Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Es

06.02.2017. 16:13

»

Vilks

Paldies Lapsam, ka beidzot Čakšas bilde nomainīta. Nu zirga zobi vairs nav tik uzkrītoši. Nu viņa vairāk izskatās pēc zaķa. Man patīk. Lūdzu turpmāk rādīt tikai šo bildi


Kāda starpība kādi zobi bildē, prāta mazspèja jau no tā nemazinās. Galīgi blonda tā galviņa diemžēl.

Atbildēt

Dana

06.02.2017. 15:25

Bimbo.

Atbildēt

me

06.02.2017. 11:45

»

Edgars

Kerim medmāsas un ārsti ir bijuši vajadzīgi vienīgi kā statisti,paša iestudētajā brīvdabas izrādē.Lai panāktu papildus naudas piešķiršanu ierēdņu algu palielināšanai


Lai nu kas, bet arodbiedrība nu gan tā nav, ko Keris vada. Tūlīt būs 10 gadi, kopš parakstīta vienošanās par to, ka mediķiem maksā mazāk par padarīto. Visiem krīze beigusies, Kerim vēl turpinās. Ārsti un māsas strādā par pusvelti, lai uzturētu valsti.

Atbildēt

Ierēdņi viens otram sākuši jau traucēt

06.02.2017. 11:26

Risinājums ir Labklājības un Veselības ministriju atkalapvienošana,kā,piemēram,Igaunijā,Somijā,Krievijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Islandē,Īrijā,Andorā,Vācijā,Polijā,Ungārijā,Horvātijā,Monako,Sanmarino,Grieķijā un Gruzijā.Bet ārpus Eiropas:Indijā,Šrilankā,Jemenā,Nepālā,Japānā,Dienvidkorejā,Fidži,Kiribati,Austrālijā,Senegālā,Tanzānijā,Gambijā,Malāvijā,Libērijā,Namībijā,Svāzilendā,Maurīcijā,Seišelās,Lesoto,Ekvatoriālajā Gvinejā,Zimbabvē,Sv.Helēnas salā,Mauritānijā,Sentlūsijā,Gajānā,Dominikānā,Dominikā,Kaimanu salās,Antigvā un Barbudā,Bahamās,Bermudā,Britu Virdžīnu salās,Bolīvijā,Paragvajā,Gvatemalā,Kolumbijā,Angiljā,Arubā,Haiti u.c.

Atbildēt

Atbilde

06.02.2017. 11:02

Problēma ir Veselības ministrijas milzīgā pārapdzīvotība,salīdzinājumā ar rajonu slimnīcām un citu ES valstu Veselības departamentiem!

Atbildēt

Edgars

06.02.2017. 10:55

Kerim medmāsas un ārsti ir bijuši vajadzīgi vienīgi kā statisti,paša iestudētajā brīvdabas izrādē.Lai panāktu papildus naudas piešķiršanu ierēdņu algu palielināšanai.

Atbildēt

kurmis

06.02.2017. 10:37

»

aina

Var,var,manam vìram pa pusstundu sagatavoja un bez rindas paņēma


Valsts maksa par reģistru,lai gan neskatoties uz manām hroniskām slimībām pie ģimenes ārsta neeju,jo šīs hroniskās slimības neesot ārstējamas un viņš neko nevarot līdzēt.Runa ir vibrācijas slimības izraisītam muskuļu-skeleta problēmam ar nepārtrauktām sāpēm,kuras ir darba nespējas un dzīves kvalitātes zuduma cēlonis jau ilgus gadus,taču ģimenes ārsts no valsts naudu par mani saņem,lai gan stipri šaubos par ārsta rīcības profesionilitāti un likumību,bet kā esmu pārliecinājies, ārsta rīcība tiek atbalstīta un argumentēta neloģiskā un prettiesiskā veidā.

