Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2000. gadu sākumā gandrīz visas Amerikas tā sauktās "patērētāju" bankas sāka neticami aktīvi izsniegt aizdevumus nekustamā īpašuma iegādei ASV iedzīvotājiem. Vienlaikus, pieņemot lēmumu par kredīta apstiprināšanu, aizņēmēja spēja atmaksāt kredītu ilgtermiņā par svarīgu vai galveno faktoru, kas ietekmē pašu lēmumu, uzskatīta netika.

Saprotot, ka dzīvokli vai māju var nopirkt bez ilgstošas ​​birokrātiskas kavēšanās un pēc tam to ar kosmisko peļņu pārdot tādam pašam "īpašniekam", miljoniem amerikāņu nākamo gadu laikā maniakāli iegādājās mājokļus, un rezultātā bieži vien vienam īpašniekam varēja piederēt līdz pieciem un pat vairāk īpašumiem. Daudzi no šiem amerikāņiem strādāja fizisku darbu bez noteiktas algas un saņēma apmaksu par faktiski nostrādāto laiku.

Kad bankas Amerikas nekustamo īpašumu tirgū bija ieguldījušas pamatīgu naudas summu, amerikāņu investīciju fondi nolēma, ka pārdot obligācijas kuru pamatā cita starpā bija arī pieci dzīvokļi, kas pieder uzņēmīgajai striptīzdejotājai Sindijai no Nevadas, ir pilnīgi adekvāta ideja. Dažus mirkļus vēlāk sākās globālā finanšu krīze.

Kad kļuva skaidrs, ka pasaules finanšu tirgus sāk grimt, mums mēģināja iestāstīt, ka zinātņu doktori un ekonomikas profesori, kas strādā gan finanšu institūcijās Amerikā un valdībā, gan visās citās starptautiskajās finanšu struktūrās, neesot sapratuši, ka sasaistīt pasaules ekonomiku ar to, cik reizes vienā vakarā savu pliko pakaļu Sindija izrādīs iereibušiem kravas autovadītājiem, visticamākais, nevajag.

Tādā pašā veidā mums šodien tiek piedāvāts ticēt, ka, pirmkārt, visām problēmām, ar kurām mēs pēdējā laikā esam saskārušies, nav nekāda sakara ar pēdējo 8-10 gadu notikumiem un, otrkārt, ka visās mūsu problēmās ir vainīgs viens konkrēts cilvēks.

Šā gada pirmajā pusē daži vismaz reizēm un vismaz pieklājības labad līdzās tumsas rēgam ekonomikas lejupslīdē vainoja arī Covid sekas, krīzi komponentu tirgū, haosu globālajā politikā un sastrēgumu Suecas kanālā. Taču šodien, neskatoties uz to, ka visi šie notikumi turpina negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku, mums tiek piedāvāts to neatcerēties un turpināt visā vainot barbaru valdnieku no austrumiem.

Mums arī iesaka nemēģināt izveidot cēloņsakarību ķēdi no tālāk norādītajiem 2014. - 2022. gada notikumiem.

Maidana laikā Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs varēja sākt karu ar to Ukrainas armijas daļu, kas bija gatava karot ar Krieviju. Tolaik šai armijas daļai nebija Rietumu atbalsta, un tā būtu cīnījusies ar Janukoviču/Putinu ar kaujinieku grupējumu palīdzību un lūžņiem, ko tā mantojusi no pirms divdesmit pieciem gadiem sabrukušās Padomju Savienības.

Taču Janukovičs/Putins šo karu nolemj nesākt un tā vietā dod iespēju Ukrainas armijai nākamo astoņu gadu laikā paaugstināt karavīru sagatavotības līmeni un militārās tehnikas apjomu, lai 2022. gadā sāktu cīnīties ar spēcīgu un sagatavotu pretinieku.

