Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un komfortā, protams, uz nosalušo rēķina!

Šobrīd nav noslēpums nevienam, ka straujais cenu kāpums energoresursiem daudziem šoziem liks salt. Malka, granulas, briketes, gāze - tas jau šobrīd ir nepaceļams lielums daudziem tautiešiem, bet kur vēl rudens un novembra mēnesis ar savām cenām...

Lai neteiktu, ka nodarbojos ar tukšu populismu, lūk, neliels ieskats šī brīža cenās kurināmajam. Vien der atcerēties, ka Latvijā, ņemot vērā datus, cik Latvijas iedzīvotāju ir pensiju un pabalstu saņēmēji, jāsecina, ka ievērojama daļa Latvijas sabiedrības dzīvo uz nabadzības robežas vai nabadzībā.

Šā gada martā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras uzskaitē bija 534 000 pensiju saņēmēju, no tiem vecuma pensiju saņēmēju bija 434 000, invaliditātes pensiju saņēmēju - 75 300, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēju - 15 500. Izdienas pensiju saņēmēju ir 11 000.

Jāņem vērā, ka 400 eiro ir vidējā pensija, kas nozīmē, ka ir seniori, protams, kuru pensija ir lielāka, sasniedzot pat tūkstoš eiro, taču ir ļoti, ļoti, ļoti daudz senioru, kuru pensijas ir vien 200 eiro. Jāpiebilst, ka tie nav tikai seniori, jo šajā statistikā tiek iekļauti arī invaliditātes pensijas un citu, ne tikai vecuma pensiju, dati.

Un tagad zinot augstāk minēto, mēģiniet izrēķināt, vai šī nav "neiespējamā misija" mūsu Tēvzemē.

Svaigi sazāģēta malka (nav skaldīta). Jaukta, ir bērzs, alksnis, vītols, vītols, ozols, goba.

Piekabe 16 m3 maksās - 850 eiro.

Jaukta, skaldīta lapu koku malka. 30, 35, 40, 45, 50, 60cm garums, pēc izvēles.

Standarta skaldījums vai rupjais skaldījums.

Alksnis, melnalksnis, osis, bērzs, apse.

55 €/m³ beramais

Sausa un svaigi skaldīta augstas kvalitātes malka, piegāde rūpīgi sakrautā veidā ar automašīnām. Piedāvājumā Alkšņa, Bērza, Oša, Ozola un Jaukta malka.
380€ / t

Premium kokskaidu granulas 6 mm Enpluss - A1 Fsc kvalitāte, Gaišas un baltas, 15 kg.

AS “Latvijas gāze” dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām no 2022. gada 1. jūlija atkarībā no patēriņa apmēra pieaugs robežās no 65,6% līdz 89,9%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Un tagad parēķiniet, kā cilvēks ar knapi 200€, kaut vai ar 400€ ienākumiem mēnesī var atļauties maksāt šīs summas!?

Un šīs ir cenas ŠOBRĪD! Kādas tās būs uz oktobri, var tik minēt. Viens ir skaidrs - BŪS DĀRGĀK!

Un būsim reāli, ar 1 tonnu ziemai nepietiks... tas ir vismaz ×2! Un tas ir bez piegādes izmaksām!

Un tagad vēl pieliekam klāt pārtiku, higiēnas un citas sadzīves preces, zāles, ārstniecību, sabiedrisko transportu, kurš jau ŠODIEN daudz kur nekursē, jo vienkārši NAV naudas. Un tā var turpināt...

Tā bez "d…šanas" varam secināt, ka cilvēkam Latvijā nāksies izvēlēties starp - pirkt zāles, malku vai pārtiku! Tā ir sociālā katastrofa, kas mūs sagaida jau pavisam drīz. Vai Jūs zināt, ka sociālajā dienestā trūkst darbinieku, jo cilvēki iet prom no darba? Nē? Tagad zināt!

Protams, līdz vēlēšanām mums turpinās stāstīt, kā ekonomika attīstās, par iekšzemes kopproduktu, investīcijām, eksporta pieaugumu utt. - melus! Kā gan citādāk, jo ASV pilsoņa Kariņa valdība ir "izcilākā" valsts vēsturē! Nu, nu....

Bet Jūs man pastāstiet, varbūt ierakstiet komentārā... Kā tā var būt, ka Latvijā, kur meži aizņem 52% no visas mūsu Tēvzemes teritorijas, es jau pat nerunāju par kūdru, saules paneļiem, vēja ģeneratoriem, HES u.c. enerģijas avotiem. Kā tā var būt, ka LATVIETIS savā TĒVZEMĒ nevar atļauties nopirkt MALKU!?  Kā???

Protams, es saprotu... mēs esam superbiznesmeņi... pārdot granulas pa lēto  Itālijai, un tad ×10 dārgāk pirkt no itāļiem, lai pārdotu  Latvijas tirgū! Ģeniāli!!!

Es esmu pārliecināts, ka tas ir NENORMĀLI!

Jā! Protams, dāņi, zviedri, norvēģi, somi, vācieši u.c., kuriem pieder milzīgas mūsu Tēvzemes mežu platības, tos neļaus cirst. Un kā gan citādāk...

