Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Хм

05.03.2024. 17:01

»

bolsevik

tovarisc, pomni: Naša cel-pobeda kommunizma vo vsjom mire! Urraaa, tovarisc


Да мне все равно, какая ваша цель)
"Анатолий", будь мужиком, выбери себе один ник. Ну что за детский сад

Atbildēt

REICH

04.03.2024. 12:21

Reiha pilsonis
Melnbaltsarkanais “Vācijas Reiha valdības trimdas karogs”
“Vācijas Reiha valdības trimdā” karogs Foto: Wikipedia/public domain.
Reiha pilsoņi sevi tā dēvē un uzskata, ka Vācijas Federatīvā Republika neeksistē un valsts ir uzņēmums. Ir reiha pilsoņi, kuri nodibina savas "suverenitātes" uz vietas, pasludinot "pseido valstis", dibinot savas impērijas un pasludinot sevi par karaļiem, piemēram, "Vācijas karalis" Vitenbergā.

Pēdējos gados “Reichsbürger” ainai ir pievērsta arvien lielāka uzmanība. Piemēram, 2016. gadā notika vardarbīgi konflikti starp īpašo operāciju pavēlniecību (SEK) Saksijā-Anhaltē un “reiha pilsoni” Adrianu U., kura pseidovalsts “Ur” pēc tiesas rīkojuma bija piespiedu kārtā evakuējama. SEK virsnieks smagi ievainots kaklā ar ieroci.

2014. gadā Adrians Cause arī nodibināja pseidovalsti “Ur” uz sava un viņa sievas vecāku īpašumiem Rūdenā, tādējādi pārņemot Reihas pilsoņu kustības ideoloģiju. Tomēr pats Cause noliedz, ka būtu "reiha pilsonis" (avots: Wikipedia ). Tajā pašā gadā notika pirmā nāve, ko izraisīja “Reiha pilsonis”. Volfgangs P., kurš bija viens no "Ur" atbalstītājiem, nošāva Bavārijas SEK virsnieku, konfiscējot viņam ieročus. Arī Bādenē-Virtembergā kāds Reiha pilsonis piesaistīja nacionālo mediju uzmanību. Juridisko ezotēriku “Reihdruīds” Burghards B. no Švecingenes Federālā prokuratūra arestēja 2017. gadā. Apsūdzība bija tāda, ka tika dibināta teroristu šūniņa, kurā bija iesaistīts it kā nekaitīgais un apmulsušais Druīds. Kopš 2016. gada pavasara valsts mēroga šūnu tīkls plāno veikt bruņotus uzbrukumus valsts pārstāvjiem, patvēruma meklētājiem un ebrejiem.

Satiksmes apstāšanās laikā Efringenā-Kirhenē (Bādene-Virtemberga) 2022. gada februārī tika pamanīts kāds autovadītājs, jo ievērojami palielināts ātrums, kas liecināja, ka vadītājs ir piedzēries. Viņš izbēga no policistu kontroles, bēgot. Apturot, viņš ar galvu uzbrauca vienam no policistiem, viņš pats tika ievainots no apšaudes un aizturēts. Veicot kratīšanu arestētā vīrieša dzīvoklī, tika atrasti nepārprotami pierādījumi, kas liecināja par 61 gadu vecā vīrieša saistību ar tā dēvētajiem Reiha pilsoņiem.

Policijas operācijas laikā 2022. gada aprīlī ar speciālo operāciju komandas (SEK) palīdzību Boksbergā-Bobštatē (Bādene-Virtemberga) bija paredzēts konfiscēt ieroci. 54 gadus vecs vīrietis meklēšanā pretojās. Tika raidīti vairāki šāvieni, viens virsnieks guvis šautu brūci kājā un nācies nogādāt slimnīcā. Pēc neilga laika īpašums aizdegās. No iedzīvotājiem bija konkrētas norādes, ka arestētais vīrietis bija daļa no tā dēvētās Reihsbīrgera skatuves.

Kā daļu no lielākajām meklēšanas operācijām Federatīvās Republikas vēsturē pret "Reichsbürger" notikuma vietu, policijas vienības visā valstī, tostarp GSG9 specvienības no Federālās policijas, ieradās 2022. gada decembrī un veica kratīšanu vairāk nekā 130 mājās, dzīvokļos un birojos. vienpadsmit federālajos štatos. Par apsūdzētajiem tika uzskatīts 51 cilvēks. Jūs tur aizdomās par teroristu organizācijas dibināšanu vai atbalstīšanu. Tiek ziņots, ka grupējums plānojis vardarbīgi likvidēt valsts kārtību un panākt gāšanu, izmantojot bruņotu spēku. Tiek ziņots, ka aizdomās turēto sazvērnieku vidū ir princis, bijušais AfD Bundestāga loceklis un tiesnesis, bijušais AfD pilsētas padomnieks no Saksijas un vairāki bijušie Bundesvēra karavīri, tostarp bijušie Īpašo spēku pavēlniecības (KSK) darbinieki. Saskaņā ar pašreizējām zināšanām tas cita starpā ir saistīts ar bruņotu uzbrukumu Bundestāgam, nenovēršamu karastāvokli un jaunas valdības pasludināšanu, kā arī jaunas Vācijas armijas dibināšanu.

Vēlākais kopš šiem gadījumiem Reiha pilsoņi vairs netiek uzskatīti par dīvainām apmulsušu indivīdu figūrām, bet gan par nopietniem draudiem valstij un tās pilsoņiem. Tāpēc Satversmes aizsardzības birojs kopš 2016. gada ievēro arī Reiha pilsoņus. Bādenē-Virtembergā vien aptuveni 3200 cilvēku pašlaik pieder pie “reiha pilsoņu” un “pašpārvaldes” vides, un Federālais Konstitūcijas aizsardzības birojs lēš, ka visā valstī ir aptuveni 20 000 cilvēku. (Avoti: Zeit Online Valsts Konstitūcijas aizsardzības birojs Bādenes-Virtembergas Federālais Konstitūcijas aizsardzības birojs z).

