Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien Saeimas sēdē tiek izskatīts Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas “Lai izmeklētu Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, kā arī nosauktu to politisko amatpersonu vārdus, kuras izraisījušas neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai” galaziņojums.

Šis pasākums, ko neatbilstoši tā būtībai – sauc par parlamentārās izmeklēšanas komisiju, ir kļuvis par kārtējo nodokļu maksātāju naudas bezjēdzīgu izšķiešanu un Satversmē paredzēto principu piesmiešanu.

Iepazīstoties ar komisijas galaziņojumu (skat. šeit - https://titania.saeima.lv/.../F7E5E88AA4DDF923C22587E2002... ), nākas secināt, ka šī komisija nav izpildījusi pat tās nosaukumā noteikto – nosaukt atbildīgās amatpersonas.

Saskaņā ar šīs komisijas secināto - sanāk, ka neviens nav atbildīgs par notikušo? Ka visas nejēdzības ir notikušas pašas no sevis?!

Visa Latvijas sabiedrība ir pelnījusi saņemt skaidrojumu par šādu komisijas lēmumu. Pēc būtības – šāds ziņojums ir spļāviens Latvijai kā parlamentārai demokrātijai un visai Latvijas sabiedrībai, kura apmaksā šo klaunādi.

Tā ir nekaunīga un visatļautīga Saeimas lemtā ignorēšana no varas koalīcijas puses.

To nevar nosaukt nekā citādāk kā nevis par izmeklēšanas, bet gan piesegšanas komisiju.

Sabiedrībai būtu pamatoti pieprasīt no komisijas locekļiem, kuri parakstīja šo galaziņojumu, labi zinot, ka Saeimas dotais uzdevums nav izpildīts – tagad skaidrot savu rīcību. Bet komisijas vadītājam Rihardam Kozlovskim (attēlā) vajadzētu vismaz atdot valstij savu saņemto atalgojumu par neizdarīto darbu.

Tāpat komisijas vadītājam būtu jāskaidro konkrētas “dīvainības” šajā ziņojumā saistībā ar savu rīcību:

Savulaik, izmeklēšanas komisijā tika iesniegti divi mani iesniegumi par faktiem, kuri atklājās, veicot parlamentārās uzraudzības procedūras (Deputātu pieprasījumus) – saistībā ar vakcīnu iepirkumu sāgu un saistībā ar Titled iepirkumu, kad no reklāmaģentūras par neadekvātu cenu tika iepirkts neadekvāti liels respiratoru apjoms, kuri turklāt izrādījās nederīgi.

Ja attiecibā uz vakcīniepirkumu situācija ir skaidra - Ģenerālprokuratūra par šiem faktiem ir informēta un ir uzsākusi procesuālas darbības, tad attiecībā uz Titled iepirkumu nav skaidrības par komisijas īstenotajām darbībām.

Proti, lai gan iesniegums ar faktiem par Titled iepirkuma “dīvainībām” komisijas vadītājam Rihardam Kozlovskim tika iesniegts vēl novembra beigās, uz to joprojām nav sniegta nekāda atbilde, liekot apšaubīt ne tikai komisijas vadītāja rīcības atbilstību komisijas noteiktajam uzdevumam, bet arī likuma prasībām - pārkāpjot Informācijas atklātības likumu.

Ziņojumā maldinoši ir norādīts, ka šis iesniegums bija par “iepirkuma iespējamo neatbilstību normatīvo aktu prasībām”. Patiesībā šajā iesniegumā detalizēti un ar faktiem tika norādīts uz virkni aspektiem, kurus jums bija jāizmeklē, vismaz jāizvērtē – par “dīvaino” piegādātāja izvēli, par neadekvāto darījuma apjomu, nepamatoto cenu, manipulācijām ar dokumentiem, maigi sakot “dīvaino” preces pieņemšanas procedūru, kā rezultātā tika pieņemti gandrīz miljons nederīgu respiratoru, kā arī par valsts interesēm neatbilstošo atbildīgo amatpersonu rīcību šajā darījumā, lai atgūtu radītos zaudējumus, pareizāk sakot – lai neatgūtu tos!

Vēršot uzmanību uz šiem atklātajiem faktiem, komisija tika aicināta tos izvērtēt un vērsties Ģenerālprokuratūrā (ĢP) un Finanšu izlūkošanas dienestā (FID), jo, izmantojot šo institūciju iespējas – izsekojot šī darījuma plūsmām, būtu iespējams pārliecināties, vai šis aizdomīgais darījums netika veidots kā noziedzīga shēma, kurā iesaistītas arī amatpersonas un politiķi.

Komisija “nez kāpēc” to nav izdarījusi.

Beidzoties komisijas darbības termiņam un joprojām nesaņemot nekādu atbildi, es pats vērsos ĢP un FID, informējot par šo savu iesniegumu.

Šis iesniegums ir publiski pieejams Saskaņas mājas lapā- : https://saskana.eu/2021-covid-titled-iesniegums-pik-2/

Tika saņemta ĢP atbilde, ka informāciju par šādu iesniegumu no Riharda Kozlovska tā nav saņēmusi. Pretēji tam, kas tiek apgalvots komisijas galaziņojumā.

Iespējams, ka, jau izbeidzot komisijas darbību, tikai pēc tam, kad Saeimas sēdē (lemjot par galaziņojuma iesniegšanas termiņa pagarināšanu) publiski tika norādīts uz šo komisijas vadības nevēlēšanos reaģēt uz iesniegtajiem faktiem, ir tikušas veiktas formālas darbības, kad tām vairs nav nekādas nozīmes.

Tagad tikai sabiedrības un mediju uzmanība - sekojot, kādas darbības ĢP un jo sevišķi Finanšu izlūkošanas dienests veiks ar saistībā ar šo saņemto informāciju, var nodrošināt to motivāciju rīkoties pretēji valdošo politisko spēku interesēm.

Ņemot vērā, ka tuvākajā laikā ir jālemj par FID vadītāja pārvēlēšanu, FID rīcība saistībā ar šo iespējami noziedzīgo darījumu varētu būt viens no nozīmīgiem indikatoriem – cik bezkaislīgs un politiski neitrāls ir FID pie esošās vadības...

Un vēl - es publiski vēršos pie valsts prezidenta – jau sen Saeimas opozīcija vērsās pie jums ar lūgumu iniciēt grozījumus Parlamentārās izmeklēšanas likumā, lai noteiktu, ka komisijas vadība ir jāuzņemas tiem, kuri šo izmeklēšanu ir iniciējuši, nevis tiem, kuru darbības paredzēts izmeklēt.

Jūsu rokās ir iespēja pārtraukt šo bezjēdzības šovu un padarīt parlamentāro izmeklēšanu par varenu varas uzraudzības instrumentu, kā tas ir nobriedušas demokrātijas valstīs.

Visa Latvijas tauta jums būs pateicīga par to – es jums to pierādīšu ar nākošo PIK, kuru vadīs opozīcija.

Izdariet kaut ko tiešām jēdzīgu un paliekošu Latvijas valstij, un tauta to novērtēs!

Novērtē šo rakstu:

211
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...