Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Shēmas ir vienkāršas un nekaunīgas

Sallija Benfelde, speciāli PIETIEK
16.08.2011.
Komentāri (88)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Visi, kas maksā nodokļus Rīgā, patiesībā maksā Saskaņas centram,” saka a/s Ceļu pārvalde mazais akcionārs Ivars Fišers. Viņš ir viens no akciju sabiedrības mazajiem akcionāriem, jo 88% Ceļu pārvaldē pieder Rīgas pilsētas pašvaldībai, bet pārējās akcijas pieder tā dēvētajiem mazajiem akcionāriem. „Divdesmit gadu laikā esmu pieredzējis daudz, godīgi sakot, Rīgas vadībā nav bijusi neviena partija, kas savā labā nebūtu izmantojusi iespēju iegūt kādu labumiņu, bet ar tik klaju nekaunību un cinismu saskaros pirmo reizi mūžā. Rīdzinieku pārliecība, ka Nils Ušakovs ir labākais Rīgas mērs, kāds jebkad ir bijis, ir traģiska, jo viņi pat nenojauš, kā Saskaņas centrs smeļ naudiņu no akciju sabiedrības Ceļu pārvalde,” skaidro Fišers un piebilst: „Man pat negribas domāt par to, kas notiks ar Latvijas valsti, ja pie varas tajā nāks šie rausēji un shēmotāji.”

Kad sākāt strādāt Ceļu pārvaldē un kā kļuvāt par akcionāru?

1992. gadā es sāku strādāt par Sagādes daļas vadītāju un, kad bija iespējas nopirkt akcijas, es to izdarīju. Sākumā akciju man nebija daudz, vēlāk nopirku vēl. Daži no mazajiem akcionāriem man uzticēja savu akciju pārstāvēšanu un pašlaik kopā ar akcijām, par kurām man ir īpašnieku pilnvaras, man ir aptuveni 5,5% Ceļu pārvaldes akciju.

Stāstījāt, ka pamazām akciju sabiedrībā sākās dažādas „dīvainības”?

Jā, viena tāda „dīvainība” notika jau 1997. gadā, kad notika akcionāru kopsapulce, lai lemtu par Rīgas Domes iegādātās asfaltbetona rūpnīcas pievienošanu a/s Ceļu pārvalde kapitālam. Pirmkārt, rīkojums par šīs kopsapulces sasaukšanu tika izdots 1998. gadā – ar atpakaļejošu datumu. Turklāt bija divas kopsapulces, un otrā, ko sasauca jau 1998. gadā, notika ar mazāku laika atstarpi, nekā to paredz likums. Otrkārt, pievienojot rūpnīcu akciju sabiedrībai, nenotika akciju vērtības pārrēķināšana, un netika dotas proporcionālo daļu iegādes tiesības, kā to paredz likumdošana. Visu peļņu Rīgas pašvaldība gluži vienkārši pievāca, teikšu tieši – nozaga. Mēs, akcionāri, protestējām, bet firmas prezidents mums pateica, ka mēs neko nesaprotam un esam vienkārši muļķi. Tā tas arī palika.

Nākamais akciju sabiedrības „gājiens” notika 2008. gadā?

Jā, Rīgas pašvaldība pēc sava izstrādātā nolikuma gribēja pārdot savus 88% akciju SIA Binders, nedodot pārējiem akcionāriem iespēju akcijas iegādāties. Iesniedzu prasību tiesā, akciju pārdošana tika apturēta, un 2011.gada janvārī mēs šo tiesu esam vinnējuši.

Jūs atlaida no darba?

Uzreiz pēc tam, kad tiesā tika iesniegta prasība par akciju pārdošanu, vēl neatlaida. Toreizējais un tagadējais valdes loceklis Ivo Čerbakovs tikai draudēja, ka lai es padomājot par darba vietas saglabāšanu un par savu un savas ģimenes drošību .No darba atlaida šogad, 28.februārī. Pagājušā gada novembrī es KNAB uzrakstīju iesniegumu par grants karjera pirkšanas un pārdošanas afēru. Faktiski tika atlaisti no darba gandrīz visi mazie akcionāri, šķiet, ka pašlaik no mazajiem akcionāriem darbā palicis ir viens vai divi cilvēki, kuri klusē un neko nekad nejautā. Protams, pamatojums atlaišanai bija līdzekļu taupīšana, reorganizācija un arī savstarpējās vienošanās, bet patiesībā tas ir vecs un labi zināms gājiens. Pašlaik padomē un valdē nav neviena mazo akcionāru pārstāvja, un tādu, kam būtu drosme runāt, arī nav. Iepriekšējās valdes un padomes nekad neteiks taisnību, jo „zina, ko ēduši”, arī starp darbiniekiem tādu tikpat kā vairs nav. Tas nozīmē, ka mazie akcionāri absolūti nekādā veidā nevar kontrolēt, kas notiek akciju sabiedrībā. Trakums ir arī tas, ka padomē un valdē, pat ja viņi būtu godīgi, nav neviena, kas kaut ko zinātu un saprastu ielu un ceļu būvniecībā un uzturēšanā. Ir tikai vai nu Saskaņas centra partijas biedri, Šlesera LPP/LC vai arī savējie, kas muti nevērs vaļā un darīs visu, ko liek, kad tik kabatas var piebāzt.

