Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizejošā 13. Saeima sorosiešiem, šķiet, bija augstākais sasniegums Latvijas publiskās varas Olimpā, turpretī pēc nesen ciestās sakāves 14. Saeimas vēlēšanās viņiem no rokām drīz vien neizbēgami izšļuks arī milzīgs arsenāls ar varas realizācijai nepieciešamajiem ieročiem.

Amati būs jāatstāj gan nepārvēlētajiem Saeimas deputātiem un viņu palīgiem, gan mistriem, viņu biroju vadītājiem un padomniekiem; neglābjami pārmaiņas skars arī attiecīgo ministriju padotības un pārraudzības iestādes, to veiktos iepirkumus; ticami, ka zudīs pieprasījums pēc dažādiem “pētījumiem” un atklātiem pseidoprojektiem, kas ir sorosiešu būtisks ienākumu avots, kopš šādi “pētījumi” un pseidoprojekti tiek līdzfinansēti no valsts budžeta.

Kā zināms, Džordža Soross un viņa finansētās “centrāles” jau kādus astoņus gadus vairs tā vienkārši negāž miljonu miljonus Latvijas politiskajā procesā, kā tas tika darīts iepriekšējos gados. Pēdējos gados Soross iedod tikai “sēklas naudu”, t.i. līdzfinansējumu, pamatfinansējumu pieprasot panākt no Latvijas valsts vai vismaz no dažu liberāli tendētu valstu vēstniecībām.

Kā gan šāda pamatfinansējuma piešķiršanu var panākt, ja tavējie vairs nav pie varas?

Iestājusies drūmā neziņa

Varbūt pārmaiņas gaidāmas pat tāda sorosiešu ierasta “naudas maciņa” kā Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) vadībā?

SIF sekretariāta direktores Zaigas Pūces vīrs ietekmīgais “Attīstībai/Par” politiķis Juris Pūce vēlēšanās ir caurkritis. Atbilstīgi likumam SIF padomē darbojas seši valdības pārstāvji. No pašreizējās SIF padomes sastāva četrus ministrus 14. Saeimas vēlētāji no darba jau ir atlaiduši: tie ir izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (“Konservatīvie”), labklājības ministrs Gatis Eglītis (“Konservatīvie”), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par”) un tieslietu ministrs Jānis Bordāns (“Konservatīvie”).

Atbilstīgi likumam SIF padomē darbojas vēl arī Ministru prezidenta pārstāvis un kultūras ministrs: kā zināms, pārvēlēti ir gan Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā vienotība”), gan kultūras ministrs Nauris Puntulis (“Nacionālā apvienība”), tomēr vienalga paliek satraucošais jautājums, kā SIF naudas sadali ietekmēs četru ministru nomaiņa šī fonda augstākajā pārvaldes institūcijā?

Un tad varbūt pienāks šī šausminošā situācija, kad SIF vairs nedos valsts (nodokļu maksātāju) naudu, piemēram, tādiem projektiem, kā “Pārmaiņu priekšā 2022”, kura “ietvaros” Sorosa dāsni finansētā LGBTQI organizācija “Mozaīka” šogad plānojusi “turpināt veiksmīgu naida runas monitoringu sociālajos tīklos, lai sniegtu objektīvu pārskatu par naida runas izplatību pret LGBTQI personām un citām mazaizsargātajām grupā Latvijā”? Cita starpā šī projekta gaitā šogad bija paredzēts “īpaši uzrunāt jauniešus”.

Ja jaunā SIF vadība projekta aprakstā minētās problēmas vairs neuzskatīs par reālām un attiecīgi arī šādus projektus vairs neuzskatīs par aktuāliem, tad ko sorosiešiem būs darīt, kur būs sprukt, kur citur valsts naudas “pumpītim” piesūkties?

Lai runā skaitļi!

Pirms četriem gadiem 13. Saeimā tika ievēlēti 11 sorosieši, turklāt 4 no viņiem baudīja arī ministra amatam piešķirtās lielās varas spožumu un postu. Turpretī tagad 14. Saeimā ievēlēti tikai 7 sorosieši, no kuriem vairums nav bijuši Sorosa organizāciju vadībā.

