Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un komfortā, protams, uz nosalušo rēķina!

Šobrīd nav noslēpums nevienam, ka straujais cenu kāpums energoresursiem daudziem šoziem liks salt. Malka, granulas, briketes, gāze - tas jau šobrīd ir nepaceļams lielums daudziem tautiešiem, bet kur vēl rudens un novembra mēnesis ar savām cenām...

Lai neteiktu, ka nodarbojos ar tukšu populismu, lūk, neliels ieskats šī brīža cenās kurināmajam. Vien der atcerēties, ka Latvijā, ņemot vērā datus, cik Latvijas iedzīvotāju ir pensiju un pabalstu saņēmēji, jāsecina, ka ievērojama daļa Latvijas sabiedrības dzīvo uz nabadzības robežas vai nabadzībā.

Šā gada martā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras uzskaitē bija 534 000 pensiju saņēmēju, no tiem vecuma pensiju saņēmēju bija 434 000, invaliditātes pensiju saņēmēju - 75 300, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēju - 15 500. Izdienas pensiju saņēmēju ir 11 000.

Jāņem vērā, ka 400 eiro ir vidējā pensija, kas nozīmē, ka ir seniori, protams, kuru pensija ir lielāka, sasniedzot pat tūkstoš eiro, taču ir ļoti, ļoti, ļoti daudz senioru, kuru pensijas ir vien 200 eiro. Jāpiebilst, ka tie nav tikai seniori, jo šajā statistikā tiek iekļauti arī invaliditātes pensijas un citu, ne tikai vecuma pensiju, dati.

Un tagad zinot augstāk minēto, mēģiniet izrēķināt, vai šī nav "neiespējamā misija" mūsu Tēvzemē.

Svaigi sazāģēta malka (nav skaldīta). Jaukta, ir bērzs, alksnis, vītols, vītols, ozols, goba.

Piekabe 16 m3 maksās - 850 eiro.

Jaukta, skaldīta lapu koku malka. 30, 35, 40, 45, 50, 60cm garums, pēc izvēles.

Standarta skaldījums vai rupjais skaldījums.

Alksnis, melnalksnis, osis, bērzs, apse.

55 €/m³ beramais

Sausa un svaigi skaldīta augstas kvalitātes malka, piegāde rūpīgi sakrautā veidā ar automašīnām. Piedāvājumā Alkšņa, Bērza, Oša, Ozola un Jaukta malka.
380€ / t

Premium kokskaidu granulas 6 mm Enpluss - A1 Fsc kvalitāte, Gaišas un baltas, 15 kg.

AS “Latvijas gāze” dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām no 2022. gada 1. jūlija atkarībā no patēriņa apmēra pieaugs robežās no 65,6% līdz 89,9%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Un tagad parēķiniet, kā cilvēks ar knapi 200€, kaut vai ar 400€ ienākumiem mēnesī var atļauties maksāt šīs summas!?

Un šīs ir cenas ŠOBRĪD! Kādas tās būs uz oktobri, var tik minēt. Viens ir skaidrs - BŪS DĀRGĀK!

Un būsim reāli, ar 1 tonnu ziemai nepietiks... tas ir vismaz ×2! Un tas ir bez piegādes izmaksām!

Un tagad vēl pieliekam klāt pārtiku, higiēnas un citas sadzīves preces, zāles, ārstniecību, sabiedrisko transportu, kurš jau ŠODIEN daudz kur nekursē, jo vienkārši NAV naudas. Un tā var turpināt...

Tā bez "d…šanas" varam secināt, ka cilvēkam Latvijā nāksies izvēlēties starp - pirkt zāles, malku vai pārtiku! Tā ir sociālā katastrofa, kas mūs sagaida jau pavisam drīz. Vai Jūs zināt, ka sociālajā dienestā trūkst darbinieku, jo cilvēki iet prom no darba? Nē? Tagad zināt!

Protams, līdz vēlēšanām mums turpinās stāstīt, kā ekonomika attīstās, par iekšzemes kopproduktu, investīcijām, eksporta pieaugumu utt. - melus! Kā gan citādāk, jo ASV pilsoņa Kariņa valdība ir "izcilākā" valsts vēsturē! Nu, nu....

Bet Jūs man pastāstiet, varbūt ierakstiet komentārā... Kā tā var būt, ka Latvijā, kur meži aizņem 52% no visas mūsu Tēvzemes teritorijas, es jau pat nerunāju par kūdru, saules paneļiem, vēja ģeneratoriem, HES u.c. enerģijas avotiem. Kā tā var būt, ka LATVIETIS savā TĒVZEMĒ nevar atļauties nopirkt MALKU!?  Kā???

Protams, es saprotu... mēs esam superbiznesmeņi... pārdot granulas pa lēto  Itālijai, un tad ×10 dārgāk pirkt no itāļiem, lai pārdotu  Latvijas tirgū! Ģeniāli!!!

Es esmu pārliecināts, ka tas ir NENORMĀLI!

Jā! Protams, dāņi, zviedri, norvēģi, somi, vācieši u.c., kuriem pieder milzīgas mūsu Tēvzemes mežu platības, tos neļaus cirst. Un kā gan citādāk...

Latvijas valsts meži, Latvijas finieris un tās visas mazās "firmiņas" un šeftmaņi par kapeikām pārdod mūsu tautas resursus uz ārpusi, tos eksportējot. Un, cik pa ausu galam dzirdēts, bieži vien labu koksni dokumentos noformējot par skaidām un atgriezumiem, bet vēlāk "koferīšos" un "ofšoros" saņemot prēmijas. Protams, tās ir tikai baumas.

Man tas NAV pieņemams!

Kāds noteikti komentārā rakstīs - bet ko tad darīt?

Nu, pirmkārt, ar likumu jāuzliek par pienākumu tas, ka primāri jānodrošina iekšējais valsts patēriņš, nosakot arī cenu griestus produkcijai. Un tikai pārpalikumu var eksportēt! Un lai nestāsta, ka to nevar izdarīt! VAR! Bet "viņi" negrib! Tas jau cits stāsts…

Atcelt PVN visiem energoresursiem!

Sākumam pietiks!

Un lai nestāsta pasakas - mēs nevaram, brīvais tirgus, Eiropas regulas utt. 
Mūsu cilvēki ir svarīgāki par jebkuru "sūda" regulu un noteikumu.

Mums jārūpējas par Latvijas cilvēkiem PRIMĀRI!

Tas, ka "vietvalži" ir saņēmušies kredītus, dārgas villas, mašīnas un lepni dzīvo... par to Ausmas tantei Dobelē NAV ziemā jāsalst! Vai ne tā?

Esmu pārliecināts, ka "viņiem" ir nospļauties, jo kā jau mēs redzam - nu jau diezgan atklāti "kundziņi" pārraksta īpašumus uz savu sievu un radinieku vārdiem vai tos steidzīgi pārdod. Bērni dzīvo un mācās ārzemēs. Un arī viņi paši ir "zemajā" startā, lai dotos prom no Latvijas, ja nu kas. Kā nekā - superpatrioti!  Bet vēl var pazagt... vēl var...

Ak jā, vēlēšanas! Reizi četros gados vajag, lai tie "lohi"... atvainojiet... pareizāk būtu teikt "pāķi"! Tā viņi pasākumos mēdz saukt latviešu tautu. Atnāk uz vēlēšanām un iedod viņiem PILNVARU zagt vēl četrus gadus.

Kāds teiks, ehh... atkal sameti visu vienā maisā...nav tik traki... būs jau labi...

Nu nebūs! 

Ir tāds teiciens - kad mēsli mutē smeļas... tad, lūk... šobrīd mēsli ir jau līdz zodam... tie, kuri pārzina cilvēka bioloģisko uzbūvi, zinās, ka no zoda līdz mutes dobumam... nebūt nav tālu.

Skumji, ļoti skumji!

Jau šobrīd cilvēki ir panikā un stresā, jo nezina, kā pārdzīvot ziemu. Ienāciet kaut tikai grupā GAITNIEKS un palasiet... Vajadzīga palīdzība iegādāties malku, malku, malku... palīdziet!!!

Par to, kas būs rudenī ar pārtiku un komunālajiem maksājumiem, cenām uz zālēm... es vispār klusēju!

Un tomēr... vēlos pateikt MILZĪGU PALDIES cilvēkiem, kuri atbalsta un palīdz saviem līdzcilvēkiem Latvijā! Jūs esat mūsu tautas zelts!

Vēl liekam aiz auss - ir tāda iespēja kā BARTERS!
Kādam ir malka, un viņš ir gatavs mainīt to pret gaļu, graudiem, medu, sienu, minerālmēsliem, granti, smilti, varbūt kādu pakalpojumu, kombaina vai traktora rezerves daļām utt.  Mīļie cilvēki - esiet radoši un domājiet, kā varam viens otru atbalstīt!

Mēs esam stipra TAUTA!

Dalīsimies ar to, kas mums ir, nevis atraidīsim viens otru tā dēļ, kā mums nav!

Saņemamies, LATVIEŠI!

Novērtē šo rakstu:

229
31

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai valstij vajadzīgs sabiedriskais medijs krievu valodā?

FotoKatrs ekonomists labi zina: ja pēkšņi būtiski samazinās naudas masas aprite ekonomikā, tas beigsies ļoti slikti. Ne velti ASV Lielā depresija sakrita ar naudas masas apgrozījuma kritumu par kādiem 30%. Demokrātijā līdzīgi ir ar vēlētāju balsīm. Ja izņem pietiekami lielu vēlētāju balsu skaitu no “apgrozības”, tas beidzas slikti, paralizējot demokrātisku lēmumu pieņemšanu par valsts attīstībai svarīgajiem jautājumiem. Pēdējo trīsdesmit gadu laika lielākā daļa Latvijas krievvalodīgo izvēlējās balsot par partijām, kas latviešu vairākumam nebija pieņemamas. Tādējādi vairākās Saeimās vismaz divdesmit deputātu mandāti tika “izņemti no apgrozības”.
Lasīt visu...

21

Jaunlatvijas cietais Rieksts

FotoSabiedrībā rezonansi izsaucis Ernesta Rieksta video: “Es ceru, ka Krievijas armija ienāks Latvijā.” “Sprādzienu” izraisīja tieši šis teikums. Pārējo vēstījuma daļu aizņem pašreiz piekoptās politikas kritika un konstatācija, ka Dievzemītē viss pagalam. Delfi gan cenšas Riekstu rečekot, ka citur, t. sk., Krievijā ir vēl sliktāk, taču “reņģēdājiem” no tā vieglāk nepaliek.
Lasīt visu...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

Godātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā...

Foto

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

Paldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus,...

Foto

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

Valdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi,...

Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...