Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Tās nav pasakas!!

30.11.2021. 16:26

»

Piebilde

Absolūtas muļķības! Kāds Jums pasakas sastāstījis


Ir pierādījumi par vairāk kā 9 000 EUR izmaksu par mēneša darbu sanitārtehniķim!

Domāju sabiedrībai un tiesībsargājošām iestādēm var rasties loģisks jautājums - kā tas ir iespējams?!

Atbildēt

no KNAB mājas lapas

30.11.2021. 16:15

redzams, ka šovasar par valsts amatpersonu pārkāpumiem sodīts SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes loceklis Elmārs Martinsons, Rīgas domes izpilddirektors un SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" kapitāldaļu turētāja pārstāvis Jānis Lange divas reizes sodīts un sodīts arī Rīgas mērs Mārtiņš Staķis...

Nu, ja "parādi komandē" šādi cilvēki, ko mēs vēl varam citu sagaidīt?

Atbildēt

Blondīne

24.11.2021. 10:03

»

Darbiniece

Par sētniekiem tā ir tīrā patiesība,naudu mums vajadzēja atdot mūsu priekšniecībai.Visi priekšnieki atbalsta šo faktu,jo zināja,ka tā notiek un pat bija pateikts man,ka PAR TO SKAĻI NEDRĪKST RUNĀT!!!Es nepiekrītu,ka tika likvidēta IKN, jo viņi savu darbu veica pareizi un likumīgi...


Cik Jūs interesanta darbiniece! Visu naudu atdodat priekšniekiem un nesaņemat iztikas minimumu! Jūs zināt ko dara visi priekšnieki? Un Jūs zināt, kā darbu veica kontroles nodaļa!( Jūs viņus kontrolējāt?) Ļoti interesanta Darbiniece!

Atbildēt

nē nē

20.11.2021. 14:16

»

Sasodīts

Sasodīts, visiem uzrakstījis un nekā. Sanāk, ka apmelo! Sods nāks


Pilnīgs "nekā" gluži nav..., bet Rīgas domes pārstāvji acīmredzami nepamatoti "izliekas", ka nekas nav noticis. Domāju arī par šādu "izlikšanos" tomēr būs jāatbild. Augstākā līmeņa korupcijas riski!

Varbūt prokuratūrai un KNAB ir ko piebilst?

Atbildēt

Nē nē

20.11.2021. 14:09

»

Aleks.

Vienīgais, kas sanāca IKN dārboniem, padzēnat setniekus? Nekas cits nav minēts. Nu un kas par kontrole


turpinājums sekos - bija virkne būtisku pārkāpumu publiskajos iepirkumos, būtiski pārkāpumi "lielo" līgumu izpildē, būtiski pārkāpumi darba tiesībās, amatpersonu apzināti nepatiesas informācijas sniegšana valsts policijai kriminālprocesā par nepamatoti veiktiem avārijas darbiem vairāku miljonu apmērā.

Atbildēt

Darbiniece

19.11.2021. 19:56

Par sētniekiem tā ir tīrā patiesība,naudu mums vajadzēja atdot mūsu priekšniecībai.Visi priekšnieki atbalsta šo faktu,jo zināja,ka tā notiek un pat bija pateikts man,ka PAR TO SKAĻI NEDRĪKST RUNĀT!!!Es nepiekrītu,ka tika likvidēta IKN, jo viņi savu darbu veica pareizi un likumīgi.
Vēl līdz šim sētnieki nesaņem iztikas minimumu,ko ir noteica Valsts.

Atbildēt

Aleks.

18.11.2021. 16:32

Vienīgais, kas sanāca IKN dārboniem, padzēnat setniekus? Nekas cits nav minēts. Nu un kas par kontrole?

Atbildēt

Sasodīts

18.11.2021. 13:34

Sasodīts, visiem uzrakstījis un nekā. Sanāk, ka apmelo! Sods nāks…

Atbildēt

Patiesība

18.11.2021. 12:35

Un ir sacīts: "Tad nu esiet nomodā! Jo jūs nezināt, kad nama kungs nāk, vai vakarā, vai nakts vidū, vai gaiļos, vai no rīta agri - ka tas, piepeši nākdams, jūs neatrod guļam. Bet ko Es jums saku, to Es saku visiem. Esiet nomodā!" (Marka 13:35-37)

Atbildēt

a

17.11.2021. 23:27

kam mums vēl viens kabatas knabiņš?

Atbildēt

labietis

17.11.2021. 16:45

»

Piebilde

šo želabu rakstu, kā saprotu ir uzrakstījušas atbrīvotās darbinieces


Nē, tas ir aizvainots un izstumts darbinieks. Ja var teikt, vīrietis.

Atbildēt

Jautājums

17.11.2021. 15:59

»

"domāju" meli

4 cilvēki pat ir par daudz vai par maz...


Vai tad tai iekšējās kontroles nodaļai bija tādi darba pienākumi, vai arī tās pienākumi bija pārbaudīt vai sētnieki ir savās darba vietās, kā sētnieku darbu rīkotāji ( nezinu kā viņi šodien nosaukti) pilda savas funkcijas utt.

Atbildēt

Jautājums

17.11.2021. 15:42

»

piekrītu

jautājums adresējams vispirms tā laika valdei (tad arī citām valdēm, padomei) un par finanšu riskiem atbildīgām personām


Ieguldījums maksātnespējīgajā PNB bankā tika veikts pirms tās darbības apturēšanas un tas bija 2019.gada augusts. Par to ir rakstīts netā, bet interesanti vai par šo faktu KĀDS tiesībsargs ir intersējies?

Atbildēt

nesaprotu

17.11.2021. 15:40

»

Protams

ja ir vēlēšanās katru pirdienu un pukstienu un greizu skatienu izsekot, tad arī 100 būs par maz. Vai tik tas nav iepriekšējā sasaukuma domes deputātu pieseguma nodaļa? Strādā ka galvas kūp, bet pārkāpumi nekur nepazūd


Lūdzu sīkāk, kāds sakars te ar deputātiem un kas par to liecina? Bet vispār drīzāk valdei un padomei ir sakars ar deputātiem, turklāt no esošā sasaukuma.

No lsm.lv raksta:https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/rigas-namu-parvaldniekam-iecelta-valde-un-padome-pirmie-uzdevumi-apkures-sezona-un-liftu-problemas.a373556/ izriet, ka esošā valde izvēlēta no 49 kandidātiem. Interesanti būtu uzzināt, kas bija tie pārējie 46 kandidāti... un kādi bija patiesie iemesli R. Neimaņa aiziešanai no VAS "Valsts nekustamie īpašumi"?

Atbildēt

"domāju" meli

17.11.2021. 15:33

»

domāju

te ir jautājums resursu daudzumā - četri cilvēki fiziski nevar izsekot visiem ap 2600 darbinieku pārkāpumiem...


4 cilvēki pat ir par daudz vai par maz?

Viņiem būtu jānosaka iespējas pieaicināt jebkura līmeņa speciālistus, veidot darba grupu, pieaicinātneatkarīgus, sertificētus revidentus utt., darbā piedalīties pašiem, bet nomenklatūra to neļaus, jo tā var pārtraukt korupciju, honorāus, mistera 20 darbību, ko tad lai iesāk?

Atbildēt

Beidzot

17.11.2021. 15:31

»

Rīgas vadība gļēva

Vēl valstī nav dzimusi tik spēcīga personība, valstsvīrs, kurš spētu tikt galā ar NOMENKLATŪRA noziegumiem. Baiba Rozentāle TV 24 paziņoja, ka Latvijā pazīst vienu valstsvīru Nilu Ušakovu, proti, ka viņas ieskatā citu tādu nav...


ir pareizais vārds un RNP IKN loma nelikumību slēpšanā, paldies, pareizs komentārs.
P.S. Atgādinu, ka dažu elkam, Ušakovam, ir noņemta deputāta neaizskaramība. Eiropas nelieši nav noivērtējuši Vienīgo Īsto Latvijas Valstvīru.

Atbildēt

Kur ir bijušo

17.11.2021. 15:28

»

Delfu lasītājs

Nozīme ir tiesību aktiem, faktiem un to pierādījumiem. Tātad nevis formai, bet saturam. Tukšu un cinisku, nepamatotu muldēšanu normāls cilvēks nopietni neuztvers


IKN darbinieku žēlabu palagos tiesību akti, fakti un pierādījumi, kur ir tiesas, kur spriedumi un simtiem RNP bijušo darbinieku cietumos?
Interesanti kāds bija IKN darbības un tiesību likumiskais pamats, kur ir noteiktas tādas tiesības, ka var rakstīt palagus ar uzņēmuma iekšējo informāciju? Vai tik nav dziļš aizvainojums, ka izmeta no siltas vietiņas ar milzu tiesībām, bet bez jebkādas atbildības par darba rezultātiem? Padomju laiku mantojums no iepriekšējā sasaukuma domes, kad ko gribam, to darām, tiesībām nekādas nozīmes, kad vajag, tad vicinām pasaulē labāko konstitūciju, kad vajag, tad partkoms tiesnešiem, kolaboratoriem dot norādījumus kādam ir jābūt spriedumam.

