Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

barters2

11.02.2021. 08:56

Viss tas ir interesanti , bet ko darīt lai Tauta izdzīvotu ? Bez naudas nu nekādi nevar ,tāpēc ir jāmācās no bagātās Šveices , kur darbojās divas naudas - viena ir Šveices franks un otra ir WIR . Palasiet internetā Jāņa Kučinska rakstu - Latvijas ekonomiku var glābt alternatīvā valūta .

Atbildēt

vecais nīgrais onkulis

09.08.2020. 14:22

»

Juris P.

Sauksim lietas īstajos vārdos...


Juris P., gluži tāpat kā īstenticīgie boļševiki 1918. (un citos) gados, izmisīgi mēklē "saules pilsētu", kur būs "no katra pēc spējām un katram pēc vajadzībām".
Realitāte ir tāda, ka nedz fizikas, nedz sabiedrības likumus apmānīt nevar. Bet ja pat viscietpaurainākie entuziasti ir sapratuši, ka ūdens pret kalnu nekad netecēs, tad par sabiedrību vēl arvien uzpeld naivas teorijas, ka ar labu vārdu ir iespējams uztaisīt "nezinīšus saules pilsētā". Bet tur, kur ar labu vārdu nekas nesanāk, parasti parādās ari kolti. Un tā vietā, lai dzīvotu normāli šādi "filozofi" mūždien bāžas visiem virsū ar savu "pareizumu" utt. Nu labi, tiesības jau viņiem ir.
To, ka jādzīvo pēc daba, instinktīvi ir sapratuši amerikāņi. Valsts mērķi, bez lieka patosa ir formulēti viņu Neatkarības deklarācijā. Palasiet! Un tas strādā ilgtermiņā. Ja vien neuzodas "moralizētāji" ar kalašņikoviem.

Atbildēt

VNO

09.08.2020. 13:48

»

Juris P.

Sauksim lietas īstajos vārdos...


Vai tiem, kas 1918. gadā devās Brīvības Cīņās, mājās nepalika mīļotās meitenes, nepalika ģimenes bez apgādnieka? Palika, bet tie vīri zināja par ko iet cīņā, zināja, ka riskē ar savu dzīvību! Un arī viņu piederīgie to saprata. Bet starp viņiem un mums ir viena būtiska atšķirība – tie bija VĪRI, bet mēs esam LUPATAS, kuras labāk dezertēs no savas valsts — dosies emigrācijā un par vēdera tiesu kalpos jebkuram svešiniekam, nevis pacels savu dibenu no datora krēsla!

----------------------------

Ai, ai, ai kāds naivums. Tas vēsturiskais process, kas risinājās 1917-20 gados ir tik pilns ar nejaušībām un alternatīvām, kā reti kad. Izprast motīvus, kas tolaik mudināja pieslieties tai vai citai alternatīvai ir praktiski neiespējami. Katrā ziņā universālo principu "katram savs krekls tuvāks' neviens nav atcēlis. Un zooloģiskais patriotisms diezi vai bija noteicošais motivators.

Atbildēt

Jurītim

27.07.2020. 10:08

»

Juris P.

Par cilvēces «progresu» un «izaugsmi...


Reiz radio dzirdēju, ka ANO plāno par 1/3 samazināt planētas iedzīvotāju skaitu, kam nepietiek dzeramā ūdens un es jau nopriecājos, ka tas pietuvinās "Zelta miljarda" ideju, bet kļūdījos.
Latvijas zeme 1,3 miljonam latviešu var pilnā mērā nodrošināt praktiski visu nepieciešamo, nepadarot meža zemes par tuksnesi, nepiesārņojot dabu un neiztukšojot zivju krājumus. Saprātīgi lietojot, mūsu valsts var ne tikai sevi nodrošināt ar visiem enerģijas veidiem, bet daļu arī eksportēt.
Krievija, kur pat smakas nav no demokrātijas, kur iedzīvotāju blīvums nav daudz lielāks, kā Antarktīdā, ir ekoloģiski procentuāli vairāk piesārņota, nekā jebkura ES valsts. Tikai pagājušā gada Taigas ugunsgrēki izmeta vairāk CO2, CO un kancerogēnus nekā visa Vācijas ekonomika. Nordniķeļ dīzeļdegvielas noplūde radīja dabai 2 miljardu $ zaudējumus un milzīgas teritorijas padarīja vietējiem iedzīvotājiem dzīvei nepiemērotas. Lielu postu dabai tur nodara nemitīgās militārās mācības, gatavojot uzbrukumus civilizētām tautām. Krievi 20 gadu laikā ir nolaupījuši paverdzinātām tautām dabas resursus 5 triljonu $ apmērā, bet vienalga dzīvo pusbadā un tiek baroti ar tehniskiem palmu taukiem, ko normāli pat dzīvnieku barībai neizmanto.

Atbildēt

Mirdza

25.07.2020. 22:29

»

Juris P.

Sauksim lietas īstajos vārdos...


Lai nu kā, bet vecajiem ļaudīm dators un internets ir Dieva sūtīts. Tā ir iespēja dzīvot gandrīz pilnvērtīgi arī neizkāpjot no ratiņkrēsla un gadiem nesatiekot vaigā nevienu cilvēku. Paldies tiem cilvēkiem, kas to izgudroja un ieviesa!

