Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Gribas padalīties ar savu skatījumu un komentāriem par kādu pasākumu, kas risinājās 2013.gada 17.janvārī. Sen gaidītais notikums no Reformu partijas puses nu ir noslēdzies. Reformu partijas Rīgas nodaļas atkārtotajā kopsapulcē par Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāti izvirzīja Rīgas nodaļas valdes ieteikto nodaļas vadītāju Ingu Antāni.

Publiskajā telpā lasot izvirzītās mēra kanditātes pirmās intervijas, komentārus (http://www.delfi.lv/news/national/riga/reformu-partija-beidzot-izskiras-par-rigas-mera-amata-kandidatiem.d?id=42980944, gribas uzdot vienu vienīgu jautājumu - varbūt pareizāk būtu sākt ar akūto problēmu risināšanu un sakārtošanu partijas un nodaļas iekšienē un tikai pēc tam skatīties uz augstākiem plauktiem un amatiem, piemēram:

1) Kā Rīgas nodaļas vadītājai nodrošināt esošo nodaļas biedru (kas šobrīd pārsniedz 700 cilvēkus) interesi ierasties un piedalīties nodaļas biedru kopsapulcēs, kurās pēc būtības tiktu apspriesti daudzi svarīgi jautājumi un pieņemti lēmumi, lai nebūtu jārīko atkārtotas kopsapulces.

2) Vai nodaļas vadība ir aizdomājusies par to, kāpēc sākotnējā kopsapulcē ieradās tikai daži desmiti biedru? Pēc visām publiskajā telpā izskanējušajām ziņām secinājums ir tikai viens - parastais ierindas biedrs vienkārši vairs netic, ka viņa balss un ieteikumi tiks ņemti vērā, jo visu šajā organizācijā jau nosaka un nolemj daži cilvēki partijas vadībā.

3) Korektu un leģitīmu nodaļas kopsapulču norisi un lēmumu
pieņemšanu.

Būtībā iepriekš izskanējušie jautājumi neradās vienkārši tāpat vien. 17.janvāra vakarā notika partijas Rīgas nodaļas atkārtotā kopsapulce. Viss jau būtu skaisti, ja vien nepārsteigtu klaji ciniskā rīcība no partijas vadošo personu puses sapulces norises laikā. Turpinājumā neliels ieskats tajā, kā viss notika.

Pašā kopsapulces sākumā pēc nodaļas biedra ierosinājuma partijas izpilddirektors I.Valdovskis nodaļas biedriem lūdz balsot par sapulces darba kārtības maiņu.

Kad 90% no zālē esošajiem nodaļas biedriem ir pateikuši „par” un tas viss jau ir saskaitīts, izpilddirektors pēkšņi izdomā, ka darba kārtība
nevar tikt mainīta.

Pēc šī izpilddirektora paziņojuma tiek prasīts 5 (piecu) minūšu pārtraukums, kurš tā arī nenotiek.

Un tad sākas interesantākais, kājās lec nesen Saeimas frakcijas vadītāja amatā apstiprinātais V.Dombrovskis un partijas vadībai pietuvinātie juristi, kuri visi kā viens apgalvo, ka nodaļas biedri nelikumīgi grib mainīt sapulces darba kārtību, un sākās intensīva normatīvo aktu, kurus biedri tagad pārkāpj, meklēšana juristu viedtālruņos.

Interesanti, bet ne jau nodaļas biedri sākumā rosināja darba kārtības maiņu. Tas bija partijas izpilddirektors. Izskatās, ka partijas spicē nebija saskaņots rīcības plāns pirms kopsapulces un labā roka nezina, ko darīs

Savu darvas karotes devu katlā nekautrējās ieliet arī partijas vadītājs V.Zatlers, kurš atnākušajiem nodaļas biedriem vienkārši pateica: „Ja gribam būt vienoti, nav ko skaldīt matus.” Izklausās no sērijas - jūs jau varat šeit atnākt parunāties, mēs tāpat izlemsim, kā vajag mums. Kur paliek demokrātija, biedru tiesības un viss pārējais?

Pēc tam, kad partijas spice un tai pietuvinātie biedri bija izteikušies, jautājums par darba kārtības maiņu un vispār par darba kārtības apstiprināšanu (balsošana) netiek izskatīts (nenotiek), un partijas izpilddirektors I.Valdovskis vēsā mierā informē atnākušos nodaļas biedrus, ka sākam izskatīt nākošo darba kārtības punktu.

Tas viss liktos ļoti smieklīgi, ja nebūtu tik skumīgi tiem aptuveni 100 nodaļas biedriem, kuri šoreiz bija atnākuši uz šo kopsapulci, lai pildītu savu biedra pienākumu un izmantotu savas biedra tiesības, piedaloties būtisku jautājumu izskatīšanā un lēmumu pieņemšanā. Tā visa vietā šie cilvēki saņēma kārtīgu cinisma devu no Partijas vadības puses.

Piebildīšu, ka darba kārtību kolēģi vēlējās papildināt ar balsojumu par Rīgas mēra amata kandidātu, kuru vēl gan nav apstiprinājusi partijas valde... Lieki piebilst, ka tas viss notika TV kameru un preses pārstāvju klātbūtnē!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

FotoEs pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju loma un funkcija mūsdienu ekonomikā ir būtiski paplašinājusies. Bankas pilda funkcijas, kas ir svarīgas ne tikai tautsaimniecības ilgtspējīgai attīstībai, bet banku biznesa modeļu ilgtspēja, tai skaitā kreditējot mazos un vidējos uzņēmumus gan Rīgā, gan reģionos, var būt veiksmes pamats Latvijas ekonomikas un finanšu sektora attīstībai arī nākotnē.
Lasīt visu...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...