Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Solis uz priekšu, divi atpakaļ

Pietiek lasītājs
27.10.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar savu viedokli par daudziem pazīstamo dakteri Robertu Fūrmani sākšu dalīties ar nelielu atkāpi par interesantu Latvijas informācijas telpas iezīmi. Šīs iezīmes būtība ir tas, ka mēs daudz biežāk, nekā vajadzētu, sākam svētīt cilvēkus, pamatojoties gan uz viņu izteikumu, gan uz personības virspusēju novērtējumu.

Tas notiek tāpēc, ka mūs virza vēlme pēc iespējas biežāk paust savu pašu viedokli, un rezultātā mēs neatrodam sevī ne pacietību, lai informāciju izskatītu no vairākiem rakursiem, ne apdomību, lai uz daiļrunīgajiem demagogiem raudzītos kritiski. Ja mums patika autora vārdi, tad viņa reputācijai un visam, ko viņš iepriekš teica vai darīja, bieži vairs nav nekādas nozīmes, jo galvenais tagad ir tikai tas, ka mēs viņam piekrītam.

Ņemiet, piemēram, daktera, iespējams, populārāko tvītu par televizoru un pretīgo sajūtu. Toreiz viņš bija neticami sarūgtināts, ka veca, slima pensionāre, kura, iespējams, pēdējo reizi mūžā nolēma paskatīties televizoru, nav konsultējusies ar viņu par televīzijas kanāla izvēli. Lai pārtrauktu, iespējams, nelegālas programmas skatīšanos Roberts bija spiests pacientes televizoru izslēgt.

Runājot par kritisku skatienu, pirmkārt, par šāda veida informācijas publiskošanu jebkurā citā civilizētā valstī dakterim Fūrmanim vismazāk tiktu lūgts dzēst savu tvītu, kā arī atvainoties par savu ārkārtīgi neprofesionālo uzvedību. Progresīvākās valstīs viņš būtu atlaists no darba burtiski uzreiz un par atļaušanos pieskarties pacienta privātīpašumam būtu saņēmis administratīvo lietu. 

Otrkārt, es saprotu, no kurienes aug kājas šim patriotiskajam impulsam, un, jūs būsiet pārsteigti, es tam pat piekrītu. Ko es nesaprotu, ir - kāpēc pieaudzis un laikam gudrs cilvēks pļāpā tviterī un izliekas, ka problēmu vajag risināt tieši tur? Ja pasaki A, saki arī B. Ja nepatīk, ka mirstošā vecene, iespējams, pretlikumīgi skatās televizoru krievu valodā - zvani policijai. Vai vispār bija jāatsakās sniegt viņai medicīnisko palīdzību, ja esi tik pārliecināts, ka ārsta pienākums ir arī uzraudzīt, kā pacienti lieto televizoru. Bet dakteris Fūrmanis neizdarīja ne vienu, ne otru un tā vietā gļēvi par vecmāmiņu uzrakstīja tviterī aiz viņas muguras.

Rezultāts šim stāstam par televizoru ir ļoti banāls – dakteris ar neprofesionālu uzvedību uzhaipoja tviterī (starp citu, ne pirmo reizi), kamēr pensionāre absolūti noteikti turpinās skatīties TV krievu valodā un situācija būtiski nemainīsies. Neskatoties uz to visu, Roberta patriotisko onānismu atbalstīja simtiem Twitter sekotāju, un tūkstošiem cilvēku ārpus interneta viņu atbalstīja morali. 

Par vēlmes trūkumu uz daktera rīcību skatīties kritiski ir vēl viens stāsts. Šis stāsts ir par viņa reakciju uz Latvijas sportista Maira Brieža mēģinājumu pievērst sabiedrības uzmanību pašnāvību problēmai Latvijā. Briedis to darīja, ievietojot internetā fotogrāfiju, kurā, visticamāk, bija redzama kāda pašnāvības vieta.

Atbildot uz šo tvītu, Dr.Fūrmanis nosauca Briedi par morālu kropli, jo, pēc daktera domām, Latvijā vai nu nav problēmu ar pašnāvībām, vai nu runāt par šo tēmu publiski labāk nevajag. Arguments, ka Briedis atklājis kādu personisku informāciju vai nu par mirušo, vai kādu citu, ir neatbilstošs, jo viņa publicētajā fotogrāfijā nav iespējams noteikt cilvēku identitātes.

Interesanti ir arī tas, ka zem Brieža kritikas viens no daktera sekotājiem uzdeva viņam šādus jautājumus:

Cien. Dr, sakiet, lūdzu, kad un kur pēdējo reizi pašnāvības jautājums tika atspoguļots Latvijas medijos? Un arī kur var uzzināt par valdības un Saeimas paveikto darbu pašnāvību skaita samazināšanai pēdējo četru gada laikā? Es uzgaidīšu, kamēr Jūs meklējat atbildi.

Spriežot pēc tā, ka zem šī tvīta nav nekādu atsauksmju, sekotājs atbildi gaida joprojām.

Kas attiecas uz Brieža bažām par pašnāvībām, tad tās, visticamāk, ir saistītas ar šo traģēdiju lielo skaitu policijas rindās, kur Briedis ilgstoši strādāja. Tāpat nevajag aizmirst, ka Eiropas pašnāvību skaita reitings ir kārtējais mūsu valsts “sasniegums”, jo Latvija šajā sarakstā jau daudzus gadus ieņem vienu no pirmajām trim vietām

Skaidrs, ka garīgās veselības problēmas (galvenais pašnāvības cēlonis) nav tikai Latvijai raksturīga parādība. Tāpēc katru gadu 10. oktobrī pasaule atzīmē Starptautisko garīgās veselības dienu. Vai zināt, kā dakteris Fūrmanis nolēma šo dienu atzīmēt savā Tviterī šogad? Ar video par Somijas premjerministri Sannu Marinu, kuru izaudzināja divas lesbietes un kurai nupat nācās ar narkotiku testa palīdzību visai pasaulei pierādīt, ka viņa nav atkarīga narkomāne.

Tad pagājušajā nedēļā Fūrmanis dalījās ar diezgan garu, detalizētu un dārgu KLIK sērijas rakstu no miskastes ar nosaukumu TVNET par 1991.gadā Jūrmalā izdarīto asinskāro un brutālo slepkavību.

Šis fakts ir interesants ar to, ka starp gandrīz 13 tūkstošiem visā valstī slavenā ārsta sekotāju noteikti ir cilvēki, kas cieš no vienas vai otras pakāpes garīgās veselības problēmām. Vai Roberts padomāja par viņiem, daloties ar šo depresīvo un nomācošo s***? Un vai Roberts vispār saprot, ka TVNET parazīti, kurus viņš aktīvi reklamē tviterī, grauj visas mūsu valsts garīgo veselību jau 30 gadus un ir nepārprotami atbildīgi par savu ieguldījumu pašnāvību skaita pieaugumā Latvijā?

Runājot par parazītiem, ir arī vērts atzīmēt Fūrmaņa īpaši siltās attiecības ar bēdīgi slaveno deģenerātu Tomu Lūsi, kurš savu dzīvi velta toksiska, sabojājoša un maldinoša satura radīšanai. Taču der atcerēties, ka morālis kroplis te nav ne TVNET, ne Lūsis un noteikti ne Fūrmanis. Kroplis šeit, protams, ir Briedis.

Daba, bez šaubām, dakteri apveltījusi ar gaišu prātu, profesionālajām prasmēm un ne to cietāko sirdi. Bet kopā ar talantiem daba mums dod arī izvēles brīvību un nav atbildīga par to, kā cilvēks šo brīvību pārvalda. Šīs dzīves kārtības rezultātā mēs ļoti bieži redzam, kā apdāvināti tautieši, kuri katru savas mūža minūti varētu veltīt, lai mainītu dzīvi uz labo pusi, dara to tikai tajos retajos brīžos, kad viņiem ir noskaņojums. Bet pārējā laikā bieži dara atklāti stulbas lietas.

Novērtē šo rakstu:

83
53

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...