Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Reiz lidoja Minhauzens uz lodes pār Latviju...

Jānis Rušenieks, Dr.iur, Pēteris Pikše, Dr.sc.Ing
05.03.2015.
Komentāri (41)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fudgmis

09.03.2015. 01:55

devums atnākot pavēstei ka jabrauc karot uz austrumurainu putina parošenko simulkarā tā metīsies daudzi patrioti uz staciju mauktu ... ..

Atbildēt

fudgmis

09.03.2015. 01:55

devums atnākot pavēstei ka jabrauc karot uz austrumurainu putina parošenko simulkarā tā metīsies daudzi patrioti uz staciju mauktu ... .

Atbildēt

fudgmis

09.03.2015. 01:54

»

Stroncijs

Rail Baltic ir viens mērķis, un tikai - lai ātri var mainit darbvietas, tādēl arī atmaksāsies.Daudziem būs iespēja pirkt biļeti vienā virzenā - uz Rietumiem


devums atnākot pavēstei ka jabrauc karot uz austrumurainu putina parošenko simulkarā tā metīsies daudzi patrioti uz staciju mauktu ...

Atbildēt

Cilpa savelkas

08.03.2015. 16:54

Neils Balgalis apgalvo, ka RB atzars uz lidostu ir vitāli nepieciešams LV ilgtspējas attīstībai un lidostas Rīga ambīcijām!
Jautājums, kas tās bija par ambīcijām iznīcināt visas starptausiskās aviokompānijas, kuras 15 gadu laikā ir aigājušas no LV. Finnair, Austrian airlines, Czech airlines, SAS (tik atsevišķi reisi) NEVIENS nav atgriezies. Tā ir bijusi arī Satiksmes ministrijas politika. Šleseri, Flicki utt. Kādas vēl ambīcijas??

Atbildēt

mefrdis

08.03.2015. 00:28

rāmāk visi pasaules eiropas baltie latvieši dosies ar šo vilcienu uz limbažiem klausīties baltgaiļa pasakas maršutā draiskā ... .

Atbildēt

mefrdis

08.03.2015. 00:28

»

Bet pļukšķēt tā gribās

Vai manu vai


rāmāk visi pasaules eiropas baltie latvieši dosies ar šo vilcienu uz limbažiem klausīties baltgaiļa pasakas maršutā draiskā ...

Atbildēt

mārpupu pašvaldoņu siles cūklopi

07.03.2015. 17:36

galvenais - izsist pēc iespējas treknāku piķi.
pēc tam (ar piķi ķešā) - kaut vai sūdu plūdi.

Atbildēt

Ivo

07.03.2015. 15:48

Par to naudu varētu vienkārši nomainīt visas vecās sliedes visā Latvijas teritorijā un nebūtu nekas jāatsavina. Turklāt lielākajā daļā Eiropas valstu ir pamatā izbūvētas tikai vienas sliedes un vietas stacijās, kur pretimbraucošajiem vilcieniem samainīties, jo viņi nevēlas bezjēdzīgi izniekot zemi, ko ir iespējams lietderīgi izmantot.

Atbildēt

lololol

07.03.2015. 14:22

CEPLIS, draņķis tāds, atkal ir augšāmcēlies un iemiesojies tai Neilā. Tikai šoreiz mērogs pavisam cits ...

Atbildēt

vēl

07.03.2015. 12:09

Nav pieminēts galvenais fakts - šis projekts ir uzpūsts tikai tā izpētes dēļ, līdzīgi kā tas bija ar Daugavas-Dņepras ideju. PIlnīga utopija, bet aiz kuras stāv kādreizējie valdības vīri. Ideja vienkārša, izdomā kādu mega projektu un mēģina izsist miljonus projekta priekšizpētei. "Pētīšanas" laikā vadošās personas dzīvo zaļi, kā rāda pieredze. Tas, ka projekts ir nerentabls un ekonomiski nepamatots pašā saknē, par to neviens nešaubās.
PS. Savienojums ar esošajām sliedēm būs nepieciešams jebkurā gadījumā, tāpēc izbūvēt atzaru uz lidostu šodienas versijā ir idiotisma augstākā pilotāža... Tikai kāds par šī idiotisma zīmēšanu, publicēšanu un loģisku izmešanu miskastē būs saņēmis n-tos miljonus. Žurnālisti varēja papētīt, kas aiz šīs utopijas stāv un kuri ir šo miljonu patiesie apsaimniekotāji?