Nav šaubu, ka sorosieši 14. Saeimas vēlēšanās sakāvi cieta tāpēc, ka lielāko daļu “olu” (savu pārstāvju) bija ielikusi vienā - apvienības “Attīstībai/Par” – “groziņā”, bet šī partiju apvienība nav pārvarējusi 5% barjeru, tādējādi politikā uzsākot gaitu “pa skuju taku”.

Bet vispār 14. Saeimas vēlēšanās kandidēja 23 sorosieši, tostarp 11 no apvienības “Attīstībai/Par”, četri no “Jaunās Vienotības” (no tiem netika ievēlēta Lolita Čigāne, kura no cerīgās 9. vietas Rīgas vēlēšanu apgabalā tika aizsvītrota pat uz pilnīgi bezcerīgo 27. vietu), četri no “Progresīvajiem” (divi ievēlēti), divi no “Apvienotā saraksta” (abi ievēlēti) un pa vienam no “Saskaņas” un “Nacionālās apvienības” (abi caurkrituši).

“Vienotībai” patīk sorosiešu polittehnoloģijas

Bet konkrēti kuri tad sorosieši kandidēja 14. Saeimas vēlēšanās?

No “Jaunās Vienotības” kandidēja un netika ievēlēta Sorosa finansēto organizāciju “Delna” un “Providus” biedrene un ilggadēja darbiniece, Sorosa stipendiāte Lolita Čigāne. Bet tika ievēlēti “Providus” biedrs un ilggadējs darbinieks, Sorosa stipendiāts Andrejs Judins, “Sorosa fonda Latvija” bijušais valdes loceklis Uģis Rotbergs, kā arī par Sorosa naudu ASV izstudējušais Ainārs Latkovskis. Cita starpā, te ir vērts padomāt par to, kāpēc tieši Ainārs Latkovskis starp “Jaunās Vienotības” biedriem ir viens no aktīvākajiem aģitētājiem par to, ka nākamajā valdībā ir jāņem “ceturtā kāja” – kreisi liberālā partija “Progresīvie”.

No “Apvienotā saraksta” 14. Saeimā ievēlēts Māris Sprindžuks, kurš savulaik saņēmis Sorosa stipendiju studijām ASV.

Tāpat no “Apvienotā saraksta” ievēlēts Sarmīte Ēlertes iniciētās “Meierovica biedrības” (bieži saukta arī par “Lietussargu grupu”) valdes loceklis Juris Viļums.

Šīs “Sorosa fonda Latvija” ilggadējās valdes priekšsēdētajas Sarmītes Ēlertes iedvesmotās “Lietussargu grupas” nozīme Latvijas politikā un arī sorosisma vēsturē ir gana būtiska. “Lietussargu grupa” pirmo reizi Latvijas politikā pieteicās Saeimas vēlēšanās startēt kādas politiskās partijas sastāvā kā atsevišķa grupa, saņemot noteiktu kvotu šīs partijas vēlēšanu listēs. Lai cik absurdi tas neizklausītos, atradās politiskais spēks, kurš “Lietussargu grupai” tiešām iedalīja kvotu vēlēšanu sarakstos – tā bija partiju apvienība “Vienotība”. Tādējādi pirmoreiz sorosieši startēja Saeimas vēlēšanās jau kā vienots politisks spēks, nevis kā “iedēti” dažādās partijās.

Cita starpā, šī polittehnoloģija ar “Lietussargu grupas” kvotas pieprasīšanu un saņemšanu kādā no politiskajiem spēkiem toreiz izrādījās efektīva:10. Saeimas vēlēšanās tika ievēlēti 13 sorosieši, un šīs polittehnoloģijas galvenā seja Sarmīte Ēlerte kļuva arī par Ministru kabineta locekli – par kultūras ministri.

Kā zināms, S. Ēlerte joprojām ir ļoti ietekmīga persona un sēž valsts prezidentam Egilam Levitam pie labās rokas, kad 14. Saeimas partijas nāk uz Rīgas pili atskaitīties, kā veicas ar jaunās valdības sastādīšanu. Ja kāds to nezina, tad arī pats E. Levits ilgus gadus ir bijis “Sorosa fonda Latvija” valdes loceklis (atbilstīgi “Firmas.lv” datiem no 1997. gada decembra līdz 2004. gada maijam).

Bet 14. Saeimas vēlēšanās startēja arī Meierovica biedrības” valdes loceklis Tālis Linkaits (“Konservatīvie”) un, kā zināms, netika ievēlēts.

“Vienotības” jaunā satelītorganizācija

Interesanti, ka kreisi liberālās partijas “Progresīvie”, kas neapšaubāmi būs no varas elites izkritušās “Attīstībai/Par” ideoloģiskie mantinieki, sarakstā 14. saeimas vēlēšanās kandidēja tikai četri atpazīstami sorosieši.

Kurzemes vēlēšanu apgabalā ar 1. numuru no “Progresīvajiem” kandidēja bijusī “Delnas” direktore Liene Gātere, kuri sevi šajās Saeimas vēlēšanās pieticīgi deklarēja kā “pašnodarbināta pētniece”. Viņa no 1. vietas tika aizsvītrota uz 2. vietu, un ar to pietika, lai bijusī “Delnas” direktore netiktu ievēlēta. Nu, vai tie kurzemnieki nav nepateicīgi, atpakaļrāpulīgi, progresam nepiemēroti? Cita starpā “Progresīvie” šo kundzi deleģēja ne vairāk, ne mazāk kā iekšlietu ministres amatam.

Pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa padomnieks un bijušais “Providus” pētnieks Rasmuss Filips Geks “Progresīvo” sarakstā Rīgas sarakstā startēja ar bezcerīgo 13. numuru un tika “uzplusots” līdz 11. vietai, kas, protams, arī Saeimas deputāta vietu nedeva.

Andris Sprūds Rīgas vēlēšanu apgabalā no 3. vietas tika “uzplusots” uz 1. vietu. Tomēr diezin vai vēlētāji savu atbalstošo izvēli izdarīja tāpēc, ka A. Sprūds savulaik ir saņēmis Sorosa stipendijas un izstudējis Sorosa Centrālās Eiropas universitātē. Ticamāk, ka tika novērtēts viņa intelekts – A. Sprūds ir Stradiņa universitātes profesors, dekāns un senators, kā arī biežs viesis TV raidījumos par ārpolitiku.

Inženierzinātņu doktore Jana Simanovska “Progresīvo” Vidzemes sarakstā startēja ar 2. numuru un šajā vietā arī palika. Bet “Delna” nesen publiskojusi savu biedru jauno sarakstu, un starp tiem ir arī Jana Simanovska. Protams, kā dzied dziesmiņā, Janas ir “Maskavā un Zelta Prāgā, Rīgā, Tallinā …”, tomēr diezin vai šeit minētās Janas ir divas dažādas personas. Jāatgādina, ka J. Simanovska nesen izcēlās ar saviem izteicieniem par dzimumu maiņu pusaudžiem un bērniem.

“Delnai” jaunas asinis

Jaunajā “Delnas” biedru sarakstā ir arī citas būtiskas izmaiņas. Piemēram, ne pārāk sen par “Delnas” biedru un pat par šīs organizācijas padomes locekli ir kļuvis bijušais Saeimas deputāts no “Vienotības” Aleksejs Loskutovs. Savāds mulsums pārņem, kad izlasa politiskās organizācijas “Delna” jaunā biedra un padomes locekļa pašreizējo nodarbošanos valsts sektorā, - A. Loskutovs ir Finanšu izlūkošanas dienesta nodaļas vadītājs.