Atbildēt

Dace

05.02.2017. 23:04

Nav jau pirmā reize,kad NVD vai VM sagroza faktus kā pašiem vajag.

Atbildēt

Vilks

05.02.2017. 19:26

Paldies Lapsam, ka beidzot Čakšas bilde nomainīta. Nu zirga zobi vairs nav tik uzkrītoši. Nu viņa vairāk izskatās pēc zaķa. Man patīk. Lūdzu turpmāk rādīt tikai šo bildi.

Atbildēt

doks

05.02.2017. 19:21

»

jautājums

VK ir apliecinājusi, ka visas politisko ! (kas nav normatīvie-likumi un MK noteikumi) ir bijuši nodrošināti ar finansējumu...


Latvijā ir krējums un krējuma izstrādājums, pasaulē ir valstis kurās ir prokuratūra, bet Latvijā prokuratūras izstrādājums, kurai Latvijas tauta un šī zeme rūp vismazāk ( ko gan nevar teikt par valsti, labi saprotot ar to Saeimu, Ministru kabinetu un administratīvi represīvo aparātu, politiķu un tiem pietuvinātos).

Atbildēt

doks

05.02.2017. 19:16

»

kurmis

Ģimenes ārstiem tiek maksats par neārstētiem hroniskiem slimniekiem,par neveiktam regulāram veselības pārbaudem,par nenosūtīšanu uz atkārtotu invaliditātes noteikšanu utt.Kurā pasaules valstī vēl valsts maksa par slimnieku bendēšanu un kāda ir šāda veida bendēšanas definīcija...


Ģimenes ārstiem maksā pēc kapitācijas principa - pēc reģistrēto pacientu skaita, veiktajām manipulācijām u.t.t. Konkrēti par neārstētiem hroniskiem pacientiem nemaksā. Problēma ir citur- virkne ārstu godprātīgi veic savu darbu, bet viena daļa iespējams nē....
Par veselības pārbaudēm ir duāli, ko kurš ar to saprot, VM u Valsts kontrole tikai kodu 60404, pacienti faktu, ka ārsts rūpējas un seko līdzi pacienta problēmām.
Par invaliditātes lietām liels akmens metams Labklājības ministrijas lauciņā. Birokrātija kārtojot pacientam invaliditāti, ģimenes ārstam ir nepamatoti liela un rakstīšana aizņem nenormāli lielu laiku, ko pieņemšana vispār nevar paveikt.

Atbildēt

jautājums

05.02.2017. 19:13

VK ir apliecinājusi, ka visas politisko ! (kas nav normatīvie-likumi un MK noteikumi) ir bijuši nodrošināti ar finansējumu?
Ja finandējums ir bijis piešķirts, bet pasākumi nav īstenoti, tas jau runa ir par kriminālu -valsts naudas izšķerdēšana īpaši lielos apmēros. Un tad VK bija lietas materiāli jānosūta proķenei- izmeklēšanai.
Bet ja finansējums nav piešķirts, tad ko brīnās, ka kaut kas nav īstenots?
Latvijā ir kalnu kalni ar sarakstītiem papīriem, ko tur par politikas dokumentiem ņemties, ja likumā ierakstītās normas netiek īstenotas, jo nav finansējuma.
Lai VK tad sāk ar NAP un izvērtē, ko un kā pilda vai nepilda...
Pilnīga propagandas akcija. Skaļš paziņot-iedzīvotājiem nav pieejama medicīniskā palīdzība.
Un? Kādi priekšlikumi? Kur problēmas? Kādi piedāvātie risinājumi?
Visi tāpat zina, ka ir slikti-tāpēc jau nav VK jāuztur. Tad jau VK paredzēto naudu var novirzīt ģimenes ārstiem-4-5 milj.gadā. Vismaz kādam no tiem neīstenotajiem pasākumiem.
VK uzdevums ir atrast, kur nauda tiek tērēta neracionāli, izšķērdēta, izzagta- un kādu pasākumu finansēšanai šie līdzekļi ir jānovirza sabiedrības interesēs.
Tā ir lietderības revīzijas būtība, nevis tās muļķības ar ko VK nodarbojas.

