Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Viedais Manels
18.06.2022.
Komentāri (69)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nelietim

21.06.2022. 17:34

»

Andris vietējais

Karš viennozīmīgi ir slikti. Jebkurš karš ir slikts. Jebkāds atbalsts karam ir ļaunums un nav atbalstāms...


Krieviju viennozīmīgi sagaida krahs un visdrīzākais tas notiks vēl šogad un mums būs normāli kontrakti par gāzes piegādēm ar tās saimniekiem ņenciem un dzīve atgriezīsies normālās sliedēs, tikai ne tev. Tu būsi kritis nevienlīdzīgā cīņā ar krievu necilvēku zvērību slavinošo monstru Karātavu laukumā, jo betons būs izrādījies cietāks, nekā tava galva.
Gribi lētāku gāzi, savāc savas pekeles un tinies, kropli, pāri Zilupei, tikai, varbūt vēl nebūsi pielaidis vannu ar karsto ūdeni, kad jau būsi aizsūtīts nomēslot ukraiņu zemi.
Gribi barot krievu kara mašīnu, bet es gribu, lai tu redzi, kā krievs izvaro un nogalina tavus bērnus, tikai ne Latvijā, protams. 90% krievu izvaroto un nogalināto bērnu Austrumukrainā, bija krievvalodīgie.

Atbildēt

Andris vietējais

21.06.2022. 16:44

Karš viennozīmīgi ir slikti. Jebkurš karš ir slikts. Jebkāds atbalsts karam ir ļaunums un nav atbalstāms.
Sankcijas ir pēdējās desmitgadēs arvien plašāk izmantots ārējās un drošības politikas instruments, kas ļauj reaģēt uz starptautisko tiesību normu pārkāpumiem un drošības izaicinājumiem, nepielietojot militāru spēku. Tie ir ierobežojoši pasākumi pret valsti, fiziskām vai juridiskām personām vai citiem identificējamiem nevalstiskiem subjektiem, piemēram, teroristiskām organizācijām. Sankcijas galvenokārt tiek noteiktas, lai piespiestu mainīt sankcionētās puses, kas pārkāpj starptautisko tiesību normas, uzvedību. Sankciju mērķis nav sodīt, bet novērst, pēc iespējas izvairoties no militāra spēka pielietošanas, situācijas pasliktināšanos.
Teorijā viss izklausās pareizi, varmākas tiešām vajag ierobežot, bet kā sankcijas tiek ieviestas praksē tagad, kad ļaundaris ir identificēts un tas ir Krievijas prezidents Putins? Kāpēc ar sankcijām tiek sodīti Latvijas iedzīvotāji, liekot viņiem maksāt ievērojami dārgāk par ikdienā nepieciešamajām precēm, liekot atteikties no apkures, no karstā ūdens? Kāds ir šādu sankciju mērķis? Vai tiešām sankciju ieviesēji cer šādā veidā, mokot Latvijas iedzīvotājus, ietekmēt ļaundari Krievijas prezidentu? Vai varētu būt, ka Latvijas diplomātiskais dienests ir ieguvis sevišķi slepenu informāciju, ka Putins savā būtībā ir ar ļoti maigu sirdi un, redzot Latvijas iedzīvotāju ciešanas, dzīvojot badā un aukstumā, viņa maigā sirds neizturēs un viņš aiz bēdām nomirs? Latvijas viesstrādnieka Kariņa līdzšinējā darbība vedina domāt, ka viņš ir diezgan naivs un varētu noticēt šādām padomnieku pasakām. Citu ticamu izskaidrojumu šādai Latvijas valdības neadekvātai rīcībai ir grūti izdomāt.
Vai tiešām Kariņa kuplajā padomnieku pulkā nav neviena, kurš būtu saglabājis veselo saprātu, kurš varētu pateikt no varas apreibušajam Kariņam, ka lielais vairums Latvijas iedzīvotāju knapi iztiek no algas līdz algai, vai no pensijas līdz pensijai, šie cilvēki nevarēja atļauties tās cenas, kas bija līdz šim, cenu palielināšanu šie cilvēki neizturēs, un valdības sniegtais atbalsts nenosedz straujo cenu kāpumu? Var jau būt, ka ASV, no kurienes Kariņš ir ieradies, mājokļa apkure un karstais ūdens skaitās lieka greznība, bez kuras var iztikt, bet Latvijā tā ir ikdienas nepieciešamība. Izrādās, ka 21.gadsimtā, dzīvojot bagātajā un attīstītajā Eiropas Savienībā, bez Krievijas mums pat siltā ūdens krānā nebūs, lai varam nodrošināt ikdienas higiēnu. Un nevis tāpēc, ka sliktais Putins mums atsakās pārdot lēto Krievijas gāzi, bet tāpēc, ka ASV patrioti, Kariņš un Bordāns, ir atteikušies no Krievijas gāzes par labu krietni dārgākai ASV gāzei. Līdz ar to ar ES piemērotajām sankcijām, atsakoties no Krievijas gāzes, sodīti tiek Latvijas iedzīvotāji, kuru ienākumi nav pietiekami lieli, lai maksātu par apkuri vairāk. ASV pilsonis Kariņš nav sapratis, ka Latvijas iedzīvotāju interesēs nav, lai pret Krieviju vērstu tādas sankcijas, kas padara Latvijas iedzīvotāju dzīvi grūtāku. Latvijas iedzīvotājiem jau tāpat ir grūta dzīve.
Būtu labi, ja Latvijas amatpersonas, kuras lemj par sankciju piemērošanu Krievijai, vispirms pašas saprastu, kas ir sankcijas, kāda mērķa tās piemēro, un vai izvēlētās sankcijas sasniegs tām izvirzīto mērķi, kā arī to, vai izvēlētās sankcijas neradīs kaitējumu Latvijas iedzīvotājiem.

