Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kāpēc politika mums nepieciešama? :)

15.11.2013. 09:53

Sabiedrībā tiešā un netiešā mijiedarbībā nepārtraukti atrodas daudzi cilvēki. Katrs no viņiem ir apveltīts ar savu patstāvīgo apziņu un saskata savas intereses, kā viņam šajā sabiedrībā labāk izdzīvot. Bet šīs intereses bieži nesakrīt gan ar citu cilvēku interesēm, gan ar sabiedrības kopīgajām interesēm. Ja cilvēki vadītos vienīgi no savu individuālo vajadzību izpratnes, viņi savu centienu savstarpējās sadursmēs saārdītu sabiedrību. Taču sabiedrība ir nepieciešams viņu eksistences nosacījums, un, ja tās nebūtu viņi paši aizietu bojā. Tāpēc nepieciešama kāda pāri atsevišķiem indivīdiem stāvoša sakārtotība, kas regulētu viņu sabiedrisko izturēšanos visas sabiedrības mērogā. Šo uzdevumu pilda politika.
Te arī parādās politikas dziļākā jēga – pasargāt sabiedrību no spontāna pašsairuma (entropijas). Visi pārējie politikā izvirzāmie mērķi, to vai citu grupu interešu īstenošana iespējama vienīgi ar nosacījumu, ka saglabāsies pati sabiedrība, respektīvi, tiks realizēta politikas pamatfunkcija.
Jebkuras vienas ļaužu grupas centieni par katru cenu īstenot politikā tikai un vienīgi savas intereses pārkāpj šo nosacījumu un līdz ar to zaudē politikas kvalitāti, jo, iznīcinādami sabiedrību vai, kas ir tas pats, novezdami to haosa stāvoklī, viņi iznīcina iespēju to pārvaldīt. Tā ir antipolitiska, nekompetenta rīcība, tai trūkst pārvaldīšanas būtisko īpašību- mērķtiecības un efektivitātes.
Politikas kā pārvaldīšanas specifiskā veida viena no īpatnībām ir tā, ka politika nevar būt vērsta uz sava pārvaldīšanas priekšmeta- sabiedrības iznīcināšanu. Atšķirībā no pārējiem pārvaldīšanas gadījumiem (piemēram, darbarīka, mašīnas, vai uzņēmuma pārvaldīšana), kad pārvaldošais subjekts atrodas ārpus pārvaldāmā objekta, stāv tam pāri un var, ja vien spēj, to visādi ietekmēt, pat iznīcināt, politikā subjekts ir pārvaldāmās sabiedrības daļa, vitāli no tās atkarīgs un ekstremālā situācijā pats iet bojā līdz ar sabiedrību vai pat agrāk.

Atbildēt

Kur problēma? :)

15.11.2013. 09:48

Politika ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas, nacionālas un starptautiskas institūcijas, uzņēmumi vai atsevišķi indivīdi, veic darbības savu oficiālu vai neoficiālu varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai. Zinātnes nozare, kurā tiek pētīta politika, ir politoloģija.

Politisko procesu sākšanās priekšnosacījums ir sabiedrības strukturēšanās Neolīta revolūcijas laikā un līdz ar to atšķirīgu interešu veidošanās dažādās iedzīvotāju grupās.

Vārds "politika" ir cēlies no grieķu vārda Πολιτικά (politika). To ieviesa Aristotelis, lai apzīmētu "valsts darīšanas". Viņš pat uzrakstīja darbu ar tādu nosaukumu.

Atbildēt

Ēdelveiss

15.11.2013. 08:37

Ko jūs te visi vāraties un stresojat ???!!!! Esiet tacu reali !!!!!!!!! Šajā mēslu bedrē ir virak kā miljons ta saukto LR PILSOŅI- debīlu , smirdošu, navionalistu vergu bars, kurs turpinās balsot par jebkuru noziedzīgo politmafijas klanu lai tikai vrētu plivināt sarkanbaltsdarkano lupatu un gaudot dievlūdzeju psalmu par dieva svētību latvijai!!!!!!!!

Atbildēt

vilis

15.11.2013. 07:59

Repše -Belokoņa vergs.Ja grib skaidrību,jārunā ar vergturi ne vergu.

Atbildēt

kirova rajona komjaunietis

15.11.2013. 06:59

lai savāktu ēdienu un iztikšana būtu lētāka, baltais zirgs, mobilizēja pāķus uzspēlēt ''lielo politiku''
kocinieki ar sajūsmu iekļāvās shēmā!

Atbildēt

Šariks

15.11.2013. 05:59

Pat nav ko komentēt,jo kur tie laiki,kad sapratu,ka Repše ir Melnumu-Melnums,taču atkal par visu varu raujas politikā,lai turpinātu solīt tukšu gaisu un galvojumus sniegt uz nodokļu maksātāju naivuma daļas.

