Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nesenais revizijas zinojums par RS darbību

28.01.2015. 12:52

nesenais revizijas zinojums par RS darbību: http://www.lrvk.gov.lv/revizija/sabiedriska-transporta-pakalpojuma-tarifu-noteiksana-rigas-pasvaldibas-sabiedriba-ar-ierobezotu-atbildibu-rigas-satiksme/

Atbildēt

..

29.01.2014. 00:07

Kāds tur komercnoslēpums?? Paņemiet gada pārskatu un sarēķiniet! Ja saglabā esošo biļešu tirdzniecības modeli, tad vienas vienreizējās braukšanas biļetes pašizmaksa = 2013. gada biļetes cena x izmaksas / ieņēmumi, kas latos sanāk 0,5 x 103M / 31M = 1,66 Ls jeb 2,36 EUR.

Atbildēt

jibiorio

18.01.2014. 13:44

Kāds komercnoslēpums, ja Rīgas satiksmei nemaz nav konkurences???

Atbildēt

Рабочий

18.01.2014. 12:23

»

Ierosināta lieta pret Ušakovu

Administratīvā rajona tiesa ierosinājusi administratīvo lietu par Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņas centrs") informācijas slēpšanu biļešu cenu lietā, pastāstīja politologs Gatis Puriņš...


Tēze: Publisko personu kapitālsabiedrības kā jebkuras kapitālsabiedrības mērķis ir tās dalībnieka ekonomisko interešu sasniegšana dividenžu izmaksas formā. Publisko personu kapitālsabiedrību gadījumā nozīmīgs kritērijs ir dividenžu iemaksa valsts budžetā. Valsts ir ieinteresēta valsts kapitālsabiedrības kapitāla lietderīgā un ekonomiskā izlietošanā, jo komercsabiedrības peļņa veido valsts budžeta līdzekļus.

Tēze: Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 2.panta trešajā daļā noteikts pienākums publisko personu kapitālsabiedrībām likumīgi un lietderīgi rīkoties ar finanšu līdzekļiem un mantu. Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma mērķis ir panākt, lai publiskas personas finanšu līdzekļi un manta tiktu izmantota likumīgi un atbilstoši iedzīvotāju interesēm, novērst to izšķērdēšanu un nelietderīgu izmantošanu, kā arī ierobežot valsts amatpersonu korupciju. Kā izriet no Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 2.panta trešās daļas, šis mērķis ir attiecināms arī uz publisko personu kapitālsabiedrībām. Tādēļ plašākā nozīmē valsts kapitālsabiedrība, veicot jebkādu saimniecisko darbību, tostarp veicot būvniecību vai tās finansēšanu, rīkojas ar valsts mantu.

Skatities:
Latvijas Republikas Augstākās tiesas
Senāta Administratīvo lietu departamenta
2013.gada 25.februāra
SPRIEDUMS
Lieta Nr.A42922609
SKA–106/2013

Atbildēt

Ierosināta lieta pret Ušakovu

17.01.2014. 22:53

Administratīvā rajona tiesa ierosinājusi administratīvo lietu par Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņas centrs") informācijas slēpšanu biļešu cenu lietā, pastāstīja politologs Gatis Puriņš.

Puriņš paskaidroja, ka tiesa nolēmusi uzlikt par pienākumu Rīgas pašvaldības uzņēmumam "Rīgas satiksme" sniegt Puriņam 2013. gada 16 oktobra iesniegumā pieprasīto informāciju. Puriņš arī norāda, ka kā apstrīdēšanas institūcija informācijas nesniegšanai bija Nils Ušakovs, kurš pašvaldības uzņēmuma kapitāla daļas tur personīgi.

Puriņš norāda, ka Informācijas atklātības likumā noteiktā kārtībā bija vērsies "Rīgas satiksmē", lūdzot informāciju par radikālās sabiedriskā transporta biļešu cenu celšanas pamatojumu, taču faktiski nekādu informāciju nesaņēma, jo par nodokļu maksātāju līdzekļiem uzturētā kapitālsabiedrība to uzskata par komercnoslēpumu.

Rīgas domei un pašvaldības kapitālsabiedrībai paskaidrojums jāsniedz līdz šā gada 10.februārim.

Atbildēt

Alise

17.01.2014. 17:40

Ieteiktu Pietiek papētīt, uz cik lielu summu ir piekrāpti paši rīdzinieki par rīdiznieku biļetēm t.i, par braucienu ielādēšanu kartē dec. un braukšanu janvārī, par it kā lētāku tarifu. Kur tad paliek uzkrātais it kā iemaksātais depozīts??!!! - RS un SC kabatās sanāk...

Atbildēt

maris

17.01.2014. 16:11

Behema villas uzturēšanas pašizmaksa arī ir Rīgas satiksmes komercnoslēpums.Pati lepnākā villa Salienā ,kas maksā vismaz 1,5 miljonu euro pieder vienkāršam Rīgas Satiksme direktoriņam,kurš to ir nopelnījis ar savu godīgo darbu.Pat nieka piecīti nenozogot no valsts.

