Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

barters2

11.02.2021. 08:56

Viss tas ir interesanti , bet ko darīt lai Tauta izdzīvotu ? Bez naudas nu nekādi nevar ,tāpēc ir jāmācās no bagātās Šveices , kur darbojās divas naudas - viena ir Šveices franks un otra ir WIR . Palasiet internetā Jāņa Kučinska rakstu - Latvijas ekonomiku var glābt alternatīvā valūta .

Atbildēt

vecais nīgrais onkulis

09.08.2020. 14:22

»

Juris P.

Sauksim lietas īstajos vārdos...


Juris P., gluži tāpat kā īstenticīgie boļševiki 1918. (un citos) gados, izmisīgi mēklē "saules pilsētu", kur būs "no katra pēc spējām un katram pēc vajadzībām".
Realitāte ir tāda, ka nedz fizikas, nedz sabiedrības likumus apmānīt nevar. Bet ja pat viscietpaurainākie entuziasti ir sapratuši, ka ūdens pret kalnu nekad netecēs, tad par sabiedrību vēl arvien uzpeld naivas teorijas, ka ar labu vārdu ir iespējams uztaisīt "nezinīšus saules pilsētā". Bet tur, kur ar labu vārdu nekas nesanāk, parasti parādās ari kolti. Un tā vietā, lai dzīvotu normāli šādi "filozofi" mūždien bāžas visiem virsū ar savu "pareizumu" utt. Nu labi, tiesības jau viņiem ir.
To, ka jādzīvo pēc daba, instinktīvi ir sapratuši amerikāņi. Valsts mērķi, bez lieka patosa ir formulēti viņu Neatkarības deklarācijā. Palasiet! Un tas strādā ilgtermiņā. Ja vien neuzodas "moralizētāji" ar kalašņikoviem.

Atbildēt

VNO

09.08.2020. 13:48

»

Juris P.

Sauksim lietas īstajos vārdos...


Vai tiem, kas 1918. gadā devās Brīvības Cīņās, mājās nepalika mīļotās meitenes, nepalika ģimenes bez apgādnieka? Palika, bet tie vīri zināja par ko iet cīņā, zināja, ka riskē ar savu dzīvību! Un arī viņu piederīgie to saprata. Bet starp viņiem un mums ir viena būtiska atšķirība – tie bija VĪRI, bet mēs esam LUPATAS, kuras labāk dezertēs no savas valsts — dosies emigrācijā un par vēdera tiesu kalpos jebkuram svešiniekam, nevis pacels savu dibenu no datora krēsla!

----------------------------

Ai, ai, ai kāds naivums. Tas vēsturiskais process, kas risinājās 1917-20 gados ir tik pilns ar nejaušībām un alternatīvām, kā reti kad. Izprast motīvus, kas tolaik mudināja pieslieties tai vai citai alternatīvai ir praktiski neiespējami. Katrā ziņā universālo principu "katram savs krekls tuvāks' neviens nav atcēlis. Un zooloģiskais patriotisms diezi vai bija noteicošais motivators.

Atbildēt

Jurītim

27.07.2020. 10:08

»

Juris P.

Par cilvēces «progresu» un «izaugsmi...


Reiz radio dzirdēju, ka ANO plāno par 1/3 samazināt planētas iedzīvotāju skaitu, kam nepietiek dzeramā ūdens un es jau nopriecājos, ka tas pietuvinās "Zelta miljarda" ideju, bet kļūdījos.
Latvijas zeme 1,3 miljonam latviešu var pilnā mērā nodrošināt praktiski visu nepieciešamo, nepadarot meža zemes par tuksnesi, nepiesārņojot dabu un neiztukšojot zivju krājumus. Saprātīgi lietojot, mūsu valsts var ne tikai sevi nodrošināt ar visiem enerģijas veidiem, bet daļu arī eksportēt.
Krievija, kur pat smakas nav no demokrātijas, kur iedzīvotāju blīvums nav daudz lielāks, kā Antarktīdā, ir ekoloģiski procentuāli vairāk piesārņota, nekā jebkura ES valsts. Tikai pagājušā gada Taigas ugunsgrēki izmeta vairāk CO2, CO un kancerogēnus nekā visa Vācijas ekonomika. Nordniķeļ dīzeļdegvielas noplūde radīja dabai 2 miljardu $ zaudējumus un milzīgas teritorijas padarīja vietējiem iedzīvotājiem dzīvei nepiemērotas. Lielu postu dabai tur nodara nemitīgās militārās mācības, gatavojot uzbrukumus civilizētām tautām. Krievi 20 gadu laikā ir nolaupījuši paverdzinātām tautām dabas resursus 5 triljonu $ apmērā, bet vienalga dzīvo pusbadā un tiek baroti ar tehniskiem palmu taukiem, ko normāli pat dzīvnieku barībai neizmanto.