Atbildēt

Rīgas vadība gļēva

17.11.2021. 15:27

»

RNP nomenklatūra zog un krāpj

Nedomā un neceri, jo korupcija Rīgas dome, Rīgas domes kapitālsabiedrībās, sevišķi naudas "zelta āderēs, kas ir RNP (Rīgas namu pārvaldniekā) un to nomenklatūrā ir pārvaldes pamatprincips. ZELTA BEDRE, kā apkrāpt un izmantot dezorganizētos dzīvokļu īpašniekus. Pat ar likumu aizliedza veidot privātu ...


Vēl valstī nav dzimusi tik spēcīga personība, valstsvīrs, kurš spētu tikt galā ar NOMENKLATŪRA noziegumiem. Baiba Rozentāle TV 24 paziņoja, ka Latvijā pazīst vienu valstsvīru Nilu Ušakovu, proti, ka viņas ieskatā citu tādu nav.

Tagadējā RD vadība, visi - ir vāji, nevarīgi, naivi un bailīgi.

Atbildēt

RNP nomenklatūra zog un krāpj

17.11.2021. 15:23

»

Ernst & Young neatkarīgā audita rezultāti

Te var palasīt: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/auditori-iesaka-rigas-domei-izbeigt-lidzdalibu-rigas-namu-parvaldnieka.a359927/, kādi bija Ernst & Young neatkarīgā audita rezultāti 2020.gadā un cita starpā ir minēts sekojošais...


Nedomā un neceri, jo korupcija Rīgas dome, Rīgas domes kapitālsabiedrībās, sevišķi naudas "zelta āderēs, kas ir RNP (Rīgas namu pārvaldniekā) un to nomenklatūrā ir pārvaldes pamatprincips. ZELTA BEDRE, kā apkrāpt un izmantot dezorganizētos dzīvokļu īpašniekus. Pat ar likumu aizliedza veidot privātu māju pārvaldi, lasi: "(2) Valstij piederošā privatizējamā daudzdzīvokļu mājā dzīvokļu īpašnieku kopsapulci sasauc dzīvojamās mājas valdītājs, bet pašvaldībai piederošā privatizējamā daudzdzīvokļu mājā — pašvaldība, ja, neraugoties uz to, ka iestājušies šā panta pirmajā daļā minētie apstākļi, līdz minētajam laikam šāda sabiedrība nav izveidota vai līgums nav noslēgts ... ". NESASAUCA! KĀDĒĻ? Ušakovs sagrāba varu patvarīgi un izveidoja RNP, nepildīja likumu un neviens pakaļ no valdības viņam pakaļ nedzinās, kaut viņš lādēja valdību, ka valdībā zog pat pildspalvas. Un sekojošais, lai māja neatrastu šādu profesionāļi, aizliedza: " 13.pants. Dzīvojamās mājas pārvaldītāja profesionālā kvalifikācija
(1) Persona ir tiesīga veikt pārvaldīšanas uzdevumu daudzdzīvokļu mājā, ja tā ieguvusi dzīvojamo māju pārvaldīšanai nepieciešamo profesionālo izglītību un vismaz ceturto profesionālās kvalifikācijas līmeni apliecinošu dokumentu, izņemot šajā pantā noteiktos gadījumus. Ja pārvaldnieks ir juridiskā persona, dzīvojamo māju pārvaldīšanai nepieciešamo profesionālo izglītību un vismaz ceturto profesionālās kvalifikācijas līmeni apliecinošs dokuments nepieciešams tam juridiskās personas darbiniekam, kurš veic pārvaldīšanas līgumā uzdoto pārvaldīšanas uzdevumu attiecīgajā mājā.
(2) Ja daudzdzīvokļu mājas kopējā platība pārsniedz 1500 kvadrātmetrus, dzīvojamās mājas pārvaldīšanai nepieciešamo profesionālo izglītību un vismaz trešo profesionālās kvalifikācijas līmeni apliecinošs dokuments nepieciešams..."