Atbildēt

nemels

07.03.2015. 11:55

Man nav skaidrs kāpēc Latvijai vispār ir nepieciešam šis projekts.
Ekonomiskā pamatojuma nav: Latvijai nav nepieciešam ātrgaitas dzelzsceļš ar Poliju/Igauniju pasažieru pārvadāšanai - piedāvājums pa ātrgaitas vilciena sliedēm laist kravas vilcienus ir pilnīgs absurds un iemesls katastrofai ar upuriem. Uz lidostu neviens ar šo vilcienu nebrauks, jo biļetes pašizmaksa būs vismaz 100 eiro. Par tādu naudu cilvēki kā brauca tā arī brauks ar autobusu. Un Rīgas lidosta var tikai augt kā tranzīta lidosta, jo ne kādu vietējo vai Baltijas mēroga pasažieru apkalpošanas apjoma pieauguma nebūs, jo cilvēku ir tik cik ir.
Bez tam - ES ilgtermiņa plāni ir pilnībā likvidēt lidostas visā Eiropā un aizvietot tās ar dzelzsceļu, jo ar lidostām ir saistītas drošības un ekoloģiskās(lidmašīnas nokurina daudz naftas produktus un dod pāris procentu lielu pienesumu globālajā sasilšanā) problēmas. Labākais ko Latvija varēja darīt ir pielāgot savu dzelzsceļu ES standartiem un padomāt par iedzīvotāju ērtībām, bet tas nav iespējams, ja iepriekšējos gadus dzelzsceļa sliedes ir ņemtas nost.

Kāpēc vispār Latvijas tiesiskumā pastāv iespēja atsavināt īpašumus? Ja jau Latvijā ir tirgus ekonomika, tad lai nevis kompensē, bet sarunā ar tiem īpašniekiem, kas grib pārdot savu īpašumu(parasti - par lielu naudu) un liek mierā tos, kas negrib šķirties no sava īpašuma. Tāpēc ka šādā gadījumā sanāktu lētāk pārveidot Latvijas dzelzsceļu sliežu garumus, nevis būvēt kaut ko, bojājot apkārtējiem dzīvi.

Atbildēt

nemels

07.03.2015. 11:33

»

jemels

ar Rinairi tu uz Parīzi neaizbrauksi


Ar Ryanair var aizlidot uz veselām divām Parīzes lidostām. Tas ka no Rīgas nav tiešās satiksmes... tas ir cits jautājums, bet ar Rail Baltica vilcienu tāpat pa tiešo ar Parīzi nekāda satiksme nebūs. Šis ir tikai reģionālai dzelzsceļš, kas savienos ar Poliju.

Atbildēt

06.03.2015. 12:13

»


dumš kā zābaks.

Atbildēt

naudas maks

06.03.2015. 11:47

Jebkuram projektam ir nepieciešams ekonomiskais pamatojums, kāpēc lai šis būtu izņēmums? Bet Latvija jau ir slavena ar to, ka daudzmiljonu (šai gadījumā- miljardu) projektiem pietiek ar skaistu muldēšanu. Un iedzīvotāji pēc tam gadiem vien spiesti maksāt no savas kabatiņas. Kāpēc tie tur tajās ministrijās vēl aizvien domā, ka latvieši ir dumja un lētticīga tautiņa? Neviens jau te nesaka, ka neko nevajag Latvijā būvēt, tikai svarīgi, pirms to dara, ir izvērtēt visu iesaistīto pušu ieguvumus un zaudējumus, kā arī visus iespējamos risinājumus. Vai tas šajā projektā ir izdarīts?

