Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas valsts ir nonākusi neērtā situācijā, jo divas valsts institūcijas (Latvijas televīzija un Latvijas radio) atklāti nostājas pozīcijā, kas apdraud valsts drošību (kritizējot Nacionālās drošības koncepciju), kā arī aktīvi veido sabiedrisko domu (izmantojot valsts resursus), kas būtu pretēja valsts drošības interesēm.  

Būtībā šis ir bezprecedenta gadījums, kur būtu vajadzīga ātra un izlēmīga valsts vadītāju rīcība. Ja kāds vēl nav pamanījis, tad mēs šobrīd dzīvojam kara laikos. Mūsu ienaidnieks (krievija) izvērš pret mums karu (šobrīd mēs atrodamies hibrīdkara fāzē), bet pavisam netālu no mūsu robežas izvērš nežēlīgu konvencionālu karu. No šī kara iznākuma būs atkarīgs, vai krievija veiks arī konvencionālu uzbrukumu mūsu valstij/NATO. Tāda ir šī brīža faktiskā situācija. Ne visai laba.   

Tātad šādos faktiskajos apstākļos, kad mūsu valsts saskarās ar reāliem draudiem, top valsts Nacionālās drošības koncepcija, uz kuru balstoties tiek izstrādāts Nacionālās drošības plāns, kurā ietverti konkrēti apdraudējuma neitralizēšanas un novēršanas pasākumi un izmantojamie līdzekļi. Piekritīsiet, ka diezgan svarīgs dokuments.

Šajā dokumentā skaidri un gaiši ierakstīts, ka Latvijas valsts informatīvās telpas drošība ir būtisks aspekts Latvijas nacionālās drošības nodrošināšanai. Turklāt dokumentā tiek skaidri norādīts, ka no 2026. gada 1. janvāra arī sabiedrisko mediju veidotajam saturam jābūt tikai latviešu valodā un valodās, kas ir piederīgas Eiropas kultūrtelpai, tādējādi veicinot visu Latvijas iedzīvotāju piederību vienotai informatīvajai telpai, kas ir balstīta latviešu valodā un citās ES, Eiropas Ekonomikas zonas un ES kandidātvalstu valodās. Ļoti loģiski, skaidri un saprotami.  

Jūs spējat iedomāties situāciju, kad, piemēram, Nacionālo bruņoto spēku vai Valsts Robežsardzes vadība pateiktu, ka viņiem nepatīk tas, kas ir ierakstīts Nacionālās drošības koncepcijā, un viņi vēl stipri padomās, vai pildīt to, kas tur ierakstīts. Domājams, ka šādu uzvedību nevarētu nekādi citādāk traktēt kā valsts nodevību un būtu nepieciešama tūlītēja abu šo iestāžu galveno vadītāju atstādināšana un, iespējams, pat kaut kas vairāk. Bet izrādās, ka mūsu valsts sabiedriskie mediji var pilnīgi mierīgi uzspļaut Nacionālajai drošības koncepcijai un tagad paši uz savu galvu risinās valsts drošības jautājumus.  

Kopš kura laika mūsu valstī sabiedriskajiem medijiem ir dotas šādas pilnvaras? Mūsu valsīt ir konkrētas iestādes, kuras atbild par šāda dokumenta tapšanu. Sabiedriskā medija darba devējs ir valsts/sabiedrība. Sabiedriskais medijs nedrīkst realizēt kaut kādu savu no valsts stratēģiskajiem mērķiem atšķirīgu politiku, un šajā situācijā valsts stratēģiskie drošības mērķi ir noteikti Nacionālās drošības koncepcijā.

Būtībā šajā situācijā mūsu tā saucamajām augstākajām valsts amatpersonām būtu jāsasauc ārkārtas Nacionālās drošības padome un ātri jālemj, ko darīt ar sabiedrisko mediju vadību. Vai mēs kā sabiedrība varam būt droši par sabiedrisko mediju darbību, ja mūsu valstij vēl vairāk pieaugs apdraudējums? Pēc šī brīža situācijas mēs nevaram būt droši. Šobrīd ir situācija, kad mūsu valsts sabiedriskie mediji un krievijas propagandas kanāli, kā arī, protams, vietējās prokremliskās partijas („Stabilitātei”, „Latvija pirmajā vietā!”, „Progresīvie” u.c. veidojumi) ir apvienojušies pret Latvijas valsts drošības interesēm.   

Izrādās, ka ne tikai valsts sabiedriskie mediji ir nostājušies pret valsts drošības interesēm, bet diemžēl arī Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals publiski ir nācis klajā ar viedokli, ka sabiedriskajos medijos jāturpina uzturēt divvalodību, tādā veidā graujot valsts vienotību un drošību. Ierēdnis, kurš ir it kā „atbildīgs” par valsts stratēģiskās komunikācijas ieviešanu, vienkārši atnāk un pasaka, ka visas valsts drošības institūcijas, kas atbild par valsts drošības veidošanu, neko nesaprot.

Kāda veida stratēģiskā komunikācija šeit tiek pausta un kuras valsts interesēs tas notiek? Tā vietā, lai iznāktu sabiedrības priekšā un skaidri komunicētu par Nacionālās drošības koncepcijā nospraustajiem valsts drošības mērķiem (kas ir šī ierēdņa galvenais darbs), Rihards Bambals sāk runāt tieši pretējo, burtiski norādot, ka krievu valodai būs būt Latvijas sabiedriskajos medijos.

Un trakākais ir tas, ka viss tas notiek par valsts/sabiedrības naudu. Persona, kura saņem iespaidīgu atalgojumu (pagājušajā gadā valsts šim liekēdim samaksāja 81 tūkstoti euro) un ir atbildīga par valsts stratēģisko komunikāciju. Kur ir tā komunikācija, šeit ir skaidri redzams, ka Bambals ne tikai neko nedara, bet vēl grauj nacionālās drošības intereses.  

Un tagad nobeigumā. Viena no koalīcijas partijām („Progresīvie”) skaidri un gaiši pasaka, ka mēģinās grozīt Nacionālo drošības koncepciju, lai tajā nebūtu iekļauts punkts par divvalodības izskaušanu no sabiedriskajiem medijiem. Mēs esam nonākuši situācijā, kad viena no valdības partijām atklāti nostājas pret valsts drošības interesēm. Satraucošākais ir tas, ka viens no šīs partijas ministriem (Andris Sprūds) vada Aizsardzības ministriju, kas ir kritiski svarīga institūcija saistībā ar valsts drošību.

“Progresīvie” atklāti pasaka, ka viņiem ir pilnīgi vienalga, kas ir rakstīts Nacionālajā drošības koncepcijā, un viņi to “labos” pa savam. Jautājums, kura interesēs labos. Vienīgie, kuri iegūst no divvalodības Latvijā, ir krievija, kas var turpināt veiksmīgi uzturēt aktīvu piekto kolonnu mūsu valstī. Un šīs prokremliski noskaņotās partijas pārstāvis ir aizsardzības ministrs.   

Izskatās, ka, ja sabiedrība un vēl atlikušie pie prāta esošie politiķi nesāks rīkoties, tad mēs nonāksim situācijā, kāda bija 1940. gadā, kad mūsu valsts tika okupēta bez ne viena šāviena. Diemžēl šobrīd viss uz to iet, un, ja nebūs izlēmīgas rīcības, tad mums draud lielas nepatikšanas.

Novērtē šo rakstu:

102
54

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...