Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Es

06.02.2017. 17:13

»

Vilks

Paldies Lapsam, ka beidzot Čakšas bilde nomainīta. Nu zirga zobi vairs nav tik uzkrītoši. Nu viņa vairāk izskatās pēc zaķa. Man patīk. Lūdzu turpmāk rādīt tikai šo bildi


Kāda starpība kādi zobi bildē, prāta mazspèja jau no tā nemazinās. Galīgi blonda tā galviņa diemžēl.

Atbildēt

Dana

06.02.2017. 16:25

Bimbo.

Atbildēt

me

06.02.2017. 12:45

»

Edgars

Kerim medmāsas un ārsti ir bijuši vajadzīgi vienīgi kā statisti,paša iestudētajā brīvdabas izrādē.Lai panāktu papildus naudas piešķiršanu ierēdņu algu palielināšanai


Lai nu kas, bet arodbiedrība nu gan tā nav, ko Keris vada. Tūlīt būs 10 gadi, kopš parakstīta vienošanās par to, ka mediķiem maksā mazāk par padarīto. Visiem krīze beigusies, Kerim vēl turpinās. Ārsti un māsas strādā par pusvelti, lai uzturētu valsti.

Atbildēt

Ierēdņi viens otram sākuši jau traucēt

06.02.2017. 12:26

Risinājums ir Labklājības un Veselības ministriju atkalapvienošana,kā,piemēram,Igaunijā,Somijā,Krievijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Islandē,Īrijā,Andorā,Vācijā,Polijā,Ungārijā,Horvātijā,Monako,Sanmarino,Grieķijā un Gruzijā.Bet ārpus Eiropas:Indijā,Šrilankā,Jemenā,Nepālā,Japānā,Dienvidkorejā,Fidži,Kiribati,Austrālijā,Senegālā,Tanzānijā,Gambijā,Malāvijā,Libērijā,Namībijā,Svāzilendā,Maurīcijā,Seišelās,Lesoto,Ekvatoriālajā Gvinejā,Zimbabvē,Sv.Helēnas salā,Mauritānijā,Sentlūsijā,Gajānā,Dominikānā,Dominikā,Kaimanu salās,Antigvā un Barbudā,Bahamās,Bermudā,Britu Virdžīnu salās,Bolīvijā,Paragvajā,Gvatemalā,Kolumbijā,Angiljā,Arubā,Haiti u.c.

Atbildēt

Atbilde

06.02.2017. 12:02

Problēma ir Veselības ministrijas milzīgā pārapdzīvotība,salīdzinājumā ar rajonu slimnīcām un citu ES valstu Veselības departamentiem!

Atbildēt

Edgars

06.02.2017. 11:55

Kerim medmāsas un ārsti ir bijuši vajadzīgi vienīgi kā statisti,paša iestudētajā brīvdabas izrādē.Lai panāktu papildus naudas piešķiršanu ierēdņu algu palielināšanai.

Atbildēt

kurmis

06.02.2017. 11:37

»

aina

Var,var,manam vìram pa pusstundu sagatavoja un bez rindas paņēma


Valsts maksa par reģistru,lai gan neskatoties uz manām hroniskām slimībām pie ģimenes ārsta neeju,jo šīs hroniskās slimības neesot ārstējamas un viņš neko nevarot līdzēt.Runa ir vibrācijas slimības izraisītam muskuļu-skeleta problēmam ar nepārtrauktām sāpēm,kuras ir darba nespējas un dzīves kvalitātes zuduma cēlonis jau ilgus gadus,taču ģimenes ārsts no valsts naudu par mani saņem,lai gan stipri šaubos par ārsta rīcības profesionilitāti un likumību,bet kā esmu pārliecinājies, ārsta rīcība tiek atbalstīta un argumentēta neloģiskā un prettiesiskā veidā.

Atbildēt

Dace

06.02.2017. 00:04

Nav jau pirmā reize,kad NVD vai VM sagroza faktus kā pašiem vajag.