Kam tic “reiha pilsoņi”?
Ainu parasti veido grupas, bet arī indivīdi, kuri dažādu iemeslu dēļ noliedz Vācijas Federatīvās Republikas pastāvēšanu. Tas ir pamatots, cita starpā, atsaucoties uz vēsturisko Vācijas Reihu, kas nekrita 1945. gadā, sazvērestības teorijas argumentācijas modeļus vai pašdefinētu dabas likumu. “Reiha pilsoņi” uzskata sevi par “īstiem Vācijas valsts pilsoņiem”, savukārt demokrātiski ievēlētie pārstāvji un tiesību sistēma tiek uzskatīta par neleģitīmu. Viņi rada problēmas, atsakoties maksāt nodokļus vai soda naudas, veidojot un pārdodot savus dokumentus, piemēram, “Reiha ID karti”, vai saceļoties pret valsts un tiesu varas pārstāvjiem. Reiha pilsoņi bieži rīkojas kā tā sauktie pašpārvaldētāji, kurus Satversmes aizsardzības birojs piedēvē notikuma vietai kopš 2010. gada. Viņi apgalvo, ka var izstāties no Vācijas Federatīvās Republikas ar vienpusēju deklarāciju palīdzību un veido savas vietējās “suverenitātes zonas”. Vācijas federālo likumu vietā šajās jomās būtu jāpiemēro “Reiha pilsoņu” izstrādātie noteikumi.

“Reiha pilsoņu” argumentācijas līnijas un sazvērestības ideoloģijas
“Reiha pilsoņi” šaubās par Vācijas Federatīvās Republikas suverenitāti un gandrīz vienmēr min divas galvenās tēzes. Vācija joprojām ir sabiedroto okupēta, un tai nav nedz spēkā esošas konstitūcijas, nedz miera līguma. Otra Reiha pilsoņu argumentācija ir tā sauktā “BRD-GmbH” teorija, saskaņā ar kuru Vācija ir uzņēmums.

GG 146. pants (vecā versija) bieži tiek citēts tēzei, ka Pamatlikums nav īsta konstitūcija ( sk. lexetius.com ). Tāpēc Pamatlikums sākotnēji attiecas tikai uz Rietumvācijas federālajām zemēm un zaudēs savu spēku, ja jaunu konstitūciju pieņems visa Vācijas tauta. Taču līdz ar atkalapvienošanos pamatlikums tika saglabāts un pamatlikuma 146. pants tika papildināts ar relatīvu klauzulu, kas noteica, ka pamatlikums attiecas uz visu vācu tautu. Jaunas konstitūcijas vietā tika saglabāts Pamatlikums. Neskatoties uz tā pagaidu raksturu pirms atkalapvienošanās, nekas neliedz Pamatlikumam pildīt konstitūcijas lomu.
Starptautiskajās tiesībās konstitūcija ir rakstīto un nerakstīto tiesību principu kopums, kas regulē valsts struktūru, tās orgānus un pilsoņu tiesības attiecībā pret valsti. Pamatlikums atbilst visām šīm prasībām. Revolucionārais “Lüth spriedums” (BVerfGE 7, 198, 208) 1958. gada 15. janvārī arī skaidri parādīja, ka Vācijas konstitūcijas vērtību orientācijas ir atrodamas Pamatlikumā (avots: Federālā konstitucionālā tiesa ).

Taču “Reiha pilsoņu” tēze, ka Federatīvajai Republikai nebija pilnīgas suverenitātes, nebija nepamatota līdz atkalapvienošanai. Pēc Otrā pasaules kara uzvarējušās lielvaras saglabāja vairākas tiesības ietekmēt Vāciju. Arī miera līgums oficiāli netika noslēgts. Tikai 1990. gadā bijušās uzvarētājvalstis atteicās no šīm tiesībām. Ar 1990. gada līgumu “Divi plus četri” Federatīvā Republika un VDR kopā ar ASV, Padomju Savienību, Franciju un Lielbritāniju nolēma atjaunot Vācijas pilnīgu iekšējo un ārējo suverenitāti. Nekas nestāvēja ceļā Vācijas atkalapvienošanai. Tādējādi līgums izpildīja visus politiski pieprasītos un juridiski nepieciešamos nosacījumus miera panākšanai ( BpB: Divi plus četri līgums ).

Divi plus četri līgums de facto ieņēma miera līguma funkciju, taču to tā nesauca. Šo apstākli var saistīt ar ļoti pragmatiskiem un finansiāliem apsvērumiem: “miera līgumam” būtu bijis jāceļ pie galda visi bijušie Vācijas ienaidnieki no Otrā pasaules kara. Saskaņā ar starptautiskajām tiesībām Vācijai arī būtu bijis jāveic visi nenomaksātie atlīdzības maksājumi atsevišķām trešām valstīm. Prasības par zaudējumu atlīdzību no tādām valstīm kā Grieķija, kas Otrā pasaules kara laikā cieta postījumus un zvērības nacistu iebrukuma dēļ, tika noraidītas.

Savukārt “BRD-GmbH” teorijas atbalstītāji uzskata, ka Vācijas Federatīvā Republika patiesībā ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību (GmbH). Tātad Vācija nav valsts struktūra, bet gan uzņēmums. Uzņēmuma “Bundes Republik Deutschland Finanzagentur GmbH” ieraksts Frankfurtes komercreģistrā tiek minēts kā šķietamais pierādījums šai promocijas darbam. Tāpēc mēs, Vācijas pilsoņi, esam tikai šīs GmbH darbinieki. Tas vien, ka mums ir personas apliecība, nevis “pilsoņa apliecība”, skaidri norāda uz to, uzskata “BRD-GmbH” teorijas piekritēji.

