Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Yes

04.08.2017. 13:58

Vēl jau ir otrs izcils kantoris - Vidzemes apgabaltiesas Madonas sesija, kur desmitiem gadu īpaši trulas gludsmadzeņu bābas darbojas

Atbildēt

Fakts

02.08.2017. 19:21

Snips vai Šlitke- abi juridiskie analfabēti- nav Latvijas tiesu sistēmā tādas institūcijas kā Zemgales apgabaltiesas Jelgavas tiesu nams.

Atbildēt

R

02.08.2017. 00:08

»

Artūrs Snips


Bezkaunīgais Izrāēļ- jaunlatviešu baron, Snipe un šļitke, nepiniet savās melnajās lietās iekšā Saskaņu!

Atbildēt

ABC

01.08.2017. 12:14

LV DEBĪLISMS:

1. LV NODOKLI APLIEK AR NODOKLI!!! Tātad visos īpašuma nomas gadījumos NĪN apliek ar nodokli 21% PVN!!! Pat PVN nosaukumā ir ietverta šī nosaukuma jēga- PIEVIENOTĀS VĒRTĪBAS NODOKLIS!!! Tad rodas jautājums- Vai tad NĪN ir pievienotā vērtība???
Vai tad LV ir dubulta nodokļu aplikšana???

2. Ja es esmu zemes vai dzīvokļa īpašnieks un neesmu reģistrējies kā PVN maksātājs, tad kā es varu izrakstīt rēķinu ar PVN???
3. Ja es arī reģistrējos kā PVN maksātājs, tad izrakstot rēķinu piemēram dzīvokļu īpašniekiem man PVN ir jānomaksā neatkarīgi no tā vai dzīvokļa īpašnieks ir vai nav samaksājis, tad no kurienes lai es ņemu naudu PVN samaksai + NĪN samaksai, jo dzīvokļu īpašnieki man nemaksā jau vairāk kā 10 gadus un tiesas turpinājās visu šo gadu garumā???
4. Ja reiz noma tiek aplikta ar PVN, tad kura summa tiek aplikta ar to PVN, ja piemēram tiek saņemti 5% no kad.vērt. no kuriem 1,5% ir vieni no izdevumiem- NĪN. Tātad 5% + PVN, vai 5%-1,5%=3,5% + PVN?

Atbildēt

Nezinītis

30.07.2017. 00:50

Daudzi komentāri ir vērsti pret raksta autoru , bet cienījamie juristi , vai jūs varētu man paskaidrot - kāpēc par vienu īpašumu(piespiedu zemes noma) man ir jāmaksā 6% + PVN , bet par otru nav. Jo tieši šo jautājumu un savu pieredzi par zemes nomu raksta autors apraksta.

Atbildēt

Jā, Normundiņ!

27.07.2017. 09:54

Ja vēl būtu iespējams pieņemt nepārprotamus likumus, lai nepārtraukti nebūtu jāatsaucas uz šaubīgu judikatūru (likuma interpretācijām), tad jau būtu pavisam skaisti, bet tam vai nu nav pieticis prāta, vai arī nav izdevīgi.

Atbildēt

Normunds Šlitke

27.07.2017. 08:23

»

Nabags Šlitke

Kā viņš uztraucas. Viņam vajag "judikatūru, kura ir izzīsta no pirksta? Viņš nesaprot, ka tiesas pēc likuma ir neatkarīgas un tās nevar ietekmēt citu tiesu spriedumu, ja tie pie tam netaisnīgi. Vai vairums jau esošo spriedumu Slitkes zemes lietās ir taisnīgi? Paanalizētjiet un sapratīsiet, ka tajos ...


Anonīmais nelieti Jāni!

Jāuztraucas ir Fiskam un VID, nevis man vai zemju īpašniekiem. Zemes īpašniekam ir piešķirtas alternatīvas izvēles tiesības - prasīt nomas maksu vai zaudējumu atlīdzību, kas ar PVN neapliekas.
Jo vairāk - arī reģistrēšanās PVN reģistrā zemes īpašniekiem lielākoties ir brīvprātīga.

Ja valsts nespēs panākt striktu un viennozīmīgi tulkojamu kārtību attiecībā uz PVN piemērošanu zemes piespiedu nomā, tā šo nodokli nesaņems vispār.

Atbildēt

Nabags Šlitke

27.07.2017. 00:39

»

autobusa šoferis

Bērnišķīga lūpas uzmešana. Nekas netiek idealizēts.Nav nozīmes, kā nosauksi tos vai šos laikus, cilvēki palikuši tie paši, rociņas tās pašas-ar plaukstiņām uz iekšu, kas grābj virzienā uz savu rumpīti.Esat par baltu velti beiguši tās pašas nīstās padomju skoliņas- pamata un augstās un bijušie komūnisti...