Pēc Krimas aneksijas pret Krieviju tiek ievestas sankcijas “light” formātā, un Putins turpmākos 8 gadus pavada, trenējoties un gatavojoties reālām 2022. gadā noteiktajām sankcijām. Gatavošanās gaitā no 2015. līdz 2022. gadam notiek aktīvs darbs pie importa aizstāšanas, tiek būvēti jauni energovadi ar Ķīnu, tiek veidoti transporta savienojumi ar Ķīnu un būvēti jauni autoceļi, ostām ārpus Krievijas (t.sk. Latvijā) tiek gandrīz pilnībā atņemtas tranzīta kravas, notiek bezprecedenta valsts finanšu rezervju uzkrāšana un bezprecedenta valsts parāda samazinājums.

Dabiski, ka ne Vašingtona, ne Brisele to visu neuzskata ne par gatavošanos dzelzs aizkaram 2.0, ne par gatavošanos karam, un uz šiem notikumiem sabiedrībai acīmredzami neviens nereaģē.

Lielbritānijas politika piedzīvo bezprecedenta politisku transformāciju tās apjoma un īstenošanas laika ziņā - pats Brexit, Brexit sekas, monarhu nāves, pils intrigas ap Hariju un Meganu, pilnīga parlamenta diskreditācija sabiedrības acīs politisko klaunu Terēzas Mejas un Borisa Džonsona dēļ, debašu atsākšana par Skotijas neatkarības referendumu. Pirmo reizi mūsdienu vēsturē Ziemeļīrijā katoļu skaits pārsniedz protestantu skaitu.

Eiropā Itālija atrodas uz tehniskā bankrota sliekšņa ar valsts parādu 155% apmērā no IKP. Vācija visos iespējamos veidos cenšas kļūt par NATO stratēģiskā pretinieka enerģētisko vergu, paātrinot nevis viena, bet veselu divu gāzesvadu būvniecību. Otra lielākā ES ekonomika izstājas no savienības, tādējādi būtiski pazeminot visas savienības konkurētspēju (mēroga ziņā absolūti bezprecedenta parādība visā ES vēsturē). Francijā joprojām notiek dzelteno vestu protesti, un bijušajam Francijas prezidentam Nikolā Sarkozī par korupciju un tirgošanos ar ietekmi tiek piespriests viena gada reāls cietumsods un divu gadu nosacīts sods (nozīmes ziņā absolūti bezprecedenta parādība visā ES vēsturē).

Notiek īpaši aktīva Austrumu lielvaru demonizācija. Krievijā šo funkciju veic pats Putins ar Donbasa, Krimas un tagad iebrukuma Ukrainā palīdzību. Tramps tiek galā ar Ķīnu, arestējot lielāko Ķīnas koncernu vadītājus, izvedot no Ķīnas amerikāņu aktīvus, apsūdzot Ķīnu koronavīrusa izplatībā un noslīdot līdz kurpnieka līmenim savos izteikumos par Ķīnas komunistiskās partijas vadību.

Amerikā, kas būtībā ir mūsu planētas galvenais civilizācijas centrs, vēlētāji nolemj, ka 78 gadus vecs pensionārs, kurš pārdzīvojis divus smadzeņu asinsizplūdumus un norij saujas tablešu katru dienu, lai uzturētu savu dzīvotspēju, ir tieši tas cilvēks, aiz kura muguras viņi jūtas aizsargāti un pārliecināti. Baidens ir vecākais prezidents Amerikas Savienoto Valstu vēsturē, un viņa prezidentūra beigsies, kad viņam būs 82 gadi. Balto vīriešu vidējais paredzamais mūža ilgums Amerikā ir aptuveni 77 gadi.

Interesanti, ka Konstantīns Čerņenko kurš bija vecākais (73 gadi) Padomju Savienības Komunistiskās partijas Centrālās komitejas ģenerālsekretārs, būdams šajā amatā, valdīja tikai gadu, jo nomira. Viņa vietā nāca salīdzinoši jaunais, enerģiskais un progresīvais Mihails Gorbačovs, kurš nebija tas pēdējais PSRS sabrukuma cēlonis. 

