Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

lauķis

20.11.2022. 06:51

»

un ne tikai

'batarejas' ir vajadzīgas saražotā pārpalikuma uzglabāšanai prieks brīžiem, kad ir vēlme patērēt, bet nepūš vējš, nav diena un nebezd govs. Bet piemēroti akumulatori šķiet ir visai padārgi, ja vien neražojat ūdeņradi vai nepumpējat kalnā augšā ūdeni priekš sava maza HES...


Jā,enerģijas ieguves veidu ir cik tik uziet bet izmantotas tiek visnetīrākās un kaitīgākās tehnoloģijas un tās tiek nokristītas par zaļajām.
Ir daudzi enerģijas ieguves veidi par kuriem sen jau ir zināms tikai zināt/nieki kaut kadīgi negrib to redzēt,vai arī neļauj tiem neko redzēt.

Atbildēt

un ne tikai

20.11.2022. 06:35

»

Stulbenis

Nu uzliks tev nodokli par to, ka esi offgrid un maksāsi


'batarejas' ir vajadzīgas saražotā pārpalikuma uzglabāšanai prieks brīžiem, kad ir vēlme patērēt, bet nepūš vējš, nav diena un nebezd govs. Bet piemēroti akumulatori šķiet ir visai padārgi, ja vien neražojat ūdeņradi vai nepumpējat kalnā augšā ūdeni priekš sava maza HES....

Atbildēt

Vietējais

19.11.2022. 21:01

Sen bija laiks saprast, īpaši lauku māju un saimnie4cību īpašniekiem, ka jāatslēdzas no Sadales t6īklu un Latvenergo pakalpojumiem, ieviešot pašapkalpošanos ražojot elektrību tikai pašu vajadzībām izmantojot saules batarejas, vēja rotorus un, ja īslaicīgi nepieciešamas lielākas jaudas - tad savu benzīna vai dīzeļģeneratoru pieslēgumu. Tas būs ievērojami lētāk nekā visa šo darboņu piedāvātā putra.

Atbildēt

hihihi

19.11.2022. 18:51

agrāk teica -fuuu, tie sliktie komunisti te visu izzog in izsaimnieko , tikai par savām kabatām vien domā , vit nāks jaunā paaudze , godīgā un patriotiskā … Nu ir klāt tā tīrā un godīgā jaunā paaudze, šādu jefiņu un dažāda kalibra šoferu dēlu izskatā , pieticīgā ….))))

Atbildēt

2018-2022 nekas nav izdarīts

19.11.2022. 18:16

Lai gan akciju sabiedrības “Sadales tīkls” elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses, 2018.gadā secinājusi Valsts kontrole.

Apkopojot revīzijā gūtos secinājumus, Valsts kontrole “Sadales tīklam” sniegusi deviņus ieteikumus izmaksu ierobežošanai un aicina ņemt šos ieteikumus vērā, turpinot “Sadales tīklā” uzsākto izmaksu optimizēšanu un efektivitātes uzlabošanu.

“Sadales tīkla” ieņēmumus veido visu Latvijas iedzīvotāju maksājumi par elektroenerģijas sadales pakalpojumiem, un lietotājiem faktiski nav iespējas izvēlēties citu pakalpojuma sniedzēju.

Monopolstāvoklī esošam sabiedriskā pakalpojuma sniedzējam savā darbībā jābūt motivētam uzlabot iekšējos procesus un ierobežot izmaksas, jo tā ieņēmumi ir garantēti. Tomēr revīzijā secināts, ka kapitālsabiedrības iespējas šai ziņā vēl nav izsmeltas.

Atbildēt

Kārlis

19.11.2022. 12:34

»

Sveiciens Sandim Jansonam svētkos!

Vai iespējams vēl vairāk apzagt savas valsts iedzīvotĀJUS? Šim kungam ar tādu atalgojumu cēlās roka un mēle kaut ko tādu pavēstīt? Tā teikt, sveiciens svētkos, dārgie draugi no sadales tīkla. Nākamgad taču kunga alga palielināsies...


Kas šitam veprim nosaka algas lielumu? Ar kādiem 4000 būtu jau par daudz, nevis 13 000!!! Un vēl viss cits par brīvu, t.i. autiņš, apdrošināšanas, braucieni pa pasauli utt. Kariņš jau bļauj ka šim 8000 vajag un rīt gribēs 10000. Vai tā nav tautas apzagšana?

Atbildēt

HT

19.11.2022. 10:01

»

Savadi

Ir spēka esošs Ministru kabineta 1993.gada 30.decembra rīkojums Nr.274 “Par valsts uzņēmums “Latvenergo” pārveidošanu par valsts akciju sabiedrību”.Interesanti,kurš un kad ir privatizējis “Latvenergo”,jo Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas...


