Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

a ko ta nu?

06.07.2019. 20:46

»

Jautājums Viesturam Ķerum

Ķā tas nākas, ka nemitīgi un ilgstoši iegūstat milzīgus finanšu līdzekļus savai absolūti nepamatotai atsevišķu putnu sugu "izpētei", ka sēžat (tiekat ievēlēts) visās iespējamās valsts pārvaldes un NVO padomēs - sākot no LVM un beidzot ar VKP, kas pēc būtības ir contra savā būtībā - esat pat priekšsēdis...


Paldies Dievam, ka ir V.Ķerus u.c. no nevalstiskām vides organizācijām, kam rūp dabas aizsardzība, kas pretojas mantkārīgajiem dabas postītājiem. Ja tādu nebūtu, Jūs Latviju būtu ar mieru noskūt pliku. Jūs un jums līdzīgie kokos saskata tikai baļķus nevis mežu, kur vieta dzīvai radībai, kas nodrošina ekoloģisko līdzsvaru.

Atbildēt

švamme

06.07.2019. 19:31

Man nav skaidrs, kā var izcirst visu peļņai, neko neatstājot nāk.paaudzēm. Nu neaug meži tik ātri. Viena indivīda dzīves laikā neizaug pilnvērtīgs mežs. Manā īpašumā ir pārsvarā ozoli, daudz, vidēji 30-40 diametrā, ir arī milzīgi riekstkoki (black walnut), kuru koksne maksā aptuveni 200$ kubā. Ir arī priežu jaunaudze, bet kaut ātri aug, tā ir ļoti jauna (ne vairāk kā 10 g.), lai par to runātu kā par mežu vai pat parku. Ekoloģiski ļoti tīra vide, jo esam novērojuši putnus un dzīvniekus, kas ir ārkārtīgi izvēlīgi savas dzīvesvietas izvēlē (Great Blue Heron, Otters). Priekšrocība ūdensputniem un ūdriem ir ūdenstilpne un ūdenskritums, protams ir arī savvaļas zosis un gulbji. Putnu populācija ir vārdos neaprakstāma, nu kā var to iznīcināt? Arī kadiķi ir vairāki - un tas arī ir kā ekoloģiski tīras vides rādītājs.
Es domāju (jo neesmu mežzinātnieks), ka mani koki ir auguši vismaz 40-50 gadus. Man pat prātā nav domas tos cirst, kaut gan apkārtnē ir daudz kokzāģētavu. Ir pat tāda opcija, ka no kokzāģētavas atbrauc un noveļ dažus kokus (parasti vislielākos un ar visvērtīgāko koksni) un samaksā, bet KĀDĒĻ???? Tikai dēļ naudas?? Tikai un vienīgi alkatība varētu būt virzītājspēks mana parka (~2 ha) izciršanai. Vai tiešām tie ciršanas advokāti ir tādā badā? Nav cita attaisnojuma pat mazāku koku izciršanai. Smagi strādāts, lai atrastu labi skanošus attaisnojumus postažai un savas kabatas pildījumam.
P.S. Nekādā gadījumā neattaisnoju Eiropas naudas pumpēšanu aiz izdomātiem putnu sargāšanas u.c. ieganstiem.

Atbildēt

he

06.07.2019. 17:31

Urbānie ekoloģiskie atkal mācīs lauciniekus, kā dzīvot dabiskā vidē.

Atbildēt

škic!

06.07.2019. 16:18

Ja godīgi, tad sen jau apnikuši visi šie ķerusismi. Būtu braucis uz Briseli un barojies tur.

Atbildēt

Jautājums Viesturam Ķerum

06.07.2019. 13:30

Ķā tas nākas, ka nemitīgi un ilgstoši iegūstat milzīgus finanšu līdzekļus savai absolūti nepamatotai atsevišķu putnu sugu "izpētei", ka sēžat (tiekat ievēlēts) visās iespējamās valsts pārvaldes un NVO padomēs - sākot no LVM un beidzot ar VKP, kas pēc būtības ir contra savā būtībā - esat pat priekšsēdis šajās padomēs, un tajā pat laikā noliedzat to, ko plāno un dara Jūsu maizes tēvi? Kas tā ir - šizofrēnija vai tomēr labi apzināta sabiedrības muļķošana finansētāju interesēs?

Atbildēt

Ugo

06.07.2019. 09:10

Ja pareizi saprotu, Igaunijā ciršanas caurmērs ir mazāks, tomēr tur neredz lielas kailcirtes, kādas ir Latvijā.

Atbildēt

taisnība

05.07.2019. 22:19

»

Oho

To lieljaudas tehnikas izdangāto ārprātu tu sauc par mežu apsaimniekošanu. Kad no meža tiek izvesti tikai baļķi, bet viss pārējais biezā slānī paliek sapūšanai, kur pat velns var kaklu nolauzt. Tajā ellē vairojas tādi kaitēkļi kādus cilvēce līdz šim vēl nav redzējusi, nemaz nerunājot par tādu greznību...


No miljoniem m3 izzāģētā meža, valsts kasē nonāk vien smieklīgi graši, bet galvenā peļņa iegulst privātos kontos ar ko organizēt arvien tievāku koku izzāģēšanu.

kāds bija sarēķinājis, ka uz katru Latvijas iedzīvotāju tie ir 2 centi.

Atbildēt

Oho

05.07.2019. 17:28

»

Grieze

Jā, zaļie mērgļi gatavi uz visu. http://laukos.la.lv/zala-purva-biotopa-atjaunosanai-kemeru-nacionalaja-parka-plano-izcirst-kokus-192-hektaru-platiba Nocirtīs 30 gadīgu mežu 192 ha platībā un vēl simtu jaunaudzes, lai tikai tiktu pie projektu miljoniem. Tas nekas, ka mežs ražo skābekli, bet purvs CO2...


To lieljaudas tehnikas izdangāto ārprātu tu sauc par mežu apsaimniekošanu. Kad no meža tiek izvesti tikai baļķi, bet viss pārējais biezā slānī paliek sapūšanai, kur pat velns var kaklu nolauzt. Tajā ellē vairojas tādi kaitēkļi kādus cilvēce līdz šim vēl nav redzējusi, nemaz nerunājot par tādu greznību kā sēņošana vai ogošana. Protams protams, gojiem kuriem pat vairs nepieder šī valsts, viss vajadzīgais tiek piedāvāts lielveikalos, bet naudas trūkuma gadījumā var pagrābt augļotāju piedāvātos credītus 24h diennaktī, lai nogremdētu sevi un savu ģimeni neatgriezeniski.
No miljoniem m3 izzāģētā meža, valsts kasē nonāk vien smieklīgi graši, bet galvenā peļņa iegulst privātos kontos ar ko organizēt arvien tievāku koku izzāģēšanu. Tos savukārt samaļot šķeldā un krāsnīs pārvēršot par Oik, kurš atkal tukšo tautas makus. Lai nolādēta zagļu banda, reiz pienāks diena kad nožēlosiet ka esat piedzimuši, mēsli tādi.

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 16:07

»

vispār

mani uztrauc, tāpēc jau saku, ka tā ir kārtējā pasaka par "ātri augošajiem kokiem", lai aizrunātu ausis vienkāršam LV iedzīvotājam.Ja varētu tik ātri izaugt koki, kā mums te stāsta, tad visā pasaulē nesatrauktos par lietusmežu, džungļu izciršanu,bet stādītu "ātraugošas palmas", jo tas ietekmē pasaules...


Mežs Latvijā aug pats, pilnīgi visas nocirstās platības tiek atjaunotas mākslīgi vai dabīgi. Ja mežu kopj- jaunaudzes retina, vēlāk retina krājas kopšanas cirtēs, tad mežs savu gatavību sasniedz par 10-30 gadiem ātrāk un ir kavlitatīvāks par vecu, nekoptu mežu visā tā augšanas gaitā. Vecs mežs ļoti minimāli ražo skābekli, ko nevar teikt par jaunu mežu. Mežu var salīdzināt ar cilvēka darba mūžu, cik ieguldīsi, tik saņemsi pretī.
Dabas aizsardzības pārvaldes aizsegā var teikt nogalinās jaunatni, lai vietā izveidotu purvu, kas indēs cilvēkus ar CO2. Tur nekad nebūs mežs, kas ražo skābekli.

LVM un citi meža īpašnieki, nocērtot briedumu sasniegušu mežu, to atjaunos no jauna nākamām paaudzēm, nodrošinot nepārtrauktību. Zaļie, kur iet, tur sēj nāvi, mežinieki- dzīvību.

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 15:59

»

Martins

Es kā parasts pilsonis, kas laiku pa laikam braukā uz citām valstīm, varu teikt, ka iespaids rodās, ka mēs izšķērdējam meža resursus. Tik daudz izcirtumu kā mums es neesmu redzējis nekur citur, tik daudz kokvedēju uz ceļiem es arī neesmu redzējis nekur citur. Savukārt LVM pēc publiskās informācijas ...


Kur rodas Ķerus līdzekļi irbīšu pētniecībai un citu putnu miljoni? Kur rodas visādas purvu izpriecu naudas? Pareizi- nocērt mežu, sapelna naudu un piešķir zaļajiem, lai atkal sāktu no gala. Uz viņu sirdsapziņas ir tūkstošiem m3 koksnes, ko varēja vēl nenocirst.

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 15:56

»

Es

Karstums Eiropā un koku izciršana iet roku rokā. Alkatība ir grēks


Jā, zaļie mērgļi gatavi uz visu. http://laukos.la.lv/zala-purva-biotopa-atjaunosanai-kemeru-nacionalaja-parka-plano-izcirst-kokus-192-hektaru-platiba Nocirtīs 30 gadīgu mežu 192 ha platībā un vēl simtu jaunaudzes, lai tikai tiktu pie projektu miljoniem. Tas nekas, ka mežs ražo skābekli, bet purvs CO2.

Tanī pat laikā MK grozījumi, kas paredz labi kopta un gatavību sasnieguša meža nociršanu, tad, kad tas vairs neražo pietiekami skābekli, bet ir izcils izejmateriāls pārstrādei uzskata nevis par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, bet alkatību.

Alkatība ir zaļo mērgļu vēlme par katru cenu dzīvot uz nodokļu maksātāju naudu, arī ES ir visu mūsu nauda un nocirsts mežs, lai varētu šos mērgļus izbarot.

Atbildēt

vispār

05.07.2019. 15:55

»

Grieze

Nez kāpēc Tevi pavisam nemaz neuztrauc jauna meža nociršana Ķemeros 300 ha platībā, kur 192 ha auguši no 80. gada melīgi tiek dēvēti par mazvērtīgu mežu.jo sanākot tikai malka un papīrmalka.Jā, tas patiesi ir jauns mežs, kas gan būtu jākopj, gan jāaudzē līdz tas sasniedz briedumu. A te novālēs jaunu...


mani uztrauc, tāpēc jau saku, ka tā ir kārtējā pasaka par "ātri augošajiem kokiem", lai aizrunātu ausis vienkāršam LV iedzīvotājam.Ja varētu tik ātri izaugt koki, kā mums te stāsta, tad visā pasaulē nesatrauktos par lietusmežu, džungļu izciršanu,bet stādītu "ātraugošas palmas", jo tas ietekmē pasaules klimatu un izcērtot mežus Latvijā, mēs tāpat ietekmējam savu mikroklimatu.Skaidrs, ka tagad visi meži būs"mazvērtīgi", atbilstošs vecums ciršanai, kaut vai 20 gadus augusi priede utt.,jo primitīva alkatība ņēmusi virsroku pār veselo saprātu.Diemžēl, kā lielākā LV iedzīvotāju daļa, ja ziņās neparādās tāds fakts, kā Ķemeru meža nociršana, nemaz nezinām, tik ieraugam atkal vienu izcirtumu, kas papīros LVM skaitīsies kā meža zeme, tātad tas tiks iekļauts LVM statistikā kā mežs.Un tā nonākam pie paradoksa, ka pēc statistikas mums mežu ka biezs, bet paskatoties uz satelītattēliem, kaut kā vieni izcirtumi rēgojas.