Atbildēt

Mirdza

25.07.2020. 22:29

»

Juris P.

Sauksim lietas īstajos vārdos...


Lai nu kā, bet vecajiem ļaudīm dators un internets ir Dieva sūtīts. Tā ir iespēja dzīvot gandrīz pilnvērtīgi arī neizkāpjot no ratiņkrēsla un gadiem nesatiekot vaigā nevienu cilvēku. Paldies tiem cilvēkiem, kas to izgudroja un ieviesa!

Atbildēt

Mirdza

25.07.2020. 22:21

»

Juris P.

Par cilvēces «progresu» un «izaugsmi...


Kāpēc Jūs par to visu rakstāt pagātnes formā - "bija"? Tas viss taču notiek te un tagad un pamazām pilnveidojas savā bezjēdzībā.

Atbildēt

raitis

22.07.2020. 09:43

cilvēks uzrakstīja gandrīz pilnīgu kailu patiesību atklātā un godīgā tekstā, savukārt komentāros visiem viņa tik ļoti nepatīk, ka mēģina to nozākāt kā vien var, pat labākais komentārs kurš acīmredzami pats piekrīt šiem faktiem raksta , ka pateikts ir "skarbi". Patiesība nevar būt "skarba", zēni un meitenes, ja lietas nesauc īstajos vārdos tad arī sākās Orvelisms un viss tas par ko autors arī raksta.

Atbildēt

raksta autors

21.07.2020. 11:37

Paldies visiem, kuri šajā rakstā ir atraduši vielu pārdomām un izteikuši savas domas komentāros!
Kas attiecas uz jautājumu par mērķu izvēli dzīvē, īsumā gribētu izteikt savu viedokli. Mērķi, kurus dzīvē izvēlamies ir cieši saistīti ar to, par ko mēs uzskatām paši sevi. Ja mēs uzskatām sevi par intelektuālām garīgām būtnēm, kas iemiesojušās cilvēkveidīgos ķermeņos un atzīstam Augstākā Saprāta esamību pasaulē, mūsu dzīve iegūst jēgu un nozīmi, saskaņā ar kuru mēs savā dzīvē varam nospraust tuvākus un tālākus, lielākus un mazākus mērķus. Ja mēs esam materiālisti un ateisti, mūsu uzskatos nav pamatojuma savas eksistences jēgai, jo mēs sevi uzskatām par dabas rotaļu - produktu, kas radies no haosa un ir lemts nenovēršamai iznīcībai savas nāves brīdī. Izejot no šādiem uzskatiem arī savus dzīves mērķus mēs varam stādīt tikai dzīvnieciskā līmenī. Jā, mēs mutiski varam (un to arī darām) savus dzīvnieciskos mērķus ietērpt cēlos vārdos. Mēs varam runāt par ziedošanos cilvēces gaišākai nākotnei un cilvēces progresam. Mēs varam izsludināt neskaitāmas cīņas par demokrātiju, par kaut kādām kultūras vērtībām, par dabas aizsardzību, par tiesiskumu, par vienlīdzību, par tehnisko progresu, par mieru visa pasaulē…, bet visi šie cēlie vārdi un lozungi būs tikai aizsegs mūsu egoistikajiem, dzīvnieciskajiem mērķiem – slavai, naudai, pārticībai, baudkārei, varaskārei…. Un tā nu iznāk ka tā mūžīgā “cīņa” nekādus labos rezultātus nedod. Tas tādēļ, ka nekādas īstas cīņas par mutiski nospraustajiem mērķiem jau nav. Cīņa notiek par atklātībā nedeklarētajiem, dzīvnieciskajiem mērķiem. Un tie bieži vien arī tiek sasniegti. Piemēram, tie valstsvīri, kas Latvijā nu jau gandrīz 30 gadus sola visu sakārtot, uzlabot, attīstīt, veicināt, atbalstīt, pilnveidot nekā jēdzīga tā arī nav izdarījuši, toties savus personīgos mērķus varu, naudu, personīgo labklājību gan ir sasnieguši. Līdzīgi ir ar mērķi ieviest demokrātiju visa pasaulē. Nekādas demokrātijas šodien nav ne Afganistānā, ne Lībijā, ne Irākā, toties demokrātijas ieviešanas rezultātā zināmas aprindas ir nopelnījušas astronomiskas naudas summas un sasniegušas citus, tikai viņiem vien zināmus savtīgus mērķus.
Manas domas ir tādas, ka tikai paceļot mūs apziņu pāri dzīvnieciskajam, mēs varam īstenot tos cēlos mērķus, ko mutiski visu laiku sludinām. Un otrādi, kamēr vien kā valdošais uzskats sabiedrībā būs materiālisms un ateisms, varam ar visādiem plāniem, vīzijām, projektiem, sabiedrības modeļiem pierakstīt papīra kalnus un pilnus elektroniskos datu nesējus – tam nebūs rezultātu.
Tieši to es mēģināju pateikt šajā un iepriekšējā, šeit pat pietiek.com publicētajā rakstā "Dievapziņa - strīdēties vai censties saprast”.