Atbildēt

Delfu lasītājs

17.11.2021. 15:13

»

Pašapmierināšana

turpinās? Liekas, ka IKN, kuras bijušie darbinieki te raksta nelasāmus palagus tik to vien prot kā ambiciozi pašapmierināties, visus un visur kritizēt un pašiem plivināt baltus spārniņus virs ūdens klājuma


Nozīme ir tiesību aktiem, faktiem un to pierādījumiem. Tātad nevis formai, bet saturam. Tukšu un cinisku, nepamatotu muldēšanu normāls cilvēks nopietni neuztvers.

Atbildēt

Interesanti

17.11.2021. 14:58

vai vēl kādā Rīgas pašvaldības uzņēmumā ir iekšējā kontroles nodaļa? Tad jau jāgaida aizvainoto darbinieku žēlabu palagi visādos lētā vai dārgāk nopērkamās vietās.

Atbildēt

Protams

17.11.2021. 14:54

»

domāju

te ir jautājums resursu daudzumā - četri cilvēki fiziski nevar izsekot visiem ap 2600 darbinieku pārkāpumiem...


ja ir vēlēšanās katru pirdienu un pukstienu un greizu skatienu izsekot, tad arī 100 būs par maz. Vai tik tas nav iepriekšējā sasaukuma domes deputātu pieseguma nodaļa? Strādā ka galvas kūp, bet pārkāpumi nekur nepazūd?

Atbildēt

Pašapmierināšana

17.11.2021. 14:48

»

Delfu lasītājs

Un te mēs redzam RNP valdes locekļa apzināti nepatiesas un maldinošas informācijas sniegšanas faktu par kontroles nodaļas likvidāciju Delfu portālam:https://www.delfi.lv/news/national/politics/rnp-likvideta-ieksejas-kontroles-nodala.d?id 53716375...


turpinās? Liekas, ka IKN, kuras bijušie darbinieki te raksta nelasāmus palagus tik to vien prot kā ambiciozi pašapmierināties, visus un visur kritizēt un pašiem plivināt baltus spārniņus virs ūdens klājuma

Atbildēt

domāju

17.11.2021. 14:44

»

Ideāla nodaļa

Interesanti, tik ideāla nodaļa, strādāja 24x7x4x12, pārsēdēja iepriekšējo ilgtermiņa koalīcijas domi, sēdēja patreizējā, bet kā ir bardaks RNP, tā ir bardaks. Varbūt nemaz tik izcili nestrādāja IKN? Varbūt tikai pašapmierinājās, bez jebkādas atbildības, bet ar milzīgām tiesībām un ambīcijām...


te ir jautājums resursu daudzumā - četri cilvēki fiziski nevar izsekot visiem ap 2600 darbinieku pārkāpumiem;

informācijas apmaiņas faktā, ātrumā un kvalitātē;

cīņa ar pārkāpēju izrādīto nepamatoto pretestību;

un pilnvaru apjomā efektīvā un neatkarīgā lēmuma pieņemšanā par pārkāpumiem.

Atbildēt

Delfu lasītājs

17.11.2021. 14:32

Un te mēs redzam RNP valdes locekļa apzināti nepatiesas un maldinošas informācijas sniegšanas faktu par kontroles nodaļas likvidāciju Delfu portālam:https://www.delfi.lv/news/national/politics/rnp-likvideta-ieksejas-kontroles-nodala.d?id 53716375

“RNP likvidēta iekšējās kontroles nodaļa
SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" vasarā pieņēmis lēmumu likvidēt uzņēmumā esošo iekšējās kontroles nodaļu, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā informēja uzņēmuma valdes loceklis Berhards Maļinovskis.
Viņš norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, jo darbinieku kompetencē bija diezgan plašs jautājumu loks, kas radījis situāciju, ka četriem nodaļā esošajiem darbiniekiem jābūt kompetencei iepirkumu, tehniskajos, finanšu procesos un citos jautājumos.

"Rodas jautājums, vai tik plaša profila speciālisti ir," pauda Maļinovskis.
Vienlaikus arī uzņēmuma tēlu negatīvi ietekmējušās problēmsituācijas radušās no struktūrvienību vai ar uzņēmumu nesaistītu personu signāliem, nevis no tam paredzētas nodaļas, kas liecina, ka nodaļas funkcija nav pietiekami efektīva.

Lai gan nodaļa ir likvidēta, darbinieki turpina darbu citās uzņēmuma struktūrvienībās, kur vajadzīgs atbalsts paškontroles mehānismu radīšanai. Līdz ar to arī iekšējā kontrole tiks stiprināta katras nodaļas ietvaros.
"Nekur nepazūd kontroles funkcija vai sekošana līdzi korupcijas potenciālajiem riskiem, funkcijas pārdalītas precīzāk piederībai," norādīja Maļinovskis.