Atbildēt

Mirdza

25.07.2020. 22:21

»

Juris P.

Par cilvēces «progresu» un «izaugsmi...


Kāpēc Jūs par to visu rakstāt pagātnes formā - "bija"? Tas viss taču notiek te un tagad un pamazām pilnveidojas savā bezjēdzībā.

Atbildēt

raitis

22.07.2020. 09:43

cilvēks uzrakstīja gandrīz pilnīgu kailu patiesību atklātā un godīgā tekstā, savukārt komentāros visiem viņa tik ļoti nepatīk, ka mēģina to nozākāt kā vien var, pat labākais komentārs kurš acīmredzami pats piekrīt šiem faktiem raksta , ka pateikts ir "skarbi". Patiesība nevar būt "skarba", zēni un meitenes, ja lietas nesauc īstajos vārdos tad arī sākās Orvelisms un viss tas par ko autors arī raksta.

Atbildēt

raksta autors

21.07.2020. 11:37

Paldies visiem, kuri šajā rakstā ir atraduši vielu pārdomām un izteikuši savas domas komentāros!
Kas attiecas uz jautājumu par mērķu izvēli dzīvē, īsumā gribētu izteikt savu viedokli. Mērķi, kurus dzīvē izvēlamies ir cieši saistīti ar to, par ko mēs uzskatām paši sevi. Ja mēs uzskatām sevi par intelektuālām garīgām būtnēm, kas iemiesojušās cilvēkveidīgos ķermeņos un atzīstam Augstākā Saprāta esamību pasaulē, mūsu dzīve iegūst jēgu un nozīmi, saskaņā ar kuru mēs savā dzīvē varam nospraust tuvākus un tālākus, lielākus un mazākus mērķus. Ja mēs esam materiālisti un ateisti, mūsu uzskatos nav pamatojuma savas eksistences jēgai, jo mēs sevi uzskatām par dabas rotaļu - produktu, kas radies no haosa un ir lemts nenovēršamai iznīcībai savas nāves brīdī. Izejot no šādiem uzskatiem arī savus dzīves mērķus mēs varam stādīt tikai dzīvnieciskā līmenī. Jā, mēs mutiski varam (un to arī darām) savus dzīvnieciskos mērķus ietērpt cēlos vārdos. Mēs varam runāt par ziedošanos cilvēces gaišākai nākotnei un cilvēces progresam. Mēs varam izsludināt neskaitāmas cīņas par demokrātiju, par kaut kādām kultūras vērtībām, par dabas aizsardzību, par tiesiskumu, par vienlīdzību, par tehnisko progresu, par mieru visa pasaulē…, bet visi šie cēlie vārdi un lozungi būs tikai aizsegs mūsu egoistikajiem, dzīvnieciskajiem mērķiem – slavai, naudai, pārticībai, baudkārei, varaskārei…. Un tā nu iznāk ka tā mūžīgā “cīņa” nekādus labos rezultātus nedod. Tas tādēļ, ka nekādas īstas cīņas par mutiski nospraustajiem mērķiem jau nav. Cīņa notiek par atklātībā nedeklarētajiem, dzīvnieciskajiem mērķiem. Un tie bieži vien arī tiek sasniegti. Piemēram, tie valstsvīri, kas Latvijā nu jau gandrīz 30 gadus sola visu sakārtot, uzlabot, attīstīt, veicināt, atbalstīt, pilnveidot nekā jēdzīga tā arī nav izdarījuši, toties savus personīgos mērķus varu, naudu, personīgo labklājību gan ir sasnieguši. Līdzīgi ir ar mērķi ieviest demokrātiju visa pasaulē. Nekādas demokrātijas šodien nav ne Afganistānā, ne Lībijā, ne Irākā, toties demokrātijas ieviešanas rezultātā zināmas aprindas ir nopelnījušas astronomiskas naudas summas un sasniegušas citus, tikai viņiem vien zināmus savtīgus mērķus.
Manas domas ir tādas, ka tikai paceļot mūs apziņu pāri dzīvnieciskajam, mēs varam īstenot tos cēlos mērķus, ko mutiski visu laiku sludinām. Un otrādi, kamēr vien kā valdošais uzskats sabiedrībā būs materiālisms un ateisms, varam ar visādiem plāniem, vīzijām, projektiem, sabiedrības modeļiem pierakstīt papīra kalnus un pilnus elektroniskos datu nesējus – tam nebūs rezultātu.
Tieši to es mēģināju pateikt šajā un iepriekšējā, šeit pat pietiek.com publicētajā rakstā "Dievapziņa - strīdēties vai censties saprast”.

Atbildēt

Atis Priedītis

21.07.2020. 09:53

»

komunistu mērķis

Sev un tuviniekiem dzīvi komunismā


Varētu jau mērķus formulēt, bet uzreiz sāksies ņirgāšanās. Piemēram - Godīgums un Taisnīgums.

