Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Es

25.11.2021. 11:49

»

Aga

Skaidrs ir viens. RB mēģina norakt autopārvadātāji, kuri ar ļoti bagāti un piedirsuši visu Eiropu ar dīzeļu atgāzēm. Otra gruoa ir Kremļa atbalstītāji, jo RB ir politiski nozīmīgs projekts. Tas beidzot pa īstam savieno Baltiju ar ecob Eiropu. Un tas Kremilniem galīgi nepatīk


Iesākumam tādi interneta dirsēji kā tu varētu izpildīt 1. klases mājasdarbu loģistikā un noskaidrot, kādi elementāri nosacījumi padara izdevīgus pārvadājumus 1) ar fūrēm, 2) pa dzelzceļu, 3) ar aviāciju. Un tikai tad nākt ar savu ielaisto krievu uz tejieni.

Atbildēt

Justiņam

25.11.2021. 11:44

»

Mareks Justs

Čekistus Aldi Plaudi, Juri Savicki un Gunti Indriksonu kā latviešu tautas nodevējus un nagu maucējus vajadzēja notiesāt jau pēc 1990.gada 4. maija. Tagad viņi visi uz apzagtai latviešu tautas rēķina ir miljonāri. Viņiem kopā ar Aivaru Lembergu, Andri Šķēli un Aināru Šleseru tiesa ir vēl priekšā. Jāņa...


Zaglīgāku un melīgāku bandu par JKP grūti iedomāties! Bordāns, Feldmanis un Co kopā ar žuļiku Ragausi no jeņķu pusplikiem letiņiem plāno kā apzagt visus Latvijas nabagus ar gāzes termināļa būvi, caur kuru patiesībā vedīs šķidro gāzi no Krievijas, tāpat kā leišiem caur Butiņģi.

Atbildēt

Es

25.11.2021. 11:43

»

Jansons

Projekts ļauj pietuvinātajiem tikt pie lielas naudas. Ieguvumu skaitļi ir uzpūsti kā liels balons. Nekur ne viena vārda par uzturēšanas izdevumiem Latvijai, kas pārsniedz ienākumus


Tiem, kas nāks piekariņu bandas vietā, būs ļoti grūti nepacelt nodokļus. Arī RB dēļ.

Cilvēkam būtu jāsmej kā kutinātam, iedomājoties, ka divvirzienu līnija ar dažiem punktiem tās kartē kaut kādā veidā ir saistīta ar valsts iedzīvotāju vairākuma mobilitāti darbam un atpūtai, vai to ceļošanas paradumiem. Piemēram, kā šī līnija palīdzēs ierasti aizceļot uz Ēģiptes vai citiem dienvidu kūrortiem? Kā Kurzemes vai Latgales iedzīvotājs uz šīs līnijas atrisinās savas darba, sociālās vai izklaides vajadzības? Arī fanošana par šī dzelzceļa izmantošanu militārām vajadzībām būtu tieši tik ilga, cik šāda līnija vai tās tilti funkcionētu, nesabombardēti. Nekas kopš 19. gs. pašos pamatos daudz nav mainījies.

Atbildēt

Es

25.11.2021. 11:37

Ezim skaidrs, ka šis projekts tiek slavēts nepamatoti. Es nekad neticēšu sistēmai, kas pieļāva Ipiķu, Ērgļu un citu dzelzceļa līniju nojaukšanu ar pompu, lai ar pompu slavētu citas līnijas celtniecību. Tas viņiem ir tikai otkatu - pietuvinātas apzagšanās jautājums, dzelzceļš viņus neinteresē vispār.

Atbildēt

Kremlinam

25.11.2021. 11:31

»

Aga

Skaidrs ir viens. RB mēģina norakt autopārvadātāji, kuri ar ļoti bagāti un piedirsuši visu Eiropu ar dīzeļu atgāzēm. Otra gruoa ir Kremļa atbalstītāji, jo RB ir politiski nozīmīgs projekts. Tas beidzot pa īstam savieno Baltiju ar ecob Eiropu. Un tas Kremilniem galīgi nepatīk


Izskatās, ka Tu tāds gudrs politikā!? Patiesībā krievs smej par ļoti dārgu projektu ar šaurākām sliedēm un novecojušu ātrumu. Citur projektē platsliežu trases ar 500km/st, lai izdevīgi aizvietot lidošanu, mums muld par stratēģisko svarīgumu un stūķē savās korumpantu kabatās ES piķi. Kur būs tie braucēju tūkstoši? Ja nu vienīgi ķīniešu bari pārcelsies no Ķīnas. Plaudis malacis, izmanto duraku sarūpētu situāciju.

Atbildēt

Bankas klerks

25.11.2021. 08:21

par ko ir šis burtu savārstījums par to, ka autoram nepatīk RB? nu nelieto viņu.... Stulbā īdētāju tauta, darbavietas grib, algas grib, bet neko darī negrib. Kartupeļi.

Atbildēt

Jansons

25.11.2021. 06:16

Projekts ļauj pietuvinātajiem tikt pie lielas naudas. Ieguvumu skaitļi ir uzpūsti kā liels balons. Nekur ne viena vārda par uzturēšanas izdevumiem Latvijai, kas pārsniedz ienākumus.

Atbildēt

Manuprāt

24.11.2021. 22:16

Projekts nav nekāds izņēmums - vienkārša naudas apgūšana. Latvijas un konkrētās personas nevar eksistēt bez ES finansējuma. Naudas ietekmi ir aprakstījusī Marksisma klasiķi un nav nekādu indikāciju kā tā ir tikai teorija.

Atbildēt

Per aspera adastra

24.11.2021. 21:37

Prieks, ka Latvijā dzīvo uzńēmīgas, sievietes ar plašu skatījumu uz lietām. Šajā portālā publicētā raksta autors ir seksists parastais, kuram skauž jaunu sieviešu spēja domāt, skatīt un aptvert lietas horizontā, piedosim šim indivīdam mazo trūkumu.

Atbildēt

zzz

24.11.2021. 21:16

Labs projekts

Atbildēt

nu, ģevka stulba

24.11.2021. 20:56

bet tagad tādu kā malkas un visas grib runāt un vadīt

Atbildēt

bla bla bla

24.11.2021. 20:18

»

Uh

Es neatsakājos no čekistu vecās paaudzes, bet cenšos viņus glābt, panākot viņu izvietošanu pēc katra nopelniem, attālāk no pārējās sabiedrības un politiskajiem procesiem...


Ja tu domā, ka tev tas padodas, tad šis teksts ir ļoti spilgts apliecinājums tam, ka tu stipri kļūdies.

Arī visa šī publiskā cīņa pret čeksitiem, maisa atvēršana un tā tālāk ir farss. Ne jau tā cīnās ar čekistiem.

Cīņa pret čekistiem ir ideoloģiska cīņa, bet mūsu tautai, ideoloģija ir grūta un garlaicīga. Ideoloģija prasa pašaizliedzību, uzupurēšanos. Un mēs nevēlamies pat no mājas iziet bez maksas. Tādā klimatā kā mušas sūdos vienmēr uzplauks visādi gīki, arī čeksīti.

Atbildēt

Deokupāciju dekolonizāciju starptautisko novērotāju un NATO uzraudzībā.

24.11.2021. 20:15

»

tribunāls

Latvijā jāatjauno tiesiskums un jāatdod latviešu tautai atpakaļ visu nozagto, tiesājot čekistus Aldi Plaudi, Aivaru Borovkovu, Ivaru Godmani, Gunti Indriksonu, Juri Savicki, Andri Šķēli, Aivaru Lembergu, Aināru Šleseru utt


Skaisti skan, bet kamēr šeit atrodas 700 000 krievu militāro un civilo okupantu, nekāda čekistu un kremļa marionešu tiesāšana netiks pieļauta pavisam demokrātiski ar vairākuma atbalstu.

