Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādi tik mums iekšlietu ministri nav bijuši! Kas visus atcerēsies, tikai spilgtākie paliek prātā. Savādnieks Māris Gulbis pats skrēja uz tirgu dzenāt cigarešu un spirķika andelmaņus. Protams, neaizmirsa arī tē-vē filmētājus uzaicināt. Ādamsons specvienības pavadībā rikšoja kādu tur banku “uz ausīm likt”, bet nu izrādās krievu “špions”. Nav slikti, ko? Ministrs – spiegs. Labi, tad vēl nebija. Vai drīzāk – nepieķēra. Šādā kompānijā labi iederas nupat iekšlietu ministra amatu saņēmusī Marija Golubeva.

Zinot amizantās kundzes iecietības un seksuālo minoritāšu protekcijas kaislību, asprāši tūlīt uzkombinēja it kā vēstuli, it kā pavēli, ka turpmāk policisti vīrieši varēs staigāt kleitās. Tas pat būtu ļoti vēlams. Tauta mazliet palamājās, mazliet apsaukājās un saplaka. Tūlīt  jauns pārsteigums, šoreiz patiess, ar visiem karalienes zieģeļiem. Veidos darba grupu, lai apzinātu naida noziegumu problemātiku Latvijā, izvērtētu iespējamos šķēršļus šādu noziegumu atklāšanā, kā arī apzinātu iespējamos rīcības virzienus iekšlietu jomā.

Kas tad ir naida noziegums? Nevalstiskā organizācija “Latvijas Cilvēktiesību centrs” skaidro šādi: naida motivēts noziegums ir kriminālnoziegums, kas vērsts pret personu vai īpašumu un kura motīvs ir aizspriedumi/naids pret personu tās rases, ādas krāsas, etniskās izcelsmes/tautības, seksuālās orientācijas, reliģiskās piederības, invaliditātes vai citu pazīmju dēļ.

Tagad tā. Ja divi pļēguri piedzeras, viens otram sadauza ģīmi un galu galā viens pusdzīvs un otrs pavisam nedzīvs – tas tā aiz draudzības? Mantojums ne tā sadalīts vai īpašums aizdomīgi novērtēts. Švīks – priecīgajam mantiniekam ar naglu pa mašīnas sānu. Bums – vērtētājam ar pusķieģeli logā. Šķiet, ka šie visi ir naida motivēti noziegumi. Bet varbūt tomēr nav? Vai tas ir kāds cits, mazāk bīstams naids? Nu, kā iesnas un “kovids”. Izskaidrojiet man, nesaprašam!

Vismaz mēģiniet. Varbūt nepareizs ir pieņēmums, ka tikai un vienīgi homoseksuāli orientēti cilvēki ir tie, kuru dēļ rodas darba grupas un juceklīgā rosīšanās? Tad pastāstiet. Skaidrojiet. Kad viedokļu sadure dzimumu un seksa  lietās kļūst riskanti asa, tas īpaši svarīgi.

Taču nē. Īss paziņojums par naida noziegumu darba grupu. Tukšas frāzes. Piemēram, “mūsu sabiedrībā droši ir jājūtas ikvienam sabiedrības loceklim” vien ko vērts. To pašu vāvuļoja vēl PSRSā, pirmskara Latvijā un, jādomā, arī pie cara Nikolaja. Jautājumi. Lūgumi plašāk skaidrot – enik, benik, sikel, sā... galu galā arī tiek ierindoti naida runas melnajos pulkos.

Nebrīnītos, ja arī šis ne pārāk nopietnais stāstiņš tiktu vērtēts par naida runu diktā formā.

Pat finanšu Reirs ar palīgiem, kaut nemākulīgi, bet mēģināja skaidrot neveiklo un piņķerīgo nodokļu reformu. Te – klusums. Zinot, ka ap delikātajām seksuālās orientācijas lietām allaž vijas baumu un fantāziju migla, kļūst neomulīgi.

Naids ir nepatīkama, bet dabiska sociāli emocionāla kategorija. To var mazināt, izprast cēloņus... bet nevar izskaust darba grupa vai rīkojums. Mums jau te pastāvēja PSRS, kur nebija seksa, naida un dusmu. Draudzība zēla un plauka ar lielu blīkšķi un beidzās ar vēl lielāku blīkšķi. Ministres Golubevas izraudzītais ceļš vismaz šobrīd iet tai pašā virzienā.

Pārpublicēts no aprinkis.lv

Novērtē šo rakstu:

175
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kāda ir atšķirība starp antidemokrātisko, totalitāro režīmu Latvijā un normālu Rietumu demokrātisku valsti

FotoManas, Aivara Lemberga Satversmes 94.pantā garantētās tiesības uz brīvību Rīgas apgabaltiesa ir pārkāpusi. Šādu Rīgas apgabaltiesai neglaimojošu slēdzienu ir noteicis Latvijas parlamenta ieceltais Tiesībsargs, kurš uzrauga cilvēktiesību ievērošanu Latvijā. Kāda ir tiesas reakcija, kādas darbības veic tiesa, lai novērstu Satversmes 94.pantā man garantēto cilvēktiesību uz brīvību pārkāpumu? Nekādi un nekā! Pilnīga ignorance!
Lasīt visu...

18

Uzticēšanos un naudu ārstiem, nevis ierēdņiem, – tā ir atslēga vakcinācijas procesa uzlabošanai

FotoLatvijā pakāpeniski atkal pieaug COVID-19 izplatība, un valdība, nespējot panākt vakcinācijas aptveres rādītāju uzlabošanos, ķeras pie piespiedu mēriem. Saeimā iesniegts likumprojekts par obligātu vakcināciju atsevišķām strādājošo kategorijām: izglītības, veselības aprūpes un sociālās jomas darbiniekiem. Tos, kuri nevarēs uzrādīt atbilstošu sertifikātu, draud atlaist no darba.
Lasīt visu...

21

Ārstu biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu

FotoLatvijas Ārstu biedrība (LĀB) iestājas par vakcināciju kā pašlaik drošāko un efektīvāko Covid-19 pandēmijas ierobežošanas līdzekli, bet ir kategoriski pret vakcinācijas loterijas rīkošanu. LĀB uzskata, ka fiskālu stimulu izmantošana sabiedrības veselības veicināšanā ir pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos. Biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām un naudu novirzīt Latvijas veselības aprūpes stiprināšanai.
Lasīt visu...

12

Tauta NAV ēzelis!

FotoMūsu valdībā lielai daļai partiju azartspēles (tostarp loterijas) ir tīkamas: tas ir viņu asinsritē kā barojošs mātes piens. Ne velti parlamentā viskaismīgāk tiek debatēti ne jau tautas labklājībai būtiskie, bet gan azartspēļu biznesam svarīgi jautājumi.
Lasīt visu...

21

Nomenklatūras valsts un nomenklatūras vara

FotoJau sākumā teicu, ka Juris Stukāns ar prokuratūru galā netiks. Precīzi un pamatīgi aprakstīta viņa darbība šajā rakstā, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt vai uzrakstīt labāk.
Lasīt visu...

12

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

FotoLIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!
Lasīt visu...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

Lursoft