Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

auziņš

14.03.2024. 15:41

plağiātu karalis , ir arī nodevējs

Atbildēt

Pilsonis

10.03.2024. 11:49

Ko te tauta cepjas diskutējot ar krievu troļļiem? Tāpat man ir skaidrs, citējot vienu krievu ģenerāli, kurš par Putina uzrīkoto karu starp divām slāvu brāļu tautām sarkastiski izteicās “vsjo idjot po planu”, ka lai visas rusificētās ielas Baltijas valstīs pārsauktu kā Ukrainā to uzreiz izdarīja, Putinam vajag sarīkot lokālu kariņu ar upuriem arī Baltijā. Ukraina dēļ saviem kara un asins upuriem tagad ir kļuvusi par īstu nāciju tāpat kā poļi Polijā. Ja Putina visas mīļākās un paša meitas un naudas kasieri joprojām brīvi dzīvojas pa Rietumiem Šveicē un Anglijā, tad jābūt pilnīgam idiņam un nejēgam politikā vai bezdomu vatņikam, lai neizdarītu secinājumus, kā interesēs Putins patiesībā darbojas Ukrainas karā. Turklāt karā bojā aiziet krievu imperiālistu “labākās” asinis, tie kuri savas lielkrievu šovinistu pārliecības dēļ paši piesakās karot un simtiem iet bojā katru dienu Ukrainā meģinot nogalināt savus slāvu brāļus. Tas ģenerālis tika atvaļināts jau pirms Putina uzbrukuma Ukrainai, Rietumiem nesimptizē un šķiet uzskata, ka Putinam viņa saimnieki devuši arī uzdevumu izraisīt karu ar Nato, lai piespiestu Skandināvijas neitrālās pret Krieviju un līdz nesenam laikam pat ļoti draudzīgas valstis tādas kā Somija iestāties NATO, un lai Krievija zaudētu Karaļauču jeb Kēnigsbergas teritoriju, ko tā atņēma Vācijai 1945.gadā. Tai krievu ģenerāļa prognozei varu ticēt, jo par Ukrainu kā brīvības cīņās radītu nāciju un Zviedriju, Somiju kā NATO valstis šis abas viņa prognozes jau piepildījušās. Ja piepildīsies ģenerāļa trešā prognoze arī par Kēnigsbergas anklāva zaudēšanu dēļ Putina izprovocētās asinnspirts Baltijā, tad jau tagad varu prognozēt, ka Baltijas valstīs vēl palikušie lielkrievu šovinisti kara apstākļos bailēs par savu ādu aizbēgs atpakaļ uz savu Rašu vai ies bojā veltīgā un pārējiem krieviem bezcerīgā karā par dubultaģenta sludināto feiko naratīvu par Krievijas glābšanu ar citu tautu iznīcināšanu. Tāds naratīvs par kādas tautas pārākumu vienmēr slikti beidzas pašiem “pārcilvēku nācijas ideologiem”, kā Vācijas fašistiem, kas to ar ebrejiem gribēja izdarīt 1936-1945 gadā.

Atbildēt

sakop savu sētu

08.03.2024. 14:54

»

Хм

Решение о заводе робототехники было принято уже давно после 1945, когда уровень уже был везде одинаковый...


Neapgūstami mērogi - impērijas spožums un posts, mūžīgā iekarošanas politika, svešu resursu sagrābšana, varas un ietekmes audzēšana un nespēja tikt galā ar jau esošo teritoriju, līdz milzis uz māla kājām izjūk iekšējās pretrunās, stagnācijā un konfliktos. Cik daudz posta apkārtējiem kaimiņiem nes šāda anahroniska iekarotāju politika.