Atbildēt

link it

06.03.2015. 10:56

»

Zinošais

Satiksmes ministrija jau sāk norobežoties no Linkaiša un Balgaļa rīcības un tekstiem. Esot bijuši pārāk agresīvi uzvedībā, neapdomīgi tekstos un finanses nav caurspīdīgas. Sāk vētīt viņu maksājumus un pirkumus


Linkaiti taču neviens gudrs cilvēks vairs neuztver nopietni :) Linkaitim vienmēr ir pareizs viedoklis - vilcieni, tas ir labi, visām lidmašīnām jālido uz Rīgu, autobusi mums ir svarīgi... visbiežāk skaisti, tukši, neargumentēti viedokļi ar ko aizpildīt tviterus feisbukus un tos tv radio raidījumus, kur viņu vēl aicina

Atbildēt

Felix Krietnaiss

06.03.2015. 10:31

Atbilde vienkārša, lai pa EU naudiņu sabūvētu kravas dzelzceļu. Cer uz 85%, labi ja iedos 60%, beigās cerams ka paliks 50%. Kravas vilcienu attiecība pret pasažieru būs 10:1.
Pa to naudu vajadzēja novilkt trasi uz D-pili, lai būtu divas savienotas pilsētas Latvijā.

Atbildēt

vēl

06.03.2015. 10:10

Kāpēc valsti vada idioti? Paskatieties kartē, atzars no Rīgas-Jūrmalas dzelzceļa līdz Lidostai Rīga ir kādi 5-6 km, neietekmējot praktiski NEKO, nenojaucot NEVIENU māju, izņemot, ka Jūrmalas šosejai vajadzēs uzbūvēt gaisa pārvadu šajā vietā. Valsts var uzbūvēt pievadceļu lidostai Riga ar minimāliem līdzekliem, bet nē, viņi gatavi izčakarēt tūkstošiem dzīves palaižot vilcienu visstulbākajā veidā. Vai kāds var atbildēt - kāpēc????

Atbildēt

Krietnaiss

06.03.2015. 09:19

Projekta virzītāju uzbraucieni pašvaldību iebildumiem ir nekorekti un mēģinājumi nostādīt pret visas Latvijas interesēm, figurē kā vienīgais arguments.
Vienīgā jēga būtu, ja Rail Baltic savienotu Daugavpili ar Rīgu, tad būtu jēdzīgi iztērēts 0,5 miljards, nevis pārdalīta Mārupe un uzrakts Āgenskalns.

Atbildēt

fox

06.03.2015. 00:19


Kārtējais Vienotības ,,veiksmes stāsts,, . Pat vilcienus nespēja nopirkt, uzdāvināja 2 bankas, vienu banku nolaida pa burbuli, Liepājas metalurgu nenovaktēja..................vai vēl vajag. Cik sapratu, Tad leišiem veidojas sakarīgs posms- Viļņa- Kauņa, kas tur poļiem, igauņiem, bet kas Latvijai- ietraucas Latvijā, Rīgā piestāj un mauc no Latvijas projām. Nu un tas, ka cilvēkiem, par kapeikām ( sadrukātajiem eiro) atsavinās īpašumus, tas valdošajiem vienaldzīgi. Kā teica A.Vilks- ,,nepīk tinaties,, .

Atbildēt

Edge

06.03.2015. 00:09

»

njāa

Tā diskusija ar Mārupes domes pārstāvi parāda visus attīstītājus visā krāšņumā - par izmaksām neko precīzi nezin, bet vajag to savienojumu ar ostu tik un tā. Ko viņi tur vadās? Nato kravas, vai


Politiskam projektam pieskaņos ekonomiskos rādītājus. Uz papīra būs NATO kravas u.c. "bulšiti". Šitais projelts pārspēs Gudmena Parex bedrē iegrūsto miljardu. Ejam uz jaunu rekordu!

Atbildēt

njāa

05.03.2015. 23:55

Tā diskusija ar Mārupes domes pārstāvi parāda visus attīstītājus visā krāšņumā - par izmaksām neko precīzi nezin, bet vajag to savienojumu ar ostu tik un tā. Ko viņi tur vadās? Nato kravas, vai?

Atbildēt

Zinošais

05.03.2015. 23:39

Satiksmes ministrija jau sāk norobežoties no Linkaiša un Balgaļa rīcības un tekstiem. Esot bijuši pārāk agresīvi uzvedībā, neapdomīgi tekstos un finanses nav caurspīdīgas. Sāk vētīt viņu maksājumus un pirkumus.

