Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

skolotāja

25.01.2019. 16:02

Paldies! Labs raksts! Beidzot kāds ir atļāvies pateikt, uzrakstīt patiesību!
Vai tad līdz šim skolotāji nestrādāja jēgpilni?
Vai nemācīja bērnus sadarboties, izmantot tehnoloģijas u.t.t.
Tā ir rūpīgi izstrādāta SPĒLE! Tikai KĀPĒC?

Atbildēt

Sp'

18.06.2018. 13:16

»

Argumenti

Šeit argumentēts raksts par šo rakstu


Izlasīju, bet kur argumenti? Rakstu skārusi veca, neapdāvināta, melīga un vārga roka.

Atbildēt

Argumenti

15.06.2018. 16:24

Šeit argumentēts raksts par šo rakstu:
https://docs.google.com/document/d/1EKjOyRwxOKGQWTHd6h6IullUbs3oRLzUqQTulj-PulU/edit

Atbildēt

mamma

24.05.2018. 17:19

Paldies par rakstu! Nu tad beidzot sākas kaut kāda šūmēšanās par to idiotismu, ko kompetences ieviesēji catlakoliņi cenšas iesmērēt mūsu bērniem par izglītības reformu. Tāds iespaids ka šo catlakoliņu pašu izglītības līmenis ir labi ja dažas klases palīgskolā. Paldies Dievam! Līdz septembrim vairs tikai daži mēneši. Kur skatās izglītības ministrs? Vai arī viņš tāds pat catlakoliņš? Nepieļaujiet taču to vājprātu!
Skolotāji, streikojiet! Neļaujiet sevi padarīt par vainīgajiem šajā farsā.
Skolēni, sakiet arī jūs kādu vārdu! Jūs taču uzskata par muļķiem, ja var piedāvāt ko tādu, ko vārdā nav iespējams nosaukt. Palīdziet saviem skolotājiem un pa

Atbildēt

arī gados

15.05.2018. 14:28

»

kundze gados

Rakstam ieliku "-"zīmi...


Palūkojos ne tikai apkārt, bet zinu skolas darbu arī no iekšas.Vai kāds iestājas pret IT jēgpilnu izmantošanu? Nē. Reformām jābūt jēgpilnām. Kundzīt, ienāc skolā un tad runā!
Reforma reformas galā, papīru kalni, nesakarīgi rīkojumi no augšas, kontrole pēc kontroles. Par kādu skolas autonomiju tiek runāts? Vecāku ambīcijas , anonīmi zvani, apmelošanas.
Par radošumu un jaunām metodēm jādomā un jārīkojas, bet pirms tam vajag jauno saturu!Labas darbības piemēri vienmēr noder, tāpat arī pieredzes apmaiņa, bet skolotājam vajadzīgs atbalsts, nevis apgalvojums, ka skolotājs negrib iet laikam līdzi.

Atbildēt

emīls 1

03.05.2018. 17:20

:D:D(grill) Sociologi- 3.apr. 2018.g. EURONEWS rāda Palestīnas valsts līdera M. Abasa runu, kas atgādina, ka t.s. ""Holokostu"" ,protams bija izveidojuši paši žīdebreji. Viens no pamatiem , lai viņiem nebūt jākaro 2. Pasaules Karā un kaut kā atbrīvoties no ""lāsta"" par cilvēku pazemošanu un paverdzināšanu caur viņu kontrolētās Naudas piespiedu ! aizdevumiem ar neatmaksājamiem % procentiem -bija viņu atrašanās- noslēpšanās- t.s. ""Koncentrācijas nometnēs"". Jo pēc viņu pašu veidotā 2. Pas.Kara- viņi, kā skaitliski, devās dibināt savu Izraelas valsti-ko viņi paši sauc par ""Apsolīto zemes placi"".Arī tiek atgādināts, ka 2. Pas.Karā Vācu-fašistu armijā karoja >15 000 žīdu karavīru-līdz pat ģenerāļa pakāpei .Paradokss, bet Aizdevēji palika dzīvi, bet Aizņēmējiem PARĀDS bija jāatmaksā -uz paaudzēm. Līdzīgi tiek atgādināts, ka 1963.g., kad ASV prezidents tikko Parakstīja Dokumentu un tikai sākusi ASV Vaksts Banka drukāt un izlaist vienu no ASV Valūtas nomināliem-Dž Kennegijs tika piebeigts -un vietnieks L.Džonsons tūlīt atsauca Dokumentu un nodrukātās naudas vienības esot tikušas iznīcinātas...Ai da gudrinieks M.Abass...:))

Atbildēt

Vērotājs

01.05.2018. 10:23

»

zinātājs

Par šo jaunvārdu virknējumu mistrojumu kādi viedi ļaudis ieguva 13 miljonus ESF naudiņas, ko lepni sauc par reformas vadlīnijām (zinātāji zinās teikt, ka copy-paste angļu izglitibas sistēm, kas varbut nva slikti, bet tad kāpēc tik dārgi). Savukārt reformas cena ir līdz 600 miljoniem, ko īpaši pietuvināti...


'copy-paste angļu izglitibas sistēmas, kas varbūt nav slikti"/

Ir slikti, ir. Jo pārkopētais domāts izglītības zemākajam līmenim - dzīves pabērniem. Bet reformatoru piesauktā Skotijas paraugpieredze izrādījusies tāda, kuras rezultātā Skotijā piedzīvots sliktākais izglītības sniegums kopš tās dalības PISA pētījumos.

Atbildēt

zinātājs

29.04.2018. 22:21

Par šo jaunvārdu virknējumu mistrojumu kādi viedi ļaudis ieguva 13 miljonus ESF naudiņas, ko lepni sauc par reformas vadlīnijām (zinātāji zinās teikt, ka copy-paste angļu izglitibas sistēm, kas varbut nva slikti, bet tad kāpēc tik dārgi). Savukārt reformas cena ir līdz 600 miljoniem, ko īpaši pietuvināti ļauži dabūs apgūt. Rezultāts, kā autors pareizi saprata, nebūs nekāds. Reforma nāk no vajadzības, ne otrādi! Līdz ar to viss šis process ir mākslīgi radīts vienam mērķim - līdz 600 miljonu jevropas naudiņas piesavināšanai. Lato - paroc dziļāk, saknes vēl no skolas.lv laikiem, kad tika pakāsti 3 mio. Starp citu, tie paši pilsoņi stāvēja e-veselībai kūmās un saņēma nesliktu naud par neko. Cik saprotu, tad tie paši veido arī šo reformu. Kā jus domājiet - kāds varētu būt rezultāts?

Atbildēt

Līnijas

29.04.2018. 08:20

Izlasīju jaunās vadlīnijas pirmskolas (bērnudārzu)bērnu sagatavošanā un nopūtos - Dievs viņiem piedos, jo tie cilvēki (eksperti?) nezina, ko dara, šķiet, ka vadlīnijas domātas augstskolu studentiem, nevis 5-6 gadus veciem bērniem: "attīstīt dzīvei nepieciešamo kritisko domāšanu, prasmi pieņemt atbildīgus lēmumus, radošumu un uzņēmējspēju (kas tā tāda?), prasmes sadarboties un līdzdarboties un digitālās prasmes..."
Pa kuru laiku mazajam bērniņam mācīties pirmos soļus burvīgajā pasaulē, kura saucas bērnība?

Atbildēt

LV pilsonis

28.04.2018. 15:39

Ja Izraēla pāriet uz matemātikas apmācību pamatskolās pēc padomju laika (50 gadu) mācību programmas, teiksiet viņi ir stulbi ? Tajā vecuma posmā, bērnam ir jāapgūst pamata zināšanas, nevis ūber zinātnes un tehnoloģiju sasniegumi pie planšetēm. Jau šodien mūsu "datorģēniji" uzrāda pilnīgu sviestu zināšanās par elementārām un it kā passaprotamām lietām, ko tāds var ieprogrammēt, bail pat iedomāties.

