Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šobrīd pasaule ir „mazliet”, lai neteiktu vairāk, nogurusi no COVID-19, tas ir it visur. Tāpēc ne velti mediji, valstu valdības un COVID-19 nomocītie pastiprinātu uzmanību pievērš visām iespējām, tehnoloģijām un zālēm, proti, vakcīnām, ar ko varētu vienreiz un pa visām reizēm tikt galā ar to Ķīnas mēri. Tas ir labi, jo daļa uzmanības tiek veltīta arī Krievijas „supervakcīnai” Sputnik-V, tādejādi atklājot arvien vairāk „brīnumu”, kas notiek Krievijas veselības aprūpes nozarē.

Par šo, es teiktu, viltus vakcīnu raksta visi, kam nav slinkuma un ir mazliet brīva laika, piemēram, man. Līdz ar to šajā sakarā nekas netiek un netiks palaists garām. Tā mēs ik dienu uzzinām kaut ko jaunu par šīm Putina režīma radītajām brīnumzālēm, piemēram, to, ka pati varenā kodollielvara nemaz nav spējīga saražot pašas radīto Sputnik-V, to, ka Sputnik-V patiesībā nemaz nav īsti līdz galam ne izpētīts, ne pārbaudīts, to, ka tā augstā efektivitāte ir krietni zemāka, un to, ka pēc vakcinēšanās ar Sputnik-V nedrīkst dzert vodku 42 dienas. Iedomājieties, kurš normāls cilvēks, dzīvojot Krievijā, spētu izturēt pusotru mēnesi, esot skaidrā, pat Latvijā tas nav iespējams, kur nu vēl Putina krievu pasaulē!

Bet tikai vienam faktam par Sputnik-V vakcīnu no manis iepriekš pieminētajiem būtu vērts pievērst pastiprinātu uzmanību, jo tas pierāda, ka Sputnik-V radītās sekas cilvēka organismā nevar paredzēt neviens.

Saprotiet, Sputnik-V ir vīrusa „vektora” vakcīna, un tā sastāv no divām komponentēm, gluži vai tāpat kā Kremļa bēdīgi slavenā inde - ķīmiskais ierocis Novičok. Ideja ir tāda, ka abas vakcīnas komponentes tiek ievadītas cilvēka organismā ar pāris nedēļu intervālu. Respektīvi, kā vakcīnas autori paši ir norādījuši, ar pirmo devu cilvēka organisms tiek sagatavots otrajai devai, kas arī it kā nodrošina imunitāti. Es gan teiktu, ja to nabagu nenogalinās pirmā deva, tad otrā – jau noteikti! Kā teikt, dubults neplīst.

Bet ir viens „bet”. Proti, ir zināms, ka krievu vakcīnā tiek izmantots gēns, kura uzdevums ir „kodēt” koronas S olbaltumvielas, bet pats nolādētais kovids ir ieintegrēts adenovīrusa genomā. Diezgan sarežģīti, ne? Attiecīgās jomas mediķi apstiprina, ka tas ir visai normāls un ierasts veids, kā tiek radītas vakcīnas, bet ir viens mīnuss, par kuru parunāsim mazliet vēlāk.

Lieta ir tāda, ka krievu vakcīnas efekts tiek panākts, izmantojot atšķirīgas adenovīrusa grupas, neizmainot kovida S olbaltumvielas gēnu. Nu, lūk, pēc vakcinēšanās saskaņā ar oficiālām krievu mediķu atskaitēm cilvēka organismā sāk vairoties antivielas. Kas, protams, ir lieliski! It kā viss norit kā pēc grāmatas, bet, tā kā netika pabeigta jaunās supervakcīnas pienācīga izpēte, nav īsti skaidrs, kas notiks tālāk, piemēram, vai antivielas būs cilvēka organismā vēl pēc pusgada vai gada, jo, kā zināms, šāda veida vakcinēšanās gadījumā antivielu daudzums organismā krītas ilgākā laika periodā.