Atbildēt

Uh

24.11.2021. 20:06

»

bla bla bla

Varbūt tā. Bet varbūt, ka tu šodien ar vienu roku mēģini atsakāties no latviešu čekistu vecās paaudzes, bet ar otru, nemanot, audzini jaunu latviešu čekistu jaunu paaudzi...


Es neatsakājos no čekistu vecās paaudzes, bet cenšos viņus glābt, panākot viņu izvietošanu pēc katra nopelniem, attālāk no pārējās sabiedrības un politiskajiem procesiem.
Par narkomāniem nesaprotams murmulējums, ko drīzāk varētu attiecināt uz čekistiem, kuri ārzemēs izskolojuši sev cienīgu jauno maiņu. Ar to problēmu noteikti saskarsimies pēc gadiem, ja vien neizravēsim sērgu saknē, liedzot tādiem ieņemt amatus.

Atbildēt

tribunāls

24.11.2021. 20:00

Latvijā jāatjauno tiesiskums un jāatdod latviešu tautai atpakaļ visu nozagto, tiesājot čekistus Aldi Plaudi, Aivaru Borovkovu, Ivaru Godmani, Gunti Indriksonu, Juri Savicki, Andri Šķēli, Aivaru Lembergu, Aināru Šleseru utt.

Atbildēt

burvis

24.11.2021. 19:49

Par čekas brīnumieročiem mani informēja izbijušais LPSR Ministru Padomes priekšsēdis Vilis Krūmiņš. Jau būdams Dabas muzeja direktors, viņš bija sācis rakstīt memuārus, par ko ļoti satraucās čeka. Viņam pat ieteikts nerakstīt neko, lai neizmuldētos. Taču patiesību nenoslēps. Par Aldi Plaudi ir zināms viss. Laiks Aivaram Borovkovam ierakstīt viņu savā Nekropoles arhīvā, pievienojoties arī pašam. Pie viena var paņemt arī Baibu Plaudi un Līgu Plaudi.

Atbildēt

bla bla bla

24.11.2021. 19:35

»

Uh

Vot je bioloģisko maķ, nebija ienācis prātā. Tātad ja latvieši un Latvijas nebūtu, tad nekādas okupācijas arī nebūtu bijis. Tā teikt, paši vainīgi ka neesat krievi vai laicīgi pārkrievojušies


Varbūt tā. Bet varbūt, ka tu šodien ar vienu roku mēģini atsakāties no latviešu čekistu vecās paaudzes, bet ar otru, nemanot, audzini jaunu latviešu čekistu jaunu paaudzi.

Interesanti, ka narkomānu vecāki gandrīz nekad neuzņemas vainu par to, ka vairumā gadījumu viņu bērni arī izaug par narkomāniem.

Atbildēt

kaktuss

24.11.2021. 19:29

Domāju ka murgi ir dziļāki un dižāki!Ņemsim ka taisnā līnijā no Ainažiem līdz Bauskai būtu 400 kilometri.
Uzliekat 17 stacijas un sapratīsiet ka tiek karināti makaroni par ātrgaitu???Būs tramvaja variants!!!

Atbildēt

Uh

24.11.2021. 19:16

»

bla bla bla

Nevajag izlikties, ka čekisti ir kaut kādas citas kastas pārstāvji. Tā nav taisnība. Čekisti ir tādi paši latvieši kā tu, viņi ir tāda pati latviešu tautas daļa kā tu. Viņus audzināja nevis citplanētieši, bet gan Latvijas tauta, un tāpēc par viņiem atbild nevis PSRS bet Latvija...


Vot je bioloģisko maķ, nebija ienācis prātā. Tātad ja latvieši un Latvijas nebūtu, tad nekādas okupācijas arī nebūtu bijis. Tā teikt, paši vainīgi ka neesat krievi vai laicīgi pārkrievojušies.

