Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

a ko ta nu?

06.07.2019. 20:46

»

Jautājums Viesturam Ķerum

Ķā tas nākas, ka nemitīgi un ilgstoši iegūstat milzīgus finanšu līdzekļus savai absolūti nepamatotai atsevišķu putnu sugu "izpētei", ka sēžat (tiekat ievēlēts) visās iespējamās valsts pārvaldes un NVO padomēs - sākot no LVM un beidzot ar VKP, kas pēc būtības ir contra savā būtībā - esat pat priekšsēdis...


Paldies Dievam, ka ir V.Ķerus u.c. no nevalstiskām vides organizācijām, kam rūp dabas aizsardzība, kas pretojas mantkārīgajiem dabas postītājiem. Ja tādu nebūtu, Jūs Latviju būtu ar mieru noskūt pliku. Jūs un jums līdzīgie kokos saskata tikai baļķus nevis mežu, kur vieta dzīvai radībai, kas nodrošina ekoloģisko līdzsvaru.

Atbildēt

švamme

06.07.2019. 19:31

Man nav skaidrs, kā var izcirst visu peļņai, neko neatstājot nāk.paaudzēm. Nu neaug meži tik ātri. Viena indivīda dzīves laikā neizaug pilnvērtīgs mežs. Manā īpašumā ir pārsvarā ozoli, daudz, vidēji 30-40 diametrā, ir arī milzīgi riekstkoki (black walnut), kuru koksne maksā aptuveni 200$ kubā. Ir arī priežu jaunaudze, bet kaut ātri aug, tā ir ļoti jauna (ne vairāk kā 10 g.), lai par to runātu kā par mežu vai pat parku. Ekoloģiski ļoti tīra vide, jo esam novērojuši putnus un dzīvniekus, kas ir ārkārtīgi izvēlīgi savas dzīvesvietas izvēlē (Great Blue Heron, Otters). Priekšrocība ūdensputniem un ūdriem ir ūdenstilpne un ūdenskritums, protams ir arī savvaļas zosis un gulbji. Putnu populācija ir vārdos neaprakstāma, nu kā var to iznīcināt? Arī kadiķi ir vairāki - un tas arī ir kā ekoloģiski tīras vides rādītājs.
Es domāju (jo neesmu mežzinātnieks), ka mani koki ir auguši vismaz 40-50 gadus. Man pat prātā nav domas tos cirst, kaut gan apkārtnē ir daudz kokzāģētavu. Ir pat tāda opcija, ka no kokzāģētavas atbrauc un noveļ dažus kokus (parasti vislielākos un ar visvērtīgāko koksni) un samaksā, bet KĀDĒĻ???? Tikai dēļ naudas?? Tikai un vienīgi alkatība varētu būt virzītājspēks mana parka (~2 ha) izciršanai. Vai tiešām tie ciršanas advokāti ir tādā badā? Nav cita attaisnojuma pat mazāku koku izciršanai. Smagi strādāts, lai atrastu labi skanošus attaisnojumus postažai un savas kabatas pildījumam.
P.S. Nekādā gadījumā neattaisnoju Eiropas naudas pumpēšanu aiz izdomātiem putnu sargāšanas u.c. ieganstiem.

Atbildēt

he

06.07.2019. 17:31

Urbānie ekoloģiskie atkal mācīs lauciniekus, kā dzīvot dabiskā vidē.

Atbildēt

škic!

06.07.2019. 16:18

Ja godīgi, tad sen jau apnikuši visi šie ķerusismi. Būtu braucis uz Briseli un barojies tur.

Atbildēt

Jautājums Viesturam Ķerum

06.07.2019. 13:30

Ķā tas nākas, ka nemitīgi un ilgstoši iegūstat milzīgus finanšu līdzekļus savai absolūti nepamatotai atsevišķu putnu sugu "izpētei", ka sēžat (tiekat ievēlēts) visās iespējamās valsts pārvaldes un NVO padomēs - sākot no LVM un beidzot ar VKP, kas pēc būtības ir contra savā būtībā - esat pat priekšsēdis šajās padomēs, un tajā pat laikā noliedzat to, ko plāno un dara Jūsu maizes tēvi? Kas tā ir - šizofrēnija vai tomēr labi apzināta sabiedrības muļķošana finansētāju interesēs?

