Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

auziņš

14.03.2024. 15:41

plağiātu karalis , ir arī nodevējs

Atbildēt

Pilsonis

10.03.2024. 11:49

Ko te tauta cepjas diskutējot ar krievu troļļiem? Tāpat man ir skaidrs, citējot vienu krievu ģenerāli, kurš par Putina uzrīkoto karu starp divām slāvu brāļu tautām sarkastiski izteicās “vsjo idjot po planu”, ka lai visas rusificētās ielas Baltijas valstīs pārsauktu kā Ukrainā to uzreiz izdarīja, Putinam vajag sarīkot lokālu kariņu ar upuriem arī Baltijā. Ukraina dēļ saviem kara un asins upuriem tagad ir kļuvusi par īstu nāciju tāpat kā poļi Polijā. Ja Putina visas mīļākās un paša meitas un naudas kasieri joprojām brīvi dzīvojas pa Rietumiem Šveicē un Anglijā, tad jābūt pilnīgam idiņam un nejēgam politikā vai bezdomu vatņikam, lai neizdarītu secinājumus, kā interesēs Putins patiesībā darbojas Ukrainas karā. Turklāt karā bojā aiziet krievu imperiālistu “labākās” asinis, tie kuri savas lielkrievu šovinistu pārliecības dēļ paši piesakās karot un simtiem iet bojā katru dienu Ukrainā meģinot nogalināt savus slāvu brāļus. Tas ģenerālis tika atvaļināts jau pirms Putina uzbrukuma Ukrainai, Rietumiem nesimptizē un šķiet uzskata, ka Putinam viņa saimnieki devuši arī uzdevumu izraisīt karu ar Nato, lai piespiestu Skandināvijas neitrālās pret Krieviju un līdz nesenam laikam pat ļoti draudzīgas valstis tādas kā Somija iestāties NATO, un lai Krievija zaudētu Karaļauču jeb Kēnigsbergas teritoriju, ko tā atņēma Vācijai 1945.gadā. Tai krievu ģenerāļa prognozei varu ticēt, jo par Ukrainu kā brīvības cīņās radītu nāciju un Zviedriju, Somiju kā NATO valstis šis abas viņa prognozes jau piepildījušās. Ja piepildīsies ģenerāļa trešā prognoze arī par Kēnigsbergas anklāva zaudēšanu dēļ Putina izprovocētās asinnspirts Baltijā, tad jau tagad varu prognozēt, ka Baltijas valstīs vēl palikušie lielkrievu šovinisti kara apstākļos bailēs par savu ādu aizbēgs atpakaļ uz savu Rašu vai ies bojā veltīgā un pārējiem krieviem bezcerīgā karā par dubultaģenta sludināto feiko naratīvu par Krievijas glābšanu ar citu tautu iznīcināšanu. Tāds naratīvs par kādas tautas pārākumu vienmēr slikti beidzas pašiem “pārcilvēku nācijas ideologiem”, kā Vācijas fašistiem, kas to ar ebrejiem gribēja izdarīt 1936-1945 gadā.

Atbildēt

sakop savu sētu

08.03.2024. 14:54

»

Хм

Решение о заводе робототехники было принято уже давно после 1945, когда уровень уже был везде одинаковый...


Neapgūstami mērogi - impērijas spožums un posts, mūžīgā iekarošanas politika, svešu resursu sagrābšana, varas un ietekmes audzēšana un nespēja tikt galā ar jau esošo teritoriju, līdz milzis uz māla kājām izjūk iekšējās pretrunās, stagnācijā un konfliktos. Cik daudz posta apkārtējiem kaimiņiem nes šāda anahroniska iekarotāju politika.

Atbildēt

Хм

07.03.2024. 14:59

»

imperiāla politika

Tiešām netipiska situācija, kad uz iekarojumiem vērsta lielāka imperiāla valsts okupē mazāku un kopumā ekonomiski attīstītāku valsti un savu militāro rūpniecību pārceļ uz okupēto teritoriju, jo tur ir spēcīgāka bāze


Решение о заводе робототехники было принято уже давно после 1945, когда уровень уже был везде одинаковый.
Версий о причинах тоже несколько, и они могут не исключать друг друга:
1. Позиционирование Прибалтики как западной витрины СССР, так как была развита портовая инфраструктура. Ригу иностранным туристам и партнерам было посетить проще и удобнее, чем Минск.
2. Более развитой экономикой и благополучием гасили недовольство проживанием в СССР
3. Завозили рабочую силу для разбавления негативно настроенных к СССР местных жителей
4. Республики меньше по размеру, поэтому и развивать легче, и быстрее и заметнее. Дорога из Риги в Даугавписл в масштабах Латвии заметнее, чем дорога из Тулы в Саратов в масштабах России

Atbildēt

imperiāla politika

07.03.2024. 12:49

»

Хм

Есть разные подсчеты и версии, кто в итоге получал больше, ЛатССР или союзный бюджет...


