Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Viedais Manels
18.06.2022.
Komentāri (69)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nelietim

21.06.2022. 17:34

»

Andris vietējais

Karš viennozīmīgi ir slikti. Jebkurš karš ir slikts. Jebkāds atbalsts karam ir ļaunums un nav atbalstāms...


Krieviju viennozīmīgi sagaida krahs un visdrīzākais tas notiks vēl šogad un mums būs normāli kontrakti par gāzes piegādēm ar tās saimniekiem ņenciem un dzīve atgriezīsies normālās sliedēs, tikai ne tev. Tu būsi kritis nevienlīdzīgā cīņā ar krievu necilvēku zvērību slavinošo monstru Karātavu laukumā, jo betons būs izrādījies cietāks, nekā tava galva.
Gribi lētāku gāzi, savāc savas pekeles un tinies, kropli, pāri Zilupei, tikai, varbūt vēl nebūsi pielaidis vannu ar karsto ūdeni, kad jau būsi aizsūtīts nomēslot ukraiņu zemi.
Gribi barot krievu kara mašīnu, bet es gribu, lai tu redzi, kā krievs izvaro un nogalina tavus bērnus, tikai ne Latvijā, protams. 90% krievu izvaroto un nogalināto bērnu Austrumukrainā, bija krievvalodīgie.

Atbildēt

Andris vietējais

21.06.2022. 16:44

Karš viennozīmīgi ir slikti. Jebkurš karš ir slikts. Jebkāds atbalsts karam ir ļaunums un nav atbalstāms.
Sankcijas ir pēdējās desmitgadēs arvien plašāk izmantots ārējās un drošības politikas instruments, kas ļauj reaģēt uz starptautisko tiesību normu pārkāpumiem un drošības izaicinājumiem, nepielietojot militāru spēku. Tie ir ierobežojoši pasākumi pret valsti, fiziskām vai juridiskām personām vai citiem identificējamiem nevalstiskiem subjektiem, piemēram, teroristiskām organizācijām. Sankcijas galvenokārt tiek noteiktas, lai piespiestu mainīt sankcionētās puses, kas pārkāpj starptautisko tiesību normas, uzvedību. Sankciju mērķis nav sodīt, bet novērst, pēc iespējas izvairoties no militāra spēka pielietošanas, situācijas pasliktināšanos.
Teorijā viss izklausās pareizi, varmākas tiešām vajag ierobežot, bet kā sankcijas tiek ieviestas praksē tagad, kad ļaundaris ir identificēts un tas ir Krievijas prezidents Putins? Kāpēc ar sankcijām tiek sodīti Latvijas iedzīvotāji, liekot viņiem maksāt ievērojami dārgāk par ikdienā nepieciešamajām precēm, liekot atteikties no apkures, no karstā ūdens? Kāds ir šādu sankciju mērķis? Vai tiešām sankciju ieviesēji cer šādā veidā, mokot Latvijas iedzīvotājus, ietekmēt ļaundari Krievijas prezidentu? Vai varētu būt, ka Latvijas diplomātiskais dienests ir ieguvis sevišķi slepenu informāciju, ka Putins savā būtībā ir ar ļoti maigu sirdi un, redzot Latvijas iedzīvotāju ciešanas, dzīvojot badā un aukstumā, viņa maigā sirds neizturēs un viņš aiz bēdām nomirs? Latvijas viesstrādnieka Kariņa līdzšinējā darbība vedina domāt, ka viņš ir diezgan naivs un varētu noticēt šādām padomnieku pasakām. Citu ticamu izskaidrojumu šādai Latvijas valdības neadekvātai rīcībai ir grūti izdomāt.
Vai tiešām Kariņa kuplajā padomnieku pulkā nav neviena, kurš būtu saglabājis veselo saprātu, kurš varētu pateikt no varas apreibušajam Kariņam, ka lielais vairums Latvijas iedzīvotāju knapi iztiek no algas līdz algai, vai no pensijas līdz pensijai, šie cilvēki nevarēja atļauties tās cenas, kas bija līdz šim, cenu palielināšanu šie cilvēki neizturēs, un valdības sniegtais atbalsts nenosedz straujo cenu kāpumu? Var jau būt, ka ASV, no kurienes Kariņš ir ieradies, mājokļa apkure un karstais ūdens skaitās lieka greznība, bez kuras var iztikt, bet Latvijā tā ir ikdienas nepieciešamība. Izrādās, ka 21.gadsimtā, dzīvojot bagātajā un attīstītajā Eiropas Savienībā, bez Krievijas mums pat siltā ūdens krānā nebūs, lai varam nodrošināt ikdienas higiēnu. Un nevis tāpēc, ka sliktais Putins mums atsakās pārdot lēto Krievijas gāzi, bet tāpēc, ka ASV patrioti, Kariņš un Bordāns, ir atteikušies no Krievijas gāzes par labu krietni dārgākai ASV gāzei. Līdz ar to ar ES piemērotajām sankcijām, atsakoties no Krievijas gāzes, sodīti tiek Latvijas iedzīvotāji, kuru ienākumi nav pietiekami lieli, lai maksātu par apkuri vairāk. ASV pilsonis Kariņš nav sapratis, ka Latvijas iedzīvotāju interesēs nav, lai pret Krieviju vērstu tādas sankcijas, kas padara Latvijas iedzīvotāju dzīvi grūtāku. Latvijas iedzīvotājiem jau tāpat ir grūta dzīve.
Būtu labi, ja Latvijas amatpersonas, kuras lemj par sankciju piemērošanu Krievijai, vispirms pašas saprastu, kas ir sankcijas, kāda mērķa tās piemēro, un vai izvēlētās sankcijas sasniegs tām izvirzīto mērķi, kā arī to, vai izvēlētās sankcijas neradīs kaitējumu Latvijas iedzīvotājiem.