Atbildēt

RB Latvija

05.03.2015. 22:40

Tandēms Balgalis un Skratiņš ir ko vērts, konkursā solīja vācu inženieriju, bet tagad velk pa vecām kartēm ar pirkstu un tēlo baigos specus!
Gan sabiedrība Jūs pārmācīs!!!!

Atbildēt

Bet pļukšķēt tā gribās

05.03.2015. 22:30

Vai manu vai!!!!!!!!!!
Nu kā tā var: būvēt dzelzceļus, šosejas,tiltus, lidlaukus un stacijas....nu kapēc te nav tikai meži, lāči un mamuti!!!!
Un vispār kapēc ir jābūt radio, TV, internetam un iespējai nokļūt kaut kur tālāk par manas sādžas nomali!!!!
NENORMĀLI!!!

Atbildēt

OXO

05.03.2015. 22:00

Liela politika naudu neskaita-ielausanas Krievijas kontroleta Baltijas dz.svera,kilis auto parvadataju svera,kilis kugu parvadajumos [iekszemes kas paliks neizdevigi dzit caur ostu]un pats noteicosais-kam piederes lielaka parvadajumu kontrolpakete.Sis projets ir loti lidzigs ar Daugavas racejiem tikai tur politiski bezcerigi vienoties par akciju sadali.

Atbildēt

Nords Krietnaiss

05.03.2015. 21:35

Beidzot var redzēt (lasīt), ka kāds ir ķēries nopietnāk pie mistiski sasteigtā un dīvaini bīdītā projekta analīzes. Tas, ka Balgalis katrā apspriedē runā un sola kaut ko citu – viņam tāds darbs, atstrādāt parādīto uzticību un paspēt apgūt 3,9 milj pārliecināšanai un pētīšanai paredzēto naudu. Atsevišķa raksta vērts ir fakts, ka Balgalis un viņa kolēģe no Grupas 93 ziedoja varaspartijai attiecīgi 7000Ls un 3000Ls divas dienas pirms projekts par gandrīz 4 milj. Eur tika apstiprināts. Pateicībai un iedrošināšanai. Poņatj i prostitj...
Tas, kā Satiksmes ministrija ar saviem ‘’ekspertiem’’ bīda kravas dzelzceļa projektu var apskatīt Jūtubē vai Mārupes mājas lapā – diskusija par dzelzceļa Rail Baltica projektu. Tāļa Linkaiša nihilisms un nevēlēšanās iedziļināties iedzīvotāju un pašvaldību interesēs jau robežojas ar augstprātīgu cinismu. To apliecina viņa ieraksti feisbukā.
Vēl tikai var piebilst par to, ka Polija līdz 2030. gadam pat neprojektē jaunu bānīti līdz Berlīne. Jo viņiem to nevajag! Viņiem vajag tos kravas vilcienu uz Baltiju un Skandināviju. Viņi piesaistīja to EU finansējumu. Ne jau Linkaitis..
Satiksmes ministrija klusē, lidosta klusē (kur tur tās 4 sliedes un kravas vilcieni ies pāri?), Ušakovs ar Ameriku no ostas valdes liek visiem paklusēt, tai skaitā Āgenskalnam gaidot jaunu ‘’zelta tuneli’’.

Atbildēt

ES

05.03.2015. 19:51

»

Sakne

Tamdēļ ir inženieri. Arī purvam pāri var celt dzelzceļu uz balstiem vai rokoties līdz pamatslānim, kur beidzās mīkstās frakcijas un uzklājot virsū cietās, tā lielā mērā jau būs dzelzceļnieku problēma


Par dūnu, par dūnu! Ja tie Saknes inženieri būs tikpat talantīgi kā Rail Baltica projekta virzītāji un ierēdņi, tad vilcieniem agri vai vēlu ragi būs dūņās.

