Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai apkarotu negodīgumu un korumpētību savu darbinieku – mežsargu vidū, SIA “Rīgas Meži” aicinājuši talkā KNAB. Kopā uzsākta pretkorupcijas kampaņa, kas pārpludinājusi sociālos medijus. Reklāmas kampaņas būtība ir tā, ka negodīgi cilvēki lielā apjomā (tā mums liek domāt) cenšas nocirst svētku eglīti Rīgai piederošajos mežos, ko darīt uzņēmums ir liedzis. Acīmredzot “Rīgas Mežu” valdei ir lielas aizdomas, ka mežsargi nevis sargās eglītes, bet gan tās mainīs pret kukuli! Dīvainā kārtā uzņēmuma mežsargi jūtās aizskarti, jo viņi gadiem ilgi pirmssvētku laikā ir strādājuši garākas darba stundas, lai nosargātu jaunaudzes. Un pēdējos piecpadsmit gadus eglīšu zādzību ir bijis ļoti, ļoti maz.

Katru gadu iepriekšējā “Rīgas Mežu” vadības komanda sniedza sabiedrībai paziņojumu, ka eglītes nedrīkst cirst, jo to Pierīgas mežos ir maz. Līdz šim sabiedrība to spēja saprast, bet, redzot reklāmu, var secināt, ka šogad situācija ir radikāli mainījusies – cilvēki alkatīgi metas mežā pēc eglītēm un mežsargi tās maina pret kukuli! Reklāma liek domāt, ka, ņemot vērā nopietno apdraudējumu sabiedrības mantai un morālei, cīņā ar potenciāli negodīgiem mežsargiem ir iesaistījies KNAB, noliekot malā visus citus darbus. Tie pagaidīs!

Šo reklāmas kampaņu vēl neparastāku padara pasaku tēls elfs Skujiņš, kurš glābt Rīgai piederošos mežus ieradies no... Jā, no kurienes tad? Ko mēs Latvijā zinām par elfiem? Māte Google vēsta, ka elfi ir dabas harmonijas sargi, kas uz mūsu planētu ieradušies no Centaura Alfa miglāja. Elfi dzīvo un aktīvi darbojas Dž.R.R. Tolkīna literārajos darbos “Gredzenu pavēlnieks” un “Hobits”. Tā nu elfs, uzvilcis austriešu zēna pusgarās bikses un ticis pie latviskā vārda Skujiņš, metas talkā KNAB un “Rīgas Mežiem”, lai apkarotu korupciju! Tiešām kā pasakā!

Rīdzinieki gan neizpratnē groza galvas – vai tas nav kaut kāds viltīgs plāns!? Vai tā nav tradicionālā naudas izšķērdēšana? Jādomā, ka KNAB kā sadarbības partneris taču nekontrolēs “Rīgas Mežus”, tāpat kā to nedarīs iepriekšējā kampaņā iesaistītā Dabas aizsardzības pārvalde, tāpat kā neko sliktu nepublicēs mediji, ar kuriem “Rīgas Meži” sadarbojas, tiem maksājot. Tiešām elfisks plāns! Dažs labs gaišreģis prāto, ka nākama “Rīgas Mežu” reklāmas kampaņu sadarbības partneri varētu būt Valsts kontrole un Valsts ieņēmumu dienests vai kāda cita atbildīgā valsts institūcija, kas piever acis uz to, ka rīdzinieku nauda tiek tērēta kā privātā uzņēmumā.

Piemēram, Ziemassvētku koncertu par rīdzinieku naudu “Rīgas Mežu” aptuveni simt darbiniekiem sniedza pats maestro Raimonds Pauls. Uz valsts svētkiem uzņēmuma darbinieki saņēma ļoti dīvainas pārtikas pakas, kurās bija sakomplektēti putraimi, vārītas bietes, kartupeļi, āboli, eļļa, konservi un citi produkti. Kaut kas līdzīgs sociālā dienesta pārtikas pakām maznodrošinātajiem. Un atkal asās rīdzinieku mēles vēstīja, ka vajadzējis palielināt apgrozījumu kāda “Rīgas Mežu” valdes locekļa radinieka veikalā. Darbinieki gan būtu priecājušies par algas pielikumu, bet nekā – tikai pārtika.

Tas nekas, ka vairāk nekā 120 000 eiro izmaksāti kompensācijās vairāk nekā 40 darbiniekiem, kuri tika apvainoti un pazemoti un no “Rīgas Mežiem” padzīti. Vienīgais mierinājums – izmaksātās kompensācijas, kurus bija lielākas, nekā likumā noteikts, bet ko neizdarīsi, lai atbrīvotu vietas savējiem. Dīvaini, ka LU rektoram Indriķim Muižniekam par līdzīgu pārkāpumu izvirzīta apsūdzība, jo viņa darbības ir izraisījušas smagas sekas. Muižnieka kungs, vajag sadarboties ar kontrolējošām institūcijām – veidot kopīgas reklāmas kampaņas!

Vēl par to, kā rit darbi “Rīgas Mežos”: nu jau visiem zināmā Zaļā klase aicina visus interesentus šeit rīkot korporatīvos pasākumus. Tagad tiešām šī ir pārtapusi par uzdzīves vietu! No Cepurīša kunga solītajiem mācību materiāliem nav ne miņas, tāpat arī ekskursijas bērniem norit pēc vecā šablona, tikai tagad par tām jāmaksā. Brieži, kas staigā Briežu dārzā pa Zaļās klases teritoriju, vēl arvien nav nočipoti, lai kā par to uztraucās raidījums “De Facto”. Laikā, kad visos tirgos ir pieprasījums pēc zāģmateriāliem un tie tiek pārdoti par augstām cenām, “Rīgas Mežu” kokzāģētavas laukums ir aizkrauts ar dēļiem, kuri mirkst lietū un sniegā, un uzņēmuma jaunie, “izcili profesionālie darbinieki” tos nespēj pārdot.

Rīgas pilsētas vadības zaļā domāšana tiešām ir dīvaina – Rīgas mērs Staķis tradicionālajā lielo egļu meklēšanas pasākumā 21. novembrī Tīreļu mežniecībā klātesošajiem mediju pārstāvjiem paziņoja, ka pilsētas rotāšanai uz svētkiem tiks nocirstas 40 lielas egles, kuras augušas 30 gadus. Tas, pēc viņa domām, ir tikai tāds sīkums. Bet, ja kāds rīdzinieks Pierīgas mežā atradīsī lielo retumu – mazu eglīti, tad viņam un mežsargam būs darīšana ar KNAB, “Rīgas Mežiem” un elfu Skujiņu!

Priecīgus Ziemassvētku, rīdzinieki!

Attēlā - ar Mārtiņa Staķa svētību amatā apstiprinātā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Novērtē šo rakstu:

155
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...