Vienlaikus viņš noraidīja domnieka Eināra Cilinska (LRA/NA) bažas, ka nodaļa varētu būt likvidēta saistībā ar RNP iepirkumu, kur tika meklēts uzņēmums, kas nodrošinās liftu uzturēšanu kārtībā.

Maļinovskis norādīja, ka iekšējās kontroles nodaļa nav norādījusi uz iespējamām nelikumībām šajā iepirkumā, un, lai gan pēc rezultātu paziņošanas viens uzņēmums ir vērsies ar sūdzību, Iepirkumu un uzraudzības birojs (IUB) uzņēmumam nav piekritis un rezultātu atstājis spēkā.
Jau ziņots, ka RNP bija plānots izveidot atsevišķu struktūrvienību liftu apkopei, taču pēc veiksmīga iepirkuma rezultāta šī doma atmesta.”

Delfu portālā publicētā informācija ir nepamatota, maldinoša un pat apzināti nepatiesa, jo:
1) Iekšējās kontroles nodaļas darbiniekiem no valdes vai padomes netika pārmesta to nekompetence savu funkciju veikšanā - tieši otrādi izteikta pateicība par augstas kvalitātes darbu.

2) Iekšējās kontroles nodaļa nevar atbildēt par RNP notikušiem pārkāpumiem, par kuriem tai netika sniegta informācija vai nebija resursu veikt izlases pārbaudes (nodaļā ir četri darbinieki, bet RNP strādā ap 2600 darbinieku, ap 30 dažādām struktūrvienībām). Līdzīgi arī Valsts policija nevar uzņemties atbildību par noziedznieku pastrādātiem noziegumiem, ja tai nebija iespējas tos novērst.

3) "Lai gan nodaļa ir likvidēta, darbinieki turpina darbu citās uzņēmuma struktūrvienībās, kur vajadzīgs atbalsts paškontroles mehānismu radīšanai" - Iekšējās kontroles nodaļas darbinieki tiek atlaisti (un tiem tiek radītas citas nelabvēlīgas sekas), nevis turpina darbu citās nodaļās.

4) "Nekur nepazūd kontroles funkcija vai sekošana līdzi korupcijas potenciālajiem riskiem, funkcijas pārdalītas precīzāk piederībai," - kontroles funkcija pazūd gan, jo īstais iemesls atbrīvoties no iekšējās kontroles nodaļas darbiniekiem ir būtisku pārkāpumu slēpšana gan valdes, gan atbildīgo struktūrvienību darbā iepriekš un turpmāk. Kas pamatoti mēģina iebilst valdei, visticamāk tiks prettiesiski atlaists.

5)"Maļinovskis norādīja, ka iekšējās kontroles nodaļa nav norādījusi uz iespējamām nelikumībām šajā iepirkumā" - iekšējās kontroles nodaļa šo liftu iepirkumu nemaz nevērtēja, jo valde prettiesiski liedza šo iepirkumu vērtēt. Citos lielos publiskos iepirkumos iekšējās kontroles nodaļa konstatēja būtiskus pārkāpumus un šobrīd Iepirkumu uzraudzības birojs šajā sakarā veic apjomīgas pārbaudes par RNP iepirkumiem, tajā skaitā ierosināti vairāki administratīvie procesi par iepirkumiem virs 300 000 EUR bez PVN (ap 10 šāda lieluma iepirkumos). Nez kāpēc RNP par šādiem faktiem masu medijiem neziņo, acīmredzot RNP masu medijiem sniedz tikai sev izdevīgo informāciju vai pasniedz sev neizdevīgu informāciju sev izdevīgā gaismā (piemēram, šis gadījums).

Ņemot vērā augstākminētos atklātus un līdz šim nenovērstus melus, rodas jautājums – cik tālu RNP valde ar savu "komandu" gatava iet savu prettiesisko mērķu sasniegšanā?


Atbildēt

Ideāla nodaļa

17.11.2021. 14:25

Interesanti, tik ideāla nodaļa, strādāja 24x7x4x12, pārsēdēja iepriekšējo ilgtermiņa koalīcijas domi, sēdēja patreizējā, bet kā ir bardaks RNP, tā ir bardaks. Varbūt nemaz tik izcili nestrādāja IKN? Varbūt tikai pašapmierinājās, bez jebkādas atbildības, bet ar milzīgām tiesībām un ambīcijām?