Faktiski reģistra ieraksts ir vienkārši Federālās finanšu ministrijas pakalpojumu uzņēmums. Pretēji tam, ko bieži apgalvo, aģentūra nepieņem lēmumus neatkarīgi, un tai ir skaidri noteikti un ierobežoti uzdevumi, ko tā veic federālās valdības labā. Tas galvenokārt ietver parādu samazināšanu, atmaksājot vecos kredītus un ņemot jaunus, kā arī izdevīgi ieguldot tirgū lieko naudu. Arī termins “personisks” ID kartē ir viegli izskaidrojams: termins ir atvasināts no vēlīnā latīņu valodas “Personalia”, kas tulkojumā nozīmē “personiskas lietas”. Tādējādi personas apliecība nav paredzēta, lai identificētu turētājus kā darbiniekus, bet gan tajā ir viņu personas dati.

“Reiha pilsoņu” organizācija, īpašības un bīstamības potenciāls
Reiha pilsoņi ir sarežģīta un mulsinoša kustība. Tas atspoguļojas daudzās grupās, kuras ir piešķīrušas sev dažādus nosaukumus un nosaukumus. Kā piemērus var minēt “Vācijas trimdas valdību”, “reiha komisāru valdību” vai “Vācijas Karalisti”. Attiecības starp dažādām “impēriskajām valdībām” ir tikpat neviendabīgas. Dažas “Reichsbürger” grupas sadarbojas savā starpā, bet citas arī sacenšas savā starpā. Nav nekas neparasts, ka “Reiha pilsoņu” grupas pēc iekšējiem konfliktiem sadalās un izveido jaunu Reiha ideoloģisko grupu.

Reiha pilsoņi nepieņem pašreizējo politisko sistēmu vai vairs nejūtas pietiekami pārstāvēti politikā. Motīvi tam ir dažādi, taču pētījumos tie vēl nav pietiekami izpētīti. Tomēr ir pietiekami daudz skaitļu, lai raksturotu vidējo “reiha pilsoni”. “Reichsbürger” ainā pārsvarā dominē vīrieši, un to var raksturot kā senāku. Trīs ceturtdaļas “reiha pilsoņu” ir vīrieši un vecāki par 40 gadiem. Šķiet, ka izglītība nav “Reichsbürgertum” noteicošais kritērijs. Drīzāk “reiha pilsoņus” vieno tas, ka viņiem agrāk bieži nācies ciest profesionālus vai privātus likteņa triecienus. Daudzi no cietušajiem ir arī tā saukto “vides vadītāju” upuri, kuri apzināti izmanto savas sazvērestības teorijas, lai vēl vairāk satrauktu cilvēkus. Tāpat kā profesionālās sektās, viņi pelna naudu no interesentiem, piemēram, semināros vai ar nevērtīgiem “Reichsbürger” papīriem.

Saskaņā ar Satversmes aizsardzības biroja datiem 2021. gadā Vācijā kopumā tika identificēti 21 000 “Reiha pilsoņi un pašpārvaldes darbinieki”. Salīdzinot ar kopējo valsts iedzīvotāju skaitu, sākotnēji šis skaits šķiet nenozīmīgs. 2017. gadā “Reiha pilsoņu” skaits joprojām bija 16 000. Pieaugums skaidri parāda, cik mobilizēties spējīgi tagad ir kļuvuši “reiha pilsoņi”. Viņi īpaši aktīvi darbojas internetā un sociālajos tīklos, veidojot savā starpā grupas un izplatot savu ideoloģiju. “Reiha pilsoņi” ir bīstami, jo viņiem ir liela afinitāte pret šaujamieročiem un viņu agresivitāte pret valsts pārstāvjiem vai amatpersonām. Lai gan visi “reihsbīģeri” pieturas pie sazvērestības teorijām un ieņem pretvalstisku nostāju, tikai daži “reihsbīģeri” ir skaidri pieskaitījuši labējo ekstrēmistu spektram, ko Federālais Konstitūcijas aizsardzības birojs ir pieskaitījis. Saskaņā ar Federālā Konstitūcijas aizsardzības biroja datiem aptuveni 33 000 labējo ekstrēmistu vidū ir 1150 “Reiha pilsoņi”. Antisemītiskā un etniskā domāšana tur ir īpaši izteikta (avots: Federālais Konstitūcijas aizsardzības birojs 2021 )

Atbildēt

cem un Pučem

01.03.2024. 17:19

»

cem

paldies, Puče.tev taisnība visos aspektos.redz kā 5.kolona "lec".ha ha


Kas ir 5.kolonna LV? Konkrēti-kur to atrast?

Atbildēt

Хм

28.02.2024. 12:52

»

c

kaut kā mutno, rakstītājs pats nezina, ko grib


Что, заело, что правду написал?)) Я и не ожидал другой реакции, правду всегда трудно принять, верно?)

Atbildēt

Хм

28.02.2024. 12:52

»

Tālavas taurētājs

Igaunijā drusku labāk ?!! Tas itin nemaz nenozīmē labi un ne tuvu teicami. Pat Polija kura ļoti centās atbrīvoties no krievu mafijas un netīrās naudas, to nav spējusi izdarīt pilnībā, jo tie ielīda pa citām durvīm un zem svešām izkārtnēm


Польша совершенно легально продолжает до конца 2024 года качать российскую нефть, "потому что договор такой". И как только помощь Украине подверга опасности экономическое положение местных фермеров, тут же появились протесты и блокады дорог, с которыми власти якобы ничего не могут сделать.
То, что поляки умеют громко кричать одно, но втихаря делать другое, прекрасно показывает поток грузового транспорта из/в Беларусь.
Другое дело, что Литва и Латвия ничего не могут громко возразить, мы же союзники.
И не нужно это списывать на некую мафию и грязные деньги - это сознательный выбор самой Польши. Просто вам проще засунуть голову в песок "это все мафия и грязные деньги, не может быть иначе".