Atbildēt

mēslam

21.06.2022. 12:54

»

ss

Tā gan var būt, te katru dienu kaut ko aizliedz, bet vietā tak paraids, var dziedāt pidrillā, neviens neaizliegs, jo trulāki jo labāk


Vai tad krievu pidari pietiekoši nav izālējušies 9. maija kara noziedznieku šabašā?

Atbildēt

mēslam

21.06.2022. 12:50

»

ss

Tāpēc, ka krievi maksā nodokļus, strādā darbus kurus zilo asiņu latvietis nestrādā, sēž valsts iestādēs un norij nodokļus, vēl atļaujās smadzenes iznest uzņēmējiem


Nodokļi jāmaksā jau tikai par to, ka jūs, civilizācijas pabiras, smirdiet svētā latviešu zemē. Neviens nav liedzis nelegāļiem Latvijā iegūt izglītību, tikai 30 gadiem bija jāpaiet, lai beidzot pielektu, ka krievu valodā var izaudzēt tikai necilvēkus, līdzīgus tev.

Atbildēt

ss

20.06.2022. 23:31

»

Latvija - neizdevusies valsts

Pirmkārt, iespējams, no nākamā gada nekāda garā atvaļinājuma vairs nebūs. Ir runa par mācību gada pagarināšanu...


Kam tad mūsdienās nav augstākā, ja kas, skolotāji ir pastulbi, zinu no personīgās pieredzes, mācīties par skolotāju iet ne jau tie gudrākie.

Atbildēt

ss

20.06.2022. 23:22

»

Khm

Kāpēc gan neatkarīgā Latvijas valstī būtu jābūt krievu skolām? Valsts valoda taču ir latviešu


Tāpēc, ka krievi maksā nodokļus, strādā darbus kurus zilo asiņu latvietis nestrādā, sēž valsts iestādēs un norij nodokļus, vēl atļaujās smadzenes iznest uzņēmējiem.

Atbildēt

ss

20.06.2022. 23:20

»

Vienmēr jau esi balsojis

Cerēsim, ka tā tava Krievu savienība līdz vēlēšanām jau būs aizliegta


Tā gan var būt, te katru dienu kaut ko aizliedz, bet vietā tak paraids, var dziedāt pidrillā, neviens neaizliegs, jo trulāki jo labāk.