Atbildēt

Ugo

06.07.2019. 09:10

Ja pareizi saprotu, Igaunijā ciršanas caurmērs ir mazāks, tomēr tur neredz lielas kailcirtes, kādas ir Latvijā.

Atbildēt

taisnība

05.07.2019. 22:19

»

Oho

To lieljaudas tehnikas izdangāto ārprātu tu sauc par mežu apsaimniekošanu. Kad no meža tiek izvesti tikai baļķi, bet viss pārējais biezā slānī paliek sapūšanai, kur pat velns var kaklu nolauzt. Tajā ellē vairojas tādi kaitēkļi kādus cilvēce līdz šim vēl nav redzējusi, nemaz nerunājot par tādu greznību...


No miljoniem m3 izzāģētā meža, valsts kasē nonāk vien smieklīgi graši, bet galvenā peļņa iegulst privātos kontos ar ko organizēt arvien tievāku koku izzāģēšanu.

kāds bija sarēķinājis, ka uz katru Latvijas iedzīvotāju tie ir 2 centi.

Atbildēt

Oho

05.07.2019. 17:28

»

Grieze

Jā, zaļie mērgļi gatavi uz visu. http://laukos.la.lv/zala-purva-biotopa-atjaunosanai-kemeru-nacionalaja-parka-plano-izcirst-kokus-192-hektaru-platiba Nocirtīs 30 gadīgu mežu 192 ha platībā un vēl simtu jaunaudzes, lai tikai tiktu pie projektu miljoniem. Tas nekas, ka mežs ražo skābekli, bet purvs CO2...


To lieljaudas tehnikas izdangāto ārprātu tu sauc par mežu apsaimniekošanu. Kad no meža tiek izvesti tikai baļķi, bet viss pārējais biezā slānī paliek sapūšanai, kur pat velns var kaklu nolauzt. Tajā ellē vairojas tādi kaitēkļi kādus cilvēce līdz šim vēl nav redzējusi, nemaz nerunājot par tādu greznību kā sēņošana vai ogošana. Protams protams, gojiem kuriem pat vairs nepieder šī valsts, viss vajadzīgais tiek piedāvāts lielveikalos, bet naudas trūkuma gadījumā var pagrābt augļotāju piedāvātos credītus 24h diennaktī, lai nogremdētu sevi un savu ģimeni neatgriezeniski.
No miljoniem m3 izzāģētā meža, valsts kasē nonāk vien smieklīgi graši, bet galvenā peļņa iegulst privātos kontos ar ko organizēt arvien tievāku koku izzāģēšanu. Tos savukārt samaļot šķeldā un krāsnīs pārvēršot par Oik, kurš atkal tukšo tautas makus. Lai nolādēta zagļu banda, reiz pienāks diena kad nožēlosiet ka esat piedzimuši, mēsli tādi.

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 16:07

»

vispār

mani uztrauc, tāpēc jau saku, ka tā ir kārtējā pasaka par "ātri augošajiem kokiem", lai aizrunātu ausis vienkāršam LV iedzīvotājam.Ja varētu tik ātri izaugt koki, kā mums te stāsta, tad visā pasaulē nesatrauktos par lietusmežu, džungļu izciršanu,bet stādītu "ātraugošas palmas", jo tas ietekmē pasaules...


Mežs Latvijā aug pats, pilnīgi visas nocirstās platības tiek atjaunotas mākslīgi vai dabīgi. Ja mežu kopj- jaunaudzes retina, vēlāk retina krājas kopšanas cirtēs, tad mežs savu gatavību sasniedz par 10-30 gadiem ātrāk un ir kavlitatīvāks par vecu, nekoptu mežu visā tā augšanas gaitā. Vecs mežs ļoti minimāli ražo skābekli, ko nevar teikt par jaunu mežu. Mežu var salīdzināt ar cilvēka darba mūžu, cik ieguldīsi, tik saņemsi pretī.
Dabas aizsardzības pārvaldes aizsegā var teikt nogalinās jaunatni, lai vietā izveidotu purvu, kas indēs cilvēkus ar CO2. Tur nekad nebūs mežs, kas ražo skābekli.

