Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī ir Bella. Viņas māte ir nolaupīta un gūstā. Arī tēvs. Viņi nav jauni. Viņiem ir savas mājas. Bet viņus nolaupīja, jo viņu saimniece ir ragana. Pūlis tā lēma.

Un vēl pūlis pieprasīja un iestādes nolēma, ka Bellas vecāki un visi citi „Lieldeviņzares” suņi par 4 eiro gabalā tiek pārdoti patversmēm, kuras viņus uzņēma. Savukārt patversmes pēc tam tiesīgas viņus pārdot tālāk jau par TIRGUS vērtību.

Savukārt „Lieldeviņzares” saimniecei ir tiesības gan lēmumu par suņu izņemšanu, gan šo lēmumu pārsūdzēt, taču... visdrīzāk šis te lēmums par to, ka patversmes drīkst ikvienu no viņas suņiem TAGAD nopirkt un pārdot tālāk, nozīmē to, ka suņus viņa atpakaļ nedabūs.

Ja izrādīsies, ka apsūdzības bijušas pārspīlētas un suņi atņemti nepamatoti, tad viņa kā kompensāciju par saviem mīļajiem suņiem un sabeigtajiem nerviem saņems... jūs neticēsiet! – šos te 4 eiro par katru pieaugušo suni.

Tas ārkārtīgi atgādina raganu prāvas, kurās par raganu vainu vai nevainīgumu lēma, piemēram, slīcinot. Ja ragana neslīka, viņu sadedzināja. Ja noslīka, tātad nevainīga, un viņas dvēsele drīkstēja doties uz paradīzi. Bet īpašums? Jā, tieši tā, palika apsūdzētājam!

Kā iespējams, ka kaut kas tieši tāds notiek mūsdienās un tiesiskā valstī? Mierīgi. Stāsts gan ir garš un samudžināts, bet mēģināšu pēc iespējas īsi.

Mana gudrā, mīļā, paklausīgā un viegli apmācāmā Bella ir suns, kurš nāk no audzētavas ar nosaukumu „Lieldeviņzare”. Audzētavas, kuras īpašniece ar mediju un sociālo mediju palīdzību beidzamo dažu mēnešu laikā ir publiski padarīta par briesmoni, suņu bendi un spīdzinātāju, kuras noziegumi pret nabaga dzīvnieciņiem bijuši tādi, ka suņus nāciet atņemt un izvietot jau tā pārpildītajās patversmēs.

Kā skan apsūdzības? Nekopti, nesocializēti, pārojušies krustu šķērsu, mituši netīrībā un pusbadā.

No suņu izņemšanas dienas publiskajā telpā nonākuši vairāki video. Kas tajos redzams? Prāvs pulks korgiju, Austrālijas ganu suņu un vēl dažu mazāk zināmu šķirņu suņi. Cik nu varu spriest, neredz nevienu, kas būtu divu šķirņu krustojums jeb metiss. Kažoki ir tīri un spīdīgi. Uzvedība normāla, cik nu normāla tā var būt brīdī, kad sveši cilvēki tos ar varu stūķē būros un ved projām. Apkārtne ir sakopta un kārtīga, fonā redzami plaši voljēri. Arī lielā kūts, kurā (ak, ārprāts, ak, šausmas!) ziemas laikā daļu dienas pavadījuši minētie ganu suņi.

Kur šie suņi nonāca? Kā plašsaziņas līdzekļos publicētajās intervijās dzirdams, puse no šiem dzīvniekiem nonāca patversmē “Ķepu ķepā” vadītājas Gundegas Bideres aprūpē. Bideres kundze publiski atzīstas, ka visu pagājušo gadu rakstījusi PVD sūdzības par minēto audzētavu. Fonā redzams, ka patversmes voljēri, kuros tagad izvietoti “izglābtie” Lieldeviņzares suņi, ir daudz šaurāki par viņu vecajām mājām.

Vēl liela daļa suņu (pārsvarā kucēni) nonākuši patversmē “Labās mājas”, daži arī patversmē “Mežavairogi” un Slokas patversmē. Publiski vienīgi “Mežavairogu” saimniece publicējusi kadrus no izņemšanas dienas, kuros rāda gan tīros voljērus, gan katra suņa pasi (jo visi, izņemot pavisam mazos, desmit nedēļas nesasniegušos kucēnus, ir čipēti un potēti atbilstoši likumdošanai).

Pārējie klusē, vai - kā Bideres kundze - turpina publiski apgalvot, cik briesmīgā stāvoklī ir šie apaļīgie, spīdīgie un mierīgie dzīvnieki.

Kas notiks tālāk? Otrdien, 9. aprīlī, PVD izskatīja 23.02.2024. pārbaudē konstatētos pārkāpumus. Pārbaudes protokols Nr. 154-24-00004, pārbaude tika veikta bez saimnieces klātbūtnes, jo viņa bija vizītē pie ārsta. Pārbaudes protokolu ir parakstījis brīvprātīgais, kas uz saimnieces prombūtnes laiku pieskatīja suņus. 08.03.2024. pieņemts Lēmums par administratīvā procesa uzsākšanu Nr.01800001027724-1(lēmumu un protokolu pievienoju). Process tikai tiks izskatīts, bet suņi jau ir izņemti, un jau sākas tirgus par suņiem.

„Lieldeviņzares” saimniece un viņas juriste līdz šim brīdim nav saņēmušas no PVD “daudzskaitlīgās apsūdzības”, viņas ir redzējušas tikai vienu. Tās autors ir anonīms un tajā ir precīzi šāds teksts: “Kad vienreiz beigsies tā suņu pavairošana suņu fermā Bauskas novadā Brunavas pagastā?” Uz šīs sūdzības pamata PVD ir izņēmis suņus.

Pirms PVD izņēma suņus, „Lieldeviņzares” saimniece jau bija parakstījusi apņemšanos, ka vismaz gadu neviena no viņas īpašumā esošajām kucēm netiks pārota (starp citu, jāpiezīmē, ka NEVIENA no audzētavas kucēm nav tikusi pārota vairāk par vienu reizi gadā, kā atļauj likums). Kopš janvāra ik nedēļas nogali „Lieldeviņzarē” ieradās kinologi (Irina Salamatova (DOG SERVISS 24/7) kuri strādāja ar audzētavas suņiem.

Taču PVD tas nešķita svarīgi, svarīgāk bija sarīkot “paraugdemonstrējumu” par prieku trakojošajam pūlim, kurš vēlējās redzēt, kā sadedzina raganu. Un ļaut nopelnīt “trauksmes cēlājiem”.

Bella ir satraukta. Jo dzird, ka “trauksmes cēlāji” solījuši arī citiem audzētājiem līdzīgu likteni. Un kāpēc gan ne, ja ir iespējams sev par labu noskaņot pūli, sarīkot raganu prāvu un rezultātā labi nopelnīt? Vai tam ir kāds sakars ar suņu labturību?

Neesmu korgiju speciālists, bet Austrālijas ganu suņi ir ļoti izteikti “sava cilvēka” suņi. Nedomāju, ka Bellas vecākus būs viegli pieradināt kādam svešam. Un kas ar viņiem notiks, ja viņi atteiksies aizmirst savu īsto saimnieci?

Vai zināt, cik katru gadu ziedojumos saņem patversme “Ķepu ķepā”?  Un “Labās mājas”?

Novērtē šo rakstu:

88
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...