Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Reiz lidoja Minhauzens uz lodes pār Latviju...

Jānis Rušenieks, Dr.iur, Pēteris Pikše, Dr.sc.Ing
05.03.2015.
Komentāri (41)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fudgmis

09.03.2015. 01:55

devums atnākot pavēstei ka jabrauc karot uz austrumurainu putina parošenko simulkarā tā metīsies daudzi patrioti uz staciju mauktu ... ..

Atbildēt

fudgmis

09.03.2015. 01:55

devums atnākot pavēstei ka jabrauc karot uz austrumurainu putina parošenko simulkarā tā metīsies daudzi patrioti uz staciju mauktu ... .

Atbildēt

fudgmis

09.03.2015. 01:54

»

Stroncijs

Rail Baltic ir viens mērķis, un tikai - lai ātri var mainit darbvietas, tādēl arī atmaksāsies.Daudziem būs iespēja pirkt biļeti vienā virzenā - uz Rietumiem


devums atnākot pavēstei ka jabrauc karot uz austrumurainu putina parošenko simulkarā tā metīsies daudzi patrioti uz staciju mauktu ...

Atbildēt

Cilpa savelkas

08.03.2015. 16:54

Neils Balgalis apgalvo, ka RB atzars uz lidostu ir vitāli nepieciešams LV ilgtspējas attīstībai un lidostas Rīga ambīcijām!
Jautājums, kas tās bija par ambīcijām iznīcināt visas starptausiskās aviokompānijas, kuras 15 gadu laikā ir aigājušas no LV. Finnair, Austrian airlines, Czech airlines, SAS (tik atsevišķi reisi) NEVIENS nav atgriezies. Tā ir bijusi arī Satiksmes ministrijas politika. Šleseri, Flicki utt. Kādas vēl ambīcijas??

Atbildēt

mefrdis

08.03.2015. 00:28

rāmāk visi pasaules eiropas baltie latvieši dosies ar šo vilcienu uz limbažiem klausīties baltgaiļa pasakas maršutā draiskā ... .

Atbildēt

mefrdis

08.03.2015. 00:28

»

Bet pļukšķēt tā gribās

Vai manu vai


rāmāk visi pasaules eiropas baltie latvieši dosies ar šo vilcienu uz limbažiem klausīties baltgaiļa pasakas maršutā draiskā ...

Atbildēt

mārpupu pašvaldoņu siles cūklopi

07.03.2015. 17:36

galvenais - izsist pēc iespējas treknāku piķi.
pēc tam (ar piķi ķešā) - kaut vai sūdu plūdi.

Atbildēt

Ivo

07.03.2015. 15:48

Par to naudu varētu vienkārši nomainīt visas vecās sliedes visā Latvijas teritorijā un nebūtu nekas jāatsavina. Turklāt lielākajā daļā Eiropas valstu ir pamatā izbūvētas tikai vienas sliedes un vietas stacijās, kur pretimbraucošajiem vilcieniem samainīties, jo viņi nevēlas bezjēdzīgi izniekot zemi, ko ir iespējams lietderīgi izmantot.

Atbildēt

lololol

07.03.2015. 14:22

CEPLIS, draņķis tāds, atkal ir augšāmcēlies un iemiesojies tai Neilā. Tikai šoreiz mērogs pavisam cits ...

Atbildēt

vēl

07.03.2015. 12:09

Nav pieminēts galvenais fakts - šis projekts ir uzpūsts tikai tā izpētes dēļ, līdzīgi kā tas bija ar Daugavas-Dņepras ideju. PIlnīga utopija, bet aiz kuras stāv kādreizējie valdības vīri. Ideja vienkārša, izdomā kādu mega projektu un mēģina izsist miljonus projekta priekšizpētei. "Pētīšanas" laikā vadošās personas dzīvo zaļi, kā rāda pieredze. Tas, ka projekts ir nerentabls un ekonomiski nepamatots pašā saknē, par to neviens nešaubās.
PS. Savienojums ar esošajām sliedēm būs nepieciešams jebkurā gadījumā, tāpēc izbūvēt atzaru uz lidostu šodienas versijā ir idiotisma augstākā pilotāža... Tikai kāds par šī idiotisma zīmēšanu, publicēšanu un loģisku izmešanu miskastē būs saņēmis n-tos miljonus. Žurnālisti varēja papētīt, kas aiz šīs utopijas stāv un kuri ir šo miljonu patiesie apsaimniekotāji?

