Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bezkaislīgais ieraksts Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā "vidējā izglītība" iepretim Zatlera reformu partijas (ZRP) 31 gadu vecajam premjera kandidāta Edmunda Sprūdža vārdam pēdējās dienās ļāvis apšaubīt viņa izglītību un piemērotību valdības vadīšanai. Īsā intervijā Pietiek Sprūdžs skaidro, ko īsti ir iemācījies Roberta Kenedija koledžā Šveicē, to, ka neko labu par Latvijas augstāko izglītību nedomā, kā arī apgalvo, ka neuzskata sevi par ZRP pēdējā brīža "izmisuma kandidātu".

Ieviesiet skaidrību, kādi izglītību apliecinoši dokumenti ir Jūsu rīcībā?

Pašreiz dokumenti, kas man ir uz rokām, ir par vidējo izglītību, kaut kur mājās jābūt ir atestātam.

No Rīgas 1. ģimnāzijas?

Jā, nekādu citu nav un nevar būt, nekad nevienam neesmu solījis, ka man tādi ir.

ZRP pārstāvji ir skaidrojuši, ka jums Roberta Kenedija koledžā Cīrihē bija iespēja jau 2010. gadā iegūt „starpdiplomu”, bet jūs esat izvēlējies studēt tālāk, lai iegūtu zinātnisko grādu. Varbūt precizējiet, kādu izglītību jūs jau šobrīd esat tur pabeidzis?

Man bija iespēja saņemt MBA profesionālo grādu [Master of Business Administration], bet es izvēlējos to neņemt tāpēc, ka tajā brīdī man tam nebija nekādas nozīmes, jo es esmu uzņēmējs un man nevienam tas nav jārāda. Tas, kur man parādījās interese par to izglītību, ir, lasot vieslekcijas Latvijas augstskolās [piemēram, augstskolā Turība, - red.]. Man nāk klāt pasniedzēji un saka: „Davaj mēs jūs komisijā, jo mums vajag tos profesionāļus eksāmenus vērtēt, vēl kaut ko, vai mēs jūs iekļaujam studiju kursā varbūt!” Un ar maģistra grādu es to nevaru, sapratu, ka priekš tā man vajag to MSc [Master of Science] grādu, kas ir akadēmiskais, tāpēc, ka man šo iespēju piedāvāja, es nevienam nepretojos, teicu: "Labi, davaj, tēma man ir, par ko to disertāciju rakstīt."

Kāda ir tēma?

Es rakstu par IT tirgu Latvijā. Tā ir mana biznesa tēma vienkārši. Es to pētījumu reāli varu izdarīt – gan kvantitatīvo, gan kvalitatīvo daļu –, un man ir kaut kāda jēga no tā pētījuma.

Jūs esat kontaktējies ar šo Cīrihes koledžu, vai jums ir iespēja „ieslēgt atpakaļgaitu”, kaut kādā veidā tomēr paņemt šo sertifikātu par profesionālā maģistra grāda iegūšanu, lai jums fiziski būtu šis izglītību apliecinošais dokuments?

Es saprotu, ka tas pēc definīcijas nav iespējams. Es viņiem to jautāju – nē, nevaru. Es saprotu, ka pat, ja es tagad pateiktu „nu labi, labi, es nerakstu to disertāciju, tikai iedodiet man kaut kādu papīru”, viņi nevar man atbildēt, viņiem tādas sistēmas nav, viņiem jāprasa Velsai, jo Velsas universitāte kontrolē tos grādus [Roberta Kenedija koledžas programmas akreditētas Velsas universitātē,- red.].  Es to viņiem jautāju kādu brītiņu atpakaļ un sapratu, ka viņi man var iedot „neko”. Tā kā ir mans iesniegums, ka es gribu rakstīt disertāciju un tagad to MBA neņemšu, tad es rakstu disertāciju, un viņu ieteikums ir rakstīt disertāciju ātrāk, bet to es nevaru izdarīt šobrīd.

Šo koledžu es daļēji izvēlējos Velsas [universitātes] grāda dēļ, jo tas diezgan normāli kotējas. Tas, kas tagad tur ir piedāvāts, Fēniksas universitātes, ja nemaldos, tas man nešķiet tik pievilcīgs. Katrā ziņā, kad es viņu pētīju, man nelikās, ka tas būtu tāds, kura dēļ būtu šausmīgi vērts mācīties.

Es uz to jautājumu skatos arī tā, ka man ir viedoklis par izglītības sistēmu, un es neuzskatu, ka svarīgākais cilvēkam dzīvē ir bez jēgas nosēdēt četrus gadus kaut kādā solā, ja. Un tieši tāpēc arī tā pāreja uzreiz uz to MBA grādu, izlaižot visus tos bakalaurus, es biju ļoti priecīgs, ka man to izdevās izdarīt, jo vienkārši es tādā veidā ietaupīju ļoti daudzus gadus liekus savā dzīvē.

Tas nozīmē, ka jūs nevērtējat augstu akadēmisko izglītību, vismaz to, ko var iegūt Latvijā?

Tā nu nebūtu korekti teikt, ka es to augstu nevērtēju, visu nevar samest vienā maisā. Bet tas, ko es varu pateikt par biznesa izglītību, ir simts punkti, ka biznesa izglītībai, kas ir iegūta paralēli ar darbu, paralēli ar reāliem piemēriem, kad tev sakrīt prakse ar to akadēmisko, ir simtkārt vērtīgāka par izglītību, kur tu vienkārši atsēdi – iznāc no skolas un četrus gadus nosēdi, kā tagad studenti dara mūsdienās, un sāc strādāt varbūt trešajā, varbūt ceturtajā [gadā], varbūt pēc studijām. Tas efekts ir daudz mazāks.

Ja kāds uzskata, ka man nav pietiekamas izglītības, tad viņam tā ir tiesības uzskatīt, un viņš varēs 17. septembrī „ar visām četrām” par to nobalsot. Savukārt es līdz tam septiņpadsmitajam apņemos darīt visu, lai pierādītu, ka man ir gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās zināšanas īstenot tās lietas, kuras mēs piedāvājam īstenot. Un man liekas, ka tas ir normāls process. Tas, ko es negribu, ka tas tiek kaut kā pagriezts, ka „Sprūdžs melo par izglītību”, jo es nekad ne no viena – ne partijā, ne presē, ne kur man kāds kaut ko ir prasījis, es nekur nekādas muļķības par to, kāds grāds man ir un kāds nav, es neesmu stāstījis.

Bet Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā jūsu deputāta kandidāta deklarācijā rakstīts: „Pabeigtas šādas mācību iestādes: MBA Robert Kennedy College, maģistra grāds biznesa vadībā, 2010. gads”. Tas radīja šo jautājumu.

Tieši tādu formulējumu es pats nekur neesmu ierakstījis. Ja viņš ir paņemts vienkārši no kāda CV, tur prasītos atruna, ka turpinu studijas. Manis pēc var rakstīt, ka viņa [grāda] nav, man nav pašmērķa tur kaut ko „sarakstīt”.

Pēc visa šī jūs esat sprieduši partijā par situāciju, jums vēl ir biedru, Zatlera atbalsts?

Protams! Simtprocentīgi! Saprotiet – viņi nevērtē mani pēc izglītības dokumentiem, ar to vispār nav nekādu problēmu. Šis jautājums bija izrunāts, visiem bija izstāstīts, mēs zinājām visus riskus, tā ka viss principā ir tā, kā tam ir jābūt.

Jūs apzināties, ka tas, iespējams, var izraisīt kritiku gan jums, gan ZRP, ka jūs apšaubāt Latvijas augstākās izglītības sistēmu?

Mēs viņu riktīgi apšaubām, jā! Programmā rakstīts, ka mēs viņu kārtīgi apšaubām.

Ko jūs teiktu tiem, kas uzskata, ka jūs esat ieguvis apšaubāmu izglītību kaut kādos koledžas tālmācības kursos?

Man tas topiks nešķiet tik svarīgs, lai tērētu tam laiku, bet es varu izstāstīt – tie kursi tur bija 11 vai 13, ne par velti es viņus lauzu piecus gadus, ja. Tas pamata freimvorks ir onlainā, tur ir forumi, tur ir darbi jānodod, tur ir case studies – tā pati metode, kas visos MBA visā pasaulē dominē. Un tad vismaz divi kursi ir jādara uz vietas, ja es nemaldos, es izdarīju trīs. Tāpēc, ka Velsas universitātes pozīcija, ko es principā saprotu un atbalstu, ir – viņi uzskata, ka nevar iedot cilvēkam MBA grādu, ja viņš vispār nav redzēts. Līdz ar to bija viņiem tur riktīgs „sviests” jāatstrādā – kaut kādas 10 dienas uz vietas katru reizi Cīrihē, pa naktīm jāmācās nākamajai dienai, nu, tāds riktīgs tusiņš. Viens no kursiem, piemēram, kas man ļoti palielināja interesi gan par politiku, gan par visu pārējo, bija Hārvardas Competitiveness of nations. Tas bija šausmīgi relevants šajā situācijā, un es par to ļoti daudz zinu, man ir pilna māja ar Portera [Hārvardas biznesa skolas profesors Maikls Porters, sarakstījis vairākas grāmatas, tostarp Competitive Advantage of Nations] grāmatām un tā tālāk, es esmu gatavs... padodiet man kādu akadēmiķi Latvijā, kurš par šo var nopietni diskutēt, mēs ar viņu padiskutēsim par šo jautājumu un redzēsim, kurš no mums vairāk no tā saprot. Tur nebija nekādi joki tajā koledžā, nu!

Mēs esam gatavi šo jautājumu [par ZRP premjera kandidāta izglītību] pārspļaut ar nopietnākiem un sabiedrībai aktuālākiem jautājumiem. Tas, ka tagad kādu nedēļu visi par to cepsies, nu ok, man ir bieza āda, es to pārdzīvošu.

Politikas kuluāros runā, ka ZRP centās premjera amatam pierunāt autoritātes no malas, piemēram, Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāju Ivetu Šulcu, klīda baumas arī par eirokomisāru Andri Piebalgu. Ir arī tiražēts priekšstats, ka jūs bijāt izmisuma izvēle, jo citi atteica.

Nu, nē, tā nav. Vienkārši, ar daudziem no tiem cilvēkiem runājot no sākuma, likās ok, bet, jo tālāk runājām, jo sapratām, ka mums nav pa ceļam, ka mūsu komandai neiet ar viņu kopā. Līdz ar to jau no paša sākuma bija jautājums, vai mēs liekam kādu no savējiem, ko mēs zinām, ar ko varam iet izlūkos, vai mēs ņemam kādu un mēģinām ielikt tajā komandā. Protams, līdz pietiekami vēlam brīdim bija atvērts lēmums, vai iet vienu vai otru ceļu, bet, runājot ar tā saucamajiem profesionāļiem un relatīvi politikai tuvākiem vai vismaz redzamākiem, tas sausais atlikums bija, ka jūtamies komfortablāk, ejot ar saviem cilvēkiem, pierādot viņu varēšanu, kas, protams, ir grūtāks uzdevums nepazīstamākiem cilvēkiem, bet mēs vismaz par viņiem varam galvot. Mums kandidāti bija vairāki ,un skaidrs, ka visu laiku bija rezerves varianti. Mēs esam nolēmuši, ka paši neko nekomentēsim un, ja kāds no kandidātiem grib stāstīt, tad viņš to var darīt.

Tā jautājuma būtība bija, vai jūs sevi uzskatāt par ne gluži gribētu, drīzāk izmisuma kandidātu?

Es tieši tādēļ to garo stāstu izstāstīju, lai paskaidrotu, ka noteikti nē, tas tā nav. Es neesmu nekāda kāpurķēde, lai mani varētu mest zem tanka. Neskatoties uz to, ka visiem bija skaidrs, ka tanks būs, tas nav tā domāts, tas nav tāpēc. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

21

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

FotoReāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.
Lasīt visu...

21

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

FotoŠogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām”, un 5 gadi, kopš Labklājības ministrija īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētu projektu deinstucionalizācijas (DI) jomā. Un kāpēc par šo nozīmīgo tēmu runāju tieši tagad, jo 10. oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Garīgās veselības diena.
Lasīt visu...

12

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

FotoTātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums.
Lasīt visu...

21

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

FotoViena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību , kas ir īpaši būtiski attiecībā uz mazaizsargātajām personu grupām. Tādēļ par vienu no prioritātēm savā darbībā tiesībsargs jau vairākus gadus izvirza personu ar īpašām vajadzībām tiesību aizsardzību. Starptautisko cilvēktiesību mērogā par vienu no pamatdokumentiem ir atzīstama Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām, kura Latvijā stājās spēkā 2010.gada 31.martā. Saskaņā ar likuma „Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām” 2. pantā noteikto šīs konvencijas ieviešanu Latvijā koordinē Labklājības ministrija, bet tās īstenošanu pārrauga Tiesībsarga birojs.
Lasīt visu...

12

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

FotoVai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es strādāju reanimācijā ar īpaši smagiem pacientiem, kuriem ir uzstādīta C19 infekcijas diagnoze, ļauj man atbildēt uz pirmo jautājumu "Jā!"?
Lasīt visu...

12

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

FotoKaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie plānveida ambulatorie un stacionārie veselības aprūpes pakalpojumi, vēl joprojām rindas uz tiem var pārsniegt pat 9 mēnešus. Daļēji šo situāciju sekmēja pilnīga ambulatoro iestāžu slēgšana uz trim nedēļām šī gada aprīlī, bet situāciju iespaidoja arī hroniskais ārstu trūkums pilnīgi visās Latvijas medicīnas iestādēs.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...

Foto

Kam kalpo Latvijas žurnālistikas vaļi?

Es gaidīju pirmdienu. Man no prāta neiziet skaitlis 200. Līdzīgi kā Berlīnē “30 tūkstoši” un Roberta Kenedija Jr. publicētie foto, kurus...

Foto

Cerams, šī vēstule par iespējamiem nodarījumiem autoriem nonāks pie adresāta: atklāta vēstule Latvijas Republikas kultūras ministram

Rakstu Jums kā vienkāršam cilvēkam, negribu vērsties pie amatpersonas uzslāņojumiem....

Foto

Viendzimumu attiecību regulējums – postmodernās un vecās Eiropas sadursme

Ceturtdien LTV raidījumā "Šodienas jautājums" tika apspriesta klasisko un viendzimuma partnerattiecību problemātika. Politiķu un žurnālistes diskusijā parādījās...

Foto

Prātojums par uzvaru cīņā pret noziedzību un netīrību

Regresīvos vecos laikos bija tāds populārs jociņš par kādas vārdā nesauktas kopienas pārstāvi, kurš mēģinājis atradināt savu ķēvi...

Foto

Vakcinēšanās - glābiņš vai spriedums?

Šī gada 1.oktobrī stājies spēkā 29.septembrī pieņemts lēmums, kurš attiecas uz lielu sabiedrības daļu, bet perspektīvā - uz mums visiem. Lēmums...

Foto

Par maratonu un Covid19

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmes, AirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un...

Foto

Citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu

Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem vietējā satura ražošanai 2021.gadā Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs. Citu...

Foto

Atklātā vēstule par Zemgales vienīgā atkritumu apsaimniekošanas poligona “Brakšķi” saglabāšanu tautsaimniecības interesēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Makrona nepārliecinošā spēle ar Krieviju: ieradies nomierināt Baltiju, viņš to it nemaz neizdarīja

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca...

Foto

Atkritumu poligoni kā nacionālās drošības jautājums, jeb Kāpēc likvidēt Zemgales vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu ir riskanti

Ir publiskots VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem....

Foto

Vai tiešām iemeslu pietrūkst, lai izietu ielās?

Ir daļa cilvēku, kuri joprojām nesaprot, kas ir iemesls, lai 10.oktobrī izietu ielās. Nesaprot, jo ir pierasts neko nedarīt...

Foto

Saucēja balss tuksnesī

Žurnālista Bojāra raidījumā “Aizliegtais paņemiens” par Jencīša draudzi “Kristus pasaule” parādīja, cik viegli cilvēki ir psiholoģiski manipulējami, pakļaujami. Un šī nav vienīgā sekta,...

Foto

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par...

Foto

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

Es pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju...

Foto

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

Koronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu...

Foto

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par...

Foto

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

Vēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video,...

Foto

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

Vērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no...

Foto

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju...

Foto

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot...

Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...