Atbildēt

piekrītu

17.11.2021. 14:12

»

Nenokontrolēja,

ka dzīvokļa īpašnieku nauda tika ieguldīta Norvik bankā, pazuda shēmās, ko pat bijušie Dānijas premjeri un NATO ģenerālsekretāri nespēja nokontrolēt


jautājums adresējams vispirms tā laika valdei (tad arī citām valdēm, padomei) un par finanšu riskiem atbildīgām personām

Atbildēt

Ernst & Young neatkarīgā audita rezultāti

17.11.2021. 14:05

»

patiesībā

nekas nav ,,izravēts no kriminālkodeksa,, - skat. Krimināllikumu...


Te var palasīt: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/auditori-iesaka-rigas-domei-izbeigt-lidzdalibu-rigas-namu-parvaldnieka.a359927/, kādi bija Ernst & Young neatkarīgā audita rezultāti 2020.gadā un cita starpā ir minēts sekojošais:

ĪSUMĀ:

Rīgas domei piederošajā RNP veikts neatkarīgs audits; tagad publiskots tā kopsavilkumus.
Auditori: domes līdzdalība RNP - nav lietderīga un būtu jāizbeidz.
Eksperts: Tas nenozīmē RNP likvidāciju; uzņēmuma daļas var arī pārdot.
Auditori: jāveicina RNP pienākumu nodošanu dzīvokļu īpašnieku biedrībām vai citiem apsaimniekotājiem.
Arī iesaka veicināt un atbalstīt dzīvokļu īpašnieku biedrību veidošanu un kopsapulču sasaukšanu.
Auditori: RNP darbība nav vērsta uz dzīvojamā fonda attīstību; tas sadārdzinās pakalpojumus.
Auditori: nav izmaksu kontroles, arī nav remontu, resursu un darbu uzraudzības. Pieaug darbu izmaksas.
Avārijas darbu apjoms pieaudzis no 1,5 miljoniem eiro līdz 5,7 miljoniem eiro.
RNP peļņa no pašu spēkiem veiktajiem darbiem sasniedz 25%.
RNP struktūrvienībās - trūkumi pienākumu sadalē; neefektīvi uzskaita darba stundas. Auditori iesaka reorganizāciju.

Vērtējot pašvaldības līdzdalību kapitālsabiedrībā, auditori norāda, ka, ņemot vērā tirgus dalībnieku skaitu nozarēs, kurās darbojas RNP, "nav pamata izdarīt secinājumu, ka attiecībā uz šiem komercdarbības veidiem RNP veic komercdarbību stratēģiski svarīgā nozarē, kurā tirgus nav spējīgs nodrošināt sabiedrības interešu īstenošanu". Līdz ar to secināms, ka domes līdzdalība RNP nav pamatota.

Jāveicina RNP pienākumu nodošana
Auditoru ieskatā, līdz kārtējā līdzdalības izvērtējuma veikšanai RNP ir jāveic darbības, kas veicina dzīvojamo māju pārvaldīšanas pienākumu nodošanu dzīvokļu īpašnieku biedrībām vai citai dzīvokļu īpašnieku kopības izraudzītai personai, kā rezultātā ar laiku līdzdalība RNP būtu jāizbeidz.

Auditā arī secināts, ka RNP netiek ievērots tās "sākotnējās izveidošanas terminētais raksturs", proti, RNP lomas saglabāšana tirgū un jo īpaši darbības paplašināšana esot pretrunā Privatizācijas likumā ietvertajam deleģējumam un Valsts pārvaldes iekārtas likuma regulējumam attiecībā uz publiskas personas līdzdalības kapitālsabiedrībā pieļaujamību.

"RNP vadīšana ar mērķi to ne tikai saglabāt, bet arī paplašināt klientu skaitu, ir pretrunā arī Privatizācijas likuma regulējuma mērķim, jo RNP pārvaldīšanā esošo ēku skaitam būtu pakāpeniski jāsamazinās, šo funkciju arvien vairāk pārņemot privātajam sektoram," teiks audita kopsavilkumā.

Tā rezultātā auditorkompānija iesaka RNP veicināt un atbalstīt dzīvokļu īpašnieku biedrību veidošanu

un kopsapulču sasaukšanu, lai iedzīvotāji varētu lemt par mājas pārvaldītāja nomaiņu.

"RNP darbībai būtu jābūt vērstai uz to, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu dzīvokļu īpašniekiem, padarot dzīvojamo māju pārvaldīšanas funkcijas pārņemšanu pēc iespējas vienkāršāku un efektīvāku," rosina kompānija.