Atbildēt

Хм

07.03.2024. 14:59

»

imperiāla politika

Tiešām netipiska situācija, kad uz iekarojumiem vērsta lielāka imperiāla valsts okupē mazāku un kopumā ekonomiski attīstītāku valsti un savu militāro rūpniecību pārceļ uz okupēto teritoriju, jo tur ir spēcīgāka bāze


Решение о заводе робототехники было принято уже давно после 1945, когда уровень уже был везде одинаковый.
Версий о причинах тоже несколько, и они могут не исключать друг друга:
1. Позиционирование Прибалтики как западной витрины СССР, так как была развита портовая инфраструктура. Ригу иностранным туристам и партнерам было посетить проще и удобнее, чем Минск.
2. Более развитой экономикой и благополучием гасили недовольство проживанием в СССР
3. Завозили рабочую силу для разбавления негативно настроенных к СССР местных жителей
4. Республики меньше по размеру, поэтому и развивать легче, и быстрее и заметнее. Дорога из Риги в Даугавписл в масштабах Латвии заметнее, чем дорога из Тулы в Саратов в масштабах России

Atbildēt

imperiāla politika

07.03.2024. 12:49

»

Хм

Есть разные подсчеты и версии, кто в итоге получал больше, ЛатССР или союзный бюджет...


Tiešām netipiska situācija, kad uz iekarojumiem vērsta lielāka imperiāla valsts okupē mazāku un kopumā ekonomiski attīstītāku valsti un savu militāro rūpniecību pārceļ uz okupēto teritoriju, jo tur ir spēcīgāka bāze!?

Atbildēt

wow

07.03.2024. 12:26

»

super

Gribat teikt, ka impērijas koloniālā politika vērsta uz investīcijām kolonijā nevis uz tās resursu tērēšanu un izmantošanu


Kāds te gribēja vēturiskus faktus..., un tāds fakts bija. Un vēsture nav tik viennozīmīga, kā cietpaurība.

Atbildēt

Bijušais zemessargs

06.03.2024. 16:27

Auziņš iebraucis auzās vai apzināti atbalsta krievu
galveno fašistu. Tā strādā krievu maigā vara, padomājiet, kas ir šis auziņš.

Atbildēt

Хм

06.03.2024. 16:16

»

PSKP

Pazinu gan Sveržick-i, gan (u), abi bija kaismīgi komunisti 80.gados


Можно было бы подумать, что клевещете на патриотку. Но видя Элерте, Вайдере, Табуна, Тейкманиса и т.д. и т.п, высока вероятность, что так и было-что тогда ярая, что сейчас.

Atbildēt

PSKP

06.03.2024. 12:53

Pazinu gan Sveržick-i, gan (u), abi bija kaismīgi komunisti 80.gados.

Atbildēt

Хм

06.03.2024. 10:53

»

super

Gribat teikt, ka impērijas koloniālā politika vērsta uz investīcijām kolonijā nevis uz tās resursu tērēšanu un izmantošanu


Есть разные подсчеты и версии, кто в итоге получал больше, ЛатССР или союзный бюджет.
Но факт остается фактом-для классического понимания "колония-метрополия" как-то сильно много вкладывала в развитие колонии метрополия. Это не совсем обычная ситуация, когда колония в среднем живет лучше метрополии. При высасывании ресурсов в пользу метрополии это было бы невозможным.
Понимаю, у некоторых начнет подгорать "кремлин оккупацию оправдывает". Не оправдывает. Но нужно уметь смотреть на историю объективно. И тут речь не идет о таких категоряях как русификация. А о чисто экономических взаимоотношениях.
Классическая метрополия не стала бы в колонии развивать высокотехнологическое производство, достаточно вспомнить ВЕФ, Альфу, Радиотехнику или планируемый завод роботов в РИге.

Atbildēt

super

06.03.2024. 10:08

»

wow

Krievijas impērijas nopietnās investīcijas Baltijā pēc zviedru laikiem, - tas ir vēsturiskais fakts vai ģeopolitiskās sekas? Varbūt vienkārši - " lieciet beigtam Matisonam mieru


Gribat teikt, ka impērijas koloniālā politika vērsta uz investīcijām kolonijā nevis uz tās resursu tērēšanu un izmantošanu.

Atbildēt

Bet kas ir Auziņš

05.03.2024. 23:38

Auziņš ir valsts līdzekļu izlaupītājs un čekas aģents. Līdz ar to viņa teiktais ir tikai kremļa uzdevumu atstrādāšana.

Atbildēt

asaka

05.03.2024. 21:05

Vai Mārcis Auziņs nebija maisos?

