Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Sarkangalvīte un vilks

Andris Jākobsons
13.01.2015.
Komentāri (15)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan ziemas saulgrieži un gadu mija jau garām, turpinot pārdomu rakstiņā “Vilks aitas ādā” aizsākto tēmu par nelietderīgu valsts resursu izmantošanu, pastāstīšu uz patiesiem faktiem balstītu Ziemassvētku pasaku.

Reiz Sarkangalvītei bija neliels uzņēmums, kuru mūsdienās sauc par mikrouzņēmumu. Būdama godīga un apzinīga savas valsts pilsone, jau no pirmās sava uzņēmuma pastāvēšanas dienas viņa veica nepieciešamo grāmatvedības uzskati un reizi ceturksnī nomaksāja nodokļus un iesniedza deklarācijas.

Kad dibināja uzņēmumu, Sarkangalvīte, protams, sapņoja, ka viņas uzņēmums, gadiem ejot, kļūs lielāks un varenāks, bet diemžēl tā nenotika. Lai arī pastāvēja iespēja uzņēmuma darbību turpināt līdzšinējā formā un darbu apjomā, viņa, alkdama pārmaiņu, nolēma to likvidēt burtiski dažas dienas pirms uzņēmuma trešās dzimšanas dienas. Likvidējot uzņēmumu, visas finansiālās un juridiskās saistības ar valsti viņa savlaicīgi nokārtoja.

Tā kā tas bija mikrouzņēmums un Sarkangalvīte bija vienīgais tā darbinieks, uzņēmuma likvidācija valsts ekonomiku neiedragāja. Vienīgais iespējamais cietējs šajā situācijā bija pati Sarkangalvīte un viņas ģimene, kas, viņasprāt, ir nelielu uzņēmumu absolūta priekšrocība valstiskā mērogā. Skumjāk viņai kļuva tajos brīžos, kad likvidēja lielus uzņēmumus un darbu zaudēja daudz vienkāršo darba rūķu.

Sarkangalvīte nekad nesēdēja rokas klēpī salikusi, bet vienmēr nenogurstoši meklēja sevis realizācijas iespējas. Likvidējusi uzņēmumu, viņa pamanījās realizēt vairākus projektus, kurus laika trūkuma dēļ līdz šim biju atlikusi. Tomēr šis nav reklāmas raksts, un nebūtu pareizi, ja šeit tiktu stāstīts par to, ko viņa pašlaik dara vai ir darījusi.

Tā, skaistus sapņus sapņojot un jaunas idejas (arī biznesa) lolojot, Sarkangalvīte dzīvoja laimīgi un saticīgi, līdz kādu dienu, trīs nedēļas pirms ziemas saulgriežiem, viņas e-pastkastītē pienāca automātiska ziņa no VID, ka viņai “ir pienācis ziņojums no VID”. Pierakstījusies savā VID-EDS profilā, Sarkangalvīte ieraudzīju brīdinājumu, ka viņai ir nodokļu parāds 3,22 eiro apmērā par viņas likvidēto mikrouzņēmumu, turklāt nodokļa parāda pamatsumma bija 1,92 eiro, bet pārējo summu veidoja pierēķinātā kavējuma nauda. Detalizētāka informācija par nodokļa parāda izcelsmi nebija pieejama.

Tā kā uzņēmējdarbību Sarkangalvīte bija pārtraukusi pirms gandrīz jau gada un parāda summa bija salīdzinoši niecīga, vairāk viņu pārsteidza tas, ka tāds parāds vispār izveidojies. Pārbaudījusi savus grāmatvedības papīrus, iesniegtās un pieņemtās MUN deklarācijas, nekādas kļūdas un neprecizitātes viņa neatrada. Grāmatvedību Sarkangalvīte kārtoja akurāti, nodokļus maksāja regulāri un deklarācijas iesniedza savlaicīgi. Viņasprāt, neprecizitātes varēja būt radušās tikai un vienīgi saistībā ar pēdējo iesniegto deklarāciju, kuru pēc uzņēmuma likvidācijas vairs nevarēja iesniegt elektroniski, bet vajadzēja iesniegt papīra formātā, tādēļ viņa nezināja, vai deklarācija ir vai nav pieņemta. Tomēr, pārrēķinājusi grāmatvedības datus par uzņēmuma darbības pēdējo ceturksni un pārbaudījusi nomaksātos nodokļus bankas kontu izrakstos, viņa secināja, ka visu bija nomaksājusi korekti.

Tad Sarkangalvīte nolēma uzrakstīt VID elektronisku vēstuli, kurā norādīja, ka nepiekrīt nodokļa parādam, un lūdza VID skaidrojumus, kā parāds radies un aprēķināts. Uz atbildi bija jāgaida 2 nedēļas.

