precēm -kompetenču izglītība. Bet ar pārējo izglītību nav apgrūtināti-daudzi neprot lasīt nevienā valodā-ko vajag skatās youtubē video. Tā ir nākotne, kas tiek gatavota Latvijas jaunajām paaudzēm?

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

27.04.2018. 12:53

Raksts-sūds. Tukša muldēšana. Noirsts ir viss, bet, ko darīt savādāk (izņemot neko neaiztikt pašreizējā sistēmā), prāta pietrūcis. Ak, tad jāklausa ir viedie skolotāji? Bet viņi taču ir pret jebkādām izmaiņām. Arī tie paši skolotāji neko vairāk par noiršanu nav gatavi darīt. Skaidrs, ka pašreizējā sistēma ir novecojusi un ir jāveic tās nozīmīga modifikācija. Ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus, t.sk. dodot pašiem skolotājiem rīcības brīvību daudz radošāk pieiet mācību procesam. Bet atkal ir viss slikti. Tā ka patiesība gan jau ir kaut kur pa vidu.

Atbildēt

kundze gados

27.04.2018. 12:44

Rakstam ieliku "-"zīmi.
Palūkojieties taču apkārt! Laiki ir mainījušies. Jaunas tehnoloģijas, milzīga informācijas plūsma gāžas pār mums. Vai tiešām domājat, ka šodien konkurences apstākļos pietiek ar to, ko deva padomjlaika skola?!
Diemžēl mani novērojumi rāda, ka skolotāji negrib iet laikam līdzi. Piedodiet ne visi, bet viena daļa.

Atbildēt

Forma

27.04.2018. 12:08

Reforma nav jālabo, tā jāmet prom kā nederīga ākstīšanās...

Atbildēt

(ne)Tava učene

27.04.2018. 11:11

»

Par zaļu pat vēl zaļāks

Domāju, ka tajā izglītībā visi apstulbuši, bet ,paldies Dievam un raksta autoram, tik traki vēl nav... Bet prieka nekāda arī nav, ko tad mani učuki kā ūdeni mutē ieņēmuši


Učuks arī ir cilvēks. Murgainas idejas pārcilāt var, kad pamata pienākumi paveikti. Un to nav mazums. Učuki uzticas...

Atbildēt

pilniigi_piekriitu

27.04.2018. 11:01

»

a ko ta nu?

Šadurskis - LABĀKAIS izglītības ministrs pēdējo 20 gadu laikā - pārējie tikai veģēja...


Pilnīgi piekrītu! Citi ministri tikai imitēja vēlmi pāriet uz mācībām latviešu valodā. Šadurskis to izdarīja, neskatoties uz Ušakova, Ždanokas un Co aktivitātēm!

Atbildēt

Par zaļu pat vēl zaļāks

27.04.2018. 10:55

Domāju, ka tajā izglītībā visi apstulbuši, bet ,paldies Dievam un raksta autoram, tik traki vēl nav... Bet prieka nekāda arī nav, ko tad mani učuki kā ūdeni mutē ieņēmuši?

Atbildēt

Trīs bērnu māte

27.04.2018. 10:46

Ļoti trāpīgs un patiess raksts, precīzi un kodolīgi.
Paldies autoram!

Atbildēt

jautājums

27.04.2018. 10:18

Guntars Catlaks - Sorosa Fonda - Latvija "Pārmaiņas Izglītībā" programmas direktors 1997 – 2002
Sorosistos ir ļoti strikti atlases kritēriji, tur ņem tikai "multikulturālisma" adeptus.
un arī uz atslēgas posteņiem izglītības saturā sorosisti tika ļoti mērķtiecīgi bīdīti un iedabūti. Tāda nu ir tā ideoloģiskā fronte par Latvijas jauno ļaužu dvēselēm...
Un, protams, sorosiskā ideoloģija lekniem ziediem zeļ šajos projektu izstrādājumos. Tikai viņu problēma ir tā, ka saturiskais izpildījums ir tik graujoši vājš, ka nekādu reālu ietekmes šitam pasākumam nebūs-tikai izšķiesta nauda, kas atbalstījusi sorosisko organizāciju aktīvistu materiālo labklājību.

Atbildēt

Viltnieks

27.04.2018. 10:00

Īsti neticas, ka Catlaks šajā postā līdzvainīgs. Bija man labs skolotājs, kura tēzes joprojām šad un tad izmantoju...
Bet varbūt daudzie gadi “zemes centrā” un treknais “briseles kāposts” laupījis realitātes izjūtu un aptumšojis kādreiz aso un kritisko prātu. Jācer, ka multikulturālists tomēr ir kāds cits.