Atbildēt

cem

28.02.2024. 11:29

»

Хм

Я все ждал, когда же и тут появится очередное извержение от Пуче...


paldies, Puče.tev taisnība visos aspektos.redz kā 5.kolona "lec".ha ha

Atbildēt

tev

27.02.2024. 20:29

»

Muļķa latvĀŅa MazpisĀŅa

Ticības apliecinājums


patika? Tad tikai gaidi, gan jau būs vēl. ;)

P.S. Tas ir labi, muļķa latvāni, ka tu tici pareizajam - slikti tikai, ka netici pats sev.

Atbildēt

Tālavas taurētājs

27.02.2024. 17:21

»

Хм

И рядом Эстония, где все почему-то получше. А, там оккупанты были просто со знаком качества


Igaunijā drusku labāk ?!! Tas itin nemaz nenozīmē labi un ne tuvu teicami. Pat Polija kura ļoti centās atbrīvoties no krievu mafijas un netīrās naudas, to nav spējusi izdarīt pilnībā, jo tie ielīda pa citām durvīm un zem svešām izkārtnēm.

Atbildēt

Хм

27.02.2024. 17:10

»

edis

Ta ir,piekritu.Ir mulkigi ceret,ka pec vel 555 gadiem mainisies pasaules uztvere tiem,kas vienmer jutas ''velikije i nepabedimije''un tai pat laika nepartraukti vaimana,kaa vinus apbizo.Zin tadi ''da ja,da vseh,da sejcas''un sak raudat cik vinam smagi but apbizotam.Tada tiri apzinata morala kropliba...


Не волнуйся, ничего не поменяется. Будешь стоять напротив таких и тянуть свою песню "нас все обижают, все оккупируют, не дают жить даже в свободной Латвии, кругом враги: русские, чекисты, жиды, сороситы, коммунисты и кто там у вас еще в списке. И повторяйте по 100 раз в день "вот если бы не..., мы бы жили не тужили"
Еще лет 17 смело повторяйте! Следующий Пуче вам потом скажет "на каждый год оккупации 2 года очищения", чтобы вы еще 50 лет читали мантру "а вот если бы".
Надеюсь, к тому времени мои дети и внуки уже исполнят вашу мечту, уедут, чтобы вам тут лучше стоналось. А если повезет, то может и мы уже уедем. Правда, не одни. А вместе с латышами, которые уже уезжают и которых уже задрало, как их "имеют" под стенания "ох, вот эти русские, жиды, соросоиди, и т.д."

Atbildēt

Tālavas taurētājs

27.02.2024. 17:08

»

Pirātu partija

Cilvēki neiedalās pēc tautības, cilvēki iedalās pēc uzskatiem...


Pēc dekolonizācijas varētu runāt, ka cilvēki neiedalās pēc tautības, bet ir okupācijas režīmam kalpojušie vatņiki, kuriem nepieciešama lustrācija, tas ir, liegums puedalīties valsts politiskajā dzīvē un ieņemt amatus stratēģiski svarīgās nozarēs. 33 gadus ir noticis pilnīgi pretējais un rezultātā ir fakti - naturalizēta 5.kolonna, pēdējā vieta EU, ekonomika 99% balstīta uz korupciju, kura ir kremļa galvenais ierocis.
Tavi pareģojumi kalpo Latvijas ienaidniekiem kā iekšējiem, tā ārējiem.

Atbildēt

Хм

27.02.2024. 17:04

»

Skumjais Bruņinieks

Kad es iekarošu kādu salu, tad nosaukšu to par Liekulības salu un iecelšu Puči par šīs salas gubernatoru...


Ну, про шпроты он упомянул совсем по другой причине. Он же не клинический идиот, понимает, что все-таки если постоянно кричать "свиньи, свиньи", подразумевая русских, то можно и на судебный иск нарваться. Поэтому заложил для безопасности две фишечки:
1. упомянул про одного русского, что тот правильный русский, аж латышом его назвал (очевидно, по Пуче это некий знак абсолютного качества: если Пуче кого-то называет нашим латышом, то тот уже не русский свинья)
2. упомянул про шпроты. Мол, нас русские свиньи шпротами называют. Вот видите, я сам себя так назыаю-значит, и русских могу свиньями называть. Ну мы типа просто обменялись "комплиментами", я тут не при чем.

А про 50 лет, думаю, все еще намного проще. Учитывая активности последнего года, Пуче явно метит в политику. Но он же не дурак. Понимает, что обещать "я за 3 года наведу порядок" - нереально. Да и хочет ли он на самом деле делами заниматься? А вот если уже заранее сказал, что нужно 50 лет разгребать, а еще только 33 прошло, то сам себе и соломку подстелил. Типа что вы от меня хотите, только 34-38 года прошли, еще более 10 лет впереди! И скажет - я же честно предупреждал, какие ко мне претензии!

Atbildēt

Pilnīgs

27.02.2024. 15:40

»

Pirātu partija

Cilvēki neiedalās pēc tautības, cilvēki iedalās pēc uzskatiem...


idiots, kādi tev husīti Karību jūrā. Amerikānis ģeogrāfijā esi.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

