Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gadā AZOVA karavīru atbalsta brīvprātīgie tika apvienoti labdarības iniciatīvas ietvaros “Support AZOV”. Šī ir brīvprātīgo koordinācijas platforma, kuras mērķis ir palīdzēt AZOVA karavīriem, ievainotajiem un Ukrainas kritušo aizstāvju ģimenes locekļiem, kas pieder azoviešu vienībām.

Projekta “Support AZOV” idejiskais iedvesmotājs un iniciators ir pirmais komandieris un pulka AZOV dibinātājs Andrejs Bileckis (Андрій Білецький). Fonda koordinatora amatu ieņem Oļegs Petrenko (Олег Петренко), bataljona AZOV veterāns un publiska persona.

Šodien kustība “Support AZOVA ir kļuvusi starptautiska. Arī Latvijā ir izveidota Latvijas Azova atbalsta grupa, kuru atbalsta biedrība “Brīvā Ukraina Eiropā”, biedrība “Labdarības lapa”, “Ukrainas atbalsta biedrība” un Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrība, kā arī zemessargi un citi brīvprātīgie.

Par AZOVA pulku

Ukrainas Nacionālās gvardes leģendārā bataljona ceļš sākās 2014. gada 5. maijā Berdjanskas pilsētā kā Iekšlietu ministrijas speciālā policijas patruļdienesta (BPSMOP) bataljonam. 2014. gada 17. septembrī ar Ukrainas iekšlietu ministra rīkojumu bataljons “AZOV” tika reorganizēts un paplašināts par IeM speciālo uzdevumu milicijas pulku “AZOV”. 11.novembrī Ukrainas iekšlietu ministrs parakstīja rīkojumu par AZOVA pulka nodošanu Ukrainas Nacionālajai gvardei un tā komplektēšanu atbilstoši kaujas brigādes struktūrai.

AZOVA pulka karavīri 2014. gada jūnijā atbrīvoja Mariupoli – tolaik pusmiljona iedzīvotāju pilsētu Ukrainas austrumos. Piedalījās kaujas operācijās Širokinas, Marijinkas, Ilovaiskas, Pavlopiļas, Kominternovo, Granitnes un citu pilsētu rajonos.

No 2014. gada līdz 2019. gadam AZOV pulkā, cīnoties par dzimteni,

- savas dzīvības atdeva 38 karavīri;

- vairāk nekā 300 tika ievainoti;

- vairāk nekā 150 saņēma augstākos Ukrainas apbalvojumus par drosmi;

- vairāk nekā 1700 saņēmuši Nacionālās gvardes apbalvojumus.

Šajā laikā AZOVa pulkā bija četri komandieri:

Andrejs Bileckis (Андрій Білецький) (dibinātājs);

Igors Mihailenko (Ігор Михайленко);

Maksims Žorins (Максим Жорін);

Deniss Prokopenko (Денис Прокопенко).

AZOV pulka nomelnošanas kampaņa.

No 2016. gada līdz pat šai dienā pret šiem Ukraiņas varoņiem kreisie liberāļi kopā ar Kremļa propagandistiem veic aktīvu AZOVA pulka nomelnošanas kampaņu, kurā ir iesaistījušies arī mūsu kreisie propagandisti no Re:baltica, LTV1 žurnālists Iļja Kozins un Delfi.ru.

Pat neskatoties uz AZOVA karavīru pašaizliedzību un drosmi, kuru apbrīno jau visa pasaule, šie propagandisti viņus joprojām dēvē par “nacistiem”, ignorējot pat to, ka AZOVA pulks ir daudznacionāla vienība, kuras karavīri ir dažādu reliģiju un konfesiju pārstāvji, tai skaitā arī ebreji.

Jāpiezīmē, ka Japānas valdība atvainojās AZOVA pulkam, ka bija to atzinusi par teroristisku organizāciju, balstoties uz propagandistu safabricētiem ideoloģiskiem materiāliem.

AZOVA pulka simbolika

AZOV izmanto simbolu "Nācijas Ideja", kas Ukrainā ir labi pazīstams kopš viduslaikiem. Šī ir monogramma, kas tiek veidota no divu burtu savienojuma "I" un "N" tādā formā, kāda tiem bija laikā, kad tika lietots vecais ukraiņu alfabēts (līdz XVIII gadsimtam).

Ukrainas aristokrāti izmantoja šo zīmi kā sava ģerboņa elementu. Tie ir uzskaitīti Alberta Vijuka-Kojaloviča ģerboņu kolekcijā "Herbarz rycerstwa Wielkiego Księstwa Litewskiego" 1650. g. – šādus ģerboņus izmantoja Oļševsku, Gurkivu, Voinivu-Jaseņicku un Biļikoviču dzimtas. Šīs ģimenes dzīvoja Volīnas un Kijevas apgabala teritorijā. Bet ir zināmi arī agrāki šī ģerboņa izmantošanas piemēri - ar ģerboņa simbolu, kas pilnībā atbilst Nācijas Idejas simbolam, bija zemes tiesneša Andrija Biļikoviča zīmogs 1601. gadā (sk.attēlā).

Pēc Ukrainas neatkarības atjaunošanas 1991. gadā dažādi ukraiņu nacionālistu un konservatīvie spēki sāka izmantot zīmi "Nācijas Ideja" kā neformālu Ukrainas nacionālisma simbolu. Viņu interpretācijā tas nozīmē solījumu būt lojālam pret savu tautu līdz nāvei un pasargāt tos no jebkādiem ienaidniekiem.

AZOVA bataljons sākotnēji izmantoja "Nācijas Ideju" tās klasiskajā zīmējumā. Vēlāk sāka izmantot arī “uzbrūkošās Nācijas ideju”. Tieši “uzbrukums” kļuva par pamatu simbolikai, kuru kopš 2022. gada izmanto “AZOV Support” fonds un arī azoviešu vienības savos simbolos.

AZOVA pulka karavīri Rīgā

2019. gadā pēc Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrības ielūguma AZOVA pulka karavīri viesojās Latvijā. Apmeklēja piemiņas pasākumus veltītus ģenerāļa Pētera Radziņa dzimšanas dienai (2. maijs) Brāļu kapos un pie piemiņas plāksnes uz valsts prezidenta pils mūra 11. novembra krastmalā. Šīs vizītes ietvarā AZOV karavīri apmeklēja NBS Apvienoto štābu, Zemessardzes 51.kājnieku bataljonu štābu, ZS 54.inženiertehniskā bataljona NMN rotu Saldū un Skrundas kara pilsētiņu. Tāpat viņi piedalījās talkā Mores kaujas muzejā, apmeklēja Īles nacionālo partizānu piemiņas vietu un Lestenes brāļu kapus.

2022. gada 24. februāris

Laikā, kad 2022. gada 24. februārī sākās Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā, AZOVA pulka komandieris pulkvedis Deniss Prokopenko pieņēma lēmumu aizstāvēt Mariupoli. Ukrainas karavīri ar apbrīnojamu drosmi, nesot smagus upurus, aizstāvēja pilsētu no liela Krievijas pārspēka.

“Azovstaļ” pozīcijas tika apšaudītas no jūras, no gaisa un sauszemes. Varonīgā Mariupoles aizsardzība, tostarp cīņas par rūpnīcu “Azovstaļ”, ilga 82 dienas un ļāva Ukrainas spēkiem pārgrupēties un apturēt Krievijas iebrukuma spēku virzību visās frontes zonās. “Pateicoties” kreiso liberāļu un Kremļa propagandistu darbībai, AZOVA pulks netika saņēmis savā bruņojumā Rietumu ieročus.

Pēc 82 dienu kaujām, izpildot Ukrainas prezidenta pavēli, “Azovstaļ” aizstāvjiem nācās padoties gūstā. Joprojām notiek cīņa par vairāku simtu karavīru atbrīvošanu no krievu gūsta. Starp sagūstītajiem ir arī tie, kuri viesojās Latvijā.

Līdztekus Mariupoles aizsardzībai visā Ukrainā tika izveidotas AZOV vienības, kuru kodolu sastāda pulka veterāni, kas vienības rindās dienēja no 2014. līdz 2022. gadam. Šīs jaunizveidotās vienības saņēma neformālo nosaukumu "AZOV spēki”.

Starp tiem ir Galvenā izlūkošanas direktorāta īpašā vienība KRAKEN, teritoriālās aizsardzības 98. bataljons AZOV-Dnipro, Speciālo operāciju spēku vienības АЗОВ-Kijiva un АЗОВ-Harkiva, kā arī militārie formējumi "Albīns" ("Альбін") un "Ļubarts" ("Любарт").

AZOV vienības bez izņēmuma ir Ukrainas armijas oficiālās juridiskās sastāvdaļas. Viņus vieno kopīgi ideoloģiskie un pasaules uzskatu principi, no kuriem galvenais – Ukrainas aizsardzība un brīvība.

* Ģenerāļa Pētera Radziņa biedrības valdes priekšsēdētājs

Novērtē šo rakstu:

108
75

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...