LVM un citi meža īpašnieki, nocērtot briedumu sasniegušu mežu, to atjaunos no jauna nākamām paaudzēm, nodrošinot nepārtrauktību. Zaļie, kur iet, tur sēj nāvi, mežinieki- dzīvību.

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 15:59

»

Martins

Es kā parasts pilsonis, kas laiku pa laikam braukā uz citām valstīm, varu teikt, ka iespaids rodās, ka mēs izšķērdējam meža resursus. Tik daudz izcirtumu kā mums es neesmu redzējis nekur citur, tik daudz kokvedēju uz ceļiem es arī neesmu redzējis nekur citur. Savukārt LVM pēc publiskās informācijas ...


Kur rodas Ķerus līdzekļi irbīšu pētniecībai un citu putnu miljoni? Kur rodas visādas purvu izpriecu naudas? Pareizi- nocērt mežu, sapelna naudu un piešķir zaļajiem, lai atkal sāktu no gala. Uz viņu sirdsapziņas ir tūkstošiem m3 koksnes, ko varēja vēl nenocirst.

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 15:56

»

Es

Karstums Eiropā un koku izciršana iet roku rokā. Alkatība ir grēks


Jā, zaļie mērgļi gatavi uz visu. http://laukos.la.lv/zala-purva-biotopa-atjaunosanai-kemeru-nacionalaja-parka-plano-izcirst-kokus-192-hektaru-platiba Nocirtīs 30 gadīgu mežu 192 ha platībā un vēl simtu jaunaudzes, lai tikai tiktu pie projektu miljoniem. Tas nekas, ka mežs ražo skābekli, bet purvs CO2.

Tanī pat laikā MK grozījumi, kas paredz labi kopta un gatavību sasnieguša meža nociršanu, tad, kad tas vairs neražo pietiekami skābekli, bet ir izcils izejmateriāls pārstrādei uzskata nevis par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, bet alkatību.

Alkatība ir zaļo mērgļu vēlme par katru cenu dzīvot uz nodokļu maksātāju naudu, arī ES ir visu mūsu nauda un nocirsts mežs, lai varētu šos mērgļus izbarot.

Atbildēt

vispār

05.07.2019. 15:55

»

Grieze

Nez kāpēc Tevi pavisam nemaz neuztrauc jauna meža nociršana Ķemeros 300 ha platībā, kur 192 ha auguši no 80. gada melīgi tiek dēvēti par mazvērtīgu mežu.jo sanākot tikai malka un papīrmalka.Jā, tas patiesi ir jauns mežs, kas gan būtu jākopj, gan jāaudzē līdz tas sasniedz briedumu. A te novālēs jaunu...


mani uztrauc, tāpēc jau saku, ka tā ir kārtējā pasaka par "ātri augošajiem kokiem", lai aizrunātu ausis vienkāršam LV iedzīvotājam.Ja varētu tik ātri izaugt koki, kā mums te stāsta, tad visā pasaulē nesatrauktos par lietusmežu, džungļu izciršanu,bet stādītu "ātraugošas palmas", jo tas ietekmē pasaules klimatu un izcērtot mežus Latvijā, mēs tāpat ietekmējam savu mikroklimatu.Skaidrs, ka tagad visi meži būs"mazvērtīgi", atbilstošs vecums ciršanai, kaut vai 20 gadus augusi priede utt.,jo primitīva alkatība ņēmusi virsroku pār veselo saprātu.Diemžēl, kā lielākā LV iedzīvotāju daļa, ja ziņās neparādās tāds fakts, kā Ķemeru meža nociršana, nemaz nezinām, tik ieraugam atkal vienu izcirtumu, kas papīros LVM skaitīsies kā meža zeme, tātad tas tiks iekļauts LVM statistikā kā mežs.Un tā nonākam pie paradoksa, ka pēc statistikas mums mežu ka biezs, bet paskatoties uz satelītattēliem, kaut kā vieni izcirtumi rēgojas.