Atbildēt

jurists

05.07.2019. 15:44

" ...noteikumu virzītāji nav gatavi godīgai, faktos balstītai diskusijai. Tik daudz demagoģijas, puspatiesību un vienkārši nepatiesības!"
+++++++++++++++++++++
Šie noteikumi virzītāji , ja viņiem ļautu vaļu, būtu ar mieru Latviju atstāt kā krūmu zemi. Viņi, savas mankārības apdullināti, zaudējuši pēdējās kauna paliekas. Vēl var saprast šo Muižnieku, kurš no privāto mežu īpašniekiem saņem lielu naudu. Taču nožēlojami, ka ministrijā par mežiem atbild ierēdnis Ozols, kuram būtu jārūpējas par līdzsvaru starp ekonomiskām interesēm un vides aizsardzību. Taču gadiem ilgi viņš sevi paliecinājis kā demagogu un meli. Ja jaunievēlie deputāti ķeras klāt, piemēram, CVK šefam u.c., tad kāpēc neviens neredz, ka Ozols tur sēž gadu gadiem un bīda videi nedraudzīgus likumus un MK noteikumus.
Turaties NVO!

Atbildēt

apk

05.07.2019. 15:43

»

jautaajums

Tad tev nav mežs , tev ir burkānu dobe,un tev nav ne mazākās sapratnes par mežu,arī par vērtībām.Tavas vienīgās vērtības ir kalpot zelta teļam un būt vergam


Es nemācu citus, ko darīt ar savu īpašumu, es kopju savu mežu pēc savas saprašanas. Ja par to, ko esmu nozāģējis esmu uzcēlis māju un to iekārtojis vari saukāties, kā gribi. Ko nozāģēju, atjaunoju, robežas uzturu tīras. Un vēl atļauju braukt caur savu mežu, jo savādāk es sarežģītu citiem saimniecisko darbību, zīmes privātīpašums nelieku.

Atbildēt

Martins

05.07.2019. 14:35

Es kā parasts pilsonis, kas laiku pa laikam braukā uz citām valstīm, varu teikt, ka iespaids rodās, ka mēs izšķērdējam meža resursus. Tik daudz izcirtumu kā mums es neesmu redzējis nekur citur, tik daudz kokvedēju uz ceļiem es arī neesmu redzējis nekur citur. Savukārt LVM pēc publiskās informācijas dzīvo kā leiputrijā - savu naudu šķērdē pa labi un kreisi. Bet prieks par apkalpojošām nozarēm - tās dzīvo pārticībā. Bet uz kā rēķina?

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 14:14

»

tāpēc

ka tās aug tāpat, bez stādīšanas.Arī tur, kur iepriekš bijis skujkoku mežs.Baigi jau nu izvēlas - nepērk un nestāda priedes un egles, bet tāpat lauj, lai apses un baltalksnis izaug. Ja viss būtu tik elementāri, kā sastādīt ātraugošus kokus, tad visā pasaulē nekliegtu par lietusmežu un Amazones džungļu...


Nez kāpēc Tevi pavisam nemaz neuztrauc jauna meža nociršana Ķemeros 300 ha platībā, kur 192 ha auguši no 80. gada melīgi tiek dēvēti par mazvērtīgu mežu.jo sanākot tikai malka un papīrmalka.Jā, tas patiesi ir jauns mežs, kas gan būtu jākopj, gan jāaudzē līdz tas sasniedz briedumu. A te novālēs jaunu un par milzīgiem līdzekļiem veidos CO2 ražotni.

Atbildēt

piekrītu

05.07.2019. 12:25

»

par lobēšanu Zandera raidījumā Rīga TV24

Zanders: Te ir jautājums, ko kurš ministrs pārstāv. Un nevienmēr ministri pārstāv partiju. Dažkārt ministri pārstāv ar partijām vispār nesaistītu cilvēku intereses...


Slēptā lobēšana, kas Latvijā ir ļoti izplatīta, ir nodarījusi lielu ļaunumu valstij, tā ir viens no elementiem, kas veido neuzticēšanos valsts varai, – uzskata Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa.