Atbildēt

Atis Priedītis

21.07.2020. 09:53

»

komunistu mērķis

Sev un tuviniekiem dzīvi komunismā


Varētu jau mērķus formulēt, bet uzreiz sāksies ņirgāšanās. Piemēram - Godīgums un Taisnīgums.

Atbildēt

komunistu mērķis

21.07.2020. 09:46

»

jautāt

Komunistiem bija mērķis - komunisms. Kāds gan tagad ir mērķis


Sev un tuviniekiem dzīvi komunismā

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

21.07.2020. 09:26

»

jautāt

Komunistiem bija mērķis - komunisms. Kāds gan tagad ir mērķis


Mērķiem tomēr jābalstās kādā nebūt realitātē, nevis uzzīmētā utopijā. Nav starpības starp bezmērķību (tagad) un utopisku mērķi (komunisti).

Lai koministu mērķi kļūtu reāls, jābūt pilnīgi citai cilvēces kvalitātei. Šī kvalitāte nekādi nav izveidojama ar masveida vardarbību.

Atbildēt

Atis Priedītis

21.07.2020. 09:13

»

jautāt

Komunistiem bija mērķis - komunisms. Kāds gan tagad ir mērķis


Mērķis pavisam noteikti ir katram cilvēkam atsevišķi. Šaubos, vai mērķis ir Latvijai kopumā. Jo šobrīd tiek darīts viss iespējamais lai Latvija kā valsts aizietu nebūtībā. Galvenais lai pašiem ir pilns naudas maks un kā tas tiek panākts ir "pie vienas vietas".

Atbildēt

Juris P.

21.07.2020. 07:38

Par cilvēces «progresu» un «izaugsmi».

Tautas – ļaužu kopas, kuras vēsturiski ilgu laiku, balstoties uz savu senču tradīcijām un morāli ētiskā mantojuma pamata, kādreiz dzīvoja katra savā Zemes apvidū, tika pret savu gribu vardarbīgi sajauktas, savstarpēji asimilētas un, kā nacionāli etniskas vienības, iznīcinātas.

Tā saucamās „demokrātijas” ieviešanas procesā iznīcībai nolemto valstu rūpnieciskā un lauksaimnieciskā ražošana, starpnacionālo korporāciju produkcijas noieta interesēs, tika iznīcināta. Tāds pats liktenis bija piemeklējis praktiski visas šo valstu veselības aizsardzības struktūras un mācību iestādes. Mežonīgā veidā tika izlaupīti šo valstu dabas resursi un nacionālās bagātības, sagandēta apkārtējā vide, neglābjami piesārņoti ūdens resursi un sagrauta infrastruktūra.

Neaprakstāmu postu cilvēku apziņā bija atstājusi „demokrātiskā” visatļautība, seksuālā izlaidība, dīkdienība, valstisko struktūru pasīvi atbalstošā attieksme pret noziedzību, un aktīvi lobētā visu veidu narkomānija. Likumos noteiktās „cilvēka tiesību” normas vienmēr bija noziedznieku, finansiālo paverdzinātāju un garīgo kropļu – bez dzimtes cilvēkveidīgo pusē. Godīgie cilvēki bija absolūti beztiesīgi un neaizsargāti. Viņi kļuva par izsmiekla, ņirgāšanās un pazemošanas objektiem. Turklāt „demokrātijā” cilvēki tika atradināti no reāla darba, daudziem bija radusies doma, ka pārtika pati no sevis aug lielveikalos, ka nekaunīgākie indivīdi un noziedznieki vienmēr varēs labi dzīvot uz līdzcilvēku izmantošanas rēķina.

Visā pasaulē valstu un tautu starpā tika kultivēts naids un neuzticēšanās. Lai destabilizētu iekšējo situāciju iznīcībai nolemtajās valstīs jau savlaicīgi, zem visdažādāko „labdarības”, palīdzības”, „cilvēktiesību” un citu dāsni finansētu „fondu”, „biedrību”, utt. maskas, tika iesūtīti „demokrātijas” sludinātāji – ekonomiskie slepkavas. Slēptā veidā tika piešķirti līdzekļi „piektās kolonas” – pašmāju nodevēju graujošās darbības apmaksai, kuri par naudu bija gatavi pārdot visu – Dzimteni, valsti, tautu, līdzcilvēkus, tēvu un māti ieskaitot.

