Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Sātīgais vīkends

Arturs Priedītis
05.12.2016.
Komentāri (19)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Udo Ulbergs

09.12.2016. 13:28

"Vienotība" ir sākusi sevi spodrināt uz citu rēķina, kritizējot koalīcijas partnerus valdībā. Tas ir nelietīgs solis un parāda "Vienotības" kadru zemisko būtību, kas nekad nav bijusi sveša latviešu t.s. humanitārajai inteliģencei. Latviešiem patīk zemiskas izdarības vienam pret otru, un "Vienotība" ar savu zemiskumu var saglabāt/vairot latviešu simpātijas. Pie mums zemiskumam var būt stratēģiska vērtība ne tikai politikā, bet visur tur, kur smako latviešu humanitārā inteliģence.

Atbildēt

Edge

07.12.2016. 11:41

»

janis

...ja par šodienas garīgās telpas aizpildījumu,tad liekas atodamies progresējošas Idiotijas zemē.Process savā sulā...un viņi,liekas,jūtas labi


"Otrais termodinamikas likums - savā vaļā pamesta sistēma tiecas uz entropiju. Tātad - uz haosu."
M.Gailis, ex-premjers (NRA,05.10.2016.)
====================================================
"Viņi" visiem spēkiem cenšas procesus kontrolēt un vadīt sev vēlamajā virzienā. To jau arī runas vakardien notikušajā konferencē "Trauma. Atmiņa. Nākotne." spilgti apliecināja. Jūt pašmāju intelektuāļi tirgus pieprasījumu - turpina 1962.g. sākto sabiedrības smadzeņu "skalošanu".

Atbildēt

janis

07.12.2016. 02:06

...ja par šodienas garīgās telpas aizpildījumu,tad liekas atodamies progresējošas Idiotijas zemē.Process savā sulā...un viņi,liekas,jūtas labi.

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 19:11

Nesen tu man [L.Langai] teici, ka Latvija ir neizdevusies, ļengana valsts.
Knuts Skujenieks: – Nu, neizdevusies, jā, un man sāp sirds par to."
Mums vajadzīgs stabils pamats zem kājām. Intervija ar dzejnieku Knutu Skujenieku (LA, 31.08.2016.)
====================================================
Redz, kā nepareizi sanācis! Cīnījās, cīnījās, grāva un grāva padomju sociālo sistēmu - tagad spēku izsīkums, valsts pārvalde jau "četrāpus" (Pētersone). Nāksies pārskatīt padomju sistēmas izvērtējumu, citādi jau uz kājiņām nenostāties. Viens otrs to jau apjēdzis:"Runājot par principiem, kā ir uzbūvēta veselības aprūpe, tad Latvijā plānveida modelis, kāds eksistēja Padomju savienībā, noteikti būtu optimālāks, nekā šobrīd liberālisms un tirgus mehānismi, kur uz diviem miljoniem iedzīvotāju ārstniecības iestāžu konkurencei nav pat īsti vietas. Tātad tas pārvēršas par vienu vienīgu lobismu, kad visu izšķir labi kontakti ar tiem, kas dala naudu medicīnai." Zatlera mērķis: Trīs miljoni latviešu 2050. gadā (LA,07.09.2016.)

Atbildēt

man

06.12.2016. 17:40

patika

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 17:11

»

Ķirks

Norādītajā rakstā Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009: http://jaunagaita.net/jg257/JG257_Skujenieks.htm...


Kamēr bija "absurdā un izkurtējusī padomju tiesu sistēma", tikmēr pagrīdes miljonāriem bija jāuzvedas klusi, klusi - nevarēja Jūlis K. atklāti l/a Cīņa pasūtīt kādu uz WC. Vispār "šausmīgi" laiki bija - ne Lielos kapus varēja Rubikam notirgot, ne Latvijas zemi, ūdeņus, mežus iztirgot. Drošā solī pretim gaišajai nākotnei Eiropas Savienībā!
p.s. JG - tās ir Aukstā kara "produkts",tur vajag lasīt un domāt, domāt, domāt.