Par “Delnas” biedreni un padomes priekšsēdētaja vietnieci kļuvusi arī Evita Goša, kura bija tuvu, lai kļūtu par 13. Saeimas deputāti ar “mīksto” mandātu, tomēr nekļuva. “Delnas” biedrs joprojām ir “Vienotības” 13. Saeimas deputāts Atis Lejiņš, kurš gan 14. Saeimas vēlēšanās vairs nekandidēja.

Tāpat “Delnas” biedrenes ir aizejošās 13. Saeimas deputātes Vita Tērauda un Inese Voika, 11. Saeimas deputāts no Zatlera Reformu partijas, triju valstu pilsonis Valdis Liepiņš, kā arī pašreizējā Satversmes tiesas tiesnese Jautrīte Briede.

Vieta hierarhijā jānopelna

No “Attīstībai/ “Par”” kandidējušos, bet neievēlētos sorosiešus var mēģināt sarindot atbilstīgi to ieņemamajam rangam “homo sorosensus” (skat. zemāk) hierarhijā.

Visaugstākā vieta šajā rangā droši vien pienākas Vitai Andai Tēraudai – bijušajai “Sorosa fonda Latvija” izpilddirektorei (1996. – 2003.), bijušajai “Providus” direktorei (2002. – 2013.), kā arī Džordža Sorosa organizāciju starptautiskās asociācijas “PASOS” bijušajai direktorei.

Kā Sorosa starptautiskās asociācijas “PASOS” valdes locekle minēta arī Marija Golubeva – “Providus” biedrene un ilggadēja darbiniece.

Augstu rangu šajā hierarhijā noteikti ieņem arī “Sorosa fonda Latvija” bijušais izpilddirektora vietnieks Pēteris Viņķelis, bijusī “Providus” direktore Krista Baumane, “Delnas” biedrene un bijusī direktore Inese Voika, “Providus” biedrene un bijusī darbiniece Linda Curika.

Kādu rangu šajā hierarhijā ieņem intelektuālis, caur vairākām partijām izgājušais Vjačeslavs Dombrovskis? Grūti pateikt, bet pavisam īsu brīdi (2011. gadā no jūnija līdz augustam) viņš ir pabijis sorosiešu virsotnē – “Sorosa fonda Latvija” valdē.

Tad vēl no “Attīstībai/Par” kandidēja arī Sorosa stipendiāts Daniels Pavļuts un Sorosa finansētās “Eiropas kustība Latvijā” bijušais prezidents Ainārs Dimants.

Nejaušību nav

Bet par diviem deputātu kandidātiem no “Attīstībai/Par” būtu vērts padomāt nedaudz vairāk.

Šīs partiju apvienības premjera kandidāts Artis Pabriks savulaik ilgus gadus strādājis Sorosa Cilvēktiesību centrā, līdz ar to pieskaitāms sorosiešiem. Tomēr A. Pabriks pēdējos gados ir paudis uzskatus, kuri nekādi nav vērtējami nedz kā kreisi, nedz liberāli. Vēl vairāk – A. Pabriks pēdējos gados ir stingri stāvējis patriotisma pozīcijās un pat vismaz formāli iniciējis jaunu valsts aizsardzības koncepciju, kas nu nekādi nav savienojama nāciju izšķīdināšanas un valstu denacionalizācijas teorijām.

Saprotams, ka tas sorosiešiem nebija pieņemams. Attiecīgi, kā atklājās jau pēc 14. saeimas vēlēšanām, sorosieši nepozicionēja A. Pabriku kā “Attīstībai/Par” premjera kandidātu. Viņi (apvienības sastāvdaļa partija “Kustībai “Par””) par savu premjera kandidāti pozicionēja augstāk minēto sorosieti Mariju Golubevu. Nav šaubu, ka šī situācija ar “divvaldību” partiju apvienībā mulsināja pat “Attīstībai/Par” uzticīgos vēlētājus.

Ieva Ilvesa startēja “Attīstības/Par” Vidzemes sarakstā ar 2. numuru, un viņas vārdu (tostarp viņas meitas uzvārdu Kupce) nevarēs atrast kaut kādās sorosiešu annālēs. Tomēr laulības ar redzamu sorosisma ideoloģijas pārstāvi Igaunijā un Latvijas sorosiešu elites ekskluzīvā piedalīšanās Ievas laulību ceremonijā ar toreizējo Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu nav nekāda nejaušība.