Tiešām netipiska situācija, kad uz iekarojumiem vērsta lielāka imperiāla valsts okupē mazāku un kopumā ekonomiski attīstītāku valsti un savu militāro rūpniecību pārceļ uz okupēto teritoriju, jo tur ir spēcīgāka bāze!?

Atbildēt

wow

07.03.2024. 12:26

»

super

Gribat teikt, ka impērijas koloniālā politika vērsta uz investīcijām kolonijā nevis uz tās resursu tērēšanu un izmantošanu


Kāds te gribēja vēturiskus faktus..., un tāds fakts bija. Un vēsture nav tik viennozīmīga, kā cietpaurība.

Atbildēt

Bijušais zemessargs

06.03.2024. 16:27

Auziņš iebraucis auzās vai apzināti atbalsta krievu
galveno fašistu. Tā strādā krievu maigā vara, padomājiet, kas ir šis auziņš.

Atbildēt

Хм

06.03.2024. 16:16

»

PSKP

Pazinu gan Sveržick-i, gan (u), abi bija kaismīgi komunisti 80.gados


Можно было бы подумать, что клевещете на патриотку. Но видя Элерте, Вайдере, Табуна, Тейкманиса и т.д. и т.п, высока вероятность, что так и было-что тогда ярая, что сейчас.

Atbildēt

PSKP

06.03.2024. 12:53

Pazinu gan Sveržick-i, gan (u), abi bija kaismīgi komunisti 80.gados.

Atbildēt

Хм

06.03.2024. 10:53

»

super

Gribat teikt, ka impērijas koloniālā politika vērsta uz investīcijām kolonijā nevis uz tās resursu tērēšanu un izmantošanu


Есть разные подсчеты и версии, кто в итоге получал больше, ЛатССР или союзный бюджет.
Но факт остается фактом-для классического понимания "колония-метрополия" как-то сильно много вкладывала в развитие колонии метрополия. Это не совсем обычная ситуация, когда колония в среднем живет лучше метрополии. При высасывании ресурсов в пользу метрополии это было бы невозможным.
Понимаю, у некоторых начнет подгорать "кремлин оккупацию оправдывает". Не оправдывает. Но нужно уметь смотреть на историю объективно. И тут речь не идет о таких категоряях как русификация. А о чисто экономических взаимоотношениях.
Классическая метрополия не стала бы в колонии развивать высокотехнологическое производство, достаточно вспомнить ВЕФ, Альфу, Радиотехнику или планируемый завод роботов в РИге.

Atbildēt

super

06.03.2024. 10:08

»

wow

Krievijas impērijas nopietnās investīcijas Baltijā pēc zviedru laikiem, - tas ir vēsturiskais fakts vai ģeopolitiskās sekas? Varbūt vienkārši - " lieciet beigtam Matisonam mieru


Gribat teikt, ka impērijas koloniālā politika vērsta uz investīcijām kolonijā nevis uz tās resursu tērēšanu un izmantošanu.

Atbildēt

Bet kas ir Auziņš

05.03.2024. 23:38

Auziņš ir valsts līdzekļu izlaupītājs un čekas aģents. Līdz ar to viņa teiktais ir tikai kremļa uzdevumu atstrādāšana.

Atbildēt

asaka

05.03.2024. 21:05

Vai Mārcis Auziņs nebija maisos?

Atbildēt

Fakts

05.03.2024. 20:08

»

Pitbullis

Pēc nacisma smirdošā autore varētu vākt kolekti no sev līdzīgi domājošiem, lai kompensētu privātpersonām un uzņēmējiem tos kopumā miljonos mērāmos zaudējumus, kurus rada šis bezjēdzīgais un naidu kurinošais pasākums


Pēc krievu lielšovinisma smirdošais Pitbulli! Nevienamk nek;adi zaudējumi neradīsies. Pilnīgi pareiza rīcība - krievu impēristu uzvārdu un citu krieviju atgādinošu nosaukumu noņemšana mūsu Latvijā!