Atbildēt

nekrievu netīrā lopa mēslam

20.06.2022. 22:33

»

nu nu

Kurš tad no mums jūsmo par krievu pederastu armiju, es, vai tu, netīrais lops


Kas arī bija jāpierāda - tavas "īpašās vajadzības" saistībā ar pederastiju ir pietiekami izteiksmīgas, nav pamata šaubīties par tavām ekskluzīvi prioritārajām "rietumdeŗmokrātiskajām vērtībām", tu netīrais lops.

P.S. tu aizmirsi atbildēt - aktīvais vai pasīvais draiskulis esi?

Atbildēt

vuškas 30 g nezin valsts valodu

20.06.2022. 16:10

nu streikos....labu veiksmi!!!!!!!!!!!!!!!! kam jūs vajag? ne jau latviešiem...............................................................

Atbildēt

Roberts Raimo

19.06.2022. 22:16

Vai zināt kāds bija galvenais jautājums no sabiedrības šiem potētajiem skolotājiem, kuri bija protestā? Kādu Tautas atbalstu viņi gaida, ja paši nesargāja savus kolēģus un audzēkņus šmovidgenocīda laikā?
Tā lūk.

Atbildēt

ko tad pats

19.06.2022. 21:24

»

Latvija - neizdevusies valsts

Vēlies, lai palīdzu ar naudu maksas psihiatram? Varu palīdzēt


atteiksies no Baltkrievijas kontrabandas smēķiem un krutkas?

Atbildēt

nu nu

19.06.2022. 21:22

»

nekrievu pidara mēslam

tev kā parasti pederastija ir absolūti prioritārā aktualitāte


Kurš tad no mums jūsmo par krievu pederastu armiju, es, vai tu, netīrais lops?

Atbildēt

pat ļoti izdevusies

19.06.2022. 21:20

»

Latvija - neizdevusies valsts

Vēlies, lai palīdzu ar naudu maksas psihiatram? Varu palīdzēt


Ja jau tevi un citus krievu sadistus un pederastus pahans nevar aizmānīt pie sevis pat ar arktisto hektāru.

Atbildēt

nekrievu pidara mēslam

19.06.2022. 21:15

»

mēslam

Ar krievu pidariem pat netaisos diskutēt, vienkārši pavaicāju par ienākumiem


tev kā parasti pederastija ir absolūti prioritārā aktualitāte.
Aktīvais vai pasīvais draiskulis esi?

Atbildēt

Nu jā

19.06.2022. 20:40

»

Parastais, kurš nesaprot...

Skolotāju algas, slodzes un garais atvaļinājums vasarā, salīdzinot ar citām profesijām, ir ļoti priviliģēti! Neviens nomocītais skolotājs, tak nav piesiets savām "ciešanām", var tak darīt ko patīkamāku, izdevīgāku! Sanākt, tā saucamajā piketā, un pavaimanāt, par slikto valdību, nav pat smieklīgi, bet...


Kad tavam bērnam nebūs, kas skolā māca, tad dziedāsi citu dziesmu! Jau tagad atsevišķos mācību priekšmetos trūkst skolotāju.
Gribētu gan redzēt profesijas, kuru pārstāvji ārpus darba laika vēl strādā!
Un kāpēc tad pats nestrādājat tajā privileģētajā profesijā ar garo atvaļinājumu?

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

19.06.2022. 19:55

»

Parastais, kurš nesaprot...

Skolotāju algas, slodzes un garais atvaļinājums vasarā, salīdzinot ar citām profesijām, ir ļoti priviliģēti! Neviens nomocītais skolotājs, tak nav piesiets savām "ciešanām", var tak darīt ko patīkamāku, izdevīgāku! Sanākt, tā saucamajā piketā, un pavaimanāt, par slikto valdību, nav pat smieklīgi, bet...


Pirmkārt, iespējams, no nākamā gada nekāda garā atvaļinājuma vairs nebūs. Ir runa par mācību gada pagarināšanu.
Otrkārt, pedagogiem tiek prasīta augstākā izglītība. Ja viss būtu tik vienkārši ar atsaistītību no "ciešanām", tad 3 zemē nomesti gadi augstskolā būtu nieks katram no mums, bet tā tas nav.