Atbildēt

Fakts

05.03.2024. 20:08

»

Pitbullis

Pēc nacisma smirdošā autore varētu vākt kolekti no sev līdzīgi domājošiem, lai kompensētu privātpersonām un uzņēmējiem tos kopumā miljonos mērāmos zaudējumus, kurus rada šis bezjēdzīgais un naidu kurinošais pasākums


Pēc krievu lielšovinisma smirdošais Pitbulli! Nevienamk nek;adi zaudējumi neradīsies. Pilnīgi pareiza rīcība - krievu impēristu uzvārdu un citu krieviju atgādinošu nosaukumu noņemšana mūsu Latvijā!

Atbildēt

Precizējums

05.03.2024. 20:00

»

Padomājiet

Bet tās ielas, precīzāk mājas ir celtas krievu laikos. Kāda tur rusifikācija? Mēs pa 33 gadiem nevienu ielu Rīgā neesam uzcēluši, un tā drīzāk ir rusifikācija, jo mūsu galvas pilsēta ir krievu uzcelta, arhitektu krievu un latviešu arhitektu kuri ir izmācīti Pēterburgā


Kuros krievu laikos un kuras mājas ir celtas? Varbūt vajag ar prcīzākiem faktiem operēt? Mūsu galvalspilsēta ir viduslaikos vāciešu uzcelta, bet 20. g.s. pirmajā pusē Rīgas ēkas projektēja liels daudzums latviešu arhitektu, daži vācieši un ebereji, un NEVIENS krievs!!!!

Atbildēt

buk

05.03.2024. 17:19

Ja nu kāds ir idiots, tad autors. Saharovs - imperiālists... Ha, ha, ha!Pat dzimušiem idiotiem, pirms rakstīt, būtu jāzina, par ko raksta.

Atbildēt

Хм

05.03.2024. 16:27

»

nu nu

Jā, pētera s(t)učkas idejas joprojām daļā sarkanās profesūras ir svētas un neaizskaramas. Un ko gan no šamā Latvijas nodevēja un čekas stukača cerējāt sagaidīt? Laikam jau gaida putlera tankus ienākam, lai Maskavas ielā, stāvot ar ziediem rokās, tos jūsmīgi sveiktu un viens no pirmajiem skrietu tos ...


Кто знает, кто там первый побежит целовать. Может, те же Элерте и Вайдере
Вайдере скажет, что в Брюсселе изучала ЕС, чтобы потом на благо Москвы их употребить.
А Элерте скажет, что вступила в Единство, чтобы изнутри с членами партии подрывные беседы вести.

Atbildēt

nu nu

05.03.2024. 15:11

»

vice

Kāda tu esi Latvijas "sarkanā" profesūra


Jā, pētera s(t)učkas idejas joprojām daļā sarkanās profesūras ir svētas un neaizskaramas. Un ko gan no šamā Latvijas nodevēja un čekas stukača cerējāt sagaidīt? Laikam jau gaida putlera tankus ienākam, lai Maskavas ielā, stāvot ar ziediem rokās, tos jūsmīgi sveiktu un viens no pirmajiem skrietu tos bučot.

Atbildēt

wow

05.03.2024. 13:44

»

nepārspīlēsim

Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien


Krievijas impērijas nopietnās investīcijas Baltijā pēc zviedru laikiem, - tas ir vēsturiskais fakts vai ģeopolitiskās sekas? Varbūt vienkārši - " lieciet beigtam Matisonam mieru!"

Atbildēt

vice

05.03.2024. 13:17

Kāda tu esi Latvijas "sarkanā" profesūra?

LupatiņMārciska!

Atbildēt

Хм

05.03.2024. 11:45

»

nepārspīlēsim

Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien


Как вы мудро переиначили фразу "историю пишут победители". Уже и не прикопаешься.

Atbildēt

va vellos

05.03.2024. 11:23

»

nepārspīlēsim

Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien


Tu tas dalītājs būsi, vai? Kā pa ielu staigāt arī dalīsi, vai, aizmirsu, tas jau izdarīts - Stakentaunā pa velosipēdistu trotuāriem jau staigāt aizliegts.
Spīle, tev ir gadījies, ka vitrīnas skapis mājās gāžas ar visu saturu? Nu lūk, tikai tagad tas saucas ''ģeopolitikas sekas''. Blīkšķis būs...

Atbildēt

vice

05.03.2024. 10:42

"Sarkanā" profesūra, ne tikai Stradiņos, bet arī LU!!

Jaunmarksistu ražošanas "cehi".

Klasisks padomju mēslojuma personāžs.

Pēc būtības un satura.

Okupantu "fīrera" Latvijas priekšvēlēšanu kampaņas atbalstītājs - Mārcis Auziņš.

Rektoriņš.

Zinātnieciņš.

Bet patiesībā - lupatiņš.

Ne ķiļķēns, ne klimpa.

Pusfabrikāts.

Atbildēt

nepārspīlēsim

05.03.2024. 10:22

»

wow

Vajadzētu pārdēvēt arī Stokholmas ielu, - tie zviedru imperiālisti tak' ilgi paverdzināja Rīgu un Vidzemi. Un tad kārta nāktu arī Alberta un Merķeļa ielām... Un vēl, un vēl


Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien.

Atbildēt

Хм

05.03.2024. 10:02

»

apbižota liver- jeb aknu desa

Vai šis toļiks nespēs nolikt ne tikai titulvalodas bet arī savas dzimtās valodas eksāmenu? Pēc tā diemžēl izskatās. Tātad - ko darīt? Mēģināt integrēt vai uzreiz uz plašajām ārēm


Есть стойкое ощущение, что там за Толиком и Лерой несколько человек пишут. При этом не всегда согласовывают написанное. Поэтому то "мы освободители", то "они освободители".
Ну или какой провокатор латыш старается, так как некоторые ошибки даже малограмотный русский не сделает.

Atbildēt

Realais grauds

04.03.2024. 19:34

Ja nebutu PSRS, tad arii nebutu LR. Lidz ar to PSRS ir Latvijas maate. Vai maate var but okupants?

Atbildēt

apbižota liver- jeb aknu desa

04.03.2024. 19:33

»

Anatolijs Bogdanovs

Ili Vii durak, ili pretvorajetes? Vas zdes neljubit ne izza vašei kritiki a kak raz naoborot-izza proslavlenija osvoboditelei i Krmeļa


Vai šis toļiks nespēs nolikt ne tikai titulvalodas bet arī savas dzimtās valodas eksāmenu? Pēc tā diemžēl izskatās. Tātad - ko darīt? Mēģināt integrēt vai uzreiz uz plašajām ārēm?

Atbildēt

wow

04.03.2024. 18:12

Vajadzētu pārdēvēt arī Stokholmas ielu, - tie zviedru imperiālisti tak' ilgi paverdzināja Rīgu un Vidzemi. Un tad kārta nāktu arī Alberta un Merķeļa ielām... Un vēl, un vēl....

Atbildēt

a ko ta nu?

04.03.2024. 17:58

Publiskās atmiņas centrs cieš fiasko mēģinājumos argumentēt pret komunistiskā totalitārā režīma un rusifikācijas sekām ārtelpā. Centra pētnieki pirmos priekšlikumus iesniedza pirms četriem gadiem
+++++++++++++++++++++++++++++
Tas nav nekāds zinātniski pētniecisks centrs.Tam nav nekāda sakara ar zinātni. Tā priekšgalā ir izsitušies personāži ar garīgās veselības traucējuiem.

Atbildēt

Хм

04.03.2024. 14:40

»

Anatolijs Bogdanovs

Ili Vii durak, ili pretvorajetes? Vas zdes neljubit ne izza vašei kritiki a kak raz naoborot-izza proslavlenija osvoboditelei i Krmeļa


Я уже какой раз прошу предоставить мои цитаты, где я "прославляю освободителей и Кремль". В отчет начинается какое-то невнятное бормотание. Так в чем проблема предоставить, раз ты так плотно следишь за моими комментариями?

Atbildēt

vice

04.03.2024. 14:35

»

Vērotājs

Parīzē ir Sevastopoles bulvāris, Staņingradas iela un Staļingradas kaujas laukums


Parīze neatrodas valstī, kurai ir kopēja robeža ar okupantu "fīrera" valsti.

Tur nav Hitlera, Putina, Gebelsa, Gēringa ielas un laukumi.

Atbildēt

konteksts

04.03.2024. 12:24

»

Vērotājs

Parīzē ir Sevastopoles bulvāris, Staņingradas iela un Staļingradas kaujas laukums


"Parīzē ir Sevastopoles bulvāris..." Parīze nav piedzīvojusi visaptverošu, totālu rusifikācijas politiku un drukas aizliegumu.