Atbildēt

Precizējums

05.03.2024. 20:00

»

Padomājiet

Bet tās ielas, precīzāk mājas ir celtas krievu laikos. Kāda tur rusifikācija? Mēs pa 33 gadiem nevienu ielu Rīgā neesam uzcēluši, un tā drīzāk ir rusifikācija, jo mūsu galvas pilsēta ir krievu uzcelta, arhitektu krievu un latviešu arhitektu kuri ir izmācīti Pēterburgā


Kuros krievu laikos un kuras mājas ir celtas? Varbūt vajag ar prcīzākiem faktiem operēt? Mūsu galvalspilsēta ir viduslaikos vāciešu uzcelta, bet 20. g.s. pirmajā pusē Rīgas ēkas projektēja liels daudzums latviešu arhitektu, daži vācieši un ebereji, un NEVIENS krievs!!!!

Atbildēt

buk

05.03.2024. 17:19

Ja nu kāds ir idiots, tad autors. Saharovs - imperiālists... Ha, ha, ha!Pat dzimušiem idiotiem, pirms rakstīt, būtu jāzina, par ko raksta.

Atbildēt

Хм

05.03.2024. 16:27

»

nu nu

Jā, pētera s(t)učkas idejas joprojām daļā sarkanās profesūras ir svētas un neaizskaramas. Un ko gan no šamā Latvijas nodevēja un čekas stukača cerējāt sagaidīt? Laikam jau gaida putlera tankus ienākam, lai Maskavas ielā, stāvot ar ziediem rokās, tos jūsmīgi sveiktu un viens no pirmajiem skrietu tos ...


Кто знает, кто там первый побежит целовать. Может, те же Элерте и Вайдере
Вайдере скажет, что в Брюсселе изучала ЕС, чтобы потом на благо Москвы их употребить.
А Элерте скажет, что вступила в Единство, чтобы изнутри с членами партии подрывные беседы вести.

Atbildēt

nu nu

05.03.2024. 15:11

»

vice

Kāda tu esi Latvijas "sarkanā" profesūra


Jā, pētera s(t)učkas idejas joprojām daļā sarkanās profesūras ir svētas un neaizskaramas. Un ko gan no šamā Latvijas nodevēja un čekas stukača cerējāt sagaidīt? Laikam jau gaida putlera tankus ienākam, lai Maskavas ielā, stāvot ar ziediem rokās, tos jūsmīgi sveiktu un viens no pirmajiem skrietu tos bučot.

Atbildēt

wow

05.03.2024. 13:44

»

nepārspīlēsim

Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien


Krievijas impērijas nopietnās investīcijas Baltijā pēc zviedru laikiem, - tas ir vēsturiskais fakts vai ģeopolitiskās sekas? Varbūt vienkārši - " lieciet beigtam Matisonam mieru!"

Atbildēt

vice

05.03.2024. 13:17

Kāda tu esi Latvijas "sarkanā" profesūra?

LupatiņMārciska!

Atbildēt

Хм

05.03.2024. 11:45

»

nepārspīlēsim

Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien


Как вы мудро переиначили фразу "историю пишут победители". Уже и не прикопаешься.

Atbildēt

va vellos

05.03.2024. 11:23

»

nepārspīlēsim

Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien


Tu tas dalītājs būsi, vai? Kā pa ielu staigāt arī dalīsi, vai, aizmirsu, tas jau izdarīts - Stakentaunā pa velosipēdistu trotuāriem jau staigāt aizliegts.
Spīle, tev ir gadījies, ka vitrīnas skapis mājās gāžas ar visu saturu? Nu lūk, tikai tagad tas saucas ''ģeopolitikas sekas''. Blīkšķis būs...

Atbildēt

vice

05.03.2024. 10:42

"Sarkanā" profesūra, ne tikai Stradiņos, bet arī LU!!

Jaunmarksistu ražošanas "cehi".

Klasisks padomju mēslojuma personāžs.

Pēc būtības un satura.

