Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja Krievijā “vāgneriešu” nesekmīgo gājienu uz Maskavu vistrāpīgāk simbolizēja jau dumpja pašā sākumā Rostovas cirka vārtos iesprūdušais tanks, tad “Progesīvajiem” slikti beigusies demonstratīvā ķiršu ēšana domes sēdes laikā.

Aizvadītajā trešdienā, domes sēdē sākot izskatīt vicemēra Viļņa Ķirša pacelto jautājumu par disciplinārlietas ierosināšanas pamatotību pret Satiksmes departamenta vadību, notika negaidītais. “Progresīvie” bija mētājušies ar izteikumiem par “septiņu miljonu izniekošanu Satiksmes departamentā” it kā uz “trauksmes cēlāja ziņojuma pamata”, taču pēc tam skaitļi sāka samazināties, līdz izčākstēja pavisam.

Tikuši veikti pirmie seši kontrolurbumi asfaltā, lai pārbaudītu “Progresīvo” izteikumus, ka esot samaksāts par “neieklātu asfaltu”, un līdz šim izrādījies, ka viss apmaksātais asfalts ir vajadzīgajās vietās.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija nav pilnvērtīgi sākusi darbu, jo “Progresīvie” par tās vadītāju nezināmu iemeslu virzīja kādu domes juristi, pie kam pret viņas pašas gribu — viņa godīgi brīdināja, ka atkāpsies no šī amata, jo viņas vīrs strādājot AS “Ceļu Pārvalde”, kas ir viena no tām, kuras labo bedres Rīgā, un kritiķi to pilnīgi noteikti sauk āšot par “interešu konfliktu”, pat ja tā šajā reizē nebūšot taisnība.

Kad šo konkrēto domes juristi tomēr, neraugoties uz  publiski izskaidrotajiem apstākļiem, vienalga iecēla vadīt disciplināro komisiju, viņa no šī uzdevuma atkāpās — tieši tā, kā bija visus iepriekš brīdinājusi. Turklāt izrādījās, ka trauksmes cēlāju ziņojumu reģistrā, kāds tagad jāiekārto katrai iestādei un pašvaldībai, konkrētā trauksmes cēlāja konkrētais ziņojums… nav atrodams. Tāds neeksistē.

Šāda rīcība no “Progresīvo”, Mārtiņa Staķa un galvaspilsētas izpilddirektora Jāņa Langes puses izskatās neloģiska un pat nekompetenta, tāpēc vicemērs Vilnis Ķirsis — kurš skaitās atbildīgs par satiksmes jomu — rosināja veikt neatkarīgu pārbaudi, kurā noskaidrotu, kāda visā šajā juceklī ir “Progresīvo”, M. Staķa un citu amatpersonu loma.

Dīvainākais visā situācijā ir fakts, ka gan “Progresīvie”, gan “Jaunā Vienotība” ir nevis politiskie oponenti, bet gan vienas koalīcijas biedri galvaspilsētas domē. Viena koalīcijas frakcija izmantoja disciplinārlietu, lai uzbruktu cilvēkiem, ko uzskatīja par otras koalīcijas frakcijas piekritējiem, bet otrie tāpēc atbildēja ar neatkarīgu izmeklēšanu par pašu kašķa sācēju “varoņdarbiem”! Nevis, piemēram, Latvijas Krievu savienības deputāti cenšas ieriebt Nacionālās apvienības deputātiem Rīgas domē (kas būtu pašsaprotami), bet mēra un vicemēra frakcijas mēģina iekost viena otrai.

Redzot, uz ko virzās situācija, “Progresīvajiem” bija laiks apstāties un apdomāties, vai uz neeksistējoša trauksmes cēlāja “pamata” uzsākta naidošanās ar pašu koalīcijas biedriem tiešām ir tā ilgstpējīgākā politiskā darbība — pie kam, ņemot vērā faktu, ka “Jaunā Vienotība” jau piekto nedēļu cenšas “Progresīvos” iekļaut Krišjāņa Kariņa vadītajā Ministru kabinetā, lai „nostiprinātu valdību”.