Atbildēt

Ķirks

06.12.2016. 13:53

»

Edge

Kas meklē, tas atrod


Norādītajā rakstā Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009: http://jaunagaita.net/jg257/JG257_Skujenieks.htm
ir vēl labāks citāts - ļoti mūsdienīgi aktuāls:
"Absurdā un izkurtējusī padomju tiesu sistēma skaidri norādīja, ka šis režīms ir neglābjami nolemts sabrukumam. Kad tas notiks un kā, mēs nevarējām zināt, bet režīms audzināja sev apzinīgus pretiniekus. Ieslodzījumā visi cilvēki ir kopā un vienlaikus katrs par sevi. Katram ir jārisina savas likteņa uzliktās problēmas, bet arī jārēķinās ar ieslodzījuma morāles principiem. Pirmais bauslis – nekādā veidā, pat visnevainīgākajā, nesadarboties ar administrāciju, respektīvi, varas pārstāvjiem. Karstasinīgāki ieslodzītie no temperamentīgākajām nācijām – krievi, ukraiņi vai dienvidnieki nereti aktīvi protestēja, nopelnot karceri vai cietumu. Baltieši parasti bija ieturētāki: viņi iespēju robežās sabotēja vai ignorēja priekšniecības rīkojumus un vēlmes."

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 12:43

»

O jā

"Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989


Kas meklē, tas atrod - ....
"...Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā."
Knuts Skujenieks:SAVĀ REIZĒ ARĪ VIENS IR KARAVĪRS
( Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009 )

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 12:18

»

O jā

"Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989


Runā jau gadus desmit - un turpinās runāt:
"Otrdien [02.12.2016.] plkst.18 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks saruna Trauma, atmiņa un nākotne, kurā piedalīsies Eiropas atmiņas kultūras un atmiņas politikas teorētiķi, aģentūru LETA informēja Gētes institūta projekta koordinatore Kristīne Kļaustiņa. Sarunā piedalīsies Konstances Universitātes profesors Aleidu Asmani no Vācijas, politiķis un publicists Dainis Īvāns un komunikācijas zinātņu doktore Olga Procevska, ziņo aģentūra LETA.

Atbildēt

O jā

06.12.2016. 11:36

»

Edge

"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas...


"Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989]"

Tikai nekad neviens nerunā kādi tad ir tie paņēmieni kautko gatavojot.

Piemēram
https://www.youtube.com/watch?v=FWsQb879RSM

Atbildēt

AZLK2138

06.12.2016. 11:16

God.gari rakstošais A.Priedīša k-gs.Vai neesat aizmirsis Godmaņa,Slaktera,Kargina,Krasovicka uc "nasing spešal" darboņus?

Atbildēt

:-(

06.12.2016. 09:25

Autorm vajadzētu pašam pskatīties spogulī- kāda šķebīga, idiotiska, histēriska, amorāla... naida runa sanākusi!
Kaut ko tādu var sacerēt tikai mazvērtības kompleksu nomākta radība.

Atbildēt

Ķirks

06.12.2016. 04:25

Man spilgti atmiņā kāda Gorbačova perestroikas frāze, dzirdēta pa radio kaut kad 1987.vai1988.g.
- Мы живем в эпохе недоразвитого социализма...
Interesanti, ko šobrīd domā LV valdošie perestroiščiki un razvivatjeļi - ko ir uzcēluši?

Atbildēt

Edge

05.12.2016. 23:30

"Kaut kas pie mums Latvijā nav kārtībā..." Intervija ar valsts prezidentu Raimondu Vējoni, LTV "Rīta Panorāma" (16.11.2016.)
===================================================
Būtu smieklīgi, ja nebūtu skumji. Gan R.Vējoņa teiktais, gan Pētersones rakstītais atsauc atmiņā PSRS "lielākā priekšnieka" J.Andropovs 1983.g. atziņu:"Mēs nepazīstam sabiedrību [iekārtu], kurā dzīvojam." Tā, lūk, gadās - ceļ, ceļ, bet nesaprot, ko uzcēluši. Kaut gan ir Piecgades plāni, Nacionālās attīstības plāni - un vēl n-tie. Beigties gan šāda "celtniecība" valsts mērogos var ne tikai ar lokālām (Maxima) traģēdijām....

