Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Sātīgais vīkends

Arturs Priedītis
05.12.2016.
Komentāri (19)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Udo Ulbergs

09.12.2016. 12:28

"Vienotība" ir sākusi sevi spodrināt uz citu rēķina, kritizējot koalīcijas partnerus valdībā. Tas ir nelietīgs solis un parāda "Vienotības" kadru zemisko būtību, kas nekad nav bijusi sveša latviešu t.s. humanitārajai inteliģencei. Latviešiem patīk zemiskas izdarības vienam pret otru, un "Vienotība" ar savu zemiskumu var saglabāt/vairot latviešu simpātijas. Pie mums zemiskumam var būt stratēģiska vērtība ne tikai politikā, bet visur tur, kur smako latviešu humanitārā inteliģence.

Atbildēt

Edge

07.12.2016. 10:41

»

janis

...ja par šodienas garīgās telpas aizpildījumu,tad liekas atodamies progresējošas Idiotijas zemē.Process savā sulā...un viņi,liekas,jūtas labi


"Otrais termodinamikas likums - savā vaļā pamesta sistēma tiecas uz entropiju. Tātad - uz haosu."
M.Gailis, ex-premjers (NRA,05.10.2016.)
====================================================
"Viņi" visiem spēkiem cenšas procesus kontrolēt un vadīt sev vēlamajā virzienā. To jau arī runas vakardien notikušajā konferencē "Trauma. Atmiņa. Nākotne." spilgti apliecināja. Jūt pašmāju intelektuāļi tirgus pieprasījumu - turpina 1962.g. sākto sabiedrības smadzeņu "skalošanu".

Atbildēt

janis

07.12.2016. 01:06

...ja par šodienas garīgās telpas aizpildījumu,tad liekas atodamies progresējošas Idiotijas zemē.Process savā sulā...un viņi,liekas,jūtas labi.

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 18:11

Nesen tu man [L.Langai] teici, ka Latvija ir neizdevusies, ļengana valsts.
Knuts Skujenieks: – Nu, neizdevusies, jā, un man sāp sirds par to."
Mums vajadzīgs stabils pamats zem kājām. Intervija ar dzejnieku Knutu Skujenieku (LA, 31.08.2016.)
====================================================
Redz, kā nepareizi sanācis! Cīnījās, cīnījās, grāva un grāva padomju sociālo sistēmu - tagad spēku izsīkums, valsts pārvalde jau "četrāpus" (Pētersone). Nāksies pārskatīt padomju sistēmas izvērtējumu, citādi jau uz kājiņām nenostāties. Viens otrs to jau apjēdzis:"Runājot par principiem, kā ir uzbūvēta veselības aprūpe, tad Latvijā plānveida modelis, kāds eksistēja Padomju savienībā, noteikti būtu optimālāks, nekā šobrīd liberālisms un tirgus mehānismi, kur uz diviem miljoniem iedzīvotāju ārstniecības iestāžu konkurencei nav pat īsti vietas. Tātad tas pārvēršas par vienu vienīgu lobismu, kad visu izšķir labi kontakti ar tiem, kas dala naudu medicīnai." Zatlera mērķis: Trīs miljoni latviešu 2050. gadā (LA,07.09.2016.)

Atbildēt

man

06.12.2016. 16:40

patika

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 16:11

»

Ķirks

Norādītajā rakstā Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009: http://jaunagaita.net/jg257/JG257_Skujenieks.htm...


Kamēr bija "absurdā un izkurtējusī padomju tiesu sistēma", tikmēr pagrīdes miljonāriem bija jāuzvedas klusi, klusi - nevarēja Jūlis K. atklāti l/a Cīņa pasūtīt kādu uz WC. Vispār "šausmīgi" laiki bija - ne Lielos kapus varēja Rubikam notirgot, ne Latvijas zemi, ūdeņus, mežus iztirgot. Drošā solī pretim gaišajai nākotnei Eiropas Savienībā!
p.s. JG - tās ir Aukstā kara "produkts",tur vajag lasīt un domāt, domāt, domāt.

Atbildēt

Ķirks

06.12.2016. 12:53

»

Edge

Kas meklē, tas atrod


Norādītajā rakstā Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009: http://jaunagaita.net/jg257/JG257_Skujenieks.htm
ir vēl labāks citāts - ļoti mūsdienīgi aktuāls:
"Absurdā un izkurtējusī padomju tiesu sistēma skaidri norādīja, ka šis režīms ir neglābjami nolemts sabrukumam. Kad tas notiks un kā, mēs nevarējām zināt, bet režīms audzināja sev apzinīgus pretiniekus. Ieslodzījumā visi cilvēki ir kopā un vienlaikus katrs par sevi. Katram ir jārisina savas likteņa uzliktās problēmas, bet arī jārēķinās ar ieslodzījuma morāles principiem. Pirmais bauslis – nekādā veidā, pat visnevainīgākajā, nesadarboties ar administrāciju, respektīvi, varas pārstāvjiem. Karstasinīgāki ieslodzītie no temperamentīgākajām nācijām – krievi, ukraiņi vai dienvidnieki nereti aktīvi protestēja, nopelnot karceri vai cietumu. Baltieši parasti bija ieturētāki: viņi iespēju robežās sabotēja vai ignorēja priekšniecības rīkojumus un vēlmes."

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 11:43

»

O jā

"Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989


Kas meklē, tas atrod - ....
"...Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā."
Knuts Skujenieks:SAVĀ REIZĒ ARĪ VIENS IR KARAVĪRS
( Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009 )

Atbildēt

Edge

06.12.2016. 11:18

»

O jā

"Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989


Runā jau gadus desmit - un turpinās runāt:
"Otrdien [02.12.2016.] plkst.18 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks saruna Trauma, atmiņa un nākotne, kurā piedalīsies Eiropas atmiņas kultūras un atmiņas politikas teorētiķi, aģentūru LETA informēja Gētes institūta projekta koordinatore Kristīne Kļaustiņa. Sarunā piedalīsies Konstances Universitātes profesors Aleidu Asmani no Vācijas, politiķis un publicists Dainis Īvāns un komunikācijas zinātņu doktore Olga Procevska, ziņo aģentūra LETA.

Atbildēt

O jā

06.12.2016. 10:36

»

Edge

"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas...


"Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989]"

Tikai nekad neviens nerunā kādi tad ir tie paņēmieni kautko gatavojot.

Piemēram
https://www.youtube.com/watch?v=FWsQb879RSM

Atbildēt

AZLK2138

06.12.2016. 10:16

God.gari rakstošais A.Priedīša k-gs.Vai neesat aizmirsis Godmaņa,Slaktera,Kargina,Krasovicka uc "nasing spešal" darboņus?

Atbildēt

:-(

06.12.2016. 08:25

Autorm vajadzētu pašam pskatīties spogulī- kāda šķebīga, idiotiska, histēriska, amorāla... naida runa sanākusi!
Kaut ko tādu var sacerēt tikai mazvērtības kompleksu nomākta radība.

Atbildēt

Ķirks

06.12.2016. 03:25

Man spilgti atmiņā kāda Gorbačova perestroikas frāze, dzirdēta pa radio kaut kad 1987.vai1988.g.
- Мы живем в эпохе недоразвитого социализма...
Interesanti, ko šobrīd domā LV valdošie perestroiščiki un razvivatjeļi - ko ir uzcēluši?

Atbildēt

Edge

05.12.2016. 22:30

"Kaut kas pie mums Latvijā nav kārtībā..." Intervija ar valsts prezidentu Raimondu Vējoni, LTV "Rīta Panorāma" (16.11.2016.)
===================================================
Būtu smieklīgi, ja nebūtu skumji. Gan R.Vējoņa teiktais, gan Pētersones rakstītais atsauc atmiņā PSRS "lielākā priekšnieka" J.Andropovs 1983.g. atziņu:"Mēs nepazīstam sabiedrību [iekārtu], kurā dzīvojam." Tā, lūk, gadās - ceļ, ceļ, bet nesaprot, ko uzcēluši. Kaut gan ir Piecgades plāni, Nacionālās attīstības plāni - un vēl n-tie. Beigties gan šāda "celtniecība" valsts mērogos var ne tikai ar lokālām (Maxima) traģēdijām....

Atbildēt

Edge

05.12.2016. 22:02

»

Neiedziļinoties detaļās

Baurus jau parasti piesmej nejau stāstot patiesību, bet laimes mantras


"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas."
A.Kļavis "4.maija brīvības un neatkarības sajūsma. Kur tā pazaudēta?" LVportāls.
===================================================
Tā patiesība kā "rūgtas zāles", jo dažkārt jau arī gudrie (elite) pārskatās - aiziet neceļos, un tautas vairākumu aizved sev līdz. Prof. A.Priedītis jau par postcilvēku ēras sākumu (1960-ie-1970-ie) daudz rakstījis, bet par tai pat laikā notiekošo procesu Latvijā un PSRS, pārsteidzoši maz. A process visumā interesants norisinājās:" “Var jau būt, ka es [V.Belševica] par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien [1989]. Mēs pie tā strādājām visu savu mūžu." No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

05.12.2016. 21:41

»

Edge

Kā tādās reizēs izsakās - kad mēs augām...


Baurus jau parasti piesmej nejau stāstot patiesību, bet laimes mantras

Atbildēt

Edge

05.12.2016. 18:18

»

A.P.

Populisma jēdziens ir sācis sava triumfa ceļu.Šodien, 5.XII, "Delfos" virsraksts: "Populistu uzvaras gājiens: Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers". Itālieši nosaukti par populistiem, jo viņi referendumā apliecināja savu riebumu pret ES diktatūru


Kā tādās reizēs izsakās - kad mēs augām....
Kas gan ir itālieši populisti, salīdzinot ar latviešu auseklīšiem? Itāliešiem vēl augt un augt, kamēr ar ES diktatūru spēs paveikt to pašu, ko auseklīši paveica ar LPSR:
"...Mēs redzam nākotnes Latviju kā demokrātisku valsti, kurā visiem pilsoņiem neatkarīgi no to nacionālās un sociālās piederības, politiskās un reliģiskās pārliecības, ir nodrošinātas vienādas tiesības. Latvijai ir jābūt humānisma valstij, kurā valda likums, ekonomiska augšupeja un plašas garīgās kultūras attīstības iespējas jebkurai etniskai grupai."
LTF Domes valdes 1989.g. 31. maija aicinājums.
( «Padomju Jaunatne», 1989. gada 2. jūnijā, Nr. 105)

Atbildēt

A.P.

05.12.2016. 16:58

Populisma jēdziens ir sācis sava triumfa ceļu.Šodien, 5.XII, "Delfos" virsraksts: "Populistu uzvaras gājiens: Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers". Itālieši nosaukti par populistiem, jo viņi referendumā apliecināja savu riebumu pret ES diktatūru.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jauni izaicinājumi partijām

FotoSestdien tika rīkots Nacionālās apvienības kārtējais kongress. Kaut arī šobrīd ir daudz asu jautājumu un problēmu, ko varētu apspriest arī šīs partijas kongresā, to varētu nosaukt par tradicionālu un piesardzīgu. Kā jau tika prognozēts, par Nacionālās apvienības priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts Raivis Dzintars, arī valdē amatus sdaglabāja daudzi jau esošie pārstāvji, tajā skaitā Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.
Lasīt visu...

15

Aicinām Aivaru Lembergu kļūt par saraksta līderi Rīgas Domes vēlēšanās

FotoPolitisko partiju apvienība Jaunā Saskaņa aicina Aivaru Lembergu kļūt par saraksta līderi ārkārtas Rīgas Domes vēlēšanās un aicina partiju Latvijai un Ventspilij iestāties politisko partiju apvienībā Jaunā Saskaņa, deleģējot savus cilvēkus gan Rīgas domes vēlēšanu sarakstā, gan apvienības valdē.
Lasīt visu...

21

Diskursīvā levitācija

FotoZinātniski orientētiem cilvēkiem šodienas Latvijā klājas ļoti labi. Burtiski katru dienu Rīgas mediji sagādā svaigu materiālu zinātniskām studijām. Svaigais materiāls parasti ir ļoti piemērots teoretizēšanai, terminoloģisko novitāšu izdomāšanai, dzīves izpratnes kompetentāka līmeņa sasniegšanai, vispārinātu un idealizētu modeļu veidošanai. Nereti mediju publikācijas praktiski apstiprina intelektuālās intuīcijas nojausmas un abstrahētās hipotēzes.
Lasīt visu...

21

Liekuļi

FotoIr gana vecs liekulības piemērs. Reiz Jēzus Kristus sestdienā sinagogā izārstēja kādu astoņpadsmit gadus vecu meiteni.
Lasīt visu...

21

Latviskās nelietības zvaigžņu stunda

FotoTas viss, kas 2019.gada decembra vidū notiek ar un ap Lembergu, noteikti ir kārtējā tipiski latviskā nelietība divos virzienos: 1) verdziska kalpošana ASV interesēm un 2) zemiski agresīva vēršanās pret gudru tautieti, nelietīgi izmantojot zināmus apstākļus.
Lasīt visu...

12

Draud Kariņa un Bordāna ostu apvērsums

FotoJau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

No LNT ziņām atvadoties

Decembra pašā sākumā apcerīgi un mazliet skumīgās noskaņās atvadījāmies no LNT ziņām. Arī man bija tāda kā savāda sajūta – nu kā...

Foto

Mēs, Rīgas līga, atbalstām lēmumu par Rīgas domes atlaišanu

6. decembrī VARAM ministrs paziņoja, ka ir lēmis rosināt Rīgas domes atlaišanu. Šo lēmumu, visticamāk, atbalstīs arī...

Foto

Spriņģes idejas sasaucas ar Gēbelsa propagandu par rases tīrību

17. novembrī, diskutējot sociālajā tīklā Twitter, žurnāliste Inga Spriņģe izteicās, ka iedzīvotāji, kuri parakstās par Saeimas atlaišanu...

Foto

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar Gerharda iesniegto likumprojektu

Rīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un...

Foto

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD)...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par...

Foto

Svētā inkvizīcija

Attieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka...

Foto

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

Šķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā...

Foto

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

Uz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu,...

Foto

Ticība rituāla spēkam

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un...

Foto

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas...

Foto

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

Rietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu...

Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....