Par jūsu atlaišanu dokumenti ir iesniegti tiesā?

Jā, septembrī būs otrā tiesas sēde.

Lielmaņiem nepatīk cilvēki , kas saka taisnību zagļiem acīs.

Jūsu stāstītais – tā ir viena akciju sabiedrības darbošanās puse, bet ir arī otra – darījumi, par kuriem sakāt, ka tas ir nekaunības kalngals.

Ievadam es varētu pateikt, ka pēc N. Ušakova nākšanas pie varas viņš nomainīja arī Ceļu pārvaldes valdes priekšsēdētāju, un toreizējais jaunais priekšsēdis Mārtiņš Vitkovskis paziņoja, ka mēs neviens neprotam strādāt un esam strādājuši ļoti slikti. Tas, ka 17 gadu laikā akciju sabiedrības vērtība ir pieaugusi no 316,5 tūkstošiem līdz 17 miljoniem latu, viņaprāt, neko nenozīmēja. Tāpat kā viņa un acīmredzot arī Ušakova acīs nekādas nozīmes nebija tam, ka pat dziļās krīzes gados mums līdz pat 2008. gadam ieskaitot katru gadu auga apgrozījums un auga arī peļņa. Piemēram, 2007. gadā peļņa bija1,77 miljoni, bet 2008. gadā – 1,84 miljoni latu. Gadā, kad pie varas nāca Ušakovs, kurš ielika Vitkovski, peļņa samazinājās līdz 270 000 tūkstošiem latu, bet apgrozījums, salīdzinot ar 2008. gadu, bija uz pusi mazāks. Pagājušo, 2010. gadu Ceļu pārvalde beidza ar 1,87 miljonu latu zaudējumiem. Ar vārdu sakot, pēc tam, kad pie varas nāca Ušakovs un viņa ieliktie cilvēki, peļņa krasi nokritās, un tagad jau uzņēmums strādā ar zaudējumiem.

Kā notika karjera pirkšana Tukuma rajona Smārdes pagastā?

Tika nopirkts zemes gabals Maskalāči 11,66 ha platībā par 700 000 latu. Turklāt tas nav karjers, nopirka pļavu, kuru vajadzēja vēl atsegt.

Pirmkārt, šo pļavu nopirka 19.aprīlī, bet lēmums par to, ka pārvalde var iegādāties nekustamo īpašumu, bija tikai 7. maijā.

Otrkārt, jautājums ir, vai pārvaldei vispār to karjeru vajadzēja pirkt, jo pārvalde līdz šim pērk drupināto smilti no viena Tukuma karjera par 1,80 latiem tonnā. Lai karjeru atsegtu un varētu sākt tā izstrādi, ir vajadzīgs lats kubikmetra zemes izņemšanai, jo atsegšana notiek metra dziļumā. Pārvalde turklāt nolīga firmu, kas nozāģē uz šīs zemes esošos kokus, un par to, protams, samaksāja. Interesantākais ir tas, ka šī firma pēc tam šos kokus pārdeva citai firmai, kura savukārt tos pārdeva pārvaldei. Par koku atvešanu samaksāja 17 latus par kubikmetru, lai gan standarta cena par kubikmetra atvešanu 100 kilometrus ir 4 lati. Ar vārdu sakot, mūsu pašu koki tika pārdoti mums nevis par 4 latiem, bet par 17 latiem kubikmetrā. Tālāk – karjera izstrāde Latvijā maksā no 2 līdz 2,5 latiem par kubikmetru, bet pārvalde pašlaik rēķina, ka to darīs par 3,5 latiem kubikmetrā. Tātad nopirktajā karjerā tonna drupinātās smilts maksās nevis 1,80 latus tonnā, kā tas bija līdz šim, bet vismaz 2,05 latus tonnā.

Treškārt, karjera cena ir astronomiska, jo tas tika piedāvāts par 285 tūkstošiem. Pavisam pirkumam ir trīs līgumi, kuru kopējā summa ir 700 000 latu. Salīdzinājumam varu pateikt, ka turpat blakus karjers Bērziņi piepirka savam karjeram klāt zemi par 3000 latiem hektārā, bet Maskalāču karjera zeme 11,66 ha pārvaldei ir izmaksājusi 60 000 latu hektārā! Sarunas par karjera pirkšanu veda nu jau bijušais a/s Ceļu pārvalde valdes loceklis Guntars Cīrulis, kurš uzrakstīja atlūgumu tūlīt pēc tam, kas plašsaziņas līdzekļos parādījās pirmās ziņas par šo karjeru. Varu piebilst, ka pēc oficiāli neapstiprinātas informācijas jau nākamajā dienā pēc karjera pārdošanas 400 000 latu tika noņemti no pārdevēja konta. Dabiski, šī informācija tiesībsargājošajām institūcijām būtu jāapstiprina oficiāli, tādēļ neminu pārdevēja uzvārdu vai uzvārdus.