Kā viņš uztraucas. Viņam vajag "judikatūru, kura ir izzīsta no pirksta? Viņš nesaprot, ka tiesas pēc likuma ir neatkarīgas un tās nevar ietekmēt citu tiesu spriedumu, ja tie pie tam netaisnīgi. Vai vairums jau esošo spriedumu Slitkes zemes lietās ir taisnīgi? Paanalizētjiet un sapratīsiet, ka tajos ir daudz domsatrpību un aplamību, izdomājumu un uz tādiem lai balstās visas tiesas?

Ne visi tiesneši ikr bez likumiski tiesiskās sirdapziņas. kukuļus ņem tikai daži. Beidzot tiesām jāsāk vērtēt procesus patstāvīgi. Lai balstītos uz judikāju, situācijas, lietas būtībai jāb\ūt analogai un balstītai tikai uz likumu, nevis uz izdomājumu un un kafijas biezumiem taisītu.

Šlitke, nomierinies, Maksātnespējas administratoriem patva\ļa reiz beigsies arī.

Atbildēt

autobusa šoferis

26.07.2017. 18:17

»

Artūrs Snips

Paldies komentētājiem! Bez visādām muļķībām ir arī šis tas noderīgs. Vismaz divas lietas: 1)Vērojama tendence pēc "Saskaņas" tipa sociāldemokrātiska sociālisma. Sākot ar j.Jučinska zemes reformas apšaubīšanu un pat Satversmes tiesas apšaubīšanu Sazvērestības teorijas izpratnē.Jautājms, kad atklāti tiks...


Bērnišķīga lūpas uzmešana. Nekas netiek idealizēts.Nav nozīmes, kā nosauksi tos vai šos laikus, cilvēki palikuši tie paši, rociņas tās pašas-ar plaukstiņām uz iekšu, kas grābj virzienā uz savu rumpīti.Esat par baltu velti beiguši tās pašas nīstās padomju skoliņas- pamata un augstās un bijušie komūnisti pieņēmuši šīsdienas likumus, tā ka SC šoreiz nav ko spraust tekstā kā piešņauktu lupatu, pašam vien tas puņķis pie deguna. Tā lūk!

Atbildēt

Normunds Šlitke

26.07.2017. 15:56

»

Jurists

parasti neko nekomentēju, bet šis raksts gan neiztur kritiku...


Šķietami loģisks secinājums, bet neatbilst ne judikatūrai, ne likumam, ne arī tiesu praksei.

Privātās un publiskās tiesības nav strikti nodalāmas un to saplūšanas gadījumā vispārējās jurisdikcijas tiesai ir jārīkojas atbilstoši lietā Nr. SKA-26/2011 izteiktajiem secinājumiem.

Par PVN ir jālemj (SKC-174/2010).
Argumentum a contrario - kā citādi piedzīt, piemēram, PVN par sabojātu automašīnu? Samaksāto NĪN, kas jākompensē nomniekam vai servitūta lietotājam.

Atbildēt

777

26.07.2017. 10:12

Liekas ka visu mīlētais Rainis ir dzejā izteicies----
Uz zemes nav taisnības-dūrei tik spēks.

Atbildēt

Jurists

26.07.2017. 09:25

parasti neko nekomentēju, bet šis raksts gan neiztur kritiku.
1. Vispārējās juridikcijas tiesās var izskatīt strīdu par zemes nomas maksu ( privāttiesības), bet nevar izskatīt strīdu par PVN piedziņu, jo tās ir attiecības starp subjektu un valsti ( publiskās tiesības). Ja ar tiesas spriedumu piedzen nomas maksu, tad PVN ir piemērojams saskaņā ar PVN likumu. Analoģiski tas notiek ar darba algas piedziņām- ar spriedumu piedzen darba algu, bet to izmaksājot, tiek ieturēti likumā noteiktie nodokļi.

Atbildēt

Artūrs Snips

25.07.2017. 19:15

Paldies komentētājiem! Bez visādām muļķībām ir arī šis tas noderīgs. Vismaz divas lietas: 1)Vērojama tendence pēc "Saskaņas" tipa sociāldemokrātiska sociālisma. Sākot ar j.Jučinska zemes reformas apšaubīšanu un pat Satversmes tiesas apšaubīšanu Sazvērestības teorijas izpratnē.Jautājms, kad atklāti tiks rosināta visas zemes nacionalizācija?
2) Padomju tiesas idealizēšana. Nedomāju, ka aiz muļķibas. Pats padomju laikos biju klāt divos kriminālos procesos. RS apliecība neko nedeva. Vajadzēja iesniegumu, ko saskaņoja ar VDK kurātoru un Rakstnieku sav. partijas sekretāru. Tādas, brālīši, bija tās lietas!