Atbildēt

kaktuss

05.07.2019. 10:29

Tas ka ozols ir deģenerāts ubn sēž uz pasūtītāju dotācijām ir s.Šai pārraidē viņš aizrunājās par pāraugušajām mežu platībām ,bet tai paša laikā alkatīgi stūrēja uz jauno mežu ciršanu,tur foresteriem vieglāk!!!Ceru ka pienāks laiks ķa šis radījums nonāks uz tiesas sola par kaitniecību!

Atbildēt

Es

05.07.2019. 10:15

Karstums Eiropā un koku izciršana iet roku rokā. Alkatība ir grēks.

Atbildēt

tāpēc

05.07.2019. 10:11

»

...

Savukārt A. Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieki līdz šim izvēlas mežu atjaunot ar apsi un baltalksni


ka tās aug tāpat, bez stādīšanas.Arī tur, kur iepriekš bijis skujkoku mežs.Baigi jau nu izvēlas - nepērk un nestāda priedes un egles, bet tāpat lauj, lai apses un baltalksnis izaug. Ja viss būtu tik elementāri, kā sastādīt ātraugošus kokus, tad visā pasaulē nekliegtu par lietusmežu un Amazones džungļu izciršanu, bet stādītu vietā"ātraugošas, zinātnieku selekcionētas palmas, kas izaugs pāris gadu laikā".Nē, nu mums jau viskrutākie, protams, zinātnieki, krutāki par somiem, zviedriem, kas paši nemaz neķeras pie visu savu mežu izciršanas, bet, loģiski, mēģina pie atpalikušāku valstu, alkatības pārņemtiem, aborigēniem - primātiem, izcirst viņu mežus.Vietā jau nu viņi stāda gan, bet vismaz nestāsta par "ātraugošajiem kokiem".Tos "ātraugošos kokus"nolauzīs tas pats vējš, kurš būs radies, iznīcinot vietējo mikroklimatu, ar Latvijai raksturīgo dominējošo skujkoku iznīcināšanu.Nu nocirtīs tos jaunākos kokus, un ko cirtīs tad - krūmus?Jeb zāli ēvelēs nost no pļavām?Varbūt labāk palikt pie esošajiem noteikumiem, kas jau ir, un piepūlēt smadzenes, izmantot un pārdot dārgāk to, ko var patreiz?Nevis klupt virsū savā rijībā jauniem kokiem?

Atbildēt

!

05.07.2019. 07:46

»

:)


kalpot Dabai nevis mafijai ir gods !!!!

Atbildēt

Dāvis

05.07.2019. 07:40

Zemkopības ministrijas kroksim uzšķērsts vēders pa visām jomām visos šajos rakstos.

Atbildēt

Ivars

05.07.2019. 06:50

Ozols nekādi nesaprot, ka viņš sekmīgi turpina graut mūsu uzticēšanos valsts pārvaldei.

Atbildēt

Grieze

04.07.2019. 23:54

»

Jautājums

Un cik mikroliegumus savā mežā izveidojis Rotbergs,Ķerus, un citi putnologi


Rotbergs savulaik ieveda savvaļas zirgus un uzvārījās uz ES projekta naudām, kad projekta naudas beidzās tad par lopiņiem aizmirsa, tie mira badā. Beigās valsts par lopiņiem apžēlojās, valsts nevis Rotbergs. Viņa intereses nav valsts intereses, tikai un vienīgi paša kabata. Zaļš viņš nav aiz pārliecības, bet tāpēc ka ir Pasaules Dabas fonda priekšēdētājs- ieinteresēta persona dažādos ES projektos. Zaļais reketieris, sak, samaksā, iedod amatu un es rimšos.

Nabaga Ķerusam laikam drīz irbīšu naudiņa izbeigsies, kalpo divām partijām A/Par un ZP/ZZS. Par velti viņu šīs partijas par konsultantu pieņēmušas un iedala dāsni naudas visādiem apšaubāmiem "pētījumiem". Viens miljonu projekts beigts, putniņi Ādažos nodeguši, var ķerties pie nākamiem.