Atbildēt

jurists

05.07.2019. 15:44

" ...noteikumu virzītāji nav gatavi godīgai, faktos balstītai diskusijai. Tik daudz demagoģijas, puspatiesību un vienkārši nepatiesības!"
+++++++++++++++++++++
Šie noteikumi virzītāji , ja viņiem ļautu vaļu, būtu ar mieru Latviju atstāt kā krūmu zemi. Viņi, savas mankārības apdullināti, zaudējuši pēdējās kauna paliekas. Vēl var saprast šo Muižnieku, kurš no privāto mežu īpašniekiem saņem lielu naudu. Taču nožēlojami, ka ministrijā par mežiem atbild ierēdnis Ozols, kuram būtu jārūpējas par līdzsvaru starp ekonomiskām interesēm un vides aizsardzību. Taču gadiem ilgi viņš sevi paliecinājis kā demagogu un meli. Ja jaunievēlie deputāti ķeras klāt, piemēram, CVK šefam u.c., tad kāpēc neviens neredz, ka Ozols tur sēž gadu gadiem un bīda videi nedraudzīgus likumus un MK noteikumus.
Turaties NVO!

Atbildēt

apk

05.07.2019. 15:43

»

jautaajums

Tad tev nav mežs , tev ir burkānu dobe,un tev nav ne mazākās sapratnes par mežu,arī par vērtībām.Tavas vienīgās vērtības ir kalpot zelta teļam un būt vergam


Es nemācu citus, ko darīt ar savu īpašumu, es kopju savu mežu pēc savas saprašanas. Ja par to, ko esmu nozāģējis esmu uzcēlis māju un to iekārtojis vari saukāties, kā gribi. Ko nozāģēju, atjaunoju, robežas uzturu tīras. Un vēl atļauju braukt caur savu mežu, jo savādāk es sarežģītu citiem saimniecisko darbību, zīmes privātīpašums nelieku.

Atbildēt

Martins

05.07.2019. 14:35

Es kā parasts pilsonis, kas laiku pa laikam braukā uz citām valstīm, varu teikt, ka iespaids rodās, ka mēs izšķērdējam meža resursus. Tik daudz izcirtumu kā mums es neesmu redzējis nekur citur, tik daudz kokvedēju uz ceļiem es arī neesmu redzējis nekur citur. Savukārt LVM pēc publiskās informācijas dzīvo kā leiputrijā - savu naudu šķērdē pa labi un kreisi. Bet prieks par apkalpojošām nozarēm - tās dzīvo pārticībā. Bet uz kā rēķina?

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 14:14

»

tāpēc

ka tās aug tāpat, bez stādīšanas.Arī tur, kur iepriekš bijis skujkoku mežs.Baigi jau nu izvēlas - nepērk un nestāda priedes un egles, bet tāpat lauj, lai apses un baltalksnis izaug. Ja viss būtu tik elementāri, kā sastādīt ātraugošus kokus, tad visā pasaulē nekliegtu par lietusmežu un Amazones džungļu...


Nez kāpēc Tevi pavisam nemaz neuztrauc jauna meža nociršana Ķemeros 300 ha platībā, kur 192 ha auguši no 80. gada melīgi tiek dēvēti par mazvērtīgu mežu.jo sanākot tikai malka un papīrmalka.Jā, tas patiesi ir jauns mežs, kas gan būtu jākopj, gan jāaudzē līdz tas sasniedz briedumu. A te novālēs jaunu un par milzīgiem līdzekļiem veidos CO2 ražotni.

Atbildēt

piekrītu

05.07.2019. 12:25

»

par lobēšanu Zandera raidījumā Rīga TV24

Zanders: Te ir jautājums, ko kurš ministrs pārstāv. Un nevienmēr ministri pārstāv partiju. Dažkārt ministri pārstāv ar partijām vispār nesaistītu cilvēku intereses...