“Progresīvie” uz šo dilemmu atbildēja ne ar vārdiem, bet žestiem: trešdienas domes sēdē frakcija ilgi un ar demonstratīvu baudu ēda ķiršus, tādā veidā uzskatāmi izrādot vēlmi “noēst  Ķirsi pilnībā”.

To nevarēja neredzēt pārējās frakcijas, kuras no tā izdarīja secinājumus un negaidīti nobalsoja par V. Ķirša priekšlikumu — veikt neatkarīgo izmeklēšanu. (Balsojuma iznākums bija tik negaidīts, ka vienam no lielajiem portāliem nācās mainīt ziņas virsrakstus — jau bija paspēts nopublicēt “Neizdodas savākt balsis”, ko drīz vien nomainīja “Izdodas savākt balsis”.)

Ar savu aroganci “Progresīvajiem” izdevās noskaņot pret sevi pat līdzšinēji svārstīgos domes deputātus, kas līdz tam negribēja iesaistīties svešā kašķī. Turklāt neviena partija līdz šim nekad nebija sēdes laikā patērējusi pārtikas produktus, jo barošanās (nevis strādāšana) domes sēdē tiek uzskatīta par necieņu pret vēlētājiem.

Sēde izvērtās tik gara, ka to nācās pārtraukt, lai turpinātu ceturtdienā, jo visi ķirši bija apēsti. Un te nu citu frakciju deputāti ieraudzīja, ka “Progresīvie” ceturtdien ieradušies darbā skābiem ģīmjiem un negulētām sejām — demonstratīvā ķiršu rīšana vakardienas sēdē bija beigusies ar pārēšanos un attiecīgu sēdēšanu uz poda visu nakti.

Redzot situāciju, kurā “Progresīvo” darbības izskatās apmēram tikpat simboliskas, cik Rostovas cirka vārtos iesprūdušais tanks, domnieki ceturtdienas sēdes izskaņā izdarīja vēl vienu lēmumu, kāds būtu neiedomājams kaut tikai 48 stundas ātrāk — vairākums atbalstīja Viestura Zepa priekšlikumu sākt izmeklēšanu par Mārtiņa Staķa pašam sev izrakstītajām komandējumu apliecībām.

Jau ziņots, ka M. Staķis pats sevi daudzkārt aizkomandējis ārzemju braucienos, pats uzdevis sev izmaksāt nodokļu maksātāju naudu un pats sev atskaitījies par braucienos “sasniegto”. Šādā veidā iztērēti vismaz 14 tūkstoši eiro.

“Progresīvie” sekojošajās dienās prestatā citu domnieku atkārtotajiem aicinājumiem nomierināties, sakārtot problemātiskās lietas un strādāt tālāk izvēlējās situāciju eskalēt un bojāt atrisinājuma iespējas vēl vairāk, līdz M. Staķis pats paziņoja par atkāpšanos no mēra amata. Formālais lēmums, kā to nosaka Pašvaldību likums, jāīsteno līdz galam nākošajā domes sēdē.

Lielākā ironija ir tāda, ka “Jaunā Vienotība” cenšas izdomāt jebkādus ieganstus, lai ievilktu “Progresīvos” K. Kariņa vadītajā valdībā, kamēr tie paši “Progresīvie” cenšas visiem spēkiem naidoties ar Rīgas vicemēru no “Jaunās Vienotības”, turklāt par izdomātu ieganstu.

Jau tuvākajā laikā kļūs redzams, vai “Progresīvo” rīcība ir izrādījusies pārdomāta un loģiska, vai arī tomēr viņiem vajadzēs iet uz to pašu vietu, kuru nācās spiestā kārtā apmeklēt pēc ķiršu pārēšanās.

Novērtē šo rakstu:

107
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...