Kas ir sorosieši?

Visbeidzot jāatbild uz jautājumiem, kas tie sorosieši tādi ir un kāpēc viņiem jāpievērš īpaša uzmanība - kāpēc sorosieši īpaši jāizdala kā atsevišķa grupa Latvijas politikas diezgan raibajā šļurā?

Atbilde uz šo jautājumu mums pašiem nemaz nav jāmeklē, jo to dod bijušais “Sorosa fonda Latvija” valdes loceklis, nu jau bēdīgi slavenās organizācijas „Amnesty International” funkcionārs Nils Muižnieks. Viņš sorosiešu apzīmēšanai radījis zinātnisku terminu – “homo sorosensus”. Ar šo terminu N. Muižnieks apzīmē jauna tipa cilvēkus, kurus vieno liberālās idejas un darbošanās miljardiera, “Atvērtās sabiedrības institūtu” radītāja Džordža Sorosa finansētajās struktūrās. 2009. gadā izdevumā “Open Society News” N. Muižnieks formulējis, ka “homo sorosensus” ir “Atvērtās sabiedrības institūta struktūrvienību štata veterāni, valžu locekļi, grantu saņēmēji”.

Nav šaubu, ka ar “Atvērtās sabiedrības institūta struktūrvienībām” ir jāsaprot "Sorosa centrālā ofisa Ņujorkā" (tā “Sorosa fonda Latvija” bijušais izpilddirektors Andris Aukmanis sauca šo “Atvērtās sabiedrības institūtu”) dibinātās un ļoti dāsni finansētās organizācijas visā pasaulē, tostarp “Sorosa fonda Latvija” un tās tīkla organizācijas (“Providus”, “Delna” u.c.).

Nav arī šaubu, ka augstākminētie Saeimā ievēlētie un neievēlētie politiķi precīzi atbilst šai N. Muižnieka dotajai definīcijai.

“Gaišā aleja” uz “jaunu sabiedrību”

Savā programmatiskajā publikācijā N. Muižnieks raksta, ka pamazām sabiedrībā jāizveido “atvērtās sabiedrības cilvēku” vairākums; savukārt tiem, kas tādi nav, vajadzētu “lēnām izplēnēt vēstures pelnos”. Ja šādu cilvēku izveide sekmētos, tad “no dziļas tumsas lēnām sprauktos gaismas stars, gaiša aleja, kura pārtaptu par spilgti izgaismotu galveno ielu uz jauno sabiedrību, kuru mēs veidotu”, 2009. gadā patētiski prognozēja N. Muižnieks.

Šo lasot, ir jāsaprot, ka Nils Muižnieks nav nekāds “meža dīvainītis”, kurš “sagājis fāzē” no Marksa un Ļeņina darbiem, bet gan ASV dzimis un studējis politologs, kurš ilgus gadus bijis arī Eiropas padomes cilvēktiesību komisārs, bet tagad ir Latviju skarbi kritizējošās “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktors.

Cita starpā, tikai retais atcerēsies šobrīd jau gandrīz vai neticamu faktu – “homo sorosensus” definīcijas radītājs (vai vismaz tās publiskotājs) Nils Muižnieks savulaik bijis arī Aināra Šlesera vadītās Latvijas pirmās partijas vicepriekšsēdētājs un pārstāvējis šo partiju Eināra Repšes valdībā.

Salīdzinājumam var minēt arī šādus datus: 7. Saeimā tika ievēlēti četri sorosieši (tostarp M. Sprindžuks kā Tautas partijas pārstāvis), 8. Saeimā – pieci, 9. Saeimā – septiņi; 10. Saeimā - trīspadsmit, 11. Saeimā – piecpadsmit, 12. Saeimā – vienpadsmit.

Novērtē šo rakstu:

257
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

12

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...