Privatizācijas aizliegums nav pārkāpts. Uzņēmumu pārveidot par akciju sabiedrību nav aizliegts.

Ebreju impērijas trīs standarti ekonomikā noteic akciju sabiedrību izveidi veicināšanu, finanšu (biržu) instrumentuem safraujot reālo ekonomiku.

Pragmatiski. Jo pretim tauta vairs nespēj stāvēt. Uzpērkamā Saeima ar amtiem un finansēm paklausīgi izpilda pavēles..

Atbildēt

HT

19.11.2022. 09:56

Kas šo mērgli iebīdīja amatā un kurai partijai caur trešām personām viņš par to ziedo, apzogot tautu?

Atbildēt

Guntis

19.11.2022. 04:25

Loģisks nobeigums šai figņai-jābrauc prom, reāli zb

Atbildēt

Savadi

18.11.2022. 23:33

Ir spēka esošs Ministru kabineta 1993.gada 30.decembra rīkojums Nr.274 “Par valsts uzņēmums “Latvenergo” pārveidošanu par valsts akciju sabiedrību”.Interesanti,kurš un kad ir privatizējis “Latvenergo”,jo Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma 17.pants aizliedz privatizēt valsts akciju sabiedrību “Latvenergo”.

Atbildēt

jautajums

18.11.2022. 22:58

Vai "Latvenergo" ir valsts akciju sabiedība? Komercreģistrā ir norādīts, ka tā ir akciju sabiedrība, kuras visasakcijas pieder valstij..

Atbildēt

piemēram

18.11.2022. 18:25

»

Gustavs

Samalt jau var, tikai tad jāmaļ miltos ap 80% LV lielo un vidējo firmu..kuras ir tieši tādas pašas..Un to viņi liekulīgi sauc par liberālo tirgus sistēmu


Lielā tirdzniecības tīkla ''ELVI'' vadītājs--ja ticēt publikācijam mass media-atmazgā Krievijas mafijas naudas...

Atbildēt

Gustavs

18.11.2022. 18:09

»

Kam jaunam būtu jābūt

1. Vismaz maģistram enerģētikas tiesībās vai elektroinženierim tur vajadzētu būt šā miltu spekulanta vietā


Samalt jau var, tikai tad jāmaļ miltos ap 80% LV lielo un vidējo firmu..kuras ir tieši tādas pašas..Un to viņi liekulīgi sauc par liberālo tirgus sistēmu...

Atbildēt

jautājums

18.11.2022. 18:07

»

AS "Rīgas Dzirnavnieks" ģenerāldirektors

Sandis Jansons, AS "Rīgas Dzirnavnieks" ģenerāldirektors: "Putras dienas jau ir kļuvušas par neatņemamu tradīciju oktobrī. Organizējot to aktivitātes, šogad vēlamies uzsvērt, cik svarīgi bērnu uzturā ir iekļaut graudaugu putras. Šobrīd lielākajā daļā ģimeņu putras ēšanas paradumi tikai veidojas. Tai...


Un kas Dobeles dzirnavnikā ir savādāk kā Sadales tīklos? Kā vienā tā otrā vietā darbu sameklē pa blatiem-vadītāju un specu līmenī, kā vienā tā otrā vietā vadība tik pat kā neko nesaprot no:
1.Modernas tirdzniecibas vadības konkurences apstākļos,
2. Personāla vadības,
3.Finanšu vadības...
Kāda var būt konkurēt spēja firmai, kuru vada diletanti un blatmaņi????

Atbildēt

AS "Rīgas Dzirnavnieks" ģenerāldirektors

18.11.2022. 18:02

»

Kam jaunam būtu jābūt

1. Vismaz maģistram enerģētikas tiesībās vai elektroinženierim tur vajadzētu būt šā miltu spekulanta vietā


Sandis Jansons, AS "Rīgas Dzirnavnieks" ģenerāldirektors: "Putras dienas jau ir kļuvušas par neatņemamu tradīciju oktobrī. Organizējot to aktivitātes, šogad vēlamies uzsvērt, cik svarīgi bērnu uzturā ir iekļaut graudaugu putras. Šobrīd lielākajā daļā ģimeņu putras ēšanas paradumi tikai veidojas. Tai pat laikā tieši ar graudaugu produktiem var uzņemt pusi no dienā nepieciešamās enerģijas. Tāpat graudaugi ir vērtīgs vitamīnu, minerālvielu un proteīnu avots, kā arī satur daudz šķiedrvielu, kas savukārt uzlabo gremošanas procesu. Tāpēc aicinām ģimenes, kas uzturā ir iecienījušas šo veselīgo graudaugu ēdienu, dalīties ar pozitīviem putras ēšanas stāstiem un kopīgi veicināt putras tradīciju stiprināšanu Latvijā."