Regulāri un plānveidīgi tika izraisīti starpvalstu militārie konflikti un kultivēts terorisms. Lai „likumīgi” cīnītos ar šo pašu iniciēto „terorismu”, notika atklāta karadarbība pret valstīm, kuras nevēlējās nokļūt „demokrātijas” jūgā. Šo vairāk vai mazāk vēl neatkarīgo valstu okupācija ar tam sekojošu genocīdu pret iedzīvotājiem, citādi domājošo mežonīga spīdzināšana un „likumīga” iznīcināšana tika dēvēta par viņu atbrīvošanu no totalitārā režīma.

Televīzijā, kino un citos „mākslas” veidos, plašsaziņas līdzekļos, kā arī ikdienā, nepārtraukti un visos iespējamos veidos tika reklamēta „demokrātiskā brīvība” īstenot savas visperversākās un egoistiskās vēlmes, popularizēta un atbalstīta visu veidu narkomānija, „brīvā mīlestība”, fiziskā un garīgā vardarbība, necieņa pret sabiedrību, saviem vecākiem un mācību iestāžu darbiniekiem.

Nevienā „mākslas” veidā, ne plašsaziņas līdzekļos netika atspoguļots reāls darbs kādu materiālo vērtību ražošanā. Visi personāži bezgala ilgas stundas „strādāja” tikai birojos pie datoriem, skaistumkopšanas salonos, reklāmas aģentūrās un citos tikpat svarīgos un bezgala grūtos objektos. Naktīs noteikti bija „jāatpūšas” naktsklubos, dzerot, smēķējot, lietojot citas narkotikās indes un „kompresoru mūzikas” elles troksnī spaidot kārtējo puskailo špakteļmasas klāto „bārbiju”, kura vienmēr bija gatava uz visu…

Noziedznieku fotogrāfijas un viņu pastrādāto noziegumu detalizēti apraksti tika tiražēti ilgi un neatlaidīgi. Bija redzams, ka valdošā mafija neatlaidīgi centās cilvēku apziņā iekodēt domu: „Cik es esmu laimīgs, ka šodien ar mani nekas tāds vēl nav atgadījies!”

Uz Zemes neierobežoti valdīja izlaidība un ļaunums. Bija jāpārdzīvo globāla katastrofa, milzīgs posts, bads un šausmīgu slimību epidēmijas, lai dzīvi palikušie beidzot sāktu domāt par visa notikušā cēloņiem. Lai viņi sāktu apzināties to, kas un kādu mērķu vadīti iznīcināja lielāko daļu cilvēces, kā arī dzīvo un nedzīvo dabu milzīgās Zemes teritorijās. Lai cilvēki beidzot saprastu, kas patiesībā slēpjas zem tā saucamās „demokrātijas” maskas.

Juris, 2014.
No: http://www.azillando.eu/2014/08/04/par-cilveces-progresu-un-izaugsmi/

Atbildēt

Atis Priedītis

21.07.2020. 06:29

»

Adīna

Man šķiet, masu medijiem vienkārši patīk pasmieties par cilvēkiem, izmantot viņu dzīves dažreiz pamuļķīgus izpaudumus...


Šī patiesībā nav pat anekdote. Katram cilvēkam, sevišķi jau slavenam "apakšā" ir kaut kāds arhetips, kurš vada viņa darbību. Paulam tādi ir divi. Viens ir tas, kuru Jūs minējāt un otrs ir Paradīzes arhetips. Dziedot un klausoties Paula dziesmas mēs visi nonāksim Paradīzē. RAI - krieviski Paradīze. PAU - lasot krievu burtiem arī Paradīze. Komunisti taču solīja uzcelt Paradīzi Zemes virsū.

Atbildēt

Adīna

20.07.2020. 20:19

»

Atis Priedītis

Viss ir tikai treniņš. Masu mediji pārbauda iespēju zombēt un muļķot cilvēkus. Piemērs ar Kiviču. Šajā Saeimā viņš neiekļuva, nākamajā pēc tik masveidīgas reklāmas masu medijos, iekļūs. Un, skanēs jau dīvaini, varbūt pat kļūs par Latvijas prezidentu


Man šķiet, masu medijiem vienkārši patīk pasmieties par cilvēkiem, izmantot viņu dzīves dažreiz pamuļķīgus izpaudumus.
Priekš Jums viens vecs aņuks-
Satikās reiz Imants Kalniņs un Raimonds Pauls.
Imants: Es pagājšnakt redzēju sapnī Dievu. Un viņš man teica, ka es esmu labākais Latvijas komponists.
Raimonds: Es neatceros, ka būtu tev ko tādu teicis.