Slēptā lobēšana, kas Latvijā ir ļoti izplatīta, ir nodarījusi lielu ļaunumu valstij, tā ir viens no elementiem, kas veido neuzticēšanos valsts varai, – uzskata Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa.

Atbildēt

kaktuss

05.07.2019. 10:29

Tas ka ozols ir deģenerāts ubn sēž uz pasūtītāju dotācijām ir s.Šai pārraidē viņš aizrunājās par pāraugušajām mežu platībām ,bet tai paša laikā alkatīgi stūrēja uz jauno mežu ciršanu,tur foresteriem vieglāk!!!Ceru ka pienāks laiks ķa šis radījums nonāks uz tiesas sola par kaitniecību!

Atbildēt

Es

05.07.2019. 10:15

Karstums Eiropā un koku izciršana iet roku rokā. Alkatība ir grēks.

Atbildēt

tāpēc

05.07.2019. 10:11

»

...

Savukārt A. Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieki līdz šim izvēlas mežu atjaunot ar apsi un baltalksni


ka tās aug tāpat, bez stādīšanas.Arī tur, kur iepriekš bijis skujkoku mežs.Baigi jau nu izvēlas - nepērk un nestāda priedes un egles, bet tāpat lauj, lai apses un baltalksnis izaug. Ja viss būtu tik elementāri, kā sastādīt ātraugošus kokus, tad visā pasaulē nekliegtu par lietusmežu un Amazones džungļu izciršanu, bet stādītu vietā"ātraugošas, zinātnieku selekcionētas palmas, kas izaugs pāris gadu laikā".Nē, nu mums jau viskrutākie, protams, zinātnieki, krutāki par somiem, zviedriem, kas paši nemaz neķeras pie visu savu mežu izciršanas, bet, loģiski, mēģina pie atpalikušāku valstu, alkatības pārņemtiem, aborigēniem - primātiem, izcirst viņu mežus.Vietā jau nu viņi stāda gan, bet vismaz nestāsta par "ātraugošajiem kokiem".Tos "ātraugošos kokus"nolauzīs tas pats vējš, kurš būs radies, iznīcinot vietējo mikroklimatu, ar Latvijai raksturīgo dominējošo skujkoku iznīcināšanu.Nu nocirtīs tos jaunākos kokus, un ko cirtīs tad - krūmus?Jeb zāli ēvelēs nost no pļavām?Varbūt labāk palikt pie esošajiem noteikumiem, kas jau ir, un piepūlēt smadzenes, izmantot un pārdot dārgāk to, ko var patreiz?Nevis klupt virsū savā rijībā jauniem kokiem?

Atbildēt

!

05.07.2019. 07:46

»

:)


kalpot Dabai nevis mafijai ir gods !!!!

Atbildēt

Dāvis

05.07.2019. 07:40

Zemkopības ministrijas kroksim uzšķērsts vēders pa visām jomām visos šajos rakstos.

Atbildēt

Ivars

05.07.2019. 06:50

Ozols nekādi nesaprot, ka viņš sekmīgi turpina graut mūsu uzticēšanos valsts pārvaldei.

Atbildēt

Grieze

04.07.2019. 23:54

»

Jautājums

Un cik mikroliegumus savā mežā izveidojis Rotbergs,Ķerus, un citi putnologi


Rotbergs savulaik ieveda savvaļas zirgus un uzvārījās uz ES projekta naudām, kad projekta naudas beidzās tad par lopiņiem aizmirsa, tie mira badā. Beigās valsts par lopiņiem apžēlojās, valsts nevis Rotbergs. Viņa intereses nav valsts intereses, tikai un vienīgi paša kabata. Zaļš viņš nav aiz pārliecības, bet tāpēc ka ir Pasaules Dabas fonda priekšēdētājs- ieinteresēta persona dažādos ES projektos. Zaļais reketieris, sak, samaksā, iedod amatu un es rimšos.