Vēl viens naudas avots, kā stāstījāt, ir bituma iegāde?

Ceļu pārvalde, kad es tur vēl strādāju par Sagādes daļas vadītāju, bitumu pirka no Igaunijas firmas Kemtrans Grupp OU par 238 latiem tonnā ar mēneša pēcapmaksu. Jau toreiz līdztekus man bituma pirkšanu veica arī jau minētais valdes loceklis G. Cīrulis. Interesanti ir tas, ka Kemtrans Grupp bitumu pārdeva arī SIA Deutsche France Group, no kuras bitumu pirka Cīrulis nu jau par 270 latiem tonnā, turklāt ar simtprocentīgu priekšapmaksu. Ir tā, ka vasaras mēnešos bitumu nekad neuzglabā, to uzreiz ved uz rūpnīcu, tā sacīt, karstu. Uzglabāšana ir vajadzīga tikai ziemā, bet nezin kādēļ vasarā Cīruļa pirktais bitums „pēc papīriem” tika uzglabāts arī vasarā uzņēmumā Deutsche France Group, no kura tas tika pirkts. Par uzglabāšanu firmai ir samaksāti 9 000 latu. Cik zinu, pārrunas pašlaik par bituma pirkšanu notiek ar Kemtrans Grupp, bet reāli procesā ir iesaistītas vairākas mazas starpniekfirmas. Tā sacīt, pa tiešo neko pirkt nevar, jo tad naudu nevar „nosēdināt” dažādās firmās.

Patiesībā par vēl daudzām un dažādām lietām es varētu stāstīt daudz, un sacīto es varētu apliecināt ar dokumentiem, bet par to visu, manuprāt, jāinteresējas tiesībsargājošajām iestādēm. Diemžēl KNAB līdz šim neko nav darījis, un mans pagājušā gada iesniegums tā arī palicis bez ievērības.

Vai vēlreiz vērsīsieties pie KNAB?

Ar savu juristu palīdzību esmu sagatavojis iesniegumu KNAB, Ģenerālprokuratūrai, Ekonomikas policijai, šo iesniegumu nosūtīšu arī visiem preses izdevumiem. Ceru, ka šie fakti beidzot tiks izmeklēti un vainīgos sauks pie atbildības, ja par tiem būs informēti daudzi cilvēki. Un vēl gribu teikt – nebūsim naivi, sajūsminoties par Rīgas mēru. Tikko Ušakovs ieguva savu amatu, Ceļu pārvalde saņēma vēstuli ar Nila Ušakova parakstu, un šī vēstule pārvaldē tika rādīta visiem un gandrīz katram, un man ir šīs vēstules kopija. Vēstulē rakstīts, ka visi iepirkumi virs 1000 latiem jāsaskaņo ar kapitāldaļu turētāju – Rīgas Domi.

Nils Ušakovs ir kapitāldaļu turētāja pilnvarotais pārstāvis a/s Ceļu pārvalde, un šī viņa vēstule faktiski viņu padara atbildīgu par visu, ko stāstīju, un vēl par ļoti daudziem darījumiem, un tieši SC būtu jāsedz 1,87 miljonu latu zaudējumi, ko viņu rokaspuiši ir radījuši.

Visās ar Rīgas Domi saistītās sabiedrībās padomes un valdes locekļiem jānes pilna materiālā atbildība ar personīgo mantu, kas pieder viņiem un viņu ģimenes locekļiem. Ja tas tā būtu bijis no 1991.gada, tad, piemēram, VEF vēl šodien strādātu un ar ļoti lielu peļņu.

Novērtē šo rakstu:

199
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

12

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

FotoPēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar Miervalža Poļa gleznu izstādi. Pats izstādes nosaukums zīmīgs – „Ilūzija kā īstenība”. Ļoti zīmīgs un trāpīgs nosaukums! Nosaukts šis laika periods Latvijas valstī – īstenība ir ilūzija – tieši tā!
Lasīt visu...

21

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

FotoNekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonu uzmanību uz elektroniskas sarakstes nepilnībām. 
Lasīt visu...

21

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

FotoTagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika vairs nav iespējama bez noteiktas papildizglītības. Tagad vairs nepietiek ar līdzšinējām zināšanām. Tiekoties ar Latvijas politisko slāni, akūti nepieciešama papildizglītība tādos zināšanu atzaros kā neiropatoloģija, psihastēnija, psihogēnija, psihopātija, psihopatoloģija, kā arī, protams, psihiatrija. Sociālajiem filosofiem, politologiem, kulturologiem, sociologiem un tāpat kulturoloģiskās publicistikas esejistiem nākas iedziļināties minēto zināšanu speciālajā literatūrā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...