Atbildēt

Vēsturnieks Bugs

25.07.2017. 14:33

»

A.P.

Plebejiskā ņirgāšanās par PSRS, KF būtu laba lieta ("Tā nebija tiesiska valsts, bet tāda, kādas redzam vēl aizvien kaut kur uz austrumiem no Zilupes"), ja latviešu LR mēslu bedres tiesu darbība, tiesiskums un taisnīgums nebūtu vēl riebīgākā līmenī nekā "tā laika" līmenis.Ja "tajā laikā" tiesiskumu nosacīja...


Padomju laikā latviešiem kaut kā izdevās noslēpt savu zemisko, nelietīgo, zaglīgo, skaudīgo dabu. Laikam krievu vara piebremzēja latviešu kāri kādu apzagt, piekrāpt, nodot VDK, stulbi izrunāties. Tagad ir brīvība un ko mēs redzam? Snipietis ir tikai viens no tipiskajiem latviešiem ar muldoņas muti.

Atbildēt

:)

25.07.2017. 14:28

»

Artūrs Snips

Viss OK! Mani aizskar tikai tas, ka sarakstā nav uzskaistītas visas manas firmas. Ja ko dara, tad dara


Tās nav nekādas Tavas firmas, Tevi tajās tikai par zicdirektoru iecēla - uz pārejas periodu. Un varbūt pēc visām šīm Šlitkes mahinācijām nāksies arī pasēdēt viņa vietā. :)

Atbildēt

Artūrs Snips

25.07.2017. 12:19

»

Vai Snips sēdēs par Šlitkes mahinācijām

Firma: SIA "Latzemes nekustamie īpašumi...


Viss OK! Mani aizskar tikai tas, ka sarakstā nav uzskaistītas visas manas firmas. Ja ko dara, tad dara!

Atbildēt

25.07.2017. 12:04

»

Melus nevajag izplatīt

"Padomju laikos likumos rakstīts bija viens, bet notika kaut kas pilnīgi pretējs – tiesas lēma “varas vertikālē”"- tie ir ļoti lieli meli. Nerunāsim par politisko tiesu, par okupācijas izdarībām, bet principā tieas darbojās nevainojami, gandrīz 100 % tiesiskas un patuiesas. Pamēģini kat ko lemt aplami...


mūsu tiesas īpaši izceļas ar ņeļaušanu runāt - vispār. Atbildētājam pat aizliedz izteikt viedokli par mierizlīgumu !!! Rupji uzbļaujot !!! Tiesā !!!! Rīgas rajona tiesā - tiesnese dzīvo Ķekavā :) Redzot, kas tajā miestā notiek - paralēles ļoti skaidras un saprotamas.......

Atbildēt

Vai Snips sēdēs par Šlitkes mahinācijām

25.07.2017. 11:52

Firma: SIA "Latzemes nekustamie īpašumi"
Adrese: Rīga, Klijānu iela 2E - 98
Parakstītais pamatkapitāls: 176500.00 EUR
Apmaksātais pamatkapitāls: 176500.00 EUR
Amatpersonas: valde: Artūrs Snips, personas kods 040349-11813, valdes loceklis ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi
Prokūra: Normunds Šlitke, personas kods 050665-10517, prokūrists ar tiesībām atsavināt, ieķīlāt, apgrūtināt ar lietu tiesībām nekustamo īpašumu, ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi

Firma: SIA "Latzemes priedes"
Adrese: Rīga, Klijānu iela 2E - 98
Parakstītais pamatkapitāls: 925000.00 EUR
Apmaksātais pamatkapitāls: 925000.00 EUR
Amatpersonas: valde: Artūrs Snips, personas kods 040349-11813, valdes loceklis ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi
Firma: SIA "MI6"
Adrese: Rīga, Klijānu iela 2E - 98
Parakstītais pamatkapitāls: 2800.00 EUR
Apmaksātais pamatkapitāls: 2800.00 EUR
Amatpersonas: valde: Artūrs Snips, personas kods 040349-11813, valdes loceklis ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi
Firma: SIA "FIB"
Adrese: Rīga, Klijānu iela 2E - 98
Parakstītais pamatkapitāls: 2800.00 EUR
Apmaksātais pamatkapitāls: 2800.00 EUR
Amatpersonas: valde: Artūrs Snips, personas kods 040349-11813, valdes loceklis ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi
Firma: SIA "CIP"
Adrese: Rīga, Klijānu iela 2E - 98
Parakstītais pamatkapitāls: 2800.00 EUR
Apmaksātais pamatkapitāls: 2800.00 EUR
Amatpersonas: valde: Artūrs Snips, personas kods 040349-11813, valdes loceklis ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi

Atbildēt

Arturs?

25.07.2017. 11:30

Arturs Snips ir Normunda šlitkes iecelts AS Reversed (pārdēvēta par Latzemes nekustamie īpašumi/Latzemes aktīvi) zicdirektors un šlitkes lobijorganizācijas Valstij nodokļus nevajag? zicpriekšnieks. Varbūt arī šlitkes palīdzes Artas Snipes radinieks. Ne jau pats Snips šo rakstu rakstīja. Vienkārši Šlitke sašutis, ka dažas tiesas uzdrīkstējušās noraidīt Šlitkes nelikumīgo prasību papildus zemes nomai piedzīt arī PVN.

Atbildēt

Vols

25.07.2017. 09:21

»

klimpa

vai autore ir Arta Snipe


autors ir dzintars Raznačs ar segvārdu Artūrs Snips.

Atbildēt

Vols

25.07.2017. 09:14

»

purkskis

kapēc autoram tie simti spriedumi ir? Tādēļ, ka tas ir t.s. piespiedu nomas baronsAutors gribētu būt barons, bet pašlaik tikai labi pārvalda internetu, kur atrodami visi tiesu nolēmumi

Atbildēt

Kas izmeklēs Šlitkes spriedumus?

24.07.2017. 23:42

Visi Normunda Šlitkes ap 100 spriedumu Senātā, drīzāk ir prettiesiski, nelikumīgi. Tos piedāvāts izvērtēt, bet kas šajā "tiesiskajā" valstī to darīs. Rasna'vcs? Par savas Maksātnespējas administrācijas advokāta rīcību. Tur būtu jāierosina krominālprocess un visi tiesu spriedumi, kurus vadīja Šlitke "dalītā īpašuma sakarā", ir jāimeklē. Drīzāk, ka Senāts un 1., 2. instances tiesas ir iesaitījšas organizētās noziedzības atbalstīšanā?!

Atbildēt

klimpa

24.07.2017. 23:40

vai autore ir Arta Snipe?

Atbildēt

Melus nevajag izplatīt

24.07.2017. 23:35

»

Artūrs Snips


"Padomju laikos likumos rakstīts bija viens, bet notika kaut kas pilnīgi pretējs – tiesas lēma “varas vertikālē”"- tie ir ļoti lieli meli. Nerunāsim par politisko tiesu, par okupācijas izdarībām, bet principā tieas darbojās nevainojami, gandrīz 100 % tiesiskas un patuiesas. Pamēģini kat ko lemt aplami, paziņos partijas komitejai un tiesnesis lido no krēsla.

Toreiz varēja uzrakstīt tiesai, ko tu gribi un tiesa piemeklēja likumus, advokāts nevarēja muldēt no galvas, bet tikai pēc likuma, bet tagad mauc, tulko kā grib, kuram vairāk naudas, kurš vairāk pārkliedz, tam taiisnība. Kukuli nedosi, tev aiztaisa muti un runāt pat neļauj. un kurš vairāk pārkliedz, tam taisnība.

Atbildēt

Skaidrojums

24.07.2017. 23:00

Tak paskaties, kurā čupā Tev ir rēķini, kuri izrakstīti PVN maksātājiem un kurā PVN nemaksātājiem! Tad spriedumi kļūs saprotami!
Latvijā tā ir milzu atšķirība!
Izskatās, ka šlitkinu banda grib arī PVN atsist dubultā?

Atbildēt

purkskis

24.07.2017. 21:27

kapēc autoram tie simti spriedumi ir? Tādēļ, ka tas ir t.s. piespiedu nomas barons? :)

Atbildēt

autoram

24.07.2017. 20:15

Latvijā Padomju Latvija jurista Andra Guļāna un viņa cilvēku vadībā izveidojās korumpēta un mafioza tiesu sistēma, kas parazitē uz latviešu tautas nelaimes rēķina. To atļāva Latvijas Ceļa deputāti Aivars Endziņš (Padomju jurists un Latvijas Valsts Universitātes komunistiskās partija sekretārs) un pirmais Padomju Latvijas Juristu biedrības prezidents Valdis Birkavs.

Atbildēt

Artūrs Snips

24.07.2017. 19:42


Noprotu, ka Saskaņa ilgot ilgojas pēc dalītā īpašuma zemes socialistiskas nacionalizācijas. Jo kālab citādi tāda putrošanās ap tik vienkāršu lietu.

Atbildēt

Jānis Brīvulis

24.07.2017. 18:50

Varu autoram piegādāt vēl vienu nesenu 26.05.2017. Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ka PVN ir jau iekļauts nomas maksā. Tajā pat smalki norādīts, ka attiecības starp VID un zemes iznomātāju nav attiecināmas uz attiecībām starp iznomātāju un nomnieku.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...