Okupantu "fīrera" Latvijas priekšvēlēšanu kampaņas atbalstītājs - Mārcis Auziņš.

Rektoriņš.

Zinātnieciņš.

Bet patiesībā - lupatiņš.

Ne ķiļķēns, ne klimpa.

Pusfabrikāts.

Atbildēt

nepārspīlēsim

05.03.2024. 10:22

»

wow

Vajadzētu pārdēvēt arī Stokholmas ielu, - tie zviedru imperiālisti tak' ilgi paverdzināja Rīgu un Vidzemi. Un tad kārta nāktu arī Alberta un Merķeļa ielām... Un vēl, un vēl


Ir jāspēj nodalīt vēsturi, vēstures liecības no ģeopolitikas neatrisinātām sekām un reālās darbības šodien.

Atbildēt

Хм

05.03.2024. 10:02

»

apbižota liver- jeb aknu desa

Vai šis toļiks nespēs nolikt ne tikai titulvalodas bet arī savas dzimtās valodas eksāmenu? Pēc tā diemžēl izskatās. Tātad - ko darīt? Mēģināt integrēt vai uzreiz uz plašajām ārēm


Есть стойкое ощущение, что там за Толиком и Лерой несколько человек пишут. При этом не всегда согласовывают написанное. Поэтому то "мы освободители", то "они освободители".
Ну или какой провокатор латыш старается, так как некоторые ошибки даже малограмотный русский не сделает.

Atbildēt

Realais grauds

04.03.2024. 19:34

Ja nebutu PSRS, tad arii nebutu LR. Lidz ar to PSRS ir Latvijas maate. Vai maate var but okupants?

Atbildēt

apbižota liver- jeb aknu desa

04.03.2024. 19:33

»

Anatolijs Bogdanovs

Ili Vii durak, ili pretvorajetes? Vas zdes neljubit ne izza vašei kritiki a kak raz naoborot-izza proslavlenija osvoboditelei i Krmeļa


Vai šis toļiks nespēs nolikt ne tikai titulvalodas bet arī savas dzimtās valodas eksāmenu? Pēc tā diemžēl izskatās. Tātad - ko darīt? Mēģināt integrēt vai uzreiz uz plašajām ārēm?

Atbildēt

wow

04.03.2024. 18:12

Vajadzētu pārdēvēt arī Stokholmas ielu, - tie zviedru imperiālisti tak' ilgi paverdzināja Rīgu un Vidzemi. Un tad kārta nāktu arī Alberta un Merķeļa ielām... Un vēl, un vēl....

Atbildēt

a ko ta nu?

04.03.2024. 17:58

Publiskās atmiņas centrs cieš fiasko mēģinājumos argumentēt pret komunistiskā totalitārā režīma un rusifikācijas sekām ārtelpā. Centra pētnieki pirmos priekšlikumus iesniedza pirms četriem gadiem
+++++++++++++++++++++++++++++
Tas nav nekāds zinātniski pētniecisks centrs.Tam nav nekāda sakara ar zinātni. Tā priekšgalā ir izsitušies personāži ar garīgās veselības traucējuiem.

Atbildēt

Хм

04.03.2024. 14:40

»

Anatolijs Bogdanovs

Ili Vii durak, ili pretvorajetes? Vas zdes neljubit ne izza vašei kritiki a kak raz naoborot-izza proslavlenija osvoboditelei i Krmeļa


Я уже какой раз прошу предоставить мои цитаты, где я "прославляю освободителей и Кремль". В отчет начинается какое-то невнятное бормотание. Так в чем проблема предоставить, раз ты так плотно следишь за моими комментариями?

Atbildēt

vice

04.03.2024. 14:35

»

Vērotājs

Parīzē ir Sevastopoles bulvāris, Staņingradas iela un Staļingradas kaujas laukums


Parīze neatrodas valstī, kurai ir kopēja robeža ar okupantu "fīrera" valsti.

Tur nav Hitlera, Putina, Gebelsa, Gēringa ielas un laukumi.

Atbildēt

konteksts

04.03.2024. 12:24

»

Vērotājs

Parīzē ir Sevastopoles bulvāris, Staņingradas iela un Staļingradas kaujas laukums


"Parīzē ir Sevastopoles bulvāris..." Parīze nav piedzīvojusi visaptverošu, totālu rusifikācijas politiku un drukas aizliegumu.