Atbildēt

Рабочий

17.01.2014. 15:20

Bet tagad vajag uzdot jautājumu Rīgas domes valdošiem, - Kas un kad deleģēja valdošiem komercializet Rīgas pašvaldibas uzņēmumus?

Demokrātija Latvijā pieder tikai valdošiem, bet ne tautai?

Atbildēt

jauna rubrika

17.01.2014. 11:57

Pietiek.com vaetu sakt jaunu seriju ,,Valsts ausgto amatpersonu ipasumi un manta,, uzkrajumi kontos, lepnie limuzini, jahtas, dargi un eksotiski celojumi utt....interesanti butu iepazities laika griezuma pirms un pec....

Atbildēt

Pastudē dulbur

17.01.2014. 11:36

»

guntis vilnītis

Vai tad Latvenergo elektrības pašizmaksa nav komercnoslēpums ? Vai tad pati Saeima nepieņēma Regulatora likumā izmaiņas, ka pašizmaksa nav jāpierāda, tā sabiedrībai ir jāpieņem tāda, kā to uzrāda pakalpojuma sniedzējs


Kas ir pamatpakalpojuma elektroenerģijas tarifs piemērojams pivatpersonām un juridiskām personām, un ar ko tas atšķiras no pašvaldības noteiktās cenas sabiedriskājā transportā savas pašvaldības teritorijā.

Atbildēt

guntis vilnītis

17.01.2014. 11:02

Vai tad Latvenergo elektrības pašizmaksa nav komercnoslēpums ? Vai tad pati Saeima nepieņēma Regulatora likumā izmaiņas, ka pašizmaksa nav jāpierāda, tā sabiedrībai ir jāpieņem tāda, kā to uzrāda pakalpojuma sniedzējs ?

Atbildēt

Komercnoslēpums

17.01.2014. 09:58

Kā var būt komercnoslēpums pakalpojumu sniegšanas tarifu noteikšanas kārtība Rīgas Satiksmē, kas ir pašvaldību komercsabiedrība, kas faktiski ir monopolists tirgū un sniedz pakalpojumus savas valsts un pašvaldību iedzīvotājiem? Šai gadījumā no kā ir jāslepj izmaksas? Pareizi, no vēlētājiem, kas nesapratīs šo trekno žurku shēmas!

Atbildēt

Vilim

17.01.2014. 01:53

»

vilis

Manuprāt korekta RS atbilde.Ja kaut ko konkrētāk grib par pašizmaksu uzzināt,jāgaida audits un VK pārbaudes rezultāti.Pietiek ķer blusas


Korekta gan. Jautājums kam? Tev Vili, kurš acīmredzot ikdienā, un atšķirībā no PIETIEK, kas raksta pieprasījumus, kasa kuli Rīgas vadošajiem domniekiem ar vienu roku, bet ar otru kaismīgi klaķierē tiem par prieku.

Atbildēt

vilis

17.01.2014. 01:31

Manuprāt korekta RS atbilde.Ja kaut ko konkrētāk grib par pašizmaksu uzzināt,jāgaida audits un VK pārbaudes rezultāti.Pietiek ķer blusas.

Atbildēt

Lasiet

17.01.2014. 01:19

»

Nikns aborigēns

Valsts kontrole (VK) operatīvajā revīzijā «Rīgas satiksmē» (RS) centīsies noskaidrot pasažieru pārvadājumu pašizmaksu, šorīt intervijā LTV stāstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa


Lai PIETIEK.COM veicas apsteigt VK un atmaskot ne Rīdzinieku, kā te daži domnieki iedomājas, bet Rīgas (Latvijas galvaspilsētas) Satiksmi.

Gaidīsim. Vērtēsim. Secināsim. Rīkosimies.

Ar labunakti!

Atbildēt

Lai PIETIEK.COM veicas apsteigt VK un atmaskot ne Rīdzinieku S

17.01.2014. 01:12

»

Nikns aborigēns

Valsts kontrole (VK) operatīvajā revīzijā «Rīgas satiksmē» (RS) centīsies noskaidrot pasažieru pārvadājumu pašizmaksu, šorīt intervijā LTV stāstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa


Valsts kontrole veiks revīziju Rīgas satiksmē; skaidros brauciena pašizmaksu

Db.lv, 2014. gada 16. janvāris

Valsts kontrole (VK) veiks operatīvo revīziju Rīgas pašvaldībai piederošajā uzņēmumā Rīgas satiksme un centīsies noskaidrot pasažieru pārvadājumu pašizmaksu, valsts kontroliele Elita Krūmiņa pauda Rīta Panorāmā.

Operatīvās revīzijas ir šogad ieviests jaunums VK darbā. Uzņēmumā Rīgas satiksme šāda revīzija jau ir uzsākta, un tās rezultāti gaidāmi aprīlī, pauda E. Krūmiņa.

Valsts kontroliere arī norāda – revīziju veikšana daudzos gadījumos ir bijusi lietderīga. Piemēram, pēc VK veiktās revīzijas Aizsardzības ministrija veikusi uzlabojumus, kas ļāvuši gadā ietaupīt aptuveni vienu miljonu latu. Uzlabojumi veikti militārpersonu apmācību jomā. Tāpat kā pozitīvs piemērs tika minēta arī Labklājības ministrija, kas, īstenojot VK ieteikumus apdrošināšanas jomā, aptuveni piecu gadu laikā ietaupījusi četrus miljonus latu.

Savukārt pretēja situācija ir Rīgas brīvostā, kur VK ieteikumi vēl nav ieviesti. Ostas vadība no pašvaldības un Satiksmes ministrijas puses pauž, ka vēl esot jāsagaida Pasaules Bankas pētījums par ostām, stāstija valsts kontroliere.

Pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme 2012. apgrozīja vairāk nekā 97,8 miljonus latu, un gads tika noslēgts ar zaudējumiem 5,47 miljonu latu apmērā, rāda Lursoft dati. Tiek lēsts, ka 2013. gads ir noslēgts ar 1,56 miljonu latu zaudējumiem. Pēdējo reizi ar peļņu Rīgas satiksme strādāja 2009. gadā, kad tā bija 0,67 milj. Ls.

Kompānijā 2012. gadā strādāja vairāk nekā 4,2 tūkstoši darbinieku.

Jau vairākkārt vēstīts, ka no 1. marta Rīgas satiksme grasās paaugstināt braukšanas maksu sabiedriskajā transportā par aptuveni 60% jeb līdz 1,20 eiro par braucienu.

Atbildēt

Interesanti

17.01.2014. 01:04

Arī par dotācijām tuvu 60 milj. latu gadā no Rīgas domes budžeta Rīgas Satiksmei arī neko neminēja? Pie lielāka naudas apgrozījuma vajadzētu būt zemākai pašizmaksai, jeb kāds to visu "pa ceļam" prasmīgi pirms vēlēšanām "apēd". Ļoti iespējams, ka banānu republikā ar ēstgribu valdošajās aprindās viss kārtībā. Olbaltuma vielas uzņem regulāri un pēc pilnas programmas.

Atbildēt

Z

16.01.2014. 23:22

Kad šo truliķi ieliks aiz restota loga?

Atbildēt

Protams

16.01.2014. 23:18

Neies jau atklāt, ka pašizmaksā iekļauta Ušakova triecienvienību finansēšana un SC deputātu piebarošana.

Atbildēt

.........

16.01.2014. 22:53

Pašizmaksā iekļauti arī visi kukuļi ko amatpersonas samaksāja pērkot Mersedes autobusus.Cik ta liela bija Benkema daļa?

Atbildēt

Purva velns

16.01.2014. 22:38

Kāds komercnoslēpums var būt uzņēmumam, kas ir monopolists? Viņam tak neviena konkurenta nav. Un tā kā tas ir iedzīvotājiem piederošs uzņēmums, tad viss ir jāizklāj priekšā. Uz tiesu!

Atbildēt

tādi esam

16.01.2014. 22:15

Par nodokļu maksātāju naudu sniegts pakalpojums nevar būt komercnoslēpums. Šo RS lēmumu vajadzētu pārsūdzēt adm. tiesā.

Atbildēt

Рабочий

16.01.2014. 21:53

Вот вам, как работают государственные и самоуправленческие структуры под вывеской SIA un VAS. Nav nekada kontrole tiem kuri parazite uz musu nodokliem. Punkts.

Atbildēt

Fakts

16.01.2014. 21:34

Tāds pats " komercnoslēpums" ka jaunajiem elektroenerģijas tarifiem. Visi sen jau aizmirsuši par šo nevienlīdzīgo cīņu. Kārtēja tiesas instance atkal atzinusi, ka ar tarifiem viss kārtībā. Roka roku mazgā.

Atbildēt

Nikns aborigēns

16.01.2014. 19:41

Valsts kontrole (VK) operatīvajā revīzijā «Rīgas satiksmē» (RS) centīsies noskaidrot pasažieru pārvadājumu pašizmaksu, šorīt intervijā LTV stāstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Atbildēt

Eglītis

16.01.2014. 19:26

Nu skaidrs ka noslēpums, jo nevar jau izpaust kā nauda tiek dalīta

Atbildēt

reptilis

16.01.2014. 19:12

...un nebūs jums zināt,kur tā nauda žāvējas:)))

Atbildēt

Ojārs

16.01.2014. 19:03

Tad nu gan pārsteigumu atraduši!
Parādiet man kaut vienu Satiksmes ministrijas valsts kapitālsabiedrību, kuras tarifu vai pakalpojumu cenas pašizmaksas aprēķins nebūtu komercnoslēpums?! Pamatojums - šīs kapitālsabiedrības strādā saskaņā ar komerclikumu. Ja jau ir vēlme slānīt Rīgas Satiksmi, tad vismaz daudz maz par tēmu...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...