Atbildēt

Klausies vārdos, nelūri uz darbiem..

28.04.2018. 15:38

Visciniskākais ir tas, ka stulbuma ieviesēji slēpjas aiz farizejiskām rūpēm par bērniem...

Atbildēt

Ļaunums jānīdē saknē

28.04.2018. 15:21

Ja vēlamies sev jelkādu cilvēkcienīgu nākotni nākotni, tad nekavējoties jāizbeidz marazms pret nākamajām paaudzēm un kā minimums jātiesā visi bijušie izglītības ministri. Pie reizes liekot tiem atklāt kā interesēs tie veikuši genocīdu pret bērniem. Šodien nevienam nav noslēpums, ka ieliekot bērna apziņā greizus pamatus zināšanās, to uztvere būs greiza visu atlikušo mūžu. Lai cik dīvaini tas neizklausītos, bet pārspīlēta mīlestība un bērnu uzraudzība nodara daudz lielāku postu kā vienaldzība. To sakot nav domāts, ka jābūt vienaldzīgiem, pret bērniem, bet to ar kādām metodēm tiek panākts tautas pašapziņas pašiznīcināšanās efekts.

Atbildēt

atbilde

28.04.2018. 14:55

»

jautājums

Mainās forma, mainās instrumenti- ir gluži vienalga, vai Dostojevski vai Blaumani lasa papīra formātā vai datorā, vai klausās audio formā-tas nemaina pašu literāro darbu, bet šai taču vajadzēja būt satura reformai...Ko tad Jūs gribat-mācīt bērniem apieties ar viedtālruni, internetu un aplikācijām? Viņiem...


Ja tie "satura izstrādātāji" būtu eksperti kaut vienā, bet konkrēta jomā, nevis profesionāli ļoti agresīvas ideoloģijas propagandētāji, tad varbūt būtu bijusi arī jēga reformēt saturu, bet pašlaik tā vienkārši ir zemē nomesta nauda, uz kuras daži ir uzvārījušies.

Atbildēt

jee

28.04.2018. 14:43

Vai ar šo rakstu un komplimentārajiem komentāriem tiek teikts, ka Latvijas izglītības sistēmā viss ir ļoti kārtībā? Ka 90% skolotāji nav iesūnojuši un aprobežoti? Nu, nu.

Atbildēt

Tā nu bija gan

28.04.2018. 08:01

»

!

Šitādi Durski ar savām reformām ir galīgi salaiduši dēlī visu izglītību, nemaz nevar salīdzināt ar to ,kas bija PSRS laikos, atņemot politiskās zinātnes! Tagad tiek ražoti lielākoties debīļi darbam Īrijas sēņu fermās


Pēdējais kulturālais, gudrais izglītības ministrs bija Aldonis Builis... Lekcijas lasīja bez špikeru palīdzības, katrā teikumā bija dziļa jēga. Tolaik Baltijas valstis bija izglītības līderes Eiropā. Kur esam tagad?

Atbildēt

!

28.04.2018. 07:50

Šitādi Durski ar savām reformām ir galīgi salaiduši dēlī visu izglītību, nemaz nevar salīdzināt ar to ,kas bija PSRS laikos, atņemot politiskās zinātnes! Tagad tiek ražoti lielākoties debīļi darbam Īrijas sēņu fermās!

Atbildēt

krams

28.04.2018. 05:25

Lielākais Latvijas klauns ar uzvārdu Pridurskis!