Atbildēt

mēslam

21.06.2022. 12:54

»

ss

Tā gan var būt, te katru dienu kaut ko aizliedz, bet vietā tak paraids, var dziedāt pidrillā, neviens neaizliegs, jo trulāki jo labāk


Vai tad krievu pidari pietiekoši nav izālējušies 9. maija kara noziedznieku šabašā?

Atbildēt

mēslam

21.06.2022. 12:50

»

ss

Tāpēc, ka krievi maksā nodokļus, strādā darbus kurus zilo asiņu latvietis nestrādā, sēž valsts iestādēs un norij nodokļus, vēl atļaujās smadzenes iznest uzņēmējiem


Nodokļi jāmaksā jau tikai par to, ka jūs, civilizācijas pabiras, smirdiet svētā latviešu zemē. Neviens nav liedzis nelegāļiem Latvijā iegūt izglītību, tikai 30 gadiem bija jāpaiet, lai beidzot pielektu, ka krievu valodā var izaudzēt tikai necilvēkus, līdzīgus tev.

Atbildēt

ss

20.06.2022. 23:31

»

Latvija - neizdevusies valsts

Pirmkārt, iespējams, no nākamā gada nekāda garā atvaļinājuma vairs nebūs. Ir runa par mācību gada pagarināšanu...


Kam tad mūsdienās nav augstākā, ja kas, skolotāji ir pastulbi, zinu no personīgās pieredzes, mācīties par skolotāju iet ne jau tie gudrākie.

Atbildēt

ss

20.06.2022. 23:22

»

Khm

Kāpēc gan neatkarīgā Latvijas valstī būtu jābūt krievu skolām? Valsts valoda taču ir latviešu


Tāpēc, ka krievi maksā nodokļus, strādā darbus kurus zilo asiņu latvietis nestrādā, sēž valsts iestādēs un norij nodokļus, vēl atļaujās smadzenes iznest uzņēmējiem.

Atbildēt

ss

20.06.2022. 23:20

»

Vienmēr jau esi balsojis

Cerēsim, ka tā tava Krievu savienība līdz vēlēšanām jau būs aizliegta


Tā gan var būt, te katru dienu kaut ko aizliedz, bet vietā tak paraids, var dziedāt pidrillā, neviens neaizliegs, jo trulāki jo labāk.