Nabaga Ķerusam laikam drīz irbīšu naudiņa izbeigsies, kalpo divām partijām A/Par un ZP/ZZS. Par velti viņu šīs partijas par konsultantu pieņēmušas un iedala dāsni naudas visādiem apšaubāmiem "pētījumiem". Viens miljonu projekts beigts, putniņi Ādažos nodeguši, var ķerties pie nākamiem.

Ko dara putnologi? Taisa vēja parkiem zaļo atļauju ceļu un novirza putnu migrāciju blakus, uz papīra, protams. Nauda plūst aumaļām. Interesē mežs? Jā, ļoti. Ar vieglu roku nocirtīs 20-30 gadīgu dabiski atjaunojušos mežu ar skaistiem saukļiem- atjaunot purvu. Šveices zinātnieku ieteikums, ka vienīgais, kā var panākt klimata izmaiņas uz labvēlīgo pusi ir stādīt mežu. Te jaunu mežu, kas ražo skābekli aumaļām nocirtīs, lai veidotu purvu, kas izdala CO2. http://tukums.pilseta24.lv/zina?slug zala-purva-biotopa-atjaunosanai-kemeru-nacionalaja-parka-plano-izcirst-kokus-192-hektaru-platiba%2F3246034&fbclid IwAR0ls8qJh_i7vIga3vHnv-cnVK7PqdANoixJnIe7LOn4cg48FURznHJxcIU

Maita, Tu esi ķerus!

Atbildēt

hmm

04.07.2019. 22:33

Termini pieaudzis un pāraudzis. Vecs mežs. Priedei bioloģiskais vecums ir 350 gadu. Cik latvijā ir vecu priežu mežu, vai vismaz priežu?

Atbildēt

Edge

04.07.2019. 19:11

»

Jautājums

Un cik mikroliegumus savā mežā izveidojis Rotbergs,Ķerus, un citi putnologi


"Cits visu mūžu taupa, / Cits visu mūžu krāj.
Tik, ko tas sataupījis, / To paņem laupītājs." J.Peters-R.Pauls: Laupītāju dziesma.

Atbildēt

Jautājums

04.07.2019. 19:07

Un cik mikroliegumus savā mežā izveidojis Rotbergs,Ķerus, un citi putnologi?

Atbildēt

Jozis

04.07.2019. 18:47

Nu jā! A. Ozols? Viņa tēvs bija mežzinātnieks, droši vien tagad kapā kā vilciņš griežas, atbilstoši sava dēla darbiem mežu sakarā.
Cik gan atšķirīgi ir šie divi cilvēki - tēvs un dēls. Pat padomāt nevarētu agrāk...

Atbildēt

jautaajums

04.07.2019. 18:06

»

apk

Atšķirībā no tukšdirsējiem es nocirsto esmu atjaunojis un divreiz izretinājis jaunaudzi un viss notiek, aug. Pēc 10 gadiem jau pirmā papīrmalka būs zāģējama veicot retināšanu


Tad tev nav mežs , tev ir burkānu dobe,un tev nav ne mazākās sapratnes par mežu,arī par vērtībām.Tavas vienīgās vērtības ir kalpot zelta teļam un būt vergam.

Atbildēt

:)

04.07.2019. 17:50


Atkal kalpu raksts !!!!!

Atbildēt

apk

04.07.2019. 16:21

»

jautaajums

Vai tu pats to mežu iestādīji un izaudzēji,vai pats zemi radīji?Kā būtu ja labu cenu piesolītu par tavu galvu


Atšķirībā no tukšdirsējiem es nocirsto esmu atjaunojis un divreiz izretinājis jaunaudzi un viss notiek, aug. Pēc 10 gadiem jau pirmā papīrmalka būs zāģējama veicot retināšanu.