Atbildēt

Aldis B

27.04.2018. 15:46

Skolā nostrādāti 30 gadi. Ja būtu jāvērtē Latvijas valsts izglītības sistēma uz doto brīdi pamatskolā, tad zemāk par 7 (desmit ballu sistēmā) nevarētu ielikt. Protams ka ne viss mūsu izglītībā ir balts un pūkains, bet vai nepieciešamas kardinālas reformas,kuras pagaidām sēj lielu neticību pašos izglītības nesējos-skolotājos. Ir neizpratne kādēļ tas viss vajadzīgs, kam tas vajadzīgs-bērnam, valstij vai varbūt tomēr atbilde slēpjas kur citur. Būs liela nauda, ja kardināli mainīsim izglītības sistēmu. Kādēļ atteikties no lielās naudas? To naudu likumīgi vai ne tik likumīgi , bet saņems tie kuri būs tuvāk naudas silei. Atbilde kādēļ slēpjas naudā. Būs iespēja labi nopelnīt. Kurš nopelnīs, to lems tie kuri uzspiež mums visu šo ... grūti atrast pareizo vārdu,kā to visu lai nosauc. Gribētos lietot vārdu diletantisms, bet varbūt tā ir vienkārši nekaunība. Tādēļ ka esam naudas vergi, jācieš bērniem?
Jau pusgadu mēģinu atrast zinātnisku pamatojumu kādēļ bērniem no 1.klases jāiet skolā, kādēļ esošā izglītības sistēma ir tik slikta, ka reformas izmaksā 18 miljonus un domāju tas nav galīgais skaitlis, kādēļ ir pilotskolas jau tagad, kad nav vēl pilnībā izstrādāti jaunie standarti, programmas, mācību līdzekļi. Vai pilotskolas olimpiādēs startē atsevišķi, jo mācību metodēm,saturam it kā būtu kardināli jāatšķiras no citām skolām. Tie skolēni kuri mācās pilotskolās eksāmenus kārtos tādus 'pašus kā pārējie. Kuri būs ieguvēji. Mācās pēc jaunām metodēm, bet valsts pārbaudes darbi visiem vienādi.
Kaut ko mainīt, uzlabot mūsu izglītības sistēmā var un vajag bet ar jēgpilnu (šis vārds ļoti daudziem patīk)pamatojumu. To var paveikt ieguldot daudz mazākus līdzekļus, neradot stresu vecākos, skolotājos, pakāpeniski ieviešot jaunas metodes.
Ja sauc lietas īstajos vārdos, tad dažiem sagribējās ietaupīt naudu slēdzot skolas, samazinot skolotāju skaitu, veidojot skolas -konveijerus,kur skolotājs pat gada laikā neatceras visu savu skolēnu vārdus, uzvārdus. Kāda individuāla pieeja, ja veidojam klases ar 30 skolēniem. Mācot 9.klasē tēmu "Demogrāfija", pat bērni saprot ka skolu slēgšana ir vēl viens solis lauku iznīcībai. Skola ir laukos kultūras centrs, vieta kur vēl rit dzīvība. Vajadzētu veidot apstākļus, lai laukos noturētu cilvēkus, bet tagad notiek pretējs process.
Varētu rakstīt daudz ko , bet patiešām nav liela ticība ka šo NEKAUNĪBU izdosies apturēt. Daži izdomā ka tā vajag un tūkstošiem jāklausa. Propaganda cik jaunās kompetences ir labas kā padomju laikos. Tikai skolotājs nav muļķis.
Būs kā padomju laikos-runājam vienu , darām ko citu. Imitējam ka strādājam jauno kompetenču garā, bet patiesībā strādājam kā vajag strādāt, kā sirds saka.

Atbildēt

pilnīgs sviests

27.04.2018. 13:03

tagad aptaujās "skolotājus-speciālistus" kādam jābūt izglītības saturam. apmēram 70% šo
speciālistu vajadzētu aizsūtīt uz īriju sēnes lasīt.