VID paskaidroja, ka nodokļa parāds ir par pirmo uzņēmuma darbības ceturksni, kurā tika deklarēts 15 latu apgrozījums, bet netika veikta nodokļa nomaksa. Minētie 15 lati bija Sarkangalvītes personīgais ieguldījums uzņēmumā par uzņēmēja konta atvēršanu bankā un maksa par internetbankas apkalpošanu uzņēmuma darbības pirmajā ceturksnī. Reāla uzņēmuma saimnieciskā darbība šajā periodā nenotika – nebija nedz ienākumu, nedz izdevumu.

Diemžēl atbilstoši tajā brīdī pastāvošajai likumdošanai un ierakstiem grāmatvedības formulāros Sarkangalvītei MUN deklarācijā nācās norādīt arī personīgo ieguldījumu, kas tajā brīdī, izmantojot grāmatvedības vienkāršo ierakstu sistēmu, vēl parādījās arī uzņēmuma kopējā apgrozījumā. Šeit gan jāpiezīmē, ka deklarācijā viņa atzīmēja šo summu kā uzņēmuma apgrozījumu ceturksnī, bet ailē, kurā jānorāda maksājamā nodokļa apmērs, atstāja nulles vērtību. Deklarācija tika iesniegta VID. Deklarācija tika pieņemta, nekādi iebildumi no VID puses par tās aizpildīšanu netika izteikti. Sarkangalvīte, protams, domāja, ka VID savas kompetences un resursu pieejamības ietvaros “redz”, ka ir veikts personiskais ieguldījums, un dzīvoja laimīgi tālāk.

Saņēmusi atbildi no VID, Sarkangalvīte sadusmojās. VID gribēja piedzīt nodokļus no personiskā ieguldījuma uzņēmumā. Šajā gadījumā ieguldījums bija tikai 15 lati, bet kas būtu tajā gadījumā, ja tie būtu 15 tūkstoši latu! Bija arī pagājuši gandrīz 4 gadi, kopš minētās deklarācijas aizpildīšanas dienas, un VID bija aprēķinājis ne tikai it kā nepamaksāto nodokļa parāda, bet arī kavējuma naudu, kas līdz ar VID atbildes vēstuli bija pieaugusi vēl par 3 centiem, turklāt pirmo reizi viņa uzzināja par parādu vienlaikus ar jau pieskaitīto kavējuma naudu!

VID bezpersoniskā attieksme Sarkangalvītei likās ciniska. Viņa rakstīja atbildes vēstuli, kurā norādīja, ka atbilstoši tajā brīdī pastāvošajai likumdošanai un ierakstiem grāmatvedībā viņa savas saistības pret valsti bija nokārtojusi. Viņa arī lūdza VID skaidrot, kādēļ, neceļot iebildumus, minēto deklarāciju VID ir pieņēmis un kādēļ par nodokļa parādu viņa tiek informēta novēloti, turklāt vienlaikus ar jau pierēķināto kavējuma naudu, kas uz vēstules rakstīšanas brīdi jau gandrīz sasniedza 70% no parāda pamatsummas.

Atbilde no VID pienāca tikai jaunajā gadā. Atvērusi savu VID-EDS profilu, pirmais, ko Sarkangalvīte pamanīja, bija nozudušais brīdinājums par nodokļu parādu. Savukārt atbildes vēstulē VID izvairīgi atsaucās uz likuma pantu, pēc kura tiek aprēķināta kavējuma nauda, bet sakarā ar iesniegto MUN deklarāciju ieteica sazināties ar citu VID inspektoru, norādot attiecīgo telefona numuru. Tas bija arī viss.

Nodokļu inspektoram Sarkangalvīte gan nezvanīja, jo uzskatīja, ka līdz ar nozudušo brīdinājumu par nodokļa parādu viņas EDS profilā VID netieši ir atzinis savas rīcības kļūdu. Ar to šī pasaka arī beidzās, un Sarkangalvīte laimīgi dzīvo tālāk. Ak, jā, vilks šajā stāstā tieši pieminēts gan netika, bet cītīgs lasītājs to noteikti atpazina.

Sarkangalvītes stāsts manī uzjundīja sekojošas pārdomas.

Pirmkārt, viss liecina par VID nekompetenci, izskatot un pieņemot nodokļu maksātājam būtiskus dokumentus, tostarp deklarācijas. Tā vien izskatās, ka viens otrs ierēdnis nelietderīgi deldē savas bikses krēslā, kas, starp citu, nopirkts par nodokļu maksātāju naudu, tā īsti nenojaušot (par sapratni nemaz nerunājot), ka no viņa tiek gaidīta profesionāla rīcība, kas būtu vērsta uz mūsu kopējo, nevis viņa personisko labklājību prēmiju izskatā.

