Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa.

Ar Administratīvās apgabaltiesas 2024.gada 18.marta spriedumu Centrālās vēlēšanu komisijas rīcība, nenodrošinot Aivaram Lembergam iespēju balsot Ventspils pilsētas domes 2021.gada 5.jūnija vēlēšanās, atzīta par prettiesisku, kā arī Centrālajai vēlēšanu komisijai uzlikts pienākums rakstveidā viņam atvainoties. Šo sprieduma pārsūdzēja Centrālā vēlēšanu komisija, tomēr Senāts ar 2024.gada 29.maija lēmumu atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību, un apgabaltiesas spriedums stājās spēkā.

Tā kā 2021. gada 5. jūnijā Aivars Lembergs atradās apcietinājumā, atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likumam viņam iespēja balsot pašvaldību vēlēšanās tika liegta. Tomēr 2022.gada 30.martā Satversmes tiesa pieņēma spriedumu lietā Nr.2021-23-01 pēc Aivara Lemberga konstitucionālās sūdzības, atzīstot šī likuma normas par neatbilstošām Satversmes 101. pantam, kas garantē Latvijas pilsoņa pamattiesības ievēlēt pašvaldības.

Satversmes tiesa uzsvēra, ka demokrātiskā tiesiskā valstī nav pieļaujama tāda situācija, kurā bez leģitīma mērķa tiek ierobežotas pilsoņu tiesības balsot pašvaldības domes vēlēšanās. Satversmes tiesa norādīja, ka ir būtiski, lai savas balsstiesības varētu izmantot katrs pilsonis, un valstij ir pienākums gādāt, lai tiesības piedalīties pašvaldības domes vēlēšanās būtu praktiski īstenojamas bez nepamatotiem ierobežojumiem.

Savukārt Administratīvā apgabaltiesa spriedumā atzīst, ka Centrālā vēlēšanu komisija ir tā valsts iestāde, kuras kompetencē ietilpst nodrošināt vēlēšanu tiesību īstenošanu. Ar Satversmes tiesas spriedumu Centrālās vēlēšanu komisijas piemērotās likuma normas ir atzītas par spēkā neesošām no pamattiesību aizskāruma rašanās brīža, tāpēc Centrālajai vēlēšanu komisijai ir jāatlīdzina Aivaram Lembergam kaitējums, rakstveidā atvainojoties viņam par pieļauto prettiesisko rīcību, neļaujot realizēt Latvijas pilsoņa tiesības balsot pašvaldības domes vēlēšanās.

Jau iepriekš par liegumu balsot 2021. gada 5. jūnija Ventspils pilsētas domes vēlēšanās Aivaram Lembergam atvainojās Rīgas Centrālcietuma administrācija.

Novērtē šo rakstu:

65
17

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi