Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā saucamā Uzvaras pieminekļa nojaukšanas sakarā esmu gan vīlies, gan arī pārsteigts. Lēmums to nojaukt bija tik novēlots, ka es jau labu laiku vairs neticēju, ka piedzīvošu okupekļa nojaukšanu.

Bet, izrādās, ir kāds kritērijs X, pēc kura tautas vai varas vairākums piepeši saņem drosmi un sāk rīkoties. Iebrukums Gruzijā? Neder, pārāk niecīgs iegansts. Krimas okupācija vai karš Donbasā? Nē, tas arī nav gana nopietni. Kārtējais iebrukums Ukrainā un ilgstošs karš? Jā, tagad gan ir skaidrs, kāda ir Krievijas īstā seja, un mēs to vairs nevaram tā atstāt!

Krievija pa šiem gadiem nav mainījusies. Vai tad tiešām kāds gaidīja kaut ko citu? Pat pirms iebrukuma Gruzijā bija skaidrs, ka ar šo kaimiņu blakus atslābināties nedrīkst.

Tomēr jāatzīst, ka šis ir īpaši piemērots brīdis, lai pēc iespējas atbrīvotos no okupācijas laika ietekmes un liecībām – tādām kā okupantu un kolaborantu pieminekļi vai pat valsts un pašvaldību iestāžu interneta lapas krievu valodā. Tas, ka Krievijai šobrīd ir sasietas rokas Ukrainā, ļauj mums sakārtot pašiem savas lietas, diez ko nebaidoties no pretreakcijas. Ko tad vēl viņi var izdarīt? Vēlreiz gāzi atslēgt?

Šodien NATO dalība mums sniedz būtiskas priekšrocības. Bet ko tad, ja lielajās valstīs, īpaši ASV, nāks pie varas politiķi, kas izlems, ka dalība NATO nav viņu valstu interesēs? Mums ir vēl daudz darba priekšā. Ir jānostiprina valsts aizsardzība. Ar to parasti saprot armiju. Bet tas nav pareizi.

Vai Latvija spēj uzbūvēt un uzturēt tādu armiju, uz kuru paskatoties, Kremlī teiks – “nē, šiem gan neuzbrūkam”?

Manuprāt, nevar vis. Tāpēc, ka tas nemaz nav militārs jautājums. Pēc militāras loģikas Krievijai nevajadzēja uzsākt karu Ukrainā. Bet to izlēma politiķis, nevis militārists. Ar Baltijas valstīm būtu līdzīgi. Kāds kretīns Maskavā vienkārši pateiktu – man vienalga ar kādiem zaudējumiem, bet mūsu armijai tās valstis ir jāiekaro!

Ir vēl viens veids, kā sevi aizsargāt. Varbūt pat svarīgākais.

Kremlī ir jāzina, ka mēs ne acu galā neciešam krievus un ka nevilcināsimies viņiem pamatīgi sariebt katrā izdevīgā gadījumā. Jo iekarot teritoriju – tas ir viens. Bet noturēt? Tur vajag kolaborantus, iedzīt vietējiem bailes, tikt pie zināmas paklausības. Ja Kremlis jau iepriekš zinās, ka tas nav reāli, apetīte krietni mazināsies. Jo kādas tad vēl ir opcijas? Okupēt teritoriju un uzreiz atbrīvoties no pilnīgi visas latviešu tautas? Tas nebūt nav vienkārši.

Un tāpēc mums rusofobija ir ļoti svarīga. Vitāli nepieciešama. Ne tādā ziņā, ka krievi tagad būtu jāsit, jāatņem viņiem īpašumi vai īpaši jāpazemo. Noteikti nē. Tas absolūti nav vajadzīgs.

Mēs nedrīkstam Latvijā runāt krieviski. Mūsu vietējie krievi vairumā gadījumu lieliski prot vai vismaz saprot latviski. Turpināt ar viņiem runāt krieviski nozīmēt turpināt atzīt krievu tautas un valodas pārākumu. Pietiek. Un nevajag stāstīt par nabaga ukraiņu bēgļiem, kas citā valodā sazināties neesot spējīgi. Tieši viņi mūsu nostāju sapratīs vislabāk.

Skolās nebūtu jāmāca krievu valoda. Tā ir pilnīgi bezperspektīva valoda bez nākotnes pielietojuma. Krievija vēl vismaz pārdesmit gadus nebūs uzticams darījumu partneris.

Vīzas Krievijas krieviem būtu jādod nevis tikai īpašos gadījumos kā, piemēram, studentiem, bet vispār nekādos. Vai tad krievu okupanti Ukrainā ņem vērā īpašus gadījumus un nešauj studentus, un nebumbo bērnus?

Beidzot jāpārdēvē Maskavas, Ļermontova un citas ielas. Nav iemesla vilcināties vēl vairāk. Tas esot dārgi? Bet, kad Ļeņina ielu pārdēvēja par Brīvības ielu, vai tas bija lēti? Vai tad Latvijai tobrīd bija vairāk naudas nekā tagad?

Vairākas reizes jāstiprina Valsts valodas centra (VVC) kapacitāte, lai efektīvi apkarotu likuma neievērotājus. Man radies iespaids, ka VVC pamatā strādā, reaģējot uz sūdzībām. Manuprāt, ar to nepietiek. Piemēram, Jāņos visi zina, ka policija rīkos reidus, lai pārbaudītu, vai kāds nesēžas pie stūres alkohola reibumā. Reidiem ir nozīmīgs psiholoģisks efekts. Līdzīgi varētu rīkoties arī VVC.

Valsts un pašvaldības iestādēs darbinieki vispār nedrīkstētu runāt ar klientiem krieviski. Ja klients citādi sazināties negrib vai nespēj, iestāde varētu piedāvāt tulka pakalpojumus par atsevišķu samaksu. Neafišēti izņēmumi varētu būt saziņa ar noziegumu izmeklētājiem, ārkārtas situāciju telefonu operatoriem, palīdzības sniegšanas centru bēgļiem no karadarbības darbiniekiem utml.

Jāpadara stingrāki naturalizācijas nosacījumi.

Nedrīkst kautrēties savu pozīciju aizstāvēt pasaules priekšā. Noteikti daudzi aizrādītu, ka pasaule mūsu rusofobiju nesapratīs un ka tas mums slikti atspēlēsies. Te ir divas nianses.

1. Pavērojot, kuras valstis un cik intensīvi aizstāv Ukrainu, kļūst skaidrs, ka mums būtu jāuztraucas par Polijas, ASV, Lielbritānijas un, protams, Igaunijas un Lietuvas viedokli. Ar ASV un britiem varētu būt mazliet sarežģītāk, bet pārējie mūs viennozīmīgi sapratīs. Savukārt moralizētāji un pirksta kratītāji vācieši un francūži šī kara laikā brīžiem atstāj apbrīnojami rusofilisku iespaidu. Varu kļūdīties, bet liekas, ka kara gadījumā viņi izmisīgi ķertos pie vismuļķīgākajiem ieganstiem, lai nebūtu jāstrīdas vai, nedod Dievs, jākaro ar Krieviju par kaut kādām Austrumeiropas valstīm.

2. Nav tā, ka krasa nāciju savstarpēja nepatika tās automātiski noliek atstumto plauktiņā. Vai zinājāt, ka nav iespējams ieceļot ne Irānā, ne Kuveitā, ne Lībijā, ne Libānā, ne Sīrijā vai Jemenā, ja pasē ir Izraēlas vīza vai (vismaz Irānas gadījumā) tiek konstatēti kādi citi pierādījumi, ka apmeklēta Izraēla? Izraēla savus ne-/ielaišanas kritērijus skaļi neafišē, bet nav pamata domāt, ka tie ir īpaši maigāki. Noteikti ir cilvēki, kam šis viss liekas muļķīgi un nesaprotami. Bet visas šīs valstis pastāv un ebrejus nemāca, ka musulmaņi ir jāmīl. Vai otrādi.

Atsevišķa un liela nelaime ir indivīdi, kas iedomājušies, ka jāpalīdz lielajam kaimiņam demokratizēties. Ka atbrauks “labie” vai “gandrīz labie” krievi, mēs viņiem visu izstāstīsim, viņi kā aitiņas pamās ar galvu un aizbrauks atpakaļ mainīt Krieviju.

Tā tas nenotiek un nekad arī nenotiks. Vidusmēra krievam impērijas apziņa ir tik dziļi vērtību sistēmā, ka ar racionāliem argumentiem to izdzīt ir neiespējami. Grūti tam noticēt? Līdzīgi būtu, ja kāds krievs atbrauktu uz Latviju un pārliecinātu jūs pašu, ka Krievija ir Dieva izredzēta valsts ar īpašu misiju un ka latviešiem sava valsts nepienākas, un ka viņiem jābūt pateicīgiem par iespēju paklausīgi kalpot Krievijas impērijai. Vai jūs pieļaujat domu, ka ir iespējams jūs par to pārliecināt?

Nav vērts tērēt laiku krievu audzināšanai. Mēs nevaram izglābt Krieviju. Mums tas arī nav jādara. Ja krieviem tur viņu dzimtenē klājas slikti, ļoti žēl, bet tā nav mūsu problēma. Mēs par krievu nebūšanām neesam atbildīgi. It nemaz. Mums jau savu raižu pietiek. Jārūpējas par to, lai krievu bāleliņi te rīt nenāktu laupīt un izvarot.

Pārpublicēts no https://stacija.org/

Novērtē šo rakstu:

81
40

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...