Atbildēt

Vērotājs

04.03.2024. 12:05

Parīzē ir Sevastopoles bulvāris, Staņingradas iela un Staļingradas kaujas laukums

Atbildēt

va vellos

04.03.2024. 11:27

»

Хм

Какой интересный центр. И финансирование наверно, отличное. Кто ж посмеет отказать центру с таким названием. А финансирование отрабатывать нужно. Поэтому и статьи. А еще можно и семинары организовать и конференции...


Притворяться незнайкой в вашем случае моветон. Знаете же, это бывшая комиссия мешков ЧК, оставшаяся не у дел и несколько лет пробивавшая сей прожект. Принадлежит Виенотибе с потрохами. Гражданин Швеции Кангер в зиц вождях, а деньги считает референт енотов Яриновска. Денег, однако, хватает лишь начальству - этак 4000 в месяц. Молодняк центра посему голодает как те собаки из Игры Престолов. Вот и здесь одна янки-болонка по сей причине зубы скалит.

Atbildēt

vice

04.03.2024. 09:46

»

nu gan vista dod koksu...

Varbūt pārdēvēt ielas ik pa 4 gadiem? Pēc katrām vēlēšanām? Stulbumam nav robežu.Pēc gada šeit bez variantiem būs krievi. Atkal pārdēvēsim atpakaļ


Ir jau tagad!

Būs arī pēc gada!

Bet MAZĀK! Tradicionāli MAZĀK!

"Dabīgās" integrācijas programma sekmīgi turpinās!

Atbildēt

Хм

04.03.2024. 09:29

Какой интересный центр. И финансирование наверно, отличное. Кто ж посмеет отказать центру с таким названием. А финансирование отрабатывать нужно. Поэтому и статьи. А еще можно и семинары организовать и конференции.
Ну и, конечно, экспрезидента позвать. Вот он там свое многословие побалует

Atbildēt

wow

04.03.2024. 08:14

»

vice

Rektoriņš


un pats kas esi?

Atbildēt

Quo vadis?

03.03.2024. 22:59

»

nu gan vista dod koksu...

Varbūt pārdēvēt ielas ik pa 4 gadiem? Pēc katrām vēlēšanām? Stulbumam nav robežu.Pēc gada šeit bez variantiem būs krievi. Atkal pārdēvēsim atpakaļ


Un ko piedāvā darīt, ja nebūs?

Kāpēc lai pēc gada te būtu krievi? kādi krievi? KF krievi?

Kas par mazohismu. ;(((
Marķīzs de Sads priecīgs kapā uz otru pusi apgriezās.

Atbildēt

nu gan vista dod koksu...

03.03.2024. 22:24

Varbūt pārdēvēt ielas ik pa 4 gadiem? Pēc katrām vēlēšanām? Stulbumam nav robežu.Pēc gada šeit bez variantiem būs krievi. Atkal pārdēvēsim atpakaļ?

Atbildēt

kautri no malas

03.03.2024. 21:46

Slima bāba. Neārstējami slima bāba.

Atbildēt

Mentors

03.03.2024. 19:10

Katra valsts pārraksta un sev raksta savu vēsturi. Tas ir vienmēr un visos laikos.

Atbildēt

arvienvārdsakot

03.03.2024. 18:18

»

Prosto

mikropisans


priekskatevskauž

Atbildēt

vice

03.03.2024. 18:06

"Sarkanā" profesūra, ne tikai Stradiņos, bet arī LU!!

Jaunmarksistu ražošanas "cehi"

Okupantu "fīrera" Latvijas priekšvēlēšanu kampaņas atbalstītājs - Mārcis Auziņš.

Rektoriņš.

Zinātnieciņš.

Bet patiesībā - lupatiņš.

Klasisks padomju mēslojuma personāžs.

Pēc būtības un satura.

Atbildēt

un viņš ir visā pasaulē pazīstams un iecienīts par savām superspējām

03.03.2024. 16:46

»

Ieteikums

Vajadzētu ielas pārsaukt pederastiem patīkamos vārdiņos. Piemēram, mīksto dupsīšu iela, gludo pakaļiņu un tamlīdzīgi. Mums taču prezidents pederasts


u bieži dodas izsaukumos viesturnejās uz attiecīgām izpriecām!

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...