Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā jau tas gada beigās ir ierasts, tad tiekam mudināti atskatīties uz šo gadu. Arī es izlēmu izveidot savu gada topu ar dažādām nominācijām. Gads ir bijis notikumiem bagāts, un jāsaka uzreiz, ka mūsu sabiedriskie personāži bija parūpējušies par spilgtām epizodēm, par kurām mēs vēl ilgi atcerēsimies un vērtēsim atkal un atkal.

Kā jau tas šādiem gada apskatiem piedien, tie savā ziņā ir bezgalīgi, tur ir vieta gan nopietnām atklāsmēm par piedzīvotajiem notikumiem, gan smieklu pilnām anekdotēm par mūsu 2022. gada “varoņiem”. Ar šo es gribu izvirzīt vairākas nominācijas un pasludināt paša izvēlētos laureātus, - jūs varat man piekrist vai oponēt, bet neatkarīgi no tā jūs droši varat izvirzīt arī savas nominācijas un laureātus komentāru sadaļā.

GADA UZVARĒTĀJS – KRIŠJĀNIS KARIŅŠ.

Šajā nominācijā bija ļoti viegli noteikt uzvarētāju – patīk mums tas vai ne, bet Kariņš nostrādāja no zvana līdz zvana (četrus gadus) par premjeru, kas līdz šim nevienam nebija izdevies. Un Kariņš ņēma un uzvarēja pēdējās Saeimas vēlēšanās ar kārtīgu izrāvienu no saviem konkurentiem, apstākļos, kad visi, kam nav slinkums, viņu kritizē un lamā. Šādos apstākļos šāds iznākums ir vērtējams tikai kā uzvara (protams, skatoties no Kariņa skatu punkta). Arī es ik reizi, kad uz sviestmaizes biezā kārtā smērēju sarkanos ikrus, jo teļa cepetis jau ir sen kā apnicis, ironiski nolamāju valdību par to, cik slikti dzīvojam.

GADA ZAUDĒTĀJI – ALDIS GOBZEMS un arī COVID-19

Šoreiz par gada zaudētāja godu cīnījās ļoti daudz spēcīgu kandidātu, bet svaru kausi nosvērās par labu Gobzemam, tam pašam lielākajam dirs@j@m Latvijā. Persona, kas nedaudz vairāk nekā četrus gadus uzvedās kā pilnīgs idiots, turpināja sevi diskreditēt vēl līdz neredzētiem apmēriem, un tas tika darīts, lai tiktu atkal Saeimā un īpašas veiksmes gadījumā pat kļūtu par premjeru. Rezultātā pilnīgs, bet likumsakarīgs fiasko – bezcerīgs zaudējums Saeimas vēlēšanās. Pašpasludinātais „Če Gevara” un „Rododendru pavēlnieks” kārtējo reizi visus pasūtīja trīs mājas tālāk un devās „trimdā” uz Spāniju. Nu redzēsim... neatstāj sajūta, ka šīs ekscentriskais personāžs vēl mēģinās atgriezties, lai atkal „glābtu” Latviju. Jā, un, protams, otrs lielākais zaudētājs ir COVID-19!

GADA ATGRIEŠANĀS – AUGUSTS BRIGMANIS un ZZS bez viena Z

Arī šajā nominācijā bija vairāki potenciāli uzvarētāji, jo saistībā ar Saeimas vēlēšanām sarosījās vesels bars veco komunistu, kolaborantu, čekistu un lielzagļu, piemēram, Uldis Pīlēns, Gunārs Kūtris, Vilis Krištopans, Ainārs Šlesers un vēl daudzi citi. Tomēr vecais mūžam jaunais komunists, bijušais Saldus rajona pirmais sekretārs Augusts Brigmanis ir kā NEMIRSTĪGAIS KAŠČEJS (slāvu mitoloģijā — ļauns burvis, kas tur gūstā un moka cilvēkus). Piekritīsiet, ka Augusts ir sen jau kā kļuvis par simbolisku veco komunistu/čekistu paaudzes pārstāvi Latvijas Saeimā – tur gūstā un moka latviešu tautu, kura nekādi nespēj viņu neievēlēt atkal un atkal.

GADA VILŠANĀS – LATVIJAS LIBERĀLIE ŽURNĀLISTI

Ņemot vērā tā saucamā Kremļa “opozīcijas” TV kanāla “TV Rain” nekaunīgo uzvedību Latvijā, tad lielas daļas tā saucamo Latvijas liberālo žurnālistu uzvedība uzmetoties par advokātiem krievu imperiālistiem, kuri ir sašutuši par padomju okupekļu nojaukšanu Latvijā, bet vienlaikus turpina atbalstīt “savus zēnus” Ukrainas frontē, izraisīja lielu vilšanos. Daudzi Latvijas žurnālisti parādīja, ka viņu medijpratība un kritiskā domāšana ir zemāka par skolas avīzes žurnālista līmeni.

GADA PASĀKUMS – LATVIJAS TAUTAS ATBALSTA AKCIJAS UKRAINAI

Šajā gadījumā nevēlos izcelt kādu vienu atsevišķu pasākumu vai iniciatīvu, bet vēlos pateikt, ka lepojos ar to, cik ļoti latviešu tauta ir spējusi vienoties kopīgam atbalstam ukraiņu tautai cīņā pret krievu okupantiem, neskatoties, uz mūsu ikdienas mazajiem kašķiem par politiku, plakano zemi, COVID-19 un citām nebūtiskām lietām. Prieks, ka latviešu tauta nav pazaudējusi spēju pašorganizēties un atbildīgos brīžos savākties, lai darīt to, kas ir jādara, neskatoties uz to, ka viens otrs no mums ik pa laikam iedzer pa glāzei pozitrona ūdens.

GADA AUGĀMCELŠANĀS – JURIS SAVICKIS

Pašas gada beigas mums sarūpēja šīs nominācijas uzvarētāju – vecais čekists un krievu asins (gāzes) naudas administrators/uzraugs Latvijā Juris Savickis uz stundu bija miris, bet tad tomēr izrādījās dzīvs. Nenoliedzami – tā tik ir atgriešanās. Ne tikai ar vienu kāju, bet jau reāli ar divām kājām būt kapā, bet tomēr ne – esmu atpakaļ. Vēl viens NEMIRSTĪGAIS KAŠČEJS, kurš tur gūstā un moka latviešu tautu, ir Juris Savickis. Par šo viltus ziņu medijos tiek publicētas vairākas versijas, sākot no tā, ka tas ir vienkārši neizdevies melnais jociņš no kāda Jura Savicka nelabvēļa (mīļākās, bijušā darbinieka, pazemotā šofera/mājkalpotāja vai uzmestā biznesa partnera) puses, un beidzot ar to, ka tā ir Maskavas specdienestu operācija ar mērķi diskreditēt Latvijas medijus, vai pat tāda, ka Juris pats ir izspēlējis šo jociņu, lai redzētu apkārtējo līdzgaitnieku un tuvinieku reakcijas. Kaut kas tāds Latvijā nebija piedzīvots kopš TELE2 slavenās PR kampaņas ar meteorītu Mazsalacā.

GADA KLUSĒTĀJS – JĒKABS STRAUME un KNAB

Ņemot vārā joprojām Latvijā plaukstošo iespaidīgo korupciju, kas turpina valdīt pašos augstākajos valsts varas ešelonos, tad Straumes simulatīvā darbošanās KNAB priekšnieka amatā rada lielas bažas. Līdz ar Rimšēviča aizturēšanu Jēkabs viesa cerības, ka beidzot šajā lauciņā kaut kas notiks. Bet, kā zināms, uz otro KNAB šefa termiņu par labu “strādāšanu” faktiski nav iespējams tikt. Neskatoties uz to, Straume ir ticis atalgots ar vēl vienu pilnvaru termiņu KNAB priekšnieka amatā.

GADA UZVARA – PĀRDAUGAVAS OKUPEKĻA NOGĀŠANA

Nepiedodami ilgi lielākais un pretīgākais okupeklis, kurš atradās Pārdaugavā, bija stāvējis un bija kā kliedzoša liecība okupantu varai Latvijā. Beidzot tas notika, un kauna stabs līdz ar daudziem citiem okupantu atstātajiem suvenīriem tika aizraidīts vēstures mēslainē.

GADA IEGULDĪJUMS LATVIJAS DROŠĪBĀ – UKRAIŅU TAUTA

Nav vārdiem aprakstāms tas, ko ukraiņu tauta ir izdarījusi un šobrīd turpina darīt ne tikai Latvijas valsts, bet arī visas Eiropas drošības labā. Jebkurš kritiski domājošs cilvēks saprot, ka pēc Ukrainas nākamās Putina sarakstā ir Baltijas valstis. Ukraiņi šobrīd lej asinis ne tikai par savu, bet arī par mūsu brīvību. SLAVA UKRAINAI! VAROŅIEM SLAVA!

GADA HAMELEONS – ALEKSEJS ROSĻIKOVS

Tādu kā Aleksejs Rosļikovs mums visapkārt ir ļoti daudz, bet šoreiz likšu viņu pirmajā vietā, jo divkosīgāku tipu ir grūti atrast. Vai jūs zināt vēl kādu, kurš ir aptinis ap pirkstu veco (ne)labo partiju “Saskaņa” ar Jāni Urbanoviču un Nilu Ušakovu priekšgalā? Aleksejs ir gada hameleons, jo bez 14. Saeimas deputāta amata viņš ir valdes loceklis partijā “Stabilitātei!”, valdes loceklis Apsardzes darbinieku biedrībā, valdes loceklis biedrībā “Zolitūdes 46” un valdes loceklis biedrībā “Stabilitātei – jā!”. Patiesībā mēs te varētu runāt par vēl vienu nomināciju – gada loceklis. Bet, Ulda Pīlēna vārdiem runājot, “nevajag jau uzreiz vulgarizēt”. Vēl piedevām Rosļikovs ir Latvijas Apsardzes nozares darbinieku arodbiedrības prezidents un Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības viceprezidents, kā arī saimnieciskās darbības veicējs kā fiziska persona, to visu viņš pats ir norādījis deklarācijā. Turklāt par labām hameleona iemaņām liecina arī tas, ka Rosļikovs Saeimas sēdēs bieži runā krievu mēlē, bet par viņa nespēju atbildēt uz jautājumu – “kam pieder Krima”, es nemaz nesākšu.

GADA MAHINATORS – ULDS PĪLĒNS

Uldis Pīlēns ir viens kārtīgs lielzagļa Andra Šķēles kalps jau no pašiem deviņdesmito gadu sākumiem. Viņš ir pelnījis gada mahinatora godalgu tikai tāpēc vien, ka viņš visiem grib iestāstīt, ka bez sadarbošanās ar KGB viņš varēja piecus gadus mācīties Vācijas Demokrātiskajā Republikā. Pīlēnam patīk sevi pozicionēt kā tādu viedu “pārmaiņu menedžeri”, bet kā jau tādam klasiskam deviņdesmito gadu uzņēmējam ne visai patīk runāt par to, kā “nopelnīja” to pirmo miljonu. Ļoti iespējams, tāpēc, ka “pirmā miljona” ceļi ved pie Pīlēna saimnieka Andra Šķēles. Tad ir vēl viens jautājums, kāpēc Uldis ar saviem “krīzes menedžeriem” ir uzradies uz Latvijas politiskās skatuves tieši tagad? Neapšaubāmi, ka jaunais politbiznesa projekts, kurš saucas “Apvienotais saraksts”, un pelēkais aizskatuves mahinators Pīlēns turpmākos četrus gadus “atstrādās” saimnieku finansiālos ieguldījumus. Veco komunistu/čekistu un jauno “kampēju” simbioze, kuras priekšgalā ir Pīlēns, būs mūsu pastiprinātas uzmanības vērta.

GADA BRIEDIS – MAIRIS BRIEDIS

Zināmā mērā man tā ar uzmanības deficītu mūžam sirgstošā Maira ir mazliet, bet tikai mazliet žēl. Tāpēc viņam pienākas veicināšanas nominācija – Gada Briedis. „Saskaņas” veiksmīgi izmantots un pamests grāvmalē, tā arī īsti nesapratis, kas ar viņu notika 2022. gada laikā, tagad kaut kur klejo pa Rīgas ielām visu aizmirsts. Neapšaubāmi Briedis mierīgi kvalificējas vairākām šeit izvirzītajām nominācijām. Gribu pateikt paldies Briedim, ka deva iespēju mums gardi pasmieties priekšvēlēšanu laikā un palīdzēja „Saskaņai” zaudēt parlamenta vēlēšanās. Zināmā mērā pat žēl, ka tādu faķīru ir pazaudējusi 14. Saeima, tur viņš noteikti iederētos. Iedomājieties, kādas apgarotas diskusijas viņš spētu raisīt kopā ar Ričardu Šleseru, Lindu Liepiņu, Andri Kulbergu, Ingmāru Līdaku un Lauri Lizbovski.

GADA MILITĀRAIS KONSPIRATORS – IGORS RAJEVS

Igors Rajevs, tikai pateicoties “pārgudrai” muldēšanai TV24 studijā par krievu okupantu centieniem iekarot Ukrainu, tagad var sildīt krēslu Saeimas sēžu zālē. Patiesībā pilnīgi nekas no tā, ko Rajevs aizejošā gada laikā bija prognozējis, runājot un spriežot par krievu karagājienu pret Ukrainu, nepiepildījās. Tā viņa mūžīgā slēptā jūsmošana par krievu okupantu armijas spējām, kuras tā vēl nav parādījusi, un tagad, lasot medijos par to, ka Ukraina vēl šobaltdien nav saņēmusi nevienu pašu patronu ar pompu izsludinātās lendlīzes ietvaros, skaidri mums parāda, ka Rajevs vienkārši ir oportūnists. Rajevs vienmēr ir spējis pielāgoties un izvairīties no konfrontācijas, te viņš dienēja okupantu karaspēkā, te pieslējās Latvijas nacionālajiem bruņotajiem spējiem un te iestājās Ulda Pīlēna oligarhu glābšanas politprojektā “Apvienotais Saraksts”. Nemaz nešaubos, ja Latvijā atgrieztos krievu laiki, Rajevs turpinātu vervelēt par karu Ukrainā, bet tikai no Solovjova un Kiseļeva TV studijām, jo Rajevs vienkārši ir bezprincipiāls indivīds, kuram sāp, ka tomēr tā viņa dārgā krievu armija ir viens kārtīgs haoss un varotāju pulciņš.

GADA MUZIKĀLAIS HĪTS – “AIZVERIES! PATS TU ESI VATŅIKS!”

Atceros, kā reiz Linda Liepiņa kāpa tribīnē Daugavas krastā, lai pirmo reizi publiski atskaņotu savu superhītu “Es Esmu Brīvs” (https://www.youtube.com/watch?v=26-64WpaDtQ), kas vienā mirklī kļuva populārs visā Latvijā un tā būtu palicis, ja vien 2022. gada 24. augusta pēcpusdienā, Rīgas domes deputāts Edmunds Jurēvics no tribīnes nebūtu vērsies pie “Latvijas vatņiku savienības pārstāvjiem”, sakot: “Es vēlos vērsties pie Latvijas vatņiku savienības pārstāvjiem, kas šeit, šajā tribīnē, draudēja un aicināja un etniskām nekārtībām.” Uz ko vienā acu mirklī agresīvi reaģēja Latvijas Krievu savienības Valdes līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs, kurš, pielēcis kājās, aktīvi žestikulējot, skaļi pārtrauca sava kolēģa sakāmo un, vicinot pirkstu Jurēvica virzienā, publiski izkliedza šogad par gada muzikālo hītu kļuvušā skaņdarba “Aizveries! Pats Tu Esi Vatņiks!” pirmās rīmes: “Pats tu esi vatņiks! Pats tu esi vatņiks! Aizveries! Aizver muti!” Drīz pēc šīs sēdes sociālajos medijos sākās tikko kā Mitrofanova radītā hīta uzvaras gājiens, parādījās neskaitāmi videoklipi dažādās izpildījuma kombinācijās, kuros redzams kā Miroslavs Mitrofanovs kopā ar bēdīgi slaveno Tatjanu Ždanoku izpilda dziesmu “Aizveries! Pats Tu Esi Vatņiks!”. Īpaši populārs kļuva šī skaņu darba remix, liekot cilvēkiem aizmirst par Liepiņas hītu “Es Esmu Brīvs”, ar ko arī noslēdzās COVID-19 ēra Latvijā.

Hīts ir šeit: 

https://www.reddit.com/r/latvia/comments/wy272v/aizveries_pats_tu_esi_vatņiks/

GADA KANGARS – AINĀRS ŠLESERS

Vecais lielzaglis, kurš ar suņa iztapību joprojām turpina strādāt Kremļa interesēs, ir pelnījis gada Kangara titulu. A.Šlesers joprojām apkalpo Kremļa oligarhu intereses Rīgas Brīvostā un Latvijas tranzītbiznesā. Sastiķēja kopā kārtējo Kremļa politbiznesa projektu, kas saucas - politiskā partija “Latvija pirmajā vietā!”. Izskatās, ka liela daļa mūsu tautiešu ir aizmirsuši spilgtās un atklātās frāzes no oligarhu sarunām „Rīdzenes” viesnīcā, kuras skaidri un gaiši parādīja, ka mūsu KANGARI apkalpo Putina interesēs Latvijā. Šeit būs atmiņas atsvaidzināšanai kāda spilgta sarunu epizode: “Ir jāvirza arī dažādu atļauju saņemšana būvniecībai (runa ir par “Riga fertilizer terminal”), tāpēc Šlesers pieslēdzas problēmām ar pilnu krūti. Ralfs Kļaviņš ir noraizējies par iespējamām problēmām saņemt visas atļaujas, bet Šlesers mierina, ka negatīvu atzinumu nebūs. “To mēs nepieļausim, ne-pie-ļau-sim!” Šlesers saka 2011. gada februārī. Ralfam Kļaviņam būšot jāsatiekas ar LPP/LC deputātu, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītāju Vjačeslavu Stepaņenko (Jūlijas Stepaņenko vīrs), kuram Šlesers uzticēs atbildību par projekta virzību domē. “Tu pasaki – šis ir tas projekts, par kuru Putins teica, ka šis ir ļoti svarīgs projekts,” pamāca Šlesers”. Nekas nav mainījies, un tieši ar to mūsu gada Kangars joprojām nodarbojas arī šodien – ar Putina interešu lobēšanu visos iespējamos veidos. Vajadzēja paiet vairākām nedēļām pēc 24. februāra, lai Šlesers spētu noformulēt savu viedokli par Krievijas iebrukumu Ukrainā, bet vienalga viņš turpina locīties kā zutis, kad tiek taujāts par Krievijas nosodījumu. Bet nekas, visiem Kangariem ir viens liktenis…

GADA NEVEIKSMINIEKS – JURIS ŠULTE

Policijas ģenerālis, kas gada nogalē tika paklusām aizvadīts pensijā. Punktu ģenerāļa karjerai pielika traģiskais negadījums medībās, kad tika nošauts medību dalībnieks. Tagad iekšlietu darboņi mēģina izdomāt shēmu, kā lai uztaisa, ka tas viss notikās “dabiski” un neviens nav vainīgs. Atgādināsim, ka Šulte atteicās no kandidēšanas uz Valsts policijas priekšnieka amatu, kad uzzināja, ka būs jāiziet melu detektors. Nu apmēram tādi mums tie policijas ģenerāļi …

GADA MĪLAS STĀSTS – GLORIJA UN BRĒMANIS VIENĀ GULTĀ?

Šeit iederas mums visiem labi zināmais teiciens – tāds tādu atrada. Beidzot Rudolfs ir atradis īsto sievieti, ar ko piepildīt visas savas fantāzijas, bet Glorija – vīrieti, kura pretvalstiskā un prokremliskā retorika vienmēr būs kā medus viņas ausīm. Diez, Glorijas vīrs Kaspars ir informēts par Rudolfa ienākšanu viņu ģimenē, jo saskaņā ar valsts amatpersonas deklarāciju Glorija joprojām ir precēta dāma. Vai varbūt arī šos faktus Glorija ir izdomājusi? Šajā sakarā arī pats Brēmanis nav bez grēka, jo pirms Glorijas viņš ir “gājis pāri” samērā daudzām sievietēm Latvijā, sākot no Lienes Šomases un beidzot ar Agnesi Zeltiņu. Interesanti ir tas, ka vairums arī šo sieviešu ir bēdīgi slavenas ja ne ar savu prokremlisko orientāciju savos buduāros, tad ar to, ka vienmēr ir skatījušās Krievijas virzienā un, runājot par Latviju kā valsti, vienmēr ir izteikušās caur prizmu – “viss ir slikti”.

GADA “METĒJS” – LINDA LIEPIŅA

Kā mēs zinām, tad jau no Saeimas pirmsākumiem vienmēr ir bijuši deputāti, kas ieņēmuši šo godpilno “amatu”. Šajā Saeimas iesaukumā Liepiņa nepašaubāmi turēs augstā godā gada „metēja” karogu. Varam sagaidīt daudz pērles un savārstījumus, kas būs tapuši pamatīgā pālī vai smagās paģirās. Liepiņas “intelektuālais lidojums” un “situācijas redzējums” nekad neatstāj vienaldzīgu ar savu domas dziļumu.

P.S. “Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Pārmērīga alkohola lietošana atstāj neatgriezeniskus kaitējumus smadzenēm.”

GADA NEZINĪTIS – RIČARDS ŠLESERS

Tas, ka jaunajā Saeimā ir atkal savēlēti visādi pārpratumi un nejaušības, nav nekāds pārsteigums, bet gada Kangara (Aināra Šlesera) dēlēns Ričards Šlesers ir neapšaubāmi viens no spilgtākajiem tipāžiem. Ričards Šlesers ir cilvēks, kurš nespēj saprast, kur ir nonācis un ko īsti taisās darīt. Kā tāds ezītis miglā – apmaldījies! Ričards Šlesers jau ir paspējis nodemonstrēt to, ka viņa IQ ir tikpat iespaidīgs kā vidējam aritmētiskajam Putina orkam. Bet nekas, blakus ir papiņš, kurš varbūt palīdzēs noorientēties jaunajos apvāršņos un palīdzēs iemācīties kādu standartfrāzi, citādāk šobrīd izskatās galīgi žēlīgi. Starp citu, Ričards parlamentā sēž blakus pašpasludinātajam mācītājam Mārcim Jencītim – tas var atstāt ļoti nopietnas sekas uz tā jau vājajām Ričarda prāta spējām.

GADA KAŽOKA OTRĀDI METĒJS – DIDZIS ŠMITS

Ja Latvijā ir viens dzīvelīgs un izveicīgs kažoka metējs otrādi, tad tas ir tikko kā par Latvijas zemkopības ministru kļuvušais Didzis Šmits. Kā teikt, kāda tur starpība, vai vadīt viltus Eiropas Krabju zvejas asociāciju vai, stipri pārspīlējot, pamācīt Latvijas zemniekus kā gurķus un tomātus audzēt. Kāpēc Didzis ir gada kažoka otrādi metējs? Nu, kaut vai tā paša viena iemesla dēļ, ka sen senos laikos Didzis pie visām iespējām lobēja ne tikai krievu biznesa, bet arī ārpolitiskās intereses Latvijā. Viņa izteikumus bieži pārpublicēja krievu propagandas prese. Piemēram, atgādināšu, ko Šmits teica pēc Makrona vizītes Latvijā. „Tas bija ļoti skaidrs vēstījums. Krievija ir mūsu stratēģiskais partneris, jums ir jauns uzdevums – beigt „riet” un sākt runāties,” diskutējot par Francijas prezidenta vizītes iznākumu Latvijā, komentāru sniedza toreiz esošais 13. Saeimas deputāts Didzis Šmits. Bet tagad viņa pēdējā laika retorikā ir pat sadzirdama “naida runa” Krievijas virzienā. Varbūt tāpēc, ka ir nomainījis partiju un saimniekus. Par saimniekiem es nebūtu tik ļoti pārliecināts, bet par partijām šeit būtu, par ko aizrādīt. Šmits sāka ar „Jauno Laiku” un tagad jau atrodas Latvijas Zaļās partijas rindās, kaut arī pats, kad eksistēja KPV LV grupējumā, katru mīļu brīdi izmantoja, lai diskreditētu ZZS, to skaitā Latvijas Zaļo partiju, bet pats beigās kopā ar zaļzemnieku Edgaru Tavaru devās pie smagos noziegumos apsūdzēta Lemberga uz Ventspili atrādīties un gūt svētību pirms 14. Saeimas vēlēšanām.

Novērtē šo rakstu:

131
58

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...