Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Skolotāj, Linda mētājās ar maizi!

Dainis Lemešonoks, īpaši Pietiek
18.02.2011.
Komentāri (24)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdim Dombrovskim un Vienotībai pietiek auklēties ar savu policejisko primadonnu! Premjeram un trejpartijām nevajadzīgas problēmas jau radīja Lindas Mūrnieces piekoptais ministrēšanas stils, bet viņas nevietā un nelaikā – brīdī, kad notiek asa attiecību skaidrošana un mērošanās spēkiem ar valdības partneri – iesniegtais demisijas raksts ir visīstākais dunča dūriens mugurā. Turklāt iekšlietu ministre, kas nupat vēl solīja steigšus ieviest kārtību savā nozarē, lai sabiedrībai pierādītu, ka prasība viņai pamest amatu nav pamatota, patiesībā nolēma iepauzēt rīcību un "sačkoja stundas" dienvidzemju saulē.

Vara, ko dod valdības amats, ir jāciena arī pašam tā pildītājam, citādi sabiedrība necienīs ne viņu, ne varu. Politikā vieglprātīga attieksme pret varu ir nāves grēks, vēl kaut kas ļaunāks par zagšanu, spļaušanu paša akā vai mētāšanos ar maizi skolas kopgaldā. Tāpēc veids, kādā Mūrniece "nosvieda" nupat vēl krampjaini turēto portfeli, manuprāt, viņu pilnībā diskvalificē kā publisku politiķi.

Jebkurš godprātīgs komandas spēlētājs būtu apvaldījis savu vājumu, izmisumu vai arī auksta prāta diktētus apsvērumus līdz krietni veiksmīgākam brīdim, izlūdzies un saņēmis cīņu biedru svētību šādam solim. Taču te, acīmredzot, ir impulsīvi pieņemts lēmums, rēķinoties tikai ar sevi – vienīgo, brīnišķo, neatkārtojamo un nenovērtēto. Demisija nav pēkšņas kaprīzes dēļ nopirkta somiņa, ko var atdot atpakaļ veikalā. Tā jau Vienotībai ir radījusi neatgriezeniskas konsekvences. Vai nu Mūrniece pati neuzskata sevi par piederīgu komandai, vai arī šādas kopēju domu, interešu un rīcības biedru komandas nav ne Vienotībā, ne arī Jaunajā laikā. Iespējams, tur ir atrodama vien amorfa masa, kas padevīgi jūsmo par saviem līderiem un šādām "zvaigznēm".

Diez vai Dombrovskis sadūšosies pelnītajai eksekūcijai. Iespējams, mums nāksies uzzināt ne tikai to, ka premjers nav Mūrniecei nekāda autoritāte, bet arī to, ka viņam ir bailes pacensties radīt "zvaigznēs" pret sevi kaut kādu respektu. Kad Latvijas politikā runa ir par savējiem un pat "savējiem" – tiem, kuri ir kopā ar konkrētu partiju nemaz neslēpta pašlabuma dēļ, tad it kā saprātīgiem un pieredzējušiem cilvēkiem nereti pārprastas solidaritātes dēļ pazūd elementārs pašsaglabāšanās instinkts. Savos pirmsākumos Jaunais laiks ilgi nevarēja "amputēt" blēdībā pieķerto veselības ministru Āri Auderu, izmisīgi tielējoties gluži kā dažus gadus iepriekš Demokrātiskā partija Saimnieks, kas savas reputācijas paliekas izķēzīja, spītīgi stutējot "rauseklīti" Valdi Krisbergu, līdz aiz viņa aizvērās cietuma vārti. Ivars Godmanis labāk nogāza pats savu valdību, kaut viņam, lai atgūtu sabiedrības un koalīcijas bijību, bija savlaicīgi jāpaveic vien sīkums – jātriec ratā odiozu slavu guvušais integrētājministrs Oskars Kastēns. Taču pret partijas biedru roka necēlās.

P.S. Ironiski, bet reiz jaunā politiķe man radīja paliekošu respektu tieši ar to, ka 2003.gada sākumā viņa kā Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre iesniedza atlūgumu premjeram Einaram Repšem, jo bija publiski izteikusi pretēju viedokli iekšlietu ministra nostājai par valsts sekretāra Jura Rekšņas pārcelšanu citā darbā. Mūrniece to novērtēja kā ministra neuzticības izteikumu arī viņai pašai, jo parlamentārā sekretāre bija ieteikusi Rekšņu valsts sekretāra amatam. Ministru prezidents atlūgumu nepieņēma. Toreiz politiķe rīkojās savlaicīgi un motivēti – šķita, ka te ir īsts valstssievas lietaskoks. Ņemot vērā, kas ir noticis vēl ar citiem reiz perspektīvajiem repšistiem, man ir jāsecina: Mūrnieces "evolūcijā" līdzatbildīgs ir arī iekšpartijiskais "purvs".

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...