Atbildēt

Vilks

05.02.2017. 20:26

Paldies Lapsam, ka beidzot Čakšas bilde nomainīta. Nu zirga zobi vairs nav tik uzkrītoši. Nu viņa vairāk izskatās pēc zaķa. Man patīk. Lūdzu turpmāk rādīt tikai šo bildi.

Atbildēt

doks

05.02.2017. 20:21

»

jautājums

VK ir apliecinājusi, ka visas politisko ! (kas nav normatīvie-likumi un MK noteikumi) ir bijuši nodrošināti ar finansējumu...


Latvijā ir krējums un krējuma izstrādājums, pasaulē ir valstis kurās ir prokuratūra, bet Latvijā prokuratūras izstrādājums, kurai Latvijas tauta un šī zeme rūp vismazāk ( ko gan nevar teikt par valsti, labi saprotot ar to Saeimu, Ministru kabinetu un administratīvi represīvo aparātu, politiķu un tiem pietuvinātos).

Atbildēt

doks

05.02.2017. 20:16

»

kurmis

Ģimenes ārstiem tiek maksats par neārstētiem hroniskiem slimniekiem,par neveiktam regulāram veselības pārbaudem,par nenosūtīšanu uz atkārtotu invaliditātes noteikšanu utt.Kurā pasaules valstī vēl valsts maksa par slimnieku bendēšanu un kāda ir šāda veida bendēšanas definīcija...


Ģimenes ārstiem maksā pēc kapitācijas principa - pēc reģistrēto pacientu skaita, veiktajām manipulācijām u.t.t. Konkrēti par neārstētiem hroniskiem pacientiem nemaksā. Problēma ir citur- virkne ārstu godprātīgi veic savu darbu, bet viena daļa iespējams nē....
Par veselības pārbaudēm ir duāli, ko kurš ar to saprot, VM u Valsts kontrole tikai kodu 60404, pacienti faktu, ka ārsts rūpējas un seko līdzi pacienta problēmām.
Par invaliditātes lietām liels akmens metams Labklājības ministrijas lauciņā. Birokrātija kārtojot pacientam invaliditāti, ģimenes ārstam ir nepamatoti liela un rakstīšana aizņem nenormāli lielu laiku, ko pieņemšana vispār nevar paveikt.

Atbildēt

jautājums

05.02.2017. 20:13

VK ir apliecinājusi, ka visas politisko ! (kas nav normatīvie-likumi un MK noteikumi) ir bijuši nodrošināti ar finansējumu?
Ja finandējums ir bijis piešķirts, bet pasākumi nav īstenoti, tas jau runa ir par kriminālu -valsts naudas izšķerdēšana īpaši lielos apmēros. Un tad VK bija lietas materiāli jānosūta proķenei- izmeklēšanai.
Bet ja finansējums nav piešķirts, tad ko brīnās, ka kaut kas nav īstenots?
Latvijā ir kalnu kalni ar sarakstītiem papīriem, ko tur par politikas dokumentiem ņemties, ja likumā ierakstītās normas netiek īstenotas, jo nav finansējuma.
Lai VK tad sāk ar NAP un izvērtē, ko un kā pilda vai nepilda...
Pilnīga propagandas akcija. Skaļš paziņot-iedzīvotājiem nav pieejama medicīniskā palīdzība.
Un? Kādi priekšlikumi? Kur problēmas? Kādi piedāvātie risinājumi?
Visi tāpat zina, ka ir slikti-tāpēc jau nav VK jāuztur. Tad jau VK paredzēto naudu var novirzīt ģimenes ārstiem-4-5 milj.gadā. Vismaz kādam no tiem neīstenotajiem pasākumiem.
VK uzdevums ir atrast, kur nauda tiek tērēta neracionāli, izšķērdēta, izzagta- un kādu pasākumu finansēšanai šie līdzekļi ir jānovirza sabiedrības interesēs.
Tā ir lietderības revīzijas būtība, nevis tās muļķības ar ko VK nodarbojas.

Atbildēt

kurmis

05.02.2017. 20:01

Ģimenes ārstiem tiek maksats par neārstētiem hroniskiem slimniekiem,par neveiktam regulāram veselības pārbaudem,par nenosūtīšanu uz atkārtotu invaliditātes noteikšanu utt.Kurā pasaules valstī vēl valsts maksa par slimnieku bendēšanu un kāda ir šāda veida bendēšanas definīcija?

Atbildēt

doks

05.02.2017. 19:55

1. Šo jēdzienu – gada darbības novērtāšana, valsts pārvaldē vajadzētu ieviest sākot jau no Saeimas, Ministru kabineta un ministrijām. Tas nozīmē, ka valsts pārvaldē izzustu jēdziens - prēmijas, naudas balvas u.t.t. Deputāti, ministri un valsts ierēdņi saņemtu tikai 50 % no savas darba algas, bet otrus 50 % vajadzētu nopelnīt ar reāliem panākumiem, piem. izdevies apturēt valsts iedzīvotāju emigrāciju no Latvijas ekonomisko apsvērumu dēļ, izdevies ietaupīt valsts budžeta līdzekļus, strauji audzis iekšzemes kopprodukts, notiesāti un no valsts pārvaldes atskaitīti negodpratigi darbinieki u.t.t.
2. Valsts kontrole revīzijā izlases veidā vērtēja 39 politikas plānošanas dokumentos noteiktos pasākumus un secināja, ka 31 no tiem nav ieviests. Neskatoties uz to Veselības ministrijas darbinieki, līdzīgi kā citu ministriju darbinieki par 2015.gada darbības rezultātiem ir saņēmuši prēmijas 1,4 miljonu apmērā! Jautājums par ko? Par savu tiešo darba pienākumu nepildīšanu!
3. Lai objektīvi izvērtētu statistiku būtu pamatota prasība atreģistrēt no ģimenes ārstu pacientu saraksta visus bloķētos pacientus, kuri sen jau vairs nedzīvo un nestrādā Latvijā. Tāpat būtu nepieciešams atreģistrēt tos pacientus, kuri nav bloķēto pacietu statusā, bet arī vairs nedzīvo un nestrādā Latvijā ( liela daļa šo un iepriekš minēto pacietu ir reģistrēti pie primāras aprūpes ārstiem citās Eiropas Savienības valstīs). Pamatojums pacientu atreģistrēšanai būtu fakts, ka kopš šie pacienti ir bloķēto sarakstā, pacientiem griežoties pie ģimenes ārstiem Latvijā, nav saņemtas veidlapas no šo pacientu pašreizajām mītnes valstīm, lai NVD būtu iespējams piestādīt rēķinus katrai konkrētajai šo pacientu mītnes valstij (kurā tiek maksāti nodokļi) par sniegtajiem pakalpojumiem.
4. Kardioloģiskās aprūpes kabineti. Šis bija politisks lēmums, mēģinot izcelt kardioloģiju uz citu specialitāšu fona. Kas liedz jau šobrīd uzlabot kardioloģisko pacientu aprūpi, vietās kur kardiologi jau šobrīd veic pacientu aprūpi. Ticamākais iemesls bija ar papildus budžeta līdzekļiem palielināt kardiologu atalgojumu par to pašu darbu, ko citu specialitāšu speciālisti veic jau šobrīd. Klasisks piemērs ir netaisnīgais atalgojmu sadalījums P.Stradiņa KUS.
5. Domāju, ka Veselības ministrijas ierēdņiem nav noslēpums, ka jaunie ārsti pēc sertifikata saņemšanas pamet Latviju zemā atalgojuma un nesakārtotās darba vides dēļ. Lidz pat 50 % jauno speciālistu pamet Latviju 3-6 mēnešu laikā pēc rezidentūras pabeigšanas, vēl daļa līdz 12 mēnesu laikā.
6. Teritoriālā NEpieejamība valsts apmaksātai primārajai veselības aprūpei. Precizēk pateikt būtu grūti. Kaut kāda politika parādās tikai pašvaldības kurās katastrofāli trūkst ārstu, t.sk. ģimenes ārstu (piemēram: Alūksne, Gulbene, Madona, Daugavpils u.t.t.
