Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Es

06.02.2017. 16:13

»

Vilks

Paldies Lapsam, ka beidzot Čakšas bilde nomainīta. Nu zirga zobi vairs nav tik uzkrītoši. Nu viņa vairāk izskatās pēc zaķa. Man patīk. Lūdzu turpmāk rādīt tikai šo bildi


Kāda starpība kādi zobi bildē, prāta mazspèja jau no tā nemazinās. Galīgi blonda tā galviņa diemžēl.

Atbildēt

Dana

06.02.2017. 15:25

Bimbo.

Atbildēt

me

06.02.2017. 11:45

»

Edgars

Kerim medmāsas un ārsti ir bijuši vajadzīgi vienīgi kā statisti,paša iestudētajā brīvdabas izrādē.Lai panāktu papildus naudas piešķiršanu ierēdņu algu palielināšanai


Lai nu kas, bet arodbiedrība nu gan tā nav, ko Keris vada. Tūlīt būs 10 gadi, kopš parakstīta vienošanās par to, ka mediķiem maksā mazāk par padarīto. Visiem krīze beigusies, Kerim vēl turpinās. Ārsti un māsas strādā par pusvelti, lai uzturētu valsti.

Atbildēt

Ierēdņi viens otram sākuši jau traucēt

06.02.2017. 11:26

Risinājums ir Labklājības un Veselības ministriju atkalapvienošana,kā,piemēram,Igaunijā,Somijā,Krievijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Islandē,Īrijā,Andorā,Vācijā,Polijā,Ungārijā,Horvātijā,Monako,Sanmarino,Grieķijā un Gruzijā.Bet ārpus Eiropas:Indijā,Šrilankā,Jemenā,Nepālā,Japānā,Dienvidkorejā,Fidži,Kiribati,Austrālijā,Senegālā,Tanzānijā,Gambijā,Malāvijā,Libērijā,Namībijā,Svāzilendā,Maurīcijā,Seišelās,Lesoto,Ekvatoriālajā Gvinejā,Zimbabvē,Sv.Helēnas salā,Mauritānijā,Sentlūsijā,Gajānā,Dominikānā,Dominikā,Kaimanu salās,Antigvā un Barbudā,Bahamās,Bermudā,Britu Virdžīnu salās,Bolīvijā,Paragvajā,Gvatemalā,Kolumbijā,Angiljā,Arubā,Haiti u.c.

Atbildēt

Atbilde

06.02.2017. 11:02

Problēma ir Veselības ministrijas milzīgā pārapdzīvotība,salīdzinājumā ar rajonu slimnīcām un citu ES valstu Veselības departamentiem!

Atbildēt

Edgars

06.02.2017. 10:55

Kerim medmāsas un ārsti ir bijuši vajadzīgi vienīgi kā statisti,paša iestudētajā brīvdabas izrādē.Lai panāktu papildus naudas piešķiršanu ierēdņu algu palielināšanai.

Atbildēt

kurmis

06.02.2017. 10:37

»

aina

Var,var,manam vìram pa pusstundu sagatavoja un bez rindas paņēma


Valsts maksa par reģistru,lai gan neskatoties uz manām hroniskām slimībām pie ģimenes ārsta neeju,jo šīs hroniskās slimības neesot ārstējamas un viņš neko nevarot līdzēt.Runa ir vibrācijas slimības izraisītam muskuļu-skeleta problēmam ar nepārtrauktām sāpēm,kuras ir darba nespējas un dzīves kvalitātes zuduma cēlonis jau ilgus gadus,taču ģimenes ārsts no valsts naudu par mani saņem,lai gan stipri šaubos par ārsta rīcības profesionilitāti un likumību,bet kā esmu pārliecinājies, ārsta rīcība tiek atbalstīta un argumentēta neloģiskā un prettiesiskā veidā.

Atbildēt

Dace

05.02.2017. 23:04

Nav jau pirmā reize,kad NVD vai VM sagroza faktus kā pašiem vajag.

Atbildēt

Vilks

05.02.2017. 19:26

Paldies Lapsam, ka beidzot Čakšas bilde nomainīta. Nu zirga zobi vairs nav tik uzkrītoši. Nu viņa vairāk izskatās pēc zaķa. Man patīk. Lūdzu turpmāk rādīt tikai šo bildi.

Atbildēt

doks

05.02.2017. 19:21

»

jautājums

VK ir apliecinājusi, ka visas politisko ! (kas nav normatīvie-likumi un MK noteikumi) ir bijuši nodrošināti ar finansējumu...