Atbildēt

Atis Priedītis

20.07.2020. 19:46

Viss ir tikai treniņš. Masu mediji pārbauda iespēju zombēt un muļķot cilvēkus. Piemērs ar Kiviču. Šajā Saeimā viņš neiekļuva, nākamajā pēc tik masveidīgas reklāmas masu medijos, iekļūs. Un, skanēs jau dīvaini, varbūt pat kļūs par Latvijas prezidentu.

Atbildēt

Juris P.

20.07.2020. 19:02

Sauksim lietas īstajos vārdos!

Cilvēkiem nepieciešams „izlādēties”, lai viņi nesāktu domāt par apkārt notiekošo. Domāju, ka tas arī ir galvenais iemesls kādēļ mūsdienās katram dota iespēja vienkārši un salīdzinoši lēti izveidot savu „mājas lapu” vai „blogu”. Visas „aktivitātes” internetā, neatkarīgi no tā vai tā ir personīgā vietne, vai publiskie „draugi”, „čivinātavas” u.c. kalpo vienam mērķim – atraut cilvēkus no reālās dzīves, no ģimenes, no bērniem, no dzīvajiem draugiem, lai viņi savu laiku pavadītu virtuālajā iedomu pasaulē.

Tas ir kā narkotikas – lai tikai viņi nesāktu domāt un, nedod Dievs, rīkoties! Lai viņiem nekam citam neatliktu ne laika, ne vēlēšanās. Pievienojiet šī „datorizētā” indivīda aprīkojumam vēl televizoru un iegūsiet ideālu „demokrātiskās” sabiedrības produktu, kam reālajā dzīvē neinteresē nekas, ne vecāmāte ieputinātajos laukos, ne vecāki blakus mājā, ne naktī pa ielām klīstošie bērni. Arī dienā, lai no bērna “būtu miers” uz daudzām stundām, atliek tikai viņu piesēdiniet pie datora paspēlēt spēlītes.

Rakstot komentārus, šādu indivīdu spējas aprobežojas ar rakstiņa autora vai citu komentētāju apsaukāšanu (labākajā gadījumā), vai visa teiktā neargumentētu noliegšanu: „tas tā nevar būt jau tāpēc vien, ka tas tā nevar būt”… Cilvēki vienkārši nespēj noticēt tik atklāti nekaunīgai t.s. „politiķu” un „uzņēmēju” rīcībai, tik ciniskai savas tautas iznīcināšanai, tik totālai valsts finansiāli-ekonomiskās patstāvības likvidācijai, kas notiek zem skaļajiem valsts „izaugsmes” un „demokrātisku” mērķu īstenošanas lozungiem.

Internetā viss ir ļoti ērti un galvenais – ātri izdarāms. Nav jāzina ne valodas pareizrakstība, ne sarunas etiķete. Neizejot no mājām vari kādu nolamāt, noķengāt, nolīdzināt līdz ar zemi. Pilns serviss, labsajūta un apmierinājums – redzi cik aktīvi es cīnos par brīvu valsti! Bet kādam konkrētam ierosinājumam vienmēr seko „ticami” argumenti: „Esmu ļoti aizņemts, daudz jāstrādā, jāuztur ģimene…

Bet tās ir tikai atrunas. Sauksim lietas īstajā vārdā – mēs esam pārāk gļēvi un bailīgi, lai spētu reāli rīkoties. Sēžam katrs savā „būdiņā” un gaidām – varbūt kāds „labais onkulis” kaut ko izdarīs mūsu vietā. Ceram uz jebko, uz jebkurām muļķībām – sākot no Finka pareģojumiem līdz „vienīgi pareizās” partijas deputātu kandidātu pirmsvēlēšanu solījumiem. Bet mafiozajām struktūrām (partijām) tikai to vien vajag.

Vai tiem, kas 1918. gadā devās Brīvības Cīņās, mājās nepalika mīļotās meitenes, nepalika ģimenes bez apgādnieka? Palika, bet tie vīri zināja par ko iet cīņā, zināja, ka riskē ar savu dzīvību! Un arī viņu piederīgie to saprata. Bet starp viņiem un mums ir viena būtiska atšķirība – tie bija VĪRI, bet mēs esam LUPATAS, kuras labāk dezertēs no savas valsts — dosies emigrācijā un par vēdera tiesu kalpos jebkuram svešiniekam, nevis pacels savu dibenu no datora krēsla!

