Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Šis absurda teātris ir jāpārtrauc!

Aiga Rotberga, ārste - ginekoloģe
29.01.2022.
Komentāri (137)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašlaik kā nekad iepriekš graujam veselības, izglītības, ekonomikas sistēmu un Latvijas nākotni kopumā. Tikai tāpēc, ka negribam redzēt patiesību: diemžēl slimo un arī mirst kā nevakcinētie, tā vakcinētie neatkarīgi no tā, vai viņi strādā vai nestrādā.

Tad kādēļ veselie, kvalificētie un darbspējīgie nedrīkst strādāt bez sadarbspējīga sertifikāta? Vai tiešām šādā veidā izglābsim pasauli? Vai netiekam apstulboti ar šo ideju - padarīt pasauli vai vismaz Latviju sterilu no covid-19 infekcijas? Mēs taču saprotam, ka ar šo vīrusu būs vien jāsadzīvo - sezonāli vai endēmiski....

Bet vai tiešām beidzot nevaram atzīt, ka šie ārkārtējie un bieži vien neloģiskie apkarošanas līdzekļi un metodes ir sevi izsmēlušas un parādījušas savu neefektivitāti.

Nāve ir kļuvusi par ikdienas ziņu izlaidumu neatņemamu sastāvdaļu. Līdz šim neskaitījām (publiskajos medijos) nāves gadījumus un pat nenojautām, ka Latvijā ik mēnesi nomirst aptuveni 2500 cilvēki, bet piedzimst vien 1500 bērnu. Mēs jau vairāk nekā 10 gadus demogrāfijā esam ar mīnuszīmi, bet nevienu līdz šim tas nesatrauca tā, lai ik dienu ziņotu par mirušajiem.

Katru mēnesi no sirds asinsvadu saslimšanām mirst vidēji 1200 - 1400 cilvēki, vēl aptuveni 500 no onkoloģiskām saslimšanām - kā pirms, tā arī tagad pandēmijas laikā.1 Vai tiešām šobrīd risks nomirt ir lielāks nekā pirms 10, 20 gadiem vai pirms 50 gadiem? Drīzāk varētu teikt - nomirt tā ir 99,9% garantija, mainās tikai nāves iemesla statistiskie cipari - un arī tam vēl ir nozīme, kā šos ciparus skaitām.....

Mani satrauc šī tā saucamā obligātā vakcinācija, par kuras efektivitāti un drošumu klīniskie pētījumi noslēgsies tikai 2023. gadā. Bet, kā redzam, pēc jaunākās statistikas (SPKC), - nevakcinētai personai risks inficēties ar covid-19 ir tikai par 10% lielāks nekā vakcinētai personai.2 

Jā, nevar noliegt, ka nevakcinētai personai risks nomirt no covid-19 infekcijas ir stipri lielāks nekā vakcinētai personai, bet galu galā - vai cilvēkam nav tiesības izvēlēties, jo, lai vispār iestātos risks nomirt, vispirms taču ir jāsaslimst. Bet, ja inficēšanās risks pieaug vien par 10%, tad tas ne tuvu nav pārliecinoši, ka vakcīna tiešām pasargā.

Vai tiešām ir tik bīstami atrasties sabiedrībā bez vakcīnas? Šo divu gadu laikā, strādājot 3 darbavietās ar intensīvu cilvēku kontaktu ikdienā, ģimenē 2 no bērniem regulāri apmeklē bērnudārzu, viens dodas uz skolu, mēs ar vīru joprojām pie sertifikāta neesam tikuši…

Toties šī obligātā pasākuma dēļ jau tā esošā pedagogu trūkuma apstākļos tik daudzi pedagogi zaudējuši darbu, daudzi uzņēmēji nobankrotējuši vai sašaurinājuši savu darbību, vai arī spiesti savus darbiniekus nodarbināt nelegāli, daudzi izbraukuši no Latvijas. Medicīnas sistēma ir izkropļota - sākot no tā, ka pacients nav centrā, bet galvenais ir izpildīt epidemioloģiskās normas, pareizi saskaitīt karantīnas dienas, aizpildīt pareizos papīrus.

Arī es šobrīd - sertificēts ārsts ginekologs-dzemdību speciālists, ultrasonogrāfijas speciālists ginekoloģijā un kā operējošs ginekologs - nevaru strādāt, jo neesmu vakcinēta. Speciālists, kurš grib un varētu dežūrēt Siguldas slimnīcas dzemdību nodaļā, kurš arī varētu veikt ginekoloģiskas operācijas Cēsu klīnikā un kurš varētu strādāt ambulatori savā privātpraksē, nevar to darīt, jo it kā apdraud sabiedrību. Vesels, darbspējīgs cilvēks ne tikai nevar strādāt, bet pēc MK 662. noteikumiem nevar atrasties pat sev piederošā uzņēmumā.

Vai tiešām neredzam, ka šobrīd, kad 80% pilngadīgo iedzīvotāju ir vakcinēti un kopš 15.novembra nevakcinētie uz darbu neiet, lielveikalos neiepērkas, mēs atrodamies inficēto kulminācijas punktā (dienā vairāk par 9 tūkstošiem pozitīvu testu)!!! Varbūt ir vērts attapties un saprast, ka kaut kas tajā visā nestrādā. Tas nav risinājums - darbspējīgus cilvēkus atstāt mājās, kamēr pārējie (strādājošie) netiek galā ar darbiem. Aizliegt nevakcinētajiem strādāt - tas nav risinājums!

Šobrīd redzam, ka saslimstība sasniegusi nebijušus rekordus - vairāk nekā 300 mediķu nevar iziet darbā, jo ir saslimuši ar covid-19.3 Mani savā ziņā arī nepārsteidz šie lielie skaitļi, jo, piespiežot cilvēkiem vakcinēties un revakcinēties, esam nonākuši pat līdz tādam absurdam, ka daļa cilvēku nevis izvairās no inficētajiem, bet brauc ciemos pie covid pozitīvajiem, lai tikai tiktu pie sertifikāta, vai arī līdz ar katru mazāko saaukstēšanās pazīmi skrien nodot testu, jo varbūt paveicas tikt pie sertifikāta? Tā tiek veikti masveida testi, veidojas rindas laboratorijās, tiek tērēta milzīga nauda no valsts budžeta, un visi ir nodarbināti tikai par un ap covid-19.

Bet, kad cilvēks patiešām saslimst, tad šim pacientam ir visai mazas izredzes uz kvalitatīvu medicīnas aprūpi mājās vai ambulatori, jo viņš kļūst par gluži vai spitālīgo. Iet viņš nekur nedrīkst, un tajā pat laikā pie viņa baidās nākt vakcinētais ģimenes ārsts. Par kādu medicīnas kvalitāti šeit runājam? Stacionēto skaits būtu ievērojami mazāks, ja vairāk domātu par kvalitatīvu ambulatoro aprūpi. Piemēram, dienas centri covid inficētajiem, kur būtu iespējams saņemt reālu palīdzību, veikt izmeklējumus, saņemt konsultācijas un nozīmēt ārstēšanu mājas režīmā.

Piemēram, visās lokdauna reizēs valstī tika pārtrauktas plānveida operācijas. Kādēļ? Pamatojums - lai neuzkārtos Latvijas medicīnas sistēma? Bet paskaidrojiet, kādēļ nevarēja notikt plānveida operācijas dienas stacionāros, ja personāls tika testēts, pacienti pirms operācijas tika testēti un lielākā daļā šādu gadījumu pacients stacionārā uzturas 1 dienu.

Toties šādos apstākļos, piemēram, sievieti ar bojā aizgājušu grūtniecību uz ķirurģisku manipulāciju bija jāievieto stacionārā kā akūtu pacientu un jātur slimnīca vismaz 2 dienas. Ja dienas stacionāri būtu turpinājuši savu darbu, šī pati sieviete dienas stacionārā atrastos vien pāris stundas, un valstij tās būtu daudz mazākas izmaksas. Katrā šajā lokdaunā, kad tika pārtrauktas plānveida operācijas, daļa darbinieku (arī es) tika turēti dīkstāvē, bet pacientu rindas uz operāciju pagarinājās.

Vēl mani satrauc līdz šim vairāk nepamatotā kā pamatotā masveida testēšana skolās, darbavietās un, ja dodies pie ārsta. Kā zināms, pozitīvo testu īpatsvars Latvijā visas pandēmijas laikā ir tikai nieka 6%, tātad no 100 veiktajiem testiem tikai 6 ir pozitīvi4. Protams, uz šo brīdi šis rādītājs ir sasniedzis 35%, bet, ja skatāmies 2 gadu griezumā - tie tomēr ir tikai 6%.

Tātad, testējot veselus cilvēkus bez simptomiem tikai tādēļ, ka to prasa darbavieta, izglītības iestāde vai kāda cita iestāde, mēs būtu ieguvuši pozitīvus testus labākajā gadījumā - tikai 1 %. Man arī kā uzņēmējai rodas jautājums, cik tas finansiāli ir pamatoti - tērēt tik daudz naudas, lai atrastu adatu siena kaudzē?

Cik mēs iztērējam naudas un resursu testēšanai, lai starp veselajiem atrastu potenciāli slimos? Jebkuram skrīningam medicīnā ir nozīme tikai tad, ja tas ir salīdzinoši lēti, ātri un efektīvi (iztērētie līdzekļi attaisno ieguvumu). Un tad pēkšņi šāds atrastais pozitīvais gadījums liek sēdēt mājās arī pārējiem - pilnīgi veseliem cilvēkiem, kā rezultātā mācību kvalitāte zūd, darba apjoms krīt u.t.t., kaut arī ir zināms, ka bez simptomiem vīrusa pārnese ir ļoti minimāla.