Atbildēt

ko niekus

14.11.2013. 23:42

Sametīsim kādu miljoniņu. Nodzēsīsim parādus.
Taču morāle:pats turies sava zirga mugurā. Zirgs ir vēlētāji . Uzmetīsi , tevi no segliem izmetīs.

Atbildēt

Kostja, odesas kefaļu zvejnieks , CTAG DMB 86

14.11.2013. 22:59

Tas ir zirgam skaidrs, ka uz marsieti politiskajā hipodromā ir uzlikuši konkrēta žuļiku kodla - tipa ja nu mūsu zirdziņš atskrien pirmais, mēs bīdam savas šeptes, jo vai nu velti šamo barojām???

nelaba ziņa ir tā, ka tā garantija metalurgam - ir kā ar sirpi pa olām un Marsietim drīz vajadzēs meklēt kādu citu nodarbošanos- piemēram ar ledus sūkāšanu, jo cita nekā aiz vaiga ko ielikt nebūs....

Atbildēt

dadzis

14.11.2013. 22:59

vai Einaru Repši,mežsaimniecības politikā kops 2006.28.junija nav ineresejis vienigi Uldis Mierkans ??? loti lielu interesi par mineto personu minetaja laika, izradija Vladimirs Vaskevics ?

Atbildēt

Attīstītājs Latvijas att'īst'ībai

14.11.2013. 21:52

jāsāk ar pilsoni Einaru Repši,no baņķieru autiņiem attīstāmo subjekt_objektu - kāpēc gribēja ietīstīties,kāpēc ļāvās, kā nolaidās būt par cūkas un lapsas krustojuma produktu, kāpēc neprovēja izrauties no gūsta. Bordānam būs darbs,valdība mums tagad laba, nav nekādas vainas,
Einis varēs cietumā dainot latvju dainas. Māte tavu aizkājiņu, allah akbar. Košeri būs, saku!!!

Atbildēt

proj.par labu Latviju nr.2. ?

14.11.2013. 21:39

...amatpersonas deklarācija rādīja, ka gada laikā Repšes jau tā astronomiskie parādi nav mazinājušies un ir 931 tūkstotis latu, bet viņa kopējā finansiālā situācija vēl vairāk pasliktinājusies.
++++++++++++++++++++++++++
Tāpēc jau arī "tautas glābējs"nāk politikā , "lai strādātu", Šoreiz laikam ziedojumus neprasīs? Aiz muguras baņķieris, priekšā Pirktiņa ar ātriem kredītiem.
Jācer, ka tautai pietiks veselā saprāta, lai šo pašlabuma meklētāju nelaistu pie varas.

Atbildēt

Finansists

14.11.2013. 21:35

Repšem arī gribas ēst, tāpat kā mums visiem. Nu tad labi, ka Baltais Zirgs - Tētiņš pabarojis.

Riebjas, kā niecības āboltiņas, zaķi, reiri, kuriem nav viedokļa nevienā jautājumā un kurus neviens i tagad nezinātu, pamanījās uz panaivā marsieša muguras iejāt treknā maizē. Bet gudrais rimsis panaivo no treknās bankas vietas izēda. Ar glaimiem, protams, - ej tak politikā, Einar, Tu mums tik gudrs. Vārniņ, Tev tik skaista balss, padziedi taču...

Nabaga Einars.

Atbildēt

viedoklis

14.11.2013. 21:31

Un sitais nespejnieks, totalais luzeris it visaa taisas valsti vadit! Kaa tads invalids sez bankierim uz kakla un tuksi muld. Es sievas vietaa vinu patriektu ar sudainu koku. Galigi nekam nederigs cilveks. Tadu laist pie valsts varas ir pat bistami.

Atbildēt

ojārs

14.11.2013. 21:18

Da vajag būt tik pārliecinātam par tautas stulbumu!!!! Bet varbūt tā arī ir - visi ar IQ aizbraukuši. jo te nav demorātiiskas valsts - ti kai - policejiska!!!!

Atbildēt

rasmahazanovs

14.11.2013. 21:13

Latvijai ir visas iespējas būt GINESA grāmatā balsojot par šq šifazrēniki AK dievs nākat pie prāta CETURTO REIZI RAUJĀS PIE SILES

Atbildēt

Viltnieks

14.11.2013. 21:05

Baltā zirga labdarība sāk izskatīties paradoksāla pat dīkam vērotājam.
Rodas aizdomas, ka banciņa pieder pašam Repšem un caur šo "labdarību" viņš funkcionē kā patiesais/puspatiesais labuma guvējs.

Atbildēt

vārds

14.11.2013. 20:24

»

Čiekurs Egles dēls

Pusotru gadu atpakaļ Lapsa kā ūdenī skatījies


Fufelis tas parāds, tiek speciāli izbazūnēts, lai einīts izskatītos tautai pievilcīgs, - tāds pliks un nabadzīgs.
Daudz kas liecina, ka nav tik vienkārši. Ja vajadzēs, domāju, einīts bagātībā pārspļaus daudzus bālēliņu "oligarhus". Viņu bīda, jo daži politbiznesmeņi vēl redz iespēju uzvārīties, izmantojot eiņa tēlu. Lai viņiem neveicas!

Visvairāk žēl, ka Gunārs Astra, novērtēdams šo "vīru", smagi kļūdījās.

Atbildēt

reāliste

14.11.2013. 20:13

»

sv

Marsietis tagad atstrādā Belokoņa naudiņu...


Tur ir jābūt Tvaika ielas klientam, lai par šo laimnesi nobalsotu.
Tā jau izskatās, ka ir pamatīgās naudas grūtībās un nu laužas pie siles, lai savu finansiālo situāciju strauji uzlabotu.
Ir tādi ļaudis, kuri savu labklājību prot nodrošināt tikai ieraušoties augstos valsts amatos. Un šis nu ir spilgts piemērs.
Repšem liels paldies vēlētāju vārdā, ka parakstīja garantijas Liepājas metalurgam. Droši vien, ka vēl "uzpeldēs" tikpat "veiksmīgi" garantētie kredīti

Atbildēt

Andris

14.11.2013. 20:07

un Sudraba jau ar līdzīgā "mākslīgā intelekta" afērā ielīdusi. Zinātnes glābēja :)

Atbildēt

sss

14.11.2013. 19:55

Jābū sevišķi lielam muļķim, lai par šo subjektu balsotu.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

14.11.2013. 19:27

Pusotru gadu atpakaļ Lapsa kā ūdenī skatījies:
http://www.pietiek.com/raksti/einaru_atstajusi_bez_kabatas_naudas_-_vai_vienkarsi_suta_pelna

Atbildēt

Sindema

14.11.2013. 19:19

»

sv

Marsietis tagad atstrādā Belokoņa naudiņu...


Kaut kas jau jāmuhļī... Kuram tad gribētos saskrieties ar "svina piku"?

Atbildēt

Ojārs

14.11.2013. 19:15

Interesanti, cik galu galā būs izmaksājušas katra no 5 līdz 6 iegūtajām vietām nākamajā Saeimā? Taču, ja par to varēs dabūt kaut viena ministra vietu, tad jau mīnusos Belokoņs&Co nepaliks.

Atbildēt

ss

14.11.2013. 19:07

Vai Titavs ar turpat nav Belakoņa maizē?

Atbildēt

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 14.11.2013. 19:07

;)

Mediju ziņa (2013. gads): "Latvija ir maza valsts gan teritorijas, gan iedzīvotāju ziņā, taču skatoties uz to, cik Latvijā ir reģistrētu politisko partiju, rodas pretējs viedoklis. Saskaņā ar uzņēmuma reģistra datiem Latvijā uz diviem miljoniem iedzīvotāju ir reģistrētas 79! politiskās partijas un partiju apvienības. Visas šie politiskie veidojumi pārsvarā ir dibināti, lai aizstāvētu noteiktu sabiedrībā pastāvošo grupu intereses – uzņēmējus, zemniekus, skolotājus, ārstus, ģimenes, pensionārus u.c. sabiedrības pārstāvjus." ( apt.cit.aut. – A. Graudiņš, ZZS jeb "hūtes naftaspāķi" )
-----

"Mēs 'taisām' SAVU "partiju"!..."
( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” - 19.08.2008., Nr.6. )

Starp reklāmām par pamperiem,
Un "diskrētajiem spārniņiem",
Tiek "masmēdekļos" sludināts:
"Jauns 'politspēks' top dibināts!

Mums - čupām brīvas vakances,
Priekš tiem, kas "valsti" 'kalnā nes':
Nāc barā, 'biedri, nebremzē' ~
Pa visiem 'prodžekts jāforsē'!

Jums 'nespīd' beņķi padomēs,
Un - treknu "algu" izredzēs,
'Pa tukšo na...(fig) slienoties':
Tur "vadošāki" 'biedri' ies...

Jūs 'pašvaldoņu barotnēs',
'Pēc SILES "shēmas" neriktēs' ~
Jau sen tur 'robi aizsisti':
'Smeļ piķi' mūs "vecbiedri"...