Atbildēt

jautājums

27.04.2018. 12:12

Mainās forma, mainās instrumenti- ir gluži vienalga, vai Dostojevski vai Blaumani lasa papīra formātā vai datorā, vai klausās audio formā-tas nemaina pašu literāro darbu, bet šai taču vajadzēja būt satura reformai...Ko tad Jūs gribat-mācīt bērniem apieties ar viedtālruni, internetu un aplikācijām? Viņiem ar to problēmu nav! Ir problēma ar matemātiku (klasisko no grieķu laikiem), fiziku (klasisko no Ņūtona laikiem) un visu pārējo klasisko zinību bāzi, bez kuras apgūšanas mūsu jaunā paaudze būs tikai tehnoloģiju lietotāji, bet nekad ne izstrādātāji. Nevar no aritmētikas pārlēkt uz augstāko matemātiku, apejot algebru.
Ja tie "satura izstrādātāji" būtu eksperti kaut vienā, bet konkrēta jomā, nevis profesionāli ļoti agresīvas ideoloģijas propagandētāji, tad varbūt būtu bijusi arī jēga reformēt saturu, bet pašlaik tā vienkārši ir zemē nomesta nauda, uz kuras daži ir uzvārījušies. Tukši slogani.
Tie sorosistu reklamētie migranti lieliski prot apieties ar mobilo, internetu un kalašņikovu, ja vajag pat spridzekli uzmeistaros no saimniecības veikala precēm -kompetenču izglītība. Bet ar pārējo izglītību nav apgrūtināti-daudzi neprot lasīt nevienā valodā-ko vajag skatās youtubē video. Tā ir nākotne, kas tiek gatavota Latvijas jaunajām paaudzēm?

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

27.04.2018. 11:53

Raksts-sūds. Tukša muldēšana. Noirsts ir viss, bet, ko darīt savādāk (izņemot neko neaiztikt pašreizējā sistēmā), prāta pietrūcis. Ak, tad jāklausa ir viedie skolotāji? Bet viņi taču ir pret jebkādām izmaiņām. Arī tie paši skolotāji neko vairāk par noiršanu nav gatavi darīt. Skaidrs, ka pašreizējā sistēma ir novecojusi un ir jāveic tās nozīmīga modifikācija. Ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus, t.sk. dodot pašiem skolotājiem rīcības brīvību daudz radošāk pieiet mācību procesam. Bet atkal ir viss slikti. Tā ka patiesība gan jau ir kaut kur pa vidu.

Atbildēt

kundze gados

27.04.2018. 11:44

Rakstam ieliku "-"zīmi.
Palūkojieties taču apkārt! Laiki ir mainījušies. Jaunas tehnoloģijas, milzīga informācijas plūsma gāžas pār mums. Vai tiešām domājat, ka šodien konkurences apstākļos pietiek ar to, ko deva padomjlaika skola?!
Diemžēl mani novērojumi rāda, ka skolotāji negrib iet laikam līdzi. Piedodiet ne visi, bet viena daļa.

Atbildēt

Forma

27.04.2018. 11:08

Reforma nav jālabo, tā jāmet prom kā nederīga ākstīšanās...

Atbildēt

(ne)Tava učene

27.04.2018. 10:11

»

Par zaļu pat vēl zaļāks

Domāju, ka tajā izglītībā visi apstulbuši, bet ,paldies Dievam un raksta autoram, tik traki vēl nav... Bet prieka nekāda arī nav, ko tad mani učuki kā ūdeni mutē ieņēmuši


Učuks arī ir cilvēks. Murgainas idejas pārcilāt var, kad pamata pienākumi paveikti. Un to nav mazums. Učuki uzticas...

Atbildēt

pilniigi_piekriitu

27.04.2018. 10:01

»

a ko ta nu?

Šadurskis - LABĀKAIS izglītības ministrs pēdējo 20 gadu laikā - pārējie tikai veģēja...


Pilnīgi piekrītu! Citi ministri tikai imitēja vēlmi pāriet uz mācībām latviešu valodā. Šadurskis to izdarīja, neskatoties uz Ušakova, Ždanokas un Co aktivitātēm!

Atbildēt

Par zaļu pat vēl zaļāks

27.04.2018. 09:55

Domāju, ka tajā izglītībā visi apstulbuši, bet ,paldies Dievam un raksta autoram, tik traki vēl nav... Bet prieka nekāda arī nav, ko tad mani učuki kā ūdeni mutē ieņēmuši?

Atbildēt

Trīs bērnu māte

27.04.2018. 09:46

Ļoti trāpīgs un patiess raksts, precīzi un kodolīgi.
Paldies autoram!