Atbildēt

Vērotājs

04.03.2024. 12:05

Parīzē ir Sevastopoles bulvāris, Staņingradas iela un Staļingradas kaujas laukums

Atbildēt

va vellos

04.03.2024. 11:27

»

Хм

Какой интересный центр. И финансирование наверно, отличное. Кто ж посмеет отказать центру с таким названием. А финансирование отрабатывать нужно. Поэтому и статьи. А еще можно и семинары организовать и конференции...


Притворяться незнайкой в вашем случае моветон. Знаете же, это бывшая комиссия мешков ЧК, оставшаяся не у дел и несколько лет пробивавшая сей прожект. Принадлежит Виенотибе с потрохами. Гражданин Швеции Кангер в зиц вождях, а деньги считает референт енотов Яриновска. Денег, однако, хватает лишь начальству - этак 4000 в месяц. Молодняк центра посему голодает как те собаки из Игры Престолов. Вот и здесь одна янки-болонка по сей причине зубы скалит.

Atbildēt

vice

04.03.2024. 09:46

»

nu gan vista dod koksu...

Varbūt pārdēvēt ielas ik pa 4 gadiem? Pēc katrām vēlēšanām? Stulbumam nav robežu.Pēc gada šeit bez variantiem būs krievi. Atkal pārdēvēsim atpakaļ


Ir jau tagad!

Būs arī pēc gada!

Bet MAZĀK! Tradicionāli MAZĀK!

"Dabīgās" integrācijas programma sekmīgi turpinās!

Atbildēt

Хм

04.03.2024. 09:29

Какой интересный центр. И финансирование наверно, отличное. Кто ж посмеет отказать центру с таким названием. А финансирование отрабатывать нужно. Поэтому и статьи. А еще можно и семинары организовать и конференции.
Ну и, конечно, экспрезидента позвать. Вот он там свое многословие побалует

Atbildēt

wow

04.03.2024. 08:14

»

vice

Rektoriņš


un pats kas esi?

Atbildēt

Quo vadis?

03.03.2024. 22:59

»

nu gan vista dod koksu...

Varbūt pārdēvēt ielas ik pa 4 gadiem? Pēc katrām vēlēšanām? Stulbumam nav robežu.Pēc gada šeit bez variantiem būs krievi. Atkal pārdēvēsim atpakaļ


Un ko piedāvā darīt, ja nebūs?

Kāpēc lai pēc gada te būtu krievi? kādi krievi? KF krievi?

Kas par mazohismu. ;(((
Marķīzs de Sads priecīgs kapā uz otru pusi apgriezās.

Atbildēt

nu gan vista dod koksu...

03.03.2024. 22:24

Varbūt pārdēvēt ielas ik pa 4 gadiem? Pēc katrām vēlēšanām? Stulbumam nav robežu.Pēc gada šeit bez variantiem būs krievi. Atkal pārdēvēsim atpakaļ?

Atbildēt

kautri no malas

03.03.2024. 21:46

Slima bāba. Neārstējami slima bāba.

Atbildēt

Mentors

03.03.2024. 19:10

Katra valsts pārraksta un sev raksta savu vēsturi. Tas ir vienmēr un visos laikos.

Atbildēt

arvienvārdsakot

03.03.2024. 18:18

»

Prosto

mikropisans


priekskatevskauž

Atbildēt

vice

03.03.2024. 18:06

"Sarkanā" profesūra, ne tikai Stradiņos, bet arī LU!!

Jaunmarksistu ražošanas "cehi"

Okupantu "fīrera" Latvijas priekšvēlēšanu kampaņas atbalstītājs - Mārcis Auziņš.

Rektoriņš.

Zinātnieciņš.

Bet patiesībā - lupatiņš.

Klasisks padomju mēslojuma personāžs.

Pēc būtības un satura.

Atbildēt

un viņš ir visā pasaulē pazīstams un iecienīts par savām superspējām

03.03.2024. 16:46

»

Ieteikums

Vajadzētu ielas pārsaukt pederastiem patīkamos vārdiņos. Piemēram, mīksto dupsīšu iela, gludo pakaļiņu un tamlīdzīgi. Mums taču prezidents pederasts


u bieži dodas izsaukumos viesturnejās uz attiecīgām izpriecām!

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...