Atbildēt

jautājums

27.04.2018. 09:44

Ja reformas vienīgais mērķis ir "apsaimniekot" (lasi-izsaimniekot) struktūrfondu miljonus, tad to, protams, ar problēmām, jo muļļas, bet kaut kā izdarīs, bet tad tas arī būs viss.
Principā jau arī tās "kompetences" bija vajadzīgas kā formālais iemesls miljonu šķērdēšanai, jo pilnīgi bez iemesla ES naudu nedod. Kaut ko sačabinās par, ja nemaldos, -14 miljoniem. Lai pēc tam skolotājiem galva sāp...Kā tas bērnu izglītības līmeni ietekmēs-neviens nezina un zināt negrib!
Projekta izpildījums ir baiss-kārtējā Čika kalšana.
Personīgi es nekad Vienotībai nepiedošu, to postu, kas tika nodarīts izglītības nozarei viņu valdīšanas laikā. Romas dedzinātāji...

Atbildēt

učene

27.04.2018. 08:27

Kas to 3 mīnusus savilcis? Šadurskis, Catlakss, Oliņa...

Atbildēt

piekrītu

27.04.2018. 06:24

»

a ko ta nu?

Šadurskis - LABĀKAIS izglītības ministrs pēdējo 20 gadu laikā - pārējie tikai veģēja...


par pāreju uz pilnām mācībām valsts valodā- bonuss Sadurskim, pārējais gan ir nepārdomāti murdziņi

Atbildēt

kalašnikovs

27.04.2018. 01:55

Vai ilgi man būs jāskatās uz šo pretīgo purnu?

Atbildēt

kārlis

26.04.2018. 22:38

Kretinisms,salīdzinot ar padomju laikiem,ir satriecošs,kurš arī tur bija,bet ne tik degradējošs.
Tā ir jau rietumos aprobētā valstu un tautu iznīcināšanas politika.

Atbildēt

a ko ta nu?

26.04.2018. 22:07

Šadurskis - LABĀKAIS izglītības ministrs pēdējo 20 gadu laikā - pārējie tikai veģēja.
Šadurskis panāca, ka skolu sistēma pāriet uz mācībām valsts valodā.
Nebaidoties no pašvaldību vadoņu iebildumiem, īsteno skolu tīkla reformu.
Lai viņam veicas arī turpmāk, neskatoties uz apriešanu no tādu autoru puses!

Atbildēt

wera

26.04.2018. 21:59

Šdurskis, šaurā lokā, brīvā atmosfērā ir plātījies, ka pieņemot valodas likumu skolām viņš savu vārdu būs ierakstījis Latviešu tautas jaunākajā vēsturē un ar to būšot nemirstīgs. Tas ir bijis viņa galvenais dzinulis nīcinot krievu valodu.
Liekas, ka viņš ir pilnīgs kretīns, kā arī tie kas Jēkaba ielas izpildkomitejā viņu atbalstīja.

Atbildēt

Vai Latvijai ir izvēle

26.04.2018. 21:33

Pārsteidz Nacionālās Apvienības slavinājumi šīm reformām un balsojums par murga tālāku virzību šodien Saeimā.
Paldies Upenieka kungam par trollīšu izvešanu gaismā.

Atbildēt

Direktore

26.04.2018. 20:41

Paldies par tik precīzu un detalizētu pamatojumu visam tam "murgam", kas piemeklējis mūsu skolas. Skolotāju kursu un semināru apmeklējumi stundu laikā rada bažas ne tikai skolotājos, bet arī vecākos. Pārsteidz nodaļu un pārvalžu metodiķu bezierunu darbība (tas par pilotskolām) un tuvredzība.

Atbildēt

par to vēl štrunts

26.04.2018. 19:51

»

A.P.

Lielisks fragments paskvilai: "Lasot “kompetenču” tekstus, pārņem nelāgas sajūtas.Kompetenču pieeja aprakstīta pārgudrā, samežģītā un muļķīgā, latviešu mēlei nesaprotamā hibrīdvalodā, kur mudžēt mudž no patvarīgi darinātiem vai slikti pārtulkotiem jēdzieniem. Piemēram – cieņpilns, jēgpilns, drošumspēja...


mani interesē, uz kādām kompetencēm tad tā pieeja būs balstīta, jo redz, bēda- rakstvedim vienas kompetences, metinātājam pilnīgi citas, bet policistam vēl citas. tad mācīs drusku no rakstveža, drsuku no policista, drusku no gleznotāja?
Ne velti ASV maksā bargu naudu, lai bagātie mācītos a`la padomju izglītības sistēmā , tikai uzlabotā

Atbildēt

pasniedzējs

26.04.2018. 18:39

Tas Lembergs tāds izskatās sakarīgs pagastvecis,bet baigi jau slavēja amatam melno kārli.Kā redzams šoreiz arī kļudījās?
Par skolotājiem,bet kas šos apmāca--dzintariki,dubraviki un utt.Pēc šādām "apmācībām" kāda būs ataudze?!