Atbildēt

paka

04.07.2019. 16:19

s;akums un beigas ir pavisam citur -- visi maks;a putnologiem, atskaita, bet te ne visi ir ar mieru izklaides un īpaši zaļo dzīves veidu nodrošināt... un nekas vairāk Putniņi dzīvo savu dzīvi un nevajag tiem traucēt, pat ja kāds te monopilizējis īpašas tiesības un ieguvumus,peļņas avotus un biras... īpašie nikkroliegui, īpašo personu ligzdas utt.. visi maksas pakalpojumi

Atbildēt

par lobēšanu Zandera raidījumā Rīga TV24

04.07.2019. 15:50

Zanders: Te ir jautājums, ko kurš ministrs pārstāv. Un nevienmēr ministri pārstāv partiju. Dažkārt ministri pārstāv ar partijām vispār nesaistītu cilvēku intereses.

Rotgergs: Te darbs žurnālistiem vairāk.

Zanders: Es vienkārši gribu uzsvērt, ka tas, ka cilvēka, ministra vai vispār amatpersonas piederība kādai partijai nenozīmē, ka tajā brīdī, kad tu mēģini saprast viņa rīcības argumentus, ka tev ir jāskatās 100-procentīgi uz partiju un jāsaprot, kas tur notiek. Ļoti bieži ministri formāli, pareizāk sakot, neformāli, ir saistīti ar citām interešu grupām. Un tas, ko mēs mēģinām saprast, kāpēc viņš darījis tā un ne savādāk, nu tur...

Rotbergs: Protams, tas nav melnbalts, un plus un mīnus, cik daudz ministram ir jāapkalpo kaut kādas sektora un lobija intereses, un cik daudz jāapkalpo sabiedriskais labums. Ņemam kaut vai Gerhardu. Tad, kad viņš bija VARAM, viņam jāapkalpo vides intereses, un tagad viņš ir lauksaimnieku kaut kāds mežu nociršanas lobijs. Un tad tu saproti, ka tas ir ministrs, kurš klausās tikai lobijos. Nevis ar kaut kādu politku – vienalga, partijas vai savu, vienalga kādu, – nav viņa. Viņš pat nav ievēlēts.
Tās lobiju intereses vienmēr ir labāk organizētas politikā. Viņiem ir resursi, viņiem ir brīvi, atbrīvoti cilvēki, kas var taisīt tur pīāru, un iet pie ministra, un vispār birojs viņam tur tanī skābbarības tornī atrodas. Katru dienu viņš var iet un lobēties, kurpretī īsti kurš to sabiedrisko interesi nes, to tur tā meklē ar palielināmo.

Atbildēt

jautaajums

04.07.2019. 15:09

»

apk

Rokas nost no mana meža. Mani galīgi neuztrauc visādi padomdevēji un projektu bīdītāji, vajag naudu un cena apmierina cērtu savu mežu


Vai tu pats to mežu iestādīji un izaudzēji,vai pats zemi radīji?Kā būtu ja labu cenu piesolītu par tavu galvu?

Atbildēt

04.07.2019. 14:49

»

...

Savukārt A. Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieki līdz šim izvēlas mežu atjaunot ar apsi un baltalksni


pēc to 2 pamuļķu no ZM un LVM izpratnes, notiekti burkānu dobe ir mežs, ja burkāni iestādi zemē, kas sensenos laikos bijusi meža zeme.
Jaunākā atziņa, ko proponē šie demagogi, noteicošais ir zemes lietošanas veids, tā klasifikācija. Kas tur aug vai neaug, nav svarīgi. Tāpēc jau pēc šo 2 pamuļķu saprašanas, Latvijā meži aizņem vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas. LVM arī smilšu ieguve no meža zemēm saucas mežu apsimniekošana.

Atbildēt

apk

04.07.2019. 14:47

Rokas nost no mana meža. Mani galīgi neuztrauc visādi padomdevēji un projektu bīdītāji, vajag naudu un cena apmierina cērtu savu mežu.

Atbildēt

Lauris

04.07.2019. 14:26

Kā apriebies tas melis Ozols! Krustpunktu diskusijā savā ārprātīgajā visvarenībā un pārākuma apziņā pār jebkuru atšķirīgo viedokli, nebija spējīgs pat paskatīties uz saviem sarunas partneriem. Tāpt arī Muižnieks.