Atbildēt

jautājums

27.04.2018. 09:18

Guntars Catlaks - Sorosa Fonda - Latvija "Pārmaiņas Izglītībā" programmas direktors 1997 – 2002
Sorosistos ir ļoti strikti atlases kritēriji, tur ņem tikai "multikulturālisma" adeptus.
un arī uz atslēgas posteņiem izglītības saturā sorosisti tika ļoti mērķtiecīgi bīdīti un iedabūti. Tāda nu ir tā ideoloģiskā fronte par Latvijas jauno ļaužu dvēselēm...
Un, protams, sorosiskā ideoloģija lekniem ziediem zeļ šajos projektu izstrādājumos. Tikai viņu problēma ir tā, ka saturiskais izpildījums ir tik graujoši vājš, ka nekādu reālu ietekmes šitam pasākumam nebūs-tikai izšķiesta nauda, kas atbalstījusi sorosisko organizāciju aktīvistu materiālo labklājību.

Atbildēt

Viltnieks

27.04.2018. 09:00

Īsti neticas, ka Catlaks šajā postā līdzvainīgs. Bija man labs skolotājs, kura tēzes joprojām šad un tad izmantoju...
Bet varbūt daudzie gadi “zemes centrā” un treknais “briseles kāposts” laupījis realitātes izjūtu un aptumšojis kādreiz aso un kritisko prātu. Jācer, ka multikulturālists tomēr ir kāds cits.

Atbildēt

jautājums

27.04.2018. 08:44

Ja reformas vienīgais mērķis ir "apsaimniekot" (lasi-izsaimniekot) struktūrfondu miljonus, tad to, protams, ar problēmām, jo muļļas, bet kaut kā izdarīs, bet tad tas arī būs viss.
Principā jau arī tās "kompetences" bija vajadzīgas kā formālais iemesls miljonu šķērdēšanai, jo pilnīgi bez iemesla ES naudu nedod. Kaut ko sačabinās par, ja nemaldos, -14 miljoniem. Lai pēc tam skolotājiem galva sāp...Kā tas bērnu izglītības līmeni ietekmēs-neviens nezina un zināt negrib!
Projekta izpildījums ir baiss-kārtējā Čika kalšana.
Personīgi es nekad Vienotībai nepiedošu, to postu, kas tika nodarīts izglītības nozarei viņu valdīšanas laikā. Romas dedzinātāji...

Atbildēt

učene

27.04.2018. 07:27

Kas to 3 mīnusus savilcis? Šadurskis, Catlakss, Oliņa...

Atbildēt

piekrītu

27.04.2018. 05:24

»

a ko ta nu?

Šadurskis - LABĀKAIS izglītības ministrs pēdējo 20 gadu laikā - pārējie tikai veģēja...


par pāreju uz pilnām mācībām valsts valodā- bonuss Sadurskim, pārējais gan ir nepārdomāti murdziņi

Atbildēt

kalašnikovs

27.04.2018. 00:55

Vai ilgi man būs jāskatās uz šo pretīgo purnu?

Atbildēt

kārlis

26.04.2018. 21:38

Kretinisms,salīdzinot ar padomju laikiem,ir satriecošs,kurš arī tur bija,bet ne tik degradējošs.
Tā ir jau rietumos aprobētā valstu un tautu iznīcināšanas politika.

Atbildēt

a ko ta nu?

26.04.2018. 21:07

Šadurskis - LABĀKAIS izglītības ministrs pēdējo 20 gadu laikā - pārējie tikai veģēja.
Šadurskis panāca, ka skolu sistēma pāriet uz mācībām valsts valodā.
Nebaidoties no pašvaldību vadoņu iebildumiem, īsteno skolu tīkla reformu.
Lai viņam veicas arī turpmāk, neskatoties uz apriešanu no tādu autoru puses!