Uz "tautas kalpiem" ziepēties',
Jums 'nespīdēs': tur 'biedri' ies,
Ar 'polit-klaunu' pieredzi,
Kas (pašreiz) 'malā nostumti'...

Jums "stipendijas" 'nepiķos',
Bet - pašus fiksi 'attārpos':
Bez "biedru naudām" partija,
Nav "ilgtspējīgi" 'velkoša'...

Šmaukt "antiņus" 'nav iekšā' jums?
Tas "gods" būs ekskluzīvi mums!
(Jo - dibinām tak' "partiju"
Uz SAVU 'privāt-kabatu'...)

Jums, 'biedri', dosim iespēju,
Likt lietā savu "veiktspēju",
Iekš MŪSU 'polit-prodžekta' ~
Lai dzīvo "jaunā" partija!!!..."
...
Smīn "vaukšķi", redzot reklāmu:
"Mēs 'taisām' SAVU "partiju"!
(Šis 'sludeklis' ir apmaksāts)
'Mož', grib par bal(a)stu nākt kāds?..."

=====

oriģinālversija = "O.M.© blogā":

http://ontuns-m.blogs.lv/?p=8078

u.c.

Muļķu Zeme, XXI gadsimts.

Atbildēt

sv

14.11.2013. 19:00

Marsietis tagad atstrādā Belokoņa naudiņu!
Viņu tāpat kā visus citus interesē nauda !Ne velti bija sagrābies īpašumus,kurus nespēja pavilkt un vērtspapīrus,kurusnespēja apmaksāt!
Kā var uzticēties šādam cilvēkam?Vienu dienu viņš burā,nākamā dienā kāpj pa klintīm,trešā -glezno,tad nesās ar močiem,tad ar kuteriem,īsāk runājot pats riktīgi nezina ko grib!
Šobrīd blefo par baigo attīstības attīstīšanu!
Nu ,Repše,redzējām mēs tavu strādāšanu,tavu iedomību ,tā kā nepūlies-tu nespēj mūs aizraut!
Nebalsosim !

Atbildēt

mans vards

14.11.2013. 18:47

Tie kuri valsts atjaunosanas pirmssakumos bija mazi garini strukturas, kas nema kukulus, lobeja, klausija un neko neteica - tie tagad ir generali, pulkvezi, deputati...
Ka lai tad maina situaciju? Jasak rakstit, zinot, nekluset par noziegumiem, japieprasa savas tiesibas, vinu pienakumus utt. Neredzu citus variantus.
Bet ja runa par so rakstu, tad - nobalsos jau tapat par vinu, veletaji balso emocionali, neviens neanalize. Atmina visiem isa. Paklausieties kaut vai lielako Latvijas tautas dalu Radio 1, kad spriez par politiku. Visi visu zina un zin ko vajag aiz restem un par ko balsot.
Sie kundzini uz to ari spele.
Nu tas taa, viens no visa pareejaa.....

Atbildēt

dace

14.11.2013. 18:39

nu re - savu milijonu dabuja,tapēc iet politikā :D

Atbildēt

umka

14.11.2013. 18:34

Vai ar viņa palīdzību esot valdībā netika noorganizēta kādas vidusāzijas republikas kases izlaupīšana vairāku miljardu apmērā? Vai par šo naudu šodien nenoteik apdullinoša reklāmas kampaņa TV, radio un presē? Vai tiešām šis valsts iedzīvotāji ir tik aprobežoti, ka spēj noticēt šiem saldajiem meliem? Cik reizes ļausim jāt Antiņam stikla kālnā? Bezgalīgi?

Atbildēt

vai

14.11.2013. 18:33

tad viņu cietumā neliks par galvojumu Liepājas Metalurgam?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

12

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

FotoŠī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva.
Lasīt visu...

20

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

FotoLai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa ceļš viņa kurpēs, vēsta sena paruna. Tikai izprotot un pieņemot citādo, varam veidot iekļaujošāku sabiedrību. Tāpēc 15. septembrī ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu, simboliski paužot savu atbalstu deinstitucionalizācijas mērķa grupām – bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Īpaši pasākumi notiks Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Ventspilī un Ludzā, bet “Dažādo kurpju diena” tiks iedzīvināta arī sociālajos tīklos un citviet Latvijā.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

FotoGodātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es, Latvijas pilsonis Rihards M.Parts, iepriekšējā vārdā un uzvārdā – Gints Grosfogels, esmu saskāries ar nopietnām problēmām mūsu tiesībsargājošo iestāžu darbībā un finanšu institūcijās, konkrēti Swedbank, neētisko un, manuprāt, noziedzīgo uzvedību. Tālāk izklāstīšu faktus, kas skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no Swedbank puses.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...