Atbildēt

Lai pisās dirst

18.11.2022. 17:40

Vēl jau nav zināms kuros kāpis glabās

Atbildēt

Sveiciens Sandim Jansonam svētkos!

18.11.2022. 17:09

Vai iespējams vēl vairāk apzagt savas valsts iedzīvotĀJUS? Šim kungam ar tādu atalgojumu cēlās roka un mēle kaut ko tādu pavēstīt? Tā teikt, sveiciens svētkos, dārgie draugi no sadales tīkla. Nākamgad taču kunga alga palielināsies?
Kārtējo reizi tik daudzi tiks apkrāpti, kas ticēja saules paneļiem, ņēma kredītus utt. Vai tiešām nevienam vairs nevar ticēt?Laikam lieki jautāt.

Atbildēt

Kam jaunam būtu jābūt

18.11.2022. 16:50

»

Gustavs

Sandis jansons dara to ko viņam liek. Kas tur tāds jauns


1. Vismaz maģistram enerģētikas tiesībās vai elektroinženierim tur vajadzētu būt šā miltu spekulanta vietā;
2. Miltu spekulantu samalt miltos, jo pārāk dārgi izmaksā - ne vien alga, bet arī viņa 'darbības'.

Atbildēt

Gustavs

18.11.2022. 14:50

Sandis jansons dara to ko viņam liek. Kas tur tāds jauns?

Atbildēt

neskaitot bezmaksas "darba" auto

18.11.2022. 13:51

»

JZ

Domāju, ka ir pilnīgi pamatoti precīzi nosaukt raksta galvenā 'varoņa' algu. Pilnīgi nevietā jautāt, cik lielu atalgojumu šādas jaudas uzņēmuma vadītājs saņemtu citviet ES? To nevar salīdzināt. Izpratne un atbildība par energosistēmas darbību kopumā ir lieats, ko no regulējamo uzņēmumu vadības pieprasa...


AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons pērn no kompānijas atalgojumā saņēmis 157 549 eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina viņa iesniegtā amatpersonas deklarācija.

Atbildēt

pārdevām kā lopbarības produktu

18.11.2022. 13:46

Sandis Jansons, AS „Rīgas Dzirnavnieks” ģenerāldirektors: „Graudu pārstrādāšana ir pateicīga nozare, jo miltu ražošanas procesā atlikumus, kā piemēram, graudu apvalkus vai klijas, var pārstrādāt un tādā veidā nodrošināt gandrīz bez atlikumu ražošanu. Jau līdz šim graudaugu klijas pārdevām kā lopbarības produktu, tomēr negranulētas tās aizņem daudz vietas un ir grūti transportējamas. Granulēšanas iekārtas uzstādīšana ir solis modernizācijas virzienā un ļaus mums ražot klijas granulās, kas nozīmē ērtāku uzglabāšanu un transportēšanu. Šādu produktu var arī vieglāk eksportēt, un tā ir pieprasīta lopbarības izejviela Eiropā.”

Atbildēt

lauķis

18.11.2022. 08:34

»

Levitaans

Rodas pamatots jautaajums, Valsts ir radiita prieksh cilveeka, vai cilveeks ir prieksh Valsts.... Taa ieziimeejaas "modernaa verdziiba", bet mums vislaik skandee, ka taa ir demokraatija


Pašlaik personas/pilsoņi,nevis cilvēki,ir radītas komercfirmām "valstis".Ja nu kādam radušās šaubas lai uzmanīgi izlasa personas pasi,tur nekur nav rakstīts ka tā ir cilvēka pase.

Atbildēt

Levitaans

18.11.2022. 06:12

»

Haralds Kalns

Godātie un cienītās! Izlasiet, nošļukušo knābju sacēlāja,tovarišča Ļevita mūža darbu Preambulu un tie, kam vēl nav skaidrs, sapratīs- kāpēc dzimuši, kāpēc šeit (ne citur) atrodas un kam ir paredzēti


Rodas pamatots jautaajums, Valsts ir radiita prieksh cilveeka, vai cilveeks ir prieksh Valsts.... Taa ieziimeejaas "modernaa verdziiba", bet mums vislaik skandee, ka taa ir demokraatija!

Atbildēt

Haralds Kalns

17.11.2022. 23:16

Godātie un cienītās! Izlasiet, nošļukušo knābju sacēlāja,tovarišča Ļevita mūža darbu Preambulu un tie, kam vēl nav skaidrs, sapratīs- kāpēc dzimuši, kāpēc šeit (ne citur) atrodas un kam ir paredzēti!