Vairāk tēriņu avārijas darbiem
Tāpat auditori, veicot uzņēmuma finanšu analīzi, secinājuši, ka RNP "darbība nav virzīta tās mērķu īstenošanai, dzīvojamā fonda attīstībai un klientu apmierinātībai", kas nākotnē, visticamāk, turpinās būtiski samazināt pārvaldāmo ēku skaitu. Tas savukārt sadārdzinās pakalpojumu izmaksas katrai mājai.

Tāpat daudzās uzņēmuma darbības jomās novērota efektivitātes pasliktināšanās un pavirša kontrole. "Nākotnē mēs iesakām veikt RNP pilnīgu stratēģijas izvērtēšanu un apsvērt nākotnes darbības modeļa alternatīvas iespējas," teikts kopsavilkumā.

Vēl secināts, ka netiek veikta izmaksu kontrole, līdz ar ko sadārdzinās apsaimniekošanas maksa un pieaug kopējās izmaksas.

Kā arī netiek nodrošināta remontdarbu uzraudzība, resursu izlietojums un veikto darbu kvalitāte, kā rezultātā būtiski palielinās veikto darbu izmaksas un ilgtermiņā tiek degradēts dzīvojamais fonds.

Kopumā iekšējās kontroles trūkums un sadarbība ar izvēlētajiem ārpakalpojumu sniedzējiem ir palielinājusi avārijas remontdarbu apjomu no 1,5 miljoniem eiro līdz 5,7 miljoniem eiro.

Vienlaikus plānotie remontdarbi netiekot veikti laikā un netiek kontrolēta to kvalitāte, tādējādi palielinot risku atkārtoti veidoties avārijas situācijām un degradējot dzīvojamā fonda stāvokli. Vienlaikus secināts, ka RNP peļņa no pašu spēkiem veiktajiem darbiem sasniedz 25%, kas "liek uzdot papildu jautājumus par RNP stratēģiju un mērķiem, ņemot vērā, ka šādu darbu īpatsvars nākotnē varētu tikai pieaugt".

Iesaka reorganizāciju
Auditori arī secina, ka pārvaldīšanas maksa tiek aprēķināta manuāli un par to ir atbildīgs viens darbinieks, kas rada risku, ka veiktais aprēķins nav korekts.

Kopsavilkumā arī norādīts, ka RNP netiek veikta darbinieku efektīvo darba stundu uzskaite, kas var rezultēties darbinieku nolaidībā, darbu neizpildē un nepamatota atalgojuma izmaksās. Tāpat novērots, ka RNP "iekšējā kultūra un vadības nostāja daudzos gadījumos nav tendēta uz darbinieku iesaisti procesu uzlabošanā, optimizācijā un inovācijā".

No 2019. gada vidus AS "Rīgas siltums" piemēro RNP soda naudu par kavētiem maksājumiem. Kā norāda "Ernst&Young" - "RNP plāno savas nolaidības dēļ piemēroto kavējuma naudu attiecināt uz klientiem, tādējādi palielinot izmaksas".

Auditori gan uzskata, ka uzņēmuma mērķim būtu jābūt šīs soda naudas samazināšanai vai nepieļaušanai, nevis gādāšanai, lai par to maksā iedzīvotāji. "Šis jautājums pēc iespējas ātrāk jārisina, iesaistot visas atbildīgās puses, un jāveic radušās situācijas un kavējuma naudas attiecināšanas uz klientiem neatkarīgs juridisks izvērtējums," uzskata auditorkompānijā.

Kopumā auditori pauž, ka uzņēmuma sniegtās informācijas un datu kvalitāte ir zema un nepilnīga un daudzos gadījumos tā nebija viegli pieejama un atrodama, kas rezultējās lieki patērētā laikā, tādējādi palielinot risku, ka auditā var tikt izmantota nekorekta vai novecojusi informācija.

Daudzās RNP struktūrvienībās novēroti arī trūkumi pienākumu sadalē un kontroļu nodrošināšanā.

Tādēļ uzņēmumam ieteikts veikt reorganizāciju vai izveidot striktu struktūrvienību nodali un uzskaiti. Šis process varētu arī paātrināt saimnieciskās darbības nodošanu brīvajam tirgum, ņemot vērā, ka Rīgas domes līdzdalība uzņēmumā nav tiesiski pamatota, uzsver auditori.