Atbildēt

kurmis

05.02.2017. 19:01

Ģimenes ārstiem tiek maksats par neārstētiem hroniskiem slimniekiem,par neveiktam regulāram veselības pārbaudem,par nenosūtīšanu uz atkārtotu invaliditātes noteikšanu utt.Kurā pasaules valstī vēl valsts maksa par slimnieku bendēšanu un kāda ir šāda veida bendēšanas definīcija?

Atbildēt

doks

05.02.2017. 18:55

1. Šo jēdzienu – gada darbības novērtāšana, valsts pārvaldē vajadzētu ieviest sākot jau no Saeimas, Ministru kabineta un ministrijām. Tas nozīmē, ka valsts pārvaldē izzustu jēdziens - prēmijas, naudas balvas u.t.t. Deputāti, ministri un valsts ierēdņi saņemtu tikai 50 % no savas darba algas, bet otrus 50 % vajadzētu nopelnīt ar reāliem panākumiem, piem. izdevies apturēt valsts iedzīvotāju emigrāciju no Latvijas ekonomisko apsvērumu dēļ, izdevies ietaupīt valsts budžeta līdzekļus, strauji audzis iekšzemes kopprodukts, notiesāti un no valsts pārvaldes atskaitīti negodpratigi darbinieki u.t.t.
2. Valsts kontrole revīzijā izlases veidā vērtēja 39 politikas plānošanas dokumentos noteiktos pasākumus un secināja, ka 31 no tiem nav ieviests. Neskatoties uz to Veselības ministrijas darbinieki, līdzīgi kā citu ministriju darbinieki par 2015.gada darbības rezultātiem ir saņēmuši prēmijas 1,4 miljonu apmērā! Jautājums par ko? Par savu tiešo darba pienākumu nepildīšanu!
3. Lai objektīvi izvērtētu statistiku būtu pamatota prasība atreģistrēt no ģimenes ārstu pacientu saraksta visus bloķētos pacientus, kuri sen jau vairs nedzīvo un nestrādā Latvijā. Tāpat būtu nepieciešams atreģistrēt tos pacientus, kuri nav bloķēto pacietu statusā, bet arī vairs nedzīvo un nestrādā Latvijā ( liela daļa šo un iepriekš minēto pacietu ir reģistrēti pie primāras aprūpes ārstiem citās Eiropas Savienības valstīs). Pamatojums pacientu atreģistrēšanai būtu fakts, ka kopš šie pacienti ir bloķēto sarakstā, pacientiem griežoties pie ģimenes ārstiem Latvijā, nav saņemtas veidlapas no šo pacientu pašreizajām mītnes valstīm, lai NVD būtu iespējams piestādīt rēķinus katrai konkrētajai šo pacientu mītnes valstij (kurā tiek maksāti nodokļi) par sniegtajiem pakalpojumiem.
4. Kardioloģiskās aprūpes kabineti. Šis bija politisks lēmums, mēģinot izcelt kardioloģiju uz citu specialitāšu fona. Kas liedz jau šobrīd uzlabot kardioloģisko pacientu aprūpi, vietās kur kardiologi jau šobrīd veic pacientu aprūpi. Ticamākais iemesls bija ar papildus budžeta līdzekļiem palielināt kardiologu atalgojumu par to pašu darbu, ko citu specialitāšu speciālisti veic jau šobrīd. Klasisks piemērs ir netaisnīgais atalgojmu sadalījums P.Stradiņa KUS.
5. Domāju, ka Veselības ministrijas ierēdņiem nav noslēpums, ka jaunie ārsti pēc sertifikata saņemšanas pamet Latviju zemā atalgojuma un nesakārtotās darba vides dēļ. Lidz pat 50 % jauno speciālistu pamet Latviju 3-6 mēnešu laikā pēc rezidentūras pabeigšanas, vēl daļa līdz 12 mēnesu laikā.
6. Teritoriālā NEpieejamība valsts apmaksātai primārajai veselības aprūpei. Precizēk pateikt būtu grūti. Kaut kāda politika parādās tikai pašvaldības kurās katastrofāli trūkst ārstu, t.sk. ģimenes ārstu (piemēram: Alūksne, Gulbene, Madona, Daugavpils u.t.t.
