Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar vienas avīzes lappuses lielu reklāmu laikrakstā Diena un klipu televīzijā sākusies tā sauktā "Šīna-Šlesera" kampaņa, aizstāvot termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas sistēmu. Kā rāda reklāma un Pietiek rīcībā esošā informācija, kampaņas finansēšanai kārtējo reizi tiek izmantotas tradicionālās iepriekš Aināra Šlesera "maizē" bijušā Ērika Stendzenieka metodes - formālais finansētājs ir kārtējais nodibinājums, kas solās "atbalstīt atvērtās, dinamiskās ekonomikas, konkurētspējīgas Eiropas un pasaules tirgos, attīstību". Savukārt kampaņu finansējušā fonda vadībā ir uzņēmējs Edgars Šīns, kurš Pietiek pirms nedēļas meloja, apgalvojot, ka par šādu kampaņu nekā nezinot.

Kā zināms Pietiek, nodibinājumam Latvijas konkurētspējas attīstības fonds, kurš ir formālais kampaņas finansētājs un kura vadībā reizē ar Līgu Uzkalni (nekustamo īpašumu uzņēmuma Vestabalt saimnieka Alda Plauža meitu) un Vestardu Rozenbergu ir no uzturēšanās atļauju sistēmas finansiāli tieši atkarīgais nekustamo īpašumu biznesmenis Edgars Šīns, kampaņas sākums nav izdevies, kā bijis iecerēts un plānots.

MTG grupas televīzijas TV3 un LNT, baidoties no tiesu darbiem, bija atteikušās pārraidīt "Stendzenieka-Šīna-Šlesera" kampaņas reklāmas klipu, kas bijis pilns ar nepierādāmiem apgalvojumiem, un rezultātā "haltūru" radījušajam reklāmistam uzdots steidzami savu kļūmi labot un to pārstrādāt.

Līdz ar to kampaņa pirmdien sākās ar jau pārstrādāto TV klipu un šodien - ar veselas avīzes lappuses reklāmu laikrakstā Diena, no kuras izriet, ka "būvnieks Aivars Grohoļskis" apliecina savu atbalstu pašreizējai uzturēšanās atļauju sistēmai.

Savukārt Šīna vadītā nodibinājuma vārdā reklāmā tiek apgalvots, ka termiņuzturēšanās atļauju tirgošana "palīdz Latvijai" un "nav nedz Latvijas zemes, nedz pilsonības tirgošana".

Saskaņā ar Šīna-Stendzenieka reklāmā apgalvoto uzturēšanās atļauju tirgošanas būtība esot šāda: "Cilvēks nopērk mājokli vai iegulda Latvijas uzņēmumā un pēc rūpīgas pārbaudes iegūst atļauju piecus gadus uzturēties Eiropas Savienībā. Viņš atbrauc, iztērē naudu un aizbrauc. Toties tiem latviešu celtniekiem, arhitektiem, viesmīļiem, ražotājiem un zemniekiem, kas vēl nav pametuši valsti, ir darbs. 150 miljoni valsts budžetā."

Reklāmā neiztiek bez Šlesera un Stendzenieka tradicionāli iemīļotajiem solījumiem un miljardiem: "Pusotrs miljards - ekonomikā. Pietiekami, lai indeksētu pensijas, samaksātu skolotājiem, mediķiem un policistiem, sakārtotu veselības aprūpi, salabotu ceļus... Un vēl pāri paliks."

Kaut gan atklātībā nav nācis neviens gadījums, kad uzturēšanās atļauju tirgošanas sistēmu tieši būtu izmantojuši Nacionālās apvienības vadītāji (bijusī ministre Žaneta Jaunzeme-Grende pie tiem nepieder), Šīna nodibinājuma reklāma apgalvo arī to: "Tieši šādā veidā īpašumus pārdevuši pat Nacionālās Apvienības līderi. Tad kādēļ viņi ir pret? Sirds dziļumos viņi nav pret. Vienkārši viņiem tāds darbs: kliegt "krievi nāk!" Pat ja šī kliegšana kaitē Latvijai."

Kampaņu ar kavēšanos izdevies sākt arī internetā - lai gan reklāmā minēta fonda mājaslapas adrese www.konkuretspejasattistiba.lv un pēdējās izmaiņas šī domēne reģistrācijā veiktas vēl tikai 2. oktobrī, šī lapa 8. oktobra rītā vēl nefunkcionēja un sāka darboties tikai ap pusdienlaiku. Domēna īpašnieks ir Šīna fonds, tā kontaktos minēta Šīna vadītās Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas e-pasta adrese.