Atbildēt

nekrievu netīrā lopa mēslam

20.06.2022. 22:33

»

nu nu

Kurš tad no mums jūsmo par krievu pederastu armiju, es, vai tu, netīrais lops


Kas arī bija jāpierāda - tavas "īpašās vajadzības" saistībā ar pederastiju ir pietiekami izteiksmīgas, nav pamata šaubīties par tavām ekskluzīvi prioritārajām "rietumdeŗmokrātiskajām vērtībām", tu netīrais lops.

P.S. tu aizmirsi atbildēt - aktīvais vai pasīvais draiskulis esi?

Atbildēt

vuškas 30 g nezin valsts valodu

20.06.2022. 16:10

nu streikos....labu veiksmi!!!!!!!!!!!!!!!! kam jūs vajag? ne jau latviešiem...............................................................

Atbildēt

Roberts Raimo

19.06.2022. 22:16

Vai zināt kāds bija galvenais jautājums no sabiedrības šiem potētajiem skolotājiem, kuri bija protestā? Kādu Tautas atbalstu viņi gaida, ja paši nesargāja savus kolēģus un audzēkņus šmovidgenocīda laikā?
Tā lūk.

Atbildēt

ko tad pats

19.06.2022. 21:24

»

Latvija - neizdevusies valsts

Vēlies, lai palīdzu ar naudu maksas psihiatram? Varu palīdzēt


atteiksies no Baltkrievijas kontrabandas smēķiem un krutkas?

Atbildēt

nu nu

19.06.2022. 21:22

»

nekrievu pidara mēslam

tev kā parasti pederastija ir absolūti prioritārā aktualitāte


Kurš tad no mums jūsmo par krievu pederastu armiju, es, vai tu, netīrais lops?

Atbildēt

pat ļoti izdevusies

19.06.2022. 21:20

»

Latvija - neizdevusies valsts

Vēlies, lai palīdzu ar naudu maksas psihiatram? Varu palīdzēt


Ja jau tevi un citus krievu sadistus un pederastus pahans nevar aizmānīt pie sevis pat ar arktisto hektāru.

Atbildēt

nekrievu pidara mēslam

19.06.2022. 21:15

»

mēslam

Ar krievu pidariem pat netaisos diskutēt, vienkārši pavaicāju par ienākumiem


tev kā parasti pederastija ir absolūti prioritārā aktualitāte.
Aktīvais vai pasīvais draiskulis esi?

Atbildēt

Nu jā

19.06.2022. 20:40

»

Parastais, kurš nesaprot...

Skolotāju algas, slodzes un garais atvaļinājums vasarā, salīdzinot ar citām profesijām, ir ļoti priviliģēti! Neviens nomocītais skolotājs, tak nav piesiets savām "ciešanām", var tak darīt ko patīkamāku, izdevīgāku! Sanākt, tā saucamajā piketā, un pavaimanāt, par slikto valdību, nav pat smieklīgi, bet...


Kad tavam bērnam nebūs, kas skolā māca, tad dziedāsi citu dziesmu! Jau tagad atsevišķos mācību priekšmetos trūkst skolotāju.
Gribētu gan redzēt profesijas, kuru pārstāvji ārpus darba laika vēl strādā!
Un kāpēc tad pats nestrādājat tajā privileģētajā profesijā ar garo atvaļinājumu?

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

19.06.2022. 19:55

»

Parastais, kurš nesaprot...

Skolotāju algas, slodzes un garais atvaļinājums vasarā, salīdzinot ar citām profesijām, ir ļoti priviliģēti! Neviens nomocītais skolotājs, tak nav piesiets savām "ciešanām", var tak darīt ko patīkamāku, izdevīgāku! Sanākt, tā saucamajā piketā, un pavaimanāt, par slikto valdību, nav pat smieklīgi, bet...


Pirmkārt, iespējams, no nākamā gada nekāda garā atvaļinājuma vairs nebūs. Ir runa par mācību gada pagarināšanu.
Otrkārt, pedagogiem tiek prasīta augstākā izglītība. Ja viss būtu tik vienkārši ar atsaistītību no "ciešanām", tad 3 zemē nomesti gadi augstskolā būtu nieks katram no mums, bet tā tas nav.