Atbildēt

nemels

07.03.2015. 11:55

Man nav skaidrs kāpēc Latvijai vispār ir nepieciešam šis projekts.
Ekonomiskā pamatojuma nav: Latvijai nav nepieciešam ātrgaitas dzelzsceļš ar Poliju/Igauniju pasažieru pārvadāšanai - piedāvājums pa ātrgaitas vilciena sliedēm laist kravas vilcienus ir pilnīgs absurds un iemesls katastrofai ar upuriem. Uz lidostu neviens ar šo vilcienu nebrauks, jo biļetes pašizmaksa būs vismaz 100 eiro. Par tādu naudu cilvēki kā brauca tā arī brauks ar autobusu. Un Rīgas lidosta var tikai augt kā tranzīta lidosta, jo ne kādu vietējo vai Baltijas mēroga pasažieru apkalpošanas apjoma pieauguma nebūs, jo cilvēku ir tik cik ir.
Bez tam - ES ilgtermiņa plāni ir pilnībā likvidēt lidostas visā Eiropā un aizvietot tās ar dzelzsceļu, jo ar lidostām ir saistītas drošības un ekoloģiskās(lidmašīnas nokurina daudz naftas produktus un dod pāris procentu lielu pienesumu globālajā sasilšanā) problēmas. Labākais ko Latvija varēja darīt ir pielāgot savu dzelzsceļu ES standartiem un padomāt par iedzīvotāju ērtībām, bet tas nav iespējams, ja iepriekšējos gadus dzelzsceļa sliedes ir ņemtas nost.

Kāpēc vispār Latvijas tiesiskumā pastāv iespēja atsavināt īpašumus? Ja jau Latvijā ir tirgus ekonomika, tad lai nevis kompensē, bet sarunā ar tiem īpašniekiem, kas grib pārdot savu īpašumu(parasti - par lielu naudu) un liek mierā tos, kas negrib šķirties no sava īpašuma. Tāpēc ka šādā gadījumā sanāktu lētāk pārveidot Latvijas dzelzsceļu sliežu garumus, nevis būvēt kaut ko, bojājot apkārtējiem dzīvi.

Atbildēt

nemels

07.03.2015. 11:33

»

jemels

ar Rinairi tu uz Parīzi neaizbrauksi


Ar Ryanair var aizlidot uz veselām divām Parīzes lidostām. Tas ka no Rīgas nav tiešās satiksmes... tas ir cits jautājums, bet ar Rail Baltica vilcienu tāpat pa tiešo ar Parīzi nekāda satiksme nebūs. Šis ir tikai reģionālai dzelzsceļš, kas savienos ar Poliju.

Atbildēt

06.03.2015. 12:13

»


dumš kā zābaks.

Atbildēt

naudas maks

06.03.2015. 11:47

Jebkuram projektam ir nepieciešams ekonomiskais pamatojums, kāpēc lai šis būtu izņēmums? Bet Latvija jau ir slavena ar to, ka daudzmiljonu (šai gadījumā- miljardu) projektiem pietiek ar skaistu muldēšanu. Un iedzīvotāji pēc tam gadiem vien spiesti maksāt no savas kabatiņas. Kāpēc tie tur tajās ministrijās vēl aizvien domā, ka latvieši ir dumja un lētticīga tautiņa? Neviens jau te nesaka, ka neko nevajag Latvijā būvēt, tikai svarīgi, pirms to dara, ir izvērtēt visu iesaistīto pušu ieguvumus un zaudējumus, kā arī visus iespējamos risinājumus. Vai tas šajā projektā ir izdarīts?

Atbildēt

link it

06.03.2015. 10:56

»

Zinošais

Satiksmes ministrija jau sāk norobežoties no Linkaiša un Balgaļa rīcības un tekstiem. Esot bijuši pārāk agresīvi uzvedībā, neapdomīgi tekstos un finanses nav caurspīdīgas. Sāk vētīt viņu maksājumus un pirkumus


Linkaiti taču neviens gudrs cilvēks vairs neuztver nopietni :) Linkaitim vienmēr ir pareizs viedoklis - vilcieni, tas ir labi, visām lidmašīnām jālido uz Rīgu, autobusi mums ir svarīgi... visbiežāk skaisti, tukši, neargumentēti viedokļi ar ko aizpildīt tviterus feisbukus un tos tv radio raidījumus, kur viņu vēl aicina

Atbildēt

Felix Krietnaiss

06.03.2015. 10:31

Atbilde vienkārša, lai pa EU naudiņu sabūvētu kravas dzelzceļu. Cer uz 85%, labi ja iedos 60%, beigās cerams ka paliks 50%. Kravas vilcienu attiecība pret pasažieru būs 10:1.
Pa to naudu vajadzēja novilkt trasi uz D-pili, lai būtu divas savienotas pilsētas Latvijā.