Atbildēt

A.P.

26.04.2018. 18:34

Lielisks fragments paskvilai: "Lasot “kompetenču” tekstus, pārņem nelāgas sajūtas.Kompetenču pieeja aprakstīta pārgudrā, samežģītā un muļķīgā, latviešu mēlei nesaprotamā hibrīdvalodā, kur mudžēt mudž no patvarīgi darinātiem vai slikti pārtulkotiem jēdzieniem. Piemēram – cieņpilns, jēgpilns, drošumspēja, iedevums, atdevums, lietpratība, pratība, izpratība, caurvijas, modulis, summatīvs, formatīvs, kognitīvs, meta kognitīvs… Lērumu vārdu veltīgi meklēt vārdnīcās, to semantiskās nozīmes tikai aptuveni jaušamas, dažādi tulkojamas un staipāmas kā košļājamā gumija. Izskatās un izklausās pēc kaut kādas dziedniecības ar apvārdotu ūdeni, pūšļošanas, šarlatānisma vai vienkārši muļķības. Bet tas nav vienīgais ļaunums. Redzams, ka, izmantojot izglītību, aktivizējas arī citi valstij un latvietībai kaitīgi centieni ar nolūku iepotēt mūsu identitātei un valsts Satversmei neatbilstošu ideoloģiju – kā globālā pilsonība, partnerattiecību dominance pār ģimenes vērtībām, nacionālās kultūras atšķaidīšana ar miglaino “daudzkultūru vidi”, dzimuma definīcijas staipīšana, tikumību saraksta mākslīga stādīšana, to izraušana no konteksta un afišēšana, kā arī citas pseidoliberālas koķetērijas ar nenobriedušiem prātiem."

Atbildēt

Karote

26.04.2018. 18:26

Provinciālā ,bet gauži varenā ,ierēdniecība vnk radījusi kārtējo iemeslu uzrotīt piedurknes, saņemt prēmijas un attaisnot savu pārsvarā bezjēdzīgo eksistenci. Žēl tikai, ka šoreiz no tā cietīs bērnu izglītība.

Atbildēt

???

26.04.2018. 17:27

Tieši mērķī, bez iztirzājuma, visa šī reforma ir tikai un vienīgi ES naudas apgūšana Izglītības ministrijas ierēdņu un to satelītu izpildījumā. Visvairāk mani pārsteidz avis skolās (skolotājas), kas iet kā govis uz kaušanu.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Viedoklis un fakti par mūsu labklājību

FotoJautājums: kas notiktu, ja šodien beigtos Eiropas Savienības (ES) fondu nauda? Atbilde: Latvijas ekonomika sabruktu pilnībā, un 2008. gada krīzi mēs atcerētos kā "treknos gadus".
Lasīt visu...

15

Ņemot vērā aizturētā Saeimas deputāta stulbumu, viņam tika sasolīti zelta kalni, kā Juta un Juris viņu izglābs…

FotoKāda pasaka. Pirms aptuveni pusotra gada notika skaļākā Saeimas deputāta aizturēšana valsts vēsturē. Uz Saeimas kāpnēm, ar milzīgām kratīšanām un pasēdēšanu “Septītajās debesīs”. Šīs operatīvās darbības veica tā saucamā Jutas grupa jeb cilvēki, kuri daudzus gadus ir bijuši Jutas un Jura ietekmē.
Lasīt visu...

12

Ko VDK darīja pēc 1986.gada?

FotoŠobrīd masu medijos tiek izplatīts viedoklis, ka "neko". It kā ķerstījuši ārzemju spiegus un vietējos liela mēroga zagļus. Politiskās vajāšanas esot pārtrauktas. Patiesībā tie ir meli. Politiskās vajāšanas turpinājās, tikai jau "smalkākā" manierē - izmantojot psiholoģisko teroru.
Lasīt visu...

21

Pamiers valdošajā koalīcijā

Foto13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu. Pirms nedēļas pēc Jaunās konservatīvās partijas prasības valdība uz nedēļu atlika lemšanu par papildu finansējuma novirzīšanu ministriju prioritārajiem pasākumiem.
Lasīt visu...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par atkritumu krīzi

Esmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela......

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

Brīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana...

Foto

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

Kā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē...

Foto

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

Karteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen -...

Foto

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

Ceturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas...

Foto

Tvaiks

Kad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk....

Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...