Tas nozīmē to, ka ir iespējami vēl vairāki COVID-19 pandēmijas uzliesmojumi, teiksim, pēc pusgada vai gada. Kāds uzreiz man pretī argumentēs, „bet kā tad ar Putina meitu un Žirinovski, vai tiešām Kremļa režīms riskētu ar Putina meitas dzīvību”. Nezinu, ko jūs redzējāt, bet es redzēju, ka viņiem tika iešļircēts ūdenim līdzīgs šķidrums, visticamāk, fizioloģiskais šķidrums.

Vēl jo vairāk, ne velti Krievijas vicepremjere Tatjana Golikova publiski uzsvēra, ka pēc vakcinēšanās ar Sputnik-V ir strikti aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus 42 diennaktis, pretējā gadījumā organisms zaudēs spēju ģenerēt antivielas, piedzīvojot vēl sazin kādus blakusefektus.

Labi, šobrīd uzzināt, cik ilgi darbosies vakcīna, nav tik svarīgi kā noskaidrot, kāpēc krievu zinātnieki nolēma izmantot Sputnik-V radīšanā divas dažādas adenovīrusa grupas, ja pietiktu tikai ar vienu, lai cilvēka ķermenis sāktu ražot antivielas. Rezultātā Sputnik-V liek cilvēka imūnsistēmai vienkārši uzvārīties, jo 42 dienas cilvēka organismam „uzbrūk” divas dažādas adenovīrusa grupas, un tā ir ļoti liela slodze, kas var likt cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu un citām hroniskām slimībām vienkārši nolikt karoti zinātnes vārdā.

Tieši tāpēc šī iemesla dēļ krievu vakcīnu Sputnik-V nevajadzētu dot pensionāriem. Savukārt jaunāka gājuma cilvēkiem, kas varētu izturēt šo vakcīnu, tā tāpat neko negarantē nākotnē, turklāt tā var radīt visādus interesantus blakusefektus jau gēnu līmenī.

Jau tagad tiek ziņots par to, ka tiem, kas jau ir paspējuši vakcinēties ar Sputnik-V, ir radušās zināmas problēmas ar urīnpūsli un nierēm, par ko oficiāli tiek noklusēts. Tiek novērots, ka Sputnik-V rada cilvēka organisma bioloģiskā ritma disbalansu. Turklāt ievadīto olbaltumvielu noārdīšanās procesā izdalās amonjaks, kas lielos daudzumos cilvēka organismā var sabojāt galvas smadzeņu, muguras smadzeņu, aknu, liesas, sirds un asinsvadu šūnas.

Tādejādi Sputnik-V ne tikai apgāž kājām gaisā cilvēka imūnsistēmu, bet burtiski to iznīcina. Labi vien ir, ka līdz Latvijai šīs vakcīnas nekad nenonāks, pagaidām mums vien atliek vērot, kā Kremlis eksperimentē ar krievu tautu un šim eksperimentam drīz pievienosies laboratorijas trusīši no Putina režīmam draudzīgajām Āfrikas un Latīņamerikas valstīm.

Novērtē šo rakstu:

39
56

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Pensiju 2.līmeņa iemaksu samazināšana grauj uzticību valsts pensijai

FotoFinanšu nozares asociācija (FNA) neatbalsta valdības ieceri samazināt iemaksas pensiju 2.līmenī par 1%, jo ar šādu soli valdība risina šodienas problēmas uz nākotnes pensionāru jeb šodienas strādājošo rēķina.
Lasīt visu...

21

14 mīti par inflāciju un cenām

FotoAr ko maza pozitīva inflācija, kuras dēļ visu naudas vienību (eiro, ASV dolārs u.c.) pirktspēja visās pasaules valstīs laika gaitā nemitīgi samazinās, ir labāka gan par nemainīgām cenām, gan arī par deflāciju jeb cenu kritumu? Ja cenu kāpums padara mūs nabadzīgākus, vai cenu kritums mūs padarītu bagātus? Vai patiesība, ka no inflācijas visvairāk cieš bagātie, jo inflācija taču samazina uzkrājumu vērtību un nabadzīgiem nav ko uzkrāt? Kāpēc inflācija Latvijā bija un arī paliks nedaudz lielāka nekā vidēji eirozonā, un kāpēc tas ir pat labi?
Lasīt visu...

21

Netematiska un nekonsekventa doma. Latvju tautas vērtējumi

FotoPēteris Birkerts (1881–1956), pazīstamā arhitekta Gunara Birkerta tēvs, bija latviešu folklorists un literatūrzinātnieks, tautas parunu, sakāmvārdu, mīklu un anekdošu vācējs. Viņa apkopotā “Birkerta folkloras krātuve” (BFK) ir otra lielākā pēc Latviešu folkloras krātuves. Atšķirībā no citiem folkloristiem, P. Birkerts šim materiālam mēģināja pieiet ne tikai zinātniski, bet arī filozofiski, piedāvājot savu tautas gudrības filozofiskās struktūras versiju. Viņa mūža nogalē iznāca apjomīgs pētījums Latvju tautas estetika divos sējumos. Pirmajā sējumā viņš aplūko “cilvēka auguma, fiziskā ķermeņa un viņa kustību estetiku”, analizējot fizisko daiļumu un nedaiļumu “tautas prātojumos” jeb parunās.
Lasīt visu...

21

Kur slēpjas igauņu veiksmes atslēga - kāpēc kaimiņi spēj pieņemt racionālus lēmumus, bet mēs ne?

FotoIr taču jābūt kādam noslēpumam vai būtiskai atšķirībai, kāpēc igauņi var izdarīt pie mums neiespējamo - samazināt savu politiķu ambīcijas, kā arī biznesmeņu alkatību un uzbūvēt "Rail Baltica" staciju gandrīz divas reizes lētāk, nekā sākotnēji plānots.
Lasīt visu...

10

Vai patiešām „Rail Baltica” jēgas meklējumu dēļ ir jāieķīlā visas valsts nākotne?

FotoKomentārs par žurnālista Bena Latkovska rakstu ""Rail Baltica" stratēģiskā jēga nav tā, kuru par to cenšas uzdot". Kopumā piekrītot autora rakstītajam, gribētu uzdot vienu jautājumu: vai "Rail Baltica" stratēģiskā jēga saglabājas, pazūdot ekonomiskajam lietderīgumam, vai arī ir tāda projekta sadārdzinājuma robeža, līdz ar kuras sasniegšanu pat satiksmes ministram Briškena kungam ir pilnīgi skaidrs, ka projekts ir jāaptur?
Lasīt visu...

21

Darbinieku trūkums – problēma samilst. Ko varam mācīties no attīstītākajām ekonomikām?

FotoRīgas un tuvējos reģionos bezdarba līmenis pašlaik tuvojas 4%, kas nozīmē, ka bezdarba teju nav. Arvien biežāk dzirdam diskusijas par tautsaimniecības bremzēšanos, ko rada virkne dažādu aspektu, taču viens no tiem – darbinieku trūkums. To gana sāpīgi izjūt arī ražojošie uzņēmumi.
Lasīt visu...

21

Kā var būt, ka atalgojums atsevišķu valsts kapitālsabiedrību vadībai ir lielāks par atalgojumu līdzvērtīgu privātu uzņēmumu vadītājiem?

FotoValsts prezidents tēmu par apvienotā Latvijas sabiedriskā medija (LSM) valdes nesamērīgi lielo atalgojumu no publikas pukstēšanas interneta čalotavās aktualizējis līdz valsts politikas augstākajam līmenim. Tādam, ko nevar ignorēt. Bet… vai piedāvātais risinājums neradīs vēl lielāku sajukumu? Un varbūt laiks uzsākt lielākas reformas valsts kapitālsabiedrību vadītāju atalgojuma sistēmā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi