Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc Liedienām otrajā Ministru kabineta sēdē premjere Evika Siliņa pasniedza Krišjānim Kariņam tumši sarkanu rožu kaudzi, tādējādi sveicot viņu ar demisiju. Varbūt šīs rozes sūtīja Valsts kontrole, varbūt ģenerālprokurors tās nodeva ar kurjera palīdzību – nezinu, bet piekritīsiet – pasniegt ziedus brīdī, kad s...du ir sastrādāts vairāk nekā divas bļodiņas, neizskatās labi. Tāpat kā labi neizskatījās un neizklausījās aplausi, ko ministri šajā sēdē veltīja cilvēkam, kas rīkojies kā “kārtīgs Rietumu politiķis”, citējot premjeri…

Aplausi parādīja, ka Kariņš nav viens šajā ķezā – viņš arī nevar būt viens, jo tas ir “Jaunās Vienotības” veidots un uzturēts gars un kārtība, kas tagad ļoti skaidri atspoguļojās Valsts kontroles ziņojumā. Ja premjere piesauc kārtīgos Rietumu politiķus, tad šajā brīdī kopā ar Kariņu vajadzētu atkāpties arī viņai un – citiem “Jaunās Vienotības” ministriem, jo tā ir tikai un vienīgi šīs partijas atbildība, kas notika ar bēdīgi slavenajiem lidojumiem.

Neviens cits šajos apstākļos nav vairāk atbildīgs kā Latvijas vadošā un valdošā partija, neviens cits tos neveidoja. Normāli būtu, ja JV tagad tiktu atņemts arī valsts finansējums vai vismaz no šīs naudas tiktu kompensēti visi nelikumīgie un neekonomiskie tēriņi, kas paveikti pēdējos gados. Tas būtu, kā saka Evika, rietumnieciski, bet – tas nenotiks, jo šo valsts apgūšanas koncepciju ir izstrādājusi pati JV kopā ar tā saukto nevalstisko sektoru. Starp citu, esat kaut ko dzirdējuši no delnistiem vai providistiem par šo “valsts zagšanas gadījumu”- nu, vismaz tā, ka savās interneta mājas lapās būtu izlikuši pārdomas vai komentārus? Tukšums…

Tiem, kas saka, ka Kariņa lidojumiem bija valstiska nozīme un konkrētajā brīdī nemaz citādi nevarēja rīkoties, iespējams, kaut kādā ziņā ir taisnība. Taču Valsts kontroles ziņojumā nav tikai par gaisa satiksmes apgūšanu vai lidmašīnu izvēli – tur ir atklāti gadījumi, kad valsts kalpi sev izraksta komandējumus, pie kuriem vēl pieskaita klāt kaut kādas dienas naudu piemaksas. Nevienā no gadījumiem šīs piemaksas nav palikušas valsts kasē uz plauktiņa – tik negausīgi grāba, tik ļoti gribēja nodrošināt savu fiskālo ēstgribu. Simtos tūkstošos izsmēla un neaizmirsa arī pieskaitīt reprezentācijas izdevumus…

Tiesa, pavaicājiet sev – kas tās par normām un nolikumiem, kas paredz komandējumu naudām vēl kaut kādas piemaksas? Kuri sliktie vai dumjie kaut ko tādu ir ne tikai izdomājuši, bet arī uzlikuši uz papīra, lai varētu tādā veidā krāpties? Nu, labi, ierēdņi mums danco pēc koalīcijas repertruāra, un viņiem trīc ļipas, bet ko visus šos gadus darīja uzraugošās iestādes – sākot no KNAB un beidzot ar to pašu Valsts kontroli? Kā tas varēja būt, ka gadiem šo neviens nepamana?! Un, ja pamana – kāpēc tas netika aktualizēts kā valsts līdzekļu un mantas izšķērdība? Jo tam visam taču pamatā ir likums, kas tika pārkāpts.

No vienas puses, ir skumji noskatīties, kā sasmērējušies politiķi un valsts ierēdniecības elite tagad mēģina piemeklēt pareizos vārdus, lai atkratītos no atbildības. No otras – ir vēl skumjāk apzināties, ka tā ir sistēma, ko šie paši politiķi un ierēdņi ir izkopuši līdz teju vai pilnībai.

Kurš atbild par lidojumu organizēšanu? Valsts kancelejas vadītājs pasaka – premjera birojs. Biroja vadītājs piesarkst un arī pasaka – birojs… Un, tad vēl tā stostīšanās kā pīpmaņiem pirmajā klasē, ko skolas direktors ir pieķēris… Kurš konkrēti? Nūūū, lidoja jau premjers…

Bet – visu kārtoja birojs. Birojs? Tad birojs arī atbildēs – visi rindā, kā to paredz “kārtīgā Rietumu politika”. Ja Kariņš bija tik liderīgs un vērienīgs savās iegribās, kādam no biroja taču varēja ienākt prātā doma, ka vispār tas nav smuki. Jo birojā atrodas vairāk nekā viens cilvēks – Siliņai tie ir veseli 14! –, kas laikam ne tikai saņem algu, bet arī strādā un par kaut ko atbild. Pieņemsim, ka toreiz birojā visi bija Kariņa sektā un “viens otru nenodod”, bet kas notiek Citskovska pārstāvētajā pasaulē? Kur palika birokrātijas klasika – šo nevar, to nevar…? Kancelejas vadītājs un viņa timurieši tajā visā noskatījās? Kāpēc viņš (-i) nekliedza? Kur pazuda modrība? Vai – kur pazuda vismaz inicatīva, ka tā nedrīkst?

Nesaku, ka Kariņš nav strādājis godprātīgi, pārstāvot Latvijas intereses. Tas vispār nav pat apspriežams – tā tik vēl trūka, lai viņš to nedarītu. Bet atgriežamies tomēr uz zemes – pie mērenības, samērojamības, pie prāta un prātiņ’ nāc mājās. Ja šajā kārtībā varēja likumu piesmiet gadiem, tad tas notika grupā, un – visiem, kas atradās šajā grupā, ir jāsaņem pēc nopelniem. Vai Ministru kabinetā ir notikušas kratīšanas – tajā slavenajā “premjera birojā” un Valsts kancelejas vadītāja kabinetā? Vai izkratītas ir tās privātās tūrisma firmas, kas gadiem apkalpoja šīs treknās izvēles? Kādas procesuālās darbības ir veiktas pret Eviku Siliņu un Jāni Patmalnieku – kas abi ir bijuši tajos jocīgajos gados zem Krišjāņa spārna? Parlamentārā sekretāra vai biroja vadītāja statusā.

Ja Evika ir šobrīd no amata atstādinājusi Valsts kancelejas vadītāju – uz izmeklēšanas laiku –, kāpēc iepriekšējā nedēļā viņa ļāva no premjeres biroja notītieties savam parlamentārajam sekretāram Patmalniekam, kas visā šajā ir visur un… nekur? Jānis atgriezās Saeimā – deputātos… Viņš pats saka, ka nekādus saimnieciskos lēmumus nav pieņēmis, ka savulaik Kariņu konsultējis tikai politiskos jautājumos. Vai Jānis neredz vai izliekas neredzam, ka valsts līdzekļu izšķērdēšana viņa deguna galā, pirmkārt, ir politisks jautājums? Tā ir tā slavenā politiskā atbildība, kas ir kādā brīdī jāuzņemas.

Kāpēc JV domā, ka Jāņa Patmalnieka “rotācija” no malas izskatās kā partijas biedru paaudžu vai kadru maiņa? Tāpēc, ka vēlētāji ir stulbi? Kāpēc premjere, kas pati ir bijusi pie Kariņa tajos grēka laikos kā parlamentārā sekretāre un kas apgalvo, ka Patmalnieks ir strādājis šajā postenī pie viņas “profesionāli un godprātīgi”, pēkšņi atsakās no tādiem profesionāļiem, kam godīgs prāts? Patmalnieks saka, ka viņš tagad koncentrēsies Saeimā… Interesanti. Tur gan mazāk maksās nekā Valsts kancelejas postenī, bet – ko neizdarīsi, lai valstij būtu labi. Jānis taupa!

Vai esat dzirdējuši kaut ko no premjeres par Valsts kontroles ziņojumu? Jā, tās nav Orleāna piezīmes, kas tur sarakstītas – tas ir mazliet nopietnāk, maigi izsakoties. Pieņemsim, ka Evika grib stāvēt malā vai alā un atšaujas ar dežūrfrāzēm, bet – kur tad citi JV politiķi, lielie smagsvari, kas arī sakās esot Rietumu kārtas? Valdis, Sandra, Inese… kam priekšā Eiropas kampaņas… Kur JV ministri – aizstāvot vai kauninot šo klajo izšķērdību? Kur baņķieru draugs Jānis ar savu kategoriskumu – lai būtu pa godīgo, vai – kur palikuši tiesiskuma un korupcijas (no-)vēršanas vasaļi Andrejs un Lolita… Visi no vienas partijas. Ups! Pilī jau mums arī piesiets viens no JV kumeliņiem, kam it kā vajadzētu vilkt nodokļu maksātāju ratus vai vismaz runāt skaidru valodu… Klusā daba.

Valsts kontroles ziņojums nav par lidojumiem. Tas ir par kādas partijas rūpīgi izveidoto kārtību un cinsimu, kur iesaistīta valsts ierēdniecība – visiem kopā, piedaloties mērķtiecīgā valsts naudas dalīšanā. Ģenerālprokurors saka pareizi – tā ir izšķērdība lielos mērogos, bet vēl jānoskaidro, vai tā ir arī ļaunprātība, bezdarbība, nezināšana… Tiesa, ar to skaidrošanu būs sarežģīti, jo arī tas ir pašreizējās valdošās partijas veidots, uzturēts vai nolakots tā sauktais tiesiskuma un pārvaldes koka galds ar četrām kājām.

It kā ir priekšnoteikumi, lai mēs beidzot šo politisko karteli likvidētu, taču tas nekad nenotiks, ja pie darbiem amatos, konsultantos un sekretāros šajās dienās paliks tā sauktie “Rietumu politiķi” ar konkrētas partijas biedra kartēm un tehnoloģisko aizmuguri, ko mēdz saukt arī par valsts pārvaldi. Vispār unikāla iespēja Latvijas valstij, atceroties, ka visas “rozes” – agrāk vai vēlāk – novīst… Arī tās, kas papīros iegrāmatotas kā reprezentācijas izdevumi.

Novērtē šo rakstu:

143
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

21

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

FotoLikumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā Saeima apstiprināja ieturējamu summu 10% no parāddnieka ienākumiem, kas nepārsniedz minimālās algas apmēru neatkarīgi no piedziņas veida. Tātad no minimālās algas 300 EUR mēnesī parādnieka ieturējamā summa sastādītu: 59,74 EUR/mēnesī (aprēķins: 700 - 10,5% Soc.nod. - 500 neapliek.summa - 23% IIN * 10% = 59,74).
Lasīt visu...

21

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

FotoPiecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā ar unikālu atklāsmi: nevis pašu saraksta biedri esot tie labākie, bet gan viņa galvenais politiskais konkurents.
Lasīt visu...

21

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

FotoEs jums izstāstīšu kaut ko, ko LTV Ivo Leitāns jums neteica. Un viņš arī to nezina. Mans ģimenes uzņēmums pirms dažiem gadiem ir maksājis naudu portālam Delfi par manu dokumentālo filmu reklāmu. Abas reizes portals Delfi ziņoja saviem lasītājiem, ka ir skatāmas žurnālista Anša Pūpola dokumentālās filmas. Es ticu, ka portāls ļoti rūpīgi seko likumiem, kas aizliedz melīgas reklāmas izplatīšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...