Atbildēt

JZ

17.11.2022. 22:21

Domāju, ka ir pilnīgi pamatoti precīzi nosaukt raksta galvenā 'varoņa' algu. Pilnīgi nevietā jautāt, cik lielu atalgojumu šādas jaudas uzņēmuma vadītājs saņemtu citviet ES? To nevar salīdzināt. Izpratne un atbildība par energosistēmas darbību kopumā ir lieats, ko no regulējamo uzņēmumu vadības pieprasa enerģetikas pakalpojumu regulators civilizetās valstīs, bet diemžēl ne LV. Vairumā no Eiropas civilizētajām valstīm ir citas, augstākas prasības amatpersonu kvalifikācijai un darba nopietnībai, kā arī būtiski atšķiras ekonomiskā situācija - iedzīvotāju maksātspēja un pieejamais atbalsts rēķinu samaksai - LV zemais līmenis nav salīdzināms. Tātad priekš LV līmeņa lielā alga ir neproporcionāla ar Eiropu nesalīdzināmi mazajai pieredzei, lietpratībai, atbildībai, izpratnei veiktajam darbam un valsts ekonomiskajai situācijai. Bagātās Briseles iedzīvotājiem šā gada beigās valsts vairāku simtu eiro apjomā subsidē elektrības un gāzes rēķinus, kur ietilpst arī pārvades un sadales tarifi. Tas tā starp citu. Bez nopietnas analīzes pildīt mafijas norādījumus, nosmelt krējumu sev un saviem maizestēviem no budžeta un no klientiem, nenesot nekādu atbildību, tā ir greznība, ko pieļauj regulators Latvijā, bet ne Rietumeiropā. Acīs dzeļ nesamērīgums, kas redzams LV.

Atbildēt

Dievs

17.11.2022. 21:19

Gatis man vairàk atgàdina Riżu nevis Lazdu

Atbildēt

Taukainās cūkas slīkstiet taukos

17.11.2022. 20:48

Taukainās cūkas, noslīkstiet savos taukos, ka nepārrijaties uz Tautas rēķina!!!

Atbildēt

Tie kas citus par nacistiem sauc

17.11.2022. 20:31

Krāsnis sen nav kurinātas.

Atbildēt

ko te piebilst...

17.11.2022. 20:26

alkatībai nav robežu...tas attiecināms gan uz valsts monopolistu ST gan uz pseidozaļajiem grābaniem, kuri alkatībā cenšas sagrābt naudu visur kur iespējams un tad kad kāds neļauj, tad plosās ar putām uz lūpām... Uzliec tik paneļus, cik pašpatēriņam nepieciešams un nebūs jāsačakarē šī enerģijas piegādes nozare.

Atbildēt

Naftas lietotājs

17.11.2022. 20:25

Jaunās Baibas Rubesas naftas uzņēmuma “mantinieces” Guntas Jēkbsones slaids spļāviens virsū visādiem tur kariņiem un levitiem kā zaļajiem drisējiem par klimata ministrijām.

https://pietiek.com/raksti/augstsprieguma_tikls_kluse_par_jaunas_prieksnieces_frizieri_uz_elektribas_pateretaju_rekina_un_citiem_izskerdigiem_teriniem/

Atbildēt

jaajaa

17.11.2022. 19:16

...pieļauju, ka tas nebūs uz ilgu laiku...Eiropa piespiedīs atbalstīt saules enerģijas ražotājus...

Atbildēt

Edgars

17.11.2022. 18:16

Pozitivi, jo vairak latviesu bankrotu, jo labak, sen ES finansejumu vajag nogriezt.

Atbildēt

Pēters

17.11.2022. 17:54

Lazda nepriecīgs, ka jaudas sagrābies un par to jāsāk maksāt. Kliedz, jo laikam grib, lai es un citi lietotāji no savas kabatas samaksāju viņa daļu. Phe!

Atbildēt

Pagaidām

17.11.2022. 17:39

Latvija neizdevusies teritotija

Atbildēt

Gribulis

17.11.2022. 17:34

Negribu elektrību no krievu vai amīšu gāzes. Gribu elektrību no Olaines kūdras.

Atbildēt

HT

17.11.2022. 17:09

Nedrīkst nošaut apžēlot.

Atbildēt

viss notiek, jo šis mēsls

17.11.2022. 16:45

labi piezīdies pie Levit kunga klana!

Atbildēt

Dots devējam

17.11.2022. 16:33

atgriežas desmitkārtīgi. Nu iedeva valsts "subsīdijas" , cik tur 4000? Nu tad jāatdod ir 40 000...

Atbildēt

millers

17.11.2022. 16:15

par kādiem nopelniem šim mēslam tāda nauda ? viņš ko vērtīgu paveicis, vai vienkārši īstajā vietā un laikā ?šķērma dūša paliek, skatoties uz šiem mūļiem

Atbildēt

A/S Sadales tīkls

17.11.2022. 16:10

sveic visus saules paneļu uzstādītājus Valsts svētkos!
Urā, biedri!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...