Neviens neapstrīd koronavīrusa bīstamību, taču visi ļoti labi zina, ka vīrusa izraisīto nāves gadījumu skaitļus ļoti bieži vienkārši “zīmēja”. Precīzāk, tika radīti apstākļi, kādos uz papīra nāves cēlonis absolūti vienmēr bija C19, kaut arī 85 gadus vecais "Covid pacients" cieta no cukura diabēta, kā arī pusgadu pirms nāves viņam tika veikta sirds transplantācija.

Kādreiz noteikti tiks atklāta patiesība par paša vīrusa izcelsmi, kā arī par iemesliem, kāpēc bija iespējams mēnesi nodzīvot vienā istabā ar Covid slimnieku un neinficēties, bet inficēties no cita slimnieka, pastāvot 30 sekundes viņam blakus autobusa pieturā ar divu metru distanci un celtniecības maskā.

Pilnībā skaidrs nav arī tas, vai vīrusa beigas izraisīja kara sākšanos vai kara sākums bija iemesls vīrusa beigām.

2020. un 2022.gadā divās NVS dalībvalstīs (Baltkrievijā un Kazahstānā ) notika divi valsts apvērsuma mēģinājumi. Ar šo operāciju palīdzību krievi, visticamāk, novērtēja Kolektīvās drošības līguma organizācijas (KDLO) partneru uzticamību, jo šīs organizācijas dalībvalstis piedalījās nemieru likvidēšanā Kazahstānā.

Bet ne Vašingtonā, ne Briselē neko aizdomīgu šajos notikumos ATKAL nesaskatīja, un tāpēc gatavoties pretefektam no gaidāmajām sankcijām, kā arī enerģētikas un ekonomikas krīzēm ne 2020., ne 2022.gada sākumā neviens neuzsāka. Tāpat nesāka arī gatavot Ukrainu gaidāmajam iebrukuma, bet gan gaidīja, kad Putins 24. februārī iebruks “pēkšņi”.

Visa šī notikumu virkne, ar ko pietiktu vismaz 100 gadu vēsturei, mums tiek pasniegta kā nesaistītas parādības, kas tik neiedomājami īsā laika posmā notika, protams, nejauši. Bet vēl neticamāk ir tas, ka mūs cenšas pārliecināt, ka visos šajos notikumos ir vainojams viens vienīgs cilvēks, kuram, starp citu, vēl marta sākumā bija jāmirst no vēža.

Runājot par Latviju, visi jau lieliski zina, kas šeit ir noticis pēdējo gadu laikā, un simto reizi teikto atkārtot nevajadzētu. Tā vietā vēlos dalīties ar nelielu māksliniecisku scenāriju par to, kā lietas šeit varētu attīstīties nākamo 4–8 gadu laikā, ņemot vērā vienas no Latvijas pēdējo 30 gadu laikā populārākajām politiskajām partijām izstāšanos no Saeimas.

Ekspresrežīmā notika labi izplānota un labi sagatavota Latvijas krievu “politiskā jumta” jeb partijas „Saskaņa” demontāža. 2020. gadā KNAB iznāk no komas un kā traks tarakāns, kurš apgāzies uz muguras, sāk apglabāt „Saskaņas” politisko kapitālu.

Interesanti, ka KNAB to visu varēja izdarīt pirms pieciem gadiem, nedarīt vispār vai izdarīt to visu 15 gadus vēlāk. Citiem vārdiem sakot, steigu dažu mēnešu laikā gandrīz pilnība iznīcināt „Saskaņu” neizraisīja korupcijas komponents, jo zagt Rīgas domē tāpēc nebeidza un varbūt sāka zagt vēl vairāk.

Burtiski divus gadus vēlāk notiek jau oficiālas bēres tām nožēlojamajām „Saskaņas” paliekām, kuras nepaspēja diskreditēt Rīgas domes vēlēšanās 2020.gadā. Blakus tam visam Pabriks mēģina sākt īstenot savu nožēlošanas programmu, „Jaunā Vienotība” īsteno savu "vienotas politiskās nācijas" programmu, un Levits ar Stankeviču ir kā 90.gadu reideri, cenšoties sagrābt kontroli pār Latvijas Pareizticīgās Baznīcas (LPB) nekustamajiem īpašumiem un naudas apgrozījumu.

(Tiesa, tā kā tehniski dala Krievu Pareizticīgās Baznīca īpašumu, LPB vadība acīmredzot nolēma, ka tā „ir daļā”, un šai izlaupīšanai īpaši nepretojas. Šķiet, ka LPB vadītājs metropolīts Aleksandrs naivi tic, ka neatkārtos Filareta Denisenko likteni, kuru tā laika Ukrainas prezidents Porošenko „uzmeta”, kad vēl nebija nožuvusi tinte uz tomosa, kuru Filarets palīdzēja viņam iegūt).

Krievi, kuri bez politiskā atbalsta Saeimā kļūs par iepriekš minēto “patriotisko” pasākumu objektiem, dabiski, sāks stresot. Tas var izraisīt cilvēku neapmierinātību, kas var pārvērsties protestos. Tajā pašā laikā šie hipotētiskie protesti ne vienmēr notiks paši no sevis, jo rīkot apvērsumus māk ne tikai Rietumos. Tā nav Putina reklāma, bet gan fakts, kuru ignorē pārsvarā idioti un tie, kas vai nu jau pelna naudu uz šiem apvērsumiem, vai plāno to sākt darīt tuvākajā nākotnē. 

Urbanovičs politiskā bankrota dēļ vairs nevarēs kontrolēt šos incidentus, kā to vairāk vai mazāk apmierinoši darīja iepriekš. Kāpēc ne kontrabandas kuratoru marionete Aļoša, ne dīvānu režīma iznīcinātājs ar 5% balsu, ne daudzi citi politiķi, par kuriem krievi tikko nobalsoja, neaizstāvēs viņu intereses, ilgi stāstīt, domājams, nevajag.

No Saeimas tribīnes, kuru Kaimiņš un Gobzems (tīri nejauši, protams) pēdējos 8 gadus pārvērta par cirka arēnu, protams, izskanēs daudz aicinājumu mums visiem apvienoties un saukt naida kurinātājus pie atbildības. Bet tas viss absolūti nekādi neietekmēs “krievu jautājumu”, jo visa šī kliegšana nāks no politiskiem margināļiem, kuri nākamajos 4 gados nespēs veikt izmaiņas pat Saeimas ēdnīcā nopērkamo gaļas salātu receptē.

To visu, protams, turpinās dokumentēt labi apmācīti cilvēki birojos, kas atrodas mūsu robežas austrumu pusē. Savāktie dokumenti tiks ielikti jau bez tā diezgan biezās mapēs, kas atrodas blakus tām, uz kurām rakstīts “Ukrainas denacifikācija”. Tajā pašā laikā eirokomisāri tā vietā, lai kaut kā kontrolētu situāciju, turpinās izlikties, ka viņiem Latvijai vienkārši nepietiek laika, tāpat kā viņi to faktiski darīja kopš Latvijas iestāšanās ES 2004.gadā.

Rezultātā radīsies absolūti paradoksāla situācija - 30 gadus pēc kārtas visādi kiršteini mēģināja mūs pārliecināt, ka mūsu suverenitātes galvenais apdraudējums ir krievi Saeimā. Taču rezultātā var izrādīties, ka tieši viņu būtiska prombūtne parlamentā var nospēlēt izšķirošu lomu ne visai radošā pavērsienā valsts mūsdienu vēsturē.

Novērtē šo rakstu:

101
39

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...