Atbildēt

...

04.07.2019. 14:04

Savukārt A. Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieki līdz šim izvēlas mežu atjaunot ar apsi un baltalksni.
Tad jau burkānu dobe arī ir mežs.

Atbildēt

Pilsonis

04.07.2019. 13:46

Šito lielzagļu dēļ tauta būs spiesta iet ielās demonstrācijā "100 kailcirtes Latvijai"?!

Atbildēt

lauķis

04.07.2019. 13:43

Ozola visdižākā atskārsme.
,,Runājot par oglekļa piesaisti mežos, A. Ozols norāda, ka slikti izskatāmies tāpēc, ka uzkrājušās pāraugušas audzes,,
Vai kādam vēl nav skaidrs ka Ozols ir deģenerāts?

Atbildēt

Aksels

04.07.2019. 12:55

Cik lielas meža platības (konkrēti!) ir iestādījuši un kopuši muižnieks un ozols???

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Labāk nelasiet šo, ja atceraties mūsu priekšvēlēšanu solījumus

FotoSaeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu cilvēku un uzņēmumu darbību ir ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija un labi mērķēts fiskālais stimuls var glābt daudzas darbavietas un ekonomiku kopumā. Turpretī neveiksmīga nodokļu reforma uzņēmējus var gremdēt un palielināt pelēkās ekonomikas apjomu.
Lasīt visu...

12

Kādi tad ir Latvijas valdības mērķi?

FotoPolitika Latvijā, nedaudz pārfrāzējot Vikipēdiju, ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas jeb – kā tagad daudzi jau atklāti sauc partijas - uzņēmumi veic darbības savu oficiālo vai neoficiālo varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai, pieņem rīcības plānus, kas ir saistoši visai sabiedrībai... Vienkārši nedaudz papētīsim, kas ir šie cilvēki un kā viņi rīkojas pasaules krīzes apstākļos.
Lasīt visu...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

6

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

FotoIzglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību visās tās līmeņos Covid-19 ārkārtas situācijas apstākļos degradē Latvijas izglītības un zinātnes sistēmu kopumā.
Lasīt visu...

21

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

FotoVarbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka meitene ar kafijas krūzi skatās pa logu. Kaut kur netālu paceļas atomsēne. No tumša virpuļa debesīs iznirst citplanētiešu kuģis. Viņa par to drusku sarauc pieri, bet uzsmaida tiranozauram, kurš mīdās aiz koka, un draudzīgi pamāj zombiju pūlim, kas tuvojas pa ielu. Klipa nosaukums – “Parasta diena 2020. gadā”.
Lasīt visu...

6

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

FotoKatra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām. Latvijas Republikas Satversmes 111. pants uzliek par pienākumu valstij aizsargāt cilvēku veselību, tās 93. pants – tiesības uz dzīvību. Satversmes ievads nosaka rūpes ne tikai par sevi, bet arī par saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem.
Lasīt visu...

12

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

FotoSakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā - iesaku turpināt "rakt" netradicionālā veidā! Konkrēti - piereģistrēties iLOTO lietotāju profilā un sākt "laimēt" (reāli - zaudēt!) momentloterijās, profila skrīnšotu, kā pierādījumu pievienojot publikācijai. Ir informācija, ka šajā "zaudētavā" pārsvarā tiek tiražētas TUKŠAS/BEZLAIMESTU biļetes.
Lasīt visu...

12

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

FotoTiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to, ka Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisija nolēmusi, ka Covid-19 epidēmijas krīzes gadījumā ir ētiski cilvēkus pēc 75 gadu vecuma ar hroniskām slimībām un citus smagi slimos pacientus neārstēt visiem pieejamajiem līdzekļiem, lai vairāk jaunu un vieglāk slimu cilvēku iegūtu piekļuvi, iespējams, dzīvību glābjošai terapijai.
Lasīt visu...

12

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

FotoUzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...