7. Valsts kontrole droši vien nezin, ka šie kvalitātes radītāji tiek rēķināti uz daļas iedzīvotaju skaita, kuri sen jau vairs Latvijā nedzīvo. Valsts kontrole droši vien nezin, ka no 13 radītājiem, virknei nav nekāda sakara ar ģimenes ārsta tiešo darbu. Piem. onkocitoloģisko apskati izgājušo sieviešu skaits. Šo darbu reāli veic ginekologi, no kuriem puse strādā privāti un situācija tiek izvērtēta no statistiskajam atskaitēm, bet statistikai jau nu gan Latvijā nevajadzētu ticēt. Ne velti ir teiciens - ir meli, lieli meli un statistika. Situāciju ticamāku padarītu e- veselība, ja tiktu ievieta un darbotos ārstiem vienkārši, saprotami un viss reāli padarītais darbs gan valsts budžeta iestādes, gan privatajās iestadēs tiku digitalizēts.
8. Lieki piebilst, ka ari prakses NVD izvērtējumā, sadaļā cukura diabeta pacientiem veikta mikroalbuminūrijas noteikšana, rezultats ir 0%, neskatoties un reālo objektīvo situāciju, ka tas tā nav. Tas nozīmē, ka statistikas veidošanai tiek ņemti un interpretēti nepareizi elektroniski apstrādati dati vai arī sistema ir nepareizi ieprogrammēta.
9. Valsts kontrole atkal nezin faktu, ka uzzināt, ka ģimenes ārsts, izmeklējot pacientu ar kādu konkrētu saslimšanu, ir veicis pacienta profilaktisko apskati, var tikai tāda gadījumā, ja ārsts ambulatorajā talonā uzrada manipulācijas šifru 60404 vai 60405. Ņemot vērā, ka ārsta darba apmaksā nekas nemainās, ja šo šifru neuzrāda ( vai arī ārsta lokālā datorprogramma pieļauj tikai vienas diagnozes koda uzrādīšanu), ārsti arī necenšas rakstīt liekas lietas.
10. Pārāk daudz nosūtījumu pie speciālistiem. Minētais raksturo tikai faktu, ka valsts iedzīvotāju kopējais veselības stāvoklis turpina pasliktināties:
a. virknei iedzīvotāju nepietiek līdzekļu regulārai medikamentu iegādei,
b. virnei iedzīvotāju ir ierobežota piekļuve veselības aprūpes pakalpojumiem, bet veselības stāvoklim strauji pasliktinoties ģimenes ārsts nespēj atrisināt nozīmīgas savu pacientu veselības problēmas bez speciālistu palīdzības,
c. veselības centros (poliklīnikās) strādājošo ģimenes ārstu prakses sastāv no viena kabineta, kas nozīmē, ka šiem ārstiem nav iespējas veikt pacientu pārsiešanas, izdarīt sīkas ķirurģiskas manipulācijas, izskalot sēra korķi, pierakstīt savas prakses pacientiem elektrokardiogrammu u.t.t., kas rada situāciju, ka nosūtījums ir vienīgais risinajums pie pašreizējās darba vides.
d. Daudzi Latvijas ģimenes ārsti pedantiski cenšās ievērot dažādās vadlīnijas un speciālistu rekomendācijas, kuras nosaka cik bieži un kad pacientiem ar jau diagnosticētam saslimšanam ir jāveic kontroles izmeklējumi un jāapmeklē speciālists, kas diemžēl, pēc manu citās Eiropas savienības valstīs dzīvojošo pacientu informācijas, netiek darīts Valsts kontroles salīdzinatajās valstīs.
11. Valsts kontrole nezin, ka virkne ģimens ārstu veicamo manipulāciju ir saistītas ar reālām izmaksām par materiāliem un medicīnisko aparatūru, bet NVD līgumos ietvertie manipulāciju tarifi bieži nenosedz šīs izmaksas. Līdzīgi tas ir arī stacionarajās ārstniecības iestādēs.

Atbildēt

To fedja zzs aizstāvim

05.02.2017. 18:33

»

fedja

Vai tā stulbā vienotība nevar savus troļļus savākt un ļaut valdībai strādāt.Tā jau Kučinskim jāstrebj vosa Nr.2(dombrovska)savārītie sūdi


Čakša ir Zaļās partijas virzīta ar LZS biedreni Vāni pie sāniem. Priecājies,ka Vāne nav ministre,būtu otra Grigule.

Atbildēt

Hi hi

05.02.2017. 18:31

»

Anda

Vai Reirs kaut ko no visa tā saprot


Reirs cenšās palīdzēt. Vēl nesen solīja 100 mlj veselības aprūpei,bet tad pārdomāja un šobrīd saka,ka sociālais budžets tūlīt bankrotēs.

Atbildēt

fedja

05.02.2017. 18:30

Vai tā stulbā vienotība nevar savus troļļus savākt un ļaut valdībai strādāt.Tā jau Kučinskim jāstrebj vosa Nr.2(dombrovska)savārītie sūdi.

Atbildēt

Anda

05.02.2017. 18:07

Vai Reirs kaut ko no visa tā saprot?

Atbildēt

John Doe

05.02.2017. 18:04

Lielbritanija ir tikai, shkjiet, 4 pilsetas lielakas par Riigu. Taja pasha Manchestera ir vien 300.000 iedzivotaju.

Cita lieta, ka Lielbritanijas gimenes arsti ir viena no vislabak apmaksatajam arstu grupam.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

15

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

FotoŅemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) saņemtos iesniegumus par AS "Olainfarm" notiekošo, FKTK aicina AS "Olainfarm" vadību 22.09.2020. plānotajās akcionāru sapulcēs nodrošināt visiem akcionāriem vienlīdzīgas tiesības, kā arī ievērot citus korporatīvās pārvaldības principus. Tāpat FKTK aicina arī lielākos akcionārus respektēt mazākuma akcionāru tiesības un ar savstarpējiem strīdiem neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai.
Lasīt visu...

21

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

FotoMan bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot ielās. Mēģināšu koncentrētāk paskaidrot šī mana aicinājuma būtību.
Lasīt visu...

6

„Ņevinovataja ja...”

FotoVakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es vēlētos ieviest skaidrību dažos jautājumos.
Lasīt visu...

8

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

FotoSDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu. Šodien šo lēmumu atbalstīja "Saskaņas" valde. Valde rekomendē izslēgt V.Dombrovski un Ļ.Švecovu arī no Saeimas frakcijas.
Lasīt visu...

15

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

FotoLai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie skar un skars nākotnē vēl vairāk mūs visus. Ir jāsaprot, ka tie ir nevis protesti pret iespējami negodīgām vēlēšanām, bet agresīvs, labi organizēts un labi apmaksāts ultraliberāļu realizēts valsts apvērsuma mēģinājums. Mērķis - sagrābt varu un attiecīgi - ieviest „demokrātiju” vienā no pēdējām pasaulē atlikušajām veselā saprāta, tā saukto tradicionālo (ģimenes) vērtību, kā arī sociāli atbildīgas valdības saliņām pasaules liberalizācijas saduļķotajā okeānā. Ar ko “demokrātijas” ieviešana beigusies citās valstīs, kuras piedzīvojušas krāsainās revolūcijas, mēs labi zinām.
Lasīt visu...

12

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

FotoUzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man roka nenodrebēs"**, tas nav ne asprātīgi, ne koleģiāli, ne ētiski. Īpaši zinot šo vārdu autora iepriekšējo dzīves gājumu un patiku pret ieročiem. Manā vēstures kodā ir ieprogrammētas dziļas bažas par to, kas notiek šādu "plinšu sievu" zemapziņā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...