Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lielu notikumu vai pārmaiņu laikos Latvijā parasti uzrodas saraksti. 1940. gadā šādus sarakstus atnesa Staļina varas centrs. Neizpalika bez izpalīdzīgiem vietējiem, kuri šos sarakstus labprāt papildināja ar saviem ziņojumiem par kaimiņiem, paziņām. Hitleriskā Vācija gadu vēlāk, protams, izveidoja savus sarakstus ar represējamajiem. Vēl pēc pāris gadiem atkal PSRS vadībai bija tā teikšana, kurus Latvijas iedzīvotājus ietilpināt savos sarakstos. Sākot no deviņdesmitajiem, izvērsās pagara epopeja ar čekas ziņotāju sarakstu publicēšanu, kas nu jau gan ir pieklususi un zaudējusi sabiedrības interesi.

Taču tagad mums ir uzradies gluži jauns saraksts. Šoreiz to mums ir atvedusi brālīgā ukraiņu tauta - katalogu (www.myrotvorets.team.), kurā, kā apgalvo katalogu radījusī organizācija Mirotvorec, tiek apkopoti agresīvākie Kremļa ietekmes aģenti Latvijā. Šobrīd Krievijas iebrukuma atbalstītāji tiekot fiksēti, bet, kad karš būšot galā, no viņiem varēšot pieprasīt atbildību par pastrādātajiem noziegumiem. Latvijas iedzīvotāji tiek laipni aicināti neslinkot, būt pilsoniski aktīviem un pievienot šim sarakstam viņiem zināmos Kremļa atbalstītājus.

Trūkst vārdu aprakstīt šo neiedomājamo ārprātu. Neticami, ka tas notiek 21. gadsimta Latvijā. Šajā sarakstā ir jau iekļauti daudzi jo daudzi Latvijas iedzīvotāji. Pārsvarā krievu tautības cilvēki. Vienkārši par to, ka viņiem ir savs skatījums uz notikumiem. Nevis aicinājums kādu noslepkavot, nevis aicinājums uz vardarbību, bet gan savs, brīva cilvēka viedoklis.

Varbūt, ka būtiskākā loma iekļūšanai šajā sarakstā tomēr ir bijusi cilvēka tautībai - krievs. Galu galā Vaira Vīķe - Freiberga pirms pāris dienām publiski uzspieda zīmogu visai krievu tautai ar šo savu publisko paziņojumu: “Neiedomājieties, ka Krievijas iedzīvotāji ir tikai nevainīgi blakusgājēji sistemātiskiem uzbrukumiem civiliedzīvotājiem un sprādzieniem un apšaudēm, kas iznīcina valsti un pārvērš pilsētas līdz gruvešu kaudzēm.” Vienkāršāk izsakoties un ar bijušās valsts augstākās amatpersonas vārdiem runājot, - ja krievs, tātad vainīgs.

Nu, un ko tad ar tiem sarakstā iekļautajiem vēlāk darīs? Kādu sodu un kurš viņiem piemēros? Vai ukraiņi paši? Karalauka tiesā vai kaut kādā aizmuguriskā linča tiesā? Vai varbūt rīkosies tā, kā to iesaka Ukrainas televīzijā?

Kanāls “24” ir Ukrainas ziņu kanāls, kura īpašnieks ir Ukrainas pilsētas Ļvovas mēra ģimene. Pirms dažām dienām tiešraides laikā šī kanāla ziņu vadītājs, žurnālists ar maģistra grādu Fahrudins Sharafmals izteica saviem daudzajiem skatītājiem savu viedokli par krievu tautu. Viņa aicinājumu varat apskatīt šajā video https://www.youtube.com/watch?v=pSRaZyGbn2Y , kas ir fragments no viņa raidījuma. Protams, ka tas ir ukrainiski, taču video ir subtitri angļu un krievu valodās.

Lieki piebilst, ka Ļvovas mēra ģimenei iebildumi pret viņa teikto nebija. Pret Sharafmalu nav ierosināta krimināllieta. Viņš pat nav atlaists no darba un joprojām strādā ziņu kanālā. Īsumā - žurnālists ierosināja fiziski iznīcināt visu krievu tautu, sākot no bērniem. Viņš piedāvājās pats iet durt un žņaugt cilvēkus par to, ka viņi ir krievi. Un aicināja savus skatītājus sekot viņa piemēram.