Atbildēt

Parastais, kurš nesaprot...

19.06.2022. 19:00

»

apbižota liver- jeb aknu desa

Kas attiecas uz špricēšanos vai nešpricēšanos, tā ir individuālas pārliecības lieta un disputs starp vakseriem un antivakseriem. Cita lieta ir darba slodzes un atalgojums jeb naudas piešķiršana. Kā tad tā - Ukrainai neatteica, zināmajām organizācijām 40 miljonus neatteica, bet skolotājiem - atteica? ...


Skolotāju algas, slodzes un garais atvaļinājums vasarā, salīdzinot ar citām profesijām, ir ļoti priviliģēti! Neviens nomocītais skolotājs, tak nav piesiets savām "ciešanām", var tak darīt ko patīkamāku, izdevīgāku! Sanākt, tā saucamajā piketā, un pavaimanāt, par slikto valdību, nav pat smieklīgi, bet gan nožēlojami...

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

19.06.2022. 18:27

»

mēslam

Ar krievu pidariem pat netaisos diskutēt, vienkārši pavaicāju par ienākumiem


Vēlies, lai palīdzu ar naudu maksas psihiatram? Varu palīdzēt.

Atbildēt

mēslam

19.06.2022. 18:05

»

Latvija - neizdevusies valsts

Atvaino, atbildes nebūs. Ar deģenerātiem nediskutēju


Ar krievu pidariem pat netaisos diskutēt, vienkārši pavaicāju par ienākumiem.

Atbildēt

tik tiešām

19.06.2022. 16:44

»

Un kā ar skolām latgaliešu valodā Latgalē


Visām krievu skolām, kur audzē necilvēkus, jāpāriet uz latgaliešu valodu.

Atbildēt

krievu kroplim

19.06.2022. 16:42

»

Un kā ar skolām latgaliešu valodā Latgalē


Nav tava daļa, izdzimteni!

Atbildēt

antidemokrāts.

19.06.2022. 16:34

»

Tā tā

Vēl viens priekšvēlēšanu aģitators


Man patīk,ka abižotie lec no biksēm ārā.

Atbildēt

antidemokrāts.

19.06.2022. 16:30

Īstam latvietim svarīgāk ir nopotēties, nojaukt pieminekli, salikt visās iespējamās vietās ukraiņu karodziņus, piedalīties oidarun gājienā, lai nobučotu pavļutam pakaļu, piedalīties urnošanas svētkos (vēlēsanās) lai tik šis noziedzīgais režīms nenokrīt un komentāros apgalvot,ka visu šo dižnacionālo un dižpatriotisko lietu noliedzēji ir Kremļa aģenti.

Atbildēt

cer, ka tauat tik stulba

19.06.2022. 16:08

»

Teikas Virssaiti Manel!

Pilnīgā ķēmā rakstīts. Cik izdzēri akadēmiskās glāzītes šmakovku


ka viņi tur pudenciju avenu 'tulpju' zemē. 3A tulpjkopji lien no visām spraugām, kušciņšķi un govzemji un leššcinški. DSkolataji lai savu saražoto 'produktu' apskata, ja nav kauns, lai prasa par to MANU naudu...par zaglēm brokām un ordeņotiem aveniem, par 3A u.t.t.t.t.t.

Atbildēt

Visādi Maneļi un Fufaiki

19.06.2022. 13:16

»

Viedais Fufaiks

Levit/Knariņ huntai(rukšiem) vēl silēs (kontos) vietas daudz


aprejot mūsu mīļpto, čaklo, pieticīgo valdību, ir Kremļa troļļi!

Atbildēt

Viedais Fufaiks

19.06.2022. 12:38

Levit/Knariņ huntai(rukšiem) vēl silēs (kontos) vietas daudz!

Atbildēt

Secinājums

19.06.2022. 10:50

»

Stulbais Manels

ir izbijis cietuma uzraugs, pensionēts, strādā apsardzē un apstulbina tūkstošus ar saviem “atklājumiem


Ja nekas nav sakāms par lietas būtību tad jāpārslēdzas uz autora diskriditēšanu.

Atbildēt

Es

19.06.2022. 10:03

»

Art

Skolotāji, viņu arodbiedrība - īstenībā lētticīgi stulbi cilvēki, nu nemaz nerunājot par Izglītības ministrijas ierēdņiem un ministru. Māca bērniem pārsvarā visādu figņu. Nu jā, bet ko tad mācīs, ja pat prezidents Ļevits skolnieku izlaidumā, kā galveno panākumu uzsver, ka tagad izmācījušies un paši ...


Arī arodbiedrības vadītāji, kā skolotājas pašas, nevar streikot mēnesi, divus - nebūs naudas. Līdz ar to piketi ir tikai kā tāds pīkstiens. Ja vienotības un neoliberāļu mēsli paliks pie teikšanas, viss mērķtiecīgi turpināsies.

Atbildēt

Nevis viedais, bet stulbais Manels

19.06.2022. 10:02

Ja vēl ši raksteļa autors būtu tikai stulbs... Viņš ir arī Latvijas ienaidnieks, Kremļa lakstīgala. Viņam redz nerpatīk, ka gāž nost okupantu pieminekli. Tas neesot svarīgi. Tad brauc pie sava Putina, viņam patik tādi dirs''''ēji un nelieši.

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

19.06.2022. 09:55

»

Un

Tā būtu jādara- streiks līdz prasību izpildei, bet būs nodevība un gļēvums. Tāpat kā ar vakcinēšanos. Arodbiedrība un skolu direktori neaizstāvēja tos pedagogus, kuri nevakcinējās, atlaida tos. Tagad bļauj, ka nav kas strādā skolā. Un nebūs pedagogu, jo uz to trako māju par grašiem strādāt neviens normāls...


Tas visticamāk ir valdošo plāns. Plānu, kurš pareizi tiek realizēts, nevajag sajaukt ar it kā kļūdām! Ja degradējas izglītības sistēma, tad tā NAV varas nemākulība un nekompetence. Tas ir viņu mērķis, kurš tiek sasniegts - mērķis degradēt izglītības sistēmu. Tas pats - ar ekonomiku, medicīnu, iekšlietām un pārējo. Nav nekādu kļūdu lēmumos un to ieviešanā. Ir mērķi un to realizācija.

Atbildēt

būsi

19.06.2022. 09:11

»

darba imitācija

Ingas Vanagas mēnešalga 2021.gadā bija 2646 eiro, kas nāca no arodbiedrības biedru iemaksām


ko sajaucis.Tā tas bija padomijā,tagad arodbiedrības ir valdības sociālie partneri un algu saņem no budžeta,izņemot no darba ņēmēju soc.iemaksām.Tas,ko arodbiedrības dara ir teātris priekš tālmācības absolventiem.

Atbildēt

Un

19.06.2022. 08:02

»

Art

Skolotāji, viņu arodbiedrība - īstenībā lētticīgi stulbi cilvēki, nu nemaz nerunājot par Izglītības ministrijas ierēdņiem un ministru. Māca bērniem pārsvarā visādu figņu. Nu jā, bet ko tad mācīs, ja pat prezidents Ļevits skolnieku izlaidumā, kā galveno panākumu uzsver, ka tagad izmācījušies un paši ...


Tā būtu jādara- streiks līdz prasību izpildei, bet būs nodevība un gļēvums. Tāpat kā ar vakcinēšanos. Arodbiedrība un skolu direktori neaizstāvēja tos pedagogus, kuri nevakcinējās, atlaida tos. Tagad bļauj, ka nav kas strādā skolā. Un nebūs pedagogu, jo uz to trako māju par grašiem strādāt neviens normāls cilvēks neies. Lai vecāki paši māca un audzina savus izlaistos bērneļus.