7. Valsts kontrole droši vien nezin, ka šie kvalitātes radītāji tiek rēķināti uz daļas iedzīvotaju skaita, kuri sen jau vairs Latvijā nedzīvo. Valsts kontrole droši vien nezin, ka no 13 radītājiem, virknei nav nekāda sakara ar ģimenes ārsta tiešo darbu. Piem. onkocitoloģisko apskati izgājušo sieviešu skaits. Šo darbu reāli veic ginekologi, no kuriem puse strādā privāti un situācija tiek izvērtēta no statistiskajam atskaitēm, bet statistikai jau nu gan Latvijā nevajadzētu ticēt. Ne velti ir teiciens - ir meli, lieli meli un statistika. Situāciju ticamāku padarītu e- veselība, ja tiktu ievieta un darbotos ārstiem vienkārši, saprotami un viss reāli padarītais darbs gan valsts budžeta iestādes, gan privatajās iestadēs tiku digitalizēts.
8. Lieki piebilst, ka ari prakses NVD izvērtējumā, sadaļā cukura diabeta pacientiem veikta mikroalbuminūrijas noteikšana, rezultats ir 0%, neskatoties un reālo objektīvo situāciju, ka tas tā nav. Tas nozīmē, ka statistikas veidošanai tiek ņemti un interpretēti nepareizi elektroniski apstrādati dati vai arī sistema ir nepareizi ieprogrammēta.
9. Valsts kontrole atkal nezin faktu, ka uzzināt, ka ģimenes ārsts, izmeklējot pacientu ar kādu konkrētu saslimšanu, ir veicis pacienta profilaktisko apskati, var tikai tāda gadījumā, ja ārsts ambulatorajā talonā uzrada manipulācijas šifru 60404 vai 60405. Ņemot vērā, ka ārsta darba apmaksā nekas nemainās, ja šo šifru neuzrāda ( vai arī ārsta lokālā datorprogramma pieļauj tikai vienas diagnozes koda uzrādīšanu), ārsti arī necenšas rakstīt liekas lietas.
10. Pārāk daudz nosūtījumu pie speciālistiem. Minētais raksturo tikai faktu, ka valsts iedzīvotāju kopējais veselības stāvoklis turpina pasliktināties:
a. virknei iedzīvotāju nepietiek līdzekļu regulārai medikamentu iegādei,
b. virnei iedzīvotāju ir ierobežota piekļuve veselības aprūpes pakalpojumiem, bet veselības stāvoklim strauji pasliktinoties ģimenes ārsts nespēj atrisināt nozīmīgas savu pacientu veselības problēmas bez speciālistu palīdzības,
c. veselības centros (poliklīnikās) strādājošo ģimenes ārstu prakses sastāv no viena kabineta, kas nozīmē, ka šiem ārstiem nav iespējas veikt pacientu pārsiešanas, izdarīt sīkas ķirurģiskas manipulācijas, izskalot sēra korķi, pierakstīt savas prakses pacientiem elektrokardiogrammu u.t.t., kas rada situāciju, ka nosūtījums ir vienīgais risinajums pie pašreizējās darba vides.
d. Daudzi Latvijas ģimenes ārsti pedantiski cenšās ievērot dažādās vadlīnijas un speciālistu rekomendācijas, kuras nosaka cik bieži un kad pacientiem ar jau diagnosticētam saslimšanam ir jāveic kontroles izmeklējumi un jāapmeklē speciālists, kas diemžēl, pēc manu citās Eiropas savienības valstīs dzīvojošo pacientu informācijas, netiek darīts Valsts kontroles salīdzinatajās valstīs.
11. Valsts kontrole nezin, ka virkne ģimens ārstu veicamo manipulāciju ir saistītas ar reālām izmaksām par materiāliem un medicīnisko aparatūru, bet NVD līgumos ietvertie manipulāciju tarifi bieži nenosedz šīs izmaksas. Līdzīgi tas ir arī stacionarajās ārstniecības iestādēs.

Atbildēt

To fedja zzs aizstāvim

05.02.2017. 17:33

»

fedja

Vai tā stulbā vienotība nevar savus troļļus savākt un ļaut valdībai strādāt.Tā jau Kučinskim jāstrebj vosa Nr.2(dombrovska)savārītie sūdi


Čakša ir Zaļās partijas virzīta ar LZS biedreni Vāni pie sāniem. Priecājies,ka Vāne nav ministre,būtu otra Grigule.

Atbildēt

Hi hi

05.02.2017. 17:31

»

Anda

Vai Reirs kaut ko no visa tā saprot


Reirs cenšās palīdzēt. Vēl nesen solīja 100 mlj veselības aprūpei,bet tad pārdomāja un šobrīd saka,ka sociālais budžets tūlīt bankrotēs.

Atbildēt

fedja

05.02.2017. 17:30

Vai tā stulbā vienotība nevar savus troļļus savākt un ļaut valdībai strādāt.Tā jau Kučinskim jāstrebj vosa Nr.2(dombrovska)savārītie sūdi.

Atbildēt

Anda

05.02.2017. 17:07

Vai Reirs kaut ko no visa tā saprot?

Atbildēt

John Doe

05.02.2017. 17:04

Lielbritanija ir tikai, shkjiet, 4 pilsetas lielakas par Riigu. Taja pasha Manchestera ir vien 300.000 iedzivotaju.

Cita lieta, ka Lielbritanijas gimenes arsti ir viena no vislabak apmaksatajam arstu grupam.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

FotoAtbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku zemākā darba samaksa pieaugs par 10%, savukārt rezidentiem darba samaksas pieaugums būs 20% apmērā. Piemēram, sertificētu ārstu zemākā mēnešalga pieaugs par 108 eiro (no 1079 eiro 2019.gadā līdz 1187 eiro 2020.gadā) un sertificētu māsu un ārstu palīgu zemākā mēnešalga palielināsies par 71 eiro (714 uz 785 eiro). 
Lasīt visu...

10

Šakāļi

FotoTā iegājies, ka vieni zvēri mums simbolizē drosmi un cēlumu, bet citi - gļēvumu un zemiskumu. Tā, piemēram, lauvu mēs dēvējam pat par zvēru karali, bet hiēnām un šakāļiem cilvēku vērtību sistēmā ir visai zīmīgs, bet nožēlojams statuss. Tie reti uzbrūk spēcīgam pretiniekam, tie vareni tikai barā, tie uzglūn slimam vai vājam,      vai vēl neizaugušam, vārdu sakot, tādam, kurš nespēj sevi aizstāvēt.
Lasīt visu...

18

Mums pilnīgi neparedzētām vajadzībām ļoti nepieciešami vēl divi miljoni nodokļu maksātāju naudas

FotoLatvijas Televīzija Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) 2020. gada 15. janvārī iesniegusi informatīvo ziņojumu par vidēja termiņa darbības stratēģijas (2020.-2022. gadam) ieviešanu un kapitālsabiedrības sekmīgai attīstībai nepieciešamiem priekšnoteikumiem. Ziņojumā apkopota informācija par šābrīža situāciju uzņēmumā.
Lasīt visu...