Atbildēt

hm

24.11.2021. 18:11

Vācija un pārējā Eiropa atrodas dziļā enerģijas krīzē. Jau iepriekš tika runāts par aizkavēšanos finansējumā. Vai pēc C19 un enerģijas krīzēm, draudošajām globālajām krīzēm ES vēlēsies maksāt par RB būvniecību?
Pastāv šaubas. Kā turpmāk būs ar ES dotācijām? Vai mēs jau esam 2. ātruma valstiņa? utt.

Atbildēt

Nu

24.11.2021. 18:01

Līgas murmulējumi vēl būtu štrunts, tā meitene vairs attapīgāka nekļūs, bet darbu nezaudēs. Aldim ir ļoti laba informatīvā bāze, viņš labi zina kuru īpašumu vajag pievākt, lai pēc tam savāktu kompensāciju. Piemēram, kad izvaroja Pārdaugavu, lai nojauktu arhitektoniski vērtīgus objektus, un uzbūvētu to graustu, ar nosaukumu Nacionālā bibliotēka (pastaigājiet apkārt un apskatieties kā tur viss brūk - neviena flīze nav vietā), tad varat 3 reizes minēt, kurš uzvārijās.

Atbildēt

Nezinu, ko cepiens

24.11.2021. 16:54

Tēlaini, simboliski 20 min no Bauskas uz Rīgu.

Atbildēt

bla bla bla

24.11.2021. 15:34

»

Tiesiska valsts sākas ar deokupāciju un dekolonizāciju

Lasot komentārus redzams, ka aizvien vairāk cilvēku sāk izprast visu nelaimju cēloņus un čekistu/komunistu ieinteresētību tiesiskas valsts neesamībā un latviešu kā tautas, ekonomiskā iznīcināšanā. Zaļā gaisma protams tika iedegta tiem latvieteļiem, kas metās Latvijas izlaupīšanā un latviešu noķengāšanā...


Nevajag izlikties, ka čekisti ir kaut kādas citas kastas pārstāvji. Tā nav taisnība. Čekisti ir tādi paši latvieši kā tu, viņi ir tāda pati latviešu tautas daļa kā tu. Viņus audzināja nevis citplanētieši, bet gan Latvijas tauta, un tāpēc par viņiem atbild nevis PSRS bet Latvija.

Atbildēt

Tiesiska valsts sākas ar deokupāciju un dekolonizāciju

24.11.2021. 15:26

Lasot komentārus redzams, ka aizvien vairāk cilvēku sāk izprast visu nelaimju cēloņus un čekistu/komunistu ieinteresētību tiesiskas valsts neesamībā un latviešu kā tautas, ekonomiskā iznīcināšanā. Zaļā gaisma protams tika iedegta tiem latvieteļiem, kas metās Latvijas izlaupīšanā un latviešu noķengāšanā, kopā ar krievu iebrucējiem un komunistu/čekistu izveidoto sistēmu.
Daļa no čekistiem/komunistiem pasaulei un ASV uzdevās kā galvenie PSRS sagrāvēji, bet daļa saglabāja tēlu kā uzticīgie kremlim, tā radot maldīgu iespaidu par diviem pretpoliem. Procesi kremlī 90tajos norisinājās līdzīgi un tādēļ ieguva pasaules uzticību avansā, ko ar sev piemītošo nekaunību, sekmīgi izmantoja acu aizmālēšanai.

Atbildēt

Aigars

24.11.2021. 14:56

Tāda sajūta ka raksta autors un liela daļa no komentētājiem vēlas turpinàt dzîvot Eiropas nomalē un viņiem ir labi kā ir.., nevajag ne normālu dzelzceļu, ne autobāni.., pietiek ar zirgu un zemes ceļu.., laikam tālāk par savu pagasta robežu nav bijuši..,

Atbildēt

Jā sapratu

24.11.2021. 14:09

Ar RB tanku armādas kursēs turp un atpakaļ un Putins nezinās ko bombardēt! un mēs būsim drošībā!

Atbildēt

26M2

24.11.2021. 13:45

»

2M62

Interesanti, ka pats sacerējuma autors gan nav savu vārdu norādījis. Saturs kā tāds garlaicīgs, kādam vienkārši privāta sāpīte pret ģimeni un/vai uzņēmumu


Komunistiskās partijas iebīdītā tiesneša Andra Guļāna ģimenes draugs Jānis Maizītis ņirgājās par citu cilvēku sirds sāpīti. Tagad Jānis Maizītis jau ir zem zemes ellē. Tātad nekādi mūžīgie nebūs arī Andris Guļāns, Aldis Plaudis, Baiba Plaude un Līga Plaude. Esiet nolādēti Andri Guļān, Aldi Plaudi, Baiba Plaude un Līga Plaude!

Atbildēt

neklusēsim

24.11.2021. 13:35

Rail Baltic ir vajadzīgs. Taču jāatkratās no Krievijas specdienestu aģentiem un čekistiem, kuri kā dēles piesūcas visur kur ir ļoti liela nauda. Nost čekistu Aldi Plaudi un viņa spermas produktu Līgu Plaudi. Paldies Lato Lapsas, kurš atmasko padomju jurista R.Vonsoviča studija un darba biedrus.

Atbildēt

Mareks Justs

24.11.2021. 13:24

Čekistus Aldi Plaudi, Juri Savicki un Gunti Indriksonu kā latviešu tautas nodevējus un nagu maucējus vajadzēja notiesāt jau pēc 1990.gada 4. maija. Tagad viņi visi uz apzagtai latviešu tautas rēķina ir miljonāri. Viņiem kopā ar Aivaru Lembergu, Andri Šķēli un Aināru Šleseru tiesa ir vēl priekšā. Jāņa Bordāna vadītā Jaunā Konservatīvā partija solīja atjaunot tiesiskumu Latvijā.

Atbildēt

fakts

24.11.2021. 13:15

»

Hi Hi

BAM ved ķīniešu kravas. Un ir pabeigts. Gluži kā somu kvalitātes autoceļi visā krievijas eiropas daļā. Tur nav bedru, draugs. pabraukā


BAM nekādas Ķīniešu kravas neved,Ķīnas konveijers jau labu laiku kā apturēts neatgriezeniski.Par tim somu kvalitātes autoceļiem nezinu,nav viedokļa.
Latvija PSRS laikos cēla staciju Tinda,tur tagad jau zaļo mežs.

Atbildēt

Es

24.11.2021. 13:14

Latvijā varu un naudu ir sagrābuši Padomju okupantu radītie komunistiskie čekisti un viņu bērniņi. Pie tādiem pieder arī čekists Aldis Plaudis, viņa sieva Baiba Plaude un meita Līga Plaude. Atjaunojot Latvijā tiesiskumu, viņiem visu būs jāatdod atpakaļ apzagtai latviešu tautai. Baiba Plaude lielījās, ka viņa citus pārdzīvo. Nolādam Aldi Plaudi, Baibu Plaudi un Līgu Plaudi, viņu bērnus un mazbērnus! Lai Dievs viņus soda tāpat kā nelieto Aivaru Borovkova, kurš avārija zaudēja bērnu, un neko lielais biedrs nevarēja izdarīt. Lūk tā Dievs soda tos sprāgoņus.

Atbildēt

Žulis

24.11.2021. 11:57

RB projekta realizēšana Latvijai ir tik pat vajadzīga, kā zaķim piektā kāja. Neskatoties uz tām Eiropas naudām, Latvijas budžetam dalība šajā projektā ir kārtējā katastrofa, kas, izņemot ārējā parāda palielinājumu, nekā vairāk nedos.

Atbildēt

???

24.11.2021. 10:45

Plaude ir Rododendra pusmāsa?

Atbildēt

faktissimo

24.11.2021. 10:36

RB ir koruptīvs līdzekļu izķērdēšanas projekts!

Atbildēt

nepaliec mājās

24.11.2021. 10:17

»

2M62

Interesanti, ka pats sacerējuma autors gan nav savu vārdu norādījis. Saturs kā tāds garlaicīgs, kādam vienkārši privāta sāpīte pret ģimeni un/vai uzņēmumu


Sacerējuma autors ir Plaude. Šeit ir tikai Plaudes melu atšifrējums. Nevienā citā apdzīvotā vietā Latvijā ,izņemot Rīgu , pieturas nav paredzētas. Vēl Salaspilī preču stacija. Tā dz.ceļa līnija virzās 5km līdz 10km no Bauskas un Iecavas. Kādas var būt stacijas.

Atbildēt

mitjka

24.11.2021. 10:14

p.s. aldis un liga - notirgoja to poligona zemi adazos kur projekts gada laiki pazuda no kiss ezera; krasta un pensionaru parcelsanu
sekli rokat

Atbildēt

vēsture

24.11.2021. 09:26

Rail baltic nav dzīvotspējīgs projekts.Apvienotajos Baltijas Izmirātos nav cilvēku.Turklāt krīze, kas tuvojas lieliem soļiem, noslaucīs visu. Vācijai nāksies cīnīties par savu vietu zem saules, nevis sponsorēt tos, kas jau pēc definīcijas atrodas Krievijas un Kīnas ietekmes zonā. Visādas plaudes vēl mēgina uzvārīties, gluži ka pie varas esošie untermenši.Kā es ienīstu šo huntu.Kaut drīzāk te viss sabruktu, būtu vismaz iespēja izveidot ko jēdzīgu un ne tik bīstamu tautas pastāvēšanai.

Atbildēt

Secinājums

24.11.2021. 08:59

»

Aga

Skaidrs ir viens. RB mēģina norakt autopārvadātāji, kuri ar ļoti bagāti un piedirsuši visu Eiropu ar dīzeļu atgāzēm. Otra gruoa ir Kremļa atbalstītāji, jo RB ir politiski nozīmīgs projekts. Tas beidzot pa īstam savieno Baltiju ar ecob Eiropu. Un tas Kremilniem galīgi nepatīk


Zinātniski pamatots un izsmeļošs viedoklis.Kremlis jau ierāvies kaktiņā un nervozi pīpē.Par tādu nieku kā ekonomiskais pamatojums un cilvēku neērtības nav vērts runāt.

Atbildēt

Aga

24.11.2021. 08:31

Skaidrs ir viens. RB mēģina norakt autopārvadātāji, kuri ar ļoti bagāti un piedirsuši visu Eiropu ar dīzeļu atgāzēm. Otra gruoa ir Kremļa atbalstītāji, jo RB ir politiski nozīmīgs projekts. Tas beidzot pa īstam savieno Baltiju ar ecob Eiropu. Un tas Kremilniem galīgi nepatīk.

Atbildēt

Ngff

24.11.2021. 08:30

Tam pasakumam tacs trusts maids tur buus tik puse no sakotnejiem planiem

Atbildēt

ansis

24.11.2021. 08:29

Izrādās pietiek lasītāji ir arī citās valstīs.

Atbildēt

pilnīga garlaicība

24.11.2021. 07:28

»

2M62

Interesanti, ka pats sacerējuma autors gan nav savu vārdu norādījis. Saturs kā tāds garlaicīgs, kādam vienkārši privāta sāpīte pret ģimeni un/vai uzņēmumu


PSRS milzu projekts BAM sabruka neuzsācis darbu.Tas pats notiks ar RB.
Vai nav vienalga kā tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda,galvenais,lai tā tiktu iztērēta nelietderīgi,lai cilvēki paliktu nabadzīgāki.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...