Atbildēt

wera

26.04.2018. 20:59

Šdurskis, šaurā lokā, brīvā atmosfērā ir plātījies, ka pieņemot valodas likumu skolām viņš savu vārdu būs ierakstījis Latviešu tautas jaunākajā vēsturē un ar to būšot nemirstīgs. Tas ir bijis viņa galvenais dzinulis nīcinot krievu valodu.
Liekas, ka viņš ir pilnīgs kretīns, kā arī tie kas Jēkaba ielas izpildkomitejā viņu atbalstīja.

Atbildēt

Vai Latvijai ir izvēle

26.04.2018. 20:33

Pārsteidz Nacionālās Apvienības slavinājumi šīm reformām un balsojums par murga tālāku virzību šodien Saeimā.
Paldies Upenieka kungam par trollīšu izvešanu gaismā.

Atbildēt

Direktore

26.04.2018. 19:41

Paldies par tik precīzu un detalizētu pamatojumu visam tam "murgam", kas piemeklējis mūsu skolas. Skolotāju kursu un semināru apmeklējumi stundu laikā rada bažas ne tikai skolotājos, bet arī vecākos. Pārsteidz nodaļu un pārvalžu metodiķu bezierunu darbība (tas par pilotskolām) un tuvredzība.

Atbildēt

par to vēl štrunts

26.04.2018. 18:51

»

A.P.

Lielisks fragments paskvilai: "Lasot “kompetenču” tekstus, pārņem nelāgas sajūtas.Kompetenču pieeja aprakstīta pārgudrā, samežģītā un muļķīgā, latviešu mēlei nesaprotamā hibrīdvalodā, kur mudžēt mudž no patvarīgi darinātiem vai slikti pārtulkotiem jēdzieniem. Piemēram – cieņpilns, jēgpilns, drošumspēja...


mani interesē, uz kādām kompetencēm tad tā pieeja būs balstīta, jo redz, bēda- rakstvedim vienas kompetences, metinātājam pilnīgi citas, bet policistam vēl citas. tad mācīs drusku no rakstveža, drsuku no policista, drusku no gleznotāja?
Ne velti ASV maksā bargu naudu, lai bagātie mācītos a`la padomju izglītības sistēmā , tikai uzlabotā

Atbildēt

pasniedzējs

26.04.2018. 17:39

Tas Lembergs tāds izskatās sakarīgs pagastvecis,bet baigi jau slavēja amatam melno kārli.Kā redzams šoreiz arī kļudījās?
Par skolotājiem,bet kas šos apmāca--dzintariki,dubraviki un utt.Pēc šādām "apmācībām" kāda būs ataudze?!

Atbildēt

Karote

26.04.2018. 17:26

Provinciālā ,bet gauži varenā ,ierēdniecība vnk radījusi kārtējo iemeslu uzrotīt piedurknes, saņemt prēmijas un attaisnot savu pārsvarā bezjēdzīgo eksistenci. Žēl tikai, ka šoreiz no tā cietīs bērnu izglītība.

Atbildēt

???

26.04.2018. 16:27

Tieši mērķī, bez iztirzājuma, visa šī reforma ir tikai un vienīgi ES naudas apgūšana Izglītības ministrijas ierēdņu un to satelītu izpildījumā. Visvairāk mani pārsteidz avis skolās (skolotājas), kas iet kā govis uz kaušanu.

Atbildēt

skolotāja, Rīga, kategorija 45+

26.04.2018. 16:22

Skumji, ka mūsu skolā vairāk kā 20% skolotāju ir strādājošie pensionāri un vēl 25% vecuma kategorijā 55+. Ir arī 3 "jaunie" - līdz 30 gadiem, bet, kad apprecēsies, visticamākais atpakaļ nenāks. Atnāk 2x gadā studentes-praktikantes no LU PPMF, neviena nepaliek. Jo nemaksā par gatavošanos stundām, mācību materiālu gatavošanu, konsultācijām un sēdēšanu neskaitāmajās sapulcēs. Skolai neesot naudas - visiem tikai minimālā alga.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

FotoVecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai.
Lasīt visu...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...