Un velti Jūs domājiet, ka šādus cilvēkus interesē izdzīvošana. Gan jau importētāji kaut ko ievedīs — gan lielveikalā, gan benzīna tankā, gan citur. Nav svarīgi kādas kvalitātes tas būs, cik maksās, kā tas sagandēs veselību, kā iespaidos bērnu nākotni un apkārtējo vidi. Gan jau būs labi, jo avīzē tas „ticami” aprakstīts, glancētos žurnālos glīti nobildēts un televīzijā skaisti parādīts. Un nav jāpiepūlas – ieej (iebrauc) lielveikalā pie visa gatava un paņem!

Protams, es, kā īstens „latvietis” neesmu ne par mata tiesu labāks un visa šī „patriotiskā muldēšana” ir tikai bezjēdzīga „laika nosišana”! Un laiks, kā zināms, strādā ienaidnieku labā! Tā varam muldēt vēl 10, 20 vai pat 30 gadus līdz „mūžīgos medību laukos” aizies pēdējais latviešu valodā rakstīt pratējs.

Jau pirms laba laika radās pamatotas šaubas, vai vispār kādam vajadzīgas tās “n-tās” publikācijas par visiem acīm redzamiem notikumiem, faktiem, procesiem. Tikpat labi varētu ikdienas rakstīt, ka šodien ir šodiena tādēļ, ka vakar bija vakardiena, bet rīt būs rītdiena. Tādēļ publikāciju skaits tiek ievērojami samazināts, bet šajā resursā joprojām paliek pietiekoši daudz informācijas, lai domāt gribošs (un vēl varošs) cilvēks varētu precizēt savus pasaules uzskatus.

Savu izvēli es esmu izdarījis. Vai tā ir pareiza vai nē – parādīs laiks, tikai tad būs par vēlu izdarīt korekcijas. Daudz par vēlu un ne tikai man vienam…

Juris, 2010.
No: http://www.azillando.eu/2014/08/05/par-istajiem-vardiem/

Atbildēt

Atis Priedītis

20.07.2020. 16:09

Nevajag sevi mānīt. Latvijā ir tikai divas tautas - Sabiedrības elite un Visi pārējie. Nacionalitātei patiesībā nav nekādas nozīmes. Kaut gan nozīme ir iespējā sanaidot cilvēkus tautā "Visi pārējie". Elite šai ziņā sadzīvo ļoti draudzīgi.

Atbildēt

Pagaidām vēl okupantu kontrolēta kolonija

20.07.2020. 15:11

»

Adīna

Raksta autors ir varen nikns uz visu cilvēku sabiedrību. Tomēr sabiedrību var vērot no dažādiem skatu punktiem. Ja cilvēkiem, kas dzīvoja pirms 300 gadiem parādītu tagadni, viņi būtu pārsteigti par brīnumiem, ko ieraudzītu - auto, tv, visu to tehnisko aprīkojumu. Kā, un jūs vēl neesiet laimīgi...


Precīzi, esam "cilvēku sabiedrība" pietrūkst vien piemetināt "ar ierobežotu atbildību". Mēs neesam ne valsts, ne pilsoņu kopums, ne latvju zeme, bet okupantu atšķaidīta cilvēku sabiedrība, kurā ne visi pieskaitāmi cilvēkiem.

Atbildēt

viesis

20.07.2020. 13:21

Ciniski, bet precīzi. Griežas ausīs tikai tā PSRS piesaukšana priekšā un pakaļā. Varētu padomāt, ka šodien ir kaut kas savādāks. Autors ar to atsaukšanos uz PSRS parāda, ka pats tikai tāds pats lopiņš kā pārējie ir, jo nespēj normāli savas domas izteikt bez nodevām valdošajiem politiskajiem uzskatiem. Un ja tā, tad kāda jēga vispār no tās penteres? Censties izlikties ka esi savādāks, atšķirīgāks no citiem? Kurā vietā???

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

20.07.2020. 11:48

»

Adīna

Autors norāda, ka sabiedrība atsakās no tādiem jēdzieniem kā sirdsapziņa, dvēseliskums,garīgums, svētums, godbijība...


Sabiedrība patiešām atsakās no sirdsapziņas, dvēseliskuma/garīguma, svētuma, godbijības.

Baznīcu skaita pieaugums tikai liecina par to, ka minētos jēdzienu izpausmes baznīvā, acīmredzot, atrast nevar.

Vai tāpēc autoram jābūt niknam uz sabiedrību? Kādēļ?

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

20.07.2020. 11:44

»

Jā, bet

Bet kurā vietā rakstā jūs saskatījāt autora niknumu pret sabiedrību? Manuprāt, autors vienkārši konstatē faktus un izdara secinājumus. Jā, secinājumi ir visai skarbi, bet arī fakti nav nekādi jaukie. Un tādēļ jau autors aicina neliekuļot, bet saukt lietas īstajos vārdos


Miezīša kungs, es komentārā uzsvēru, ka rakstā nerodu minētā niknuma klātesamību.