Atbildēt

Sakne

05.03.2015. 19:40

»

ES

Par plūdu draudiem ir absolūta taisnība, jo jaunajai ātrumtrasei no Tīnūžiem līdz Koknesei ir līdzīgas problēmas - zemceļa brauktuves ir zem ūdens


Tamdēļ ir inženieri. Arī purvam pāri var celt dzelzceļu uz balstiem vai rokoties līdz pamatslānim, kur beidzās mīkstās frakcijas un uzklājot virsū cietās, tā lielā mērā jau būs dzelzceļnieku problēma.
Par kādiem spilveniem jūs runājat?

Atbildēt

ES

05.03.2015. 19:03

Par plūdu draudiem ir absolūta taisnība, jo jaunajai ātrumtrasei no Tīnūžiem līdz Koknesei ir līdzīgas problēmas - zemceļa brauktuves ir zem ūdens.
Lidosta ir blakus purvam ... Būs ātrgaitas dzelzceļš uz gaisa spilveniem.

Atbildēt

Sakne

05.03.2015. 18:52

»

kdlsjfksd

Tas atzars ir pilnīgs murgs. Īpaši Sarmas (blakus Misai, kur atzars sākas) iedzīvotājiem. Te ir runa par simtiem kopā gan ziemas gan atpūtas māju. Jo to no 2 pusēm ieskaus vilcieni. Uzminiet, kā tas ietekmēs īpašumu vērtību un kurš to (ne)kompensēs...


Kas ir murgs? Vai tas, ka RB apkalpos lidostu? Projektētāji izdomās, kā dzelzceļu turēt sausu. Ja īpašumi būs piepeši tik nevērtīgi, gribētos zināt, kā citās vietās elektrovilcienu tuvums ietekmē iedzīvotāju iespējas pārvietoties. Jo pakāpeniski arī tāds būs. Un vai tas tiešām iespējas liegs, vai piedāvās vairāk iespēju? Ko tad nu tik minorīgi. Pagaudojiet tad varbūt labāk kā vilks uz pilnmēnesi. Sliktums būs mazāks.

Atbildēt

kdlsjfksd

05.03.2015. 18:10

Tas atzars ir pilnīgs murgs. Īpaši Sarmas (blakus Misai, kur atzars sākas) iedzīvotājiem. Te ir runa par simtiem kopā gan ziemas gan atpūtas māju. Jo to no 2 pusēm ieskaus vilcieni. Uzminiet, kā tas ietekmēs īpašumu vērtību un kurš to (ne)kompensēs...
Papildus ņemot vērā, ka tur jebkurš cilvēka auguma pagrabs vairākus mēnešus gadā ir applūdis, tad, kā jums šķiet, kas notiks ar tiem tunelīšiem? Respektīvi Sarmu ne tikai no 2 pusēm ieskaus vilcieni, bet vairākus mēnešus gadā ciematam vispār nevarēs piebraukt.
Iedzīvotājiem nekādu cilvēka tiesību un tiesību uz īpašumu tik "valstiski svarīga", bet konkrētjai valsts daļai absolūti nevajadzīga projekta dēļ?

Atbildēt

Sakne

05.03.2015. 17:57

Interesanti gan. Vai tad tagad Latvijā Eiropas dzelzceļus juristi būvēs?! Tas ir kaut kāds now-haw pa latviskam. Tukša plātīga muldēšana!

Atbildēt

Stroncijs

05.03.2015. 17:15

Rail Baltic ir viens mērķis, un tikai - lai ātri var mainit darbvietas, tādēl arī atmaksāsies.Daudziem būs iespēja pirkt biļeti vienā virzenā - uz Rietumiem..

Atbildēt

jemels

05.03.2015. 16:52

ar Rinairi tu uz Parīzi neaizbrauksi !

Atbildēt

ajka

05.03.2015. 16:29

Viņi rullēs un viss, a ja tev hipotēka trases vietā, tev nebūs ne īpašuma, da i bankai vēl paliksi parādā, jo uzpūstos procentus jau nesegs.

Atbildēt

cik maksaas 1 bilete ?

05.03.2015. 16:14

Ja bilete vilcienam bus dargaka par Ryanair, tad vilciens vienmer bus tukss un nesis zaudejumus.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

8

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

FotoKā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie Jums saistībā ar Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā izvērsto dezinformācijas kampaņu, kurā esat tikuši aicināti balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā, nevis Madonas novadā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...