27.02.2024. 14:57

Redziet, cik maigi Puče izsakās par visu to, kas noticis viņa saimnieka lemberga karaļvalstī visus šos 30+ Neatkarības gadus - "..varbūt gribējās labākus valsts vīrus un sievas...", "..viedākus lēmumus", "..APĶĒRĪGĀKUS IERĒDŅUS", "skaistākus darbus".. !!!!
Maķenīt labāk tik gribētos, Pučes prāt..bet savādāk - VISS KĀRTĪBĀ, AK CIENĪJAMĀ KUNDZE!
Vislabāk man patīk - APĶĒRĪGĀKUS IERĒDŅUS - Pučem gribētos...nu kur vēl "apķērīgākus" ierēdņus, par tagadējiem, kas valda valstī un slauc to.
Tā pat, kā ir "divi Aivari"..tā arī ir "divi Pučes" - viens NEZINĪTIS, kas tikko no Marsa atlidojis un ieraudzījas negācijas mūsu valstī, bet otrs Puče ..rūdīts blēdis un nelietis, visīstākais smagos noziegumos notiesātā oligarha Lemberga rokaspuisis un uzticamības persona.
Tikai ļoti uzticamam un drošam cilvēkam Lembergs varēja uzticēt Mediju namus.
Puče ļoti maigi izsakās par mūsu sadirsto valsti, jo zina, ja sāks publisku izmeklēšanu, tad pēdas aizvedīs gan pie viņa saimnieka Lemberga, gan pie Pučes paša.
Rūdīts, liekulīgs un melīgs blēdis ir Puče..kas visus šos gadus ir palīdzējis ar savu propogandu zaglim Lembergam nozagt mūsu valsti.
Un tagad visa NRA izliekās par nezinīšiem..baltiem, pūkainiem radījumiem, kas šausminās par visu apkārtnotiekošo.
Lai gan paši bija visus šos 30+ Neatkarības gadus vislielākais Lemberga un pārējo oligarhu balsts un noziegumu piesedzējs.
Vissmieklīgākais bija nesen paustais Beņas Latkovska vēstījums - viņš zākāja Zatleru(kā nu nezākāt, ar viņa rosinājumu, tauta iespēra ar kāju pa pakaļu Beņas saimniekam)..zākāja Zatlera kungu par pieņemtajām aploksnēm.
Sauca viņu par "prezidents aploksne"..uzsvēra, ka slepus tika iecelts amatā zoo dārzā utt.
Vienvārdsakot, "aploksnes" bija beņasprāt tas vislielākais noziegums.
Saprastu, ja to atgādinātu Māte Terēze..tad, jā..Zatlera kungam nosodījums.
Bet pārmetumus par aplokšņu tēmu Zatleram izsaka cilvēks, kura saimnieks Lembergs ar 240 apsūdzības sējumiem ir notiesāts par smagiem kriminālnoziegumiem.
10 !!! galvenie liecinieki kriminallietā ir aizdomīgi, pēkšņi nomiruši. Lembergs savu sirdsdraugu nomušīja dēļ mantojuma.
Lembergs nozadzis ir valstij MILJARDU..Lembergs ir iešņaucis nāsīs tik daudz valsts mantas, ka tiesnesei vajadzēja stundu uzskaitīt visu konfiscēto...un tā ir tikai aizberga redzamā daļa..un tādas hiēnas, oficiāli notiesāta noziedznieka Lemberga mazais, nožēlojamais šakālītis Beņa uzdrošinās kaut ko šļupstēt un pārmest Zatleram par aploksnēm.
Pajautājiet Lemberga suņukam Beņam..a kas notika viesnīca Rīdzene numuriņā..kaut kādas slepenas sarunas, amatu dalīšana, valsts nozagšana..tur esot piedalījies arī Tavs saimnieks lembergs..ir audio pierādījumi - skaista urlu valodiņa, kā Beņas saimnieks Aivars valsti čakarē?
Pajautājiet to morālajam kroplim Beņam..tās Tev nav nekādas "aploksnes".
Tas pats attiecās uz Puči..sava saimnieka sūdus..nē, ne sūdus, bet sūdu kalnus izliekās neredzam.
Puče grib tikt laukā no Lemberga sūdiem ar sausām, tīrām kājām..katru vakaru slepus, ejot mājās..vārturūmē, lai ne viens neredz, cenšās nokašāt no kurpju zolēm Lemberga fekālijas...
Puče! Bet smaciņš paliek..neskatoties pat uz tavām nopietnajām un nevainīgajām uzacīm.
Tu mēģināji nesen uzminēt, vai krūšu kurvja rajonā ir sirds tur kādam. Es nezinu, kurā rajonā vai vietā cilvēkam ir noslēpta sirdsapziņa...es gribu pajautāt tikai -
Puče - vai tev vispār ir sirdsapziņa?
Ir tāda lieta, kā vēsturiskais taisnīgums.
Es tomēr ticu, ka pienāks diena, kad visādiem "pučēm", "beņām", "lembergiem", "šķēlēm" un "vienotībām" pienaks atmaksas brīdis..vajadzēs viņiem visiem atbildēt par to, ko izdarīja ar latviešu tautu un mūsu mīļo Latviju!

Atbildēt

Naivais

27.02.2024. 14:50

»

Skumjais Bruņinieks

Kad es iekarošu kādu salu, tad nosaukšu to par Liekulības salu un iecelšu Puči par šīs salas gubernatoru...


... ja kāds cilvēks ir egocentriski tendēts, vai viņa spriedumos ir jāiedzļinās? ... un tas nav par Jums...

Atbildēt

Patriotiskais gars

27.02.2024. 12:34

»

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

...


Kā vienmēr poēzijas vārdos sakarīgums un patiesums,
kolosāli spēcīgi!

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

27.02.2024. 12:21

Kad es iekarošu kādu salu, tad nosaukšu to par Liekulības salu un iecelšu Puči par šīs salas gubernatoru!
Beņa Latkovskis būs vicegubernators.
Salai jābūt lielai, jo es tur gribu nometināt vēl Vienotību, viņas ierēdniecības armiju ieskaitot. Lembergs arī, protams..bet bez sava ZZS..
Kā tad tā, jautāsiet..un es atbildu - ZZS elektorāts neliekuļo, tas atklāti un godīgi pasaka .."..balsojam par Lembergu tāpēc, ka viņš zog, bet dalās..".
Kad beņa, Puče vai kāds cits no "neatkarīgās" Lemberga avīzes kaut ko uzraksta..tad tas ir ar speciālu vēstījumu..vai norādēm..vai izskaidrojumiem.
Tā ir arī šajā rakstā..galvenās lietas, ko Puče Lemberga, visu oligarhu un Vienotības vārdā grib pateikt, ir ietērptas lētā, patriotiskā šļurā - a la Dzintars vai Langa.
Pavisam aizmirsu..vienmēr šajos rakstos Hūtes suņuki mēģinās ieķerties kādam starā un iekost, kurš viņu saimniekam kādreiz ir iesitis vai roku pacēlis uz Aivaru.
Beņa Zatlera bikšu starā regulāri iekožas..Puče šoreiz nevienu konkrēti nepiemin..toties izsaka tādu kā Lemberga sāpi - "..vot, redziet..vienu tur krimināllietā tiesa attaisnoja, bet man ņem un piespriež sroku tie job...je sorosīdi.."
Bet tagad pie galvenā, pie sistēmas vēstījumiem, norādēm un izskaidrojumiem.
Dārgie laikabiedri, atcerieties šo datumu - mēs vairs neesam aitas un auni..MĒS ESAM ŠPROTES !
Ziniet ko..es protestēju! Bijām jau pa šiem gadiem pieraduši pie šo lopiņu statusa..cirpšanas process arī iepaticies..varējām nebēdni diet pa aploku..vienreiz četros gadod noblēties. Kam nepatika zāle šajā aplokā, varēja diet uz citiem Eiropas aplokiem, kur zāle leknāka un zaļāka.
Vienvārdsakot - brīvība.
Bet te pēkšņi uzrodās Lemberga un Vienotības emisārs Puče un voluntāri paziņo - VSJO, NEESAT VAIRS AITAS UN AUNI. ESAT ŠPROTES.
Gribētos, ziniet..arī dzirdēt pārējo šī aploka lopiņu domas un piekrišanu..būtu godīgi rīkot referendumu...
No dzīviem lopiņiem tā uzreiz pārtapt par beigtām, konservu bundžā iespundētām zivīm negribētos.
Te vēl jāmeklē kāds slēpts vēstījums..šprotes konservu bundžā varbūt ir domāts, ka tautu gaida ieslodzījumi, izsūtījumi..?
Bet ir arī priecīga vēsts.
Ieslodzījumā vislielākās mokas ir tad, kad nezini, cik Tev vēl jāsēž. Kad kādu varmāka izvaro, tad upurim vieglāk paciest, ja zina, kad beigsies izvarošana.
Mīļie līdzcilvēki..Lembergs, Vienotība un visa VDK, KP sistēma rūpējās par mums un godīgi pasaka - VIŅI TAUTU PISĪS VĒL 16 GADUS.
Un tad mūsu mokām būs beigas..jo, ja no 50 gadiem(atutošana) atņem 34 gadus, kur esam jāti, tad paliek 16!
Un tā jau ir cerība..tā ir gaisma tuneļa galā. Redziet, viņi studē manis rakstīto..es nesen izteicos, ka neredzu gaismu vairs tuneļa galā.
Uzreiz uzrodās izskaidrotāji un pasaka godīgi, cik ilgi jāmocās.
Es domāju, latvieši - ja jau cietām visu šo laiku, tad 16 gadi ir "ein spick".
Un visbeidzot..Sistēmas attaisnojums tam, ka ne viss ir iznācis, " tā kā gribētos".
Te Puče atkal liekuļo..." ne tā kā gribētos".."ne tādi valsts vīri" ir, ziniet, diezgan maigi teikts.
Bet nevar taču pateikt - VISS IR DIRSĀ! VALSTI VADĪJA NEMĀKUĻI UN NOZIEDZNIEKI. Tad uzreiz tauta prasīs vainīgos, tāpēc jāsaka saudzīgi.
Puče vēstī beigās vienu līdz šim nezināmu politekonomisku likumu - aksiomu. Tas ir tāds kā visas Sistēmas attaisnojums, kāpēc pēc 30+ Neatkarības gadiem esam galīgā pakaļā, esam pēdējās vietās ES...
Izrādās, ir tāds, līdz šim nedzirdēts politekonomisks likums, patiesība - ja valsts ir bijusi 50 gadus Padomju dirsā, tad arī izejas periods no šīs dirsas ir 50 gadi.
Ļoti ļoģisks izskaidrojums priekš šprotēm..tas ir tā pat, kā dzērājam..cik ilgi dzēri, tik ilgi arī "athods".
Tagad jebkuram politiķim, kuram pajautāsiet "..kāpēc mēs joprājām esam pakaļā, kāpēc atpaliekam no parējām ES valstīm, kāpēc mums nav sakārtota neviena joma..", politiķis var droši atbildēt - "..paga, paga..vai neko neesat dzirdējis par Pučes "atutošanas" likumu..50 gadus mūs utoja..? Utoja. 50 gadi ir vispārpieņemtais atutošanas process..vēl 16 gadiņus mēs tautu jāsim, ui..piedošan - "atutosim.
Paskatieties uz sevi, esat vēl pilns ar utīm.
Jauko sagremošanu, joprojām aitas un auni..ne šprotes.

Atbildēt

edis

27.02.2024. 11:40

»

Хм

Я все ждал, когда же и тут появится очередное извержение от Пуче...


Ta ir,piekritu.Ir mulkigi ceret,ka pec vel 555 gadiem mainisies pasaules uztvere tiem,kas vienmer jutas ''velikije i nepabedimije''un tai pat laika nepartraukti vaimana,kaa vinus apbizo.Zin tadi ''da ja,da vseh,da sejcas''un sak raudat cik vinam smagi but apbizotam.Tada tiri apzinata morala kropliba.Tas,ka ceret,ka Briskens peksni sapratis vardu gods.Bezjedzigi.

Atbildēt

Хм

27.02.2024. 10:28

»

va vellos

Puče, Puče - jocīgs tu esi. Sāc ar to, ka šai valstī pie varas esot kūtsmēsli. Nestrīdos. Bet tad 80 proči teksta ir slikti izdvests vecais NA baurojiems ''siitiiet kriieevus''. Ar to viss pateikts - šito baurojot tu esi parasts tevis par kūtsmēsliem dēvētās kliķes tirliņš


Интрига только одна-Пуче потом присоединится к NA или же куются планы сделать молодых конкурентов NA, потому что старая гвардия стала слишком политкорректной и инертной, и уже опасается слишком активно высказывать свою точку зрения? Может, NA хотят назад в коалицию.
ПОэтому нужна свежая кровь, чтобы перед выборами заодно помочь и своим друзьям якобы противникам из русского радикального крыла. Где тоже не хватает "крови и агрессии". Росликов сняли сливки, но пока ведет себя слишком спокойно.