Atbildēt

Parastais, kurš nesaprot...

19.06.2022. 19:00

»

apbižota liver- jeb aknu desa

Kas attiecas uz špricēšanos vai nešpricēšanos, tā ir individuālas pārliecības lieta un disputs starp vakseriem un antivakseriem. Cita lieta ir darba slodzes un atalgojums jeb naudas piešķiršana. Kā tad tā - Ukrainai neatteica, zināmajām organizācijām 40 miljonus neatteica, bet skolotājiem - atteica? ...


Skolotāju algas, slodzes un garais atvaļinājums vasarā, salīdzinot ar citām profesijām, ir ļoti priviliģēti! Neviens nomocītais skolotājs, tak nav piesiets savām "ciešanām", var tak darīt ko patīkamāku, izdevīgāku! Sanākt, tā saucamajā piketā, un pavaimanāt, par slikto valdību, nav pat smieklīgi, bet gan nožēlojami...

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

19.06.2022. 18:27

»

mēslam

Ar krievu pidariem pat netaisos diskutēt, vienkārši pavaicāju par ienākumiem


Vēlies, lai palīdzu ar naudu maksas psihiatram? Varu palīdzēt.

Atbildēt

mēslam

19.06.2022. 18:05

»

Latvija - neizdevusies valsts

Atvaino, atbildes nebūs. Ar deģenerātiem nediskutēju


Ar krievu pidariem pat netaisos diskutēt, vienkārši pavaicāju par ienākumiem.

Atbildēt

tik tiešām

19.06.2022. 16:44

»

Un kā ar skolām latgaliešu valodā Latgalē


Visām krievu skolām, kur audzē necilvēkus, jāpāriet uz latgaliešu valodu.

Atbildēt

krievu kroplim

19.06.2022. 16:42

»

Un kā ar skolām latgaliešu valodā Latgalē


Nav tava daļa, izdzimteni!

Atbildēt

antidemokrāts.

19.06.2022. 16:34

»

Tā tā

Vēl viens priekšvēlēšanu aģitators


Man patīk,ka abižotie lec no biksēm ārā.

Atbildēt

antidemokrāts.

19.06.2022. 16:30

Īstam latvietim svarīgāk ir nopotēties, nojaukt pieminekli, salikt visās iespējamās vietās ukraiņu karodziņus, piedalīties oidarun gājienā, lai nobučotu pavļutam pakaļu, piedalīties urnošanas svētkos (vēlēsanās) lai tik šis noziedzīgais režīms nenokrīt un komentāros apgalvot,ka visu šo dižnacionālo un dižpatriotisko lietu noliedzēji ir Kremļa aģenti.

Atbildēt

cer, ka tauat tik stulba

19.06.2022. 16:08

»

Teikas Virssaiti Manel!

Pilnīgā ķēmā rakstīts. Cik izdzēri akadēmiskās glāzītes šmakovku


ka viņi tur pudenciju avenu 'tulpju' zemē. 3A tulpjkopji lien no visām spraugām, kušciņšķi un govzemji un leššcinški. DSkolataji lai savu saražoto 'produktu' apskata, ja nav kauns, lai prasa par to MANU naudu...par zaglēm brokām un ordeņotiem aveniem, par 3A u.t.t.t.t.t.

Atbildēt

Visādi Maneļi un Fufaiki

19.06.2022. 13:16

»

Viedais Fufaiks

Levit/Knariņ huntai(rukšiem) vēl silēs (kontos) vietas daudz


aprejot mūsu mīļpto, čaklo, pieticīgo valdību, ir Kremļa troļļi!

Atbildēt

Viedais Fufaiks

19.06.2022. 12:38

Levit/Knariņ huntai(rukšiem) vēl silēs (kontos) vietas daudz!

Atbildēt

Secinājums

19.06.2022. 10:50

»

Stulbais Manels

ir izbijis cietuma uzraugs, pensionēts, strādā apsardzē un apstulbina tūkstošus ar saviem “atklājumiem


Ja nekas nav sakāms par lietas būtību tad jāpārslēdzas uz autora diskriditēšanu.

