Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.

Līdzīga reklāma ar tiešām norādēm uz politisko partiju, kā arī paši ar reklāmu aplīmētie autobusi ir redzami politiskās partijas „Latvija pirmā” premjerministra amata kandidāta Aināra Šlesera „Facebook” lapā, kurā ir atainota politiskās partijas kampaņa daudzās Latvijas apdzīvotajās vietās. Tāpat šī reklāmā izmantotā stilistika un saukļi ir izmantoti politiskās partijas “Latvija pirmā” bezmaksas avīzēs, kas bija izdalītas Liepājā. Ir acīmredzami, ka uz autobusiem izvietotā reklāma ir tieši sasaistāma ar politisko partiju “Latvija pirmā”, kā arī Aināru Šleseru.

Pēc Aināra Šlesera „Facebook” lapā un citur publiskajā telpā esošās informācijas, līdz šim dažādos politiskās reklāmas kampaņas pasākumos iespējams konstatēt, ka ir izmantoti vismaz 4 dažādi „Liepājas autobusa parka” autobusi un uz vismaz 5 autobusiem ir izvietota reklāma, kas ir saistāma ar A.Šlesera politiskajām aktivitātēm.

Atbilstoši LETA 2022. gada 23. aprīlī publicētajai informācijai “Liepājas autobusu parka” mazākuma akcionārs (34%) ir Liepājas pašvaldība, bet vairāk nekā puse uzņēmuma (59,82%) pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Ņemot vērā, ka Liepājas pilsētas pašvaldība ir viens no lielākajiem uzņēmuma “Liepājas autobusu parks” akciju turētājiem un faktiski autobusi, kurus izmanto politiskās kampaņas laikā un uz kuriem ir izvietota politiskā reklāma, daļēji pieder Liepājas pašvaldībai, lūdzam Liepājas pašvaldībai un konkrētajām Liepājas domes un pašvaldības amatpersonām – Atim Deksnim un Didzim Jēriņam, sniegt atbildes uz sekojošiem jautājumiem: 

1. Vai ir likumiski, pieņemami un ētiski, ka uz pašvaldībai daļēji piederošās kustamās mantas tiek izvietota politiska reklāma? Jo īpaši ņemot vērā, ka uz pašvaldībai piederošajiem nekustamajiem īpašumiem, to tuvumā un tajos projicēties ir atļauts tikai ar šīm institūcijām saistītai reklāmai. 

2. Vai ir pieņemami un ētiski, ka uz pašvaldībai daļēji piederošās kustamās mantas tiek izvietots aicinājums, kas faktiski vērsts uz Latvijas Republikas Satversmes grozīšanu?

3. Vai ir pieņemami un šķiet ētiski, ka uz pašvaldībai daļēji piederošās kustamās mantas tiek izvietots aicinājums faktiski ierobežot daļas Latvijas iedzīvotāju tiesības (pretēji Satversmes tiesas nolemtajam šajā jautājumā un pieņemtajai izpratnei)?

4. Ņemot vērā AS „Liepājas autobusu parks” ciešo sasaisti ar Šlesera kunga ģimeni, vai konkrēto reklāmu izvietošanai un autobusu nomai politiskās reklāmas kampaņas nodrošināšanai tika piemēroti tieši tādi paši vai augstāki tarifi nekā citiem autobusu nomniekiem un reklāmas izvietotājiem, šādi nodrošinot uzņēmuma pārvaldes caurspīdīgumu un vislabāko pašvaldības interešu pārstāvniecību? Ja nē, kura AS „Liepājas autobusu parks” amatpersona pieņēma lēmumu par citu tarifu piemērošanu un kāds ir šī lēmuma pamatojums?

Papildus, ņemot vērā, ka Kustības “Par!” Liepājas nodaļā ir saņemtas vairākas iedzīvotāju sūdzības par to, ka reklāma “Par dabisku ģimeni” un ar to saistītais aicinājums parakstīties par Satversmes grozījumiem nav pieņemami, tie rada neizpratni, negatīvas emocijas un izsauc personisku aizskārumu (jo tiek norādīts, ka viņi vai viņu tuvākie nav vēlami sabiedrības locekļi), aicinām nekavējoši šo – uz iedzīvotāju šķelšanos vērsto reklāmu noņemt no Liepājas pašvaldībai daļēji piederošajiem autobusiem.

Atklātā vēstule nosūtīta Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijai, Liepājas valstspilsētas deputātam, AS Liepājas autobusu parks padomes loceklim Atim Deksnim, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietniekam, AS Liepājas autobusu parks padomes priekšsēdētāja vietniekam Didzim Jēriņam.

* Kustības “Par!” Liepājas nodaļas vārdā

Novērtē šo rakstu:

13
97

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...