Latvijas valsts meži, Latvijas finieris un tās visas mazās "firmiņas" un šeftmaņi par kapeikām pārdod mūsu tautas resursus uz ārpusi, tos eksportējot. Un, cik pa ausu galam dzirdēts, bieži vien labu koksni dokumentos noformējot par skaidām un atgriezumiem, bet vēlāk "koferīšos" un "ofšoros" saņemot prēmijas. Protams, tās ir tikai baumas.

Man tas NAV pieņemams!

Kāds noteikti komentārā rakstīs - bet ko tad darīt?

Nu, pirmkārt, ar likumu jāuzliek par pienākumu tas, ka primāri jānodrošina iekšējais valsts patēriņš, nosakot arī cenu griestus produkcijai. Un tikai pārpalikumu var eksportēt! Un lai nestāsta, ka to nevar izdarīt! VAR! Bet "viņi" negrib! Tas jau cits stāsts…

Atcelt PVN visiem energoresursiem!

Sākumam pietiks!

Un lai nestāsta pasakas - mēs nevaram, brīvais tirgus, Eiropas regulas utt. 
Mūsu cilvēki ir svarīgāki par jebkuru "sūda" regulu un noteikumu.

Mums jārūpējas par Latvijas cilvēkiem PRIMĀRI!

Tas, ka "vietvalži" ir saņēmušies kredītus, dārgas villas, mašīnas un lepni dzīvo... par to Ausmas tantei Dobelē NAV ziemā jāsalst! Vai ne tā?

Esmu pārliecināts, ka "viņiem" ir nospļauties, jo kā jau mēs redzam - nu jau diezgan atklāti "kundziņi" pārraksta īpašumus uz savu sievu un radinieku vārdiem vai tos steidzīgi pārdod. Bērni dzīvo un mācās ārzemēs. Un arī viņi paši ir "zemajā" startā, lai dotos prom no Latvijas, ja nu kas. Kā nekā - superpatrioti!  Bet vēl var pazagt... vēl var...

Ak jā, vēlēšanas! Reizi četros gados vajag, lai tie "lohi"... atvainojiet... pareizāk būtu teikt "pāķi"! Tā viņi pasākumos mēdz saukt latviešu tautu. Atnāk uz vēlēšanām un iedod viņiem PILNVARU zagt vēl četrus gadus.

Kāds teiks, ehh... atkal sameti visu vienā maisā...nav tik traki... būs jau labi...

Nu nebūs! 

Ir tāds teiciens - kad mēsli mutē smeļas... tad, lūk... šobrīd mēsli ir jau līdz zodam... tie, kuri pārzina cilvēka bioloģisko uzbūvi, zinās, ka no zoda līdz mutes dobumam... nebūt nav tālu.

Skumji, ļoti skumji!

Jau šobrīd cilvēki ir panikā un stresā, jo nezina, kā pārdzīvot ziemu. Ienāciet kaut tikai grupā GAITNIEKS un palasiet... Vajadzīga palīdzība iegādāties malku, malku, malku... palīdziet!!!

Par to, kas būs rudenī ar pārtiku un komunālajiem maksājumiem, cenām uz zālēm... es vispār klusēju!

Un tomēr... vēlos pateikt MILZĪGU PALDIES cilvēkiem, kuri atbalsta un palīdz saviem līdzcilvēkiem Latvijā! Jūs esat mūsu tautas zelts!

Vēl liekam aiz auss - ir tāda iespēja kā BARTERS!
Kādam ir malka, un viņš ir gatavs mainīt to pret gaļu, graudiem, medu, sienu, minerālmēsliem, granti, smilti, varbūt kādu pakalpojumu, kombaina vai traktora rezerves daļām utt.  Mīļie cilvēki - esiet radoši un domājiet, kā varam viens otru atbalstīt!

Mēs esam stipra TAUTA!

Dalīsimies ar to, kas mums ir, nevis atraidīsim viens otru tā dēļ, kā mums nav!

Saņemamies, LATVIEŠI!

Novērtē šo rakstu:

228
31

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Brīdis, kad Saeimas deputāts vairs nespēj atšķirt vēlamo no īstā

FotoSaeimas deputāts no Nacionālās apvienības Aleksnadrs Kiršteins kārtējo reizi acīmredzot aizmirsa iedzert zāles un rezultātā uzrakstīja tekstu, kas atgādina nelīdzsvarotas politikas zinātnes studentes panikas lēkmi. Teksts ir uzrakstīts Kiršteinam raksturīgā stilā, un autors diemžēl nekādus negaidītus pārsteigumus mums nesagādā. Bet pievērst nelielu uzmanību interesantākajiem teksta fragmentiem joprojām gribētos.
Lasīt visu...

21

Krievijas armija iznīcināja Mariupoli ne tikai patoloģiskā naida pret „Azov” kareivjiem dēļ

FotoNežēlīgās kaujas par Mariupoli nebija tikai tādēļ, ka Putins tāpat kā mūsu pašu radikālā liberalitāte patoloģiski neieredzēja “Азов” karavīrus. Mērķis, pirmkārt, bija modernizētais metalurģiskais kombināts “Азовсталь”, kas ražoja četrdesmit veidu tēraudu.
Lasīt visu...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem...

Foto

Labklājība

Dzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs...

Foto

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

Straujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību...

Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...