Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa atzina, ka līdzšinējā prakse kompensācijas piedziņām par it kā bojātiem gāzes skaitītajiem, ciktāl tā attiecas uz mājsaimniecību lietotājiem, ir bijusi neatbilstoša augstāka spēka tiesību normām.

Šādu gadījumu visā Latvijā ir salīdzinoši daudz. Mūsu birojā pēc juridiskās palīdzības ir vērsušies vairāki klienti, kam pēc gāzes skaitītāja nomaiņas tika atsūtīta vēstule no AS “Latvijas Gāze” ar skaidrojumu, ka skaitītājs esot izrādījies bojāts un ka AS “Latvijas Gāze” ir pamats piedzīt parādu par it kā izmantoto, bet neuzskaitīto dabasgāzi un kompensāciju, kuru kopējais apmērs atsevišķiem klientiem bija milzīgs – pat vairāki desmit tūkstoši eiro. Šāda prakse jau sākotnēji likās absurda.

Pamatojoties uz pēdējiem Satversmes tiesas lēmumiem, beidzot šī situācija ir atrisināta attiecībā uz visiem enerģijas lietotājiem (kā mājsaimniecību, tā arī industriālajiem lietotājiem), un tika atzīts, ka tiesību normas, kuras šādu “legālo reketu” pamatoja, ir atceltas no pieņemšanas brīža.

Mūsu klienti ir gandarīti par šādu Satversmes tiesas lēmumu un aicina visus cietušos, kas ir nonākuši līdzīgā situācijā, apvienot spēkus vienā biedrībā (provizoriskais nosaukums – “Enerģijas lietotāju atbalsta biedrība” jeb saīsināti ELAB), kura savu biedru interesēs risinātu jautājumus par kompensāciju pieprasīšanu no AS “Latvijas Gāze” un tās tiesību pārņēmēju daudzās lietās – AS ”GASO”.

Ir personas, kas labprātīgi vai tiesas nolēmumu piespiedu izpildes rezultātā, jau ir samaksājušas šādas AS “Latvijas Gāze” pieprasītās kompensācijas, daļai šīs lietas vēl ir tiesā, citi ir slēguši mierizlīgumus. Tā kā šīs Satversmei neatbilstošās normas ir atceltas no pieņemšanas brīža, tad ir tiesisks pamats pārskatīt visus tiesu nolēmumus šajās lietās sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem, kā arī apstrīdēt noslēgtos mierizlīgumus, lai nodrošinātu nepamatoti samaksāto līdzekļu atgūšanu, kā arī pret enerģijas lietotājiem nepamatoti izvirzīto prasījumu anulēšanu.

Mūsu klienti vēlas uzrunāt cietušos un piedāvā sākotnēji bezmaksas juridisko atbalstu, lai konkrētajā situācijā sagatavotu darbības stratēģiju un izvērtētu iespējas atgūt samaksātās naudas summas vai atbrīvoties no nepamatotām pretenzijām.

Biedrības dibināšana ir plānota jau tuvākajā laikā, tāpēc aicinām pieteikties dibināšanas sapulcei pa e-pastu: [email protected].

Lai arī Satversmes tiesas spriedums ir pieņemts septembra beigās, likums nosaka speciālu procesuālo termiņu šādu prasību sniegšanai tiesā - trīs mēnešu laikā, tāpēc aicinājums potenciālajiem cietušajiem rīkoties ātri un atbildīgi, lai panāktu  taisnīguma atjaunošanu.

Novērtē šo rakstu:

67
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...