Latvijā ir krējums un krējuma izstrādājums, pasaulē ir valstis kurās ir prokuratūra, bet Latvijā prokuratūras izstrādājums, kurai Latvijas tauta un šī zeme rūp vismazāk ( ko gan nevar teikt par valsti, labi saprotot ar to Saeimu, Ministru kabinetu un administratīvi represīvo aparātu, politiķu un tiem pietuvinātos).

Atbildēt

doks

05.02.2017. 19:16

»

kurmis

Ģimenes ārstiem tiek maksats par neārstētiem hroniskiem slimniekiem,par neveiktam regulāram veselības pārbaudem,par nenosūtīšanu uz atkārtotu invaliditātes noteikšanu utt.Kurā pasaules valstī vēl valsts maksa par slimnieku bendēšanu un kāda ir šāda veida bendēšanas definīcija...


Ģimenes ārstiem maksā pēc kapitācijas principa - pēc reģistrēto pacientu skaita, veiktajām manipulācijām u.t.t. Konkrēti par neārstētiem hroniskiem pacientiem nemaksā. Problēma ir citur- virkne ārstu godprātīgi veic savu darbu, bet viena daļa iespējams nē....
Par veselības pārbaudēm ir duāli, ko kurš ar to saprot, VM u Valsts kontrole tikai kodu 60404, pacienti faktu, ka ārsts rūpējas un seko līdzi pacienta problēmām.
Par invaliditātes lietām liels akmens metams Labklājības ministrijas lauciņā. Birokrātija kārtojot pacientam invaliditāti, ģimenes ārstam ir nepamatoti liela un rakstīšana aizņem nenormāli lielu laiku, ko pieņemšana vispār nevar paveikt.

Atbildēt

jautājums

05.02.2017. 19:13

VK ir apliecinājusi, ka visas politisko ! (kas nav normatīvie-likumi un MK noteikumi) ir bijuši nodrošināti ar finansējumu?
Ja finandējums ir bijis piešķirts, bet pasākumi nav īstenoti, tas jau runa ir par kriminālu -valsts naudas izšķerdēšana īpaši lielos apmēros. Un tad VK bija lietas materiāli jānosūta proķenei- izmeklēšanai.
Bet ja finansējums nav piešķirts, tad ko brīnās, ka kaut kas nav īstenots?
Latvijā ir kalnu kalni ar sarakstītiem papīriem, ko tur par politikas dokumentiem ņemties, ja likumā ierakstītās normas netiek īstenotas, jo nav finansējuma.
Lai VK tad sāk ar NAP un izvērtē, ko un kā pilda vai nepilda...
Pilnīga propagandas akcija. Skaļš paziņot-iedzīvotājiem nav pieejama medicīniskā palīdzība.
Un? Kādi priekšlikumi? Kur problēmas? Kādi piedāvātie risinājumi?
Visi tāpat zina, ka ir slikti-tāpēc jau nav VK jāuztur. Tad jau VK paredzēto naudu var novirzīt ģimenes ārstiem-4-5 milj.gadā. Vismaz kādam no tiem neīstenotajiem pasākumiem.
VK uzdevums ir atrast, kur nauda tiek tērēta neracionāli, izšķērdēta, izzagta- un kādu pasākumu finansēšanai šie līdzekļi ir jānovirza sabiedrības interesēs.
Tā ir lietderības revīzijas būtība, nevis tās muļķības ar ko VK nodarbojas.

Atbildēt

kurmis

05.02.2017. 19:01

Ģimenes ārstiem tiek maksats par neārstētiem hroniskiem slimniekiem,par neveiktam regulāram veselības pārbaudem,par nenosūtīšanu uz atkārtotu invaliditātes noteikšanu utt.Kurā pasaules valstī vēl valsts maksa par slimnieku bendēšanu un kāda ir šāda veida bendēšanas definīcija?