Atbildēt

vēl

06.03.2015. 10:10

Kāpēc valsti vada idioti? Paskatieties kartē, atzars no Rīgas-Jūrmalas dzelzceļa līdz Lidostai Rīga ir kādi 5-6 km, neietekmējot praktiski NEKO, nenojaucot NEVIENU māju, izņemot, ka Jūrmalas šosejai vajadzēs uzbūvēt gaisa pārvadu šajā vietā. Valsts var uzbūvēt pievadceļu lidostai Riga ar minimāliem līdzekliem, bet nē, viņi gatavi izčakarēt tūkstošiem dzīves palaižot vilcienu visstulbākajā veidā. Vai kāds var atbildēt - kāpēc????

Atbildēt

Krietnaiss

06.03.2015. 09:19

Projekta virzītāju uzbraucieni pašvaldību iebildumiem ir nekorekti un mēģinājumi nostādīt pret visas Latvijas interesēm, figurē kā vienīgais arguments.
Vienīgā jēga būtu, ja Rail Baltic savienotu Daugavpili ar Rīgu, tad būtu jēdzīgi iztērēts 0,5 miljards, nevis pārdalīta Mārupe un uzrakts Āgenskalns.

Atbildēt

fox

06.03.2015. 00:19


Kārtējais Vienotības ,,veiksmes stāsts,, . Pat vilcienus nespēja nopirkt, uzdāvināja 2 bankas, vienu banku nolaida pa burbuli, Liepājas metalurgu nenovaktēja..................vai vēl vajag. Cik sapratu, Tad leišiem veidojas sakarīgs posms- Viļņa- Kauņa, kas tur poļiem, igauņiem, bet kas Latvijai- ietraucas Latvijā, Rīgā piestāj un mauc no Latvijas projām. Nu un tas, ka cilvēkiem, par kapeikām ( sadrukātajiem eiro) atsavinās īpašumus, tas valdošajiem vienaldzīgi. Kā teica A.Vilks- ,,nepīk tinaties,, .

Atbildēt

Edge

06.03.2015. 00:09

»

njāa

Tā diskusija ar Mārupes domes pārstāvi parāda visus attīstītājus visā krāšņumā - par izmaksām neko precīzi nezin, bet vajag to savienojumu ar ostu tik un tā. Ko viņi tur vadās? Nato kravas, vai


Politiskam projektam pieskaņos ekonomiskos rādītājus. Uz papīra būs NATO kravas u.c. "bulšiti". Šitais projelts pārspēs Gudmena Parex bedrē iegrūsto miljardu. Ejam uz jaunu rekordu!

Atbildēt

njāa

05.03.2015. 23:55

Tā diskusija ar Mārupes domes pārstāvi parāda visus attīstītājus visā krāšņumā - par izmaksām neko precīzi nezin, bet vajag to savienojumu ar ostu tik un tā. Ko viņi tur vadās? Nato kravas, vai?

Atbildēt

Zinošais

05.03.2015. 23:39

Satiksmes ministrija jau sāk norobežoties no Linkaiša un Balgaļa rīcības un tekstiem. Esot bijuši pārāk agresīvi uzvedībā, neapdomīgi tekstos un finanses nav caurspīdīgas. Sāk vētīt viņu maksājumus un pirkumus.

Atbildēt

RB Latvija

05.03.2015. 22:40

Tandēms Balgalis un Skratiņš ir ko vērts, konkursā solīja vācu inženieriju, bet tagad velk pa vecām kartēm ar pirkstu un tēlo baigos specus!
Gan sabiedrība Jūs pārmācīs!!!!