Atbildēt

komunistu mērķis

21.07.2020. 09:46

»

jautāt

Komunistiem bija mērķis - komunisms. Kāds gan tagad ir mērķis


Sev un tuviniekiem dzīvi komunismā

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

21.07.2020. 09:26

»

jautāt

Komunistiem bija mērķis - komunisms. Kāds gan tagad ir mērķis


Mērķiem tomēr jābalstās kādā nebūt realitātē, nevis uzzīmētā utopijā. Nav starpības starp bezmērķību (tagad) un utopisku mērķi (komunisti).

Lai koministu mērķi kļūtu reāls, jābūt pilnīgi citai cilvēces kvalitātei. Šī kvalitāte nekādi nav izveidojama ar masveida vardarbību.

Atbildēt

Atis Priedītis

21.07.2020. 09:13

»

jautāt

Komunistiem bija mērķis - komunisms. Kāds gan tagad ir mērķis


Mērķis pavisam noteikti ir katram cilvēkam atsevišķi. Šaubos, vai mērķis ir Latvijai kopumā. Jo šobrīd tiek darīts viss iespējamais lai Latvija kā valsts aizietu nebūtībā. Galvenais lai pašiem ir pilns naudas maks un kā tas tiek panākts ir "pie vienas vietas".

Atbildēt

Juris P.

21.07.2020. 07:38

Par cilvēces «progresu» un «izaugsmi».

Tautas – ļaužu kopas, kuras vēsturiski ilgu laiku, balstoties uz savu senču tradīcijām un morāli ētiskā mantojuma pamata, kādreiz dzīvoja katra savā Zemes apvidū, tika pret savu gribu vardarbīgi sajauktas, savstarpēji asimilētas un, kā nacionāli etniskas vienības, iznīcinātas.

Tā saucamās „demokrātijas” ieviešanas procesā iznīcībai nolemto valstu rūpnieciskā un lauksaimnieciskā ražošana, starpnacionālo korporāciju produkcijas noieta interesēs, tika iznīcināta. Tāds pats liktenis bija piemeklējis praktiski visas šo valstu veselības aizsardzības struktūras un mācību iestādes. Mežonīgā veidā tika izlaupīti šo valstu dabas resursi un nacionālās bagātības, sagandēta apkārtējā vide, neglābjami piesārņoti ūdens resursi un sagrauta infrastruktūra.

Neaprakstāmu postu cilvēku apziņā bija atstājusi „demokrātiskā” visatļautība, seksuālā izlaidība, dīkdienība, valstisko struktūru pasīvi atbalstošā attieksme pret noziedzību, un aktīvi lobētā visu veidu narkomānija. Likumos noteiktās „cilvēka tiesību” normas vienmēr bija noziedznieku, finansiālo paverdzinātāju un garīgo kropļu – bez dzimtes cilvēkveidīgo pusē. Godīgie cilvēki bija absolūti beztiesīgi un neaizsargāti. Viņi kļuva par izsmiekla, ņirgāšanās un pazemošanas objektiem. Turklāt „demokrātijā” cilvēki tika atradināti no reāla darba, daudziem bija radusies doma, ka pārtika pati no sevis aug lielveikalos, ka nekaunīgākie indivīdi un noziedznieki vienmēr varēs labi dzīvot uz līdzcilvēku izmantošanas rēķina.

Visā pasaulē valstu un tautu starpā tika kultivēts naids un neuzticēšanās. Lai destabilizētu iekšējo situāciju iznīcībai nolemtajās valstīs jau savlaicīgi, zem visdažādāko „labdarības”, palīdzības”, „cilvēktiesību” un citu dāsni finansētu „fondu”, „biedrību”, utt. maskas, tika iesūtīti „demokrātijas” sludinātāji – ekonomiskie slepkavas. Slēptā veidā tika piešķirti līdzekļi „piektās kolonas” – pašmāju nodevēju graujošās darbības apmaksai, kuri par naudu bija gatavi pārdot visu – Dzimteni, valsti, tautu, līdzcilvēkus, tēvu un māti ieskaitot.

Regulāri un plānveidīgi tika izraisīti starpvalstu militārie konflikti un kultivēts terorisms. Lai „likumīgi” cīnītos ar šo pašu iniciēto „terorismu”, notika atklāta karadarbība pret valstīm, kuras nevēlējās nokļūt „demokrātijas” jūgā. Šo vairāk vai mazāk vēl neatkarīgo valstu okupācija ar tam sekojošu genocīdu pret iedzīvotājiem, citādi domājošo mežonīga spīdzināšana un „likumīga” iznīcināšana tika dēvēta par viņu atbrīvošanu no totalitārā režīma.

Televīzijā, kino un citos „mākslas” veidos, plašsaziņas līdzekļos, kā arī ikdienā, nepārtraukti un visos iespējamos veidos tika reklamēta „demokrātiskā brīvība” īstenot savas visperversākās un egoistiskās vēlmes, popularizēta un atbalstīta visu veidu narkomānija, „brīvā mīlestība”, fiziskā un garīgā vardarbība, necieņa pret sabiedrību, saviem vecākiem un mācību iestāžu darbiniekiem.

Nevienā „mākslas” veidā, ne plašsaziņas līdzekļos netika atspoguļots reāls darbs kādu materiālo vērtību ražošanā. Visi personāži bezgala ilgas stundas „strādāja” tikai birojos pie datoriem, skaistumkopšanas salonos, reklāmas aģentūrās un citos tikpat svarīgos un bezgala grūtos objektos. Naktīs noteikti bija „jāatpūšas” naktsklubos, dzerot, smēķējot, lietojot citas narkotikās indes un „kompresoru mūzikas” elles troksnī spaidot kārtējo puskailo špakteļmasas klāto „bārbiju”, kura vienmēr bija gatava uz visu…

Noziedznieku fotogrāfijas un viņu pastrādāto noziegumu detalizēti apraksti tika tiražēti ilgi un neatlaidīgi. Bija redzams, ka valdošā mafija neatlaidīgi centās cilvēku apziņā iekodēt domu: „Cik es esmu laimīgs, ka šodien ar mani nekas tāds vēl nav atgadījies!”

Uz Zemes neierobežoti valdīja izlaidība un ļaunums. Bija jāpārdzīvo globāla katastrofa, milzīgs posts, bads un šausmīgu slimību epidēmijas, lai dzīvi palikušie beidzot sāktu domāt par visa notikušā cēloņiem. Lai viņi sāktu apzināties to, kas un kādu mērķu vadīti iznīcināja lielāko daļu cilvēces, kā arī dzīvo un nedzīvo dabu milzīgās Zemes teritorijās. Lai cilvēki beidzot saprastu, kas patiesībā slēpjas zem tā saucamās „demokrātijas” maskas.

Juris, 2014.
No: http://www.azillando.eu/2014/08/04/par-cilveces-progresu-un-izaugsmi/

Atbildēt

Atis Priedītis

21.07.2020. 06:29

»

Adīna

Man šķiet, masu medijiem vienkārši patīk pasmieties par cilvēkiem, izmantot viņu dzīves dažreiz pamuļķīgus izpaudumus...


Šī patiesībā nav pat anekdote. Katram cilvēkam, sevišķi jau slavenam "apakšā" ir kaut kāds arhetips, kurš vada viņa darbību. Paulam tādi ir divi. Viens ir tas, kuru Jūs minējāt un otrs ir Paradīzes arhetips. Dziedot un klausoties Paula dziesmas mēs visi nonāksim Paradīzē. RAI - krieviski Paradīze. PAU - lasot krievu burtiem arī Paradīze. Komunisti taču solīja uzcelt Paradīzi Zemes virsū.

Atbildēt

Adīna

20.07.2020. 20:19

»

Atis Priedītis

Viss ir tikai treniņš. Masu mediji pārbauda iespēju zombēt un muļķot cilvēkus. Piemērs ar Kiviču. Šajā Saeimā viņš neiekļuva, nākamajā pēc tik masveidīgas reklāmas masu medijos, iekļūs. Un, skanēs jau dīvaini, varbūt pat kļūs par Latvijas prezidentu


Man šķiet, masu medijiem vienkārši patīk pasmieties par cilvēkiem, izmantot viņu dzīves dažreiz pamuļķīgus izpaudumus.
Priekš Jums viens vecs aņuks-
Satikās reiz Imants Kalniņs un Raimonds Pauls.
Imants: Es pagājšnakt redzēju sapnī Dievu. Un viņš man teica, ka es esmu labākais Latvijas komponists.
Raimonds: Es neatceros, ka būtu tev ko tādu teicis.

Atbildēt

Atis Priedītis

20.07.2020. 19:46

Viss ir tikai treniņš. Masu mediji pārbauda iespēju zombēt un muļķot cilvēkus. Piemērs ar Kiviču. Šajā Saeimā viņš neiekļuva, nākamajā pēc tik masveidīgas reklāmas masu medijos, iekļūs. Un, skanēs jau dīvaini, varbūt pat kļūs par Latvijas prezidentu.

Atbildēt

Juris P.

20.07.2020. 19:02

Sauksim lietas īstajos vārdos!

Cilvēkiem nepieciešams „izlādēties”, lai viņi nesāktu domāt par apkārt notiekošo. Domāju, ka tas arī ir galvenais iemesls kādēļ mūsdienās katram dota iespēja vienkārši un salīdzinoši lēti izveidot savu „mājas lapu” vai „blogu”. Visas „aktivitātes” internetā, neatkarīgi no tā vai tā ir personīgā vietne, vai publiskie „draugi”, „čivinātavas” u.c. kalpo vienam mērķim – atraut cilvēkus no reālās dzīves, no ģimenes, no bērniem, no dzīvajiem draugiem, lai viņi savu laiku pavadītu virtuālajā iedomu pasaulē.

Tas ir kā narkotikas – lai tikai viņi nesāktu domāt un, nedod Dievs, rīkoties! Lai viņiem nekam citam neatliktu ne laika, ne vēlēšanās. Pievienojiet šī „datorizētā” indivīda aprīkojumam vēl televizoru un iegūsiet ideālu „demokrātiskās” sabiedrības produktu, kam reālajā dzīvē neinteresē nekas, ne vecāmāte ieputinātajos laukos, ne vecāki blakus mājā, ne naktī pa ielām klīstošie bērni. Arī dienā, lai no bērna “būtu miers” uz daudzām stundām, atliek tikai viņu piesēdiniet pie datora paspēlēt spēlītes.

Rakstot komentārus, šādu indivīdu spējas aprobežojas ar rakstiņa autora vai citu komentētāju apsaukāšanu (labākajā gadījumā), vai visa teiktā neargumentētu noliegšanu: „tas tā nevar būt jau tāpēc vien, ka tas tā nevar būt”… Cilvēki vienkārši nespēj noticēt tik atklāti nekaunīgai t.s. „politiķu” un „uzņēmēju” rīcībai, tik ciniskai savas tautas iznīcināšanai, tik totālai valsts finansiāli-ekonomiskās patstāvības likvidācijai, kas notiek zem skaļajiem valsts „izaugsmes” un „demokrātisku” mērķu īstenošanas lozungiem.

Internetā viss ir ļoti ērti un galvenais – ātri izdarāms. Nav jāzina ne valodas pareizrakstība, ne sarunas etiķete. Neizejot no mājām vari kādu nolamāt, noķengāt, nolīdzināt līdz ar zemi. Pilns serviss, labsajūta un apmierinājums – redzi cik aktīvi es cīnos par brīvu valsti! Bet kādam konkrētam ierosinājumam vienmēr seko „ticami” argumenti: „Esmu ļoti aizņemts, daudz jāstrādā, jāuztur ģimene…

Bet tās ir tikai atrunas. Sauksim lietas īstajā vārdā – mēs esam pārāk gļēvi un bailīgi, lai spētu reāli rīkoties. Sēžam katrs savā „būdiņā” un gaidām – varbūt kāds „labais onkulis” kaut ko izdarīs mūsu vietā. Ceram uz jebko, uz jebkurām muļķībām – sākot no Finka pareģojumiem līdz „vienīgi pareizās” partijas deputātu kandidātu pirmsvēlēšanu solījumiem. Bet mafiozajām struktūrām (partijām) tikai to vien vajag.

Vai tiem, kas 1918. gadā devās Brīvības Cīņās, mājās nepalika mīļotās meitenes, nepalika ģimenes bez apgādnieka? Palika, bet tie vīri zināja par ko iet cīņā, zināja, ka riskē ar savu dzīvību! Un arī viņu piederīgie to saprata. Bet starp viņiem un mums ir viena būtiska atšķirība – tie bija VĪRI, bet mēs esam LUPATAS, kuras labāk dezertēs no savas valsts — dosies emigrācijā un par vēdera tiesu kalpos jebkuram svešiniekam, nevis pacels savu dibenu no datora krēsla!

Un velti Jūs domājiet, ka šādus cilvēkus interesē izdzīvošana. Gan jau importētāji kaut ko ievedīs — gan lielveikalā, gan benzīna tankā, gan citur. Nav svarīgi kādas kvalitātes tas būs, cik maksās, kā tas sagandēs veselību, kā iespaidos bērnu nākotni un apkārtējo vidi. Gan jau būs labi, jo avīzē tas „ticami” aprakstīts, glancētos žurnālos glīti nobildēts un televīzijā skaisti parādīts. Un nav jāpiepūlas – ieej (iebrauc) lielveikalā pie visa gatava un paņem!

Protams, es, kā īstens „latvietis” neesmu ne par mata tiesu labāks un visa šī „patriotiskā muldēšana” ir tikai bezjēdzīga „laika nosišana”! Un laiks, kā zināms, strādā ienaidnieku labā! Tā varam muldēt vēl 10, 20 vai pat 30 gadus līdz „mūžīgos medību laukos” aizies pēdējais latviešu valodā rakstīt pratējs.

Jau pirms laba laika radās pamatotas šaubas, vai vispār kādam vajadzīgas tās “n-tās” publikācijas par visiem acīm redzamiem notikumiem, faktiem, procesiem. Tikpat labi varētu ikdienas rakstīt, ka šodien ir šodiena tādēļ, ka vakar bija vakardiena, bet rīt būs rītdiena. Tādēļ publikāciju skaits tiek ievērojami samazināts, bet šajā resursā joprojām paliek pietiekoši daudz informācijas, lai domāt gribošs (un vēl varošs) cilvēks varētu precizēt savus pasaules uzskatus.

Savu izvēli es esmu izdarījis. Vai tā ir pareiza vai nē – parādīs laiks, tikai tad būs par vēlu izdarīt korekcijas. Daudz par vēlu un ne tikai man vienam…

Juris, 2010.
No: http://www.azillando.eu/2014/08/05/par-istajiem-vardiem/

Atbildēt

Atis Priedītis

20.07.2020. 16:09

Nevajag sevi mānīt. Latvijā ir tikai divas tautas - Sabiedrības elite un Visi pārējie. Nacionalitātei patiesībā nav nekādas nozīmes. Kaut gan nozīme ir iespējā sanaidot cilvēkus tautā "Visi pārējie". Elite šai ziņā sadzīvo ļoti draudzīgi.

Atbildēt

Pagaidām vēl okupantu kontrolēta kolonija

20.07.2020. 15:11

»

Adīna

Raksta autors ir varen nikns uz visu cilvēku sabiedrību. Tomēr sabiedrību var vērot no dažādiem skatu punktiem. Ja cilvēkiem, kas dzīvoja pirms 300 gadiem parādītu tagadni, viņi būtu pārsteigti par brīnumiem, ko ieraudzītu - auto, tv, visu to tehnisko aprīkojumu. Kā, un jūs vēl neesiet laimīgi...


Precīzi, esam "cilvēku sabiedrība" pietrūkst vien piemetināt "ar ierobežotu atbildību". Mēs neesam ne valsts, ne pilsoņu kopums, ne latvju zeme, bet okupantu atšķaidīta cilvēku sabiedrība, kurā ne visi pieskaitāmi cilvēkiem.

Atbildēt

viesis

20.07.2020. 13:21

Ciniski, bet precīzi. Griežas ausīs tikai tā PSRS piesaukšana priekšā un pakaļā. Varētu padomāt, ka šodien ir kaut kas savādāks. Autors ar to atsaukšanos uz PSRS parāda, ka pats tikai tāds pats lopiņš kā pārējie ir, jo nespēj normāli savas domas izteikt bez nodevām valdošajiem politiskajiem uzskatiem. Un ja tā, tad kāda jēga vispār no tās penteres? Censties izlikties ka esi savādāks, atšķirīgāks no citiem? Kurā vietā???

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

20.07.2020. 11:48

»

Adīna

Autors norāda, ka sabiedrība atsakās no tādiem jēdzieniem kā sirdsapziņa, dvēseliskums,garīgums, svētums, godbijība...


Sabiedrība patiešām atsakās no sirdsapziņas, dvēseliskuma/garīguma, svētuma, godbijības.

Baznīcu skaita pieaugums tikai liecina par to, ka minētos jēdzienu izpausmes baznīvā, acīmredzot, atrast nevar.

Vai tāpēc autoram jābūt niknam uz sabiedrību? Kādēļ?

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

20.07.2020. 11:44

»

Jā, bet

Bet kurā vietā rakstā jūs saskatījāt autora niknumu pret sabiedrību? Manuprāt, autors vienkārši konstatē faktus un izdara secinājumus. Jā, secinājumi ir visai skarbi, bet arī fakti nav nekādi jaukie. Un tādēļ jau autors aicina neliekuļot, bet saukt lietas īstajos vārdos


Miezīša kungs, es komentārā uzsvēru, ka rakstā nerodu minētā niknuma klātesamību.

Tieši tā - ir faktu konstatācija un secinājumi. Secinājumi nav glaimojoši, taču gaudot uz Mēnesi ir visnotaļ bezjēdzīgs pasākums.

Atbildēt

Jā, bet

20.07.2020. 10:47

»

Adīna

Autors norāda, ka sabiedrība atsakās no tādiem jēdzieniem kā sirdsapziņa, dvēseliskums,garīgums, svētums, godbijība...


Svētums un garīgums ne vienmēr saistāms ar baznīcu skaitu. Interesanti palasīt autora uzskatus šajā jomā šeit pat iepriekš publicētajā rakstā "Dievapziņa - strīdēties, vai mēģināt saprast".

Atbildēt

Jā, bet

20.07.2020. 10:43

»

Pomeranču Vainadziņš

Hmm


Bet kurā vietā rakstā jūs saskatījāt autora niknumu pret sabiedrību? Manuprāt, autors vienkārši konstatē faktus un izdara secinājumus. Jā, secinājumi ir visai skarbi, bet arī fakti nav nekādi jaukie. Un tādēļ jau autors aicina neliekuļot, bet saukt lietas īstajos vārdos.

Atbildēt

fakts

20.07.2020. 10:02

»

Adīna

Raksta autors ir varen nikns uz visu cilvēku sabiedrību. Tomēr sabiedrību var vērot no dažādiem skatu punktiem. Ja cilvēkiem, kas dzīvoja pirms 300 gadiem parādītu tagadni, viņi būtu pārsteigti par brīnumiem, ko ieraudzītu - auto, tv, visu to tehnisko aprīkojumu. Kā, un jūs vēl neesiet laimīgi...


Ja cilvēks ir akls un neredz tehnoloģijas un sasniegumus kādi bija pirms 300 gadiem tad viņš ir ar izskalotām smadzenēm.Ir neskaitāmi daudz lietu kuras nav iespējams paveikt ar mūsdienu tehnoloģijām,bet cilvēki to neredz un pat negrib redzēt.Vai tad tāda sabiedrība nav aitas un kāmīši?

Atbildēt

Adīna

20.07.2020. 10:00

»

Pomeranču Vainadziņš

Hmm


Autors norāda, ka sabiedrība atsakās no tādiem jēdzieniem kā sirdsapziņa, dvēseliskums,garīgums, svētums, godbijība...
Tomēr līdz ar neatkarības no Psrs atgūšanu ir palielinājusies baznīcas loma, tagad vai katrā ciemā ir pat pa vairākām baznīcām, un tautas priekšštāvji arī ir redzēti baznīcās apgūstot svētumu. Un daudzi no viņiem uzskata, ka viņu sirdsapziņa ir tīra. Tikai nez kāpēc tik daudz netaisnību, pret kurām cīnījās arī pats Kristus?
Autoram taisnība par tiem demokrātijas meliem. Demokrātija nevar būt saistīta ar oligarhiju, tā ir pavisam cita valsts iekārta.

Atbildēt

to Q

20.07.2020. 09:53

»

Q

Galvā izjātam NA pastaldauņu lopam ,neklājas sevi dēvēt par cilvēku, bezprincipu līdējs ,kurš bučo jebkura okupanta zābakus nav cilvēka vārda cien1igs


Zārkā jūs, smirdīgos staļiniskos okupantus, sadistu un pederastu bandu, Cilvēki baltās čībiņās redzēja

Atbildēt

Q

20.07.2020. 09:41

»

man patīk

Viszemākais radījums, mūžīgais vergs, negatīvā selekcija, kam 1000 verdzības gados gēniem uzradusies liekā hromosoma, lapķja, partjanka un pufaika, atļaujas kritizēt Cilvēkus. Pat pigmeju un papuasu spļāviena vērti jūs neesiet


Galvā izjātam NA pastaldauņu lopam ,neklājas sevi dēvēt par cilvēku, bezprincipu līdējs ,kurš bučo jebkura okupanta zābakus nav cilvēka vārda cien1igs!

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

20.07.2020. 09:38

»

Adīna

Raksta autors ir varen nikns uz visu cilvēku sabiedrību. Tomēr sabiedrību var vērot no dažādiem skatu punktiem. Ja cilvēkiem, kas dzīvoja pirms 300 gadiem parādītu tagadni, viņi būtu pārsteigti par brīnumiem, ko ieraudzītu - auto, tv, visu to tehnisko aprīkojumu. Kā, un jūs vēl neesiet laimīgi...


Hmm ...
Nudien nerodu pamatojumu autora niknumam uz cilvēku sabiedrību.
Sabiedrība ir tāda, kāda tā ir - kaut kas tur ir forši, kaut kas galīgi garām. Kāds pamats niknumam??

Atbildēt

to kkk

20.07.2020. 09:27

»

kkk

Nez kāpēc no raksta uzvēdī pazīstamā pamuļķa priedīša smaka


Nevajag rakstu ostīt, vajag to lasīt! Jeb varbūt tev skolā ar to lasīšanu ir tā pagrūtāk gājis? Ar saprašanu gan noteikti tev ir problēmas. Bet tas jau netraucē par muļķiem apsaukāt citus, vai ne?

Atbildēt

kkk

20.07.2020. 09:21

Nez kāpēc no raksta uzvēdī pazīstamā pamuļķa priedīša smaka.
Ka tik šī savārstījuma īstais autors nav priedītis.

Atbildēt

Adīna

20.07.2020. 08:15

Raksta autors ir varen nikns uz visu cilvēku sabiedrību. Tomēr sabiedrību var vērot no dažādiem skatu punktiem. Ja cilvēkiem, kas dzīvoja pirms 300 gadiem parādītu tagadni, viņi būtu pārsteigti par brīnumiem, ko ieraudzītu - auto, tv, visu to tehnisko aprīkojumu. Kā, un jūs vēl neesiet laimīgi?
No kosmiskā skatu punkta - pa Zemi skraidelē un citādi pārvietojas sīkas radības ar ierobežotu dzīves ilgumu, kas reizēm iedomājas no sevis nezin ko, vai pašus dievus, skandalē savā starpā, rīko asiņainus karus... Miera laikā pulcējas baros, sajūsmā vēro dažus, kas błaustās uz skatuves vai spēlējas kā mazi bērni ar bumbiņu...
Pats trakākais - uzstādījuši ieročus, ar ko var iznīcināt ne tikai paši sevi, bet apdraudēt kosmiskās likumsakarības...

Atbildēt

'katram no jums'

20.07.2020. 07:03

un jums kas???????????????? cik esat palīdzējis citiem cilvēkiem, no kuriem pat paldies neatskan, nu tādiem kā jums, kas par sevi augstās domās

Atbildēt

lauķis

20.07.2020. 03:34

»

Blondīne

Arī pašvaldības sniedz pakalpojumus. Tā jocīgi, bet paskaties mājas lapās. Bet Tevis minētie "pakalpojumi" ir par maksu


Protams ka patvaldības par maksu,savi vergturi un parazīti taču jāuztur.

Atbildēt

atbilde

19.07.2020. 22:44

»

jautaajums

Cik vikingu zobeni ir atrasti Skandinavijā un cik Krievijā?Painteresējies,būs pārsteigums


Lai paverdzinātu vājākās, mazattīstītākās ciltis, daudz zobenu nemaz nevajadzēja. Un Šoigu nav francūzis.

Atbildēt

Vai Padoju Savienība kaut ko okupēja?

19.07.2020. 22:29

»


Okup[ācija bija, bet izskatās, ka okupnatu nav nemaz bijis, jo visas zvērības taisīja "Padomju Savienība - neeksistējoša valsts, proti, lai okupētu kādu valsti, lai sāktu karu pret vāciešiem, prwet Hitleru, iekarotu Eiropu un paturētgu kā okupētas Baltijas un citas valstis, - sanāca visas Padomju Savienības repulikas (valstis), kā to dara Eiropas Savienība citos jautājumos, vadības, katra saviernotās valsts valdības vadītāji un balsoja - sāksim okupēt Baltiju, Latviju, virzīsim tankus no Krievjas uz Latviju, likvidēsim Latvijas, Baltijas valstu valdības, atšausim valdība ministrus, izsūtīsim uz Sibīriju dsesmitiem tūkstošu utt ...?

Nekā. VISU lēma un taisīja zvērības viena valsts - Krievija un bez Ukrainas un Baltkrievijas ziņas, kuras bija PSRS līdzdibinātājas, pārējās okupētas. Tātad okupants ir viena vienīgā valsts Krievija, krievi, tāpat kā citā laikā vāčieši - SAUKSIM LIETAS ĪSTAJOS VĀRDOS!

Nē, nē, vārdu ": krievsa"pieminēt nedrīkst, okupācija piedalījās "daudzu tautību bērni"?! Viņi bija piespidu kārtā mobilizēti un viņus dzina karā un masu slepkavībās pret okupētām valstīm - vērts parēķināt, sakaitīt cik cilvēku Baltijas repub;likās un citās okupētajās valstīs izšāva, nonāvēja cilvēku vai nobeidza katorgā un par katru cilvēku izvirzīt maksu naudā.

Atbildēt

Ragulops

19.07.2020. 20:21

Precīzi raksturots *tekošais moments* !

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...

21

Šis briesmīgais Kiršteins atļaujas izteikt par mani man nepatīkamu viedokli: iesniegums Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai

FotoCienījamie tautas priekšstāvji komisijā! Tautas priekšstāvis 14. Saeimā Aleksandrs Kiršteins plašsaziņas līdzeklī “Privātā Dzīve" (31. janvāris-6. februāris, 2023. Nr. 05 (1237). 13. Ipp.) ir izplatījis informāciju par mani.
Lasīt visu...

21

Kukaiņu ēdienkarte

FotoPēdējā laikā daudz diskusiju par kukaiņu uzspiešanu pārtikā, un, ja sašutuma vilnis varētu nomēzt valdības, varneši kristu. Tomēr Švāba marionetes joprojām vismaz ES ir pie ruļļiem un lemj, ko pārvaldītajām tautām ēst. Lūk, PAGAIDĀM oficiāli apstiprinātie kukaiņi, kas var slēpties jūsu pārtikā – miltu tārps (Tenebrio molitor), klejotājsisenis (Locusta migratoria), circenītis aizkrāsnē (Acheta domesticus) un pakaišu vabole (Alphitobius diaperinus). Pievienotajā vācu analītiskajā rakstā uzskaitīti produkti, kuros atļauti insekti.
Lasīt visu...

13

Cik ilgi vēl tiks pieļauts šis "brīvais kritiens" dabas aizsardzībā Latvijā?

FotoInteresantas lietas notiek – izrādās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) dzēš no savas Facebook lapas komentārus, kas nav ne rupji, ne naidu kurinoši, ne kā citādi aizskaroši!  Paradoksālā kārtā pārvalde dzēš precīzi citētu fragmentu no 5.janvāra Latvijas radio 1 raidījuma "Zināmais nezināmajā" - tieši to, ko publiski ēterā teikusi par dabas aizsardzību atbildīgā ierēdne - DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.
Lasīt visu...

21

Piecpadsmit DZĪVĪBAS Latvijas nākotnei

FotoUz valdības un Saeimas atbalstu neceriet, mīļie. Viņiem savas problēmas ir jārisina. Līdz tautas sāpēm un vajadzībām viņiem tāls ceļš vēl ejams. Ļoti, ļoti tāls. Tautas gudrība teic: "Paēdis neēdušu nekad nesapratīs!" Un tik tiešām, kā gan "pārstrādājies" deputāts varētu saprast TĒVU, kurš katru dienu smagi strādā 18h, lai pabarotu savu ģimeni. Tas ir neiespējami.
Lasīt visu...

21

Jolanta, Denis, jūs esat parasti raspi...ģaji dieva (iedomu drauga) vārdā, lai tiktu pie liekas kapeikas

FotoPar Jolantas Gulbes-Paškevičas cinisko Facebook ierakstu par to, ka 11. septembra terora akts esot noticis tāpēc, ka VISUVARENAIS dievs esot bijis brīvdienā tajā dienā un DŽENTLMENIS (iedomājieties, kāds skaists apzīmējums ne uz ko nespējīgajam dievam), tāpēc vienkārši pagājis tajā dienā maliņā pavērot notiekošo, jo ko tad es, es jau neko.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mana atbilde Andrim Kivičam

Labrīt, Andri. Mēs ar Tevi esam tikušies tikai vienu reizi, kad Tu uzaicināji mani pie sevis uz interviju. Mums bija jauka saruna...

Foto

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

Kas noteica "Saskaņas"...

Foto

No mūsu drosmes atkarīgs

Pirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja:...

Foto

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

Starptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

ES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

Bezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī...

Foto

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

Dāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures...

Foto

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

Valstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”,...

Foto

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas...

Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...