Atbildēt

doks

05.02.2017. 18:55

1. Šo jēdzienu – gada darbības novērtāšana, valsts pārvaldē vajadzētu ieviest sākot jau no Saeimas, Ministru kabineta un ministrijām. Tas nozīmē, ka valsts pārvaldē izzustu jēdziens - prēmijas, naudas balvas u.t.t. Deputāti, ministri un valsts ierēdņi saņemtu tikai 50 % no savas darba algas, bet otrus 50 % vajadzētu nopelnīt ar reāliem panākumiem, piem. izdevies apturēt valsts iedzīvotāju emigrāciju no Latvijas ekonomisko apsvērumu dēļ, izdevies ietaupīt valsts budžeta līdzekļus, strauji audzis iekšzemes kopprodukts, notiesāti un no valsts pārvaldes atskaitīti negodpratigi darbinieki u.t.t.
2. Valsts kontrole revīzijā izlases veidā vērtēja 39 politikas plānošanas dokumentos noteiktos pasākumus un secināja, ka 31 no tiem nav ieviests. Neskatoties uz to Veselības ministrijas darbinieki, līdzīgi kā citu ministriju darbinieki par 2015.gada darbības rezultātiem ir saņēmuši prēmijas 1,4 miljonu apmērā! Jautājums par ko? Par savu tiešo darba pienākumu nepildīšanu!
3. Lai objektīvi izvērtētu statistiku būtu pamatota prasība atreģistrēt no ģimenes ārstu pacientu saraksta visus bloķētos pacientus, kuri sen jau vairs nedzīvo un nestrādā Latvijā. Tāpat būtu nepieciešams atreģistrēt tos pacientus, kuri nav bloķēto pacietu statusā, bet arī vairs nedzīvo un nestrādā Latvijā ( liela daļa šo un iepriekš minēto pacietu ir reģistrēti pie primāras aprūpes ārstiem citās Eiropas Savienības valstīs). Pamatojums pacientu atreģistrēšanai būtu fakts, ka kopš šie pacienti ir bloķēto sarakstā, pacientiem griežoties pie ģimenes ārstiem Latvijā, nav saņemtas veidlapas no šo pacientu pašreizajām mītnes valstīm, lai NVD būtu iespējams piestādīt rēķinus katrai konkrētajai šo pacientu mītnes valstij (kurā tiek maksāti nodokļi) par sniegtajiem pakalpojumiem.
4. Kardioloģiskās aprūpes kabineti. Šis bija politisks lēmums, mēģinot izcelt kardioloģiju uz citu specialitāšu fona. Kas liedz jau šobrīd uzlabot kardioloģisko pacientu aprūpi, vietās kur kardiologi jau šobrīd veic pacientu aprūpi. Ticamākais iemesls bija ar papildus budžeta līdzekļiem palielināt kardiologu atalgojumu par to pašu darbu, ko citu specialitāšu speciālisti veic jau šobrīd. Klasisks piemērs ir netaisnīgais atalgojmu sadalījums P.Stradiņa KUS.
5. Domāju, ka Veselības ministrijas ierēdņiem nav noslēpums, ka jaunie ārsti pēc sertifikata saņemšanas pamet Latviju zemā atalgojuma un nesakārtotās darba vides dēļ. Lidz pat 50 % jauno speciālistu pamet Latviju 3-6 mēnešu laikā pēc rezidentūras pabeigšanas, vēl daļa līdz 12 mēnesu laikā.
6. Teritoriālā NEpieejamība valsts apmaksātai primārajai veselības aprūpei. Precizēk pateikt būtu grūti. Kaut kāda politika parādās tikai pašvaldības kurās katastrofāli trūkst ārstu, t.sk. ģimenes ārstu (piemēram: Alūksne, Gulbene, Madona, Daugavpils u.t.t.
7. Valsts kontrole droši vien nezin, ka šie kvalitātes radītāji tiek rēķināti uz daļas iedzīvotaju skaita, kuri sen jau vairs Latvijā nedzīvo. Valsts kontrole droši vien nezin, ka no 13 radītājiem, virknei nav nekāda sakara ar ģimenes ārsta tiešo darbu. Piem. onkocitoloģisko apskati izgājušo sieviešu skaits. Šo darbu reāli veic ginekologi, no kuriem puse strādā privāti un situācija tiek izvērtēta no statistiskajam atskaitēm, bet statistikai jau nu gan Latvijā nevajadzētu ticēt. Ne velti ir teiciens - ir meli, lieli meli un statistika. Situāciju ticamāku padarītu e- veselība, ja tiktu ievieta un darbotos ārstiem vienkārši, saprotami un viss reāli padarītais darbs gan valsts budžeta iestādes, gan privatajās iestadēs tiku digitalizēts.
8. Lieki piebilst, ka ari prakses NVD izvērtējumā, sadaļā cukura diabeta pacientiem veikta mikroalbuminūrijas noteikšana, rezultats ir 0%, neskatoties un reālo objektīvo situāciju, ka tas tā nav. Tas nozīmē, ka statistikas veidošanai tiek ņemti un interpretēti nepareizi elektroniski apstrādati dati vai arī sistema ir nepareizi ieprogrammēta.
9. Valsts kontrole atkal nezin faktu, ka uzzināt, ka ģimenes ārsts, izmeklējot pacientu ar kādu konkrētu saslimšanu, ir veicis pacienta profilaktisko apskati, var tikai tāda gadījumā, ja ārsts ambulatorajā talonā uzrada manipulācijas šifru 60404 vai 60405. Ņemot vērā, ka ārsta darba apmaksā nekas nemainās, ja šo šifru neuzrāda ( vai arī ārsta lokālā datorprogramma pieļauj tikai vienas diagnozes koda uzrādīšanu), ārsti arī necenšas rakstīt liekas lietas.
10. Pārāk daudz nosūtījumu pie speciālistiem. Minētais raksturo tikai faktu, ka valsts iedzīvotāju kopējais veselības stāvoklis turpina pasliktināties:
a. virknei iedzīvotāju nepietiek līdzekļu regulārai medikamentu iegādei,
b. virnei iedzīvotāju ir ierobežota piekļuve veselības aprūpes pakalpojumiem, bet veselības stāvoklim strauji pasliktinoties ģimenes ārsts nespēj atrisināt nozīmīgas savu pacientu veselības problēmas bez speciālistu palīdzības,
c. veselības centros (poliklīnikās) strādājošo ģimenes ārstu prakses sastāv no viena kabineta, kas nozīmē, ka šiem ārstiem nav iespējas veikt pacientu pārsiešanas, izdarīt sīkas ķirurģiskas manipulācijas, izskalot sēra korķi, pierakstīt savas prakses pacientiem elektrokardiogrammu u.t.t., kas rada situāciju, ka nosūtījums ir vienīgais risinajums pie pašreizējās darba vides.
d. Daudzi Latvijas ģimenes ārsti pedantiski cenšās ievērot dažādās vadlīnijas un speciālistu rekomendācijas, kuras nosaka cik bieži un kad pacientiem ar jau diagnosticētam saslimšanam ir jāveic kontroles izmeklējumi un jāapmeklē speciālists, kas diemžēl, pēc manu citās Eiropas savienības valstīs dzīvojošo pacientu informācijas, netiek darīts Valsts kontroles salīdzinatajās valstīs.
11. Valsts kontrole nezin, ka virkne ģimens ārstu veicamo manipulāciju ir saistītas ar reālām izmaksām par materiāliem un medicīnisko aparatūru, bet NVD līgumos ietvertie manipulāciju tarifi bieži nenosedz šīs izmaksas. Līdzīgi tas ir arī stacionarajās ārstniecības iestādēs.