Kā rāda Lursoft dati, pagājušā gada oktobrī reģistrētā fonda mērķi ir "atbalstīt atvērtās, dinamiskās ekonomikas, konkurētspējīgas Eiropas un pasaules tirgos, attīstību; atbalstīt ārvalstu investīciju piesaisti; atbalstīt trīspusējo sadarbību starp darba devēju organizācijām, arodbiedrībām un valsts iestādēm, veidojot taisnīgu un ilgtspējīgu ekonomisko un sociālo attīstību; veicināt sabiedrības apziņu par konkurētspējas attīstības tendencēm, biznesa vides uzlabošanas svarīgumu; stiprināt pilsoniskās sabiedrības attīstību un stiprināt atbalstu sociālajam taisnīgumam, demokrātijai un ilgtspējīgai attīstībai".

Pirms nedēļas Pietiek jau informēja: drīzumā medijos gaidāma reklāmas kampaņa, kas skaidros nepieciešamību turpināt uzturēšanās atļauju tirdzniecību ārvalstniekiem pret nekustamo īpašumu un varētu negatīvā gaismā skart arī Nacionālo apvienību (NA), kas uzstāj uz šī biznesa pārtraukšanu, - to Pietiek apstiprināja nekustamo īpašumu biznesā ieinteresētais ekspolitiķis, par oligarhu dēvētais Ainārs Šlesers, kurš tomēr noliedz, ka būtu starp kampaņas finansētājiem.

"Es esmu ticies ar [nekustamo īpašumu] nozares pārstāvjiem un paudis savu viedokli, bet lai viņi tur nejauc Šleseru iekšā - iespējams, būs kāda skaidrošanas kampaņa, bet tā ir nozare kopumā, tā nav nekāda Šlesera kampaņa," apgalvoja Šlesers, aicinot jautājumus uzdot Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas vadītajam Šīnam.

Savukārt Šīns, telefoniski uzklausījis jautājumu, pirms nedēļas Pietiek apgalvoja, ka par to neko nezinot, un pārtrauca sarunu. Asociācijas valdes locekle, nekustamo īpašumu firmas Vesta Balt vadītāja Līga Plaude iesākumā piekrita komentēt gaidāmo kampaņu, bet pēc norunātā laika atsūtīja īsziņu, ka nevar kompetenti atbildēt, tādēļ labāk jautāt Šīnam.

Uzturēšanās atļauju tirdzniecības biznesā iesaistīto Šīnu Pietiek nesen piefiksēja pusdienojam un skaļi apspriežam politiskās taktikas jautājumus ar premjera Valda Dombrovska (Vienotība) padomnieci Sandru Bukani. Viņa tāpat kā premjers ieguldījusi naudu Ārijai Dombrovskai un Indulim Bukanam piederošā nekustamo īpašumu biznesā, kas paguvis nopelnīt, pārdodot rindu māju kādam Indijas pilsonim, kurš tādējādi kvalificējies uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

To, ka neesot šīs kampaņas radošais izstrādātajs, bet tikai dzirdējis par to "baumas", Pietiek iepriekš apgalvoja ar Šleseru vēsturiski saistītais reklāmists Ēriks Stendzenieks, kurš jūlijā ieguva 284,8 tūkstošu latu vērtajā Vienotības ministra vadītās Finanšu ministrijas iepirkumā par eiro ieviešanas skaidrošanu. Stendzenieks arī neapstiprina, ka šobrīd sniegtu reklāmas pakalpojumus Vienotībai. 

"Fascinē paradoksi. NA ir vienīgā partija, kas aizstāv letiņus, bet barojas no Latvijas firmu maksātnespējas. Vairāk bankrotu, vairāk naudas," pirms pāris nedēļām savā sociālā tīkla Twitter profilā savukārt rakstīja Stendzenieks. Vēl citi viņa ieraksti par NA sponsoru, maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu, kurš brauc ar dārgo auto Bentley Mulsanne, jau izdzēsti.

To, vai viņa kādreizējais priekšvēlēšanu stratēģiju izstrādātājs Stendzenieks piedalījies kampaņas izstrādē, Šlesers nekomentē. Viņs nenoliedz, ka kampaņa varētu sist pa NA un atsevišķiem tās sponsoriem no maksātnespējas administratoru vidus, kuri, pēc Šlesera vārdiem, ir ieinteresēti nekustamo īpašumu biznesa krahā. "Tas, ka nacionāļi norausies, tas ir skaidrs. Pārējās nozares kategoriski iebilst, ka maksātnespējas maitasputni grib uz citu nelaimes nopelnīt. Nozare pretosies, jo viņi grib iznīcināt biznesu, kas gadā ienes 1,5 miljardus, kamēr tie kretīni nacionāļi neko Latvijā nav radījuši, viņi ir čakarējuši šo valsti no pirmās dienas," brīdina Šlesers.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...