Atbildēt

Nenokontrolēja,

17.11.2021. 13:48

ka dzīvokļa īpašnieku nauda tika ieguldīta Norvik bankā, pazuda shēmās, ko pat bijušie Dānijas premjeri un NATO ģenerālsekretāri nespēja nokontrolēt.

Atbildēt

taisnība

17.11.2021. 12:26

»

www

Iekšējais audits kapitālsabiedrībās nereti tiek izmantots kā "fas" komandas izpildītājs, tā nu tas ir...


jā, esošā iekšējā audita nodaļa diemžēl nav neatkarīga un darīs visu, ko pavēlēs.

Atbildēt

kas mainās?

17.11.2021. 12:22

»

vilis

tas ir smieklīgi gan- likvidēja bez pamatoj


Valdei, padomei un tiem padevīgajiem darbiniekiem viss tiek atļauts. Neviens, pat RD viņus reāli nekontrolē. Un visatļautība notiek uz RNP klientu rēķina, kuri to pat nenojauš.

Atbildēt

Piebilde

17.11.2021. 12:19

»

VID

un kādi algu rekordi ir sanitārtehniķiem RNP? Dzirdēts, ka ap 8 000 EUR mēnesī pat sasniedz


Absolūtas muļķības! Kāds Jums pasakas sastāstījis!

Atbildēt

kāds labums RNP klientiem?

17.11.2021. 12:14

»

zog ar kontroli vai bez

kas iedzīvotājiem no tā


kontroles nodaļa, iespējams bija vienīgā nodaļa RNP, kas aizstāvēja RNP klientu intereses un cīnījās ar nelikumībām.

Atbildēt

zog ar kontroli vai bez

17.11.2021. 11:50

»

Blondīne

Piekrītu


kas iedzīvotājiem no tā

Atbildēt

samazina zagļu skaitu

17.11.2021. 11:49

jo ir mazāk ko zagt...nekāda kontroles nodaļa NEKAD pat manīta nav......

Atbildēt

Piebilde

17.11.2021. 11:42

1. valde attēlā jau divus gadus ir tālēs zilajās!
2. ļoti interesantas izrādījās divas dāmas, kuras strādāja tajā nodaļā! Protams, ka zaudēt labus ikmēneša ienākumus nemaz nepārpūloties! Tikai uz kāda pamata divas atbrīvotās dāmas var apgalvot, ka visi daudzie sētnieki meloja?

Atbildēt

novēro

17.11.2021. 10:47

Toties priekšnieki sev paceļ algas, bet piem. grāmatvežiem jāstrādā virsstundas, bet algas pielikuma nau jau gadiem, lai gan inflacija aug kopā ar priekšnieku algām.

Atbildēt

pareizi

17.11.2021. 10:39

»

klau

vai tad bildes, kurā aktuālā RNP valde, nav pieejama


jā, bildē jābūt Neimanim, Maļinovskim un Martinsonam.

Atbildēt

nē nē

17.11.2021. 10:36

»

vilis

tas ir smieklīgi gan- likvidēja bez pamatoj


Parazīti ir citās nodaļās un visbiežāk vadošajos amatos. Tie acīmredzot darbojas vienā shēmā ar valdi un padomi, vienam otru piesedzot (pārkāpumu ziņā). Savukārt RNP propaganda sevi tikai slavina masu medijos un neizdevīgus faktus noklusē vai pasniedz citā, sev izdevīgā gaismā! Nebūsim naivi un stulbi!

Atbildēt

Varbūt

17.11.2021. 10:27

»

patiesībā

nekas nav ,,izravēts no kriminālkodeksa,, - skat. Krimināllikumu...


Acīmredzot šīs Kriminālllikuma normas vajadzētu valdei, padomei un iepirkumu komisijas locekļiem likt rāmī pie sienas un papildus ierakstīt statūtos, valdes un padomes reglamentā, iepirkumu kārtībā un darba kārtības noteikumos!

Varbūt tad būs cerība, ka RNP kaut kas mainīsies uz labo pusi.

Atbildēt

Savējo bariņš?

17.11.2021. 09:19

Cik saprotu, tad darbā tiek pieņemti vai nu savējie vai tie, kas nāk no tādām struktūrām, kurās likuma pārkāpumus uzskata par normu. Vai RNP var nosaukt kaut vienu, kurš nācis no tiesu sistēmas, policijas, Valsts kontroles ? Neviena. Tas jau liecina par šīs RNP pamatnostādni- negodīgumu un bailēm, ka varētu zrasties kāds, kurš liks ievērot likumu.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi