Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

"Uzņēmums uz laiku ir apturējis savu aktīvo darbību līdz brīdim, kamēr tiks atjaunoti sadarbības līgumi ar līdzšinējiem un potenciāli jauniem piegādātājiem," - šādi pašreizējo SIA Sensum Solutions situāciju šā gada 1. augustā parakstītajā uzņēmuma vadības ziņojumā raksturojis tā valdes loceklis Valters Sprūdžs. Tas nozīmē, ka viņa brālis, demisionējušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs ir zaudējis savu nozīmīgāko finanšu avotu.

Šā gada maija beigās Pietiek jau informēja, ka Sprūdža nozīmīgākais privātbizness ir nonācis kraha priekšā: viņam piederošajām SIA Sensum Solutions un SIA Hansaworld.lv no šā gada 1. marta atņemti HansaWorld programmatūras distribūcijas līgumi.

"2013. gada 1.martā tika lauzti HansaWorld programmatūras Distribūcijas līgumi ar Hansaworld.lv SIA un Sensum Solutions SIA. HansaWorld Development SIA, kas ir HansaWorld uzņēmumu grupas 100% meitas uzņēmums, kļuva par vienīgo uzņēmumu Latvijas teritorijā, kas ir tiesīgs sniegt pakalpojumus, kas ir saistīti ar datorprogrammu uzturēšanu, jaunu licenču piegādi un darbu ar partneriem," bija teikts Pietiek publiskotajā SIA HansaWorld Development vēstulē.

Sprūdžs tobrīd no jelkādiem komentāriem saistībā ar savu briesmās nonākušo uzņēmējdarbību atteicās, savukārt Hansaworld grupas darbības menedžere Jūlija Bruhanova publiski paziņoja, ka runāt par Sprūdža biznesa "krahu" neesot pamata: Hansaworld.lv un Sensum Solutions tagad esot partneru statusā un "varot darboties ar pašreizējiem un jauniem klientiem, kam interesē Hansaworld uzņēmumu vadības un grāmatvedības programmatūras risinājumi". Mainījušies gan esot ieņēmumu sadales principi.

Taču, kā liecina jaunais Sensum Solutions gada (uzņēmuma pēdējais finanšu gads ir no 2012. gada 1. maija līdz šā gada 30. aprīlim) pārskats, kas nule kļuvis pieejams Lursoft datu bāzē, jau pašlaik uzņēmumu piemeklējis faktisks krahs - tas, kā apliecinājis valdes loceklis Valters Sprūdžs, "uz laiku ir apturējis savu aktīvo darbību līdz brīdim, kamēr tiks atjaunoti sadarbības līgumi ar līdzšinējiem un potenciāli jauniem piegādātājiem".

Sprūdža uzņēmuma darbības pārtraukšana bijusi tieši saistīta ar Hansaworld pieņemto lēmumu, kas novedis arī pie katastrofālas apgrozījuma samazināšanās. "Pārskata gads uzņēmumam nesis pārmaiņas. Sadarbības nosacījumi ar galveno piegādātāju ir būtiski mainīti. Uzņēmuma apgrozījums ir samazinājies par 82 procentiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu," teikts vadības ziņojumā, ko apstiprinājis arī demisionējušais ministrs.

Tiesa, par nākotni uzņēmuma saimnieki joprojām ir optimistiski, paužot cerību, ka "nākamajā finanšu gadā tiek plānota sadarbības atjaunošana ar līdzšinējiem piegādātājiem, kā arī jaunu līgumu parakstīšana ar mērķi palielināt uzņēmuma apgrozījumu".

Taču arī pirms gada uzņēmums nekādus būtiskus riskus saistībā ar globālo Hansaworld Sprūdža uzņēmums nesaskatīja: "Būtiskākie riski ir pircēju un pasūtītāju parādu finanšu aprites risks. (..) Risku menedžments tiek pielietots un riski tiek izvērtēti, līdz ar to tiek samazināta risku iestāšanās varbūtība, risku izraisītās sekas, kā arī uzņēmums ir sagatavots risku seku likvidēšanai un tādējādi tiek samazināti iespējamie zaudējumi."

Savukārt vismaz pašlaik Sprūdžs ir faktiski zaudējis savu jau ierasto finanšu avotu - iespēju izmantot pašam piederošā uzņēmuma aizdevumus. Pietiek jau informēja, ka, kā rāda Sprūdža amatpersonas deklarācija par 2012. gadu, ministrs algā saņēmis tikai nepilnus 20 tūkstošus latu "uz papīra" - tātad aptuveni 13,3 tūkstošus latu pēc nodokļu nomaksas (ņemot vērā, ka ministram ir divi apgādājamie - pērn piedzimušās meitas, no kuru mātes viņš, kā rāda deklarācija, tāpat pagājušajā gadā šķīries).

Toties deviņas reizes lielāku summu - kopumā vairāk nekā 121,4 tūkstošus latu - Sprūdžs pērn bija saņēmis trīs aizņēmumos. No deklarācijā neuzrādītām personām ministrs bija saņēmis 21 869 latu, 97 810 latu un 2550 eiro aizņēmumus. Līdz ar to Sprūdža parādsaistības pagājušā gada beigās tuvojās pusmiljonam: to deklarētās summas saskaņā ar amatpersonas deklarāciju 106 tūkstoši eiro un 405,3 tūkstoši latu - kopā tātad nepilni 480 tūkstoši latu.

Sensum Solutions 2011. gada pārskats rādīja, ka jau 2010. gada beigās šis uzņēmums savam vienīgajam īpašniekam bija aizdevis kopumā 258,4 tūkstošus latu. 2011. gada laikā šis aizdevums, kā rāda Lursoft datu bāze, bija pieaudzis vēl par vairāk nekā 89 tūkstošiem latu, pārsniedzot 347,5 tūkstošus latu.

Turklāt laikā, kad pats Sprūdža uzņēmums izmantojis Swedbank kredītlīniju ar 7,86% likmi, Sprūdžs pats no sava uzņēmuma, kuru turklāt vada viņa brālis Valters Sprūdžs, "aizņēmumu" bija saņēmis bez procentiem. "Aizdevums bez procentiem, atmaksājams pēc aizdevēja pieprasījuma," teikts gada pārskatā.

Kāpēc uzņēmuma īpašnieks nemaksā sev algu vai dividendes, bet saņem no tā milzīgus bezprocentu aizņēmumus? Šāda "optimizācijas" shēma ļauj "ietaupīt" gan uz sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (35,09%), gan uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa (25%) rēķina.

Kā rāda Sensum Solutions jaunais gada pārskats, saistībā ar uzņēmuma problēmām Sprūdžs jaunus aizdevumus no tā nav spējis saņemt; tieši pretēji - kā rāda gada pārskats, uzņēmuma aizdevumi savam īpašniekam gada laikā samazinājušies no 347 576 latiem līdz 303 852. Tā vietā Sprūdžs pieņēmis lēmumu sev izmaksāt dividendēs visu uzņēmuma gada peļņu - 39 532 latus.

Kā zināms, piektdien Sprūdžs paziņoja, ka pēc trīs mēnešiem aiziešot no amata un savu turpmāko profesionālo darbību nesaistot ar politiku.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...