Atbildēt

To fedja zzs aizstāvim

05.02.2017. 17:33

»

fedja

Vai tā stulbā vienotība nevar savus troļļus savākt un ļaut valdībai strādāt.Tā jau Kučinskim jāstrebj vosa Nr.2(dombrovska)savārītie sūdi


Čakša ir Zaļās partijas virzīta ar LZS biedreni Vāni pie sāniem. Priecājies,ka Vāne nav ministre,būtu otra Grigule.

Atbildēt

Hi hi

05.02.2017. 17:31

»

Anda

Vai Reirs kaut ko no visa tā saprot


Reirs cenšās palīdzēt. Vēl nesen solīja 100 mlj veselības aprūpei,bet tad pārdomāja un šobrīd saka,ka sociālais budžets tūlīt bankrotēs.

Atbildēt

fedja

05.02.2017. 17:30

Vai tā stulbā vienotība nevar savus troļļus savākt un ļaut valdībai strādāt.Tā jau Kučinskim jāstrebj vosa Nr.2(dombrovska)savārītie sūdi.

Atbildēt

Anda

05.02.2017. 17:07

Vai Reirs kaut ko no visa tā saprot?

Atbildēt

John Doe

05.02.2017. 17:04

Lielbritanija ir tikai, shkjiet, 4 pilsetas lielakas par Riigu. Taja pasha Manchestera ir vien 300.000 iedzivotaju.

Cita lieta, ka Lielbritanijas gimenes arsti ir viena no vislabak apmaksatajam arstu grupam.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...