Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!
Foto

Sātīgais vīkends

Arturs Priedītis
05.12.2016.
Komentāri (19)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Udo Ulbergs

09.12.2016. 12:28

"Vienotība" ir sākusi sevi spodrināt uz citu rēķina, kritizējot koalīcijas partnerus valdībā. Tas ir nelietīgs solis un parāda "Vienotības" kadru zemisko būtību, kas nekad nav bijusi sveša latviešu t.s. humanitārajai inteliģencei. Latviešiem patīk zemiskas izdarības vienam pret otru, un "Vienotība" ar savu zemiskumu var saglabāt/vairot latviešu simpātijas. Pie mums zemiskumam var būt stratēģiska vērtība ne tikai politikā, bet visur tur, kur smako latviešu humanitārā inteliģence.

Atbildēt

Edge

07.12.2016. 10:41

»

janis

...ja par šodienas garīgās telpas aizpildījumu,tad liekas atodamies progresējošas Idiotijas zemē.Process savā sulā...un viņi,liekas,jūtas labi


"Otrais termodinamikas likums - savā vaļā pamesta sistēma tiecas uz entropiju. Tātad - uz haosu."
M.Gailis, ex-premjers (NRA,05.10.2016.)
====================================================
"Viņi" visiem spēkiem cenšas procesus kontrolēt un vadīt sev vēlamajā virzienā. To jau arī runas vakardien notikušajā konferencē "Trauma. Atmiņa. Nākotne." spilgti apliecināja. Jūt pašmāju intelektuāļi tirgus pieprasījumu - turpina 1962.g. sākto sabiedrības smadzeņu "skalošanu".

Atbildēt

janis

07.12.2016. 01:06

...ja par šodienas garīgās telpas aizpildījumu,tad liekas atodamies progresējošas Idiotijas zemē.Process savā sulā...un viņi,liekas,jūtas labi.

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 18:11

Nesen tu man [L.Langai] teici, ka Latvija ir neizdevusies, ļengana valsts.
Knuts Skujenieks: – Nu, neizdevusies, jā, un man sāp sirds par to."
Mums vajadzīgs stabils pamats zem kājām. Intervija ar dzejnieku Knutu Skujenieku (LA, 31.08.2016.)
====================================================
Redz, kā nepareizi sanācis! Cīnījās, cīnījās, grāva un grāva padomju sociālo sistēmu - tagad spēku izsīkums, valsts pārvalde jau "četrāpus" (Pētersone). Nāksies pārskatīt padomju sistēmas izvērtējumu, citādi jau uz kājiņām nenostāties. Viens otrs to jau apjēdzis:"Runājot par principiem, kā ir uzbūvēta veselības aprūpe, tad Latvijā plānveida modelis, kāds eksistēja Padomju savienībā, noteikti būtu optimālāks, nekā šobrīd liberālisms un tirgus mehānismi, kur uz diviem miljoniem iedzīvotāju ārstniecības iestāžu konkurencei nav pat īsti vietas. Tātad tas pārvēršas par vienu vienīgu lobismu, kad visu izšķir labi kontakti ar tiem, kas dala naudu medicīnai." Zatlera mērķis: Trīs miljoni latviešu 2050. gadā (LA,07.09.2016.)

Atbildēt

man

06.12.2016. 16:40

patika

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 16:11

»

Ķirks

Norādītajā rakstā Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009: http://jaunagaita.net/jg257/JG257_Skujenieks.htm...


Kamēr bija "absurdā un izkurtējusī padomju tiesu sistēma", tikmēr pagrīdes miljonāriem bija jāuzvedas klusi, klusi - nevarēja Jūlis K. atklāti l/a Cīņa pasūtīt kādu uz WC. Vispār "šausmīgi" laiki bija - ne Lielos kapus varēja Rubikam notirgot, ne Latvijas zemi, ūdeņus, mežus iztirgot. Drošā solī pretim gaišajai nākotnei Eiropas Savienībā!
p.s. JG - tās ir Aukstā kara "produkts",tur vajag lasīt un domāt, domāt, domāt.