Atbildēt

Es

19.06.2022. 10:03

»

Art

Skolotāji, viņu arodbiedrība - īstenībā lētticīgi stulbi cilvēki, nu nemaz nerunājot par Izglītības ministrijas ierēdņiem un ministru. Māca bērniem pārsvarā visādu figņu. Nu jā, bet ko tad mācīs, ja pat prezidents Ļevits skolnieku izlaidumā, kā galveno panākumu uzsver, ka tagad izmācījušies un paši ...


Arī arodbiedrības vadītāji, kā skolotājas pašas, nevar streikot mēnesi, divus - nebūs naudas. Līdz ar to piketi ir tikai kā tāds pīkstiens. Ja vienotības un neoliberāļu mēsli paliks pie teikšanas, viss mērķtiecīgi turpināsies.

Atbildēt

Nevis viedais, bet stulbais Manels

19.06.2022. 10:02

Ja vēl ši raksteļa autors būtu tikai stulbs... Viņš ir arī Latvijas ienaidnieks, Kremļa lakstīgala. Viņam redz nerpatīk, ka gāž nost okupantu pieminekli. Tas neesot svarīgi. Tad brauc pie sava Putina, viņam patik tādi dirs''''ēji un nelieši.

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

19.06.2022. 09:55

»

Un

Tā būtu jādara- streiks līdz prasību izpildei, bet būs nodevība un gļēvums. Tāpat kā ar vakcinēšanos. Arodbiedrība un skolu direktori neaizstāvēja tos pedagogus, kuri nevakcinējās, atlaida tos. Tagad bļauj, ka nav kas strādā skolā. Un nebūs pedagogu, jo uz to trako māju par grašiem strādāt neviens normāls...


Tas visticamāk ir valdošo plāns. Plānu, kurš pareizi tiek realizēts, nevajag sajaukt ar it kā kļūdām! Ja degradējas izglītības sistēma, tad tā NAV varas nemākulība un nekompetence. Tas ir viņu mērķis, kurš tiek sasniegts - mērķis degradēt izglītības sistēmu. Tas pats - ar ekonomiku, medicīnu, iekšlietām un pārējo. Nav nekādu kļūdu lēmumos un to ieviešanā. Ir mērķi un to realizācija.

Atbildēt

būsi

19.06.2022. 09:11

»

darba imitācija

Ingas Vanagas mēnešalga 2021.gadā bija 2646 eiro, kas nāca no arodbiedrības biedru iemaksām


ko sajaucis.Tā tas bija padomijā,tagad arodbiedrības ir valdības sociālie partneri un algu saņem no budžeta,izņemot no darba ņēmēju soc.iemaksām.Tas,ko arodbiedrības dara ir teātris priekš tālmācības absolventiem.

Atbildēt

Un

19.06.2022. 08:02

»

Art

Skolotāji, viņu arodbiedrība - īstenībā lētticīgi stulbi cilvēki, nu nemaz nerunājot par Izglītības ministrijas ierēdņiem un ministru. Māca bērniem pārsvarā visādu figņu. Nu jā, bet ko tad mācīs, ja pat prezidents Ļevits skolnieku izlaidumā, kā galveno panākumu uzsver, ka tagad izmācījušies un paši ...


Tā būtu jādara- streiks līdz prasību izpildei, bet būs nodevība un gļēvums. Tāpat kā ar vakcinēšanos. Arodbiedrība un skolu direktori neaizstāvēja tos pedagogus, kuri nevakcinējās, atlaida tos. Tagad bļauj, ka nav kas strādā skolā. Un nebūs pedagogu, jo uz to trako māju par grašiem strādāt neviens normāls cilvēks neies. Lai vecāki paši māca un audzina savus izlaistos bērneļus.

Atbildēt

Art

19.06.2022. 06:33

Skolotāji, viņu arodbiedrība - īstenībā lētticīgi stulbi cilvēki, nu nemaz nerunājot par Izglītības ministrijas ierēdņiem un ministru. Māca bērniem pārsvarā visādu figņu. Nu jā, bet ko tad mācīs, ja pat prezidents Ļevits skolnieku izlaidumā, kā galveno panākumu uzsver, ka tagad izmācījušies un paši varēs uzrakstīt iesniegumu kredīta bankā saņemšanai. Vai nav vien totāls idiots?
Skolotāji ir ļengana, no ministrijas puses iebiedēta masa. Ļoti iebiedēta. Tapēc arī neko vairāk par plakāta parādīšanu televīzijā nespēj. Skolotāji, Latvijā valdošā "Jenotības" politiskā mafija nav tā, kas labprātīgi palielinās algas kaut vienam strādājošam. Jūs esiet viņiem tikai pelēkā masa. Un nekas nemainīsies, Muižniece ir kā muižkungs, tikai demagoģiskas runas, tukši prātojumi, bet nev reālu izmaiņu, ielika viņu amatā, bet paurītis tatukšs, nekalpo tautai. Bet skolotāji, kā pacietīgi auni. Tie jau nav protesti, ko Jūs rīkojat. Visas Latvijas skolotāji, rīkojaties atbilstoši reālajai situācijai - neejiet uz darbu sākoties 1.septembŗim - tad saņemsiet prasīto, tikai tad. Bet tam jau Jūs un Jūsu arodbiedrība esiet par gļēvu

Atbildēt

Jānis

19.06.2022. 06:31

Murgainas manelis bez vieduma. Ka tik ieriebt savai valstij. Nauda naudiņa nesmird.

Atbildēt

apbižota liver- jeb aknu desa

19.06.2022. 00:16

Kas attiecas uz špricēšanos vai nešpricēšanos, tā ir individuālas pārliecības lieta un disputs starp vakseriem un antivakseriem. Cita lieta ir darba slodzes un atalgojums jeb naudas piešķiršana. Kā tad tā - Ukrainai neatteica, zināmajām organizācijām 40 miljonus neatteica, bet skolotājiem - atteica? Raksturīgi ka pēc prominentu ukrainiešu "retorikām" par aknudesām un politiskiem tūristiem-selfiju taisītājiem,
dažas lietas ātri vien sakustējās un visāda palīdzība sāka nākt milzīgos tempos un daudzumos. Ā, viņiem ir cita mentalitāte.

Atbildēt

Patiesība

18.06.2022. 21:08

»

Un kā ar skolām latgaliešu valodā Latgalē


Tad jārēķinās, ka iegūsiet tikai pamatizglītību. Jo dialektos vidusskolu un augstskolu programmas nesastāda. Aitu ganīšanai, gaterim, Maksimas kasei derēs.

Atbildēt

Patiesība

18.06.2022. 21:05

Vieni skolotāji nodeva citus, kad ministre izrēķinājās ar tiem, kas atteicās bojāt savu dzīvi un veselību ar gēnu terapiju.

Arī t.s. arodbiedrība.

Vienīgais, kas centās parunāt ar skolotājiem piketā cieņpilni, iespējams, bija Aldis Gobzems. Skolotāju problēmas ir radījusi Vienotība un JKP. Un padziļina tās. Uz opozīcijas rokām nav neviena negatīva lēmuma. Tas ir būtiski vēlēšanām.

Atbildēt

ētika

18.06.2022. 20:43

»

Un kā ar skolām latgaliešu valodā Latgalē


Latgalē vairs nav cilvēku. Ja arī ir, tad tie apkalpo pastāvošās varas vadlīnijas un klusiņām arī kaimiņu intereses.

Atbildēt

Oki

18.06.2022. 20:28

»

darba imitācija

Ingas Vanagas mēnešalga 2021.gadā bija 2646 eiro, kas nāca no arodbiedrības biedru iemaksām


Interesanti, kura arodbiedrība vēl nav imitācija ? Kādreiz mēdz būt tā , ka arodbiedrības izmanto dusmu kontrolei un vadībai .

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

10

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

FotoPie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks, mēs integrēsimies. Un tad sapratu, ka man šis jāpasaka. Latvija nekad nebūs bagāta, ja Latvijā tiks ienīsti cilvēki.
Lasīt visu...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...