Atbildēt

va vellos

27.02.2024. 10:02

Puče, Puče - jocīgs tu esi. Sāc ar to, ka šai valstī pie varas esot kūtsmēsli. Nestrīdos. Bet tad 80 proči teksta ir slikti izdvests vecais NA baurojiems ''siitiiet kriieevus''. Ar to viss pateikts - šito baurojot tu esi parasts tevis par kūtsmēsliem dēvētās kliķes tirliņš.

Atbildēt

Muļķa latvĀŅa MazpisĀŅa

27.02.2024. 09:52

»

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

...


Ticības apliecinājums.

Atbildēt

Хм

27.02.2024. 08:57

»

ieplānot nākamo būsterīti

Autors prasa 50 gadus, okupācijas palieku skalošanai tautiešiem no smadzenēm? Tas jau pārspēj Moiseju, kurš tautiešus vadāja pa tuksnesi 40 gadus lai restartētu, bet tagad ir citi laiki un citi ietekmeļi


Ну надо же понимать-если написать про 40, то это слишком быстро! Сколько тут осталось тогда, 7 лет? Маловато! Поэтому 17. Ну чтобы так комфортно еще было втирать "терпите, еще 17 лет, не рыпайтесь".

Atbildēt

Хм

27.02.2024. 08:55

»

Pirātu partija

Cilvēki neiedalās pēc tautības, cilvēki iedalās pēc uzskatiem...


Что там с обещанными многими катастрофами на конец 2023? Сбой в календаре, передвинуты на 2024?))

Atbildēt

Labs raksts Pučem sanācis!

27.02.2024. 08:54

Tikai mīnuss tas, ka piekabinājies pie kūtsmēslu turētāja 'la.lv'

Atbildēt

Хм

27.02.2024. 08:53

Я все ждал, когда же и тут появится очередное извержение от Пуче

Piecdesmit okupācijas gadiem ir jāliek pretī vismaz piecdesmit atutošanas gadi, un tad – tikai tad mēs būsim atpakaļ apritē, kas noteiks mūsu tālāko labklājību, dzīves kvalitāti, nācijas spēku. Jo tā sērga, tas bacilis, tā šaurā piere, ko mums ierīvēja okupanti, tie nelieši no tās puses, kur Zilupe, kur lec saule – tā dzēšama ar nelokāmu gribu un skaidru galvu, un tam patiešām ir vajadzīgs laiks.
Во, квинтэссенция. "не виноватые мы, нам надо еще 20 лет". Эстонцам вот не нужны 50 лет, а нам нужны. Мы такие слабые, мы такие восприимчивые, нас так легко испортить.

Правильно, Пуче, жги еще! Чем чаще пишешь про свиней и вшей, тем сильнее ты помогаешь своему настоящему (судя по всему) другу Путину. Это же лучший подарок Путину-поддержание в Латвии разделения на свиней и шпрот, а Пуче тут уже явный лидер.
А может, до сих пор приходят деньги от Газпрома? Иначе откуда такое рвение именно в последний год?

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

26.02.2024. 23:30

»

Atis Priedītis

Kāpēc joprojām: krievs, latvietis? Ir taču iespējams sākt rakstīt par to, pret ko būtu jāvēršas visiem normāli domājošiem cilvēkiem neatkarīgi no tautības. Kaut vai tas pats koloborācijas temats, nenotikusī lustrācija, gigantiskā bijušo VDK darbinieku un komunistu ietekme uz visiem notikumiem Latvijā...


...
"Jo vairāk (lump.en)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lop!ski tŗulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod spē.ku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvības cīnītājs un politiski represēts disidents /
-------
Ir sacīts: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, apkaunojoši gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

Un, arī: "Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo "kaujas uz dzīvību un nāvi" ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu "ienaidnieku"), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu šķietamu "pretinieku / ienaidnieku" padarīt par savu sabiedroto."

Savukārt, kā zināms: "Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku."

---------

"Brāļu kari" M.U.Ļ.Ķ.U zemē "latv(ĀN)ijā".
( 'aktuālais redzējums' - iz "O.M.© aŗChīva" )

"Brāļu kari", BRĀĻU (?!?) kari ~
Ko Tu, Letiņ, tajos dari?!???
Kur, kā Cilvēks(?), VISPĀR deri ~
TĀDS, kas BRĀLI "vinnēt" ceri?!??
...
Ko Tu "brāļu karos" meklē?
SEV un BRĀLIM "renti" peklē?!?
Kam Tev rīkli pārgrauzt gribas,
Izraut Sirdi, dragāt ribas?...

Kam Tev kalpo rokas, kājas?
Brāli sist, līdz - pagurst vājas??
Brāli spārdīt, līdz - ļimst ceļos,
"Karakalpi", kam ceļš "veļos"?!?

Kam Tu "ienaidniekos" prasies,
Kad ar paša BRĀĻIEM "kasies"?
Kāpēc naidu atvem, mel(l)u,
BRĀLI "mālējot" par "vel(l)u"?

Kam Tu provocēt ļauj karu,
Dažkārt - pat uz mūžu garu,
Tiem, kas "shēmo", ņirdzot malā,
SAVU vinni BRĀĻU galā?!?

Kam Tev acis, kam Tev ausis,
Ja - tās TIKAI akli klausīs,
"Brāļu kara" ZOMBĒTĀJUS,
Kam Jūs, BRĀĻUS, vajag vājus?

Kam Tev jēga, Dieva dota,
"Smadzeņpodā" ierievota?
Lai to, tŗula naida varā,
Nobendētu "brāļu karā"?!?