Atbildēt

Ķirks

06.12.2016. 12:53

»

Edge

Kas meklē, tas atrod


Norādītajā rakstā Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009: http://jaunagaita.net/jg257/JG257_Skujenieks.htm
ir vēl labāks citāts - ļoti mūsdienīgi aktuāls:
"Absurdā un izkurtējusī padomju tiesu sistēma skaidri norādīja, ka šis režīms ir neglābjami nolemts sabrukumam. Kad tas notiks un kā, mēs nevarējām zināt, bet režīms audzināja sev apzinīgus pretiniekus. Ieslodzījumā visi cilvēki ir kopā un vienlaikus katrs par sevi. Katram ir jārisina savas likteņa uzliktās problēmas, bet arī jārēķinās ar ieslodzījuma morāles principiem. Pirmais bauslis – nekādā veidā, pat visnevainīgākajā, nesadarboties ar administrāciju, respektīvi, varas pārstāvjiem. Karstasinīgāki ieslodzītie no temperamentīgākajām nācijām – krievi, ukraiņi vai dienvidnieki nereti aktīvi protestēja, nopelnot karceri vai cietumu. Baltieši parasti bija ieturētāki: viņi iespēju robežās sabotēja vai ignorēja priekšniecības rīkojumus un vēlmes."

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 11:43

»

O jā

"Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989


Kas meklē, tas atrod - ....
"...Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā."
Knuts Skujenieks:SAVĀ REIZĒ ARĪ VIENS IR KARAVĪRS
( Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009 )

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 11:18

»

O jā

"Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989


Runā jau gadus desmit - un turpinās runāt:
"Otrdien [02.12.2016.] plkst.18 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks saruna Trauma, atmiņa un nākotne, kurā piedalīsies Eiropas atmiņas kultūras un atmiņas politikas teorētiķi, aģentūru LETA informēja Gētes institūta projekta koordinatore Kristīne Kļaustiņa. Sarunā piedalīsies Konstances Universitātes profesors Aleidu Asmani no Vācijas, politiķis un publicists Dainis Īvāns un komunikācijas zinātņu doktore Olga Procevska, ziņo aģentūra LETA.

Atbildēt

O jā

06.12.2016. 10:36

»

Edge

"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas...


"Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989]"

Tikai nekad neviens nerunā kādi tad ir tie paņēmieni kautko gatavojot.

Piemēram
https://www.youtube.com/watch?v=FWsQb879RSM

Atbildēt

AZLK2138

06.12.2016. 10:16

God.gari rakstošais A.Priedīša k-gs.Vai neesat aizmirsis Godmaņa,Slaktera,Kargina,Krasovicka uc "nasing spešal" darboņus?

Atbildēt

:-(

06.12.2016. 08:25

Autorm vajadzētu pašam pskatīties spogulī- kāda šķebīga, idiotiska, histēriska, amorāla... naida runa sanākusi!
Kaut ko tādu var sacerēt tikai mazvērtības kompleksu nomākta radība.

Atbildēt

Ķirks

06.12.2016. 03:25

Man spilgti atmiņā kāda Gorbačova perestroikas frāze, dzirdēta pa radio kaut kad 1987.vai1988.g.
- Мы живем в эпохе недоразвитого социализма...
Interesanti, ko šobrīd domā LV valdošie perestroiščiki un razvivatjeļi - ko ir uzcēluši?

Atbildēt

Edge

05.12.2016. 22:30

"Kaut kas pie mums Latvijā nav kārtībā..." Intervija ar valsts prezidentu Raimondu Vējoni, LTV "Rīta Panorāma" (16.11.2016.)
===================================================
Būtu smieklīgi, ja nebūtu skumji. Gan R.Vējoņa teiktais, gan Pētersones rakstītais atsauc atmiņā PSRS "lielākā priekšnieka" J.Andropovs 1983.g. atziņu:"Mēs nepazīstam sabiedrību [iekārtu], kurā dzīvojam." Tā, lūk, gadās - ceļ, ceļ, bet nesaprot, ko uzcēluši. Kaut gan ir Piecgades plāni, Nacionālās attīstības plāni - un vēl n-tie. Beigties gan šāda "celtniecība" valsts mērogos var ne tikai ar lokālām (Maxima) traģēdijām....

Atbildēt

Edge

05.12.2016. 22:02

»

Neiedziļinoties detaļās

Baurus jau parasti piesmej nejau stāstot patiesību, bet laimes mantras


"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas."
A.Kļavis "4.maija brīvības un neatkarības sajūsma. Kur tā pazaudēta?" LVportāls.
===================================================
Tā patiesība kā "rūgtas zāles", jo dažkārt jau arī gudrie (elite) pārskatās - aiziet neceļos, un tautas vairākumu aizved sev līdz. Prof. A.Priedītis jau par postcilvēku ēras sākumu (1960-ie-1970-ie) daudz rakstījis, bet par tai pat laikā notiekošo procesu Latvijā un PSRS, pārsteidzoši maz. A process visumā interesants norisinājās:" “Var jau būt, ka es [V.Belševica] par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989]. Mēs pie tā strādājām visu savu mūžu." No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

05.12.2016. 21:41

»

Edge

Kā tādās reizēs izsakās - kad mēs augām...


