Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izstāstīšu mūsu bēdīgo stāstu par pieredzi ar Sadales tīklu (ST), lai citi neiekrīt un mācās no mūsu kļūdām, ne savām. Viss ir tik absurdi vienkārši, ka pat smiekli nāk. Vai asaras birst. Nu tad visu pēc kàrtas.

2022.gadā pēc krievijas iebrukuma Ukrainā saprotam, ka principā nevēlamies sponsorēt okupantu iegribas, pieņemam lēmumu valstiskas domāšanas vārdā domāt zaļi un uzstādām siltumsūkni + saules paneļus. Uz 2022.gada otru pusi viss projekts ir noslēdzies, VARAM atbalsts saņemts. Piebildīšu, ka visu veic vīrs, māja ir uz viņa vārda, arī VARAM atbalstu formē un saņem viņš. Esam priecīgi. Tiešām. Par elektrību neesam maksājuši kopš aprīļa, paneļi ražo labi.

Bet ir viens bet. Mums ģimenē ir pieņemts, ka rēķinus u.c. izdevumus maksāju es, vīrs dod naudu. Elektrības rēķins ir uz manu vārdu. Taču aizvien biežāk, īpaši uz ziemas tuvušanos, vīrs liek man iet manā ST profilā un uzmest aci saražotiem/notērētiem kw datiem. Jo rēķins taču uz mana vārda. Reģistrēšanās ar smart id, utt. Līdz vienu dienu, konkrēti 17 dienas atpakaļ nospriežam, ka tas ir apnicīgi, un pieņemam lēmumu elektrības rēķinu pārslēgt uz vīra vārda, lai tad pats skatās patēriņus. Gudrākie jau droši vien saprot ar ko šis viss beigsies, bet mēs acīmredzot neesam tādi...

Pārslēgšana notiek 5 min. laikā, telefoniski, paliekam turpat pie Enefit, viss ērti, parocīgi. Vēl mazāku tarifu dabūjam, ideāli, nu kas var būt labāks par šo!

Par šo visu aizmirstam līdz pienāk 1.septembris, kas ir tieši 15 dienas kopš līguma noslēgšanas. 1.septembris - mūsu saražoto kw piefiksēšanas laiks. Un secinām - kas tad tas: manā profilā vairs nerādās mūsu saražoto kw tūkstoši, savukārt vīra profilā - vēl nekas nerādās! Sajūtam deguma smaku pakulās, un tiek zvanīts ST. Bet, ak vai, - ir taču piektdienas vakars, pulkstens pēc 18:00, un telefonu neviens neceļ. Jo atceros - tieši 15 dienas atpakaļ no ST atnāca automātiskais epasts: jūsu adresē fiksējam jaunu pieslēgumu, ja jums ir pretenzijas par to, lūdzu sazināties 15 dienu laikā. Un piektdiena ir kā reiz 15 diena, taču sazināties pa ST uzziņu tel. nevaram!

Nekas, sagaidam pirmdienas rītu, pirmā lieta, ko ST saņem šorīt rīta agrumā, ir mūsu zvans. Izstāstām situāciju. Atbilde ir pārsteidzoša: nu kā jūs nezinājāt, līguma maiņas gadījumā anulējās visi jūsu uzkrātie kw. Argumenti, ka esam viena mājsaimniecība, vīrs ir īpašnieks gan mājai, gan paneļiem, mums pat nav vairs rādītāju, ko iesniegt VARAM atbalsta programmmai, ko prasa līgums reizi gadā, ne ST, ne Enefit mūs par šo visu nav informējis, konkrēti 15. dienā centāmies ar jums sazināties, taču nespējām no mums neatkarīgu apstākļu dēļ. Šis viss ST ir dziļi vienaldzīgs. Absolūta neiedziļināšanās, pat izsmiekls - nu kā jūs varējāt nezināt, tie ir taču MK noteikumi, nezināšana jūs neatbrīvo no atbildības..

Tad turpinam stāstīt par 15 dienām.. notiek klausules otrā galā paklusa dienu skaitīšana un ļauns prieks - nu redzat, ir taču 17. diena jau, jūs esat nokavējuši tieši 2 dienas, nu ko jūs gribat... Atkal diskusija par manis veikto zvanu 1.septembrī un pat telefonā piefiksēto zvana laiku, ilgumu,utt. Viss lieki. Jautāju - ja es būtu zvana vietā uzrakstījusi epastu šajā 1. septembrī, kuru jūs droši vien atvērtu stipri vēlāk pēc šī zvana, kas tad būtu? Atbilde, jā tas skaitītos kā atsaukums, tā būtu 15 diena, likums ievērots, bet jūs taču epastu neatsūtījāt!

Turpinu: ok, pārslēgšu tad līgumu atpakaļ uz sava vārda, nu nekas - samaksāšu Enefit līgumsodu, tad taču jūs mums atdosiet saražotos kw, jo īpašnieks esmu atkal es. Atbilde: nē, neatdosim... Kā neatdosiet?? Ko mums jūs ieteiktu darīt? Atbilde atkal nelika vilties: kā ko, tiesājaties! Domāju, ka arī ST saprot to, ka PIRMĀS instances nolēmums būs pēc gadiem trijiem.

Saku, ka obligāti rakstīšu iesniegumu, tas taču nav pareizi, uz ko saņemu atbildi, nu, protams, taču - rakstiet droši, bet jūs taču zināt, ka likums ir jāievēro, nezināšana, utt un utt.

PRIEKŠKARS...

Protams, lieki pieminēt, ja šajā vienkāršajā klientu ērtību atvieglojošā procesā ST vai Enefit ar pušplēstu vārdu būtu ieminējies par zaudēto elektrību, mēs turpmākos 100 dzīves gadus nebūtu neko pārslēguši..

Tā mierīgi visu pārdomājot, noliekot emocijas malā, droši vien visvairāk par visu uzvārīja asinis nevis zaudētais uzkrājums, bet tieši ST attieksme un absolūta vienaldzība, ignorance, arogance, pat izsmiekls. Protams, mēs izdzīvosim, sakrāsim jaunus kw nākošgad, un viss būs labi, norakstīs šos zaudējumus, pārcelsim paneļu atmaksāšanās periodu par gadu uz priekšu un paši iesim uz priekšu. Bet rūgtums paliek. Tieši par attieksmi un vienaldzību.

Ja ir iespēja - padalieties ar šo stāstu, lai citi neiekrīt tik muļķīgi kā mēs to izdarījām. Un par spīti visam un neskatoties uz šo bezsakaru, abi ar vīru nolēmām - tieši to summu, ko pazaudējām ST, noziedosim Ukrainai, izdarot kaut ko labu. Viņiem iet daudz trakāk, un droši vien viņi visas savas problēmas iemainītu pret šīm - mūsu sīkajām... aprakstītajām. Jo patiesībā tās nav problēmas, bet valsts akciju sabiedrības nevēlēšanās iedziļināties jautājumā, kas radās no nekā. Un, iespējams, tieši no šādiem sīkumiem veidojas atbildes, kāpēc mēs esam kur esam uz Baltijas fona, kāpēc mums ir tāds tilts Salacgrīvā, utt. Vēlreiz - lai vairojas pozitīvās emocijas, ceram, kādam šis viss noderēs!

Pārpublicēts no Facebook

Attēlā - Sadales tīkla valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons

Novērtē šo rakstu:

207
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...