Atbildēt

Bet pļukšķēt tā gribās

05.03.2015. 22:30

Vai manu vai!!!!!!!!!!
Nu kā tā var: būvēt dzelzceļus, šosejas,tiltus, lidlaukus un stacijas....nu kapēc te nav tikai meži, lāči un mamuti!!!!
Un vispār kapēc ir jābūt radio, TV, internetam un iespējai nokļūt kaut kur tālāk par manas sādžas nomali!!!!
NENORMĀLI!!!

Atbildēt

OXO

05.03.2015. 22:00

Liela politika naudu neskaita-ielausanas Krievijas kontroleta Baltijas dz.svera,kilis auto parvadataju svera,kilis kugu parvadajumos [iekszemes kas paliks neizdevigi dzit caur ostu]un pats noteicosais-kam piederes lielaka parvadajumu kontrolpakete.Sis projets ir loti lidzigs ar Daugavas racejiem tikai tur politiski bezcerigi vienoties par akciju sadali.

Atbildēt

Nords Krietnaiss

05.03.2015. 21:35

Beidzot var redzēt (lasīt), ka kāds ir ķēries nopietnāk pie mistiski sasteigtā un dīvaini bīdītā projekta analīzes. Tas, ka Balgalis katrā apspriedē runā un sola kaut ko citu – viņam tāds darbs, atstrādāt parādīto uzticību un paspēt apgūt 3,9 milj pārliecināšanai un pētīšanai paredzēto naudu. Atsevišķa raksta vērts ir fakts, ka Balgalis un viņa kolēģe no Grupas 93 ziedoja varaspartijai attiecīgi 7000Ls un 3000Ls divas dienas pirms projekts par gandrīz 4 milj. Eur tika apstiprināts. Pateicībai un iedrošināšanai. Poņatj i prostitj...
Tas, kā Satiksmes ministrija ar saviem ‘’ekspertiem’’ bīda kravas dzelzceļa projektu var apskatīt Jūtubē vai Mārupes mājas lapā – diskusija par dzelzceļa Rail Baltica projektu. Tāļa Linkaiša nihilisms un nevēlēšanās iedziļināties iedzīvotāju un pašvaldību interesēs jau robežojas ar augstprātīgu cinismu. To apliecina viņa ieraksti feisbukā.
Vēl tikai var piebilst par to, ka Polija līdz 2030. gadam pat neprojektē jaunu bānīti līdz Berlīne. Jo viņiem to nevajag! Viņiem vajag tos kravas vilcienu uz Baltiju un Skandināviju. Viņi piesaistīja to EU finansējumu. Ne jau Linkaitis..
Satiksmes ministrija klusē, lidosta klusē (kur tur tās 4 sliedes un kravas vilcieni ies pāri?), Ušakovs ar Ameriku no ostas valdes liek visiem paklusēt, tai skaitā Āgenskalnam gaidot jaunu ‘’zelta tuneli’’.

Atbildēt

ES

05.03.2015. 19:51

»

Sakne

Tamdēļ ir inženieri. Arī purvam pāri var celt dzelzceļu uz balstiem vai rokoties līdz pamatslānim, kur beidzās mīkstās frakcijas un uzklājot virsū cietās, tā lielā mērā jau būs dzelzceļnieku problēma


Par dūnu, par dūnu! Ja tie Saknes inženieri būs tikpat talantīgi kā Rail Baltica projekta virzītāji un ierēdņi, tad vilcieniem agri vai vēlu ragi būs dūņās.

Atbildēt

Sakne

05.03.2015. 19:40

»

ES

Par plūdu draudiem ir absolūta taisnība, jo jaunajai ātrumtrasei no Tīnūžiem līdz Koknesei ir līdzīgas problēmas - zemceļa brauktuves ir zem ūdens


Tamdēļ ir inženieri. Arī purvam pāri var celt dzelzceļu uz balstiem vai rokoties līdz pamatslānim, kur beidzās mīkstās frakcijas un uzklājot virsū cietās, tā lielā mērā jau būs dzelzceļnieku problēma.
Par kādiem spilveniem jūs runājat?

Atbildēt

ES

05.03.2015. 19:03

Par plūdu draudiem ir absolūta taisnība, jo jaunajai ātrumtrasei no Tīnūžiem līdz Koknesei ir līdzīgas problēmas - zemceļa brauktuves ir zem ūdens.
Lidosta ir blakus purvam ... Būs ātrgaitas dzelzceļš uz gaisa spilveniem.