Ko dara putnologi? Taisa vēja parkiem zaļo atļauju ceļu un novirza putnu migrāciju blakus, uz papīra, protams. Nauda plūst aumaļām. Interesē mežs? Jā, ļoti. Ar vieglu roku nocirtīs 20-30 gadīgu dabiski atjaunojušos mežu ar skaistiem saukļiem- atjaunot purvu. Šveices zinātnieku ieteikums, ka vienīgais, kā var panākt klimata izmaiņas uz labvēlīgo pusi ir stādīt mežu. Te jaunu mežu, kas ražo skābekli aumaļām nocirtīs, lai veidotu purvu, kas izdala CO2. http://tukums.pilseta24.lv/zina?slug zala-purva-biotopa-atjaunosanai-kemeru-nacionalaja-parka-plano-izcirst-kokus-192-hektaru-platiba%2F3246034&fbclid IwAR0ls8qJh_i7vIga3vHnv-cnVK7PqdANoixJnIe7LOn4cg48FURznHJxcIU

Maita, Tu esi ķerus!

Atbildēt

hmm

04.07.2019. 22:33

Termini pieaudzis un pāraudzis. Vecs mežs. Priedei bioloģiskais vecums ir 350 gadu. Cik latvijā ir vecu priežu mežu, vai vismaz priežu?

Atbildēt

Edge

04.07.2019. 19:11

»

Jautājums

Un cik mikroliegumus savā mežā izveidojis Rotbergs,Ķerus, un citi putnologi


"Cits visu mūžu taupa, / Cits visu mūžu krāj.
Tik, ko tas sataupījis, / To paņem laupītājs." J.Peters-R.Pauls: Laupītāju dziesma.

Atbildēt

Jautājums

04.07.2019. 19:07

Un cik mikroliegumus savā mežā izveidojis Rotbergs,Ķerus, un citi putnologi?

Atbildēt

Jozis

04.07.2019. 18:47

Nu jā! A. Ozols? Viņa tēvs bija mežzinātnieks, droši vien tagad kapā kā vilciņš griežas, atbilstoši sava dēla darbiem mežu sakarā.
Cik gan atšķirīgi ir šie divi cilvēki - tēvs un dēls. Pat padomāt nevarētu agrāk...

Atbildēt

jautaajums

04.07.2019. 18:06

»

apk

Atšķirībā no tukšdirsējiem es nocirsto esmu atjaunojis un divreiz izretinājis jaunaudzi un viss notiek, aug. Pēc 10 gadiem jau pirmā papīrmalka būs zāģējama veicot retināšanu


Tad tev nav mežs , tev ir burkānu dobe,un tev nav ne mazākās sapratnes par mežu,arī par vērtībām.Tavas vienīgās vērtības ir kalpot zelta teļam un būt vergam.

Atbildēt

:)

04.07.2019. 17:50


Atkal kalpu raksts !!!!!

Atbildēt

apk

04.07.2019. 16:21

»

jautaajums

Vai tu pats to mežu iestādīji un izaudzēji,vai pats zemi radīji?Kā būtu ja labu cenu piesolītu par tavu galvu


Atšķirībā no tukšdirsējiem es nocirsto esmu atjaunojis un divreiz izretinājis jaunaudzi un viss notiek, aug. Pēc 10 gadiem jau pirmā papīrmalka būs zāģējama veicot retināšanu.

Atbildēt

paka

04.07.2019. 16:19

s;akums un beigas ir pavisam citur -- visi maks;a putnologiem, atskaita, bet te ne visi ir ar mieru izklaides un īpaši zaļo dzīves veidu nodrošināt... un nekas vairāk Putniņi dzīvo savu dzīvi un nevajag tiem traucēt, pat ja kāds te monopilizējis īpašas tiesības un ieguvumus,peļņas avotus un biras... īpašie nikkroliegui, īpašo personu ligzdas utt.. visi maksas pakalpojumi

Atbildēt

par lobēšanu Zandera raidījumā Rīga TV24

04.07.2019. 15:50

Zanders: Te ir jautājums, ko kurš ministrs pārstāv. Un nevienmēr ministri pārstāv partiju. Dažkārt ministri pārstāv ar partijām vispār nesaistītu cilvēku intereses.

Rotgergs: Te darbs žurnālistiem vairāk.