Kam Tev Dvēselīte miesās,
Kas par "brāļu kariem" tiesās,
VISUS (Tevi – tajā skaitā),
Kuri SAVUS BRĀĻUS maitā?
...
"Brāļu kari", BRĀĻU (?!?) kari ~
Ko Tu, CILVĒK (!!!), tajos dari?!???
Kam Tu M.U.Ļ.Ķ.U zemes "valsti",
Karodams ar BRĀĻIEM balsti?!?...

Vai Tev Radītājs ir skaudis,
To, ko zina VISI ļaudis:
Kur, kā NEcilvēks, vairs deri ~
TĀDS, kas BRĀLI "vinnēt" ceri?!??

---------

M U Ļ Ķ U zeme, SILES "valsts" parodija "euro.latvĀNija", XXI gadsimts.

Atbildēt

edis

26.02.2024. 22:38

»

ieplānot nākamo būsterīti

Autors prasa 50 gadus, okupācijas palieku skalošanai tautiešiem no smadzenēm? Tas jau pārspēj Moiseju, kurš tautiešus vadāja pa tuksnesi 40 gadus lai restartētu, bet tagad ir citi laiki un citi ietekmeļi


Vispirms 50.tad vel kadus 20,tad vel 15...Ta restartesana jau sen ir beigusies.Tie,kas ir ar smadzenem galva nevajag entos gadus,tiem,kam nav 50 gadi nepalidzes.Vini nomirs pirms atjegsies?Kam tad vajadzigi tie 50 gadi?Raksta autors laikam doma,ka dazi dzivos muzigi?

Atbildēt

vv

26.02.2024. 20:24

"šis Kremļa kājauts saka – ceru, ka tā tur būs, tā paliks… Bet, ja metīsiet to ārā – viņš raksta – piesakos savākt…"
un kas gan tur tik neparasts, es arī brīnītos, tas tak ir normāli, ka viss kas krievisks jāizmet, jāsadedzina, jāiznīcina.
Man bija liels pārsteigums, ka Valmieras skolā māca krievu valodu.

Atbildēt

Arvids

26.02.2024. 20:19

Puče, nu kam gan tu te par cūkkopību un šprotēm? Pastāsti mums labāk vēlreiz, cik Rainis bija liels komunists un Smiļģis - tautas nodevējs. Tas tev taču tik labi padodas!

Atbildēt

26.02.2024. 20:08

suņa gadījumā visticamāk, ka sēdēs pats suns, bet ar 50 gadiem būs daudz par maz....

Atbildēt

ieplānot nākamo būsterīti

26.02.2024. 19:20

Autors prasa 50 gadus, okupācijas palieku skalošanai tautiešiem no smadzenēm? Tas jau pārspēj Moiseju, kurš tautiešus vadāja pa tuksnesi 40 gadus lai restartētu, bet tagad ir citi laiki un citi ietekmeļi.

Atbildēt

Pirātu partija

26.02.2024. 19:16

Cilvēki neiedalās pēc tautības, cilvēki iedalās pēc uzskatiem.
Piemēram Latvijā, ir vatņiki, kuri skatās panarāmu, iet balsot par NewVemjotību un visi kā viens sadūrās.
Ir vēl cilvēki, kuri domā ar savu galvu, nesagremo propogandu, daudz lasa un analizē.
Pasaulē notiek tīrīšana, tos pirmos, kas ir vatņiki uz visas pasaules ņem prom, visādos veidos.
P.S. Turpināšu rakstīt par katastrofām un vatņiku utilizācijām.
Drīz jauna, ļoti liela, pasažieru prāmja katastrofa. Līdzīgs prāmim “Jūru ikona”, kurš izgāja no Majami savā kārtējā un pedējā ceļojumā, pa Karību jūru. Šis kuģis 1.5 reizes lielāks par Titaniku pēc izmēra un piecas reizes smagāks pēc masas. Ekipāža 2350 cilveki. Kuģa ietilpība 5610 cilveki.
Kuģi un pasažierus gaida Titānika liktenis.
Notiks kaut kas līdzīgs, kā bija ar korejiešu prāmi “ MV SEWOL”. Iespējams mazas vētras laikā kuģis neveiksmīgi nomanavrēs un nogulsies uz sāniem.
Var būt tā nebūs vētra, bet musulmaņu Husitu izšautā raķete, to uzzināsim tikai pēc notikušā.
Būsiet tajā reģionā, turieties tālāk no lieliem , jauniem Kruīza kuģiem, tādiem, kuriem abās borta pusēs pa deviņstāvenei, bet pa vidu atrakciju parki.
Iespējamais notikuma laiks, līdz vasarai.
Var būt jaucu ar vēl viena prāmja avāriju, kuram vētras laikā atvērsies aparele (rampa),( prāmja “Estonia” variants) satecēs ūdens un tas ātri aizies pa burbuli. Tas gan Baltijā, netālu no Polijas krastiem.
Poļiem ātrā karma par ieroču bloķēšanu Ukrainai? Pēc notikušā Polijā plaša raškas čekistu aģentu tīkla likvidācija aprīlī ? Čekistu atriebība poļiem? Uz šiem jautājumiem atbildes būs drusku vēlak.
Atgādināšu ka, notikumi notiek sērijas, bet pirms sērijas vienmēr ir brīdinājums. Mazs incidents, kurš var neparādīties ziņās, jo nav cietušo. Ja cilvēki nereaģē, sākās sērija.

Atbildēt

labi norēkts, Puče!

26.02.2024. 19:03

"Atutošanu" varētu sākt ar rinkaviča, Levita, Knariņa u.tml.(vismaz /2 Saeimas) utilizāciju!

Atbildēt

Atis Priedītis

26.02.2024. 18:09

Kāpēc joprojām: krievs, latvietis? Ir taču iespējams sākt rakstīt par to, pret ko būtu jāvēršas visiem normāli domājošiem cilvēkiem neatkarīgi no tautības. Kaut vai tas pats koloborācijas temats, nenotikusī lustrācija, gigantiskā bijušo VDK darbinieku un komunistu ietekme uz visiem notikumiem Latvijā u.t.t. Bet nē - joprojām notiek latviešu un krievu sarīdīšana.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...