21

Intelektuālā atombumba

FotoCilvēce vēsturiski nesen ieguva atombumbu kā pagaidām efektīvāko līdzekli cilvēku fiziskajai iznīcināšanai. Taču cilvēce vēsturiski vēl nesenāk (no XX gs.70.gadiem) ieguva atombumbu  arī cilvēku garīgajai (apziņas, domāšanas, prāta, uztveres) iznīcināšanai, viņus neiznīcinot fiziski. Arī tas pagaidām ir efektīvākais līdzeklis attiecīgajā jomā. Tik efektīvs līdzeklis garīgajai iznīcināšanai nav ne reliģiskā dogmātika, ne politiski ideoloģiskā dogmātika. Šo līdzekli jāsauc par intelektuālo atombumbu.
Lasīt visu...

21

Mums būtu jāsāk uzvesties kā saprātīgiem vismaz līdz budžeta apstiprināšanai

FotoPēdējās dienās visi jau ir apjukuši no tā ziņu daudzuma, kas ar mediju un sociālo tīklu starpniecību nāk no Rīgas domes gaiteņiem. Izsekot, par ko kārtējo reizi kāds no partneriem ir apvainojies vai izteicis ultimātu, patiešām kļūst grūti, un es atvainojos rīdziniekiem par šo jucekli.
Lasīt visu...

21

2020. No Tuvajiem Austrumiem līdz Baltijai: ģeopolitiskās prognozes ASV un Irānas konflikta kontekstā

FotoĢeopolitiskās prognozes jaunajam gadam no dažādu politologu puses skan neviennozīmīgi un tās atšķiras gan pēc vektora, gan dinamisma - no globāla atomkara briesmām līdz Baltkrievijas iekļaušanai Krievijas iniciētajā “valstu savienībā”. Tomēr vairums ir vienisprātis, ka šis gads solās būt notikumiem bagāts.
Lasīt visu...

21

Pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis top necaurspīdīgi

FotoLatvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latvijas Rektoru padomei, Augstākās izglītības padomei, Latvijas Universitāšu asociācijai, paužot iebildumus par necaurspīdīgo procesu, kādā top pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis. LIZDA sagatavojusi priekšlikumus augstskolu pārvaldības modeļa uzlabošanai. Priekšlikumi un iebildumi ir nosūtīti izvērtēšanai IZM.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

500 metru aptieku darbības ģeogrāfiskais ierobežojums jāatceļ, lai veicinātu medikamentu pieejamību un normalizētu zāļu cenas Latvijā

Nevalstiskā organizācija Impact 2040 vērsusies pie Valsts prezidenta, Saeimas deputātiem...

Foto

Atklātā vēstule par ilgtspējīgu un gudru saimniekošanu Latvijas mežos

Mežs mūsdienās klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas, kas ir pēdējos 250 gados lielākā meža platība. Latvijas meža...

Foto

Pašlaik galvaspilsētu vada Mata Hari, kas iepriekšējos 10 gadus veiksmīgi nēsājusi čemodānus aiz vajadzīgajiem cilvēkiem

Maniem kolēģiem Rīgas domē, kā man liekas, ir divas iespējas, kā...

Foto

Pa Latviju klīst populāra nopūta - “Galvenais, ka šoreiz ir prezidents, par kuru nav kauns”

Tas, ko esmu ievērojis un sen sapratis - cilvēkiem ārpus Latvijas...

Foto

Neredzam nekādu iemeslu, lai kaut ko mainītu partijas darbībā arī pašlaik

Ņemot vērā situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC)...

Foto

Kā Kariņa valdība iespēra zem jostas vietas Latvijai kā tiesiskai valstij

9.janvāra Saeimas plenārsēdē tika izskatīts deputātu pieprasījums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par valdības nespēju pamatot...