Šajā sakarā es ikvienam lasītājam gribētu jautāt, vai mums ir tāda valsts varas institūcija, kurai ikviena nodokļu maksātāja vārdā būtu jāuzrauga un jākontrolē VID darbības (vai varbūt bezdarbības) lietderība? Tā kā VID ir Finanšu ministrijas padotības iestāde, ministrijai pēc būtības būtu jāuzrauga arī VID darba kvalitāte. Ja ministrija to nedara, vai nav tā, ka arī tā attiecībā pret vienkāršo nodokļa maksātāju nepilda tai uzticētās funkcijas? Kā jau mēs, vienkāršie mirstīgie, zinām, ierēdņi vien noplātīs rokas, rotēs no viena krēsla uz otru, un neviena atbildīgā par neizdarībā tā arī nekad nebūs.

Otrkārt, nejauši parādījušais brīdinājums VID-EDS lietotāja profilā par nodokļa parādu vienlaikus ar jau aprēķinātu kavējuma naudu netieši norāda uz jaunas VID programmatūras aktivizēšanu. Pieļauju, ka Sarkangalvītes stāstā minētais brīdinājums par nodokļa parādu ir automātiski ģenerēts – programma atrada datus, atbilstoši tos identificēja un izveidoja brīdinājumu.

Ja tas ir tā, tad man nāk prātā gadījums ar Neo, kad viņš absolūti legāli piekļuva VID datu bāzei, kas citkārt nebija domāta parastajiem mirstīgajiem. Acīmredzot šoreiz VID aktivizēja programmatūru, tā īsti nepārbaudot tās darbību. Protams, neviens vainīgais iekš VID nedz toreiz, nedz tagad neatradīsies. Neviens par nolaidību un valsts resursu izšķērdēšanu sodīts netiks. Tas, ka valsts institūcija nav spējīga rīkoties racionāli un sociāli taisnīgi, šķiet, nevienu vairs nepārsteigs.

Treškārt, Sarkangalvītes stāsts ir klajš cilvēktiesību pārkāpums. VID rīcības rezultātā veselu mēnesi Sarkangalvīte jutās morāli pazemota un diskriminēta, bet valstij bija jānodrošina viss iespējamais, lai šādas situācijas izveidošanos nepieļautu. Diemžēl valsts savas saistības neizpildīja. Neviens vainīgais, protams, netiks nedz meklēts, nedz atrasts.

Šī raksta mērķis arī nav meklēt vainīgos, bet gan aicinājums ikvienam cilvēkam neatkarīgi no tā, kādu darbu viņš dara vai kādu amatu ieņem, darīt savu darbu nesavtīgi, domājot par mūsu kopējo, nevis par savu personisko labklājību. Ceru, ka, stāvot plecu pie pleca, mums visiem kopā tas arī izdosies!

Novērtē šo rakstu:

87
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Neoliberālisma dizaina izčākstēšana

FotoLatviešu politiski organizatoriskās kaislības saglabā vēsturiski sākotnējo dinamismu. Latviešiem nav apnicis veidot jaunas politiskās organizācijas. Dinamisms nav tik liels kā „pirmajā” LR. Bet arī tagad, „otrajā” LR, nav pamata sūdzēties par politisko organizāciju veidošanas mānijas apsīkumu. 2014.gada 5.maijā tika dibināta partija „No sirds Latvijai”, 2014.gada 17.maijā tika dibināta „Jaunā konservatīvā partija”, 2016.gada 3.maijā tika dibināta partija „KPV LV (Kam pieder valsts)”, bet 2017.gada 26.augustā tika pietaisīta partija „Kustība „Par!”.
Lasīt visu...

12

"Vienotība" un rudenīga seksa pamatlikums: kam puņķi, tas apakšā

FotoBez pārsteigumiem: visnotaļ pro–eiropeiskā, pro–vērtību un pro–cilvēktiesību, pro–viskaukas Vienotība, pat bez mazākās žagošanās un bez pieklājīgas gražošanās, zibenīgi piekrīt Nacionālās apvienības īsajam un cietajam ultimātam, nekādu variantu par vējonisma izpausmi nepilsoņu bērnu sakarā, un basta. Kas notiek? Nekas sevišķs, koalīcijā tāda pati kārtība kā rudens seksā: kuram puņķi, tas apakšā. Un puņķainie šoreiz ir jau tikpat kā nosprāgušās Vienotības paliekas.
Lasīt visu...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...