Atbildēt

Art

19.06.2022. 06:33

Skolotāji, viņu arodbiedrība - īstenībā lētticīgi stulbi cilvēki, nu nemaz nerunājot par Izglītības ministrijas ierēdņiem un ministru. Māca bērniem pārsvarā visādu figņu. Nu jā, bet ko tad mācīs, ja pat prezidents Ļevits skolnieku izlaidumā, kā galveno panākumu uzsver, ka tagad izmācījušies un paši varēs uzrakstīt iesniegumu kredīta bankā saņemšanai. Vai nav vien totāls idiots?
Skolotāji ir ļengana, no ministrijas puses iebiedēta masa. Ļoti iebiedēta. Tapēc arī neko vairāk par plakāta parādīšanu televīzijā nespēj. Skolotāji, Latvijā valdošā "Jenotības" politiskā mafija nav tā, kas labprātīgi palielinās algas kaut vienam strādājošam. Jūs esiet viņiem tikai pelēkā masa. Un nekas nemainīsies, Muižniece ir kā muižkungs, tikai demagoģiskas runas, tukši prātojumi, bet nev reālu izmaiņu, ielika viņu amatā, bet paurītis tatukšs, nekalpo tautai. Bet skolotāji, kā pacietīgi auni. Tie jau nav protesti, ko Jūs rīkojat. Visas Latvijas skolotāji, rīkojaties atbilstoši reālajai situācijai - neejiet uz darbu sākoties 1.septembŗim - tad saņemsiet prasīto, tikai tad. Bet tam jau Jūs un Jūsu arodbiedrība esiet par gļēvu

Atbildēt

Jānis

19.06.2022. 06:31

Murgainas manelis bez vieduma. Ka tik ieriebt savai valstij. Nauda naudiņa nesmird.

Atbildēt

apbižota liver- jeb aknu desa

19.06.2022. 00:16

Kas attiecas uz špricēšanos vai nešpricēšanos, tā ir individuālas pārliecības lieta un disputs starp vakseriem un antivakseriem. Cita lieta ir darba slodzes un atalgojums jeb naudas piešķiršana. Kā tad tā - Ukrainai neatteica, zināmajām organizācijām 40 miljonus neatteica, bet skolotājiem - atteica? Raksturīgi ka pēc prominentu ukrainiešu "retorikām" par aknudesām un politiskiem tūristiem-selfiju taisītājiem,
dažas lietas ātri vien sakustējās un visāda palīdzība sāka nākt milzīgos tempos un daudzumos. Ā, viņiem ir cita mentalitāte.

Atbildēt

Patiesība

18.06.2022. 21:08

»

Un kā ar skolām latgaliešu valodā Latgalē


Tad jārēķinās, ka iegūsiet tikai pamatizglītību. Jo dialektos vidusskolu un augstskolu programmas nesastāda. Aitu ganīšanai, gaterim, Maksimas kasei derēs.

Atbildēt

Patiesība

18.06.2022. 21:05

Vieni skolotāji nodeva citus, kad ministre izrēķinājās ar tiem, kas atteicās bojāt savu dzīvi un veselību ar gēnu terapiju.

Arī t.s. arodbiedrība.

Vienīgais, kas centās parunāt ar skolotājiem piketā cieņpilni, iespējams, bija Aldis Gobzems. Skolotāju problēmas ir radījusi Vienotība un JKP. Un padziļina tās. Uz opozīcijas rokām nav neviena negatīva lēmuma. Tas ir būtiski vēlēšanām.

Atbildēt

ētika

18.06.2022. 20:43

»

Un kā ar skolām latgaliešu valodā Latgalē


Latgalē vairs nav cilvēku. Ja arī ir, tad tie apkalpo pastāvošās varas vadlīnijas un klusiņām arī kaimiņu intereses.

Atbildēt

Oki

18.06.2022. 20:28

»

darba imitācija

Ingas Vanagas mēnešalga 2021.gadā bija 2646 eiro, kas nāca no arodbiedrības biedru iemaksām


Interesanti, kura arodbiedrība vēl nav imitācija ? Kādreiz mēdz būt tā , ka arodbiedrības izmanto dusmu kontrolei un vadībai .

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...