Vai tas ir maz prātam aptverami, ka fašistiski, nacistiski, uz tiešu vardarbību aicinoši vēstījumi tiek pasniegti kā cīņa par Eiropas vērtībām? Ka roku rokā ar šādiem aicinājumiem tiek veidoti kārtējie saraksti? Nevis kaut kad pagātnē un kaut kur, bet tieši tagad un tieši šeit Latvijā?

Un ne jau Fahrudins ir pirmais un pēdējais. Ne jau Vaira Vīķe-Freiberga ir vienīgā, kas ar nacionālsociālismam raksturīgu veselas tautas stigmatizāciju noliek visu krievu tautu ārpus likuma. Izsaka nicinājumu un naidu pret cilvēkiem, šķirojot tos tikai pēc to piederības pie kādas noteiktas tautas. Kaut kādā, lai gan daudz lielākā (vismaz salīdzinājumā ar pašreizējo brīdi) mērā tas jau ir viss bijis arī iepriekš. Pirms nepilniem simt gadiem Vācijā ebrejus pasludināja par vainīgiem pie visām vācu tautas likstām. Uz ebrejiem piederošo veikalu skatlogiem parādījās uzraksti “Jude”, “Juden raus” un tika dauzīti viņu veikalu stikli.

Un šodien jau atkal visā pasaulē plīst veikalu skatlogi. Tikai šoreiz tie ir krievu tautības cilvēkiem piederošie veikali. ASV, Lielbritānijā, Vācijā. Pat Jaunzēlandē kāds krievs, kas tur jau dzīvo 30 gadus un tāpēc nu nekādi nevar tikt sasaistīts ar šodien notiekošo, nevar izvairīties no savas “atbildības”. Viņš ir vainīgs, jo ir krievs. Viņa veikala skatlogi tiek apķēpāti ar krāsu, ar lamu vārdiem. Visā pasaulē krievu tautības cilvēki saņem draudus, nicinājumu un uzbrukumus. Vienkārši tautības, nevis pārliecības, politiskās piederības dēļ vai tamlīdzīgi.

Vācijā un Šveicē ir klīnikas, kuras paziņoja, ka neuzņems kā pacientus krievu tautības cilvēkus. Ir restorāni Vācijā, kuri paziņoja, ka neapkalpos krievus. Bērniem un pusaudžiem tajā pašā Vācijā tiek uzbrukts par to, ka viņi savā starpā sarunājas krieviski.

Liela daļa pasaules salīdzina Putinu ar Hitleru, dēvē viņu par fašistu un, atbalstot cīņu pret Putinu, pielīdzina to cīņai pret nacismu. Ironiskā kārtā šie cīnītāji, paši sev nemanot, ir pārvērtušies par visīstākajiem nacisma ideoloģijas īstenotājiem.

Valērijs Gergijevs, pasaulslavens diriģents, vairākus gadus vadīja Minhenes simfonisko orķestri. Viņam uzstādīja ultimātu - publiski nosodīt Putina iebrukumu Ukrainā vai zaudēt darbu. Viņam neļāva palikt neitrālam. Viņu gribēja piespiest izteikties. Izvēlēdamies palikt cilvēks, nevis ideoloģiska lelle, Gergijevs zaudēja darbu. Nevis tāpēc, ka viņš publiski būtu atbalstījis iebrukumu, bet gan tāpēc, ka nepiekrita kļūt par ruporu kāda rokās.

Cilvēki zaudē darbu, tiek vajāti, pazemoti un iebiedēti tikai tāpēc, ka viņiem ir “nepareiza” tautība - krievs.

Tā būtu stāsta viena puse. Taču ir diemžēl vēl arī otra.

Ir cilvēki, kuri neizvēlas klusēt. Ir cilvēki, kuri domā, kuri analizē, kuri pēta cēloņu un seku mijiedarbību. Šajā mijiedarbību pasaulē nepastāv balts/melns, ļauns/labs. Dažādus cēloņus un dažādas sekas sasaista smalki, dažreiz gandrīz nemanāmi diedziņi. Tie caurvijas, slāņojas, sasaistās un izveido galu galā to, ko mēs redzam kā gala produktu. Un tas nekādā gadījumā nav viengabalains.

Publicists Aivis Vasiļevskis tika apcietināts un ieslodzīts tikai tāpēc, ka viņš iedrošinājās šo sabiedrībai pasniegto gala produktu šķetināt un analizēt. Neiespējami samierināties ar domu, ka šodienas Latvijā tas ir aizliegts.

Kas tad ir atļauts? Gluži kā Orvela “1984” atļauts ir naidpilno minūšu laikā skatīties ekrānā un skaļi demonstrēt savu naidu. Jo skaļāk un izteiksmīgāk, jo labāk. Un tā, lai citi redz. Naids pret iebrukumu, naids pret krieviem, naids pret Putinu. Naids, naids, naids. Vienkārši atbalstīt mieru - nē, to nedrīkst. Tāds cilvēks automātiski kļūst par iebrukuma atbalstītāju un ir sodāms. Karš ir Miers!

Un diemžēl Aivis Vasiļevskis nav vienīgais ieslodzītais savu uzskatu dēļ. Vēl ir arī citi.

Esam nonākuši tādā situācijā, kad valsts vara ir kļuvusi pilnīgi autoritāra. Sākums tam, protams, ir meklējams jau iepriekš. Covid “ziedu laikos” drīkstēja būt tikai viens, valdības viedoklis. Jebkurš mēģinājums iebilst, apstrīdēt, izmantot veselo saprātu tika izsmiets, aizliegts un nepieļauts. Represijas tika ieviestas pamazītiņām. Taču pašlaik šis autoritārais varas aparāts ir iedarbinājis represiju dzirnakmeņus uz aizvien lielāku jaudu.

Par nepakļaušanos valdības noteiktajam viedoklim tiek piemērots jau reāls ieslodzījums. Par naida neizkliegšanu, bet notikumu apšaubīšanu - cietums. Pamatojums ir it kā iebrukuma attaisnošana. Zem šī pamatojuma panta var pabāzt pilnīgi neitrālas lietas. Tieši tāpat kā pirms simt gadiem bēdīgi slavenais padomju kriminālkodeksa 58. pants - pretpadomju rīcība.

Vienīgie Latvijas valdības atļautie iemesli Krievijas iebrukumam Ukrainā, kurus drīkst paust publiski, ir sekojoši - Putins ir slepkava, vai viņš grib atjaunot PSRS, vai Putinam derdz Ukraina. Plus vēl pāris lietas, ko Panorāma pasaka priekšā. Jebkura atkāpe no tā - krimināllieta par iebrukuma atbalstīšanu.

Jebkādas pārdomas par NATO virzīšanos uz austrumiem, Minskas līguma neievērošanu no Ukrainas puses, Fahrudina Sharafmala un Vairas Vīķes-Freibergas cienīgiem izteikumiem un darbībām astoņu gadu ilgā laika periodā kopš 2014. gada attiecībā uz krievvalodīgajiem Austrumukrainā un ne tikai - cietums.

Autoritāra vara, kura ar iebiedēšanu un cietumsodiem mēģina apklusināt citādi domājošos, nav nekas jauns. Tas var šķist nereāli. Kā tas 21. gadsimta Latvijā iespējams? Tas taču ir tikai tur, kaut kur. Krievijā un nez kur vēl. Paskatieties uz Vasiļevski un padomājiet. Izlasiet vēlreiz Freibergas naidpilno vienas pilnīgi visas tautas vainošanu un padomājiet. Un padomājiet, ko tādi fahrudini un viņu neskaitāmie sekotāji darīs ar šiem sarakstiem.

Red.piez. Mēs publicējam un turpināsim publicēt viedokļus, kam paši piekrītam daļēji vai nepiekrītam nemaz. Ja kādam tas nepatīk - Valsts drošības dienests un NEPLP ar nepacietību un entuziasmu gaida Jūsu danosus.

Novērtē šo rakstu:

176
86

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....