Foto

Cerību ideoloģija

Uz planētas pašlaik notiek sīva cīņa par pasaules kārtību. Cīņa notiek starp tiem, kuri vēlas dzīvot daudzpolārā pasaulē, kur pasaules kārtību nosaka vairākas spēcīgas...

Foto

IZM izteikti neieklausās profesionāļu viedoklī un nāk klajā ar nepārdomātiem priekšlikumiem

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēdējā laikā izceļas ar dažādu noteikumu aktīvu ražošanu, bet tas...

Foto

Vai LTV izplata viltus ziņas?

6. janvārī sabiedrība uzzināja par kārtējām vadošo darbinieku iecelšanām Latvijas TV. Zīmīgi, ka pārmaiņas skārušas tieši atbildīgos par saturu. LTV pavēstīja,...

Foto

„Mediju ekspertes” Rudušas piecpadsmitā darbavieta atbilstoši viņas vektoram būs valsts televīzija

No 2020. gada 6. janvāra Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktores pienākumus pilnā apjomā sākusi pildīt...

Foto

Laimīgā dzīve ar “suņa s...iem” un prognozēšanas rutīna

Ar svešvārdu “rutīna” neapzīmē vienīgi šablonisku darbību, kad valda ilgi trenēts un stabils, taču ne visai simpātisks automātisms....

Foto

Iniciatīva: valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm

Brīdī, kad valstī trūkst naudas mediķiem, demogrāfijas jautājumiem, ir nepieciešams arī palūkoties, kur varētu ietaupīt...

Foto

Daudzi šeit Latvijā savā apziņā vēl nedzīvo kā Eiropā, par kuru sapņojam

Eiropa. Brīvā Eiropa. Padomju Latvijas laikā tā bija katra latvieša sapnis. Nostāsti par turīgajiem...

Foto

Valdībai jāpievērš uzmanība nepilnībām regulējumā par aptieku izvietojumu

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 18.decembrī, izskatot pieteikumu par Zāļu valsts aģentūras izsniegtām atļaujām aptiekas atvēršanai, atcēla...

Foto

Elektriskā dzīve

Pagātne ir ne tikai notikumiem, bet arī idejām. Notikums bez idejas ir ikdiena, bet notikums ar ideju kļūst par vēsturi. Pagājušā gadsimta otrajā gadu...

Foto

Pagātnes fakti tagadnei

Latvijas sabiedrības kādā daļā joprojām saglabājas speciāli iezombētais melīgais priekšstats par “perestroiku/atmodu”. Daudzi turpina slavēt tādus VDK sameistarotos pseidonacionālos mistrojumus kā LTF, LNNK,...

Foto

Lai arī pamazām, tomēr tiesiskā situācija Latvijā uzlabojas

23. decembrī Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu Satversmei atzinusi normu, kas liedz kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties Saeimas...

Foto

Datu valsts inspekcijas direktore jaunu izaicinājumu priekšā

Datu valsts inspekcijas vadītāja amatā tiku iecelta 2016.gada 5.aprīlī, neilgi pirms tika pieņemta Vispārīgā datu aizsardzības regula (2016.gada 27.aprīlī)...

Foto

No kā mums lūgt svētību jeb svētība vai lāsts?

Šajos Ziemassvētkos arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs aicina iznīcināt ļaunumu savās dzīvēs. Šai sakarā minēšu kādu piemēru, kur no...

Foto

Objektīvais faktors

Eksistenciālajai traģēdijai, kas latviešu tautā turpinās jau gadus trīsdesmit un izteikti triumfālu pakāpi ir sasniegusi “6.oktobra paaudzē”, ir objektīvs faktors. Tāds faktors patiešām eksistē...

Foto

Notiek sorosītu bezprecedenta uzbrukums Valsts policijai

Pēdējās dienās lielu vairumu Latvijas masu mediju ir pāršalkusi ziņa, ka it kā kāda persona terorizējot un vajājot žurnālistu organizāciju Re:Baltica un...