Atbildēt

Sakne

05.03.2015. 18:52

»

kdlsjfksd

Tas atzars ir pilnīgs murgs. Īpaši Sarmas (blakus Misai, kur atzars sākas) iedzīvotājiem. Te ir runa par simtiem kopā gan ziemas gan atpūtas māju. Jo to no 2 pusēm ieskaus vilcieni. Uzminiet, kā tas ietekmēs īpašumu vērtību un kurš to (ne)kompensēs...


Kas ir murgs? Vai tas, ka RB apkalpos lidostu? Projektētāji izdomās, kā dzelzceļu turēt sausu. Ja īpašumi būs piepeši tik nevērtīgi, gribētos zināt, kā citās vietās elektrovilcienu tuvums ietekmē iedzīvotāju iespējas pārvietoties. Jo pakāpeniski arī tāds būs. Un vai tas tiešām iespējas liegs, vai piedāvās vairāk iespēju? Ko tad nu tik minorīgi. Pagaudojiet tad varbūt labāk kā vilks uz pilnmēnesi. Sliktums būs mazāks.

Atbildēt

kdlsjfksd

05.03.2015. 18:10

Tas atzars ir pilnīgs murgs. Īpaši Sarmas (blakus Misai, kur atzars sākas) iedzīvotājiem. Te ir runa par simtiem kopā gan ziemas gan atpūtas māju. Jo to no 2 pusēm ieskaus vilcieni. Uzminiet, kā tas ietekmēs īpašumu vērtību un kurš to (ne)kompensēs...
Papildus ņemot vērā, ka tur jebkurš cilvēka auguma pagrabs vairākus mēnešus gadā ir applūdis, tad, kā jums šķiet, kas notiks ar tiem tunelīšiem? Respektīvi Sarmu ne tikai no 2 pusēm ieskaus vilcieni, bet vairākus mēnešus gadā ciematam vispār nevarēs piebraukt.
Iedzīvotājiem nekādu cilvēka tiesību un tiesību uz īpašumu tik "valstiski svarīga", bet konkrētjai valsts daļai absolūti nevajadzīga projekta dēļ?

Atbildēt

Sakne

05.03.2015. 17:57

Interesanti gan. Vai tad tagad Latvijā Eiropas dzelzceļus juristi būvēs?! Tas ir kaut kāds now-haw pa latviskam. Tukša plātīga muldēšana!

Atbildēt

Stroncijs

05.03.2015. 17:15

Rail Baltic ir viens mērķis, un tikai - lai ātri var mainit darbvietas, tādēl arī atmaksāsies.Daudziem būs iespēja pirkt biļeti vienā virzenā - uz Rietumiem..

Atbildēt

jemels

05.03.2015. 16:52

ar Rinairi tu uz Parīzi neaizbrauksi !

Atbildēt

ajka

05.03.2015. 16:29

Viņi rullēs un viss, a ja tev hipotēka trases vietā, tev nebūs ne īpašuma, da i bankai vēl paliksi parādā, jo uzpūstos procentus jau nesegs.

Atbildēt

cik maksaas 1 bilete ?

05.03.2015. 16:14

Ja bilete vilcienam bus dargaka par Ryanair, tad vilciens vienmer bus tukss un nesis zaudejumus.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas glorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

21

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

FotoFotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes objekts. Nepiekrītu, ka konkrētajā gadījumā fotogrāfijām pievērsta uzmanība tāpēc, ka ir zaudēts tiesas process, jo šādā gadījumā slimnieks noteikti padalās ar savu diagnozi. Diagnozes nav, bet ir tikai stāsts par "interesanto". Piekrītu, ka fotogrāfijas gaismā izcēlusī persona nav sistēmas cilvēks, citādi raksts būtu daudz sulīgāks un saturētu daudz interesantāku informāciju.
Lasīt visu...

21

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

FotoIesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada 7.septembrī: ”...Latvijas ilgtspējīgai attīstībai ir svarīga katra valsts iedzīvotāja vēlme būt šajā sabiedrībā, dzīvot, pilnveidoties un meklēt aizsardzību nepieciešamības gadījumā...”
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

FotoRietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī turpmāk nenosakāmi ilgu laiku. Šī ideoloģija radās pēc Romas impērijas sabrukuma. Aizvadītajos gadsimtos tai ir bijuši dažādi panākumi. Taču vislielākie panākumi sākās XX gadsimtā, kad Rietumu sabiedrība kļuva masu sabiedrība. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...