Zanders: Es vienkārši gribu uzsvērt, ka tas, ka cilvēka, ministra vai vispār amatpersonas piederība kādai partijai nenozīmē, ka tajā brīdī, kad tu mēģini saprast viņa rīcības argumentus, ka tev ir jāskatās 100-procentīgi uz partiju un jāsaprot, kas tur notiek. Ļoti bieži ministri formāli, pareizāk sakot, neformāli, ir saistīti ar citām interešu grupām. Un tas, ko mēs mēģinām saprast, kāpēc viņš darījis tā un ne savādāk, nu tur...

Rotbergs: Protams, tas nav melnbalts, un plus un mīnus, cik daudz ministram ir jāapkalpo kaut kādas sektora un lobija intereses, un cik daudz jāapkalpo sabiedriskais labums. Ņemam kaut vai Gerhardu. Tad, kad viņš bija VARAM, viņam jāapkalpo vides intereses, un tagad viņš ir lauksaimnieku kaut kāds mežu nociršanas lobijs. Un tad tu saproti, ka tas ir ministrs, kurš klausās tikai lobijos. Nevis ar kaut kādu politku – vienalga, partijas vai savu, vienalga kādu, – nav viņa. Viņš pat nav ievēlēts.
Tās lobiju intereses vienmēr ir labāk organizētas politikā. Viņiem ir resursi, viņiem ir brīvi, atbrīvoti cilvēki, kas var taisīt tur pīāru, un iet pie ministra, un vispār birojs viņam tur tanī skābbarības tornī atrodas. Katru dienu viņš var iet un lobēties, kurpretī īsti kurš to sabiedrisko interesi nes, to tur tā meklē ar palielināmo.

Atbildēt

jautaajums

04.07.2019. 15:09

»

apk

Rokas nost no mana meža. Mani galīgi neuztrauc visādi padomdevēji un projektu bīdītāji, vajag naudu un cena apmierina cērtu savu mežu


Vai tu pats to mežu iestādīji un izaudzēji,vai pats zemi radīji?Kā būtu ja labu cenu piesolītu par tavu galvu?

Atbildēt

04.07.2019. 14:49

»

...

Savukārt A. Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieki līdz šim izvēlas mežu atjaunot ar apsi un baltalksni


pēc to 2 pamuļķu no ZM un LVM izpratnes, notiekti burkānu dobe ir mežs, ja burkāni iestādi zemē, kas sensenos laikos bijusi meža zeme.
Jaunākā atziņa, ko proponē šie demagogi, noteicošais ir zemes lietošanas veids, tā klasifikācija. Kas tur aug vai neaug, nav svarīgi. Tāpēc jau pēc šo 2 pamuļķu saprašanas, Latvijā meži aizņem vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas. LVM arī smilšu ieguve no meža zemēm saucas mežu apsimniekošana.

Atbildēt

apk

04.07.2019. 14:47

Rokas nost no mana meža. Mani galīgi neuztrauc visādi padomdevēji un projektu bīdītāji, vajag naudu un cena apmierina cērtu savu mežu.

Atbildēt

Lauris

04.07.2019. 14:26

Kā apriebies tas melis Ozols! Krustpunktu diskusijā savā ārprātīgajā visvarenībā un pārākuma apziņā pār jebkuru atšķirīgo viedokli, nebija spējīgs pat paskatīties uz saviem sarunas partneriem. Tāpt arī Muižnieks.

Atbildēt

...

04.07.2019. 14:04

Savukārt A. Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieki līdz šim izvēlas mežu atjaunot ar apsi un baltalksni.
Tad jau burkānu dobe arī ir mežs.

Atbildēt

Pilsonis

04.07.2019. 13:46

Šito lielzagļu dēļ tauta būs spiesta iet ielās demonstrācijā "100 kailcirtes Latvijai"?!

Atbildēt

lauķis

04.07.2019. 13:43

Ozola visdižākā atskārsme.
,,Runājot par oglekļa piesaisti mežos, A. Ozols norāda, ka slikti izskatāmies tāpēc, ka uzkrājušās pāraugušas audzes,,
Vai kādam vēl nav skaidrs ka Ozols ir deģenerāts?

Atbildēt

Aksels

04.07.2019. 12:55

Cik lielas meža platības (konkrēti!) ir iestādījuši un kopuši muižnieks un ozols???

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...