Baurus jau parasti piesmej nejau stāstot patiesību, bet laimes mantras

Atbildēt

Edge

05.12.2016. 18:18

»

A.P.

Populisma jēdziens ir sācis sava triumfa ceļu.Šodien, 5.XII, "Delfos" virsraksts: "Populistu uzvaras gājiens: Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers". Itālieši nosaukti par populistiem, jo viņi referendumā apliecināja savu riebumu pret ES diktatūru


Kā tādās reizēs izsakās - kad mēs augām....
Kas gan ir itālieši populisti, salīdzinot ar latviešu auseklīšiem? Itāliešiem vēl augt un augt, kamēr ar ES diktatūru spēs paveikt to pašu, ko auseklīši paveica ar LPSR:
"...Mēs redzam nākotnes Latviju kā demokrātisku valsti, kurā visiem pilsoņiem neatkarīgi no to nacionālās un sociālās piederības, politiskās un reliģiskās pārliecības, ir nodrošinātas vienādas tiesības. Latvijai ir jābūt humānisma valstij, kurā valda likums, ekonomiska augšupeja un plašas garīgās kultūras attīstības iespējas jebkurai etniskai grupai."
LTF Domes valdes 1989.g. 31. maija aicinājums.
( «Padomju Jaunatne», 1989. gada 2. jūnijā, Nr. 105)

Atbildēt

A.P.

05.12.2016. 16:58

Populisma jēdziens ir sācis sava triumfa ceļu.Šodien, 5.XII, "Delfos" virsraksts: "Populistu uzvaras gājiens: Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers". Itālieši nosaukti par populistiem, jo viņi referendumā apliecināja savu riebumu pret ES diktatūru.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Uzspēlēsim konkursu

FotoMaija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru darbus. Konkurss paredz arī naudas balvas.
Lasīt visu...

21

Postcilvēku logoss un atavisma dumpis

FotoŠis teksts ir domāts cilvēkiem. Tāpēc lietoju cilvēkiem saprotamus vārdus arī tajos gadījumos, kad tiek aprakstīts kaut kas pilnīgi pretējs cilvēku rīcībai. Tas attiecas uz jēdzienu “logoss”. Uzdrošinos šo jēdzienu attiecināt uz postcilvēkiem, lai viņu pazīmes kompleksi asociētu vienā vārdā.
Lasīt visu...

21

Līgo svētkus gaidot

FotoLatvieši pēc savas attieksmes pret tautību daloties trīs grupās. Pirmā grupa uzskata, ka esam maniakāli pārņemti ar savu mākslīgi konstruēto unikalitāti, otrā – ka piedzimt par latvieti esot tas pats, kas izvilkt lielo laimestu loterijā, bet trešajai par savu tautību mainās atkarībā no viņu emocionālā stāvokļa.
Lasīt visu...

15

"Vienotības" Kariņš un KGB boss Andropovs: negaidītas līdzības

FotoSaprotams, ka gadiem ilgi ar manipulatīvām viltus ziņām apdullinātu labticīgo “Vienotības” vēlētāju šāds salīdzinājums varētu šokēt. Vēl pirms gada kāda oligarha ilgstoši uzturēts laikraksts īsteni ziemļkorejiskā veidā jūsmoja, drukājot savā avīzē ar trekniem burtiem: “Tieši smaids Kariņu padara līdzīgu eņģelim.” Jā, tā nav rūgta ironija vai sarkasms, katrs, kurš māk lietot meklētājprogrammu “google”, ātri atradīs lielā Latvijas medijā šo trulo propagandas piemēru.
Lasīt visu...

12

Dzīvesbiedru likums – kāda jēga?

FotoKāpēc es priecājos, bet nelecu no sajūsmas gaisā par Dzīvesbiedru likuma projektu? Īsi un konkrēti – tas ir pilnīgi bezzobains attiecībā uz bērnu jautājumiem un nekādā, ne vismazākajā mērā nerisina tās lietas, par kurām vairākkārt jau esmu rakstījusi.
Lasīt visu...

18

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

FotoSaskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, četri saskaņieši atšķēlušies un izveidojuši savu “treniņbikšu” frakciju, vairākums zaudēts! Vai latviskā opozīcija beidzot gāzīs korupcijas režīmu, un kādi ir iespējamie scenāriji?
Lasīt visu...

21

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

FotoPēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīva, ko reizēm publiski sauc arī par "restitūcijas atlīdzinājumu ebreju kopienai". Diskusija izraisa dažādus komentārus, nereti asus, retu reizi arī tādus, kurus nevajadzētu pagodināt ar uzmanību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

Likumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā...

Foto

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi."...

Foto

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

Latvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

Tie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa...

Foto

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

Centieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem...

Foto

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina...

Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...