Tieši tā - ir faktu konstatācija un secinājumi. Secinājumi nav glaimojoši, taču gaudot uz Mēnesi ir visnotaļ bezjēdzīgs pasākums.

Atbildēt

Jā, bet

20.07.2020. 10:47

»

Adīna

Autors norāda, ka sabiedrība atsakās no tādiem jēdzieniem kā sirdsapziņa, dvēseliskums,garīgums, svētums, godbijība...


Svētums un garīgums ne vienmēr saistāms ar baznīcu skaitu. Interesanti palasīt autora uzskatus šajā jomā šeit pat iepriekš publicētajā rakstā "Dievapziņa - strīdēties, vai mēģināt saprast".

Atbildēt

Jā, bet

20.07.2020. 10:43

»

Pomeranču Vainadziņš

Hmm


Bet kurā vietā rakstā jūs saskatījāt autora niknumu pret sabiedrību? Manuprāt, autors vienkārši konstatē faktus un izdara secinājumus. Jā, secinājumi ir visai skarbi, bet arī fakti nav nekādi jaukie. Un tādēļ jau autors aicina neliekuļot, bet saukt lietas īstajos vārdos.

Atbildēt

fakts

20.07.2020. 10:02

»

Adīna

Raksta autors ir varen nikns uz visu cilvēku sabiedrību. Tomēr sabiedrību var vērot no dažādiem skatu punktiem. Ja cilvēkiem, kas dzīvoja pirms 300 gadiem parādītu tagadni, viņi būtu pārsteigti par brīnumiem, ko ieraudzītu - auto, tv, visu to tehnisko aprīkojumu. Kā, un jūs vēl neesiet laimīgi...


Ja cilvēks ir akls un neredz tehnoloģijas un sasniegumus kādi bija pirms 300 gadiem tad viņš ir ar izskalotām smadzenēm.Ir neskaitāmi daudz lietu kuras nav iespējams paveikt ar mūsdienu tehnoloģijām,bet cilvēki to neredz un pat negrib redzēt.Vai tad tāda sabiedrība nav aitas un kāmīši?

Atbildēt

Adīna

20.07.2020. 10:00

»

Pomeranču Vainadziņš

Hmm


Autors norāda, ka sabiedrība atsakās no tādiem jēdzieniem kā sirdsapziņa, dvēseliskums,garīgums, svētums, godbijība...
Tomēr līdz ar neatkarības no Psrs atgūšanu ir palielinājusies baznīcas loma, tagad vai katrā ciemā ir pat pa vairākām baznīcām, un tautas priekšštāvji arī ir redzēti baznīcās apgūstot svētumu. Un daudzi no viņiem uzskata, ka viņu sirdsapziņa ir tīra. Tikai nez kāpēc tik daudz netaisnību, pret kurām cīnījās arī pats Kristus?
Autoram taisnība par tiem demokrātijas meliem. Demokrātija nevar būt saistīta ar oligarhiju, tā ir pavisam cita valsts iekārta.

Atbildēt

to Q

20.07.2020. 09:53

»

Q

Galvā izjātam NA pastaldauņu lopam ,neklājas sevi dēvēt par cilvēku, bezprincipu līdējs ,kurš bučo jebkura okupanta zābakus nav cilvēka vārda cien1igs


Zārkā jūs, smirdīgos staļiniskos okupantus, sadistu un pederastu bandu, Cilvēki baltās čībiņās redzēja

Atbildēt

Q

20.07.2020. 09:41

»

man patīk

Viszemākais radījums, mūžīgais vergs, negatīvā selekcija, kam 1000 verdzības gados gēniem uzradusies liekā hromosoma, lapķja, partjanka un pufaika, atļaujas kritizēt Cilvēkus. Pat pigmeju un papuasu spļāviena vērti jūs neesiet


Galvā izjātam NA pastaldauņu lopam ,neklājas sevi dēvēt par cilvēku, bezprincipu līdējs ,kurš bučo jebkura okupanta zābakus nav cilvēka vārda cien1igs!

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

20.07.2020. 09:38

»

Adīna

Raksta autors ir varen nikns uz visu cilvēku sabiedrību. Tomēr sabiedrību var vērot no dažādiem skatu punktiem. Ja cilvēkiem, kas dzīvoja pirms 300 gadiem parādītu tagadni, viņi būtu pārsteigti par brīnumiem, ko ieraudzītu - auto, tv, visu to tehnisko aprīkojumu. Kā, un jūs vēl neesiet laimīgi...


Hmm ...
Nudien nerodu pamatojumu autora niknumam uz cilvēku sabiedrību.
Sabiedrība ir tāda, kāda tā ir - kaut kas tur ir forši, kaut kas galīgi garām. Kāds pamats niknumam??

Atbildēt

to kkk

20.07.2020. 09:27

»

kkk

Nez kāpēc no raksta uzvēdī pazīstamā pamuļķa priedīša smaka


Nevajag rakstu ostīt, vajag to lasīt! Jeb varbūt tev skolā ar to lasīšanu ir tā pagrūtāk gājis? Ar saprašanu gan noteikti tev ir problēmas. Bet tas jau netraucē par muļķiem apsaukāt citus, vai ne?

Atbildēt

kkk

20.07.2020. 09:21

Nez kāpēc no raksta uzvēdī pazīstamā pamuļķa priedīša smaka.
Ka tik šī savārstījuma īstais autors nav priedītis.

Atbildēt

Adīna

20.07.2020. 08:15

Raksta autors ir varen nikns uz visu cilvēku sabiedrību. Tomēr sabiedrību var vērot no dažādiem skatu punktiem. Ja cilvēkiem, kas dzīvoja pirms 300 gadiem parādītu tagadni, viņi būtu pārsteigti par brīnumiem, ko ieraudzītu - auto, tv, visu to tehnisko aprīkojumu. Kā, un jūs vēl neesiet laimīgi?
No kosmiskā skatu punkta - pa Zemi skraidelē un citādi pārvietojas sīkas radības ar ierobežotu dzīves ilgumu, kas reizēm iedomājas no sevis nezin ko, vai pašus dievus, skandalē savā starpā, rīko asiņainus karus... Miera laikā pulcējas baros, sajūsmā vēro dažus, kas błaustās uz skatuves vai spēlējas kā mazi bērni ar bumbiņu...
Pats trakākais - uzstādījuši ieročus, ar ko var iznīcināt ne tikai paši sevi, bet apdraudēt kosmiskās likumsakarības...

Atbildēt

'katram no jums'

20.07.2020. 07:03

un jums kas???????????????? cik esat palīdzējis citiem cilvēkiem, no kuriem pat paldies neatskan, nu tādiem kā jums, kas par sevi augstās domās

Atbildēt

lauķis

20.07.2020. 03:34

»

Blondīne

Arī pašvaldības sniedz pakalpojumus. Tā jocīgi, bet paskaties mājas lapās. Bet Tevis minētie "pakalpojumi" ir par maksu


Protams ka patvaldības par maksu,savi vergturi un parazīti taču jāuztur.

Atbildēt

atbilde

19.07.2020. 22:44

»

jautaajums

Cik vikingu zobeni ir atrasti Skandinavijā un cik Krievijā?Painteresējies,būs pārsteigums


Lai paverdzinātu vājākās, mazattīstītākās ciltis, daudz zobenu nemaz nevajadzēja. Un Šoigu nav francūzis.

Atbildēt

Vai Padoju Savienība kaut ko okupēja?

19.07.2020. 22:29

»


Okup[ācija bija, bet izskatās, ka okupnatu nav nemaz bijis, jo visas zvērības taisīja "Padomju Savienība - neeksistējoša valsts, proti, lai okupētu kādu valsti, lai sāktu karu pret vāciešiem, prwet Hitleru, iekarotu Eiropu un paturētgu kā okupētas Baltijas un citas valstis, - sanāca visas Padomju Savienības repulikas (valstis), kā to dara Eiropas Savienība citos jautājumos, vadības, katra saviernotās valsts valdības vadītāji un balsoja - sāksim okupēt Baltiju, Latviju, virzīsim tankus no Krievjas uz Latviju, likvidēsim Latvijas, Baltijas valstu valdības, atšausim valdība ministrus, izsūtīsim uz Sibīriju dsesmitiem tūkstošu utt ...?

Nekā. VISU lēma un taisīja zvērības viena valsts - Krievija un bez Ukrainas un Baltkrievijas ziņas, kuras bija PSRS līdzdibinātājas, pārējās okupētas. Tātad okupants ir viena vienīgā valsts Krievija, krievi, tāpat kā citā laikā vāčieši - SAUKSIM LIETAS ĪSTAJOS VĀRDOS!

Nē, nē, vārdu ": krievsa"pieminēt nedrīkst, okupācija piedalījās "daudzu tautību bērni"?! Viņi bija piespidu kārtā mobilizēti un viņus dzina karā un masu slepkavībās pret okupētām valstīm - vērts parēķināt, sakaitīt cik cilvēku Baltijas repub;likās un citās okupētajās valstīs izšāva, nonāvēja cilvēku vai nobeidza katorgā un par katru cilvēku izvirzīt maksu naudā.

Atbildēt

Ragulops

19.07.2020. 20:21

Precīzi raksturots *tekošais moments* !

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...