Vēl pirms obligātās vakcinācijas man šķita pazemojoši veikt testus, lai pierādītu to, ka esi vesels. Vēl nesenā pagātnē uz darbu cilvēki gāja ar iesnām, un tas netika uzskatīts par epidemioloģisku pārkāpumu. Toties tagad - pat, ja esi veselāks par veselu, uz darbu iet nevari... ja nav sertifikāta. Kādreiz arī gripas epidēmiju laikā neviena kontaktpersona karantīnā nesēdēja. Ja saslima, tad saslima un palika mājās, ja nesaslima - turpināja strādāt. Tagad pat šķaudiens var izraisīt nosodījumu un aizdomas.

Esam iztērējuši milzum daudz naudas tikai testēšanai vien (2020.un 2021.gadā - vairāk nekā 132 miljoni un 2022.gadā ieplānoti vēl 124 miljoni ).5 Kaut arī, manuprāt, racionāli un pilnīgi pietiekami būtu, ja cilvēks vienkārši neietu uz darbu slims un testu veiktu tikai un vienīgi, ja viņam ir kādi simptomi, kā arī pirms lielajām operācijām vai, nonākot slimnīcā, lai spētu nodrošināt epidemioloģiskās normas.

Tāpat arī skolās - pārtraukt visus bezjēdzīgi testēt, jo bērniem no rīta veic testēšanu, visu dienu viņi tāpat pavada kopā un tad vakarā atnāk testa rezultāts, vai vēl absurdāk - piektdienā veic testēšanu, bet uz skolu dodas pirmdien, kad pa sestdienu un svētdienu var inficēties desmitiem reižu. Tas viss ir tik bezjēdzīgi - radīt imitāciju, ka mērķtiecīgi kaut ko darām lietas labā, bet nedarām pēc būtības. Vai tiešām to vēl neesam sapratuši? Kāpēc vispār pedagogiem un skolu direktoriem papildus pamatpienākumiem jānodarbojas ar epidemioloģiskajiem jautājumiem, vai tad tiešām viņiem trūkst darba?

Pagājušajā gadā, kad vēl nebija vakcinācijas, kad vēl nebija šīs nejēdzīgās testēšanas skolās, maksimālais inficēto skaits dienā bija - 1820. Bet tagad, kad visu ko vien mākam un varam cītīgi pildām - maskas, divi metri, vakcīnas, apjomīga testēšana un nevakcinēto atlaišana no darba -, rādītāji sasnieguši savu maksimumu - 9626 gadījumu dienā (š.g.28.janv.) Kas tālāk? Varbūt arī vakcinētajiem neļaut strādāt? Tā jau ir cilvēkresursu trūkums.

Protams, kāds varbūt iebildīs - pie visa vainīgs omikrons, tāpēc tik lieli skaitļi, bet, piemēram, 2021.gada 4.novembrī, kad omikrons vēl nebija sasniedzis Latviju, vairāk nekā 70% pieaugušo izvakcinēti, lielākā daļa nevakcinēto atlaisti, - vienalga bija 2347 inficēšanās gadījumi dienā (vairāk nekā pirms masveida vakcinēšanas). Vai tas nav dīvaini? Vai tiešām nerodas jautājumi?

Kāda jēga šiem cilvēkus pazemojošajiem ierobežojumiem un noteikumiem? Vai to cena nav pārāk augsta? Cilvēki arvien vairāk sāk uzdot jautājumus. Ļaujiet strādāt un ļaujiet mācīties! Lielbritānija jau spēra šo drosmīgo soli, atceļot visus ierobežojumus un visu atstājot uz cilvēka brīvprātības rēķina. Ir pēdējais brīdis arī Latvijā ļaut cilvēkiem strādāt, ļaut attīstīties Latvijas ekonomikai un beigt šo masku balli.

Atsauces:

https://statistika.spkc.gov.lv/pxweb/lv/Health/Health__Mirstiba/MOR10_Iedzivotaju_naves_celoni_menesi.px/table/tableViewLayout2/

https://www.spkc.gov.lv/lv/covid-19-statistika

https://nra.lv/latvija/370385-covid-19-omikrons-medikus-skaris-plasak-neka-ieprieksejie-paveidi-pauz-slimnicu-biedribas-vaditajs.htm

https://data.gov.lv/dati/eng/dataset/covid-19

https://titania.saeima.lv/LIVS/SaeimasNotikumi.nsf/webSNbyDate?OpenView&count=1000&restrictToCategory=12.01.2022

Novērtē šo rakstu:

353
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....