Atbildēt

Edge

05.12.2016. 23:02

»

Neiedziļinoties detaļās

Baurus jau parasti piesmej nejau stāstot patiesību, bet laimes mantras


"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas."
A.Kļavis "4.maija brīvības un neatkarības sajūsma. Kur tā pazaudēta?" LVportāls.
===================================================
Tā patiesība kā "rūgtas zāles", jo dažkārt jau arī gudrie (elite) pārskatās - aiziet neceļos, un tautas vairākumu aizved sev līdz. Prof. A.Priedītis jau par postcilvēku ēras sākumu (1960-ie-1970-ie) daudz rakstījis, bet par tai pat laikā notiekošo procesu Latvijā un PSRS, pārsteidzoši maz. A process visumā interesants norisinājās:" “Var jau būt, ka es [V.Belševica] par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989]. Mēs pie tā strādājām visu savu mūžu." No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

05.12.2016. 22:41

»

Edge

Kā tādās reizēs izsakās - kad mēs augām...


Baurus jau parasti piesmej nejau stāstot patiesību, bet laimes mantras

Atbildēt

Edge

05.12.2016. 19:18

»

A.P.

Populisma jēdziens ir sācis sava triumfa ceļu.Šodien, 5.XII, "Delfos" virsraksts: "Populistu uzvaras gājiens: Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers". Itālieši nosaukti par populistiem, jo viņi referendumā apliecināja savu riebumu pret ES diktatūru


Kā tādās reizēs izsakās - kad mēs augām....
Kas gan ir itālieši populisti, salīdzinot ar latviešu auseklīšiem? Itāliešiem vēl augt un augt, kamēr ar ES diktatūru spēs paveikt to pašu, ko auseklīši paveica ar LPSR:
"...Mēs redzam nākotnes Latviju kā demokrātisku valsti, kurā visiem pilsoņiem neatkarīgi no to nacionālās un sociālās piederības, politiskās un reliģiskās pārliecības, ir nodrošinātas vienādas tiesības. Latvijai ir jābūt humānisma valstij, kurā valda likums, ekonomiska augšupeja un plašas garīgās kultūras attīstības iespējas jebkurai etniskai grupai."
LTF Domes valdes 1989.g. 31. maija aicinājums.
( «Padomju Jaunatne», 1989. gada 2. jūnijā, Nr. 105)

Atbildēt

A.P.

05.12.2016. 17:58

Populisma jēdziens ir sācis sava triumfa ceļu.Šodien, 5.XII, "Delfos" virsraksts: "Populistu uzvaras gājiens: Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers". Itālieši nosaukti par populistiem, jo viņi referendumā apliecināja savu riebumu pret ES diktatūru.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stumdīšanās Rīgas domē

FotoŠobrīd lielākā uzmanība tiek pievērsta valdībai un tās sagatavotajam budžeta projektam, kas nesen tika iesniegts izskatīšanai Saeimā. Ir skaidrs, ka deputāti izmantos visas iespējas, lai izstāstītu tautai, cik ļoti visi par to rūpējas. Jo īpaši skaistas un emocionāli piesātinātas runas ir sagaidāmas no opozīcijā esošajām partijām un neatkarīgajiem deputātiem, tajā skaitā no ZZS un “Saskaņas” deputātiem.
Lasīt visu...

12

Runā, ka...

FotoCilvēce vēl nav noskaidrojusi, kas vai kurš bija pirmais. Kas bija pirmais, vista vai ola? Kā bija patiesībā, kurš to redzēja?
Lasīt visu...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...

3

Uz kopējā fona "Repharm" ir tīri labs un valstiski nozīmīgs koncerns

FotoKatru gadu rudenī atrodas kāds, kas raksta apskatu par šādu tēmu. "Sagadīšanās pēc” katru rudeni farmācijas tirgus sašūpojas, notiek lielākas vai mazākas aktivitātes likumdošanā, normatīvajos aktos, īpašumu maiņā, ražotāju un tirgotāju attiecībās. Vārdu "sagadīšanās" es šeit lietoju tādēļ, ka rudenī tiek izstrādāts valsts budžets un budžetā nekad netiek pietiekami daudz naudas izdalīts medicīnai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

Šorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš...

Foto

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

Politmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas...

Foto

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

Saskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada...

Foto

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

Latvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem...

Foto

Modernā banalitāte

Banalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna...

Foto

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

Jebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida...

Foto

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

Nezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks...

Foto

Partijas pamodušās no miega

Izskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to...

Foto

Objektīvā realitāte

Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai...

Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...