Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien notikušais balsojums par Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājas Ivetas Ratinīkas nomaiņu ir interesants ar to, ka dokumenti parāda: “uzbrauciens”, visticamāk, ir izraisīts mākslīgi, mēra birojam apzināti sarīkojot viltus ieganstu.

Sabiedrību vakar negaidīti pārsteidza steigšus izziņotais lēmumprojekts par Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas Ivetas Ratinīkas atcelšanu un jauna, vārdā nenosaukta kandidāta ievēlēšanu viņas vietā. Sabiedrības reakcija bija viennozīmīgi negatīva, jo tika uzskatīts – no pašreizējā domes deputātu sastāva I. Ratinīka ir vislabāk kvalificētā šīs komitejas vadīšanai, būdama skolotāja ar 15 gadu pedagoģiskā darba stāžu, autore, literatūrkritiķe un vieslektore universitātēs. Arī divu gadu darba rezultāti ir tādi, kas neliek vilties: labākais piemērs – rindu uz bērnudārziem no vairāk nekā 2000 rindā esošiem bērniem izdevies samazināt līdz 800 bērniem, kas agrāk tika uzskatīts par neiespējamu.

Tā kā profesionālajā ziņā pēdējo divu gadu laikā, salīdzinot ar Ušakova–Amerika laikiem Rīgas domē, izglītības un kultūras ziņā ir bijis saskatāms progress, tad kā vienīgais iemesls vakar vakarā tika minēts tas, ka “neesot laikus saplānoti Jaungada svinēšanas lielie pasākumi Rīgā”. Galvaspilsētā jau sākušies tradicionālie pirmssvētku pasākumi (labdarības koncerti, tirdziņi, bluķa vilkšana, apkaimju izgreznošana utt.), taču neesot ieplānots lielais pasākums 31. decembra vakarā.

Pirms šodienas sēdes komitejā ir iesniegti oficiālie dokumenti, kas domāti lēmumu pamatošanai. Tā kā tie nesatur personu datus vai citu neizpaužamu informāciju, sabiedrībai ir iespējams ar tiem iepazīties. Un no tiem izriet aina, kas parāda: tas ir paša mēra Mārtiņa Staķa biroja darba rezultāts, ka Jaungada koncerts tiek plānots tikai tagad.

Izrādās, ka vēl augusta sākumā domes priekšsēdētāja līmenī ticis apspriests jautājums par lielajiem svētkiem, kā rezultātā ticis nolemts nesteigties ar Jaungada svinībām. Iemesli tam bijuši divi: pirmkārt, vai pilsētas budžetā būs nauda lielām svinībām, ņemot vērā Krievijas iebrukuma Ukrainā ietekmi uz Latvijas ekonomiku un vajadzību palīdzēt bēgļiem. Otrkārt, pastāvēja varbūtība, ka uz ziemu aktivizēsies koronavīruss un masu pulcēšanās pasākumi atkal netiks atļauti. 11. augustā attiecīgā darba grupa prezentējusi priekšlikumus Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam, taču tobrīd priekšlikumi netika atbalstīti, pamatojoties uz minētajiem apsvērumiem.

Kad decembra sākumā noskaidrojies, ka Rīgas budžets tomēr pildījies labi un ka vīruss arī turas normas robežās, tikusi izveidota darba grupa Jaungada lielā pasākuma sarīkošanai. Tā kā šis darbs tiek veikts katru gadu, uzdevums bijis standarta: ticis sastādīts plāns, uzrunāti mūziķi, no kuriem atsaukušies tādi kā “Dzelzs Vilks”, Ralfs Eilands, “Sudden Lights”, “Auļi”, reperis Ansis utt., aptaujāti aprīkojuma izīrētāji un tamlīdzīgi.

Kad viss bijis saskaņots, svētku darba grupa apstiprinājusi Jaungada svinību plānu. Darba grupā ietilpusi Evija Celma, Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja, mēra padomnieks Aleksis Zoldners, dažādas domes ierēdnes (Zane Glaudiņa, Dārta Apsīte, Liene Kubiļus, Kitija Riekstiņa, Daiga Mežale, Ludmila Levite, Ilona Vanadziņa, Ineta Zalāne), savukārt domes deputātus pārstāvēja Agnese Logina (“Progresīvie/PAR!”).

Kā rāda darba grupas protokols, sēde par Jaungada svinību apstiprināšanu varējusi norisināties tikai vakar, 7. decembrī. Tā notikusi attālinātā formātā un ilgusi no 08:30 līdz 08:45, pēc kā priekšlikumus apstiprinājuši un virzījuši uz komitejas sēdi šodien.

Līdz ar to runas par I. Ratinīkas atstādināšanu “tāpēc, ka neesot sagatavotas Jaungada svinības” sākušās vēl pirms tam, kad attiecīgā darba grupa, kurā ir iekļauts mēra personīgais padomnieks, biroja vadītāja un M. Staķa (bet ne I. Ratinīkas) pārstāvētās frakcijas deputāte, vispār bija pieņēmusi lēmumu šādus svētkus tomēr rīkot.

Interesanti arī, ka M. Staķa parakstīts vadības uzdevums nr. RD-22-61-vu, kurš paredzēja atgriezties pie idejas par lielo Jaungada sagaidīšanu, datēts tikai ar 6. decembri, trešdienu.

Tātad dokumenti parāda — M. Staķis un viņa birojs apzināti veidojuši situāciju tā, lai Jaungada sagaidīšana tiktu rīkota pēdējā brīdī, lai par to varētu “vainot” I. Ratinīku un sākt atstādināt par situāciju, pie kuras vainojams pats mērs un viņa birojs. Šim nolūkam “Progresīvie/PAR!” piesaistījuši “ždanokieti” Jakovu Plineru, kura uzdevums – nodrošināt kvorumu, lai arī nav zināms, ko M. Staķis tam par to apsolījis. Interesanti, ka komiteja Jaungada svinēšanas plānu šodien atbalstījusi, jo I. Ratinīka aicinājusi “cienīt vismaz citu cilvēku ieguldīto darbu, ja ne manējo ”.

Novērtē šo rakstu:

90
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...